Μετάβαση σε περιεχόμενο

EKSOSOMATIKI,POIES KSEKINISAME PAREOULA???


Recommended Posts

Νατασα 15 μερες απο την ωοληψια μπορει να ειναι αλλα οταν στα εβαλαν μεσα ειναι μολις 3 ημερες δεν μπορεις να εχεις κατι απο τωρα ειναι νωρις.εμενα το στηθος πρηστηκε οταν εμαθα και μετα οτι ειμαι εγκυος οποτε μην το βαζεις σαν συμπτωμα...αυτοι ξερουν τι κανουν επειδη σου εβαλαν βλαστοκυστες ειναι ηδη 5 ημερων τα εμβρυα και τωρα μενει να γατζωθουν γερα μεσα σου...προσπαθησε πολυ να μην το σκεφτεσαι κανε διαφορα αλλα για να σου αποσπουν την προσοχη....φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ολα καλα θα πανε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια μου γεια σας.στη δουλεια καποια ατομα ειναι με αδεια και ετσι εχω παραπανω δουλιτσα και δεν μπορω να γραφω.

natasa.k μπραβο κοριτσι μου και με το καλο!!θα σε συμβουλευα να μην ψαχνεις συμπτωματα γιατι θα μπερδευτεις και το χειροτερο μπορει να απογοητευτεις χωρις λογο!!θα εχεις θετικη σκεψη και οτι ειναι να γινει θα γινει!!με τις βλαστοκυστες απο οτι ξερω εχεις μεγαλυτερες πιθανοτητες!!

rosaki,jannolino μιλησα με την αδελφη μου στο skype και μου εδειξε φωτογραφια απο τον υπερηχο.το αγορακι ειχε κρυμενο το προσωπακι του αλλα το κοριτσακι κανονικο μοντελο!κοριτσια τρελαθηκα φαινοταν ολα του τα χαρακτηριστηκα,τα χειλακια του,τα ματακια του,η μυτουλα του και μη σας πω οτι μοιαζει στην αδελφη μου χιχι!με το καλο να τοδειτε και σεις.jannolino εσυ το εχεις δει ετσι τετραδιαστατο?ειστε μαζι μα την αδελφη μου στην 29 εβδομαδα.εσυ ροσακι θα το δεις σε λιγους μηνες!!τι σου ειναι η τεχνολογια!!

φιλακια σε ολες τις κοπελες και να περνατε καλα!!καληνυχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω βρε κοριτσια εχω απογοητευτει απιστευτα.. Ουτε σημερα νιωθω κατι.. Rose μου αυτο με το στηθος δεν το πιανω σαν συμπτωμα γιατι ουτως η αλλως το ειχα και πριν καν την ωοληψια.. Απλα σκεφτομαι οτι απο το Σαββατο που εκανα την εμβρυομεταφορα η εμφυτευση αν ηταν να γινει θα ειχε γινει τωρα αλλα εγω δεν καταλαβα τιποτα στην κοιλιτσα μου και σε 5 μερες εχω χοριακη.. Με τι ψυχη θα παω;; (αν δεν με προλαβει η ακατανομαστη η θα πρεπει να σταματησω τα φαρμακα για να ερθει; ) koritsaki να χαιρεσαι και τα ανιψακια σου καλη μου!! [smilie=wav.gif] Rose σε ευχαριστω για το "φου" σου και παλι!! [smilie=icon_flower:[smilie=icon_flower:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koριτσια μου γεια σας!!

natasa.k μου το να εχεις τοσο κακη ψυχολογια δε βοηθαει καθολου!!το ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα μη προσπαθεις να βρεις συμπτωματα.ολα αυτα που νιωθουμε ειναι απο τα φαρμακα και οχι απο μια εγκυμοσυνη.εγω μονο το στηθος ειχα και λιγο συχνοουρια σαν συμπτωμα και εμεινα!αν ειχες συλλαβει φυσιολογικα θα ενιωθες κατι τοσο νωρις?γιατι να νιωσεις και τωρα λοιπον.καθε οργανισμος αντιδραει διαφορετικα.

τα αλλα κοριτσακια τι κανουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις απολυτο δικιο koritsaki mou οτι ετσι οπως σκεφτομαι δεν βοηθαω καθολου την κατασταση.. Εχεις δικιο σε ολα οσα λες.. θα προσπαθησω να ηρεμησω επιτελους και να μην το σκεφτομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω βρε κοριτσια εχω απογοητευτει απιστευτα.. Ουτε σημερα νιωθω κατι.. Rose μου αυτο με το στηθος δεν το πιανω σαν συμπτωμα γιατι ουτως η αλλως το ειχα και πριν καν την ωοληψια.. Απλα σκεφτομαι οτι απο το Σαββατο που εκανα την εμβρυομεταφορα η εμφυτευση αν ηταν να γινει θα ειχε γινει τωρα αλλα εγω δεν καταλαβα τιποτα στην κοιλιτσα μου και σε 5 μερες εχω χοριακη.. Με τι ψυχη θα παω;; (αν δεν με προλαβει η ακατανομαστη η θα πρεπει να σταματησω τα φαρμακα για να ερθει; ) koritsaki να χαιρεσαι και τα ανιψακια σου καλη μου!! [smilie=wav.gif] Rose σε ευχαριστω για το "φου" σου και παλι!! [smilie=icon_flower:[smilie=icon_flower:

Κατ'αρχάς καλά αποτελέσματα και καλή επιτυχία!!έχω αν σου πω το εξής...Δεν υπάρχουν συμπτώματα και μη βασανίζεις τον εαυτό σου.Στο λέω εγώ που μέχρι και την τελευταία μέρα που πήγα να γεννήσω δεν είχα κανένα σύμπτωμα...Μην ακούς για συμπτώματα στο στήθος ,κοιλιά πόδια χέρια κλπ.Είναι πολύ νωρίς για οποιοδήποτε σύμπτωμα και κάθε οργανοσμός είναι διαφορετικός.όσο ήμουν ξαπλωμένη δεν ένιωθα τίποτα και έξαχνα συμπτώματα κι εγώ,αλλά τίποτα και χαλιώμουν.Όταν πήγα για χοριακή όμως ήταν τόσηηηηηηηη μεγάληηηηηηηηηη όσο τα ανύπαρκτα συμπτώματα.Λοιπόν χαλάρωσε ,τρώγε καλά,δες ταινίες,γέλα...Αυτό είναι το μυστικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακι μου δεν ξερεις πως το περιμενω να το δω,εχω τρελλη αγωνια εχει περασει 1 μηνας απο τοτε που με ειδε ο γιατρος μου και καταλαβαινεις πως νιωθω...

Νατασα ακου τι σου λενε τα κοριτσια και ηρεμησε...εγω θα σε φυσαω συνεχεια μεχρι να δουμε θετικη χοριακη φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

κοριτσια μου τι κανετε οι υπολοιπες?εγω εδω μετραω τις μερες μεχρι να ερθει η αυχενικη...με πιανει καποιες μερες και αγχωνομαι για το αν ειναι καλα το μωρο μου και καποιες αλλες μερες ειμαι ηρεμη....σημερα ειμαι λιγο αγχωμενη παλι βλεπω την κοιλια μου και νομιζω οτι εχει ξεφουσκωσει λιγο ενω το στηθος ειναι ευτυχως τουμπανο.αχ τι να πω μαρτυριο ειναι ολη αυτη η αναμονη!σκεφτομαι την αλλη βδομαδα να παω να με δει ο γιατρος μου η να μην παω?εκεινος λεει κατευθειαν στην αυχενικη να παω και δεν χρειαζεται να με δει αλλα ελα που εγω ειμαι σε αναμμενα καρβουνα....το μονο που σκεφτομαι ειναι τα λεφτα που θα σκασω για να με δει και μετα ενα σωρο που θελω για την αυχενικ,βεβαια να δω οτι ειναι καλα το μωρο μου και δεν με νοιαζει...απλα απο την αλλη λεω μηπως ειμαι υπερβολικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ barcelonita για τις ευχες και τις συμβουλες αλλα ενω μεχρι χτες το απογευμα δεν ειχα τιποτα μετα ολο το βραδυ ειχα πονους περιοδου, 12 μερες απο την pregnyl δεν ξερω αν εχει καποια σημασια, αλλα παντα οταν εκανα pregnyl 12 μερες μετα αδιαθετουσα.. Οποτε σκεφτομαι μηπως μεχρι εδω ηταν κ το μονο που κραταει την περιοδο κ δεν ερχεται ειναι τα φαρμακα;; τωρα παλι δεν εχω τιποτα.. Θα χαλαρωσω ομως και θα σταματησω επιτελους να το σκεφτομαι!!! Ελπιζω να τα καταφερω..Συγχαρητηρια κοριτσι μου για την εγκυμοσυνη σου και με το καλο να κρατησεις το μπεμπεδακι σου αγκαλιτσα!!:clap:[smilie=blob10.gif] Rose μου ολα καλα θα ειναι με το μπεμπακι σου σιγουρα!! Δεν νομιζω να εισαι υπερβολικη (δεν εχω μεινει ποτε εγκυος να ξερω πως νιωθεις απλα φανταζομαι) μανουλα εισαι και ανησυχεις! αν ειναι να σε χαλαρωσει παρε ενα τηλ. παλι το γιατρο σου και μιλα του για τις ανησυχιες σου αυτος θα σε ηρεμησει και θα σου πει τι θα κανετε..![smilie=icon_sunny.:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια νεα και παλιά!

Νατασα και γω ως παλιά θα σου πω ότι ούτε και γω είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα από την εμβρυομεταφορά μέχρι και την χοριακή.Που και που κράμπες όπως όταν περιμένουμε περίοδο αλλά αραιά και που και αυτές.Ούτε στήθος πρησμένο ούτε υγρά ούτε φούσκωμα τίποτα.Η χοριακή όμως ήταν θετική.Γι αυτό μη στεναχωριέσαι άδικα,υπομονή....

Rose κοντεύεις στην αυχενική,περίμενε καλέ!!!Και είναι για μένα η πιο ωραία εξέταση αυτή.Βλέπεις το μωράκι σου ολοκληρωμένο με χεράκια ποδαράκια και δε το πιστεύεις ότι είναι εκεί μέσα στην άφαντη ακόμα κοιλιά σου!Εγω φούσκωσα στον 5ο μήνα.Τότε νομίζω αρχίζει και φαίνεται στις περισσότερες η κοιλιά.Θυμάμαι αυχενική έκανα Μεγάλη Πέμπτη και πήγα στην αποκαθήλωση με τον υπέρηχο στη τσέπη του παλτού και κάθε λίγο το βγαζα το βλεπα μέσα στην εκκλησία και κρυφοκαμάρωνα ενώ όλοι δίπλα μου έκλαιγαν λόγω της ημέρας...

Λαμπρινή,Μαρίνα,morouli,daphne,koritsaki mou δώστε καλέ το παρόν να μαθαίνουμε τα νέα σας!!!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασα μου ειπε η μαια του να παρω τον ιδιο να του πω τι νιωθω και να με δει αν χρειαζεται αλλα εγω ντρεπομαι να παρω....λεω να περιμενω μεχρι την αυχενικη απλα με πιανει μερικες μερες το αγχος και η αγωνια στο φουλ...

mardio εμενα ομως η κοιλια μου εχει κανει την εμφανιση της ηδη χιχιχι μαλλον ειμαι η εξαιρεση!οχι οτι ειναι μεγαλη ακομα αλλα οταν εχω φαει και φοραω στενα φαινεται!μου αρεσει,την καμαρωνω :P την κοιταω και αναρωτιεμαι εκει μεσα βρισκεται ακομα το μπεμπακι μου?ειναι καλα?εχω τοσο καιρο να το δω...ανυπομονω μωρε μεχρι την αυχενικη δυο εβδομαδες γεματες εχω ακομα για να παω!!!καθε μερα ομως παρακαλαω τον Χριστουλη και την Παναγιτσα να το εχει καλα και να το προστατευει και πιστευω πολυ οτι το κανουν και ετσι ξεχνιεμαι λιγακι.....

οι κορακλες σου τι κανουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε???? Εγω καθομαι σπιτι κ ετοιμαζουμε το δωμάτιο του μπεμπη μας!! Ειναι απιστευτο συναίσθημα κ δεν πίστευα οτι θα το ενιωθα ποτε!! Υπαρχει μια αισιοδοξια στο σπιτι κ πολυ χαρα!! Ευχομαι ολες οι γυναικες ανεξαιρέτως να ζησουν τετοια συναισθηματα!!!

Κοριτσακι μου κουραγιο για τη δουλειά! ! Τα ειδες τα ανίψια εε?? Ειχα κανει κ εγω πριν 3βδ. Στον υπερηχο δε φαίνεται κ τοοοσο καλα γιατι ειναι προφιλ! Στο dvd πιο καλα!!

Νατασα εσενα θα σε μαλωσω!!! Ειναι το πιο δύσκολο αυτο που θα σου πω αλλα μην ψαχνεσαι αδικα!! Ετσι κ χειροτερα ήμουν εγω αυτη τη φορά! Προετοιμαζα ψυχολογικα τον αντρουλη μου! Κ τελικά πετυχε!! Δεν μπορείς να ξέρεις! ! Ειναι πολυ νωρίς για συμπτώματα! ! Φαντασου εγω εκανα κ ζαβολια...καπνισα 2 τσιγαρα αφου ήμουν σιγουρη πως στη κοιλιτσα δεν εχω τιποτα!! Να εισαι Προετοιμασμενη για το αρνητικο αλλα εχε κ λιγο θετικη σκεψη!Ειναι το μονο που μπορεις πλεον να κανεις!!!

Ροζακι μου τι κανεις?? Φουσκωνεις?? Για πες..απο σσυμπτώματα εσυ πως τα πας??

Νατασα μου αυτο είναι για σενα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχα να μπω παρα πολυ καιρο... ειμαι παλια , η μικρη μου ειναι πια 17 μηνων.. δεν σταματω να σας σκεφτομαι, αλλα πραγματικα ο χρονος πια ειναι δυσευρετος και υπαρχουν αλλες προτεραιοτητες!! Τζανολινο μου ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ??!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δεν φανταζεσαι ποσο χαιρομαι κοριτσι μου!!! συγχαρητηρια, να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη, το αξιζεις ... Τοση αγωνια, στεναχωρια , κλαμα.. αλλα ειδες? ηρθε και το δικο σου θαυματακι!!!! Κοριτσια τι να σας πω... με φωναζει "μαμακα" και την παιρνω αγκαλια και διαρκως σκεφτομαι ποσο αξιζε ολο αυτον τον κοπο.. την αγωνια, πως θα κανω ενεσεις, πως θα παει η γονιμοποιηση, η μεταφορα... η αναμονη που σκοτωνει... οι απογοητευσεις, οι προσπαθειες.. Δεν υπαρχει αυτο το συναισθημα!!! Κι ειναι καποιες στιγμες που ειμαι τοσο εξαντλημενη, αυπνη , ταλαιπωρημενη.. αλλα λεω μεσα μου.. τοσα περασαμε για να ερθει αυτο το πλασμα να μας αλλαξει τη ζωη!!!

Πιστεψτε το κοριτσια κιαι ερχεται το δικο σας μωρο.. επιμονη και θετικη σκεψη.. μην εγκαταλειπετε!! πολλα φιλια, καλη δυναμη και καλα αποτελεσματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!ηθελα να σας μιλησω απο χθες αλλα οταν πηγα σπιτι το βραδυ οι αντρες μου εβλεπαν ταινια και δεν ηθελα να τους ενοχλησω!!

rosaki μου δεν εισαι καθολου υπερβολικη.ολες οι εγκυουλες το εχουν περασει και ειναι λογικο!!απλως να σκεφτεις οτι η εγκυμοσυνη σου παει μια χαρα και πρεπει να την απολαυσεις!πες οτι πας τωρα στο γιατρο και σε καθυσηχαζει μετα απο το πολυ μια εβδομαδα θα θελεις να ξαναπας ενω κανονικα ειναι μετα απο ενα μηνα.αυτο που θελω να πω ειναι οτι μεχρι να κλωτσησει θα εισαι ανησυχη για το τι συμβαινει μεσα στην κοιλιτσα σου!!μονο οταν νιωσεις κατι που δεν ειναι συνηθισμενο να μη διστασεις να πας αμεσως σε νοσοκομειο η στο γιατρο σου!

jannolino μου τι ωραιες εικονες μας μεταφερεις!!τι χρωμα θα κανεις το παιδικο δωματιο?προσεχε και μην το παρακανεις με τις δουλειες!!

mardio χαρηκα που μπηκες και εισαι καλα!!διακοπουλες θα πατε?φιλησε μου τις κουκλες σου!!

twiggy να χαιρεσαι και εσυ την κουκλα σουκαι πραγματικα ολα οσα ειπες ειναι αληθεια και συμφωνω απολυτα!!

natasa.k τι κανεις σημερα?θετικη σκεψη!

κοριτσια σκεφτομαι τη levou οτι θα κραταει αγκαλια το μωρακι της μη σας πω οτι θα το θυλαζει κιολας τωρα που μιλαμε!levou μολις μπορεσεις μπες να μας πεις τα ευχαιστα!!

daphne,labrinip,morouli,marina και τα αλλα κοριτσια τι κανετε?

εγω κοριτσια μου παω τωρα να ετοιμαστω γιατι σε λιγο θα παω να κανω την υστεροσκοπηση!!μολις γυρισω θα σας ενημερωσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια καλα ειστε; τι κανετε;

koritsaki mou ευχομαι να πανε ολα καλα με την υστεροσκοπηση! Περιμενουμε νεα σου!

mardio εγω πλεον το μονο που εχω ειναι πρησμενο στηθος οπως πριν την περιοδο.. αλλα μονο σαν συμπτωμα δεν το πιανω γιατι ειχε ξεκινησει να πρηζεται πριν κανω ωοληψια!! Τα φαρμακα θα φταινε.. Επισης ειπα το πρωι να μετρησω και τη θερμοκρασια μου, λενε οτι αν εισαι εγκυος ανεβαινει.. Με τετοια ζεστη εγω εχω 36,7 [smilie=banghead.gi: [smilie=banghead.gi:

Jannolino Ευχαριστω πρωτα απ ολα για το φυσημα!! δεν εχω κατι αλλο να ψαξω απο συμπτωμα πια οποτε θα τα παρατησω κ οτι ειναι να γινει θα γινει..θα μου πεις νωρις το θυμηθηκες.. Κ εγω εχω προετοιμασει τον αντρουλη μου για αρνητικο αποτελεσμα αλλα με μαλωνει.. Δεν θελω να στενοχωρηθει.. Ειδα και κατι παλιο ονειρα σημερα..

Αχ τι καλα που ετοιμαζετε το δωματιο του μπεμπη!! Θα ειναι τελεια! Φανταζομαι θα ειστε μεσα στην τρελλη χαρα!![smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif]

μονο να προσεχεις!

rose τι κανεις; ευχομαι σημερα να εισαι πιο χαλαρη και ηρεμη!! κανε λιγακι υπομονη, θα περασουν οι μερες και θα δεις παλι το νινακι σου! Κ απ οτι διαβασα παραπανω τωρα θα δειτε ολοκληρο νινι !! Τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια μου να μαι και γω!η υστεροσκοπηση δεν ηταν τιποτα αλλα πρεπει να την ξανακανω!μου βρηκε παχυ το ενδομητριο και ειδικα στην περιοχη που βαζει τα εμβρυα.μου την καυτηριασε δηλαδη στην ουσια μου την λεπτηνε αλλα δεν μπορει με την πρωτη να φτιαξει το ενδομητριο γιατι φοβατε μην τραυματιστει η μητρα και μετα παμε πολυ πισω!μου ειπε οτο εχω πολυ παχυ ενδομητριο γιατι ειναι μια μητρα που εχει γεννησει προσφατα και εχει κυοφορησει για αρκετους μηνες.στην αρχη απογοητευτηκα λιγο αλλα γιατι θα με παει ενα μηνα πισω και επειδη θα ξαναπληρωσω για την υστεροσκοπηση αλλα θα κανω οτι χρειαστει για να ειναι οι συνθηκες τετοιες που να εχω οσο το δυνατον περισσοτερες πιθανοτητες για ενα θετικο αποτελεσμα!μου πηρε και υγρο για καλλιεργεια!αυτα απο μενα.

natasa.k υπομονη κοριτσι μου!!ποτε ειπαμε οτι πας για χοριακη?

κοριτσια μου να περασετε ενα ομορφο σαβ/κο!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα.

Σας διαβαζω καιρο και πηρα το θαρρος να σας γραψω..Ειμαι παντρεμενη 2 χρονια προσπαθουμε απο τοτε για μωρο αλλα τιποτα..καναμε ολες τις εξετασεις κι εγω κι ο συζυγος και ολα ειναι μια χαρα..ο κυκλος μου ειναι 26-30 μερες και πραγματικα παλεψαμε πολυ και με τεστ ωορυξιας αλλα τιποτα...Αυτο το μηνα προσπαθουμε με σερπαφαρ για πρωτη φορα.Κανω κακονικα ωορυξια(δεν ειχα ποτε προβλημα αλλα ειπε ο γιατρος να δοκιμασουμε να αυξησουμε τις πιθανοτητες).Ειμαι στη δευτερη μερα που τα παιρνω (μου ειπε 2 τη μερα απο την 3-7 μερα περιοδου).Μου ειπε οτι δεν θα χρειαστω παρακολουθηση με υπερηχο σε πρωτη φαση ουτε την ενεση(μονο με τεστ να παρακολουθησω ωορυξια μιας και μεχρι τωρα μια χαρα φαινεται να σκαει το αυγο μουοσες φορες το χουμε δει)μετα απο τη θεραπεια θα δει και για τυχον κυστες αν και ποτε δεν ειχα προβλημα..Το θεμα μου ειναι το εξης ..καταρχας νομιζω πως με καταλαβαινεται απολυτα καθως ολο και απελπιζομαι και σκεφτομαι οτι ισως ανοικουμε στα ζευγαρια που για αγνωστους λογους δεν θα κανουν παιδια και κατα δευτερον διαβαζοντας για τα χαπια δεν ειδα και πολλες πειτυχιες ...εχει καποια καμια προσφατη εμπειρια;Σε πρωτο κυκλο;Σας ευχαριστω και ζητω συγνωμη για το μεγαλο κειμενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια τι κανετε?

Νατασα πως εισαι αυριο κανεις χοριακη?φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

jannolino φτιαχνεται το δωματιο?τι καλααααα με το καλο να ερθει και το μπεμπακι σας να το γεμισει...τι ωραιες στιγμες!!!!απο συμπτωματα εγω εξακολουθω να μην εχω τιποτα ιδιαιτερο...στηθος πρησμενο και μερικες φορες εχω χαμηλα αριστερα εναν πονο οχι δυνατο ομως...αυτον το νιωθω μερικες φορες ισως οταν κουραζομαι η απλα συμβαινει δεν ξερω...εχω πολυ τριχοφυια στην κοιλια και στο προσωπο αυτο ειναι απο τις ορμονες?σαν μαιμουδακι θα γινω χιχιχχι

twiggy μου τι κανεις?χαθηκες και εσυ!ειναι η μπεμπουλα σου 17 μηνων?πω πως περασε ο καιρος ετσι....εχεις πολυ δικιο σε οσα λες αξιζει οτι και να περασουμε για το μωρακι μας!!!!φιλια πολλα :-*

κοριτσακι μου εχεις απολυτο δικιο μεχρι να αρχιζω να το νιωθω θα αγχωνομαι και θα ανησυχω...γι αυτο κανω υπομονη και προσπαθω να ειμαι ηρεμη.μια εβδομαδα ακομα μενει μεχρι την αυχενικη...αφου βρηκατε κατι στο οποιο μπορειτε να φτιαξετε για να ερθει το μωρακι σας ειναι καλο...ετσι να κανεις οτι χρειαζεται για να προετοιμασεις την μητρα σου και τον ευατο σου για την επομενη προσπαθεια!!!ολα καλα θα πανε

οντως η levou μας θα εχει γεννησει...αναμενουμε νεακια της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

santaloxilo καλως ηρθες στην παρεα μας!

καταρχην μην λες οτι δεν θα κανεις παιδια υπαρχουν ευτυχως πολλοι τροποι στις μερες μας που μπορουν το ονειρο μας και το κανουν πραγματικοτητα.απλα να σκεφτεσαι θετικα και να κανεις οτι χρειαζεται για να ερθεις κοντα στο ονειρο σου...

γι αυτο που ρωτας δεν ξερω γιατι εγω αυτα τα χαπια τα ειχα παρει και εκανα σπερματεγχυση....αυτα ειναι για να κανεις περισσοτερα ωαρια και να εχεις πιο πολλες πιθανοτητες να μεινεις!ποτε δεν ξερεις ποτε θα σου "κατσει" ευχομαι συντομα να σου συμβει...να σε φυσηξω λοιπον και εγω για να ερθει συντομα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!!

santaloxilo kaλως ηρθες στην παρεα μας!!καταρχην να σε ρωτησω ποσον χρονον εισαι και σε εχει πιασει απελπησια!!να εχεις θετικη σκεψη και οσο μπορεις να μην το σκεφτεσαι γιατι το αγχος ειναι παραγοντας υπογονημοτητας!βεβαια δε λεω να μην κοιταξεις αν υπαρχει καποιο προβλημα γιατι μπορει να υπαρχει κατι που να διορθωθει να να μεινεις εγκυος!και γω τα σερπαφαρ και τα κλομιφεν τα ιδια ειναι αυτα τα εχω παρει και μετα εκανα σπερματεσγχυση.οπως ειπε και το rosaki αυτα ειναι για να κανεις περισσοτερα ωαρια και να εχεις μεγαλυτερες πιθανοτητες.σου ευχομαι να πετυχεις κοριτσι μου!οτι θελεις ειμαστε εδω!!

τα κοριτσια μου τι κανουν σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;;

koritsaki mou το οτι βρηκατε λυση με την υστεροσκοπηση ειναι πολυ ευχαριστο! Χαιρομαι που και σαν διαδικασια δεν σε ταλαιπωρησε καθολου!! Μακαρι κοπελα μου απο εδω και περα αφου βρεθηκε η λυση να σας πανε ολα τελεια και να ερθει και το μπεμπακι γρηγορα!! Το 2ο θα ειναι ε;; (ελπιζω να μη λεω βλακεια :oops:)

santaloxilo γεια σου κ απο εμενα!! Πρωτα απ ολα μη λες οτι δεν θα κανατε παιδακια!! Στη εποχη μας ολες οι γυναικες μπορουν να γινουν μανουλες!! Δοξα το Θεο η επιστημη εχει προχωρησει σε αυτον τομεα παρα παρα πολυ! Τωρα για τα χαπια που λες εγω επαιρνα τα clomiphene citrate, πρεπει να ειναι παρεμφερη, οταν εκανα σπερματεγχυση ειναι οπως ειπε η rose και το koritsaki mou για να κανεις περισσοτερα ωαρια και να εχεις πιο πολλες πιθανοτητες εγκυμοσυνης..Χαλαρωσε ηρεμησε και να εχεις θετικη σκεψη!! Πολλες φορες το αγχος μπλοκαρει τον οργανισμο μας!

Τα δικα μου νεα .. Εκανα χοριακη και ειναι 330,50 !! Ειμαι εγκυουλα!! Δεν μπορω ακομα να το πιστεψω!! Συνεχεια κοιταω και ξανακοιταω την εξεταση και χαιδευω την κοιλια μου (αν κ πριν την χαιδευα).. ! Rose τοσο φυσημα τελικα φαινεται οτι με επιασε!! Σε ευχαριστω κοριτσι μου πολυ πολυ και εσενα Jannolino !![smilie=icon_flower:[smilie=icon_flower: Ολες σας ευχαριστω που με αντεξατε γιατι αυτες τις μερες σιγουρα σας ζαλησα!!

Εχω μια ερωτηση.. επομενη χοριακη μου ειπε να κανω την Τριτη.. Δεν ειναι λιγο αργα;; θα με φαει η αγωνια .. Αυριο μου ειπε να κανω εξεταση αιματοκριτη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε Νατασα μπραβοοοοοοοοο συγχαρητηριαααααααααααααααααααααααααααααααααααα [smilie=hello2.gif][smilie=blob1.gif] αχου πολυ χαρηκα!!!ειδες που ολα πηγαν καλα τελεικα?ειδες που απο συμπτωματα δεν ειχες τιποτα?μπραβο μπραβο μπραβο!!!ευχομαι μια πολυ καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα υγιεστατο μπεμπακι...ε τι στο καλο τοσο φυσημα ειχα κανει αυτο ελειπε να μην εμενες :P

τι εξεταση αιματοκριτη σου ειπε να κανεις αυριο δεν καταλαβα...μου φαινεται και μενα μακρια η χοριακη γιατι δεν τον ρωτας?

Επεξεργάστηκε από rose25
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Natasa άντε να είμαι η πρώτη που θα σου ευχηθεί μπας και "κολλήσω" κι εγώ! Συγχαρητήρια κοπέλα μου και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Είδες που τσάμπα ψαχνόσουν για συμπτώματα; Τελικά κάθε σώμα και κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά. Φαντάζομαι χαρά ο άντρας σου! Μ'αρέσει που τον προετοίμαζες για τα χειρότερα! Απ'όσο ξέρω στην αρχή η χοριακή γίνεται πιο συχνά πχ ανά 2 μέρες. Δεν ξέρω γιατί σου ειπε για την άλλη Τρίτη. Μήπως ετοιμαζεται για διακοπές; [smilie=icon_sunny.: Αιματοκρίτη γιατί θα κάνεις; Δεν το έχω ξανακούσει αυτό. Εκτός και αν έχεις κάποιο θέμα με χαμηλό αιματοκρίτη. Τελευταία και τυχερή ήσουν natasa μου για την καλοκαιρινή σεζόν!

Jannolino ευτυχώς για σενα που είσαι μακρυά μας, αλλιώς θα σε είχαμε αλυσοδέσει να μην κάνεις δουλειές και καθαριότητες! Δεν πιστεύω να πιάσεις τη μπαντανόβουρτσα και να αρχίσεις να βάφεις το παιδικό δωμάτιο; [smilie=nono.gif] Αλήθεια το προχωρήσατε καθόλου; Θα έχει κάποιο θέμα;

Koritsaki, εγώ είχα κάνει την υστεροσκόπηση (πάει τώρα ένας χρόνος) στο κέντρο εξωσωματικής και δεν μου είχαν πάρει χρήματα. Τόσα τους έχουμε σκάσει όπως και να χει! Ελπίζω στη δεύτερη να σου πάρει λιγότερα. Μη χολοσκάς για τον ένα μήνα. Άσε το σώμα σου να σου δείξει πότε είναι έτοιμο. Στη διατροφολόγο πηγαίνεις ή από Σεπτέμβρη πάλι;

Rose πήγες τελικά να δεις αν είναι όλα ok ή συγκρατήθηκες;Οι μαίες συνήθως σε παραπέμπουν στο γιατρό οπότε μπορείς να τον 'ενοχλήσεις' αν νιώθεις έτσι. Μην ξεχνάς οτι μέρος της εκπαίδευσης τους είναι να 'ανέχονται' τηλεφωνήματα από αγχωμένες μέλλουσες μανούλες! Αυτός ο γιατρός είναι του κέντρου ή κάποιος εξωτερικός δικός σου;

Απ'οτι βλέπω οι περισσότερες απολαμβάνουν τις διακοπές τους γι'αυτό και ερήμωσε η σελίδα μας! Κι εγώ μια βδομάδα δεν είχα πρόσβαση στο ίντερνετ και ΄μεινα πίσω. Ευτυχώς τώρα εδώ που είμαστε μπορώ να μπαίνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fifoulina καλησπερα!οι δυο μας ειμαστε μεσα τετοια ωρα :P

σορυ αλλα προλαβα στις ευχες την Νατασα χιχιχιχ μην ανησυχεις ομως οταν ξεκινησεις και εσυ να δεις φυσημα που θα σου κανω ;)

οχι δεν εχω παει στον γιατρο περιμενω την αυχενικη!το παλευω καθε μερα αλλα τωρα περασαν κιολας οι μερες...βεβαια το σκεφτομαι συνεχεια αν ειναι καλα και παρακαλαω να εχω καλα αποτελεσματα!λιγο ακομα υπομονη και βαθιες ανασες :D

ο γιατρος ειναι του κεντρου αλλα με κοιταει πλεον στο ιατρειο του!

Επεξεργάστηκε από rose25
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλα καλημερα!!χαιρομαι που μολις μπηκα διαβασα τα ευχαριστα!!

natasa.k ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑ!!!ειδες που πηγαν ολα καλα και συμπτωματα δεν υπαρχουν?σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!σε ποια μερα απο εμβρυομεταφορα εκανες χοριακη γιατι μου μυριζουν διδυμακια!εγω εχω ενα γιο εικοσι χρονων και ημουν εγκυος αλλα το εχασα στην 22 εβδομαδα πριν εξι μηνες!!

fifoulina μου και στα δικα μας!!δυστηχως θα την ξαναπληρωσω γιατι εγω θα κανω την εξωσ/κη σε δημοσιο νοσοκομειο και την υστερ/ση την κανω στο ιατρειο του γιατι αμα περιμενω νατην κανω στο νοσοσκομειο σωθηκα!!στη διατροφολογο παω και πρεπει να εχω χασει κατι τις.θα με μετρησει στις 21/8.που εισαι διακοπουλες? να περνας καλα.

rosaki kai jannolino ετσι να φυσατε!!εδατε που πιανει? ροσακι αλλη μια βδομαδουλα εμεινε να δεις ποσο γρηγορα θα περασει!

jannolino μου ετοιμο το δωματιο?

εγω κοριτσια μου θα παω δυο τρεις μερουλες camping παρολο που δεν εχω ορεξη γιατι ο γιος μου με εχει φαει να φυγω απο το σπιτι για να φερει "παρεα"καταλαβαινετε!!σημερα λογικα θα βγουν και τα αποτελεσματα απο την καλλιεργεια!!

περιμενω νεα φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήριααααααα πολλα πολλα στη νατασα μας!!! Ειδες τελικα που γίνεται κ χωρις συμπτώματα? ??? ? Μπραβο κοριτσι μου!! Τα καταφερες!! Οσο για τη χοριακη ναι ειναι λιγο μακρια αλλα ο γιατρός σου κατι θα ξέρει! ! Όπως λεει το κοριτσακι μας σαν διδυμακια μου μυρίζουν κ εμενα!!! Αντε με το καλο μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! !

Κοριτσακι μου εσυ να πας εκδρομουλα εστω κ με το ζορι!! Καλοκαιρακι κ καθεσαιεσα στο σπίτι!!! Θα περασεις ομορφα κ θα ξεχαστεις κ λιγο μωρε!!!! Καλα να περασετε!!

Ροζουλι μου εσυ κλεινεις πια τον 3ο μηνα!!!! Αντε έρχεται κ η χοριακη κ θα δεις ενα μικροσκοπικό μωράκι! !! Ειναι πολυ ομορφο συναίσθημα! Εμας μας χαιρετουσε με τα πολυ πολυυυ μικρα χεράκια του! Ισα που ξεχωριζεις 2 μπαλίτσες! !!!!

Κοριτσακια μου εγω με το δωμάτιο τελειωσα!! Οσο για το θεμα ηθελα να το κανω ναυτικό κ ετσι το ξεκινησα!! Τωρα τι θα βγει ενας θεος ξερει!! Εχω ομως πολλα παραθυρα για καθατισμα κ ειπα εχθες που ειχα παρεα να τα κανω σιγα σιγα!! Κ τα εκανα οντως σιγα σιγα! Μετα το φαγητο, μετα να πλυνω πιατα, ε μετα να κ στα γρήγορα ενα καθαρισμα (ταπανω πανω) στο μπανιο...υο βραδακι αρχισε να πετρωνει η κκοιλιά μου! Μπηκα στο ιντερνετ η χαζη κ εγινα ακομα χειροτερα! Μιλησα με τη φίλη μου, νορμαλ ειναι λεει! Ε ξαπλα κ εγω για ξεκουραση!!! Σημερα ειμαι καλα αλλα εχω σίδερο βρε κοριτσια!! Πως θα τα κανω αυτα που πρέπει? ? Σε μια βδομαδα ανοιγω κ το μαγαζι! Εδω ειμαι τελειως μονη μου! Θα ξεκινησω να σιδερωσω ενα πλυντήριο σημερα κ τελος!! Ειμαι κ χεσταρου τελικά!!!! Πρεπει να ξεκινησω να πλενω κ του μωρού τα ρούχα πια γιατι ηδη εχω βαρύνει κ παω με βηματα χελωνας!!!

Αυτα απο εμενα!!! Φιλια σε ολες κ σορρυ αν ξεχασα κάποια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...