Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

Καλησπερα!!!! Τι κανετε? Εμεις καλααααα!!!! Γυρισαμε απο το Γαια οπου καναμε υπερηχο, 2450 ειναι ο μπεμπης, ολα μια χαρα, το κεφαλακι συνεχιζει να ειναι κατω και αυτη τη φορα ειδαμε και το προσωπακι του!!! Πρωτη φορα! Ολες τις προηγουμενες ηταν με το κεφαλι προς τα μεσα κ τα χερακια μπροστα και δεν τον ειχαμε δει καθολου, αλλα σημερα ειδαμε κ τα μαγουλακια και τα ματακια και ολα!!!! Ειμαι πολυυυυυυ χαρουμενη!!! Σε 18 μερες πηρε περιπου 600γραμμαρια (κατα προσεγγιση βεβαια, γιατι μας ειπε ο γιατρος οτι ενδεχεται υπερηχογραφικα να υπαρχει αποκλιση 10%)! Μαλλον καταλαβε κ ο μπεμπης γιορτες κ εφαγε παραπανω χαχαχαχα!!! Αλλα μας ειπε οτι ειναι απολυτα φυσιολογικο να παιρνει τοσο γρηγορα βαρος πια.Joanna90 οντως κ εγω αυτο ξερω οτι ο αντρας ειναι στο κεφαλι σου κ δεν βλεπει τα παντα.αλλα οσα εμεις.kangaroo τι ωραια που ηταν ο αντρας σου μεσα στις γεννες! Πρεπει να ειναι κατι το μοναδικο για τους αντρες αφου δεν υπαρχει περιπτωση να το ζησουν οπως εμεις. Εννοειται οτι δεν πρεπει να τους πιεσουμε γιατι οπως κ να εχει αντεχουν λιγοτερα απο εμας και απο πονο και απο αιματα κλπ... Ασε που αν δεν αντεχει τα πολλα πολλα νομιζω χειροτερα ειναι γιατι ενδεχομενως να αγχωνει κ τη γυναικα, η οποια το μονο που δεν χρειαζεται ειναι εξτρα αγχος! Πωπω υπομονη με τη μεση σου, που θα παει θα περασει!rose25 περαστικα σου για τους πονους. Δε νομιζω να εχει προβλημα το μωρακι αφου το ακους κιολας! Ρε γαμωτο ποσο να προσεχουμε πια, οτι και να κανουμε κατι θα συμβει, κατι θα μας ξεφυγει... Ασε που οπως σου ειπαν κ οι αλλες κοπελες ειναι απολυτα προστατευμενο μεσα στη μητρα το μωρακι!evinicolas1980 κουραγιο με το Νικολα σου που εχει αστατες ωρες υπνου! Οταν ξεκουραζεσαι λιγο εκεινος ξυπναει, ε? Υπομονη! Περασε ο καιρος, κοντευει η ωρα σου!!!! Εχεις αγχος παροτι ειναι η δευτερη γεννα? Μηπως οτι ξερεις τι σε περιμενει σε αγχωνει περισσοτερο?DORAKI.K δε νομιζω να τελειωνει ποτε το αγχος για οτιδηποτε σχετικα με το μωρο!!! Οσο περναει ο καιρος απο τη μια κ εγω χαιρομαι που επιτελους θα τον δω απο την αλλη το αγχος γιγαντωνεται κυριως για τη γεννα. Για τα υπολοιπα μετα τη γεννα θα εχω ολον τον χρονο να αγχωθω χαχαχαχαχα!!! Τωρα ολο σκεφτομαι αν θα πονεσω, αν θα καταλαβω αμεσως τα σημαδια για τον τοκετο και αλλα πολλα....Το Αρεταιειο φημιζεται για τους γιατρους που εχει. Και με τις μαιες εξαρταται κ απο εσενα, να απαιτεις οτι θελεις γιατι μπορει καποιες να εχουν νοοτροπια δημοσιου και ολα θα ειναι τελεια!expecting angel μια χαρα τωρα που εχεις κ τον αντρουλη σου περνατε τελεια! Ουτε εγω πιστευω οτι οσα μωρουδιακα εχω πια στο σπιτι ειναι για το δικο μου μωρακι... Τα βλεπω ωρες ωρες και συγκινουμαι. Εννοειται να ρωτησεις τον γιατρο σου για τις εξετασεις του μωρου που θα κανεις, εκεινος θα ξερει καλυτερα! Ρωτησα σημερα στο Γαια εαν εχουν ψυγειακι τα δωματια και μου ειπαν οτι εχουν μονο τα μονοκλινα. Οποτε, αναγκαστικα κατι ανθεκτικο απο γλυκακια πρεπει να παρουμε. Επισης για τη γεννα χρειαζεται η ληξ. πραξη γαμου (εχει ληξιαρχειο μεσα στο μαιευτηριο και το δηλωνεις κατευθειαν δεν χρειαζεται μετα να παμε αλλου), οι 2 ταυτοτητες μας, το βιβλιαριο ασφαλισης μας θεωρημενο για το 2014 και αν προκειται να ασφαλιστει στον συζυγο και το δικο του βιβλιαριου επισης θεωρημενο.

 

Αυτα απο εμας, τωρα εχουμε ραντεβου παλι στις 16/1, θα εχουμε μπει στο μηνα μας και τοτε θα σταματησουμε να παιρνουμε κ το μαγνησιο που βοηθαει στις συσπασεις υποτιθεται. Το μωρο μου ολη μερα το καταλαβαινω πια (μεγαλωσαμε πολυ!!) αν και οι κινησεις δεν ειναι τοσο γρηγορες αλλα πιο εντονες! Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kangaroo πω πω απιστευτο μου φαινεται που οχι μονο μπηκε ο αντρας σου μεσα αλλα πηγε να δει κ το κεφαλακι ο δικος μου θα εμενε αγαλμα!!! Γενικα ειμαι ατομο που πιεζω τους αλλους αλλα σε αυτο το θεμα συμφωνω μαζι σας να μην τους πιεζουμε.... Rose περαστικα σου κ να προσεχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας

Τι το ηθελα και βγηκα εξω σημερα δεν μπορουσα να περπατησω καθολου στο δρομο, μεσα στο σπιτι ειναι αλλιως αλλα εξω που αλλαζει ο βηματισμος ηταν δραμα. Αφου ηθελα να παω και στο ληξιαρχειο μιας και ειχα κατεβει Πειραια για να παρω το χαρτι αμεσως αλλα δεν υπηρχε περιπτωση να περπατησω περισσοτερο, μαλλον θα στειλω τον αντρα μου σε κανα ΚΕΠ απο βδομαδα. Τωρα που εχω ξαπλωσει λιγο δινει γερες κλωτσιες, νιωθω και να πιεζει προς τα κατω....

Rose απο το τρανταγμα θα ειναι και την τρομαρα αφου σε καθησυχασε η μαια και κουνιεται και η μικρουλα τιποτα δεν θα ειναι, αν δεις ομως οτι επιμενει ρωτησε παλι μηπως σε δει ο γιατρος για να σου φυγει η αγωνια. Και για το μικροβιο που λες μπορει να ειναι απλα το κεφαλακι του μωρου που σπρωχνει.

Γιωργια νομιζω σε προετοιμαζει ο οργανισμος για τα ξενυχτια που θα ερθουν, 23 τελικα τιποτα δεν εμεινε και σε σενα. Ολα ετοιμα? Ο Νικολας τι λεει?

Δωρα οσο εχεις συσπασεις ακανονιστες και ας ειναι λιγο με πονο δεν εχεις φοβο ειναι προπαρασκευαστικες και προετοιμαζεται η μητρα αν γινουν τακτικες και ερχονται πιο συχνα και με περισσοτερο πονο εφυγες για γεννα.

Γιωργια τελεια νεα μας εφερες, μια χαρα τα κιλακια του μπεμπη και μια χαρα που σας εκανε την χαρη και ειδατε και φατσουλα.

Joanna ναι την πρωτη φορα ηταν διπλα στο κεφαλι μου την δευτερη του ειπε ο γιατρος και ειδε και το κεφαλι να βγαινει, τωρα τριτη φορα δεν ξερω και εγω τι περισσοτερο μπορει να του πει να κανει, ειναι ομως καθαρα θεμα γιατρου εμεις εχουμε πολυ φιλικη σχεση σκεψου σε καθε ραντεβου καθομαστε κανα διωρο γιατι πιανουν μια τρελη πολυλογια οι δυο τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εγκυουλες!!!

evinicolas μπηκες και εσυ αντε με το καλο να ερθει το μπεμπακι σας!!!αν και ηδη μια φορα μαννουλα εχεις το ιδιο αγχος οπως στην πρωτη εγκυμοσυνη?νομιζα οτι μια ηδη μαννουλα στο δευτερο δεν θα ηταν ετσι...ευχαριστουμε πολυ εγω ακομα ποναω παντου αλλα ευτυχως χαμηλα δεν ποναω σημερα καθολου!η μπεμπα κλωτσαει συνεχεια οποτε ολα καλα ειναι πιστευω...απλα σημερα ειχα αλλο θεμα με ξαναεπιασε διαρροια απο το πρωι εχω παει 4 φορες τουαλετα!ασε φευγει το ενα ερχεται το αλλο τι πραμα ειναι αυτο και ειχε καιρο να με πιασει το ειχα ξεχασει τελειως....

Δωρακι και εγω την κουνια θα την παρω απο την φιλη μου αυτη τη βδομαδα να την στησουμε κιολας...θα ξεκινησω να πλενω ολα τα ρουχα-κουβερτες και οτι ειναι του μωρου για να ειναι ετοιμα.θα αγορασω οτι χρειαζομαι και εγω να τα βαλω στην βαλιτσα γιατι ποτε δεν ξερουμε ποτε θα ερθουν τα μωρακια μας!

expecting η αληθεια ειναι οτι τρομαξα αρκετα για το μωρο μην εχει παθει κατι αλλα οταν καθησα μετα το πεσιμο την ενιωσα οποτε ησυχασα λιγακι...οντως πλεον δεν μπορω να καταλαβω το βαρος μου νομιζω οτι ειμαι οπως πριν και περπαταω ανετα μερικες φορες!εμενα μου εγραψε ενας γιατρος που ειναι συμβεβλημενος με το ΕΟΠΥΥ τις 56 ημερες πριν και τις 63 μερες μετα,το εδωσα στον εργοδοτη μου και αυτος μου το επεστρεψε και το κατεθεσα μετα εγω στο ικα για να πληρωθω.

Jokots μια χαρα ο μπεμπουλης σας μεγαλωνει φυσιολογικα!ναι ευτυχως που την νιωθω γιατι θα ειχα παει στον γιατρο με την μια να με δει...

Joanna ευχαριστω πολυ!εγω καταλαβα οτι οσο προσεχουμε ολο και κατι θα συμβει...

kangaroo λες να ειναι το μωρο που σπρωχνει?το εχω σκεφτει και αυτο γιατι ωρες ωρες νιωθω χαμηλα πιεσω και βαρος...θα δουμε σε λιγες μερες που θα παω να κανω εξεταση τουλαχιστον να μου φυγει η ιδεα και να ξερω οτι ειναι το μωρο...

εγω αυτες τις μερες ετρεχα στο ικα να καταθεσω χαρτια για την αδεια και της 56 ημερες και εχω κουραστει αρκετα...πω πω κοριτσια δεν μπορω πλεον να περπατησω με τιποτα.λιγο ο πονος λογω του πεσιματος στα ποδια και χερια λιγο το μωρο που με ποναει οταν κλωτσαει,λιγο το βαρος που εχω περπαταω με μεγαλη δυσκολια.αντε να δω οταν μπω στον μηνα μου πως θα ειμαι χιχιιχιχ

φιλια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλες. Είστε οκ?

Εμεις πήγαμε στο γιατρο χτες και η μπεμπα μας εχει γίνει 2920 γρ. Σχεδόν 3 κιλα οεο!!!!θρεφταρι η ευη μου!! Να ´ ναι καλα το μωράκι μου!!!

Μας κάναμε και ξενάγηση στην κλινικη (θα γεννησω σε διαφορετικη κλινικη απο οτι στο Νικολα) και μπήκαμε και στο χειρουργείο. Μπαίνοντας μέσα, με έπιασε ενα άγχος. Είδαμε και τα δωμάτια και το χώρο που βρίσκονται τα μωρα.καλα ήτανε!!

Για όσες με ρωτάτε θα γεννησω με καισαρικη και γί´ αυτο εχω προγραμματισει την ημερομηνία. 23/1/14 πρώτα ο θεός.

Φυσικά και εχω άγχος για τη γέννα. Χειρουργείο θα ζήσω και παλι.

Φιλιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

 

Χριστίνα μου συσπάσεις με έχουν πιάσει από τα μέσα περίπου του 8ου,αλλά από αραιά και που!Τώρα που μπήκα στον 9ο αυξήθηκαν λιγάκι και ήρθε μαζί και ένας ελαφρύς πόνος χαμηλά και γύρω από την μέση.Αλλά όπως είπε και η Κατερίνα μας,όσο είναι ακόνιστες,σε συχνότητα και διάρκεια,δεν υπάρχει πρόβλημα διότι αυτό είναι προετοιμασία του σώματος για τον τοκετό!Πλησιάζει η ώρα να δω την μπέμπα μου!!!!Ραντεβού έχω στις 8 του μήνα με το γιατρό και από κει και πέρα θα μου πει τι θα γίνει!

Γεωργία μου,μπράβο!Το μωρό σου είναι πολύ καλά από κιλάκια και αφού είδατε και ο προσωπάκι θα είστε μες τη χαρά.Εμείς την μπέμπα ακόμη δεν έχουμε μπορέσει να τη δούμε πολύ καλά,γιατί όλο κουνιέται αυτό το παιδί,γι'αυτό δεν βάζει και εύκολα γραμμάριο.....χιχι και όσες φορές μας την έχουν δείξει 3D είναι πολύ θολή η φώτο και δεν καταλαβαίνουμε τα χαρακτηριστικά της πολύ καλά.Μόνο στο προφιλ την έχω δει καλά!Πράγματι το προσωπικό στο Αρεταίειο είναι πάρα πολύ καλό και με τις μαίες έχω πιάσει ήδη φιλικές σχέσεις και μιλάμε με κάποιες.

Κατερίνα την ίδια πίεση νιώθω και εγώ χαμηλά και καμιά φορά επίσης νιώθω σαν να μου δίνει κάποιος μπουνιές στις ωοθήκες! Πιθανολογώ ότι είναι το μωρό,αν και θα ρωτήσω και το γιατρό όταν πάω!

Rose με το καλό και εσένα οι ετοιμασίες σου!Είναι αλήθεια πως στον 9ο βαραίνεις πιο πολύ και δεν  το μετάνιωσα καθόλου που τα είχα όλα έτοιμα από νωρίς,γιατί τώρα είμαι πιο δυσκίνητη.Όρεξη έχω να κάνω πολλά,αντοχές όμως...;;;;

Γεωργία εγώ δεν μπαίνω με τίποτα να δω το χειρουργείο!Δεν θέλω να ξέρω.....Καλύτερα εκείνη την ώρα γιατί άμα το δω από τώρα θα με πιάσει τέτοιο άγχος που δεν θα κοιμάμαι μέχρι τη μέρα που θα γεννήσω!!!Θα το βλέπω εφιάλτη!!!

Επομένως εσύ σε 19 μέρες γεννάς!!Άντε με το καλό να κρατήσεις και το δεύτερο παιδάκι σου.

 

Εμείς είμαστε πολύ καλά!Ρίχνουμε γερές κλωτσιές στη μαμά και έχουμε και λόξυγγα συχνά-πυκνά!!

Αυτά από μας!Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία μου τέλεια τα νέα απο τον μπεμπάκο σου. Τα κιλά του είναι super. Άντε όταν θα πας την άλλη φορά θα είσαι στον 9ο. Και δεν απέχει και πολύ η άλλη φορά. Εγω σκέψου θα πάω στις 13 και έχω να πάω απο 10/12. Αλλά μετά πιστεύω θα μου παει να ξαναπάω σε 2 βδομάδες.Ας είναι όλα καλά, μόνο αυτό!! Όσο για τα γλυκάκια ας μην αγχωνόμαστε και για αυτά. Αυτά θα τα φροντίσουν οι δικοί μας και ο αντρούλης μας. Δεν είναι κάτι, μια βόλτα σε ένα ζαχαροπλαστείο και όλα μια χαρά.

 

Κατερίνα μου αφού κουράζεσαι τόσο, άσε όσες εξωτερικές δουλειές μπορείς για τους άλλους. Ο αντορύλης σου αφού είχε δει το κεφάλι στο 2ο μωράκι, σίγουρα θα το κανει και τώρα. Το παραπάνω θα είναι να δει όλο το μωρό να βγαίνει;; Ποιός ξέρει! Είναι και το τι αντέχει ή τι θέλει ο καθένας. Εμένα θα το δει εκείνη την ώρα και ας κάνει όπως νιώθει. 

 

Rose μου τι να σου πω...εμένα μου είπαν απο το ΙΚΑ πως ούτε απο συμβεβλημμένο γιατρό μπορώ να πάω να πάρω το χαρτί και μετά να το καταθέσω στις παροχές. Πρέπει οπωσδήποτε να πάω στο κέντρο Μάνας και Παιδιού που είναι μέσα στα ιατρεία του ΙΚΑ. Όταν είχα πάει την τελευταία φορά, ήταν τελείως κλειστό το κτήριο. Τώρα μπορεί να ξαναπεράσω να δω αν έχει σπάσει κανείς την απεργία, αλλιώς θα πρέπει να περιμένω να λήξει. Και εγώ πάντως θέλω να δω πως θα είμαστε στον 9ο! Αν πάρουμε όλο το μήνα ή έχουμε και καμιά παράταση θα έχει πολύ γέλιο!

 

Γεωργία μου η Εύη σου είναι super! Θα γεννηθεί μπαμπάτσικο το κοριτσάκι σου! Λογικό είναι να αγχώνεσαι με την ιδέα της γέννας. Εγω πχ. έχω και άγνοια της κατάστασης, όπως και τα υπόλοιπα κορίτσια. Πάντως πλησιάζουν οι μέρες για να κρατήσεις στα χέρια σου το μωρό σου και αυτό είναι το σημαντικότερο!

 

Δωράκι μου εγώ δεν έχω καταλάβει συσπάσεις. Να έχω και να μην τις νιώθω; Να μην έχω; Δεν ξέρω....Πάντως και εγω όπως και εσύ δεν έχω καταφέρει να δω την μπεμπα μου. Έχω δει μαγουλάκια, χειλάκια κλπ, αλλά σε 3D εικόνα τίποτα ξεκάθαρο. Δεν πειράζει θα τις δούμε απευθείας live εμείς!

 

Εγω κορίτσια είμαι μια χαρά. Το βράδυ βρυκολακιάζω και στριφογυρνάω συνέχεια. Το αριστερό πλάι δεν με έχει βολέψει καθόλου γιατί μόλις γυρνάω απο εκεί το μωρό χτυπάει απο κάτω λες και το έχω πλακώσει. Πάντως καταφέρνω να κοιμηθώ προς το πρωί. Κατα τα άλλα, ορισμένες φορές βλέπω και εγώ αρκετά αυξημένα υγρά, αλλά ο γιατρός μου είχε πει οτι είναι φυσιολογικό. Δεν τον έχω ξαναπάρει τηλ γιατί δεν είναι συνέχεια. Λογικά θα περιμένω μέχρι το ραντεβού, όσο όλα είναι καλά και κλωτσάμε κανονικά. Προσπαθώ να πετύχω και τη μπέμπα σε βίντεο να κλωτσάει για ενθύμιο όταν ξαπλώνω. Δεν κάθεται όμως η ατιμούλα!

 

Φιλάκια πολλάααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες

Εγω τα ιδια να μην σας κουραζω τα γνωστα....ποναω οταν περπαταω, σημερα ειχε η μαμα μου τον μικρο στο σπιτι της ολο το απογευμα για να ξεκουραστω, ειχα την Αγγελικη που επαιζε με τις κουκλες της και δεν με ενοχλησε καθολου, αλλα που ξεκουραση ειχα σιδερο ειχα να τακτοποιησω χαρτια περασε η ωρα χωρις να το καταλαβω. Παντως τελειωσα με τα πλησιματα των μωρουδιακων και ειναι ετοιμα τακτοποιημενα στην ντουλαπα. Να τελειωσω και με την βαλιτσα μεσα στην βδομαδα να ειμαι ετοιμη.

Rose να μην σε απογοητευσω αλλα και στον 9ο τα ιδια και χειροτερα οποτε οσο μπορεις να μην κουραζεσαι και να κανεις τα απαραιτητα.

Γιωργια ετοιμη η μικρη 3 κιλα ηδη!!!! Πολυ καλη ιδεα που ειδες την κλινικη και τους χωρους της απο τωρα νιωθεις καπως πιο οικεια ετσι, ξερεις το περιβαλλον οποτε ισως λιγο απο το αγχος φευγει.

Δωρα, Χριστινα απολαυστε κλωτσιες απο τις μπεμπουλες σας. Πολλα φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλες! Τι κανετε? Εμεις ειμαστε μονοι μιας κ ο μπαμπας μας δουλευει αποψε.kangaroo ακομα υποφερεις ε? Ξεκουραση θελει αλλα με τα μικρα σου στο σπιτι κ με τις εξωτερικες δουλειες πως να ξεκουραστεις..? Υπομονη να περασει ο καιρος να γεννησεις και ολα θα περασουν!rose25 κ εγω τα ιδια με δυσκολια περπαταω. Και να δω τωρα που μπαινω στο μηνα μου κ μου ειπε ο γιατρος οτι αν θελω καλο ειναι να περπαταω λιγο καθε μερα τι θα κανω... Λιγο αν περπατησω μετα ποναει ολο μου το κορμι και δυσκολευομαι ακομα και να ξαπλωσω. Υπομονη κ σε σενα λοιπον, να περασει ο πονος απο το πεσιμο και μετα περναει γρηγορα ο καιρος....evinicolas1980 μια χαρα η μπεμπουλα σου! Ετοιμη να βγει! Θα παρει κ λιγο ακομα και μετα θα την εχεις αγκαλιτσα! Τι καλα!DORAKI.K κ εμεις απο λοξυγγα καλα παμε! Εχουμε καθε 2-3 μερες. Μαλιστα διαβασα καπου οτι ειναι καλο να εχει λοξυγγα το μωρο γιατι σημαινει οτι εχει αναπτυχθει πληρως το νευρικο του συστημα! Εμεις δεν το ειδαμε σε 3d το μωρο αλλα σε 2d, οτι φανηκε δηλαδη, αλλα ηταν η πρωτη φορα ακομη και σε 2d που μας εκανε την τιμη να μας κοιταξει! Και σε αυτο που λες στη rose εχεις δικαιο, κ εγω δεν ξερω αν θα την παλευα εαν ειχα ακομα εκκρεμοτητες εξωτερικες (ψωνια κλπ). Εδω πλυντηριο και σιδερο μου μενει κ εχω αγχωθει πολυ, οχι να ειχα να βγω κ εξω για ψωνια, με το ζορι περπαταω λιγο, οσο για να σταθω ορθια για ωρα, ουτε συζητηση!expecting angel πως σε καταλαβαινω με τον υπνο... Κ εγω πρεπει να παει 2 με 3 για να με παρει ο υπνος και αυτο για λιγο γιατι πιανομαι ευκολα πια και ξυπναω καθε τοσο η απο τον πονο στη μεση κ τον γοφο η για τουαλετα! Εχουμε γινει κολλητες πλεον με την τουαλετα! Βεβαια κανω καποια ωρα να σηκωθω απο τον πονο αλλα παλευεται, τι να κανουμε?! Κι εγω τα ιδια, προσπαθω οταν κουνιεται η κοιλια να τραβηξω βιντεο αλλα με το που αναβει το φλας σταματαει! Και χωρις φλας δεν φαινεται τιποτα. Α, ωραια σε 9 μερουλες θα πας κ εσυ να δεις τη μικρη σου, οντως τωρα πυκνωσαν τα ραντεβου με τον γιατρο καθως μπαινουμε στο μηνα μας!

Εμεις μια χαρα, κινειται δυνατα ο μικρος και μας κανει χαρουμενους, εγω εχω γινει φοβερα ονειροπολα ενω δεν ημουν καθολου, ολο σκεφτομαι πως θα ειναι ο μικρος, πως θα ειμαστε ολοι μαζι στο σπιτι κλπ κλπ...

Καληνυχτα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και εγω μεταμεσονυκτια!!!

 

Καταρχην βλεπω κοριτσια οτι τα μωρακια μασ αναπτυσονται ωραια και καλα και χαιρομαι πολυ!!!

 

Κατερινακι πωσ σε νιωθω δε λεγετε, αυτη η μεση ειναι πολυ υπουλη... τι να πω αφου δε περναει με αυτα που εχεισ δοκιμασει μονο υπομονη λιγακι ακομα και μετα θα περασουν ολα!!

 

αχ και εγω κοριτσια δε μπορω να κοιμηθω απο τα αριστερα, δε με βολευει...κυριωσ απο δεξια κοιμαμαι και το βραδυ αμα ξυπνησω συνηθως με βρισκω ανασκελα. Και αυτεσ οι εναλλαγεσ με ζοριζουν πλεον απο το ενα πλαι στο αλλο, ξυπναω για να γυρισω. Ξυπναω και για να παω και τουαλετα 2-3 φορεσ οποτε ο υπνοσ μου δεν ειναι και ο πιο αποδοτικος.

 

Ροζακι μου φαινεται συμπασχουμε, αν θυμαμαι καλα εσυ δεν ησουν με τι ζεστη σου ηρθε μια λιποθυμια ενα κατι τις?Μπορει να και να μη θυμαμαι βεβαια καλα, γιατι και αυτη η μνημη με ξεγελα τελευταια και να ηταν καποια αλλη. Αλλα και εγω επεσα, εχθες, απο τις σκαλες, τις εσωτερικες του σπιτιου, γλυστρησα με τις παντοφλες, και πραγματικα απογειωθηκα απο τη μεση τησ σκαλας και προσγειωθηκα στο τελευταιο σκαλι. Τρομαξα τοσο πολυ....πονεσα ακομα περισσοτερο...ο πανικος ο ιδιος. Πηρα το γιατρο και μου πε να παω στο νοσοκομειο. Με βαλαν στον καρδιοτοκογραφο και τελικα μ κρατησαν και τη νυχτα εκει γιατι με ποσνουσε πολυ και η μεση.Σημερα γυρισα σπιτακι αισιως και δε ποναω και πουθενα για καλη μου τυχη και ειναι και ο  μπεμπησ καλα που ειναι το κυριοτερο.

 

Ευτυχωσ με τα πλυσηματα κτλ των πραγματων του μωρου εχω τελειωσει. Μου μενει τωρα το ξεστολισμα του σπιτιου!Ωραιο κανεισ να στολιζει αλλα να ξεστολιζεισ βασανο μου φαινεται.ΑΥριο μαλλον θα τα μαζεψω γιατι τα βαρεθηκα και λιγακι...!Περασα και ενα τραγικο πρωινο σημερα με τσακωμουσ με την Vodafon και την Cosmote που μαζι μου δημιουργησαν ενα τεραστιο προβλημα και με συγχησαν παρα πολυ. Αποφασισα θα κοψω τις συνδεσεις και θα το κανω καρτα το κινητο να τελειωνει η υποθεση μα κλεφτεσ ειναι ολοι.

 

σας φιλω πολυ πολυ!Καληνυχτουδια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι τα μωρακια μας μοιαζουν πολυ και μενα εχει λοξυγκα πολυ συχνα και μενα βαραει συνεχεια γερες ομως και ειναι μικρουλα σχετικα...κοριτσια ειναι τι περιμενεις μοντελακια θα βγουν και ζορικες γκομενες χιχιχιχιχ οντως οι αντοχες ειναι στο μηδεν....με το καλο να την δειτε απο βδομαδα!

evinicolas μια χαρα ειναι στα κιλα της και μεχρι να γεννησεις θα φτασει 3.500 λες?λιγες μερες εμειναν και για σενα ολα να πανε καλα...πηγες να δεις και πως ειναι στο μαιευτηριο?μωρε μπραβο και εγω δεν ξερω αν θα αντεχα να τα εβλεπα ολα προτιμω να τα δω εκεινη την ωρα.

expecting γιατι να σου πουν ετσι ομως αφου γινεται αυτο...εγω ετσι το εκανα και δεν ταλαιπωρηθηκα καθολου!ποιος ξερει ποτε θα σταματησουν την απεργια τωρα για να πας να τα καταθεσεις...μηπως να ρωτησεις και αλλου για σιγουρα?μαθε ποιος γιατρος ειναι συμβεβλημενος με το εοπυ και ρωτησε τον αμα γινεται η καποιον αλλο μεσα στο ικα μηπως ηταν ασχετος αυτος και δεν ηξερε.εμενα πως μου το δεχτηκαν?

kangaroo δεν με απογοητευεις γιατι καταλαβαινω οτι οσο περναει ο καιρος ειναι χειροτερα και ειναι λογικο..υπομονη και να ειναι καλα το μωρο τι να κανουμε!

Jokots ο καιρος εχει περασει ηδη πολυ γρηγορα και μου φαινεται απιστευτο που τον αλλο μηνα γενναω...ειπαμε θα εχουμε πολλα τωρα αλλα ειναι λογικο το παιδι μεγαλωνει και βαραινουμε αρκετα!εγω τα ρουχαλακια θελω να ξεκινησω να πλενω και να παρω μονο κατι λιγα απο jumbo που θελω δεν εχω κατι αλλο τα αλλα ειναι ολα ετοιμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και εγω μεταμεσονυκτια!!!

 

Καταρχην βλεπω κοριτσια οτι τα μωρακια μασ αναπτυσονται ωραια και καλα και χαιρομαι πολυ!!!

 

Κατερινακι πωσ σε νιωθω δε λεγετε, αυτη η μεση ειναι πολυ υπουλη... τι να πω αφου δε περναει με αυτα που εχεισ δοκιμασει μονο υπομονη λιγακι ακομα και μετα θα περασουν ολα!!

 

αχ και εγω κοριτσια δε μπορω να κοιμηθω απο τα αριστερα, δε με βολευει...κυριωσ απο δεξια κοιμαμαι και το βραδυ αμα ξυπνησω συνηθως με βρισκω ανασκελα. Και αυτεσ οι εναλλαγεσ με ζοριζουν πλεον απο το ενα πλαι στο αλλο, ξυπναω για να γυρισω. Ξυπναω και για να παω και τουαλετα 2-3 φορεσ οποτε ο υπνοσ μου δεν ειναι και ο πιο αποδοτικος.

 

Ροζακι μου φαινεται συμπασχουμε, αν θυμαμαι καλα εσυ δεν ησουν με τι ζεστη σου ηρθε μια λιποθυμια ενα κατι τις?Μπορει να και να μη θυμαμαι βεβαια καλα, γιατι και αυτη η μνημη με ξεγελα τελευταια και να ηταν καποια αλλη. Αλλα και εγω επεσα, εχθες, απο τις σκαλες, τις εσωτερικες του σπιτιου, γλυστρησα με τις παντοφλες, και πραγματικα απογειωθηκα απο τη μεση τησ σκαλας και προσγειωθηκα στο τελευταιο σκαλι. Τρομαξα τοσο πολυ....πονεσα ακομα περισσοτερο...ο πανικος ο ιδιος. Πηρα το γιατρο και μου πε να παω στο νοσοκομειο. Με βαλαν στον καρδιοτοκογραφο και τελικα μ κρατησαν και τη νυχτα εκει γιατι με ποσνουσε πολυ και η μεση.Σημερα γυρισα σπιτακι αισιως και δε ποναω και πουθενα για καλη μου τυχη και ειναι και ο  μπεμπησ καλα που ειναι το κυριοτερο.

 

Ευτυχωσ με τα πλυσηματα κτλ των πραγματων του μωρου εχω τελειωσει. Μου μενει τωρα το ξεστολισμα του σπιτιου!Ωραιο κανεισ να στολιζει αλλα να ξεστολιζεισ βασανο μου φαινεται.ΑΥριο μαλλον θα τα μαζεψω γιατι τα βαρεθηκα και λιγακι...!Περασα και ενα τραγικο πρωινο σημερα με τσακωμουσ με την Vodafon και την Cosmote που μαζι μου δημιουργησαν ενα τεραστιο προβλημα και με συγχησαν παρα πολυ. Αποφασισα θα κοψω τις συνδεσεις και θα το κανω καρτα το κινητο να τελειωνει η υποθεση μα κλεφτεσ ειναι ολοι.

 

σας φιλω πολυ πολυ!Καληνυχτουδια μας

Ρενακι συμπασχουμε τοσο που γραφαμε και μαζι ιχιχιχιιχιχ ναι εγω ειμαι με την ζαλαδα που ειχα παθει...πω πω εσυ επεσες πολυ αφου ειστε καλα και οι δυο ομως Δοξα το Θεο...οι συνδεσεις οντως ειναι χαλια οταν ληξει το συμβολαιο θα το κανω με τον αντρα μου καρτοκινητο δεν συμφερει ενα σωρο λεφτα σκαμε καθε μηνα!

οσο για τον υπνο εννοειται και εγω ξυπναω πλεον σε καθε μου γυρισμα γιατι φοβαμαι και για τις κραμπες που με πιανουν οποτε αλλαζω πλευρο...αν μερικες φορες δεν ξυπνησω και γυρισω χωρις να το καταλαβω με πιανει αμεσως κραμπα και πεταγομαι πανω απο το κρεβατι αν δεν περασει με το να τεντωσω το ποδι....να παω τουαλετα μεσα στην νυχτα ευτυχως δεν το εχω την ημερα με πιανει η συχνοουρια ειμαι αναποδη εγω χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

renaki_mu περαστικα σου κ εσενα! Τελος καλο ολα καλα ομως! Σημασια εχει που εισαι καλα εσυ και το μωρακι σου! Στο νοσοκομειο ηθελες εσυ να καθισεις η θα σε κρατουσαν ουτως η αλλως? Και παλι περαστικσ σου και προσοχη!rose25 μια χαρα κ εσυ που τα εχεις ετοιμα τα περισσοτερα! Εμ, ναι, βαραινουμε οπως και να εχει και δυσκολευομαστε. Ασε, ουτε εγω το πιστευω οτι κοντευουμε!!!!! Περασε πολυ γρηγορα ο καιρος, τωρα στο τελος να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από οτι βλέπω κορίτσια δεν μας πιάνει ο ύπνος! Και εγώ ήμουν ξαπλωμένη αλλά τίποτα και απο το να χαζεύω συνέχεια στην tv είπα να έρθω μια βολτίτσα!

 

Κατερινούλα πότε έχεις γιατρό για να συζητήσετε τι θα κάνετε με τη γέννα και να κανονίσετε; Μπράβο που τελείωσες με τα ρούχα, άντε να φτιάξεις και τη βαλίτσα και να είσαι έτοιμη για όλα! Μωρέ που να βρεις χρόνο εσύ να ξεκουραστείς με 2 παιδάκια, το σπιτι κλπ. Δεν γίνεται. Ελπίζω τουλάχιστον εσυ με τόση κούραση να κοιμάσαι καλύτερα.

 

Γεωργία μου και εγώ αυτά σκέφτομαι συνέχεια. Πως θα είναι με το μωρο, τι θα γίνει κλπ. Πάντως και σένα δεν σου μένει τίποτα. Πλύσιμο και βαλίτσα είναι μην αγχώνεσαι. Ξεκίνα με το πλύσιμο μιας και ο καιρός δεν αφήνει τα ρούχα να στεγνώνουν γρήγορα και η βαλίτσα αν είναι όλα ψωνισμένα γίνεται αμέσως. Έχουμε ακόμα περιθώριο αλλά μας πιάνει το άγχος να είμαστε έτοιμες. 

 

Ρενάκι περαστικά και σε σένα κορίτσι μου. Τελικά πρέπει να προσέχουμε τρομερά στις σκάλες. Ξέρω και άλλες εγκυούλες που έχουν πέσει. Απλά δεν έχουμε συνηθίσει το βάρος μας. Τέλος καλό όλα καλά, αλλά πήρατε τρομάρα και εσεις βρε παιδί μου!

 

Rose μου τι να σου πω....Και εγώ έχω τσαντιστεί με τον ΕΟΠΥΥ γιατί δεν είναι οτι το έχω αφήσει, το ψάχνω καιρό. Αλλά τρώω πόρτα συνέχεια. Τώρα θα πάω τη Δευτέρα στο Κέντρο μάνας και παιδιού να δω αν έχει σπάσει κανείς την απεργία και βλέπουμε. Θα πάρω τηλ και σε κανέναν εξωτερικό γιατρό, αλλά φοβάμαι μην κάνω τσάμπα κόπο γιατί μου το είπαν ξεκάθαρα απο τις παροχές πως δεν δέχονται από συμβεβλημμένο γιατρό του ΕΟΠΠΥ παρά μόνο απο το κέντρο μάνας και παιδιού. Τσαντίστηκα αλλά μετά λεω ας είναι καλά το παιδάκι μου, γιατί πολλά ακούω καθημερινά με εγκυμοσύνες που δεν πάνε καλά (δυστυχώς) και στενοχωριέμαι. Και στο τέλος τέλος αυτό έχει σημασία. Να είναι καλά τα μωρά μας.

 

Καλή Κυριακή να έχετε όλες! Σας φιλώ και τα λέμε απο Δευτέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες! 

 

JOKOTS  τα ρουχαλακια του μπεμπη τα απλωσα μεσα. Εμεις εδω βεβαια δεν εχουμε κοντα τζακι ουτε εχουμε αιθαλομιχλη αλλα επειδη ειχα βαλει το προγραμμα με τα βρεφικα στο πλυντηριο και ειχε κανει ιατρικο ξεβγαλμα λεει δεν ηθελα να τα βγαλω εξω να γεμισουν μικροβιακια! Τα απλωσα το βραδυ και το πρωι ειχαν στεγνωσει.. Παιρνουν τοσο γρηγορα βαρος τα μωρακια τωρα ε? Να καλε γι αυτο παιρνουμε και εμεις χαχα Απο οτι ειδα πας στο γιατρο σχεδον σε 2 εβδομαδες ε? Και εγω νομιζα οτι θα πηγαινα στον 8ο 2 φορες αλλα μου εκλεισει ραντεβου ανα μηνα κανονικα δηλαδη απο τον 7ο στον 8ο νομιζω οταν μπω στο μηνα μου θα πηγαινω πιο συχνα ε?

JOANNA Τα ρουχαλακια απλωσε τα καλυτερα μεσα για να μην μυριζουν τζακιλα ! Αν εχεις μια απλωστρα ειναι μια χαρα με τη θερμανση θα στεγνωσουν εκτος αν εχεις τζακι! Με το διαβητη κανεις ειδικη διατροφη ε? 

ROSE περαστικα σου  κοριτσακι! Αχ πολυ τρομαξα που το διαβασα και για σε σενα και για το renaki ! Να προσεχετε πολυ κοριτσακια εγω στις σκαλες σαν τις γιαγιαδες τις κατεβαινω/ανεβαινω γιατι τρεμω μην γινει τιποτε με την γκαντεμια που με δερνει τελευταιως ιδιαιτερα! 

EVINICOLAS ο υπνος μαρτυριο ειναι ε? Εμεις που ειμαστε χωρις αλλα παιδακια ειμαστε πιο χαλαρα εσυ που εχεις και αλλο παιδακι πιο δυσκολο ειναι αλλα υπομονη ο καιρος περναει και θα γεννησεις να ηρεμησεις. Εχεις κοντα σου μαμ η πεθερα για βοηθεια τις πρωτες μερες και με το αλλο σου παιδακι? Πλησιαζει ο καιρος κοριτσακι μου εισαι η επομενη μαλλον ε? Με το καλο η παναγια μαζι σου! Ποση ωρα κραταει η καισαρικη αληθεια? Ειναι γρηγορη διαδικασια?

DORAKI ημουν σιγουρη οτι καπου σε σενα κρυβοταν ενας παρθενος! χεχε Για την οργανωτικοτητα και ενας σκορπιος για την δυναμηκοτητα σου γιατι νομιζω εισαι πολυ δυναμικη! Εγω ειμαι ψαρακι με ωροσκοπο σκορπιο αλλα μεχρι ωρας πουθενα δεν φαινομαι για σκορπιος αν πολυ θα ηθελα να ειμαι λιγο πιο δυναμικη! Αντε με το καλο μια μια μπαινουμε στο μηνα μας και πολυ χαιρομαι αν και αγχωνομαι και λιγακι (ειπαμε σαν ψαρακι ειμαι αρκετα δειλη)! Οσο για το λοξυγγα και εμενα εχει αρκετα συχνα και εχει πολυ πλακα! Συνηθως τον νιωθω προς την πισω μερια και ο μπαμπας μας δε μπορει να τον καταλαβει και γελαω μονη μου!χαχα

EXPECTING ANGEL ειδες καλε οταν εχουμε τους αντρουλες διπλα μας πως περναν οι μερες γρηγορα? Νομιζα πως μονο με εμενα συμβαινει που κανω να τον δω πολυ καιρο μεχρι να ξαναρθει μετραω μερες παλι μεχρι τις 15 γεναρη! Αριστερα μαλλον σε κλωτσα τοσο πολυ το μωρακι γιατι εχει καλυτερη αιματωση και ειναι πιο ενεργητικο!

KANGAROO υπομονη κοριτσακι μου! Με 2 παιδακια και τις δουλειες του σπιτιου και το προβληματακι με τη μεση σου δεν προλαβαινεις να ξεκουραστεις καθολου. Ειναι πολυ δυσκολο αν και ειμαι εξω απο το χορο που λενε αλλα κανε υπομονη να βγει και το νινακι σου να ηρεμησεις λιγακι.

RENAKI περαστικα σου και σενα κοριτσακι μου! Αχ να προσεχεις πολυ σε σκαλες και λοιπα! Τρομαξα πολυ που διαβασα και για σενα και για την rose οτι πεσατε! Πολυ προσοχη!!! δεν βολευεσαι στον υπνο ε? εγω ξυπναω 3-4 φορες τη νυχτα για τουαλετα σιγουρα λες και ολα τα τσισακια μαζευονται το βραδυ ενα πραγμα , την ημερα δεν πηγαινω τοσο πολυ και πινω και 4 ποτηρια νερο τουλαχιστον το βραδυ και αλλαζω και πλευρο καθε τοσο δεξια αριστερα και τουμπαλιν αλλα ευτυχως κοιμαμαι καλα με διαλειμματα αλλα καλα απλα ξυπναω πολυ πρωι 7 και μιση δεν μπορω αλλο και βαριεμαι μεσα στη μερα γιατι δεν εχω τι να κανω! 

 Οσο για τις εταιρειες κινητης τηλεφωνιας καλα εκανες καλυτερα καρτα αν και σε πρηζουν πολυ καιρο μετα αν τους παρεις τηλ να κοψεις συνδεση με χιλιες δυο προσφορες αλλα συμφερει καλυτερα με καρτα.

 

Εμεις κοριτσακια ειμαστε μια χαρα απο υγεια ο μπεμπουλης κλωτσα γερα και μας ηρεμει αυτο. Εχω παρεα στο σπιτι τη μαμα μου που πηρε και αυτη 3 μηνες αδεια μετα απο το ατυχημα και λεμε και καμια κουβεντα ολη μερα εχουμε παρεα η μια την αλλη!

Αλλα εχουμε παλι προβληματα με τη γρια! Δε το δινει κοριτσια το δωματιο και ανακατευει δικηγορους και ειμαστε να σκασουμε με την ηλιθια που δε σεβεται το οτι θελουμε το δωματιο για το μωρακι μας... χθες εγινε χαμος παλι με τα αδερφια του πατερα μου και σημερα περιμενουμε νεοτερα! ειδωμεν...

 

φιλακια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια γλυκά!

 

Κατερίνα όπως είπαν και τα υπόλοιπα κορίτσια μόνο υπομονή μπορείς να κάνεις!Άντε να δούμε την Τετάρτη τι θα σου πει και ο γιατρός σου.Δεν είσαι και εσύ πολύ μακριά από τη γέννα!!

Γεωργία μου,αφού τον είδατε το μπέμπη σας έστω και τώρα τουλάχιστον πήρατε μια γενική ιδέα για το πως μπορεί να μοιάζει!Πολύ γενική βέβαια,πιο αναλυτικά από κοντα.....χιχι!!Μην αγχώνεσαι με το πλύσιμο και το σιδέρωμα των ρούχων.Άμα τα αρχίσεις τώρα θα τα έχεις τελειωσει πρίν το καταλάβεις.Έτσι όπως τα κοιτάς όταν τα σιδερώνεις και τα τοποθετείς στις ντουλάπες,ξεχνιέσαι.......και ούτε καταλαβαίνεις για πότε τα τελείωσες!!!Είναι από τα πιο ωραία ''σίδερα'' που έκανα ποτέ....

Σχετικά με τον λόξυγγα,το ίδιο έχω διαβάσει και εγώ,αλλά επειδή εμένα την πιάνει σχεδόν κάθε μέρα,έχει πολύ πλάκα γιατί μαλλον τσαντίζεται και μαζί με το λόξυγγα κλωτσάει κιόλας!Πολύ πλάκα έχει....

Ρενάκι μου,να είναι όλα περαστικά κούκλα μου.Αφού δεν έπαθε τίποτα ούτε το μωράκι,ούτε εσύ πάλι καλά.Είχα πέσει και εγώ και έσκασα με το γόνατο κάτω,αλλά έχει καιρό τώρα.Θέλει πολύ προσοχή γιατί πάμε σαν βαρκούλες τώρα!!Έχεις δίκιο για το ξεστόλισμα και εγώ το βαριέμαι,αλλά στρώθηκα και το έκανα χτές για να τελειώνω και με αυτό!

Rose άμα μοιάζουν τόσο τα κορίτσια μας,να βρεθούμε να κάνουν παρέα!!!Οι ζόρικες μαζί......Απλά η δικιά μου θα είναι λίγο πιο μεγάλη,φυσιολογικά πάντα,αλλά τι πειράζει;;;;

Χριστίνα μου έχω διαβάσει πως μπορεί να μην έχεις αυτές τις προπαρασκευαστικές συσπάσεις,αλλά αυτό δεν είναι κακό.Γυναίκα από γυναίκα διαφέρει,άσε που μπορεί να σε πιάσουν όταν μπείς στο μήνα σου.Μην ανησυχείς πάντως!

Αναστασία μου είμαι πράγματι αρκετά δυναμική,γι'αυτό και παντρεύτηκα τον αντρούλη μου,που είναι καρκινάκι και είναι πολύ ήσυχος και με πολλή υπομονή....με την τρελάρα που έχει δίπλα του!!!Ψαράκι,ήταν η κολλητή μου στο σχολείο και τα βρίσκαμε υπέροχα,μου αρέσουν πολύ ως άτομα!!Στην περίπτωση τώρα της γριάς,νομίζω πως πρέπει να βγει ο σκορπιός που κρύβεις...Σε λίγο θα γεννήσεις και θες ένα δωμάτιο έτοιμο για το μωρό σου,δεν μπορεί να σε τρέχει ανάλογα με τις παραξενιές της!!!

 

Σχετικά με τον ύπνο κορίτσια μην τα συζητάτε καθόλου.Πονεμένη ιστορία!Άμα μείνω ξαπλωμένη στα πλάγια για πολύ ώρα(είτε αριτερά,είτε δεξιά) πιάνομαι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ και ξυπνάω από τον πόνο,σε ισχία και λίγο στη μέση.Ανάσκελα ανακουφίζομαι αλλά δεν μπορώ να κοιμηθώ έτσι,αφού δεν κάνει,με αποτέλεσαμα να γυρίζω σαν τη ζβούρα!!!Εκεί που χαίρομαι τον ύπνο είναι 2 ώρες που πέφτω το μεσημέρι!Χτές με ξαναθυμήθηκαν και οι καούρες....Τι ωραία!!!

Αυτά από μας!Καλή Κυριακή σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα και παλι , ευχομαι να ειστε ολες καλα , και να εχετε συνελθει απο τα πεσιματα.Διαβαζα τις ιστοριες σας και τρομαξα , τελικα θελει προσοχη στο τελος και οι περισσοτερες εχουμε βαλθει να τα κανουμε ολα τελεια, τι να πω και γι αυτες που εχουν και εχουν και πρωτο παιδακι και καμμια βοηθεια.Σας παρακαλω ομως να προσεχετε , για χαρη του μωρου που κουβαλατε , ειναι πολυ κριμα να παθει τιποτε  τελευταια στιγμη.Δεν ειναι αναγκη να ειναι ολα στην εν τελεια, οπως ελεγαν και σε ενα site , και το ελεγαν μπαμπαδες φυσικα, δεν θα βγει ποτε ο μπεμπης η η μπεμπα να σας πει, αααα δεν μου αρεσει ετσι οπως το εκανες , παω σε αλλο ξενοδοχειο!!

Ειμαι πολυ χαρουμενη που καποιες πλησιαζουν στη γεννα  , οποτε ευχομαι με το καλο!

Εγω αυτες τις μερες ειχα τις καουρες μου, η κοιλια μου για να γυρισω στο κρεβατι , ειναι θεμα, χτες εβαλα και ενα μικρο μαξιλαρακι, σημερα οκ.Την Τριτη θα παω στο γιατρο μου που εχει επιστρεψει απο διακοπες, να του δειξω τις εξετασεις και το doppler για να ακουσω τι γνωμη του , τι κανω με την περιδεση , τον τραχηλο κτλπ.Φοβαμαι μην μου πει να κατσω στο κρεβατι, απο τωρα,οπως ειπε και η rose νομιζω κι εγω οτι θα γεννησω νωριτερα απο τις 25/02 /2014 ,ειναι και μικρουλα η μπεμπα μου, ελπιζω τουλαχιστον να παρει οσο γινεται μεχρι τοτε, απλα επειδη με φοβιζουν οι θερμοκοιτιδες κτλπ.Ειδομεν τι θα πει ο doctor.

Ευχομαι απο καρδιας να ειστε ολες καλα, με το καλο τα μωρακια και οι γεννες σε αυτες που πλησιαζουν.Η φυση μας εχει προικισει γι αυτο! Καλη Κυριακη, να εχουμε , εγω απο δευτερα λιγη δουλιτσα  , και την Τριτη παω μαγαζια για τα μωρουδιακα , μαλλον mothercare και prenatal.Δεν ξερω αν εχουν πουθενα αλλου καλυτερα πραγματα , εκπτωσεις η κατι τετοιο, αν ξερετε κατι, με πληροφορειτε!Επισεις, θα κοιταξω αν εχει το prenatal κανενα τελευταιο σεμιναριο με  μαια!

Καλη σας μερα , και να προσεχετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!!

Χρόνια σας πολλά!!!

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο συγκινημένη είμαι που διαβάζω αυτό το post!!! Πριν 1 χρόνο ακριβώς τέτοια μέρα ήμουν 35 εβδομάδων... και στις 36 εβδομάδες ακριβώς γέννησα το Γιαννάκη μου!!! Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι χαρά που έχω... απολαύστε την εγκυμοσύνη σας στο 100% ... εύχομαι να είστε όλες καλά και να φέρετε με έναν πόνο στον κόσμο υγιέστατα μωράκια!!!

 

Υ.Γ. Να μην έχετε άγχος για τον τοκετό θα είναι μια από τις ημέρες που θα σας αφήσει σημάδι στην καρδιά σας είναι απλά αξέχαστα!!!

 

Φιλάκια μέλλουσες μανούλες!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου και Χρόνια Πολλά. Με το καλό τα μωράκια μας να έρθουν στις αγκαλιές μας. Τι κάνετε;

 

niki.g σε ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σου. Είμαι σχεδόν όσο ήσουν εσύ πέρυσι και μου φαίνεται απίστευτο που λες οτι γέννησες σε μια βδομάδα απο τώρα. Μου φαίνεται πως έχω μπροστά μου πολύ δρόμο για να γεννήσω. Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να το ζήσουμε όλες όπως το περιγράφεις. Να χαίρεσαι και εσύ το αγοράκι σου που γιορτάζει αύριο. Να τον καμαρώνεις πάντα και να είστε ευτυχισμένοι.

Αχ βρε Αναστασία τι τραβάς και εσύ με αυτό το θέμα του δωματίου....Νόμιζα πως είχατε ξεμπερδέψει βρε παιδί μου και πάλι απο την αρχή; Εύχομαι να τελειώσει γρήγορα αυτή η υπόθεση για να είσαι και εσύ ήρεμη να υποδεχτείς το μωρό σου. Καλό που έχεις παρέα τη μαμά σου πάντως! Όσο για το οτι βαριέσαι μέσα στη μέρα...αυτό φοβάμαι οτι θα είναι σε τεράστιο βαθμό τώρα που θα μπούμε στον 9ο. Μου το έχουν πει και άλλα κορίτσια πως επειδή στον 9ο κάθε μέρα είναι σαν να περιμένεις, δεν κυλούν με τίποτα οι μέρες. Ελπίζω να μην ισχύσει και στην δική μου περίπτωση γιατί για κάποιο λόγο πιστεύω μέσα μου πως θα πάρω όλο το μήνα και μπορεί και παραπάνω. 

Δωράκι εγώ έχω καθημερινό ραντεβού με τις καούρες το βράδυ, επομένως πλέον το έχω συνηθίσει. Αφού σηκώνομαι και κάθομαι καθιστή για κανά μισάωρο κάθε βράδυ για να συνέλθω. Θα  περάσουν όμως οι βδομάδες και θα τελειώσει και αυτό. Όπως έχουμε πει τόσες φορές, ας είναι όλα τα σημαντικά εντάξει και αυτά δεν μας πειράζουν!

Stavroulinia εύχομαι να έχεις πολύ καλά νέα απο το γιατρό σου αύριο. Από οτι ξέρω, μόλις βγει η περίδεση οι γυναίκες μετά γεννούν πολύ σύντομα. Άρα θα σου πει ο γιατρούλης σου πότε θα πρέπει να βγει και τι να κάνεις. Όλες μας φοβίζει το ενδεχόμενο της θερμοκοιτίδας αλλά δεν νομίζω να χρειαστεί σε καμιά μας. Το ελπίζω και το εύχομαι. Να μπεις να μας πεις τα νέα σου. Όσο για αυτό που λες πως τα θέλουμε όλα τέλεια έχεις δίκιο. Το μωράκι να βγει καλά, αυτό έχει σημασία. Όμως κάτι μας πιάνει και νομίζουμε πως πρέπει να είναι όλα στην εντέλεια. Μήπως είναι το ένστικτο, τι να πω!

 

Εγω δεν έχω άλλα νέα κορίτσια μου. Όλα μια χαρά, χθες βολταραμε αρκετά και το ευχαριστήθηκα. Όπως γράφω και παραπάνω μου φαίνεται πολύ μακριά η γέννα και δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό ή όχι. Πιστεύω πως μετά απο το ραντεβού στο γιατρό, που θα κάνουμε εξετάσεις και θα μου πει διάφορα, θα το συνηδητοποιήσω κάπως. Μιλούσα προχθές με μια ξαδέρφη και μου είπε πως είχε γεννήσει αρκετά πριν την ΠΗΤ, σε κανά δυο βδομάδες απο οτι είμαι εγώ τώρα. Και μου φαινόταν απίστευτο να συμβεί και σε μένα. Δεν ξέρω πως την έχω δει! χααχαχαχαχαχ

Κατά τα άλλα όλα καλά! Σας φιλώ όλες και περιμένω νέα για να σχολιάσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!Χρονια πολλα σε οσους εχετε να γιορταζουν σημερα να τους χαιρεστε...

expecting πραγματικα μου φαινεται περιεργο που απο τις παροχες σου ειπαν οτι δεν γινεται αυτο εφοσον εμενα το δεχτηκαν...τι να πω ισως δεν γινεται παντου αυτο...εννοειται οτι σημασια εχει να ειναι καλα τα μωρακια μας δεν το συζητω!

anastasia σε ευχαριστω ειμαι ηδη καλα απο το πεσιμο απλα απο χθες ειμαι λιγο κρυωμενη...ισως με κολλησε ο αντρας μου αλλα ειχα βγει και εγω πριν λιγες μερες για δουλειες και εκανε πολυ κρυο και μπορει να την πατησα εκει...ετσι πιστευα και εγω οτι θα μου εκλεινε καθε 2 εβδομαδες ο γιατρος αλλα απο τον 7 στον 8 θα παω την επομενη εβδομαδα για ραντεβου..στον μηνα μας μαλλον θα θελει καθε δυο εβδομαδες που πλησιαζουμε για να δει και το μωρο πως παει!τι τραβας και εσυ με την γιαγια ελεος και αυτη να μην καταλαβαινει,οταν γερνας χανεις τα μυαλα σου τελειως....αφου ειναι το μπεμπακι σου καλα αυτο εχει σημασια!

Δωρακι αν ημασταν κοντα ευχαριστως να καναμε παρεα γιατι ταιριαζουμε και εμεις απο οτι βλεπω....ετσι δυναμικη ειμαι και εγω με ωροσκοπο σκορπιο που εχω και ο αντρας μου ειναι ηρεμος!εμ πως να βγουν μετα οι μικρες μας ζορικες απο την κοιλια ειναι τι περιμενεις χιιχιχιιχι

stavroulinia αν εχουν παει πανω απο 2.500 κιλα καλα ειναι πιστευω δεν ειναι ολα τα μωρακια μεγαλα....καλα ψωνια τωρα που εχουν εκπτωσεις συμφερει κιολας να ψωνισεις απο αυτα τα μαγαζια γιατι εχουν και καλης ποιοτητας πραγματα!

niki.g ευχαριστουμε πολυ!βιαστικο αντρακι εκανες :P να τον χαιρεσαι γερος να ειναι...

εγω κοριτσια ειμαι καλα πλεον απο το πεσιμο δεν ποναω πια ευτυχως απλα απο χθες ειμαι και εγω κρυωμενη...ευτυχως ηπια ειναι τα πραγματα παιρνω καραμελες τριβομαι με οινοπνευμα και ελπιζω να περασει γρηγορα!σημερα φτιαξαμε και το δωματιο της μικρης πηραμε την κουνια και στολισαμε τους τοιχους με τα αυτοκολητα...καλα κοριτσια ειναι υπεροχο ποσο διαφορετικο δειχνει με ολα αυτα ανυπομονω να δω την μπεμπουλα μου να κοιμαται μεσα στην κουνια της....θελω ομως να ξεκινησω να πλενω απο αυριο γιατι εχω ενα σωροοοο...θα παω να ψωνισω και εγω μαλλον αυτη τη βδομαδα για την μικρη και μενα να τα εχω ετοιμα γιατι με πιανει αγχος οτι δεν θα προλαβω!αληθεια κοριτσια το μωρο οταν γεννηθει στην κουνια θα κοιμαται ολη μερα?η θα το εχετε και καπου αλλου μεσα στο σπιτι?εχω καλαθουνα μιας φιλης αλλα ειναι μεγαλη και το μαξιλαρι που εχει απο κατω ειναι ανομοιομορφο δεν κανει για το κορμακι της να την εχω εκει μεσα.ετσι μαλλον στην κουνια θα την εχω ολη μερα αλλα αμα θελω να παω σε αλλο δωματιο δεν ξερω που να την βαλω...

κατα τα αλλα η μπεμπουλα ειναι καλα κλωτσαει συνεχεια δυνατα την μαμα και την πιανει καθε μερα λοξυγκας χιχιχι ταλαιπωρειτε μωρε το κοριτσακι μου γιατι της κραταει πολυ δεν φευγει ευκολα!τωρα που γραφω με ποναει και χαμηλα δεξια και πανω που εχει τα ποδια της...πως γυρναει μεσα δεν μπορω να καταλαβω!καλα να ειναι το παιδακι μου και χαλαλι της ολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοπελες!!! Τι κανετε? Πως ειστε? Εμεις δοξα τω θεω καλα! Χρονια πολλα κιολας και να χαιρεστε οποιον εχετε!anastasia1986 ναι την αλλη Πεμπτη ξαναπαω να δω το μωρο μου ενω θα εχω μπει στο μηνα μου κ μετα λογικα τελος Ιανουαριου θα ξαναπαμε. Τουλαχιστον τωρα τον βλεπουμε συχνοτερα κ ηρεμουμε! Πωπω η γιαγια σου δεν το εδωσε τελικα το δωματιο? Κ εγω νομιζα οτι ειχε δεχτει τελικα και ειχατε ξεμπερδεψει με αυτο αλλα μαλλον αλλαξε γνωμη. Υπομονη!DORAKI.K κ εγω προσπαθω να μην κοιμαμαι ανασκελα αλλα στον υπνο μου γυριζω κ δεν το καταλαβαινω οποτε καποιες φορες ξυπναω ανασκελα. Ενταξει, δε νομιζω να πειραζει που κ που να γυρναμε, τα πιασιματα δινουν κ παιρνουν αν ειμαστε στην ιδια σταση συνεχεια. Τωρα που εχω απλωμενο το ενα απο τα τρια πλυντηρια του μωρου καθομαι και χαζευω την απλωστρα χαμογελωντας σαν χαζη, οποτε φανταζομαι τι ωραιαο που θα ειναι οταν τα σιδερωνω!stavroulinia ειναι πολυ καλη ιδεα να πας τωρα να ψωνισεις εαν εχουν κ εκπτωσεις. Ειδικα τα mothercare ξερω οτι εχουν πολυ καλη ποιοτητα, πηρα κ εγω πραγματακια απο εκει κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο την υφη τους. Επισης θα σου προτεινα να πας να ριξεις μια ματια και στα h&m που εχουν καλες τιμες και ποιοτητα καλη για τις τιμες, Και απο τα prenatal εχω ψωνισει πραγματα, μια χαρα κ εκει αλλα τσιμπημενα οπως και τα mothercare αλλωστε. Καλα ψωνια!!!niki.g ευχαριστουμε πολυ! Κ εγω πιστευω οτι η γεννα μενει ανεξιτηλη στη μνημη κ την καρδια μας, οπως και να γινει! Φανταζομαι σε εναν χρονο κ εμεις θα βλεπουμε αναλογα θεματα και θα συγκινουμαστε! Πωπω μου θυμισες οτι απο εδω κ περα μπορει να γεννησω οποτεδηποτε και καπως μου ηρθε!!!!!expecting angel κ εμενα μακρια μου φαινεται η γεννα αλλα σιγα σιγα συνειδητοποιω οτι δεν αργει! Μου ειπε κ ο γιατρος μου την τελευταια φορα για τα συμπτωματα που πρεπει να προσεξω εαν συμβουν (που προμηνυουν τοκετο) και αγχωθηκα!!rose25 περαστικουλια σου! Απο την αρχη στο δωματιο της θα την εχεις? Εμεις θα τον εχουμε αρχικα στο πορτ μπεμπε διπλα μας και μετα στην κουνια διπλα μας (εαν θηλαζω, αλλιως θα παει στο δωματιο του στην κουνια). Πηραμε κ βαση για το πορτ μπεμπε και θα το μεταφερω σε ολο το σπιτι με αυτο. Εαν θελεις να την εχεις σε καλαθουνα μπορεις να παρεις ενα στρωματακι καινουργιο για να μην εχει προβλημα. Κ εμεις πηραμε στρωματακι για το πορτ μπεμπε 15 Ευρω κ ειναι μια χαρα.

 

Εμεις μια χαρα, κλωτσαει τοσο δυνατα ορισμενες φορες που αναρωτιεμαι αν περναει καλα εκει μεσα! Ελπιζω να μη δυσκολευεται αν κ οσο μεγαλωνει τοσο δεν θα χωραει!

Αυτα απο εμας! Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοπελες!!! Τι κανετε? Πως ειστε? Εμεις δοξα τω θεω καλα! Χρονια πολλα κιολας και να χαιρεστε οποιον εχετε!anastasia1986 ναι την αλλη Πεμπτη ξαναπαω να δω το μωρο μου ενω θα εχω μπει στο μηνα μου κ μετα λογικα τελος Ιανουαριου θα ξαναπαμε. Τουλαχιστον τωρα τον βλεπουμε συχνοτερα κ ηρεμουμε! Πωπω η γιαγια σου δεν το εδωσε τελικα το δωματιο? Κ εγω νομιζα οτι ειχε δεχτει τελικα και ειχατε ξεμπερδεψει με αυτο αλλα μαλλον αλλαξε γνωμη. Υπομονη!DORAKI.K κ εγω προσπαθω να μην κοιμαμαι ανασκελα αλλα στον υπνο μου γυριζω κ δεν το καταλαβαινω οποτε καποιες φορες ξυπναω ανασκελα. Ενταξει, δε νομιζω να πειραζει που κ που να γυρναμε, τα πιασιματα δινουν κ παιρνουν αν ειμαστε στην ιδια σταση συνεχεια. Τωρα που εχω απλωμενο το ενα απο τα τρια πλυντηρια του μωρου καθομαι και χαζευω την απλωστρα χαμογελωντας σαν χαζη, οποτε φανταζομαι τι ωραιαο που θα ειναι οταν τα σιδερωνω!stavroulinia ειναι πολυ καλη ιδεα να πας τωρα να ψωνισεις εαν εχουν κ εκπτωσεις. Ειδικα τα mothercare ξερω οτι εχουν πολυ καλη ποιοτητα, πηρα κ εγω πραγματακια απο εκει κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο την υφη τους. Επισης θα σου προτεινα να πας να ριξεις μια ματια και στα h&m που εχουν καλες τιμες και ποιοτητα καλη για τις τιμες, Και απο τα prenatal εχω ψωνισει πραγματα, μια χαρα κ εκει αλλα τσιμπημενα οπως και τα mothercare αλλωστε. Καλα ψωνια!!!niki.g ευχαριστουμε πολυ! Κ εγω πιστευω οτι η γεννα μενει ανεξιτηλη στη μνημη κ την καρδια μας, οπως και να γινει! Φανταζομαι σε εναν χρονο κ εμεις θα βλεπουμε αναλογα θεματα και θα συγκινουμαστε! Πωπω μου θυμισες οτι απο εδω κ περα μπορει να γεννησω οποτεδηποτε και καπως μου ηρθε!!!!!expecting angel κ εμενα μακρια μου φαινεται η γεννα αλλα σιγα σιγα συνειδητοποιω οτι δεν αργει! Μου ειπε κ ο γιατρος μου την τελευταια φορα για τα συμπτωματα που πρεπει να προσεξω εαν συμβουν (που προμηνυουν τοκετο) και αγχωθηκα!!rose25 περαστικουλια σου! Απο την αρχη στο δωματιο της θα την εχεις? Εμεις θα τον εχουμε αρχικα στο πορτ μπεμπε διπλα μας και μετα στην κουνια διπλα μας (εαν θηλαζω, αλλιως θα παει στο δωματιο του στην κουνια). Πηραμε κ βαση για το πορτ μπεμπε και θα το μεταφερω σε ολο το σπιτι με αυτο. Εαν θελεις να την εχεις σε καλαθουνα μπορεις να παρεις ενα στρωματακι καινουργιο για να μην εχει προβλημα. Κ εμεις πηραμε στρωματακι για το πορτ μπεμπε 15 Ευρω κ ειναι μια χαρα.

 

Εμεις μια χαρα, κλωτσαει τοσο δυνατα ορισμενες φορες που αναρωτιεμαι αν περναει καλα εκει μεσα! Ελπιζω να μη δυσκολευεται αν κ οσο μεγαλωνει τοσο δεν θα χωραει!

Αυτα απο εμας! Φιλακια!

 

ευχαριστω πολυ!ξεκινησες και εσυ με τα πλυσηματα ε?αχ εχω και εγω ενα σωρο να πλυνω να δω ποτε θα τα κανω που και ο καιρος δεν βοηθαει...

θα την εχουμε στην κουνια μαζι μας στο δωματιο απλα σκεφτηκα αν θελω να παω σε κανενα αλλο δωματιο που να την βαλω...στρωματακι για την καλαθουνα παιρνω αλλα ειναι μεγαλη και πιστευω δεν θα μπορω να βολευτω μεσα στο σπιτι.να παρω καλαθουνα η πορτ μπεμπε μου φαινεται τσαμπα λεφτα ειναι δεν ξερω τι θα κανω θα δω....το πολυ πολυ να την αφηνω στην κουνια της και αμα δω οτι δεν με βολευει να ειναι μονο εκει αργοτερα μπορει να παρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλες μου, ποσα γραψατε πολλα βλεπω...

Εγω τολμω να πω οτι νιωθω λιγο καλυτερα, ποναω μονο στον γοφο οποτε με το περπατημα τα παω καλυτερα και εκει που δυσκολευομαι ειναι οταν απο καθιστη πρεπει να σηκωθω. Δυο απογευματα τωρα για καμια ωρα νιωθω πολυ εντονη πιεση χαμηλα σαν να σπρωχνει προς τα κατω το μωρακι οποτε υποψιαζομαι οτι κατεβαινει. Κατα τ ´αλλα νιωθω οτι με επιασε αυτο το αισθημα της φωλιας που λενε, χθες ηθελα να καθαρισω το σπιτι, οκ τα μισα μπορεσα να κανω, ηταν που ξεστολισαμε κιολλας οποτε ηταν ευκαιρια και σημερα εβγαλα και επλυνα δυο κουρτινες και αυριο θα πλυνω αλλη μια. Αυτος που με εχει παιδεψει δυο μερες τωρα ειναι ο μικρος σκασανε 4 δοντακια μαζεμενα και ειναι μεσα στην γκρινια, ειναι κολλημενος πανω μου και θελει να θηλαζει συνεχεια.

Βλεπω ομως πως ολες πανω κατω εχουμε τα πονακια μας και τις δυσκολιες στις κινησεις ειναι που εχουμε φτασει σχεδον στο τελος οποτε υπομονη και προσοχη.

Ρενακι περαστικα τι ηταν κι αυτο παλι με τις σκαλες, φανταζομαι ποσο θα τρομαξες και θα φοβηθηκες μεχρι να βεβαιωθεις οτι ολα καλα ειναι με τον μπεμπη σου.

Χριστινα στον γιατρο θα παω την Τεταρτη, μου αρεσει που λες οτι θα κοιμαμαι καλυτερα, καλα πεφτω ξερη αλλα θα ξυπνησει μια ή δυο φορες ο μικρος μεσα στην νυχτα και θα μας ερθει και η Αγγελιη στο κρεβατι γιατι ειδε κακο ονειρο, που παντα λεει οτι ειδε κακο λυκο! Αφου καταληγουμε το πρωι να ειμαστε ο αντρας μου, η Αγγελικη, ο Νικολας, το μαξιλαρι θηλασμου για να μην τρωω τις κλωτσιες απο τα ποδαρακια τους, η κοιλια μου και εγω στο διπλο κρεβατι.

Αναστασια εχεις τη μαμα σου παρεουλα μιας και χρειαζεστε η μια την αλλη τωρα περισσοτερο. Οσο για την γιαγια τη να πω τετοιο πεισμα πια .

Stavroulinia το μαξιλαρακι οντως βοηθαει στηριζει την κοιλια καπως και εγω γιαυτο χρησιμοποιω το μαξιλαρι θηλασμου, το παιρνω αγκαλια σχεδον το βαζω και στηριζω την κοιλια και φτανει αναμεσα στα ποδια. Θα περιμενουμε αυριο νεα σου απο τον γιατρο. Απο που εισαι? mothercare και prenatal ειναι πολυ καλα ποιοτικα, τα mothercare γενικα εχουν φαρδιες φορμες ενω τα prenatal λιγο πιο στενες για να ξερεις για τα νουμερα. Καλα ψωνια λοιπον!

Νικη να χαιρεσαι το αγορακι σου και σε ευχαριστουμε πολυ πολυ για τις ευχες!!!!

Χριστινα οντως υπαρχει αυτη η αισθηση στον 9ο οτι δεν κυλανε με τιποτα οι μερες και εγω το νιωθω αν και τριτη φορα, ειναι η αναμονη που σε κανει ετσι. Νομιζω μετα το επομενο ραντεβου με τον γιατρο σου θα μπορει να σου πει αν πλησιαζεις στον τοκετο αν δει οτι εχει κατεβει το μωρο αν και δεν ειναι παντα απολυτο.

Rose περαστικα σου, ελπιζω αυριο να εισαι τελειως καλα απο το κρυωματακι. Για την καλαθουνα μπορεις να παρεις ενα στρωματακι. Εγω εχω portbebe και εχω στρωματακι γιατι υπολογιζω τριμηνο με τετραμηνο να κοιμηθει εκει διπλα μου. Μετα θα παει στην κουνια, οπως εκανα και με τα αλλα δυο. Αφου εχεις λοιπον καλαθουνα για τον πρωτο καιρο θα την εχεις εκει και θα μπορεις να την εχεις οπου εισαι και εσυ μεσα στο σπιτι.

Ελπιζω να μην ξεχασα καμια, καλα πλυσιματα σιδερωματα σε οσες εχετε ετοιμασιες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις κοριτσάρες.Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν σήμερα.

 

Stavroulina καλά αποτελέσματα να έχεις από τον υπέρηχο και καλά ψώνια.Τα καταστήματα που λες είναι πολύ καλά,αλλά και αρκετά τσιμπητά.Ελπίζω τώρα με τις εκπτώσεις να έχουν ρίξει λίγο τις τιμές.Τα H&M,όπως σου είπε και η Γεωργία,είναι εξίσου καλά ποιοτικά και είναι πιο οικονομικά.Επίσης άμα θες και εδώ έχει καλά πράγματα και σχετικά οικονομικά και αν θες μπορείς να τα δεις από το ιντερνετ ή και από κοντά.Το κατάστημα είναι στο Περιστέρι.

http://www.motherbaby.gr/services.php?lang=1

Νίκη σ' ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σου.Να χαίρεσαι τον πιτσιρικά σου.

Χριστίνα μου,εμένα με είχαν ξεχάσει οι καούρες,αλλά με έπιασαν για 2 μερούλες.Τώρα πάλι πέρασαν,αλλά όσο πλησιάζει ο καιρός έχω κάτι ξαφνικές σουβλιές στη μέση και στους προσαγωγούς όπως περπατάω,που δεν περιγράφονται...Είναι στιγμιαία,βέβαια,αλλά αρκετά δυνατά.Μάλλον ετοιμάζεται η μπουμπού για την μεγάλη έξοδο.....

Rose που μένεις εσύ;Περιστικά με το κρυολογηματάκι σου.Το καλό είναι πως φαίνεται να το περνάς σχετικά ελαφριά,οπότε θα ξεμπερδέψεις γρήγορα.Εγώ το μωρό θα το έχω στην κούνια του συνέχεια.Ο μπαμπάς μας έχει ''εξοριστεί'' στο δωμάτιό μας(ενώ πρίν ήταν στο δωμάτιο της μπέμπας) για να μπορεί να έχει το κομπιούτερ του και να κάθεται να γράφει και εγώ θα μετακομίσω,για αρχή,στο δωμάτιο της μικρής όπου έχουμε ήδη κρεβάτι.Το πρωί θα την έχω στην κούνια της,έτσι κι αλλιώς το σπίτι δεν είναι πολύ μεγάλο και θα μπορώ να την προσέχω και άμα χρειαστεί γι'αυτό πήρα το ρινγκ σλινγκ, για να την έχω πάνω μου αγκαλίτσα,με ελεύθερα τα χέρια όμως!

Γεωργία μου και εγώ φαντάζομαι πως άμα βρεθούμε, καταλάθος,ανάσκελα για λίγο δεν πειράζει.Απλά όποτε πιάνω τον εαυτό μου να είναι έτσι ξυπνάω,γυρίζω στα πλάγια και επανέρχεται το πιάσιμο......Τον έχω ξεχάσει τον ''καλό'' τον ύπνο!!!!

Κατερίνα πώς τα καταφέρνετε τόσα άτομα στο ίδιο κρεβάτι....;Σαν φωλίτσα θα πρέπει να είναι.Περαστικά με τα δοντάκια του μικρού σου και σχετικά με την Αγγελική σου,το ίδιο έβλεπα και εγώ μικρή,το ''κακό λύκο''!Πάλι καλά που νιώθεις λίγο καλύτερα με τη μέση σου.Καλά αποτελέσματα να έχουμε αύριο από τους γιατρούς μας.

 

Εγώ κορίτσια έφτιαξα το δωμάτιο της μπουμπούς μου!!!Έστρωσα τη κούνια της,έβαλα την κουνουπιέρα της,ετοίμασα το γραφείο που θα κάνω αλλαξιέρα(έστρωσα σελτεδάκι και δίπλα καλαθάκι με αποστειρωμένες γαζούλες,φυσιολογικό ορό,βούρτσα-χτένα,κρέμα για συγκάματα κ.τλ).Σήμερα θέλω να πάρω την παιδίατρο να την ρωτήσω τι πρέπει να έχω για το φαρμακείο της μπέμπας(για παν ενδεχόμενο).Επίσης πρέπει να πάω στα ΚΕΠ για να εξουσιοδοτήσω τον άντρα μου να πάει στο ληξιαρχείο και να δηλώσει το όνομα της μικρής όταν με το καλό γεννηθεί(ναι το βρήκαμε επιτέλους,μετά από πολύυυ σκέψη!!!!!)!Μετά,δεν θα έχω κανένα να μου την κρατήσει και δεν θέλω να τρέχω με ένα νεογγένητο στα ΚΕΠ.Πρέπει να με έχει πιάσει και εμένα το αίσθημα της φωλιάς,που λέει και η Κατερίνα,γιατί αυτές τις μέρες καθαρίζω τα πάντα και αγχώνομαι να είναι όοοοολα έτοιμα!!!!

 

Αυτά από μένα και φυσικά την ''κλωτσιδούλα'' μου!Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια sos! Χτες το βραδυ , ειδα δυο σταγονες αραιωμενο αιμα στο εσωρουχο και τρομαξα πολυ.Πηρα το γιατρο μου κατευθειαν , αλλα μου ειπε οτι αφου δεν ποναω και ακουω και το μωρο , οτι  δεν ειναι τιποτα.Ευτυχως σημερα εχω προγραμματισμενο ραντεβου μαζι του.Ειμαι στην 33 εβδομαδα για να δουμε! 

Χρονια πολλα στους εορταζοντες και εορταζουσες, περαστικα σε ολες και με το καλο ευχομαι να πανε ολα καλα, υπομονη , τον φαγαμε τον γαιδαρο.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...