Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η livel είπε:

Καλημερα κ καλη εβδομαδα..

Σας διαβαζω αλλα λογω οτι πλησιαζει η μεγαλη μερα ειμαι ολο βολτες ..φιλους συγγενεις γτ μετα εσωκλειστη... 

Κοριτσια καθε μερα που ερχεται λεω λες να γεννησω ? Μετραω 37 +3 σημερα κ το μωρο ειναι στιγμες που το πιανω ολοκληρο.. εκτοξευεται ολοκληρο το σωματακι στη κοιλια... απιστευτο!  

 

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Μία από τα ίδια livel!Ρίχνω τις βολτουλες που μου ειχανε λείψει τόσο καιρό εσωκλειστη.Ευτυχώς ο καιρος ευνοεί τις αποδρασεις.

Το δικό μου μωρουλι είναι γενικά πιο ήσυχο αλλά προχθες μου δωσε κατι κουτουλιες που πονουσα χαμηλά και φοβήθηκα μήπως γενναω, αλλά μπα.

Σε λίγο πάω στην αισθητικό να ειμαι προετοιμασμένη!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας φιλες τι κανετε????

μια ερωτηση σαν πιο λογικες απο μενα!!!! ειμαι 18 εβδομαδων πριν λιγες μερες πηγα στο γιατρο μου ειπε ολα καλα με το μωρο πηρε βαρος γενικα μου ειπε ολα εξελλισονται φυσιολογικα..θελω να ρωτησω κατι εσας πρωτου τον παρω τηλ 

το μεσημερι ενιωσα κατι σα να διπλωνει μεσα στη κοιλια χαμηλα...λεω ωωωπ ενιωσα το μωρο...αλλα αυτη η πιεση κραταει ωρα...δεν εχω πονους αλλα μια πιεση καπως εντονη αριστερα χαμηλα...το εχει παθει καμια???????να αγχωθω????τωρα νιωθω κατι πονακια σαν την περιοδο αλλα οχι εντονα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Μια που αναφερατε την αισθητικο να ρωτησω κι εγω κατι "¨γυναικειο"

σαν αποτριχωση εχω επιλεξει τις εξης μεθοδους 
χερια : μηχανη.
ποδια+μπικινι+μασχαλες : αποτριχωτικη κρεμα / ξυράφι
ανω χειλος λειζερ αλεξανδριτη.

το λειζερ το σταματησα με το που εμαθα πως ειμαι εγκυος. βασικα ειχα να κανω 8-9 μηνες  πριν μεινω, αλλα ημουν σε φαση που πηγαινα μια φορα το χρονο για οτι ειχε προλαβει να βγει.
πριν ενα μηνα που αρχισε να γινεται πιο εντονο, πηγα σε αισθητικο για κερι καθως μου ειπαν πως δεν κανει να βαζω αποτριχωτικη κρεμα ή να συνεχισω το λειζερ.
σε λιγες μερες θα ξαναπαω για...φρεσκαρισμα.
για τα χερια με τη μηχανη ειμαι καλυμενη. κανω περιπου μια φορα στους 2 μηνες..τον χειμωνα τα αφηνα και 3 :P
για τα υπολοιπα τι να κανω? εχω σταματησει τις κρεμες και αρχισα ξυραφι. μηχανη στα ποδια δε βαζω γτ γυριζουν οι τριχες μετα προς τα μεσα.
σκεφτηκα να παω σε αισθητικο και για αυτα. ποδια λεω οκ, αλλα μπικινι?δεν εχω κανει κερι εκει και φοβαμαι μη πονεσω και κανω καμια ζημια στο νινι.
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η zoi1983 είπε:

γεια σας φιλες τι κανετε????

μια ερωτηση σαν πιο λογικες απο μενα!!!! ειμαι 18 εβδομαδων πριν λιγες μερες πηγα στο γιατρο μου ειπε ολα καλα με το μωρο πηρε βαρος γενικα μου ειπε ολα εξελλισονται φυσιολογικα..θελω να ρωτησω κατι εσας πρωτου τον παρω τηλ 

το μεσημερι ενιωσα κατι σα να διπλωνει μεσα στη κοιλια χαμηλα...λεω ωωωπ ενιωσα το μωρο...αλλα αυτη η πιεση κραταει ωρα...δεν εχω πονους αλλα μια πιεση καπως εντονη αριστερα χαμηλα...το εχει παθει καμια???????να αγχωθω????τωρα νιωθω κατι πονακια σαν την περιοδο αλλα οχι εντονα.

καλου κακου παρτον ενα τηλεφωνο καθως διαγνωση κανεις δε μπορει να βγαλει μεσω διαδικτυου.
Ισως να ειναι οι μύες και οι συνδεσμοι που στηριζουν χαμηλζ την κοιλια σου, κατι που ειναι φυσιολογικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rakun εγω κανω χερια με κερι γτ εκει ειμαι ολιγον αρκουδιτσα!! Μπικινι μια φορα δοκιμασα με κερι και δεν αντεξα χαχχχα...και ποδια με αποτρ μχν και μια χαρα κραταει!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zoi καλύτερα πάρε τον γιατρό σου. Μπορεί να οφείλονται σε διάφορους λόγους.

Όσο για αποτρίχωση για κερί στα πόδια και το μπικίνι έχω να πω....αααααααααοοουυτσ!

Προσωπικά ααντέχω το κερί από την μέση και πάνω..από την μέση και κάτω ποτέ ξανά και για κανένα λόγο...Και είμαι και ολίγον τι μελαχρινή αρκουδιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αελια, ξερω πως αν δεν εκανες μεχρι τωρα, μπορει να προκαλεσει συσπασεις αν κανεις στο μπικινι.
καλυτερα να τον ρωτησεις.
το σκεφτομαι ρε κοριτσια μου...
ανοιξη ηρθε, θα αρχισω τα φορεματακια. με το ξυραφι θα ειμαι καθε 2-3 μερες?
και το μπικινι?

 αν με πιασουν οι πονοι πρωτα ο Θεος, τι θα κανω αν δεν ειμαι "φρεσκια" εκει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια απο το να εχουμε το αγχος μεσα μας πρεπει κατευθειαν να τηλεφωνουμε. Λες κ δεν τους πληρωνουμε κ με το παραπανω...παρε κ πες μας.

Ευχομαι ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η zoi1983 είπε:

γεια σας φιλες τι κανετε????

μια ερωτηση σαν πιο λογικες απο μενα!!!! ειμαι 18 εβδομαδων πριν λιγες μερες πηγα στο γιατρο μου ειπε ολα καλα με το μωρο πηρε βαρος γενικα μου ειπε ολα εξελλισονται φυσιολογικα..θελω να ρωτησω κατι εσας πρωτου τον παρω τηλ 

το μεσημερι ενιωσα κατι σα να διπλωνει μεσα στη κοιλια χαμηλα...λεω ωωωπ ενιωσα το μωρο...αλλα αυτη η πιεση κραταει ωρα...δεν εχω πονους αλλα μια πιεση καπως εντονη αριστερα χαμηλα...το εχει παθει καμια???????να αγχωθω????τωρα νιωθω κατι πονακια σαν την περιοδο αλλα οχι εντονα.

Παρε τηλ γτ θα αγχωθεις και δε κανει καλο στο νινι:* συμφωνω με φινε .στοβ κατω κατω τους πληρωνουμε!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια για κερί εχω ρωτήσει εγώ και δεν υπαρχει πρόβλημα! Δε προκαλεί συσπάσεις ουτε νιωθω το μωρο τον πόνο! Τιποτα!! Ολα κομπλε!! Ακομα κ στο μπικίνι!! 

Zoi για πόνους ρωτά το γιατρό και προς θεού μη διαβάζεις τιποτα ονλαιν! Λογικα θα ειναι το μωρακι αλλα καλυτερα να μην εχεις αγχος!! 

Χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η zoi1983 είπε:

γεια σας φιλες τι κανετε????

μια ερωτηση σαν πιο λογικες απο μενα!!!! ειμαι 18 εβδομαδων πριν λιγες μερες πηγα στο γιατρο μου ειπε ολα καλα με το μωρο πηρε βαρος γενικα μου ειπε ολα εξελλισονται φυσιολογικα..θελω να ρωτησω κατι εσας πρωτου τον παρω τηλ 

το μεσημερι ενιωσα κατι σα να διπλωνει μεσα στη κοιλια χαμηλα...λεω ωωωπ ενιωσα το μωρο...αλλα αυτη η πιεση κραταει ωρα...δεν εχω πονους αλλα μια πιεση καπως εντονη αριστερα χαμηλα...το εχει παθει καμια???????να αγχωθω????τωρα νιωθω κατι πονακια σαν την περιοδο αλλα οχι εντονα.

Zoi με πάσα επιφύλαξη θεωρώ ότι παθαινεις αυτό που έχω κι εγώ παρά πολύ συχνά. Νιώθεις σαν να πιάνονται τα νευρα, σα να μαγκώνουν;Δεξια κι αριστερα χαμηλα;Ειδικά αν κουραστεί ς ή αν κάνεις απότομη κίνηση;

Εγώ χρειάζομαι κάνα 15' ξάπλα γιατί δε μπορώ να κινηθω και ο πονος είναι έντονος.το χα και στις 2 εγκυμοσύνες. Ειναι διάφοροι σύνδεσμοι και η μητρα που μεγαλώνει.Κανένας λόγος ανησυχίας αν είναι αυτό.

στις πριν 3 ώρες, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Στν αισθητικο τι θα κανεις;;; ??

Αχ χρυσα κ συυυ εφτασε σχεδον!!! Τι ωραιααα!!!!!!!!!????????????????????

Για το μπικίνι θα πάω.Κάνω με κερι.ΟΚ ποναει δε λέω αλλά δε θέλω να με ξυρίσουν εκεί στο μαιευτήριο αρκετά θα τραβηξω, ας γλιτωσω κάτι! Στα υπόλοιπα χρησιμοποιώ ξυράφι γιατί δεν έχω μεγάλο πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παντου ξυραφι..με τη μηχανη μου γυρναγανε οι τριχες κ με το κερι γεμιζα μελανιες ? τουλαχιστον δεν εχω μεγαλο προβλημα!

Η νυφη μου οταν γεννησε επειδη ηταν με καισαρικη προγραμματισμενη ειχε παει φρεσκοξυρισμενη,τους το πε αλλα την ξαναξυρισανε..τωρα καθε νοσοκομειο διαφερει φανταζομαι αλλα δεν νομιζω πουθενα να σ αφησουν να γεννησεις κ με τριχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτησω κατι αλλο γτ εχω τρομερα νευρα!!!!!

Εφτιαξα κεικ καινμου βγηκε καμενο απεξω κ νερουλο μεσα .. .

Τοφτιαχνω καιρο κ λεω φταει η θερμοκρασια κ τα αλλαζω καθε φορα.. Στους 180 καιγεται στο 10' στους 150 καιγεται στ 15' κ παει λεγοντας...μεχρι που πριν το εβαλα στουσ 50 και εγινε παααλι το.ιδιοοο!!!! 

Δε ξερω τι αλλο να κανωωωωω ????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Να ρωτησω κατι αλλο γτ εχω τρομερα νευρα!!!!!

Εφτιαξα κεικ καινμου βγηκε καμενο απεξω κ νερουλο μεσα .. .

Τοφτιαχνω καιρο κ λεω φταει η θερμοκρασια κ τα αλλαζω καθε φορα.. Στους 180 καιγεται στο 10' στους 150 καιγεται στ 15' κ παει λεγοντας...μεχρι που πριν το εβαλα στουσ 50 και εγινε παααλι το.ιδιοοο!!!! 

Δε ξερω τι αλλο να κανωωωωω ????????????????

Βαλε πολυ χαμηλα την σχαρα στους 180 πανω κατω για 1 ωρα σε προθερμασμενο φουρνο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααχ λογικα το εντερο μου ειπε οτι ειναι και δεν υπαρχει λογος ανησυχιας...τι να πω...σας ευχαριστω αγαπημενες με ξεαγχωσατε χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Βαλε πολυ χαμηλα την σχαρα στους 180 πανω κατω για 1 ωρα σε προθερμασμενο φουρνο!!!

Τερμα κατω το εχω και παντα προθεσμασμενο :(:( εχω πολλα νευρα γ αυτη τη μλκ τωρα :@

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Chrysa 79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Μία από τα ίδια livel!Ρίχνω τις βολτουλες που μου ειχανε λείψει τόσο καιρό εσωκλειστη.Ευτυχώς ο καιρος ευνοεί τις αποδρασεις.

Το δικό μου μωρουλι είναι γενικά πιο ήσυχο αλλά προχθες μου δωσε κατι κουτουλιες που πονουσα χαμηλά και φοβήθηκα μήπως γενναω, αλλά μπα.

Σε λίγο πάω στην αισθητικό να ειμαι προετοιμασμένη!:)

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Στν αισθητικο τι θα κανεις;;; ??

Αχ χρυσα κ συυυ εφτασε σχεδον!!! Τι ωραιααα!!!!!!!!!????????????????????

Κοριτσια μου κ εγω εχω κανονισει μανικιουρ..πεντικιουρ ..φρυδια.. για να υποδεχτω μπεμπακι..! Ρωτησα το γιατρο κ μου ειπε να κανω δε χρειαζεται να ειναι αβαφα! 

Επισης πριν μεινω εγκυος ειχα σκασει ποσα λεφτα για αλεξανδριτη αποτριχωση κ με την εγκυμοσυνη ξαναβγαλα τριχες κ τωρα παλι ξυραφακι.  Βεβαια μου ειπαν πως ειναι απο ορμονες κ ισως ξαναφυγουν οταν γεννησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Τερμα κατω το εχω και παντα προθεσμασμενο :(:( εχω πολλα νευρα γ αυτη τη μλκ τωρα :@

Βρε Αννα σου χει πετύχει ποτέ; Αν όχι μήπως είναι λάθος οι αναλογιες στη συνταγή και σου βγαίνει έτσι; Και μη σκας έχουμε πεταξει όλες φαγητά και γλυκά που βγήκαν χάλια πολλές φορές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου δυο.χρονια που μενω με τον αντρουλη μου οχι!!!!! Τα βαζω οοολα οπως λεει η συνταγη!!!!

Στης μανας μ τ φουρνο το κανω τελειααααα!!!! Στο.δικο μ καιγεται και αψητο μεσα.... Μα καλα λεω ..ποοοσο δυνατο φουρνο εχω πια...μονο με το κεικ τ χαλαω..πλεον μονο γλυκα ψυγειου ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω φουρνακι λεντ για ημιμονιμο σπιτι μου και τα κανω μονη μου!! Δε απαγορευεται το ημιμονιμο στη κυηση;;;; Αν ειναι να τα φταιξω πριν τη γεννα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...