Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωιμα Συμπτωματα Εγκυμοσυνης!


γωγω γωγω

Recommended Posts

@zoi.ko @Kat-Cat @Kukki  παλια δεν ειχαν κ τηλεοραση κ κινητα! 

τωρα με τη δουλεια και τα κινητα.... θελουμε 10 χρονια για τις 400!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

@zoi.ko @Kat-Cat @Kukki  παλια δεν ειχαν κ τηλεοραση κ κινητα! 

τωρα με τη δουλεια και τα κινητα.... θελουμε 10 χρονια για τις 400!

Ναι, και δεν εχουμε και τα 10 χρονια! Βιαζομεθα τωρα. Μας φαγανε οι σπουδες και οι εξοδοι, και το αργησαμε λιγουλακι. Τελοσπαντων, τεστακια ωορρηξιας αγκαζε και ο θεος βοηθος! (Καλα που υπαρχουν και δαυτα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat κυριως ο θεος βοηθος! παντως καλη μου προσπαθειτε λιγο καιρο και δεν εχετε καμια ενδειξη για θεματακι... οποτε θα ερθει συντομα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@zoi.ko @Kat-Cat @Kukki  παλια δεν ειχαν κ τηλεοραση κ κινητα! 

τωρα με τη δουλεια και τα κινητα.... θελουμε 10 χρονια για τις 400!

Μόνο η τηλεόραση είναι ρε κορίτσι.... καλύτερες συνθήκες (πάρα τις δυσκολίες)ζωής, καθαρό περιβάλλον ελάχιστο άγχος....άλλες εποχές... πρόσφατα ξεθαψε η μάνα μου μια φωτογραφία της γιαγιάς μου που την είχε αγκαλιά.....σαν κοριτσάκι 15 χρ φαινόταν η γιαγιουλα μου η συγχωρεμενη! Ήταν πολύ διαφορετικά όλα δυστυχώς για εμάς που ζούμε στο σήμερα. Πλάκα πλάκα από οικογενειακούς φίλους,συγγενείς,θείες κλπ δεν άκουσα ποτέ για υπογονιμότητα....ούτε για δυσκολίες ....απλά ήταν τα πράγματα!Μας έφαγε η τεχνολογία και η καριέρα εμάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως τα λες @zoi.ko! εμεις βεβαια εχουμε τις ανεσεις μας και πολλα αλλά, αλλά όπως όλα στη ζωη ... υπαρχει κ το σχετικο τιμημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Κι εγώ καρκίνος κ μέχρι στιγμής όσα posts σου έχω διαβάσει είναι σα να με ακούω ?

Κι εγω καρκινος!Μαζευτηκαμε πολλα καρκινακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

Μόνο η τηλεόραση είναι ρε κορίτσι.... καλύτερες συνθήκες (πάρα τις δυσκολίες)ζωής, καθαρό περιβάλλον ελάχιστο άγχος....άλλες εποχές... πρόσφατα ξεθαψε η μάνα μου μια φωτογραφία της γιαγιάς μου που την είχε αγκαλιά.....σαν κοριτσάκι 15 χρ φαινόταν η γιαγιουλα μου η συγχωρεμενη! Ήταν πολύ διαφορετικά όλα δυστυχώς για εμάς που ζούμε στο σήμερα. Πλάκα πλάκα από οικογενειακούς φίλους,συγγενείς,θείες κλπ δεν άκουσα ποτέ για υπογονιμότητα....ούτε για δυσκολίες ....απλά ήταν τα πράγματα!Μας έφαγε η τεχνολογία και η καριέρα εμάς.

Εχεις απολυτο δικιο...Που τετοια υπογονιμοτητα στο παρελθον...2-2 τα εκαναν τα μωρακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

30η μέρα του κύκλου, 2 εβδομάδες από την ωορρηξία. Πόσο ακόμα να κρατηθώ λέτε;; Βέβαια να περάσει και αυτή η μέρα γιατί και τον προηγούμενο μήνα την 30η το βράδυ αδιαθέτησα...

Σε ποια άλλη δεν της έχει έρθει ακόμα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα!

30η μέρα του κύκλου, 2 εβδομάδες από την ωορρηξία. Πόσο ακόμα να κρατηθώ λέτε;; Βέβαια να περάσει και αυτή η μέρα γιατί και τον προηγούμενο μήνα την 30η το βράδυ αδιαθέτησα...

Σε ποια άλλη δεν της έχει έρθει ακόμα;;

Να μαι!!!Καλημερα κοπελα μου!Αντε λιγες μερες μεινανε για να κανεις το τεστακι σου...Υπομονη!Ειμαι 10 μερες μετα την ωορρηξια και με μια αρνητικη χοριακη.Θα παω αυριο ξανα οπως μ ειπε ο γιατρος μου!Καλα αποτελεσματα και στις δυο μας!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε!! Είμαστε και συνονόματες! Καλή μας επιτυχία! Εμένα επειδή ο κύκλος μου είναι 27-33 ημερών, δεν ξέρω ποια να υποθέσω ως μέρα καθυστέρησης. Θεωρώ ότι το πιο σωστό θα ήταν την Παρασκευή να κάνω τεστ ώστε - αν πάνε όλα καλά - να έχω περιθώριο για χοριακή Παρασκευή και Δευτέρα. Θα δείξει από τη διάθεση... Γιατί η κυκλοθυμία μου έχει χτυπήσει κόκκινο. Εσύ δεν είσαι σε καθυστέρηση ακόμα ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Άντε!! Είμαστε και συνονόματες! Καλή μας επιτυχία! Εμένα επειδή ο κύκλος μου είναι 27-33 ημερών, δεν ξέρω ποια να υποθέσω ως μέρα καθυστέρησης. Θεωρώ ότι το πιο σωστό θα ήταν την Παρασκευή να κάνω τεστ ώστε - αν πάνε όλα καλά - να έχω περιθώριο για χοριακή Παρασκευή και Δευτέρα. Θα δείξει από τη διάθεση... Γιατί η κυκλοθυμία μου έχει χτυπήσει κόκκινο. Εσύ δεν είσαι σε καθυστέρηση ακόμα ε; 

Ειναι λιγο μπερδεμα.Εμενα αλλαξε την προηγουμενη φορα ο κυκλος μου και τελευται φορα ειχα αδιαθετησει στις 27 Δεκεμβριου.Επειδη ομως ειχα ωορρηξια στις 19 Γεναρη ,μ ειπε ο γιατρος οτι θα αργησω να αδιαθετησω τωρα.Ωστοσο εχω πονακια περιοδου...Σφιγγομαι να μην ερθει η κυρια...χχαχαχαχχ.

Νομιζω οτι αν κανεις μαι χοριακη την Παρασκευη θα ξειξει.Δειχνει απο 10-12η μερα λενε...στα μικροβιολογικα...Τωρα αν αντεχεις ως την Δευτερα θα ειναι ακομα καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα!

30η μέρα του κύκλου, 2 εβδομάδες από την ωορρηξία. Πόσο ακόμα να κρατηθώ λέτε;; Βέβαια να περάσει και αυτή η μέρα γιατί και τον προηγούμενο μήνα την 30η το βράδυ αδιαθέτησα...

Σε ποια άλλη δεν της έχει έρθει ακόμα;;

Καλημέρα κορίτσια!!!!!Και γω για σήμερα αναμένω!!!Χτες δεν είχα καθόλου πονάκια περιόδου!!!Σήμερα με έπιασαν λίγα στην μήτρα!!!!Εγώ συνήθως αδιαθετώ απογευματάκι άρα αναμένω!!!!!Ναι να περιμένεις και σήμερα!!!!Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!Και γω για σήμερα αναμένω!!!Χτες δεν είχα καθόλου πονάκια περιόδου!!!Σήμερα με έπιασαν λίγα στην μήτρα!!!!Εγώ συνήθως αδιαθετώ απογευματάκι άρα αναμένω!!!!!Ναι να περιμένεις και σήμερα!!!!Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα!!!!!!

Καλα αποτελεσματα και σε εσενα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D.πονάκια περιόδου έχω και εγώ. Κανένα άλλο -ξεκάθαρο- σύμπτωμα. Εξάλλου πρήξιμο στο στήθος σε πολύ λίγους κύκλους έχω. Και εγώ σφίγγομαι. Ελπίζω να πιάσει χιχι.

@marillia Καλημέρα! Εμένα ερχόταν πάντα μέχρι το μεσημέρι. Στους τελευταίους 2 κύκλους ήρθε βράδυ. Οπότε αν περάσω το αποψινό βράδυ είμαστε σε καλό δρόμο. Σήμερα δεν έχω πονέσει καθόλου. Αλλά νιώθω πολλά υγρά. Καλή επιτυχία και σε εσένα! Πότε λες να κάνεις χοριακή - τεστ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

@Athena D.πονάκια περιόδου έχω και εγώ. Κανένα άλλο -ξεκάθαρο- σύμπτωμα. Εξάλλου πρήξιμο στο στήθος σε πολύ λίγους κύκλους έχω. Και εγώ σφίγγομαι. Ελπίζω να πιάσει χιχι.

@marillia Καλημέρα! Εμένα ερχόταν πάντα μέχρι το μεσημέρι. Στους τελευταίους 2 κύκλους ήρθε βράδυ. Οπότε αν περάσω το αποψινό βράδυ είμαστε σε καλό δρόμο. Σήμερα δεν έχω πονέσει καθόλου. Αλλά νιώθω πολλά υγρά. Καλή επιτυχία και σε εσένα! Πότε λες να κάνεις χοριακή - τεστ;

Καλό αυτό με τα υγρά και που δεν πονάς!!!Εγώ λέω να περιμένω και αύριο και Πέμπτη πρωί θα πήγαινα για χοριακή!!!Αλλά βλέπω να με προλαβαίνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

@Kat-Cat κυριως ο θεος βοηθος! παντως καλη μου προσπαθειτε λιγο καιρο και δεν εχετε καμια ενδειξη για θεματακι... οποτε θα ερθει συντομα! 

έχεις πολύ δικιο και θα πρέπει να χαλαρώσω. Παντως τηρώ την υποσχεση μου και δεν μπαινω σε κανενα σαιτ για παιδια/υπογονιμοτητα κλππ!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. Οσες περιμενετε περιοδο να μην ερθει, όσες έχουμε περίοδο υπομονή γιατι τι άλλο μπορούμε να κανουμε τωρα, όσες ειστε μεση κυκλου βουρ στον πατσά! Μακάρι να ακούσουμε κανα ευχαριστo δω μεσα να ξεκινήσει μια μια να αποκαθίσταται :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημέρααααα!!!Πολλές αναμονές βλέπω....καλές καθυστερήσεις κορίτσια!!! @Athena D. @misofeggaro @marillia ??

Ευχαριστούμε!
Να σας πω και ένα μυστικό; Εγώ αν έχουν τελειώσει τα like, και θέλω να κάνω ένα καινούριο, πάω και ξετσεκάρω ένα παλιό μου. Κι έτσι κάνω "'όσα" θέλω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Ευχαριστούμε!
Να σας πω και ένα μυστικό; Εγώ αν έχουν τελειώσει τα like, και θέλω να κάνω ένα καινούριο, πάω και ξετσεκάρω ένα παλιό μου. Κι έτσι κάνω "'όσα" θέλω! 

αχαχχαχαχχαχα καλόοοοοοο!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Ευχαριστούμε!
Να σας πω και ένα μυστικό; Εγώ αν έχουν τελειώσει τα like, και θέλω να κάνω ένα καινούριο, πάω και ξετσεκάρω ένα παλιό μου. Κι έτσι κάνω "'όσα" θέλω! 

Να είσαι καλά κορίτσι!Χαχαχαχαχα απατεώνα!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ναι! Δεν την μπορώ την καταπίεση! Αφού η ειδοποίηση έχει πάει σε αυτή που έκανε τη δημοσίευση. Μόνο πως να κάνω like στον εαυτό μου δεν έχω βρει ακόμα... 
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro ευχαριστουμε για το τιπ γιατι ενιωθα πολυ περιορισμενυη εχθες!

ποιες (ΔΕΝ) περιμενετε σημερα περιοδο? Να ξερουμε να δινουμε θετικη ενεργεια! Εχω μπερδευτει τελειως. Πάντως ρε κοριτσια η πιο αχαραη φαση οταν προσπαθεις για παιδι, ειναι η εβδομαδα της περιοδου (εγω ειμαι 2η μερα). Δεν μπορεις να κανεις και τιποτα ευχαριστο δηλαδη, απλά περιμένεις. Θα μου πειτε, το οτι την εχουμε εστω και σταθερα ειναι και αυτο ενα δειγμα γονιμοτητας. Για σκεφτειτε να μην την ειχαμε (φτου φτου). Αλλά βαριεμαιιιιιιιιιιιιι. Οταν εισαι στη μεση/τελος κυκλου υπαρχει και ενα σασπενς. Γιαυτο πειτε μου ποιες εχετε καθυστερηση :P Παντως περαν της πλακας για τις ανυπομονες που διαβαζα παραπανω, τουλαχιστονμην μπειτε σε διαδικασια χοριακης. Καντε ενα τεστακι πρώτα. Γενικά ειμαι της αποψης πρωτα δες καθυστερηση και μετα καντο, αλλα σε περιπτωση που δε σας αγχωνει ή πτοει το νωρις καλυτερα καντε ενα τεστακι. Μην υποβαλλετε τον εαυτο σας καθε 3 και λιγο σε αιμοληψιες και εξετασεις και αναμονες τετοιου ειδους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. @misofeggaro και @marilia Βλεπω οδευουν προς καθυστερηση. Η @Dim83 @zoi.koκαι @Kukki? αναμενετε ή περνάτε τη δική μου φαση? Δεν ξερω αν ξεχναω καμια που μπαινει εδω μεσα εχω μπερδευτει με τα νικνειμς (Ατιμη ανωνυμια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

@misofeggaro ευχαριστουμε για το τιπ γιατι ενιωθα πολυ περιορισμενυη εχθες!

ποιες (ΔΕΝ) περιμενετε σημερα περιοδο? Να ξερουμε να δινουμε θετικη ενεργεια! Εχω μπερδευτει τελειως. Πάντως ρε κοριτσια η πιο αχαραη φαση οταν προσπαθεις για παιδι, ειναι η εβδομαδα της περιοδου (εγω ειμαι 2η μερα). Δεν μπορεις να κανεις και τιποτα ευχαριστο δηλαδη, απλά περιμένεις. Θα μου πειτε, το οτι την εχουμε εστω και σταθερα ειναι και αυτο ενα δειγμα γονιμοτητας. Για σκεφτειτε να μην την ειχαμε (φτου φτου). Αλλά βαριεμαιιιιιιιιιιιιι. Οταν εισαι στη μεση/τελος κυκλου υπαρχει και ενα σασπενς. Γιαυτο πειτε μου ποιες εχετε καθυστερηση :P Παντως περαν της πλακας για τις ανυπομονες που διαβαζα παραπανω, τουλαχιστονμην μπειτε σε διαδικασια χοριακης. Καντε ενα τεστακι πρώτα. Γενικά ειμαι της αποψης πρωτα δες καθυστερηση και μετα καντο, αλλα σε περιπτωση που δε σας αγχωνει ή πτοει το νωρις καλυτερα καντε ενα τεστακι. Μην υποβαλλετε τον εαυτο σας καθε 3 και λιγο σε αιμοληψιες και εξετασεις και αναμονες τετοιου ειδους.

@misofeggaro @Athena D. @marillia -ΔΕΝ- Περιμένουμε! 
Εγώ θα κρατηθώ μέχρι την παρασκευή, ελπίζω να μπορέσω. Θα είναι η 33 μέρα, ο μεγαλύτερος κύκλος που είχα ποτέ, αν δεν με προλάβουν οι εξελίξεις... Θα κάνω πρώτα τεστ που έχω στο σπίτι και αν βγει θετικό, πάω για χοριακή ώστε την Δευτέρα να την επαναλάβω και να μπορώ να συγκρίνω αν όλα πάνε καλά! Σήμερα είμαι στις 14 μέρες από την ωορρηξία και την επαφή. 
Και ναι, τάγκαρα τον εαυτό μου! !! Γιατί απλά μπορώ! 
Εγώ αδιαθέτησα πρώτη φορά στα 10,  το καλοκαίρι που τελείωσα την Τετάρτη Δημοτικού. Οπότε έχω αυτόν τον "μπελά" εδώ και 26 χρόνια! Δικαιούμαι για κανά χρόνο να την ξεφορτωθώ, ναι;;;
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...