Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Και Στελλινα μου θα σε συμβουλεψω να αφησεις να περασει το καλοκαιρακι να ξεκουραστει ο οργανισμος σου τελειως απο τα φαρμακα κ μετα να προσπαθησετε παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στελινα καλως ηρθες πάλι...κοριτσακι μου εγω για αυτο με το θεο δεν εχω αποψη...δεν ξερω πραγματικά ουτε για μενα τι να πιστεψω(και στο λεω γιατι εχω κανει παρομοιες σκεψεις με την αδερφη σου καποιες φορες)όμως γενικα αυτο που εγω εχω να πω ειναι πως αν ολες οι εξωσωματικες ειχαν 100 τοις 100 επιτυχια με την πρωτη,θα πηγαιναμε ολες κατ ευθειαν εκει...δυστυχως σε μερικες περιπτωσεις χρειαζεται αγωνας..επειδη η αποφαση αφορα κυριως την αδερφη σου αφησε της ενα περιθωριο χρονου να ηρεμισει να δει τι θελει..χαιρομαι απιστευτα που εγραψες οτι εσυ εισαι ετοιμη για προσπαθεια παλι..βαθια μεσα μου ξερω πως τα παγωτινια θα το κανουν το θαυμα τους...ο επιμενων νικα αλλωστε...σε φιλω γλυκα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!

stellina μου αφήστε να περάσει το καλοκαιράκι να ηρεμήσετε κ μετά καλό θα ήτανε να προσπαθήσετε κ με τα άλλα 2....κρίμα είναι...ο γιατρός μου λέει πως πολλές γυναίκες δέχονται καλύτερα τα έμβρυα όταν είναι κατεψυγμένα γτ ο οργανισμός είναι ξεκούραστος.Μας έλειψες!να μπαίνεις να μας λες τα νέα σου!

Επίσης καλό είναι να κάνεις την καμπύλη.εγώ στην πρώτη προσπάθεια δεν την έκανα αλλά στην επόμενη δεν μου την γλυτώνει!

κ πάμε κ στην καταραμένη θρομβοφιλία!!!την πρώτη φορά ενώ είχα βρεθεί ομόζυγη στο 677(ένας παράγοντας θρομβοφιλίας) ο γιατρός κ η αιματολόγος αποφασίσανε να πάρω μόνο φολλικό κ ασπιρίνη.μετά την αποτυχία ξαναέκανα κ άλλες εξετάσεις κ ανοσολογικές κ επαναληπτικές για την θρομβοφιλία κ αυτή την φορά κ η αιματολόγος κ οι 2 γυναικολόγοι μου αποφασίσανε να ξεκινήσω ασπιρίνη 2 μήνες πριν την εξωσωματική κ λίγο πριν τις ορμόνες να ξεκινήσω κ κορτιζόνη(προληπτικά για να μην μπορέσει ο οργανισμός μου να επιτεθει στο έμβρυο ) κ ηπαρίνες .οι δόσεις θα προσαρμόζονται ανάλογα με την ανάπτυξη του εμβρύου κ με τα αποτελέσματα των εξετάσεων που θα ξανακάνω με την αιματολόγο μου.έχει ζητήσει να κάνουμε κάποιες εξετάσεις εφόσον επιτευχθεί εγκυμοσύνη 6η-8η εβδομάδα.

Συμπέρασμα :  κάνε εξετάσεις θρομβοφιλίας κ ανοσολογικές νωρίς(κ για σένα είναι καλό αυτό ειδικά επειδή είσαι αεροσυνοδός) έτσι ώστε να κάνεις κ επαναληπτικές για να είσαι σίγουρη!

ΑΡΤΕΜΙΣ καλη επιτυχιααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ πήγα στον γιατρό κ κάναμε υπέρηχο.η κύστη εκεί....κυρία....ατάραχη....σύμφωνα με αυτά που είδε θα μου ρθει περίοδος εντός 3 ημερών αλλά αυτό που προκαλεί τον πόνο είναι υγρό που έχει μείνει στην μήτρα μου απο την τελευταία ωορρηξία.περίπου 6 ml υπολόγίζει το οποίο θα φύγει με την περίοδο.σπάνιο είπε αλλά συμβαίνει!όλα τα σπάνια εγώ τα έχω???πέρνω μεσουλίντ για τον πόνο κ ξαπλώνω!

Στέλνω τα φιλιά μου σε όοοολες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζωουλα μου συγκινηθηκα με την ιστορια σου.να χαιρεσαι την κοριτσαρα σου.

Καλως ηρθαν οι παλιεσ γνωριμες.

Γενικα δεν εχω αποψη για το θεμα των δοσολογιων και εξωσωματικη οποτε θα αρκεστω να σας διαβασω.

Ρε κοριτσια ποσο κοστιζει μια εξωσωματικη? Και καθε ποτε πρεπει να κανεις αν αποτυχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Prasini μου εκει που εκανα εγω ηταν 3000e η καθε μια και 1500e η εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα εμβρυα!απο εκει και επειτα εμας ηταν οι βιοψιες του αντρα μου ,εξετασεις,γιατροι καθε τρεις και λιγο,αποξεση και δε συμμαζευεται!αστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!!!ΠΩ ΠΩ ΠΟΣΑ ΕΧΕΤΕ  ΓΡΑΨΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑΡΧΙΣΩ!!!!ΑΡΧΙΖΩ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΟΛΩΝ ΣΑΣ ΠΗΓΑΝΕ ΟΛΑ  ΤΕΛΕΙΑ!!!ΑΚΟΥΣΑΜΕΕ ΔΥΝΑΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΑΚΑΘΕΚΤΟΙ!!!!ΣΕ 1 ΜΗΝΑ  ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΛΥΚΕΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ!!!

DIAZAKI ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!

ΑΡΤΕΜΙΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!

ΣΤΕΛΛΙΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΤΟΙΜΗ Η ΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΣΟΥ ΘΕΛΕΙ ΧΡΟΝΟ!ΑΣ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΣΥΖΗΤΑΤΕ!ΠΑΝΤΩΣ ΑΜΑΡΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΤΑ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ ΓΙΑ ΖΩΗ!ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ!!!!ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΤΗΝ 2 ΦΟΡΑ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΑΥΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΙΤΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΑΛΛΑ Η ΤΥΧΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΞΑΝΑΕΙΠΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ ΡΟΛΟ!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ ΑΥΡΙΟ!!!

ΖΩΗ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ ΣΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΟΥ!!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΖΩΗ ΣΟΥ!!!!ΚΑΙ ΕΥΧΟΑΜΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!!ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ!!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΤΡΥΦΕΡΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ!!!!!

CAPY ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΑΧ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΙΣΤΕΣ ΠΩΣ ΣΕ ΝΙΩΘΩ!!!!!!!!!ΕΓΩ ΕΠΕΡΝΑ VOLTAREN ΥΠΟΘΕΤΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΗΡΕΜΟΥΣΑ ΜΟΝΟ!!!!!

ΠΡΑΣΙΝΙ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΗΓΑΝ 2,500ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΥΡΩ Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ (ΩΟΛΗΨΙΑ-ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ-ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ-ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ)ΚΑΙ 1000 Η ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ +ΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΓΙΑ ΤΑ 2 ΕΜΒΡΥΑ ΠΟΥ ΒΑΛΑΜΕ ΤΩΡΑ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ!

ΣΑΣ ΦΙΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΜΕ ΣΥΝΧΩΡΕΣΕΤΕ ΓΙΝΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΠΛΕΟΝ!!!!

ΜΑΡΝΤΙΟ(ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ)ΑΥΤΟ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ!!!!ΧΙΧΙΙΧΙ

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑΚΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο lallouna μου!!!!Τέλεια τα νέα σου!!!να έχεις μια καλή κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!

Diazaki μου μπες να μας πεις κ εσυ τα νεα σου!

Καληνυχταααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια κι από μένα!

Η χθεσινή επίσκεψη στο γιατρό ήταν μια έκπληξη....δεν είδαμε έναν αλλά 3 σάκους αυτή τη φορά, αλλά ο ένας φαίνεται να είναι κενός και μόνο από ένα εμβρυάκι ακούσαμε καρδούλα. Ο γιατρός θεωρεί ότι μόνο το ένα θα προχωρήσει γιατί τα άλλα 2 είναι πολύ πίσω στην ανάπτυξη. Αντί να ηρεμήσω αγχώθηκα πάλι γιατί φοβάμαι μην έχω αιμορραγίες και χαθούν όλα!

Τώρα ξάπλα και μόνο ξάπλα!

Κοριτσάκι μου εσείς είχατε δει δύο σάκους από την αρχή αλλά τελικά το 2ο απορροφήθηκε; Είχατε ακούσει 2 καρδούλες;

Ξέρει καμιά κοπέλα τι γίνεται σε αυτές περιτπώσεις; 

 

Λεβού μου πως πας; Πότε με το καλό θα δεχτείς τα εμβρυάκια σου;

Πρασινή μου σε τι φάση βρίσκεσαι; Για το κόστος που ρωτάς... εξαρτάται που την κάνεις. Εγώ σε δημόσιο δεν πλήρωσα τίποτα πέρα από ότι είχα ευχαρίστηση να δώσω στο γιατρό. 

Στελλίνα μου θα διαφωνήσω πάντως που λες ότι τα κατεψυγμένα δεν έχουν πιθανότητες. Ο εμβρυολόγος μας είχε πει ότι το ποσοστό επιτυχημένης απόψυξης είναι ψηλό (80%) και πολλές κοπέλες έχουν καταφέρει εγκυμοσύνη με κατεψυγμένα, οπότε ας πάρει το χρόνο της η αδερφούλα σου και δίνετε και σε αυτά την ευκαιρία τους, αφού εσύ είσαι σύμφωνη!

Capy υπομονή μέχρι να περάσει η κύστη και να μην πονάς βρε κοριτσάκι μου! το καλοκαίρι θα κάνεις την προεργασία σου και το Σεπτέμβρη με το καλό θα είσαι πανέτοιμη!

Άρτεμις καλή αρχή και σε σένα!

Φωτεινή εσύ τι έκανες; Κάνατε την ωοληψία; Καλή επιτυχία!

Σας φιλώ όλες! Συγγνώμη αν ξέχασα κάποιες, αλλά δεν πρόλαβα να διαβάσω όλα τα νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις κούκλες.....

Diazaki & Lallounaki τέλεια που ακούσατε καρδούλες, να πάνε όλα τέλεια απο εδώ και πέρα! Diazaki μου μην αγχώνεσαι, όπως μου είχε πεί μια φίλη πρόσφατα, η φύση έχει προνοήσει για τέτοιες καταστάσεις και ο γιατρός σου φαντάζομαι σας παρακολουθεί στενά οπότε όλα θα πάνε καλά θα δείς! Εσύ κοίτα να χαλαρώσεις και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς!! Ζωή και Rosaki με το καλό να βαφτίσετε τα μπουμπουκάκια σας, να τα καμαρώσετε και να ευχαριστηθήτε το μυστήριο! 

Εγώ την Τετάρτη που μας έρχεται έχω ραντεβού στον γιατρό μου να ξεκινήσουμε μετρήσεις για οιστραδιόλη κλπ μέχρι να είμαι έτοιμη να δεχτώ τα παγωτοαδελφάκια  :YMHUG:  [smilie=thumbsup.gi:

Πολλά πολλά φιλάκια σε όοοοοοοολα τα κοριτσάκια (συγνώμη που δεν αναφέρομαι σε όλες έχουμε γίνει πολλές, σας σκέφτομαι όμως)!  [smilie=sunny.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημερα!δεν ξερω απο που να ξεκινησω!!

 

stellina μου για να μη σου λεω και εγω τα ιδια συμφωνω με τα κοριτσια!πρωτον να κανεις τις εξετασεις που λες και δευτερον να δωσει η αδελφουλα σου οποτε ειναι ετοιμη μια ευκαιρια στα παγωτινια γιατι ειναι αμαρτια!

 

levou αντε κοριτσακι μου ηρθε και για σενα η σειρα να ξεκινησεις!!με το καλο!!

 

diazaki χαιρομαι που ακουσατε καρδουλα!!μη στεναχωριεσαι,ο οργανισμος σου ξερει καλυτερα!εγω ειχα 2 σακους αλλα στον ενα δεν ακουσαμε ποτε καρδουλα!σιγα σιγα θα απορροφηθει απο τον οργανισμο,μη φοβασαι και να ξεκουραζεσαι!!

 

lalluna και εσυ υπεροχα νεα!μπραβο κοριτσακι μου και ευχομαι να ειναι ολα τελεια μεχρι το τελος! 

 

capy αχ αυτη η κυστη πια!!αντε να αδιαθετησεις!!

 

αρτεμις καλη αρχη και σε σενα!ποιος ειναι ο γιατρο σου? 

 

prasini η εξωσωματικη κοστιζει αναλογα το κεντρο που θα πας,τις εξετασεις αν θα καταψυξεις ωαριακια!!μακαρι να μη χρειαστει να μαθεις!

 

να με συγχωρεσουν τα κοριτσια που ξεχασα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diazaki μου μην αγχώνεσαι,έχω ακουσει πολλές περιπτωσεις σαν την δική σου κ του koritsaki μας κ με πιο στενή παρακολούθηση κ ξεκούραση όλα πήγανε καλα!να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη κ επικεντρωσου στην καρδούλα που χτυπάει στην κοιλίτσα σου!

Levou με το καλό!

Φιλία σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!!

Μπηκα να γραψω για την εξεταση ζαχαρου της Στελλινας..

Η εξεταση γινεται για να δουμε αν εχει ινσουλινοαντοχη και καιει τα ωαρια.

Αν ειναι παρενθετη την κανει γιατι με τις ορμονες που θα παρει για υποστηριξη αν εχει προθεση ζαχαρου θα φτασει στο Θεο κ θελει προσοχη απο την Αρχη!!

Θα ξαναμπω μετα να σας διαβασω ..φιλακιαα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!Μπήκα για να γράψω τι μας είπε ο γιατρός στη σημερινή επίσκεψη.Όλα έγιναν ΑΚΡΙΒΩΣ όπως τα περίμενα.Μας μίλησε για ποσοστά, μας είπε ότι ούτε και ο ίδιος δεν περίμενε να έχουμε αυτό το αποτέλεσμα,ότι από θέμα εξετάσεων δε χρειάζομαι κάτι παραπάνω κλπ κλπ.Τον ρώτησα τις απορίες μου που είχα γράψει σε ένα μπλοκάκι και φάνηκε να εκνευρίζεται που έχω κάνει το ψάξιμό μου, του λέω: ¨Γιατρέ έχουμε να σας δούμε 9 μέρες (γιατί έλειπε σε ένα ιατρικό συνέδριο) περιμένατε να μην έχω κάνει το ψάξιμό μου;¨Μετά ψιλοηρέμησε κάπως.Μου είπε ότι όλα έγιναν σωστά, ότι η θρομβοφιλία δεν επηρεάζει καθόλου, ούτε αν έχω φραγμένες σάλπιγγες επηρεάζει ούτε και το ζάχαρο λέει.Εγώ από όσα είπε στο μόνο που τον πίστεψα είναι ότι δεν επηρεάζουν οι σάλπιγγες.Για τη θρομβοφιλία θα τον βάλω να μου γράψει εξετάσεις που θα κάνω σε δημόσιο νοσοκομείο-έκλεισα ραντεβού στις 10/6.Μάλιστα μου είπε ότι το ζάχαρο επηρεάζει μόνο αφού μείνει μια γυναίκα έγκυος και μετά τον 5ο μήνα αν θυμάμαι καλά. Μας είπε ότι αν κάνουμε δεύτερη προσπάθεια δε θα κάνουμε καμία άλλη εξέταση εκτός από ορμονικό έλεγχο και κολπική καλλιέργεια και γενικότερα θα ακολουθήσουμε την ίδια πορεία με τώρα.Η αδερφή μου τον πίστεψε παραπάνω από εμένα εγώ  έχω τις επιφυλάξεις μου,δε με κάλυψε να σας πω την αλήθεα.Μου είπε μάλιστα ότι αν θέλω να μου γράψει ένα κάρο εξετάσεις θα το κάνει αλλά δε θα βρούμε τίποτα. Και το κερασάκι στην τούρτα ποιο ήταν;Του λέω:¨ Γιατρέ πότε πρέπει να αδιαθετήσω;Έχω σταματήσει τα χάπια εδώ και 9 μέρες. Και με έβαλε να κάνω χοριακή πάλι μήπως είχε κάνει λάθος το μικροβιολογικό γιατί τους έχει ξανατύχει λέει και μάλιστα η γυναίκα εκείνη έκανε δίδυμα.Η δική μου φυσικά αρνητική πάλι.Όχι ότι περίμενα και κάτι άλλο...Ο γιατρός επέμενε να ξανακάνω χοριακή και του λέω μάλλον δεν έχω αδιαθετήσει επειδή στεναχωρήθηκα τόσο πολύ και μου λέει μα με τη στεναχώρια συνήθως έρχεται η περίοδος νωρίτερα,δεν αργεί. Απλά αυτή τη φορά δε στεναχωρήθηκα γιατί κατά βάθος ήξερα ότι δεν έκαναν λάθος.

 

Λαλλούνα μου και Ντιαζάκι ακούσατε τις καρδούλες,καιρός να ηρεμήσετε κάπως τώρα και να απολαύσετε τις εγκυμοσύνες σας!!!!!!!Ντιαζάκι νομίζω ότι όταν κάποιο έμβρυο δεν αναπτύσσεται σωστά ότι ο ίδιος ο οργανισμός το αποβάλλει με κάποιο τρόπο,οπότε μην ανησυχείς, ο γιατρός σου ξέρει τι κάνει και το έχει αντιμετωπίσει ξανά.

 

Λεβού και Άρτεμις καλή αρχή!!!!!

 

Κάπυ στην ίδια μοίρα είμαστε κι εγώ περιμένω να αδιαθετήσω να ηρεμήσω αν και δεν το βλέπω!!!!Εσύ βέβαια έχεις και πολύ πόνο,εγώ μόνο κάτι πονάκια πού και πού.Μου είπε  ο γιατρός αν δεν αδιαθετήσω μέχρι και την άλλη εβδομάδα να πάω να μου κάνει υπέρηχο και να μου δώσει χάπια για να αδιαθετήσω.

 

Πράσινη η εξωσωματική από όσο έχω καταλάβει δεν έχει ενιαίο κοστολόγιο.Σε εμάς για παράδειγμα ζήτησαν 6.500 για ωοληψία και εμβρυομεταφορά,αλλού είναι πολύ λιγότερα,εξαρτάται το κέντρο εξωσωματικής και την κάθε περίπτωση.

 

Τα φιλιά μου σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stellina αν δεν εμπιστευεσαι για καποιο λόγο το γιατρο απλά αλλαξε γιατρό...στο λεω εκ πειρας..οσο καλος και να ναι ο αλλος αν δεν τον εμπιστευεσαι εκαττο στα 100 δεν ξερω αν αξιζει να συνεχισεις με αυτον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξέρω θα ακουστω καπως αλλά ειλικρινα καπου θελω να τα πω κι εγω χωρις να με κριτικαρουν ατομα που δεν μπορουν να με νιωσουν...γυριζω σπιτι απο μια κουραστικοτατη μερα...φιλοξενω τα πεθερικα μου γιατι ο πεθερος πρπει να κανει μια σοβαρη εγχειρηση..ο καλος μου πειπει και ολη η ευθυνη ειναι πανω μου...υπηρετρια ολη μερα κυριολεκτικα(κοριτσια δεν παραπονιεμαι ομως που κυριολεκτικα ολα τα κανω εγω)καθομαι στον υπολογιστη μισο λεπτο και μου σκαει στον face αναρτηση μιας φιλης μας που ειναι εγκυος στον τεταρτο και εμαθε το φιλο του παιδιου οτι θα ναι κοριτσι..εμεινε εγκυος μολις παντρευτηκε....ε ρε κοριτσια ζηλεψα με επιασε παλι αυτο το "εγω δεν θα τα καταφερω ποτε"ουφ αυτο το πραγμα δεν αντεχεται νομιζω θα σκασω καμια ωρα..μα ειναι τωρα φυσιολογικο αυτο που κανω στον ευατο μου;;;ελεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stellina μου δε βρισκεις ακρη με τους γιατρους αν θελουν να σε μπερδεψουν!ξερω σε ποιον γιατρο αναφερεσαι,αλλωστε το ηρακλειο ειναι μικρο!γιατι σας πηρε τοσα χρηματα?μου φαινονται παρα πολλα!!!!!εγω πηγα στα χανια και η διαδικασια κοστισε 2000 ευρω! για να γινει η επομενη προσπαθεια με τα κατεψυγμενα ποσα θα σας παρει?παντως ψαξτο!!!!!!!!!!!!

 

santaloxilo μη στεναχωριεσαι κοριτσακι μου!!!ξερω οτι ειναι δυσκολο και πιστεψε με το εχουμε περασει ολες και ξερουμε τα συναισθηματα σου αλλα να σκεφτεσαι οτι θα ερθει και η σειρα σου!

 

diazaki εχει πμ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε σανταλοξυλο και ηταν σαν να εγραφα εγω..

Το ιδιο επαθα και εγω....εμαθα για μια εγκυμοσυνη ζευγαριου που ειχε 2 παιδια και εμεινε κατα λαθος εγκυος σε τριτο και σκεφτοταν να το ριξει..... παλι καλα που αλλαξε γνωμη γιατι πραγματικα δεν ξερω τι θα εκανα.

 

Αλλο ενα φιλικο ζευγαρι επισης εμεινε εγκυος πριν παντρευτουν..

Καιι αρχισαν μετα οι σκεψεις...εγω που τραβαω τοσα τοσσο καιρο γιατι δεν ερχεται κ σε μενα???? Αχ με εχει ριξει πολυ απο κατω και δεν ξερω τι να  κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρασινουλα καταλαβαινω απολυτα τι νιωθεις..για να μην παρεξηγηθω δεν ζηλευω την κοπελα αλλα την κατασταση ...εχει διαφορα..συνηθως εμας που δεν μπορουμε με ευκολια να κανουμε παιδι μας κατηγορουν ή πιστευουν οτι ισως ζηλεύουμε...στην πραγματικοτητα ομως δεν ζηλευω την εγκυμοσυνη της αλλης γιατι απλα δεν θελω(και νομιζω ισχυει για ολες)το μωρο εκεινης αλλα το δικο μου και του αντρα μου...ζηλευω ομως την κατασταση..της ευκολιας εννοω..σαφως και θελω να μαι η τελευταια που ταλαιπωρειται και μακαρι να μην ταλαιπωρηθει αλλη γυναικα αλλα οταν ακους με το γεια σας εγκυμοσυνη σκεφτεσαι διαφορα...εγω τουλαχιστον σκεφτομαι.....εχω κάνει τις πιο ακραιες σκεψεις που δεν θα θελατε να ξερετε..η πιο λαιτ ειναι οτι με τιμωρει ο θεος για κατι...δεν ξερω γιατι αλλα κατι θαχω κανει λάθος...κι απο την αλλη λεω δινει σε κοπελες που εκαναν τοοοσες εκτρωσεις τελικα μωρο...σε μενα γιατι;;...αυτα απο μενα...δεν ξερω ποτε θα ξαναμπω γιατι εχω τρεχαματα...αλλα ειλικρινα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας...συγνωμη που βγαινω συχνα εκτος φορουμ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σανταλοξυλο μου με καλυψες απολυτα.δε θα μπορουσα να τα πω καλυτερα. Δε ζηλευεις το θειο δωρο της αλλης απλα σκεφτεσαι τι εχεις κανει εσυ και δεν ερχεται.

Και μετα ερχεται η χαλια ψυχολογια......εω πραγματικα χαιρομαι να βλεπω μαγουλατα μωρακια ζουμπουρλουδιικα να παιζουν στις κουνιτσες τους με τους γονεις τους.απλα αναρωτιεμαι θα τα καταφερω κ γω ποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ τι να πω δεν ξερω...εγω θελω να πιστευω πως το ερωτημα δεν ειναι αν θα τα καταφερουμε αλλα ποτε..το μονο που με παρηγορει μεσα στη μαυριλα ειναι οτι εχω θεσει ενα χρονικο πλαισιο λιγων μηνων για να ξεκινησω προσπαθεια εξωσωματικης πια...βεβαια διαβαζοντας τα ποσα τρελαθηκα...αν δεν με περασει η επιτροπη δεν ξερω αν θα χω πανω απο μια δυνατοτητες να δοκιμασω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santalixilo ολες οι κοπελες που δυσκολευονται να συλλαβουν πιστευω οπως ακριβως τα περιεγραψες νιωθουν.ζηλια καλοπροαιρετη προς μια εγκυμοσυνη που ερχεται ακοπιαστα.

Εγω θα πω μονο μια σκεψη οτι ο Θεος στελνει δοκιμασιες σε αλλο σπιτικο ανεργια σε αλλο αρρωστιες σε αλλο απωλειες σε αλλο δυσκολια τεκνοποιησης...ολα μεσα στη ζωη ειναι....δε σημαινει ομως οτι τα αποδεχομαστε αυτα τα σκηνικα αμαχητι....

Και θα κυνηγησουμε ευκαιριες για δουλεια και θα τρεξουμε στους καλυτερους γιατρους για ενα θεμα υγειας και θα ερθουμε πιι κοντα με την οικογενεια σε μια απωλεια και θα στρεψουμε τις ελπιδες μας στην ιατρικη για να αποκτησουμε ενα παιδι...

Δεν ειναι λογια παρηγοριας....ειναι λογια μιας κοπελας που εχει περασει απο το δικο σου δρομο...

Diazaki ακολουθα συμβουλη γιατρου περι ξαπλας και ολα καλα θα πανε...στον επομενο υπερηχο θα χουν ξεκαθαρισει περισσοτερο τα πραγματα.

Αληθεια κολπικο σου εκανε;

Ποτε ειναι ο επομενος;

Φιλια σε ολες τις τσουπρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μου όλες το έχουμε περάσει αυτό...κ εμένα οι περισσότερες παντρεμένες φιλες μου(8 στις 10)μείνανε έγκυες με την πρώτη προσπάθεια κ μάλιστα 4 από αυτές μολις γέννησαν μείνανε έγκυες στο καπάκι κ τώρα έχουνε κ 2ο μωρό!

κ μετά από όλα αυτά που συμβαινουν διπλα μου πως να μην αναρωτιέμαι τι φταίει,ποια αμαρτία έχω κάνει,μήπως αυτό είναι γραφτό μου και πολλά άλλα...

Αλλά θα παλέψω!δεν θα το βαλω κατω!ολες το ιδιο θα κάνουμε κ όλες θα γίνουμε μανουλες!!!

στο ενδιάμεσο προσπαθω να ζω την ζωη μου,να χαίρομαι την κάθε μέρα κ να μην είμαι απλός θεατής της ιδιας μου της ζωής!!!

οπότε αύριο κλείνω ξενοδοχείο για σκόπελο τελικά κ από κει θα κάνουμε εκδρομουλες με σκάφος στις Σποράδες!

santaloxilo δεν είναι δύσκολο να περάσεις επιτροπή.αν εχεις ολα τα δικαιολογητικα σωστά θα πάρεις έγκριση για 2 προσπάθειες!οπότε τα φάρμακα είναι δωρεαν!

Όσον αφορά το κόστος των εξωσωματικων έχω ακουσει πολλά.προσωπικά πληρωσα2500 (ειδική τιμή λογω γιατρού) κ στο επόμενο κεντρο εξ/κης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα πληρωσω 3000€.

Υπαρχει κ νοσοκομείο εδω Θεσσαλονίκη που μπορείς να κάνεις προσπάθειες με 1000€ κ όσες σπερματεγχυσεις θελεις δωρεαν.κ είναι καλοί στη δουλεια τους!

Αυτά απο από μενα

ΥΓ περίοδος πουθενά!

Σας φιλω οοολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου δεν εχω ιδεα γιατι ζητησε τοσα πολλα λεφτα ο γιατρος οταν μαθαμε μεσω της φαρμακοποιου μας που εχει δικο της ατομο που εκανε εξωσωματικη στον ιδιο οτι συνηθως παιρνει 3 χιλιαδες και κατι.Δυστυχως πιστευω οτι εκμεταλλευτηκε την ιδιαιτεροτητα της καταστασης και το γεγονος οτι η αδερφη μου δεν μπορει νσ κυοφορησει με κανενα τροπο...Μας ειπε οτι μια επομενη προσπαθεια με κατεψυγμενα θα κοστισει γυρω στα 550-600 ευρω ενω μια νεα προσπαθεια με διεγερση θα κοστισει 2500-3000,στην ουσια οσο παιρνει κανονικα δηλαδη.Ολως τυχαιως επεσε η τιμη μετα απο τετοια αποτυχια...Να σου πω την αληθεια θεωρω απαραδεκτο που θυμωσε που ειχα τις ερωτησεις μου σε μπλοκακι και φανηκε οτι ψαχτηκα πριν παμε να τον δουμε σημερα.Δηλαδη επρεπε να παω σαν το προβατο και να δεχτω οσα μου πει χωρις να κανω ερωτησεις;Δε νομιζω οτι ετσι θα επρεπε να φερονται οι κορυφαιοι επαγγελματιες...Να σου πω την αληθεια αν ηταν στο χερι μου και ξαναπροσπαθουσαμε θα ηθελα να παρω τα κατεψυγμενα και να παω σε αλλο γιατρο.Αλλα νομιζω οτι κατι τετοιο δε γινεται και στην ουσια υποχρεωνομαστε να κανουμε τη δευτερη προσπαθεια στο ιδιο κεντρο.Μεχρι που προτεινα στην αδερφη μου να πηγαιναμε να δοκιμασουμε σε δημοσιο νοσοκομειο σε αυτον που φημιζεται για την επιτυχια του στις εξωσωματικες και εκανε μανουλα μια πρωτη μου ξαδερφη με την πρωτη(40 χρονων).Πηραμε λοιπον στο νοσοκομειο τηλεφωνο να κλεισουμε ραντεβου μαζι του και μας ειπαν οτι δεν κανει πια ιατρεια-καλος γκαντεμης και η αδερφη μου.Οι κρητικοπουλες μαλλον καταλαβατε σε ποιο γιατρο αναφερομαι μια και ειναι γνωστη η υποθεση του με τη δικαιοσυνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...