Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαιρετώ την όμορφη παρέα!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Μόλις έκανα εγγραφή στο φόρουμ σας, το οποίο παρακολουθώ εδώ και μία εβδομάδα.

Με ενδιαφέρουν πολύ τα θέματα τα οποία σχετίζονται με την μητρότητα,γι'αυτό και δε δίστασα να έρθω εδώ ακόμη κι αν δεν είμαι μανούλα. :)

Ίσως υπάρχουν εδώ μέσα κάποιες με τις οποίες γνωριζόμαστε από αλλού!

Ας συστηθώ λοιπόν...

Είμαι η Ιωάννα, 21 ετών και κάτι ψιλά :P από Αθήνα και έχω τελειώσει Μαιευτική εδώ στην πόλη μου!

Θα χαρώ πολύ να με δεχτείτε στην παρέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου pinky_Jo !! κ γω καινουρια ειμαι !!

καλως μας ηλθες !!

**καλε τι ωραιο το blog σου ;;!!! :x

εεευχαριστώ κούκλα μου! :D

σ'αρέσει; χιχι

να χαίρεσαι το αγοράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώωω!! :x

μια κ εισαι μαια να σε "εκμεταλλευτώ" λιγο ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

εκμεταλλεύσου με!! :P:P

μπορώ να στείλω πμ; ή θέλω πολλά ποστ ακόμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον τωρα που το ξανασκεφτομαι ειναι ισως λιγο ασχετο με την ειδικοτητα σου αυτο που με "καιει"...

μαλλον απο την "καουρα" μου εχει γινει νιανια το μυαλο μου χιχι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον τωρα που το ξανασκεφτομαι ειναι ισως λιγο ασχετο με την ειδικοτητα σου αυτο που με "καιει"...

μαλλον απο την "καουρα" μου εχει γινει νιανια το μυαλο μου χιχι....

καλέ ίσως μπορώ να σε βοηθήσω! πες μου! είτε εδώ είτε με πμ και μετά αναλύουμε την σχετικότητα του.. χιχι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμμ ... δεν ξερω για το πρ.μνμ... γιατι να μην μπορεις ;; :)

μωρε να... με τεστ ωορρηξιας εδειξε θετικο το Σαββατο το πρωί κ ειχαμε επαφη Πεμπτη βραδυ... παιζει να χει γινει τιποτα ;; (ποσο βαριεμαι αυτο το διαστημα μεχρι να μπορεσω να τεσταριστώ... δε λεγεται....!!!)

:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::?::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φυσικά και υπάρχουν ελπίδες! τα σπερματοζωάρια έχουν διάρκεια ζωής μέσα στο γυναικείο γεννητικό σύστημα 48 ώρες ενώ έχουν καταγραφεί περιστατικά που έζησαν μέχρι και 6-7 ημέρες μετά την επαφή!!

...και ήταν σχετικότατο αυτό που ρώτησες να μάθεις! ;)

προσπαθείτε πολύ καιρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα τριμηνακι - τετραμηνακι αλλα χαλαρά !! πρωτο μηνα που χρησιμοποιησα τεστακια (τα βρηκα παμφθηνα) κ ανακαλυψα τις μερες, μαλλον γι αυτο εχω "λυσσαξει" .... αν δεν ειχα διαπιστωσει την ωορρηξια τοσο κοντα στην επαφή δε νομιζω να κολλαγα τοσο...αι στο καλό !! :?

σε ευχαριστώ πολύ !!

ενταξει ειναι κ ο μικρος που δεν μας αφηνει σε χλωρό κλαρί βεβαια... τι θα κανω αμα τελικα ειμαι εγκυος κ θελει να τον σηκωνω αγκαλια ;;; θα κατσει καλα το εμβρυο ή θα ταλαιπωρηθω με καμια αποκολληση ;; υπαρχουν κ πρακτικά θεματα ...αστα να πανε... αχ αχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φαντάζομαι έχεις βαρεθεί να το ακούς αλλά το άγχος κρύβεται πίσω απ'όλα!

λοιπόν... εφόσων χρησιμοποιείς και τεστάκια ωορρηξίας ακολούθησε την μέθοδο SPEM και δεν έχεις να χάσεις τίποτα!!

διπλασιάζονται οι πιθανότητες σύλληψης! :D

ναι,αλήθεια! τσέκαρε εδώ : http://shinymotherhood.blogspot.com/2012/03/spem.html, στο εξωτερικό είναι πολύ διαδεδομένη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα να δεις.... ωραιες πληροφορίες !!! δεν ειχα ακουσει για τοσο μετα την ωορρηξια !! νομιζα οτι μολις δειξουν θετικό τα τεστ η ωορρηξια γινεται στις επομενες 12 με 36 ωρες !!

αχ στασου στασου γιατι ετσι οπως τα διαβαζω σα πολύ μακρια παει το αυγο-ξαμόλυμα μου !!! τοσο μετα το θετικό τεστ ;; ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΝΥΧΤΕΣ ΜΕΤΑ ;;; :?:?:?:?:?

να σου πω, Σαββατο βραδυ ειχα φουντωματα (ζεσταινομουν πολύ), ενοχλήσεις σαν της περιοδου κ πρηξιμο (κοιλιακα) Α!! και το στηθος μου με πεθανε στον πονο!! ετσι υπεθεσα οτι τοτε εκανα ωορρηξια... αλλα ...την Κυριακή ξαναβγηκε θετικο το τεστ (οχι τοσο εντονη η γραμμή οσο του Σαββατου, του Σαββατου ηταν ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΤΗ....)

ΠΩΠΩΩΩΩ ποσο σε εχω πρηξει καινουριο μελος... ΠΟΣΟ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ;;;; επεσες στην τρελή με το καλησπερα σας... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, τα τεστάκια που κάνεις ανιχνεύουν την ορμόνη LH ,η οποία ορμόνη αυξάνεται πριν την απελευθέρωση του ωαρίου!Προβλέπουν την ωορρηξία 12-36 ώρες πριν αυτή γίνει.

Εμείς τι γνωρίζουμε;

Ότι το ωάριο απ΄την στιγμή που απελευθερωθεί έχει διάρκεια ζωής 24 ώρες, το σπερματοζωάριο έχει 48 ώρες αλλά δεν αποκλείεται σε καλή ποιότητα να ζήσει και περισσότερο!

Όπως βλέπεις, όλα παίζονται,δεν είναι τίποτα σίγουρο!

Τα τεστάκια αυτά ναι μεν κάνουν δουλειά αλλά δεν είναι και αλάνθαστα!

Άρα χαλαρώνεις,αποβάλλεις όσο μπορείς το άγχος και περιμένεις! ;) Ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...