Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτο ραντεβού με τον γιατρο


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου.τι κάνετε? Αύριο έχω το 1ο ραντεβού με τον γιατρό για να δούμε το σποράκι. Υπολογίζω πως είμαι περίπου 4+4 οπότε λογικά πρέπει να φανεί σάκος. Ελπίζω να είναι όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο, εγω σημερα εχω το πρωτο ραντεβου!!! Νωρις δε σου ειπε να πας; Εγω ειμαι 6+2 σημερα οποτε ισως ακουσουμε καρδουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι είναι νωρίς αλλά θέλουμε να δούμε αν είναι ενδομήτριο. Γράψε μας όταν τελειώσεις από τον γιατρό. 6+2 είχα ακούσει καρδούλα στην κόρη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κοριτσάκι μου.εγω πήγα χθες ήταν νωρίς κ δεν είδαμε σάκο μόνο πολύ παχυ ενδομήτριο.εκανα χοριακη σήμερα να δούμε που βρισκόμαστε.την δευτέρα θα πάω πάλι γιατρο.ξερω πως είναι πάρα πολύ νωρίς αλλά ηλπιζα κάτι να δούμε.ειμαι σε μια ανησυχία μέχρι τη δευτέρα :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η olga86 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου.εγω πήγα χθες ήταν νωρίς κ δεν είδαμε σάκο μόνο πολύ παχυ ενδομήτριο.εκανα χοριακη σήμερα να δούμε που βρισκόμαστε.την δευτέρα θα πάω πάλι γιατρο.ξερω πως είναι πάρα πολύ νωρίς αλλά ηλπιζα κάτι να δούμε.ειμαι σε μια ανησυχία μέχρι τη δευτέρα :|

   Κοριτσαρα μου, συγχαρητηρια καταρχην!!

   Δε καταλαβαινω γιατι ο γιατρο σου σου κλεινει ραντεβου χωρις να ξερει την χοριακη σου κ μαλιστα τοσο νωρις. Προφανως κ δε θα εβλεπε τιποτα. Εγραψες οτι ηθελε να δει αν ειναι ενδομητριο... Αν ομως η χοριακη ειναι κατω απο 1000-1500 δεν μπορει να το δει αυτο γιατι απλα, δε φαινεται τιποτα.. Αν ομως εξαρχης εκανες 2 χοριακες, θα το καταλαβαινε (γιατι στο εξωμητριο η χοριακη δε διπλασιαχεται αλλα ανεβαινει πολυ αργα) κ θα σου εκλεινε ραντεβου την σωστη ημερα. Ακομη κ την δευτερα που θα πας, για μενα ειναι νωρις. Θα επρεπε να δει πρωτα την χοριακη σου αν ανεβαινει καλα η τιμη της κ μετα να υπολογισει ποτε θα σου κλεισει ραντεβου.. Φαντασου να πας κ η χοριακη σου να ειναι 950 κ παλι να μη δειτε τιποτα για λιγο... Μετα θα σου πει, ξαναελα μεθαυριο  κ μετα ξεναελα σε μια βδομαδα να ακουσουμε κ καρδια..

   Συγγνωμη αλλα πρωτη φορα το ακουν αυτο-τεσσαρων εβδομαδων κ να σου λεει ο γιατρος ελα να δουμε αν ειναι ενδομητριο... Ελπιζω να μη σου παιρνει λεφτα σε καθε επισκεψη.

   Καλη κυηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ!Όχι δεν είναι φιλοχρήματος για 2 ραντεβού μου πήρε 50 ευρώ.ημουν διακοπές για αυτό δεν έκανα χοριακη.Πφφφ όπου να ναι θα μάθω το αποτέλεσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@olga86 καταρχάς συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Μην αγχώνεσαι για την τιμή της χοριακης, όπως έχουμε πει και άλλες φορές σημασία έχει να διπλασιάζεται ανα δυο μέρες!!! Όντως, πολύ νωρίς σου είπε ο γιατρός σου να πας και την Δευτέρα πάλι θα είναι πολύ οριακά και το πολύ να δείτε μια πολύ μικρή κουκιδουλα που θα είναι ο σακος... Πιστευω πως είναι ταλαιπωρία και χάσιμο χρόνου να κανεις υπέρηχο ανα τρεις μέρες!! Εγώ 1ο υπέρηχο έκανα 5w3d και είδαμε μόνο σάκο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τις ίδιες μέρες καθυστέρηση στην κόρη μου είχα 2032 χοριακη κ όσο να είναι η διαφορά είναι μεγαλη γι'αυτό προβληματίζομαι. Τον γιατρό τον νοιάζει να δει ότι είναι ενδομήτριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@olga86 έχεις ενδείξεις οτι μπορεί να είναι εξωμητριο; Μην συγκρίνεις τις τιμές της χοριακης, η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!! Εγώ θεωρώ πολύ καλή αυτή τη τιμή για τις μέρες σου, μπορεί να έχει γίνει και καθυστερημένη σύλληψη, ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρη!!! Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι & μην σκέφτεσαι αρνητικά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η olga86 είπε:

Με τις ίδιες μέρες καθυστέρηση στην κόρη μου είχα 2032 χοριακη κ όσο να είναι η διαφορά είναι μεγαλη γι'αυτό προβληματίζομαι. Τον γιατρό τον νοιάζει να δει ότι είναι ενδομήτριο.

Καλε μη συγκρινεις τιμες!!! Σε ποια ημερα καθυστερησης εισαι?

Τη δευτερα πιστευω θα δειτε κατι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολγάκι η χοριακούλα σου είναι μια χαρά.Διπλασιασμό θέλει.Μη την συγκρίνεις με την πρώτη σου.Σκέψου  από Δευτέρα θα δείτε σάκο σίγουρα.Συνήθως ο σάκος και τα εμβρυικά στοιχεία φαίνονται στην 5+ βδομάδα,σποράκι στην 6+ βδομάδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι κορίτσια μου!θα σας ενημερώσω εννοείται.και ο γιατρός πιστεύει πως θα πάνε όλα καλά.εχω αγχωθει και με τη μικρή μου γιατί της φούσκωσε ένας λεμφαδένας και πήγαμε εκτάκτως παιδίατρο.ολα μαζί πεσανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...