Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις On 22/12/2017 at 6:31 ΜΜ, ο/η marillia είπε:

Κορίτσια μου να ρωτήσω κάτι?Αφότου περάσεις επιτροπή πότε ξεκινά η διαδικασία της εξωσωματικής?

Το ποτε θα ξεκινησεις ειναι καθαρα θεμα δικο σου και τι θα πειτε με το γιατρο! Και να παρεις και τα φαρμακα απο το εοπυυ!!! Αου ευχομαι καλη επυτυχια και μια μεγαλη χωριακηηηηη!!!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Το ποτε θα ξεκινησεις ειναι καθαρα θεμα δικο σου και τι θα πειτε με το γιατρο! Και να παρεις και τα φαρμακα απο το εοπυυ!!! Αου ευχομαι καλη επυτυχια και μια μεγαλη χωριακηηηηη!!!!!!

Σ ευχαριστώ πολύυυ!!!Μου είπε ο γιατρός μου να περιμένω μέχρι το καλοκαίρι εάν δεν έρθει θα κάνω υστεροσκόπηση και μετά βλέπουμε!!Αλλά ήθελα να ξέρω περίπου τη διαδικασία της εξωσωματικής!!Λίγο φοβήθηκα για την υπερδιέργεση και πολύ χαρτούρα!!Τρέχω εύκολα δεν ζορίζομαι αλλά πολλά ζητάνε και πρόσφατα σε ημερομηνίες!!!Με οποιοδήποτε τρόπο μανούλες θα γίνουμε!!!Πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σας και πολύ υποστηρικτικές!!!Καλή χρονιά με υγεία και μωράκιααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία πάνω απ όλα. Εύχομαι το τρίτο φλουρί ένα θετικό τεστ. Λυπάμαι για την γυναίκα τώρα διάβασα κρίμα μετά από τόσο κόπο αγώνα να μην μπορεί να ζήσει την μητρότητα να χαρεί το μωράκι της ελαφρύ να ναι τΟ χώμα της?Όλα τα πρόβληματα λύνονται διορθώνονται εκτός το θάνατο  υγεία και όλα θα έρθουν. Ουρανία μου σου εύχομαι ότι καλύτερο και σύντομο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Σ ευχαριστώ πολύυυ!!!Μου είπε ο γιατρός μου να περιμένω μέχρι το καλοκαίρι εάν δεν έρθει θα κάνω υστεροσκόπηση και μετά βλέπουμε!!Αλλά ήθελα να ξέρω περίπου τη διαδικασία της εξωσωματικής!!Λίγο φοβήθηκα για την υπερδιέργεση και πολύ χαρτούρα!!Τρέχω εύκολα δεν ζορίζομαι αλλά πολλά ζητάνε και πρόσφατα σε ημερομηνίες!!!Με οποιοδήποτε τρόπο μανούλες θα γίνουμε!!!Πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σας και πολύ υποστηρικτικές!!!Καλή χρονιά με υγεία και μωράκιααα!!!

Ειναι αυτο με τις ημερομηνιες αλλα θα σου τα πει το ποτε και το πως ο εξωσωματικος και δεν ειναι τιποτα απλα πρεπει η πρωτηροσπαθεια να γινει μεσα σε 6 μηνες απο την ημερα της επιτροπης! Ετσι ακριβως με οποιοδηποτε τροπο θα γινουμε!!! Καλη επυτυχια!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η karen είπε:

Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία πάνω απ όλα. Εύχομαι το τρίτο φλουρί ένα θετικό τεστ. Λυπάμαι για την γυναίκα τώρα διάβασα κρίμα μετά από τόσο κόπο αγώνα να μην μπορεί να ζήσει την μητρότητα να χαρεί το μωράκι της ελαφρύ να ναι τΟ χώμα της?Όλα τα πρόβληματα λύνονται διορθώνονται εκτός το θάνατο  υγεία και όλα θα έρθουν. Ουρανία μου σου εύχομαι ότι καλύτερο και σύντομο 

Καλη χρονια με ευχαριστα νεα!!!!!! Τι εγινε δεν το ειδα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλη χρονια με ευχαριστα νεα!!!!!! Τι εγινε δεν το ειδα ! 

Κάποια γυναίκα η ποια ταλαιπωρήθηκε πολύ να γίνει μανούλα  και δεν πρόλαβε να το ζήσει έφυγε από την ζωή  στα χέρια της ουράνιας μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η karen είπε:

Κάποια γυναίκα η ποια ταλαιπωρήθηκε πολύ να γίνει μανούλα  και δεν πρόλαβε να το ζήσει έφυγε από την ζωή  στα χέρια της ουράνιας μας 

Ωχ αυτα ειναι τα δυσαρεστα κριμα !!! Να ειμαστε ευγνομων με αυτα που μας προσφερει ο θεος και τα ευκολα και τα δυσκολα μονο την υγεια μας να εχουμε και ολα θα γινουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/8/2017 at 2:48 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Μπορεί να σου αλλάξει πρωτόκολλο @Athena D.... κατι θα υπάρχει για την φτωχή ανταπόκριση.. Όπως σου ειπε και το κορίτσι μας η @Diwni βήμα-βήμα και ψύχραιμα όσο μπορείς! Εύχομαι πραγματικά να πάνε όοοολα καλα!

Na se rwtisw kati kai pws allazoun protokolo???kai ta farmaka pou peires ti ta kaneis????prepei na agoraseis pali ta kainourgia???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Castrop rauxel δεν ξέρω αν η @peacock εννοεί το ίδιο αλλά στην πρώτη μου προσπάθεια (βραχύ πρωτοκόλλο) είχα φτωχή ανταπόκριση (3 ωάρια στον υπέρηχο) και το διακόψαμε την 11 μέρα.  και μου άλλαξαν πρωτόκολλο απο βραχύ σε μακρύ που σημαίνει ότι ξεκίνησα σχεδόν ένα κύκλο πριν. τα ίδια φάρμακα αλλά μου πρόσθεσαν και arvekap. Βέβαια για να καλύψω τις μονάδες gonal αφού δεν μου έφταναν  πήρα και τα φάρμακα της 2ης προσπάθειας από τον ΕΟΠΥΥ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περασαααααα. Κ μόλις πήρα την έγκριση ήρθε κ η μανταμιτσα. Μετραω αύριο ορμόνες κ αν είναι οκ ξεκιναωωωω. 4 αυγουλακια η δεξια 3 η αριστερή. Ολεεεεεεε.... Αγαπάω όλο τον κοσμο σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ourania είπε:

Περασαααααα. Κ μόλις πήρα την έγκριση ήρθε κ η μανταμιτσα. Μετραω αύριο ορμόνες κ αν είναι οκ ξεκιναωωωω. 4 αυγουλακια η δεξια 3 η αριστερή. Ολεεεεεεε.... Αγαπάω όλο τον κοσμο σήμερα.

Μπράβο Ουρανία!!! Καλή αρχή λοιπόν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ourania είπε:

Περασαααααα. Κ μόλις πήρα την έγκριση ήρθε κ η μανταμιτσα. Μετραω αύριο ορμόνες κ αν είναι οκ ξεκιναωωωω. 4 αυγουλακια η δεξια 3 η αριστερή. Ολεεεεεεε.... Αγαπάω όλο τον κοσμο σήμερα.

Συγχαρητηρια .. Ολα με το μερος σας χιχι.. Καλη επιτυχια!  Σε ποιον γιατρο πατε εσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ourania είπε:

Περασαααααα. Κ μόλις πήρα την έγκριση ήρθε κ η μανταμιτσα. Μετραω αύριο ορμόνες κ αν είναι οκ ξεκιναωωωω. 4 αυγουλακια η δεξια 3 η αριστερή. Ολεεεεεεε.... Αγαπάω όλο τον κοσμο σήμερα.

Ειδες που μια απλη επιτροπη μας κανει χαρουμενες βρε παιδι μου!!!! Ισως γιατι παμε ενα βημα ποιο κοντα στο ο νειρο μας !!!!! Καλη επυτυχια ολα καλα να πανε καλη αρχη !!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγήκαν κ οι ορμονικές. Πιο καλό κύκλο δεν παιζει να πετύχουμε, είπε ο γιατρουκος μου. Από αυριο αρχίζει το τρυπημα κ το χαπακωμα.

Κ επίσης ποσο ηλιθιες σύριγγες έχει η menopur ρε κορίτσια?  Θα παίζω μια ωρα να βρω τις 400. Αμα πάρω ινσουλίνης κ βάλω το μαθηματικό μυαλό μου κάτω, δεν θα βρω πιο εύκολα τα ml?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια .. Ερώτηση!  Με πόσα κιλά ξεκινήσατε για να περάσετε την επιτροπή και πόσα πήρατε.. αν πήρατε μετά το πρωτόκολλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Καλημέρα κορίτσια .. Ερώτηση!  Με πόσα κιλά ξεκινήσατε για να περάσετε την επιτροπή και πόσα πήρατε.. αν πήρατε μετά το πρωτόκολλο; 

Καλημερα!Παιζουν ρολο τα κιλα για τον αν θα περασεις την επιτοπη;;;;Δεν εχω ιδεα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκιναω με αρκετά περίσσια κιλά, κ αυτός είναι κ ένας λογος για έξτρα μονάδες. Το αν θα πάρω θα σας το πω σε λιγες μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ourania είπε:

Ξεκιναω με αρκετά περίσσια κιλά, κ αυτός είναι κ ένας λογος για έξτρα μονάδες. Το αν θα πάρω θα σας το πω σε λιγες μέρες. 

Σου ειπε κατι τετοιο ο γιατρος δηλαδη αναλογα τα κιλα παει και η δοσολογια? Πιστευω οχι η δοσολογια ειναι αναλογα πως ανταποκρινετε ο οργανισμος για το ποσα ωαρια θα κανει  μα με τις ενεσεις παντα πριζομαστε κιλα δεν νομθζω να ειναι αλλα οτι πριζομαστε πριζομαστε!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο περισσότερ κιλά τοσο περισσότερες μονάδες θελουμε. Μου είπε πως λογικά δεν θα τις πάρω κ τις 4800 που έχω. Με τα δικά μου δεδομένα (ορμονικες κ ΑΜΗ) αν δεν είχα τα κιλά που έχω θα ήθελα λιγότερες από ότι θα χρειαστώ τωρα. Σε λίγες μέρες θα σας πω πόσες πήρα τελικά και το αποτέλεσμα.

Και να σας πω κ την αμαρτία μου... Όλα πάνε θετικά κ με την πρώτη και έχω λίγο ανχωθεί. Έχω μάθει να στραβώνει και κάτι. Με το που πήρα την εγκριση αδιαθέτησα. μετράμε ωοθηλάκια περισσότερα απο άλλες φορές. Κάνω τις ορμονικές πάρα πολύ καλές.... Πείτε μου πως είμαι βλαμένοοοοο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ElektraGr είπε:

Καλημέρα κορίτσια .. Ερώτηση!  Με πόσα κιλά ξεκινήσατε για να περάσετε την επιτροπή και πόσα πήρατε.. αν πήρατε μετά το πρωτόκολλο; 

Ηλεκτράκι τι κάνεις;;;; Σε τι φάση είσαι;;;; Έκανες την εξέταση;;;;

Εγώ δεν έβαλα καθόλου κιλά από την όλη διαδικασία. Ούτε πρήστηκα καθόλου. Κ η διατροφή μου όπως πάντα, δεν έκανα κάποια αλλαγή.

Όσο για τις μονάδες που λέτε δεν το ξέρω αυτό. Εγώ είμαι 1,76 και 60 κιλά. Κ πήρα 3600 μονάδες σύνολο. Ίσως και κάτι παραπάνω γιατί οι γκονάλ έχουν μεσα και λιγο περισσότερο και τις εξαντλησα όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ηλεκτράκι τι κάνεις;;;; Σε τι φάση είσαι;;;; Έκανες την εξέταση;;;;

Εγώ δεν έβαλα καθόλου κιλά από την όλη διαδικασία. Ούτε πρήστηκα καθόλου. Κ η διατροφή μου όπως πάντα, δεν έκανα κάποια αλλαγή.

Όσο για τις μονάδες που λέτε δεν το ξέρω αυτό. Εγώ είμαι 1,76 και 60 κιλά. Κ πήρα 3600 μονάδες σύνολο. Ίσως και κάτι παραπάνω γιατί οι γκονάλ έχουν μεσα και λιγο περισσότερο και τις εξαντλησα όλες.

Γεια σου κοπέλα μου καλά..  Αναμένω για το πότε θα γίνει η βιοψία .. Και μετά βλέπουμε...  Ουρανία όλα καλά θα πάνε..  Κορίτσια σκεφτόμουν κάτι τις προάλλες.. Πως όταν γίνεται η εμβρυομεταφορά αντί να λέμε πως είμαστε έγκυες  .. Περιμένουμε την χοριακή και έλεγα μέγα λάθος.. Αν σκεφτόμαστε αλλιώς θα έχουμε περισσότερα θετικά αποτελέσματα.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...