Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωιμα Συμπτωματα Εγκυμοσυνης!


γωγω γωγω

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@zoi.ko @Kat-Cat και εγω εχω μια ανηψουλα και τη λατρευω. εντελως χαζοθεια. ειναι μικρουλα εμας.

@NikhNikh  γλυκουλα μου. ελεγα οτι ειμαστε πολλα κοριτσακια στην ιδια φαση αλλα ειμαστε σκορπισμενες σε πολλα post.

Αυτές αυτές που λέει η @Kat-Cat μας έφαγαν και τώρα....θέλουμε κι εμείς!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις με την αδερφουλα μου παντρευτηκαμε με 8 μηνες διαφορα. οποτε ειχα ξεκινησει τις προσπαθειες πριν κανει την ελευση της η μικρουλα μας. και αν ολα ειχαν παει καλα με την πρωτη μου εγκυμοσυνη ειναι η αληθεια ετσι θα ηταν και η διαφορα τους. τελος παντων. κακη τυχη. παμε παρακατω (παλι). παντως ο ρολος της θειας ειναι τελειος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

εμεις με την αδερφουλα μου παντρευτηκαμε με 8 μηνες διαφορα. οποτε ειχα ξεκινησει τις προσπαθειες πριν κανει την ελευση της η μικρουλα μας. και αν ολα ειχαν παει καλα με την πρωτη μου εγκυμοσυνη ειναι η αληθεια ετσι θα ηταν και η διαφορα τους. τελος παντων. κακη τυχη. παμε παρακατω (παλι). παντως ο ρολος της θειας ειναι τελειος!

παμε παρακάτω οπως λες. Δεν εχω βιώσει τετοια απώλεια αλλά ειμαι της άποψης οτι μετα το αρχικο σοκ σε οτιδηποτε, ερχεται η συνειδητοποιηση και ξεκινας να βλεπεις το επομενο βημα. Αλλιως δεν προχωραει η ζωη....Στα παντα πρεπει να λειτουργουμε ετσι! Με το καλο οι επομενες φορες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat αυτο κανω καλη μου. προσπαθω τουλαχιστον. μακαρι να μην τυχαινουν σε κανεναν αυτα. απλα το 2 στα 2 οπως και να το κανεις σε ριχνει. anyway. παμε μπροστα δυνατα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@Kat-Cat αυτο κανω καλη μου. προσπαθω τουλαχιστον. μακαρι να μην τυχαινουν σε κανεναν αυτα. απλα το 2 στα 2 οπως και να το κανεις σε ριχνει. anyway. παμε μπροστα δυνατα!

το καταλαβαινω. ειναι θετικο οτι συλλαμβανεις τουλαχιστον. Εμεις δεν ξερουμε και τι μας γινεται... Τελοσπαντων παμε μπροστα/ Να σας ρωτησω εχετε δει κατι βιταμινες pregnacare? που χει για αντρες και γυναικες για βοηθεια γονιμοτητας?  Φοβαμαι να παιρνω οποιαδηποτε χαπια χωρις συνταγες και συμβουλες γιατρου, αλλα τις διαβαζα ως φυτικες και ηθελα να ρωτησω αν τις εχει καμια υποψιν της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat Εγώ τις έπαιρνα. Δ είναι χάπια άλλα σύμπλεγμα βιταμινών. Μου τα είχε δώσει η ξαδέρφη μ π είναι φαρμακοποιός κ μ είχε πει ότι πολλές πελάτισσες τις έμειναν έγκυες στους 3 4 μηνες. Είχα ρωτήσει κ τ γιατρό μ κ μ είπε παρτες. Λενε ότι κάνεις πιο ποιοτική ωορρηξία. Εμένα μ σταθεροποιήσαν πολύ τ κύκλο μ π απ όταν ξεκινήσαμε τις προσπάθειές μ έκανε νερά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat Εγώ τις έπαιρνα. Δ είναι χάπια άλλα σύμπλεγμα βιταμινών. Μου τα είχε δώσει η ξαδέρφη μ π είναι φαρμακοποιός κ μ είχε πει ότι πολλές πελάτισσες τις έμειναν έγκυες στους 3 4 μηνες. Είχα ρωτήσει κ τ γιατρό μ κ μ είπε παρτες. Λενε ότι κάνεις πιο ποιοτική ωορρηξία. Εμένα μ σταθεροποιήσαν πολύ τ κύκλο μ π απ όταν ξεκινήσαμε τις προσπάθειές μ έκανε νερά.

αλήθεια???? χμμμμμ Ενδιαφερον, μηπως τις παρω. Ειδα απλα οτι εχουν και φυλλικο μεσα που εγω ουτω ς ή αλλως παιρνω. ελπιζω να μην κανω καμια υπερβαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat την ωορρηξια την παρακολουθείς πριν γίνει νομίζω... θα σου πω αν τελικά χρειαστεί! Μου είπε να πάω και την Τετάρτη για ένα υπέρηχο κάτι να δει μετά την ωορρηξία ομως δε θυμάμαι τι μου είπε. 

Όσο για τα λυπαντικά, την ρώτησα κι εγώ και μου είπε μακριά από τις βλακείες... Ο καλύτερος τρόπος για να ταξιδέψει το σπέρμα, είπε, είναι να σεξουαλιστούμε όςο περισσότερο γίνεταο και μέσες-άκρες το ίδιο είπε και ο ανδρολόγος ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kukki είπε:

@Kat-Cat την ωορρηξια την παρακολουθείς πριν γίνει νομίζω... θα σου πω αν τελικά χρειαστεί! Μου είπε να πάω και την Τετάρτη για ένα υπέρηχο κάτι να δει μετά την ωορρηξία ομως δε θυμάμαι τι μου είπε. 

Όσο για τα λυπαντικά, την ρώτησα κι εγώ και μου είπε μακριά από τις βλακείες... Ο καλύτερος τρόπος για να ταξιδέψει το σπέρμα, είπε, είναι να σεξουαλιστούμε όςο περισσότερο γίνεταο και μέσες-άκρες το ίδιο είπε και ο ανδρολόγος ?

Ασε δενπαιρνω τιποτα και γω τα φοβαμαι μην κανω χειροτερο κακο....Καλη επιτυχια την Τετάρτη! Να τα δει ολα οπως πρεπει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 κατάλαβα όντως είμαστε πολλές και σκόρπια και δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα πάντα στο φόρουμ.  Ένα από αυτά είναι αυτο που δεν το έχω διαβάσει Αθηνών η κορίτσια που δεν σας έχω διαβάσει..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

@Dim83 κατάλαβα όντως είμαστε πολλές και σκόρπια και δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα πάντα στο φόρουμ.  Ένα από αυτά είναι αυτο που δεν το έχω διαβάσει Αθηνών η κορίτσια που δεν σας έχω διαβάσει..!! 

αυτο κατεληξε το ποστ των προσπαθειων :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat το ξερω οτι ειναι σημαντικο το να ξερεις οτι μπορεις να μεινεις. απλα οταν μενεις και μετα γινεται η καταστροφη (εχασα το μωρο στον 7ο) και μετα ξαναχανεις και αλλο μωρο, τοτε αρχιζεις και αμφιβαλλεις για το αν μπορεις να ολοκληρωσεις την εγκυμοσυνη. οποτε ειναι και αυτο μεγαλο προβλημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

@Kat-Cat το ξερω οτι ειναι σημαντικο το να ξερεις οτι μπορεις να μεινεις. απλα οταν μενεις και μετα γινεται η καταστροφη (εχασα το μωρο στον 7ο) και μετα ξαναχανεις και αλλο μωρο, τοτε αρχιζεις και αμφιβαλλεις για το αν μπορεις να ολοκληρωσεις την εγκυμοσυνη. οποτε ειναι και αυτο μεγαλο προβλημα. 

στον εβδομο ρε γαμωτο......Οχι ρε συ! Αυτο ποναει ως απωλεια. Εχεις κανει ολο το ταξιδι σχεδον εκει. μου ραγισες την καρδια  :( Κοιτα πιστευω πως ο γιατρος σου θα σου χε πει οπωσδηποτε αν θεωρουσε οτι δεν ειναι τυχαιο ολο αυτο. Γενικά πολλες κοπελες που γνωριζω εχουν κανει μια δυο αποβολες πριν πετυχουν την προσπαθεια. Τωρα εχουν 2 παιδια χωρις κανενα ενδιαμεσο προβλημα. Ειναι λυπηρο αλλα θελω να πιστευω οτι ειναι απλα τυχαιο! Οταν με το καλο ξανασυλλαβεις θα το βλεπεις βημα βημα εχοντας και την παλια εμπειρια να αναγνωριζεις καποια σημαδια ισως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι το ξερω. υπαρχουν πολλα παραδειγματα κοριτσιων με αντιστοιχες εμπειριες και στο τελος τα καταφεραν. απλα οι απωλειες σε ισοπεδωνουν. γι αυτο σας λεω οτι να ευχεστε να ερθει και να ειναι τυχερο. ενας μηνας πριν ενας μετα δεν εχει σημασια. αυτα. ευχομαι το 2018 να ειναι τυχερο για ολα τα κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

@Athena D. 2% μόνο? γιατι τόσο λίγο? νόμιζα θα ήταν λίγο καλυτερες οι πιθανοτητες.

εγω τωρα ξεκιναω παλι. παλι απο την αρχη. με πολλους φοβους. αλλα δεν μου μενει τιποτα αλλο. ειχα 2 εγκυμοσυνες που εληξαν αδοξα. η μια πολυ προχωρημενη και στο καπακι μια αποβολη. η ψυχολογια στα πατωματα. εχω ψαχτει πολυ. δεν βρηκαμε κατι βεβαια. θελει δυναμη απο πλευρας μου και ελπιζω να υπαρξει επομενη φορα και να ειναι και τυχερη. 

Στο εύχομαι κορίτσι μου.Να ειναι η τυχερή σου φορα.Προσπαθησε να μην αγχώνεσαι κ να μην σκεφτεσαι το τι εγινε.Εφοσον ολα είνΑι καλα,θα τα καταφέρει ς!!Τις ευχες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!
@Kat-Cat @zoi.ko @Dim83 Και εγώ τον Μάιο μπαίνω στα 37. Οπότε είμαστε σχετικά κοντά.
Εμένα όλο το σαββατοκύριακο πέρασε με πονάκια. Μόλις έκανα καμιά δουλειά ή περπάταγα πολύ ώρα ή χθες που κάθισα σε σκαμπό πολύ ώρα, πόναγα και κάθε φορά που πήγαινα τουαλέτα (έχω και συχνοουρία γιατί κάνω διατροφή και πίνω πολλά υγρά) ψαχνόμουν. Αλλά ακόμα δεν έχω ούτε προεόρτια περιόδου ούτε συμπτώματα εγκυμοσύνης. Σήμερα είμαι 29η μέρα, θετικό τεστ ωορρηξίας και επαφή είχα την τρίτη 16/01 οπότε την τετάρτη, αν όλα πάνε καλά, μπορώ να κάνω ένα τεστάκι. 
Το κακό είναι ότι σήμερα ξύπνησα με ελαφρύ πονόλαιμο, ο ανιψιός μου πέρασε όλο το σκ με βήχα, πυρετό και εμετό, και την παρασκευή είχαμε έρθει κοντά γιατί παίζαμε... Και φοβάμαι τι μπορεί να έχω κολλήσει... 
Στα κορίτσια που αδιαθέτησαν εύχομαι αυτός ο κύκλος  να είναι ο τυχερός τους. Και πάνω απ' όλα με ένα γερό μωρό! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!
@Kat-Cat @zoi.ko @Dim83 Και εγώ τον Μάιο μπαίνω στα 37. Οπότε είμαστε σχετικά κοντά.
Εμένα όλο το σαββατοκύριακο πέρασε με πονάκια. Μόλις έκανα καμιά δουλειά ή περπάταγα πολύ ώρα ή χθες που κάθισα σε σκαμπό πολύ ώρα, πόναγα και κάθε φορά που πήγαινα τουαλέτα (έχω και συχνοουρία γιατί κάνω διατροφή και πίνω πολλά υγρά) ψαχνόμουν. Αλλά ακόμα δεν έχω ούτε προεόρτια περιόδου ούτε συμπτώματα εγκυμοσύνης. Σήμερα είμαι 29η μέρα, θετικό τεστ ωορρηξίας και επαφή είχα την τρίτη 16/01 οπότε την τετάρτη, αν όλα πάνε καλά, μπορώ να κάνω ένα τεστάκι. 
Το κακό είναι ότι σήμερα ξύπνησα με ελαφρύ πονόλαιμο, ο ανιψιός μου πέρασε όλο το σκ με βήχα, πυρετό και εμετό, και την παρασκευή είχαμε έρθει κοντά γιατί παίζαμε... Και φοβάμαι τι μπορεί να έχω κολλήσει... 
Στα κορίτσια που αδιαθέτησαν εύχομαι αυτός ο κύκλος  να είναι ο τυχερός τους. Και πάνω απ' όλα με ένα γερό μωρό! 
 

Καλημέραααα!!!!Πιές κανένα τσαγάκι και καμία καραμέλα για ανακούφιση και πορτοκαλάκια!!!Εμένα ξεπρήστηκε ο ένας μαστός άρα έρχεται!!!Αύριο περιμένω!!!Πονάκια περιόδου δεν έχω!!!Σου εύχομαι με θετικό τεστάκι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες. Τελικά ήρθε η αναθεματισμένη γιατί με τάραξε στα καφετιά, οπότε πρώτη μέρα σήμερα και Δευτέρα. @misofeggaro σε ευχαριστούμε πολύ και μακάρι να ειναι για όλες τυχερός ο κύκλος αυτός και γενικά ο Φλεβάρης. Εγώ τώρα έχω αρχίσει να σκέφτομαι ότι αφού ολα καλα και με μένα και με τον αντρα υπάρχει θεμα σε σάλπιγγες δε γίνεται. Προσπαθώ να μη βάζω τέτοια στο μυαλό μου γιατί ειναι φαυλος κυκλος ολο αυτο το άγχος. Αυτον το μήνα θα προσπαθήσω να τον πάρω χαλαρά πλην οργανωμένα βεβαίως με τα τεστ μου, αλλά γνωρίζοντας πως κανενα προβλημα να μην υπαρχει το ποσοστό συλληψης εξακολουθει να ειναι στο 20% οπότε να μη σκέφτομαι βλακείες. Ευχομαι το καλυτερο σε όλες. Εδω θα ειμαστε να τα λεμε και μακάρι να ρθει η ώρα να ανοίξουμε και άλλο θεματικό ποστ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Καλημέρα σε όλες. Τελικά ήρθε η αναθεματισμένη γιατί με τάραξε στα καφετιά, οπότε πρώτη μέρα σήμερα και Δευτέρα. @misofeggaro σε ευχαριστούμε πολύ και μακάρι να ειναι για όλες τυχερός ο κύκλος αυτός και γενικά ο Φλεβάρης. Εγώ τώρα έχω αρχίσει να σκέφτομαι ότι αφού ολα καλα και με μένα και με τον αντρα υπάρχει θεμα σε σάλπιγγες δε γίνεται. Προσπαθώ να μη βάζω τέτοια στο μυαλό μου γιατί ειναι φαυλος κυκλος ολο αυτο το άγχος. Αυτον το μήνα θα προσπαθήσω να τον πάρω χαλαρά πλην οργανωμένα βεβαίως με τα τεστ μου, αλλά γνωρίζοντας πως κανενα προβλημα να μην υπαρχει το ποσοστό συλληψης εξακολουθει να ειναι στο 20% οπότε να μη σκέφτομαι βλακείες. Ευχομαι το καλυτερο σε όλες. Εδω θα ειμαστε να τα λεμε και μακάρι να ρθει η ώρα να ανοίξουμε και άλλο θεματικό ποστ ;)

Κορίτσι μου δεν είναι απαραίτητο ότι έχεις πρόβλημα στις σάλπιγγες!!!Εγώ μετά την απόξεση λόγω αποβολής μου κόλλησε ότι μπορεί να έχω θέμα!!Εκανα την σαλπιγγογραφία στους 9 μήνες προσπαθειών και βγήκε μια χαρά!!!Δεν έρχεται το μπέμπε εύκολα κι ας μην υπάρχει πρόβλημα!!!Είναι και  τύχη!!!Είναι άσχημο συναίσθημα να μην έρχεται το μπεμπέ άσχετα πόσο καιρό προσπαθούμε αλλά να σκέφτεσαι ότι δεν είναι πολύ το διάστημα που προσπαθείτε!!!!Είμαι σίγουρη θα τα καταφερετε σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Καλημέρα σε όλες. Τελικά ήρθε η αναθεματισμένη γιατί με τάραξε στα καφετιά, οπότε πρώτη μέρα σήμερα και Δευτέρα. @misofeggaro σε ευχαριστούμε πολύ και μακάρι να ειναι για όλες τυχερός ο κύκλος αυτός και γενικά ο Φλεβάρης. Εγώ τώρα έχω αρχίσει να σκέφτομαι ότι αφού ολα καλα και με μένα και με τον αντρα υπάρχει θεμα σε σάλπιγγες δε γίνεται. Προσπαθώ να μη βάζω τέτοια στο μυαλό μου γιατί ειναι φαυλος κυκλος ολο αυτο το άγχος. Αυτον το μήνα θα προσπαθήσω να τον πάρω χαλαρά πλην οργανωμένα βεβαίως με τα τεστ μου, αλλά γνωρίζοντας πως κανενα προβλημα να μην υπαρχει το ποσοστό συλληψης εξακολουθει να ειναι στο 20% οπότε να μη σκέφτομαι βλακείες. Ευχομαι το καλυτερο σε όλες. Εδω θα ειμαστε να τα λεμε και μακάρι να ρθει η ώρα να ανοίξουμε και άλλο θεματικό ποστ ;)

Καλημέρα. 
Έχω πολλά ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα. Τη μία στιγμή σκέφτομαι 'Αχ τι καλά που θα είναι να είμαι, και θα τα καταφέρω, και θα είναι τέλεια και θα είμαι υπέροχη μαμά' και την επόμενη ' δε θα τα βγάλω περα, τόσες εγκυμοσύνες πάνε στραβά, και τι θα κάνω μετά, και θα μπορώ να αντεπεξέλθω οικονομικά;' 
Και όλο αυτό μία μου δημιουργεί μία μελαγχολία, μία νεύρα, ξεσπάω στο σύντροφό μου, αυτός προσπαθεί να είναι χαλαρός, ώσπου μου λέει κάτι για πλάκα, εγώ το παίρνω στραβά και τότε γίνεται ένας χαμός γιατί πόσα να αντέξει και αυτός... 
Αυτή η αναμονή με σκοτώνει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marilia Σε ευχαριστώ πολύ μου δίνεις θάρρος, γιατί το μυαλό παει σε διάφορα που ποτέ δεν είχε πάει. Πρώτη φορά ψάχνομαι τόσο πολύ. Ημουν τόσο ρολόι στα γυναικολογικά ειδικά εδω και μια δεκαετία που ποτέ δεν ειχε παει το μυαλό μου οτι θα καθομαι να σκεφτομαι τοσες λεπτομέρειες. (Εχω τρομάξει που ακουω παντου σαλπιγγες :P Mακάρι να μας κάτσει συντομα. Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και ΚΥΡΙΩΣ αυτο το μηνα να μπαίνω μονο εδώ και να μη διαβάζω 300 αρθρα και 200 σαιτς για να βρω τι θα μπορουσε να φταιει οπως κανω τελευταια. Αυτο θα προσπαθησω να το κρατησω με νυχια και με δοντια.

@misofeggaro και εγώ το παθαίνω αυτό που λες αλλά προσπαθώ να το ελεγχω οσο γινεται. Οταν ειμαι με παρεα ευτυχως ακομα ειμαι καραγκιόζης. Οταν ειμαστε μονοι μας του γκρινιάζω με αποκορυφωμα τα κλαματα μου οταν ηρθαν τα προεόρτια της περιοδου το Σαββατο το βραδυ (το διελυσα το σουκου μας). Απλά προσωπικά ειμαι ανθρωπος που παθαινω υστερια οταν μου συμβαινει κατι, το χωνεύω και μετά λεω, "ελα παμε παρακατω να δουμε τι θα κανουμε αυτη τη φορά". Δηλαδή απο σημερα που ηρθε κανονικα η περιοδος σκεφτομαι τον επομενο κυκλο και αφησα πισω τον προηγουμενο. Δε γινεται αλλιως. Μη χαλασουμε και τη σχεση μας. Ουτε αυτοί φταίνε ουτε εμείς. Κοιτάμε μπροστά μας τον Φλεβάρη και μετά βήμα βήμα. Εξαλλου να σου πω και το θετικο: Αν μεινεις εγκυος τους επομενους μηνες θα περασεις και καλυτερη εγκυμοσυνη το καλοκαίρι βρε. Δε θα εισαι 9o μηνα με 40 βαθμους κελσιου :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω και ένα σκηνικό που δείχνει πόσο κοσμάρα ημουν στο θέμα "συλληψη" και πόσο φυσιολογικό φαίνεται σε έναν γυναικολόγο οτι ΔΕ θα πιασεις με την πρώτη (ούτε με τη δεύτερη βεβαίως). Στο περσινό τεστ ΠΑΠ που ειχα πάει τον Δεκέμβριο (πριν παντρευτώ δηλαδή κανα 7μηνο), ειπα σε γιατρό μου ότι παντρεύομαι και μου λεει οκ, τελεια ξεκινήστε και προσπαθειες. Αρχισα εγώ τα "μα τι λετε, εχω κλεισει νυφικο και θα μαι εγκυος στον γαμο, και θα μου αναποδιάσει όλο το προγραμμα και μετα εχω και ταξιδι και δε θα μπορώ να το κανω" αυτος φυσικά γελούσε και μου λεει "μα δε θα πιάσετε κατευθείαν ψυχή μου", ξεκινήστε εσεις να παρει μπρος το συστημα και μετα το καλοκαιρακι καπου θα χετε πιασει". Φυσικά ούσα σιγουρη οτι εγώ θα πιασω κατευθειαν αφου σιγα ολα αριστα τα βρισκει καθε φορά, εννοειται δεν τον ακουσα, και εκανα το γαμο, το ταξιδι, καθισα και το φθινοπωρο κανα δυο μηνες που επεσε δουλεια να ξεκουραστω, και οταν απο Νοεμβρη περιπου μερια αποφάσισα να ξεκινήσω ειχα την απαίτηση να μεινω κατευθείαν. Οταν πηγα για τον φετινό έλεγχο στον γιατρό κουνούσε το κεφάλι του βεβαια με τα κουτάκια μου, και μου είπε να ξεαγχωθω, να πεταξω τεστ και ο,τι εχω αγοράσει και αν και εφοσον δεν εχω κανει κατι κατα καλοκαιρι μεριά να ξαναπαω τότε. (δυστυχως δεν τον ακουω και παλι, αλλά ρποσπαθώ να τα σκεφτομαι όλα αυτα σχετικά με το άγχος). Θέλω να πω δηλαδη οτι μεγαλοποιουμε πολλα περιστατικά που για τους γιατρους ειναι φυσιολογικα. (Μου λεγε πχ πως ειναι τεραστιο το ποσοστό αποβολών στην αρχη της κυησης και οτι πολλές γυναικες δεν εχουν καν καταλαβει οτι απεβαλλαν αφού νομιζουν οτι τους ηρθε περιοδος απλα). Ελπίζω να χαλαρώσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@marilia Σε ευχαριστώ πολύ μου δίνεις θάρρος, γιατί το μυαλό παει σε διάφορα που ποτέ δεν είχε πάει. Πρώτη φορά ψάχνομαι τόσο πολύ. Ημουν τόσο ρολόι στα γυναικολογικά ειδικά εδω και μια δεκαετία που ποτέ δεν ειχε παει το μυαλό μου οτι θα καθομαι να σκεφτομαι τοσες λεπτομέρειες. (Εχω τρομάξει που ακουω παντου σαλπιγγες :P Mακάρι να μας κάτσει συντομα. Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και ΚΥΡΙΩΣ αυτο το μηνα να μπαίνω μονο εδώ και να μη διαβάζω 300 αρθρα και 200 σαιτς για να βρω τι θα μπορουσε να φταιει οπως κανω τελευταια. Αυτο θα προσπαθησω να το κρατησω με νυχια και με δοντια.

@misofeggaro και εγώ το παθαίνω αυτό που λες αλλά προσπαθώ να το ελεγχω οσο γινεται. Οταν ειμαι με παρεα ευτυχως ακομα ειμαι καραγκιόζης. Οταν ειμαστε μονοι μας του γκρινιάζω με αποκορυφωμα τα κλαματα μου οταν ηρθαν τα προεόρτια της περιοδου το Σαββατο το βραδυ (το διελυσα το σουκου μας). Απλά προσωπικά ειμαι ανθρωπος που παθαινω υστερια οταν μου συμβαινει κατι, το χωνεύω και μετά λεω, "ελα παμε παρακατω να δουμε τι θα κανουμε αυτη τη φορά". Δηλαδή απο σημερα που ηρθε κανονικα η περιοδος σκεφτομαι τον επομενο κυκλο και αφησα πισω τον προηγουμενο. Δε γινεται αλλιως. Μη χαλασουμε και τη σχεση μας. Ουτε αυτοί φταίνε ουτε εμείς. Κοιτάμε μπροστά μας τον Φλεβάρη και μετά βήμα βήμα. Εξαλλου να σου πω και το θετικο: Αν μεινεις εγκυος τους επομενους μηνες θα περασεις και καλυτερη εγκυμοσυνη το καλοκαίρι βρε. Δε θα εισαι 9o μηνα με 40 βαθμους κελσιου :P

Λογικό να τρομάζουμε και το μυαλό πάει παντού!!!Εγώ είχα μείνει έγκυος όταν κάναμε ορμονολογικές και σπερμοδιάγραμμα και έτσι ηρέμησα!!!Ειλικρινά τον μήνα που έμεινα έγκυος ήμουν χαλαρή!!!!Είχα πάει για χοριακή με 4 μέρες καθυστέρηση!!!Χαμπάρι!!!!Δυστυχώς ακόμα δεν έχω πετύχει κατάσταση νιρβάνα!!!!

Τι ζώδιο είσαι??Μου θυμίζεις λίγο εμένα χαχχαχαχ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Λογικό να τρομάζουμε και το μυαλό πάει παντού!!!Εγώ είχα μείνει έγκυος όταν κάναμε ορμονολογικές και σπερμοδιάγραμμα και έτσι ηρέμησα!!!Ειλικρινά τον μήνα που έμεινα έγκυος ήμουν χαλαρή!!!!Είχα πάει για χοριακή με 4 μέρες καθυστέρηση!!!Χαμπάρι!!!!Δυστυχώς ακόμα δεν έχω πετύχει κατάσταση νιρβάνα!!!!

Τι ζώδιο είσαι??Μου θυμίζεις λίγο εμένα χαχχαχαχ!!!!

Καρκίνος ειμαι. Εσυ?? Δεν μπορώ να παίρνω και χάπια ρε γαμώτο, αλλιώς θα ημουν με ηρεμιστικά να μαι κουυυυυλ. χιχιχι. Θα επιβληθώ στο μυαλό μου ομως αυτό το μηνα. Θα ξεκινήσω από το ιντερνετ, κοβοντας τα λοιπα σαιτς και τις γελοιες ερευνες μου. εξαλλου ειναι γνωστο οτι μπαινεις να δεις γιατι ποναει το δαχτυλο σου, και συνηθως λογικά πεθαίνεις με αυτα που διαβάζεις. αχαχααχ. Μονο εδω θα μπαινω για να εκτονωνομαι. (Εσυ εισαι σε καλο δρόμο θα την πετύχεις την κατάσταση αυτή παντως!!). το μονο θετικό μου ειναι οτι δεν κανω ποτε early τεστακια. Δηλαδη εχω αγορασει τα χω στο ντουλαπι αλλα εχω πει οτι θα κανω ΕΦΟΣΟΝ εχω καθυστερηση καποια στιγμη. Αλλιως θα εχω κατα φαντασιαν συμπτωματα καθε μηνα και προς το παρον τα χω αποφυγει και προσπαθω να ειμαι ρεαλιστρια με αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...