Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωιμα Συμπτωματα Εγκυμοσυνης!


γωγω γωγω

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Καρκίνος ειμαι. Εσυ?? Δεν μπορώ να παίρνω και χάπια ρε γαμώτο, αλλιώς θα ημουν με ηρεμιστικά να μαι κουυυυυλ. χιχιχι. Θα επιβληθώ στο μυαλό μου ομως αυτό το μηνα. Θα ξεκινήσω από το ιντερνετ, κοβοντας τα λοιπα σαιτς και τις γελοιες ερευνες μου. εξαλλου ειναι γνωστο οτι μπαινεις να δεις γιατι ποναει το δαχτυλο σου, και συνηθως λογικά πεθαίνεις με αυτα που διαβάζεις. αχαχααχ. Μονο εδω θα μπαινω για να εκτονωνομαι. (Εσυ εισαι σε καλο δρόμο θα την πετύχεις την κατάσταση αυτή παντως!!). το μονο θετικό μου ειναι οτι δεν κανω ποτε early τεστακια. Δηλαδη εχω αγορασει τα χω στο ντουλαπι αλλα εχω πει οτι θα κανω ΕΦΟΣΟΝ εχω καθυστερηση καποια στιγμη. Αλλιως θα εχω κατα φαντασιαν συμπτωματα καθε μηνα και προς το παρον τα χω αποφυγει και προσπαθω να ειμαι ρεαλιστρια με αυτα!

Υδροχόοςςςςς!!!!!Κι όμως έχουμε κοινά χαχχαχ!!!!Ναι και γω δεν κάνω τεστ εγκυμοσύνης!!!!Ασε που τρέμω δεν μπορώ αλλά καλύτερα να περιμένουμε καθυστέρηση!!!Ναι στο νετ λεει πολλά!!!Ενώ εδώ υπάρχουν πραγματικές εμπειρίες από κοπέλες!!!!Και μενα ο γιατρούλης μου λέει όχι άγχος!!!Ποιός τον ακούει?Μου είπε την τελευταία φορά τι βιάζεσαι να μείνεις έγκυος??Τον τρελόοοο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και απο μενα !!!!!! και εγω εδω αυριο μεθαυριο περιμενω περιοδο!!!!!!!!! σας διαβασα τωρα ολες !!!! ελπιζω να εχουμε κανενα καλο νεο !!!!

 

κατ-cat μην σε νοιαζει τα ιδια κουτακια ειχα και εγω με σενα και ο αντρας μου και ετσι κουναγε το κεφαλι του ο γιατρος οταν του ελεγα και εγω τετοια και του λεω καλε αφου ειμαι 28 χρονων και ο αντρας μου 31 μια χαρα μπαμ μπαμ θα πιαοσυμε !!! και κουναγε ο ερημος το κεφαλι του !!! ειναι ο δευτερος μηνας ελευθερα που κανουμε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marilia καλα και μενα μου τα λεει. Ασε που μου επισημαινει οτι αμα μεινω θα αρχισω να γκρινιαζω για αλλα πραγματα (δικιο εχει τι να λεμε)

@anni7 σκεψου εγω που μαι και μεγαλυτερη και του τα ελεγα του γιατρου ποσο κεφαλι κουναγε. Θα λεγε απο μεσα του τι ηθελε να γινει γυναικολογος να μπλεξει με τοσες γυναικες. αχαχαχαχ. Τελοσπαντων, ο Φλεβαρης ειναι μικρός κορίτσια! Θα περάσει και θα δουμε. Ως τοτε αναπνοές και οσο λιγότερη ερευνα γινεται. Εδω μεσα ειναι υπεραρκετο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια. @Kat-Cat @misofeggaro απο κουτακια αλλο τιποτα! με εχω βαρεθει! σκεφτομαστε θετικα και παραμενουμε ψυχραιμες (προσπαθουμε τουλαχιστον)! @Kat-Cat κακως σου εχει κολλησει αυτο με τις σαλπιγγες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

καλημερα κοριτσακια. @Kat-Cat @misofeggaro απο κουτακια αλλο τιποτα! με εχω βαρεθει! σκεφτομαστε θετικα και παραμενουμε ψυχραιμες (προσπαθουμε τουλαχιστον)! @Kat-Cat κακως σου εχει κολλησει αυτο με τις σαλπιγγες...

Ειχα τρελαθει να κανω ερευνα για τυχον συμπτωματα και αιτιες αποφραξης μιλαμε. Ειπα αυτο το μηνα κομμενα ολα. Μονο την εφαρμογη για τον υπολογισμο των γονιμων ημερων θα μπω να δω βασει της περιοδου και εδω μεσα. Τελος οι ερευνες. Γιατι ειναι να μη μου μπει κατι στο μυαλο. Το σκεφτομαι νυχτα μερα μετα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα γενικα το μυαλο παιζει πολλα παιχνιδια δεν το συζητω @Kat-Cat. θελει ανα διαστηματα να κανουμε self management για να επανερχομαστε. εδω που μιλαμε ειναι για συντροφια. οχι και να αποτρελαθουμε! θα το λεμε πολλες φορες στον εαυτο μας και η μια στην αλλη για να μπαινουμε στο σωστο δρομο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

καλα γενικα το μυαλο παιζει πολλα παιχνιδια δεν το συζητω @Kat-Cat. θελει ανα διαστηματα να κανουμε self management για να επανερχομαστε. εδω που μιλαμε ειναι για συντροφια. οχι και να αποτρελαθουμε! θα το λεμε πολλες φορες στον εαυτο μας και η μια στην αλλη για να μπαινουμε στο σωστο δρομο!

Προσυπογράφω και συντάσσομαι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. @misofeggaro @Kat-Cat και σε όλα τα κορίτσια που ήρθε η ακατανομαστη κουράγιο. Είπαμε πάμε γερά για τον Φεβρουάριο! @marillia μου ευχαριστούμε πολύ τα καλύτερα για όλες!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marillia η ψυχραιμια των γιατρων σπαει κοκκαλα ειναι η αληθεια! τι να κανουν κ αυτοι βεβαια. αν κανουν προβλημα τους το δικο μας.... θα τρελαθουν! το θεμα ειναι να αισθανομαστε οτι ο γιατρος μας ειναι καλος και μας καταλαβαινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ναι νομιζω ειναι καλο πρεπει ο γιατρος να αποπνεει ηρεμια και ψυχραιμια γιατι στην ουσια αυτος πρεπει να μας κανει και μας να το νιωσουμε!!!

εγω αδιαθετησα πριν λιγο καλα το περιμενα γιατι εμεις δε καναμε μεσα σε γονιμες οποτε ηταν αναμενομενο προχωρα και ολα καλα θα ερθει !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

@marillia η ψυχραιμια των γιατρων σπαει κοκκαλα ειναι η αληθεια! τι να κανουν κ αυτοι βεβαια. αν κανουν προβλημα τους το δικο μας.... θα τρελαθουν! το θεμα ειναι να αισθανομαστε οτι ο γιατρος μας ειναι καλος και μας καταλαβαινει.

Αυτό ακριβώς! Εμένα μου φάνηκε τόσο ψύχραιμος που σχεδόν ήταν εκνευριστικός! (Είναι στο μεταξύ απίστευτα γλυκος ανθρωπος δεν μπορεί να σε εκνευρίσει έυκολα). Τελικά η εκνευριστική μάλλον εγώ ειμαι. Παντως κιουρία. Δεν τον εχω παρει ποτέ τηλέφωνο ... (ακόμα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anni7 είπε:

καλα ναι νομιζω ειναι καλο πρεπει ο γιατρος να αποπνεει ηρεμια και ψυχραιμια γιατι στην ουσια αυτος πρεπει να μας κανει και μας να το νιωσουμε!!!

εγω αδιαθετησα πριν λιγο καλα το περιμενα γιατι εμεις δε καναμε μεσα σε γονιμες οποτε ηταν αναμενομενο προχωρα και ολα καλα θα ερθει !!!!

και μενα σημερα ηρθε κανονικο αιμα οποτε μετράω απο σημερα και εγω τον κυκλο(χτες ειχα τα καφε). Συνεπώς συμπασχω και ψιλοποναω κιολας!Θελω να παω σπιτακι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

και μενα σημερα ηρθε κανονικο αιμα οποτε μετράω απο σημερα και εγω τον κυκλο(χτες ειχα τα καφε). Συνεπώς συμπασχω και ψιλοποναω κιολας!Θελω να παω σπιτακι μου....

και εγω τωρα ειδα το κανονηκο αιμα το πρωι καφετιεα και εγω !!! αστα και εγω το σπιτακι μου θελω και εγω τωρα ψιλο ποναω !!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Καρκίνος ειμαι. Εσυ?? Δεν μπορώ να παίρνω και χάπια ρε γαμώτο, αλλιώς θα ημουν με ηρεμιστικά να μαι κουυυυυλ. χιχιχι. Θα επιβληθώ στο μυαλό μου ομως αυτό το μηνα. Θα ξεκινήσω από το ιντερνετ, κοβοντας τα λοιπα σαιτς και τις γελοιες ερευνες μου. εξαλλου ειναι γνωστο οτι μπαινεις να δεις γιατι ποναει το δαχτυλο σου, και συνηθως λογικά πεθαίνεις με αυτα που διαβάζεις. αχαχααχ. Μονο εδω θα μπαινω για να εκτονωνομαι. (Εσυ εισαι σε καλο δρόμο θα την πετύχεις την κατάσταση αυτή παντως!!). το μονο θετικό μου ειναι οτι δεν κανω ποτε early τεστακια. Δηλαδη εχω αγορασει τα χω στο ντουλαπι αλλα εχω πει οτι θα κανω ΕΦΟΣΟΝ εχω καθυστερηση καποια στιγμη. Αλλιως θα εχω κατα φαντασιαν συμπτωματα καθε μηνα και προς το παρον τα χω αποφυγει και προσπαθω να ειμαι ρεαλιστρια με αυτα!

Κι εγώ καρκίνος κ μέχρι στιγμής όσα posts σου έχω διαβάσει είναι σα να με ακούω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Κι εγώ καρκίνος κ μέχρι στιγμής όσα posts σου έχω διαβάσει είναι σα να με ακούω ?

Ωχ κατάλαβα....Συνεπώς αντιλαμβάνεσαι την κατάστασή μας...αχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ωχ κατάλαβα....Συνεπώς αντιλαμβάνεσαι την κατάστασή μας...αχχαχαχα

Ναι ναι σε καταλαβαίνω απόλυτα!

Εμάς ο ουρολόγος μας είπε κ κάτι χρήσιμο. Ότι δε μετράει απλα να προσπαθείς 6 μήνες ή ενα χρόνο. Πρέπει, λέει, να συμπληρώσεις 300-400 (!!) επαφές πριν ανησυχήσεις ότι κάτι δεν πάει καλά. Αυτό δηλαδή σημαίνει ότι πρέπει να υπάρχουν επαφές 4 φορές την εβδομάδα, κάθε εβδομάδα και κάθε μήνα για 1.5-2 χρόνια! Απλά, είπε, λόγω του τρόπου ζωής τα ζευγάρια δουλεύουν αρκετά και τρέχουν όλη μέρα και δε βρίσκονται όσο συχνά πρέπει γι αυτό και καθυστερεί η σύλληψη...

Σκέψου η πρώτη ερώτηση ήταν πόσο καιρό βρίσκεστε ελεύθερα και η δεύτερη πόσο συχνά βρίσκεστε μέσα στην εβδομάδα και μετά πήρε ιστορικό και κουβεντιάσαμε. 

Οπότε, πιστεύω ότι πρώτα από όλα πρέπει να βρούμε αρκετό χρόνο με τους καλούς μας άσχετα από γόνιμες ημέρες... Άλλωστε όταν έρθει το μωράκι θα χρειαστούμε παραπάνω χρόνο οπότε το λες και προθέρμανση ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Ναι ναι σε καταλαβαίνω απόλυτα!

Εμάς ο ουρολόγος μας είπε κ κάτι χρήσιμο. Ότι δε μετράει απλα να προσπαθείς 6 μήνες ή ενα χρόνο. Πρέπει, λέει, να συμπληρώσεις 300-400 (!!) επαφές πριν ανησυχήσεις ότι κάτι δεν πάει καλά. Αυτό δηλαδή σημαίνει ότι πρέπει να υπάρχουν επαφές 4 φορές την εβδομάδα, κάθε εβδομάδα και κάθε μήνα για 1.5-2 χρόνια! Απλά, είπε, λόγω του τρόπου ζωής τα ζευγάρια δουλεύουν αρκετά και τρέχουν όλη μέρα και δε βρίσκονται όσο συχνά πρέπει γι αυτό και καθυστερεί η σύλληψη...

Σκέψου η πρώτη ερώτηση ήταν πόσο καιρό βρίσκεστε ελεύθερα και η δεύτερη πόσο συχνά βρίσκεστε μέσα στην εβδομάδα και μετά πήρε ιστορικό και κουβεντιάσαμε. 

Οπότε, πιστεύω ότι πρώτα από όλα πρέπει να βρούμε αρκετό χρόνο με τους καλούς μας άσχετα από γόνιμες ημέρες... Άλλωστε όταν έρθει το μωράκι θα χρειαστούμε παραπάνω χρόνο οπότε το λες και προθέρμανση ?

πωπω ιδρωσα που τις σκεφτηκα. αν βαλεις μια εβδομαδα περιοδος (οφ) και μια πριν την περιοδο που τα χεις δειολα απο την προηγουμενη εβδομαδα με την ωορρηξια, δεν τις βλεπω τις 400 φορες.... :P Παντως και μενα με ρωτησε καθε ποτε βρισκομαστε μετα την περιοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Ναι ναι σε καταλαβαίνω απόλυτα!

Εμάς ο ουρολόγος μας είπε κ κάτι χρήσιμο. Ότι δε μετράει απλα να προσπαθείς 6 μήνες ή ενα χρόνο. Πρέπει, λέει, να συμπληρώσεις 300-400 (!!) επαφές πριν ανησυχήσεις ότι κάτι δεν πάει καλά. Αυτό δηλαδή σημαίνει ότι πρέπει να υπάρχουν επαφές 4 φορές την εβδομάδα, κάθε εβδομάδα και κάθε μήνα για 1.5-2 χρόνια! Απλά, είπε, λόγω του τρόπου ζωής τα ζευγάρια δουλεύουν αρκετά και τρέχουν όλη μέρα και δε βρίσκονται όσο συχνά πρέπει γι αυτό και καθυστερεί η σύλληψη...

Σκέψου η πρώτη ερώτηση ήταν πόσο καιρό βρίσκεστε ελεύθερα και η δεύτερη πόσο συχνά βρίσκεστε μέσα στην εβδομάδα και μετά πήρε ιστορικό και κουβεντιάσαμε. 

Οπότε, πιστεύω ότι πρώτα από όλα πρέπει να βρούμε αρκετό χρόνο με τους καλούς μας άσχετα από γόνιμες ημέρες... Άλλωστε όταν έρθει το μωράκι θα χρειαστούμε παραπάνω χρόνο οπότε το λες και προθέρμανση ?

Ποοοοοοσες????Εγώ λέω να πάω κατευθείαν Φάληρο!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 @zoi.ko Χαχαχ κι εγώ του είπα γιατρέ έχουμε κ άλλες δουλειές ?

@Kat-Cat όσο για την εβδομάδα περιόδου του το είπα κ εγώ χαριτολογώντας κ μ απάντησε πολύ σοβαρά ότι πρέπει να επανορθώνουμε τις υπόλοιπες μέρες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

@Dim83 @zoi.ko Χαχαχ κι εγώ του είπα γιατρέ έχουμε κ άλλες δουλειές ?

@Kat-Cat όσο για την εβδομάδα περιόδου του το είπα κ εγώ χαριτολογώντας κ μ απάντησε πολύ σοβαρά ότι πρέπει να επανορθώνουμε τις υπόλοιπες μέρες ?

Δε βγαίνουνε μανα μου τα νουμερα! αχαχαχχα. Εμεις λεμε τις μερες της ωορρηξιας την παραπανω βδομαδα μηπως παμε κανα σουκου πουθενα μπας και χαλαρωσουμε και λιγο γιατί εδώ το μυαλο κολλαει. Μακάρι να το κανουμε. Γιατι με τις 400 δε βλεπω ελπιδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83  περιμενω ?

@Kat-Cat δεν τα παραταμε Π Ο Τ Ε αλλά δε θα γίνουμε και κουνέλια ??.

@Kukki τι να πει ο άνθρωπος...σκέψου πόσα βλέπει κι αυτός αλλά....δυστυχώς στις μέρες μας είναι δύσκολο.Να ζούσαμε στην εποχή των γιαγιάδων μας κάτι θα γινόταν τωωωωρα......καλά κρασιά!!!??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Dim83  περιμενω ?

@Kat-Cat δεν τα παραταμε Π Ο Τ Ε αλλά δε θα γίνουμε και κουνέλια ??.

@Kukki τι να πει ο άνθρωπος...σκέψου πόσα βλέπει κι αυτός αλλά....δυστυχώς στις μέρες μας είναι δύσκολο.Να ζούσαμε στην εποχή των γιαγιάδων μας κάτι θα γινόταν τωωωωρα......καλά κρασιά!!!??

 

ε, μα ακριβως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...