Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο4! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

Σ' ευχαριστώ Φροσίνα που με ενημέρωσες, η αλήθεια είναι ότι αυτό είναι η μεγαλύτερη αγωνία μου και το άγχος μου να μην κολλήσουμε τίποτα μέσα στο νοσοκομείο, γιατί έχω ακούσει και εγώ πολλά...... ο θεός να βάλει το χέρι του να πάνε όλα καλά, πάντως έχω πάρει Klinex πανάκια για απολύμανση και θα πάρω και αντισυπτικό για τα χέρια, το θέμα είναι ότι συνήθως κολλάνε όταν τα κάνουν μπάνιο, και εκεί δεν μπορείς να κάνεις κάτι, απλά να κάνεις το σταυρό σου να μην σου τύχη τίποτα...... μια γειτόνισσα μου γέννησε δίδυμα πριν αρκετά χρόνια στο ΑΤΤΙΚΟ και χρειάστηκαν θερμοκοιτίδα τα μωρά και τα πήγαν στο παίδων και το ένα μαζί με άλλα 10 νεογνά κόλλησαν μηνιγγίτιδα και τρέχανε και δεν φτάνανε, το καημένο του έχει μείνει ένα προβληματάκι....... αυτά είναι που φοβάμαι......

στο ΙΚΑ παίρνω συνέχεια τηλ. αλλά ξίνονται δεν απαντάνε, έχω 3 ώρες τώρα :twisted::evil:

Εβάκι εμένα έχει σταματήσει από τον Απρίλη το ταμείο μου και απλά έχω την κάρτα ανεργίας τώρα οπότε δεν δικαιούμαι απ' ότι ξέρω επίδομα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koρίτσια kalhσπέρα ουφ τι καιρός και αυτός!!!

Μπήκα να πώ στο Σοφάκι που γεννάει αύριο με το καλό!!!!

Εμεις ειμαστε πολύ καλά ξενυχτάμε όσο να ναι αλλά γενικά δεν είναι γκρινιαρικο μωρό μεχρι τωρα, δοξα το θεό δηλ. γιατι με το σπιτι τις δουλειες και αλλο ενα παιδί δεν ξερω πως θα τα κατάφερνα.

Φιλάκια σε όλες τις μανούλες αναπομείναντες γκαστρούλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι έχεις δίκιο δεν πρέπει να σκεφτόμαστε τέτοια τώρα........ θετική σκέψη!!!!!!! και όλα καλά θα πάνε........ θα πάρω αύριο στον ΟΑΕΔ να ρωτήσω......

Νάνσυ μια χαρά ο μικρούλης ε? πως τα πάτε με τον μεγάλο?

Αλήθεια που είναι το Σοφάκι σήμερα? θα ετοιμάζεται!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου εδω κι εγω ,

Ευχαριστω ολες για τις ευχες σας!!σημερα εχω κατι περιεργα πονακια λες και ξερει ο σαμιαμιδας οτι ειναι η ωρα του να βγει και χτυπαει την πορτα :lol::lol::lol:

Φροσυνακι δεν εχω λογια για το δωματιακι ειναι παρα μα παρα πολυ ζεστο και γλυκο μπραβο μεγειες,καλα και το καμαρινι σας ολα τα λεφτα :lol::lol: και τα χρωματα τελεια εχετε και τον γαιδαρακο τον γκαριζ ετοιμο χιχιχιιχι

Το να υιοθετεις παιδια απο την αφρικη ειναι μεγαλη φιλανθρωπια :lol::lol::lol::lol: μπραβο σας χαχααα

Κικιτσα αυτο που λες για το ''μονο παροχες''συμπτωση αλλα το συζηταγαμε με την πεθερα μου πριν απο λιγο γιατι και το δικο της χαρτακι το γραφε!!ρωτησε τον οικογενειακο γιατρο της και τις ειπε οτι δικαιουτε παροχες αλλα οχι χρηματικες επιδοματα ,κλπ...μονο ειδος γιατροι φαρμακα κατι τετοιο μου λεγε....

Με το καλο σας ευχομαι κοριτσια ολες οι επομενες που θα ακολουθησουν ελπιζω το νινακι !!

Ευακι καμια κρεμουλα δεν βοηθαει με τη φαγουρα εμενα μια που χω παρει με ανακουφιζει αμεσως!!απο το φαρμακειο την baby velvet ειναι για μωρακια με φυτικα συστατικα!!

Ιοαννιτα δεν πειραζει καλομαθε τη την νταρντανουλα σου ευχαριστησου το :lol::lol: μονο μη σε ταλαιπωρει πολλη αργοτερα....

Ναν μου φτου φτου μακαρι να ειναι ετσι ησυχο συνεχεια γιατι τα δυο παιδακια ειναι πολυ ζορι οπως και να το κανεις!!

ευχομαι να πανε ολα καλα αυριο και να τα εχω τετρακοσια και να μπορω να σας γραψω παλι

φιλακια πολλα love ya!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα Κική μου ευτυχώς! Εμενα η ψυχολογια μου ειναι λιγο ανακατη νιώθω ότι κατα καποιο τρόπο προδιδω τον μεγάλο γιατι δεν του δινω την σημασια που του έδινα. Ειναι μεχρι να βρεθουν οι ισορροπιες να ξεπεταχτει λιγο και το μωρό εχουμε δρομο ακόμα. Αλλά ευτυχως ο γιωργος ειναι μια χαρά. Να τον κανουμε μαζι μπανακι το μπεμπη να δω πως κοιμάται κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι μου, όλα καλά θα πάνε αύριο και τέτοια ώρα θα κρατάς το μικρό σου σαμιαμίδα αγκαλίτσα ;) και θα κάνετε ζουζουνιές :x:-* !!!!!!

έτσι πιστευω και εγώ για νοσηλείες, φάρμακα και γιατρούς σε καλύπτει, να δούμε θα ξαναπάρω αύριο αν είμαι τυχερή και το σηκώσουν......

Θα περιμένουμε νέα σου αύριο.... Whats up δεν είναι το τηλ σου? πάρε με μόλις μπορέσεις να μου πεις τα νέα σου!!!! φιλάκια κουκλίτσα πολλά πολλά....σε σκεφτόμαστε!!!!!!!

Μπράβο Νάνσυ, ευτυχώς το πήρε καλά ο Γιωργάκης!!!!! μην αγχώνεσαι θα μπείτε σιγά σιγά σε ένα πρόγραμμα και μετά θα έχεις και για τον Γιώργο πιο πολύ χρόνο!!!!! μάκια κούκλα μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι whats up ειναι Κικιτσα θα σε παρω τηλ!!!!συμπεθεραααααα ερχεται ο γαμπρουλης να μου προσεχεις τη νυφουλα μ......

φιλακια κοριτσακια μου πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι μας γλυκο με το καλο ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΣΑΜΙΑΜΙΔΑς!!!Ολα θα γινουν ομορφα, θα περιμενουμε νεα σας :):) Ευχαριστω και για τα καλα σου λογια..

Νανσυ φτου φτου ο μπεμπης, μια χαρα τα πατε και θα βρειτε και τις ισορροπιες σας συντομα!

Κικη μου εννοειται θετικη σκεψη, απλα θα εχουμε στο νου μας να προσεχουμε!

Ευακι πως παει η φαγουρα?? Αχ λιγες μειναμε κοριτσιααααα :shock: Αντε να ερθει και η σειρα μας σιγα σιγα....

φιλακια παω για μια μικρη ξαπλα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις γύρισα........όλα καλά τα μπουχεσάκια μου 2868γρ. και 2855γρ. μια χαρά και την άλλη Πέμπτη γεννάμε!!!!!!!!!!! [smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif]

Και το 'χα το προέστημα ότι 1 ή 2 Μαρτίου γεννάω είπαμε περιμένανε την γιαγιά που έρχεται στις και αυτή στις 1 :lol::lol: πωπω κορίτσια μου φαίνεται απίστευτο ακόμα.........

Γιόγκι μου φαίνεται ότι θα σε περάσουμε ;)

Άντε Ευάκι να δούμε εσένα τι θα σου πει τώρα........

Αυτά από 'μενα θα τα πούμε το πρωί.....καλό βράδυ..... φιλάκια πολλά πολλά!!!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γύρισα κι εγώ από τη γιατρό. Επιτέλους έκανα διαστολή!!! Ξεκινάει και προετοιμάζεται το νινί και είναι χαμηλά οπότε το αφήνουμε να έρθει από μόνο του. Είναι θέμα ημερών πια... Ελπιζω δηλαδή και να μην το μετανιώσει... :lol::lol::lol:

Φροσύνα, δεν ξέρω αν λειτουργεί έτσι και στα άλλα κορίτσια αλλά εγώ την διαστολή και στον Ν και σε αυτό δεν την κατάλαβα καθόλου... Κανέναν πόνο... Πάλι έκανα συσπάσεις και σήμερα στον καρδιοτοκο και δεν πόνεσα :o:o:o Τι να πω... Το δωμάτιο της γιόγκι είναι απλά τέλειο!!! Το λίκνο σας, το καμαρίνι, η πάντα επάνω από το λίκνο, η πολυθρόνα και τα χρώματα... τρελαίνομαι!!!!

Κική μου τι ωραία, την πέμπτη θα κρατάς τα ζουζουνάκια σου ;);););) Και με την μανούλα σου αγκαλίτσα!!!! Θα ζήσεις ανεπανάληπτες στιγμές και το λέω σε σένα που ξέρω τι προσπάθειες έχεις κάνει...

:x:x:x:x:x:x

Ευάκι υπομονή με τη φαγούρα, βάλε και λαδάκι, εγώ βάζω το αμυγδαλέλαιο της apivita που δεν το απορροφάει αμέσως και είναι περισσότερο ενυδατικό.

Ναν μια χαρά το μωρό ;) Κι εγώ για τον Ν προβληματίζομαι αλλά ολα μέσα στο πρόγραμμα είναι.

Και τελευταίο άφησα το Σοφάκι. Σοφία μου με το καλό αύριο κοριτσάκι μου, να κρατήσεις αγκαλίτσα τον σαμιαμίδα!!! Περιμένουμε με αγωνία νέα σου!!!!

Καλό βράδυ κουκλίτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι άντε έρχεται ο μικρούλης!!!! πωπω τι χαρά μία μία σιγά σιγά παίρνουμε σειρά, άντε να δούμε τώρα και Φροσύνα και Ευάκι πότε......

Αχ Κατερινάκι έτσι είναι ανεπανάληπτες στιγμές θα ζήσουμε μετά από τόσα χρόνια....... ο Θεός να βάλει το χέρι του να πάεν όλα καλά, που θα πάνε είπαμε θετική σκέψη!!!!!!!

Α τελικά ο Βασίλης δεν θα μπει μέσα, δεν επιτρέπεται...κρίμα τον μωρέ τον ήθελα, αλλά δεν πειράζει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΚΙΚΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΕΣΥ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ.....

ΣΟΦΑΚΙ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΓΕΝΝΗΣΕΙ...ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!

ΝΙΝΑΚΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΝΑ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΘΕΙΣ Κ ΕΣΥ....ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ!!

ΦΡΟΣΥΝΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!!!ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ...ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΑΝ Κ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ Κ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΔΕΝ ΕΠΕΛΕΞΕΣ ΜΟΝΟ ΡΟΖ...ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΠΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ...ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΡΟΖ ΤΑ ΠΗΡΑ..ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΒ!! ΑΦΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΟΟΟΛΑ ΝΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΠΤΗΝ ΑΡΧΗ...

Η ΜΑΥΡΗ ΓΑΖΕΛΑ ΦΟΒΕΡΗ...ΧΑΧΑΧΑ..ΓΕΛΑΣΑ ΠΟΛΥ!!

ΑΠΛΑ ΕΧΩ 2 ''ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ''...

1) ΚΑΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΛΙΚΝΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ...ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΩΡΕ Η ΓΙΟΓΚΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΑΛΛΟΣ ΧΩΡΟΣ..

2) ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ Η ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΛΑΜΠΑΚΙΑ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΚΕΣΑΙ ΕΣΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΚΟΜΟΔΙΝΟ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ....ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ!!ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ...

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΤΟΙΜΑΣΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ..ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ...Κ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΑΚΟΜΑ...ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΒΡΑΔΙΑΤΙΚΑ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΔΩΜΑΤΙΟ Κ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΧ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΛΕΠΤΑ ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΠΑΝΕ-ΕΛΑ...

ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ...Κ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ...Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΝΑΣ ΤΗΝ ΠΛΕΝΩ ΚΙΟΛΑΣ ΤΟΠΙΚΑ...ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΩΡΕΣ ΑΝΑΓΚΗΣ...ΟΧΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ..ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ, ΠΩΣ ΤΑ ΠΛΕΝΕΤΕ??'Η ΔΕΝ ΤΑ ΠΛΕΝΕΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες!!! Φανταζομαι το Σοφακι θα εχει τον σαμιαμιδα αγκαλια τωρα! :) Τι συγκινηση...

Κικη μου ολα καλα σου ηρθαν οπως τα ηθελες!!! Και μανουλα και μπουχεσακια την ιδια μερα!!! Αντε με το καλο κοριτσακι, ολοι οι κοποι και οι αγωνες σας την αλλη Πεμπτη θα δικαιωθουν και θα γινετε μια μεγαλη πια ευτυχισμενη οικογενεια!! :):) Κριμα που δεν θα μπει ο Βασιλης μεσα, αλλα τι να κανουμε.. ηταν καπως δυσκολο να τον αφησουν παντως!

Κατερινα τι καλα!!Εκανες διαστολη, μια χαρα.. κι ετσι ανωδυνα!! Ελπιζω να γεννησεις με την ιδια ευκολια, μπραβο που σε περιμενει ο γιατρος σου.. κι εμενα της ιδιας τακτικης ειναι! Βεβαια το βλεπω παιδια, η μικρη γιογκι θα βγει τελευταια και καταϊδρωμένη :lol::lol: ζεν τυπισσα!!!Χαιρομαι που σου αρεσει το δωματιο...

Ευακι τι λες εσυ? Φανταζομαι θα μας προλαβουν οι κουκλιτσες σου...

Ιωαννιτα μου τα σχολια σου ειναι πολυ πετυχημενα!! Ολα αυτα τα εχω σκεφτει.. Σκεψου οτι αυτο το δωματιο ειναι η μοναδικη κρεβατοκαμαρα του σπιτιου, δηλαδη οι φωτογραφιες εχουν τραβηχτει απο τη μερια του κρεβατιου μας!Εννοειται πως το λικνο θα παει εκει που ειναι η πολυθρονα, διπλα σε μενα δηλαδη, απλα το εβαλα εκει για τη φωτογραφηση :P (μετα εκει θα βαλουμε την κουνια). Η αλλαξιερα ειναι απεναντι απο το κρεβατι, λες οτι θα ηταν καλυτερα να μπορω να αλλαζω το μωρο απο την αλλη μερια ετσι? Θα το δω στην πραξη, γινεται παντως.. Αλλα φυσικα στην αρχη κυριως στο μπανιο θα τα κανω αυτα, θα την αλλαζω πανω στο πλυντηριο.. ετσι οπως τα λες! Σε ευχαριστω για τις συμβουλες.. Ειδατε οταν γεννας τελευταια εχεις πολλες εμπειρες μανουλες στο πλαι σου!!! ;)

Τελικα θα παω και σημερα γιογκα :oops: γιατι θα ερθει πριν απο το μαθημα μια βοηθος μητροτητας να μας μιλησει. Θελει να μας δωσει συμβουλες για το μαιευτηριο, τι μπορουμε να κανουμε για να νιωθουμε ανετα σαν να γενναμε σπιτι! Θα σας γραψω εντυπωσεις...

Φιλακια προς το παρον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια!!!!! Τ´ι κανετε;;; Επιτέλους κατάφερα να μπω να σας γράψω!!! :oops:

Καταρχάς Σοφάκι, πρέπει να έχεις γεννήσει τώρα, οπότε σου εύχομαι να σου ζήσει!!! Περιμένουμε νεα σου :YMHUG:

Τα νεα μου; Ο μικρός έχει ξεσαλωσει τελείως!!!! Να φανταστείτε πως απο τις 2.30 το βράδυ δεν κοιμήθηκε καθόλου!!!! :shock: θέλει να έρχεται συνεχώς στο κρεβάτι μας!!! :shock: την άλλη Δευτέρα έχουμε ραντεβού με τη παιδοψυχολογο απο το σχολείο του μικρου, οπότε θα την ρωτήσω για το πως μπορω να αντιμετωπίσω την κατάσταση.

Η μικρη πάλι μαμ κακά και νανι είναι η καλη μου!!! Είναι γενικά ήσυχο μωράκι αν και εχθές το απόγευμα μου έκανε κι αυτη κάτι τσαλιμακια...

Κικη μου και Κατερινακι άντε με το καλο να έρθουν τα νινακια σας!!! Με έναν πόνο κοριτσάκια μου!!!

Αυτα απο μένα. Απο ότι βλέπω ολες είσαστε καλα. Μπράβο κοριτσάκια μου. Σας σκέφτομαι πολυ!!!

Φιλακια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ο σαμιαμιδας κατεφθασε !!! :):):ymparty::ymparty::ymparty: ΝΑ ΤΟΥΣ ΖΗΣΕΙ!!!

Το Σοφακι θα μας γραψει οταν μπορεσει, ειναι ακομα καπως απο την αναισθησια..

Φλωριανα μου η μικρη σουπερ ε? Πως τα πατε με τον θηλασμο? Καλη τυχη με τον μικρο σας, νομιζω σε λιγο καιρο θα ειναι μια χαρα, χρειαζεται τον χρονο του οσο να' ναι! Εσεις οι δευτερομανουλες εχετε κι αυτα στο μυαλο σας, αλλα ειμαι σογουρη οτι θα βρειτε τις ισορροπιες σας συντομα!

Σας αφηνω, παω για τελευταιο μαθημα γιογκα...

Ασχετο, αλλα τις τελευταιες μερες πολυ ευσυγκίνητη εχω γινει βρε παιδια, με το παραμικρο με παιρνουν τα ζουμια.. τι να πω!Σας συμβαινει κι εσας?

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες!!! τι κάνετε? τι μελαγχολική μέρα σήμερα?

Αχ το Σοφάκι μας έχει αγκαλίτσα το σαμιαμιδάκι.να σας ζήσει γλυκιά μου!!!! περιμένουμε να μάθουμε τα νέα της!!!!!!

Φροσύνα και εμένα με πιάνουν τα ζουμιά........χθες που περιμέναμε να κάνουμε το Ντόπλερ, τα ζουζούνια μου κάνανε τρελά βουναλάκια επί 1.30 ώρα δεν σταμάταγαν και όλα τα ζευγάρια χάζευαν και γέλαγαν και εμένα τα μάτια καταβουρκωμένα :cry: τι να πω οι ορμόνες μας άνω κάτω :lol::lol:

Σας ευχαριστώ για καλά σας λόγια κορίτσια είμαι πολύ συγκινημένη ακόμα δεν το πιστευω ότι έχουμε φτάσει στο τέλος.......

Φροσάκι πάλι γιόγκα ε? έτσι μάζευε δυνάμεις για να πλακωθείς με τις μαίες :lol::lol: να είσαι fit!!!

Είδες η Ιωάννα σπίρτο έχω γίνει, εμείς βλέπουμε τα δωμάτια και λένε τι όμορφα που είναι και την πρακτικότητα δεν την σκεφτόμαστε..... όπως τα λες έχει και καλά του το ότι γεννάμε πιο μετά, μας λένε πολλά μυστικά οι μανούλες!!!!! ;)

Φλωριάννα έχει ξεσαλώσει ο μικρός ε? πιστευω θα σας βοηθήσει πολύ η Παιδοψυχολόγος!!!!

Φιλάκια πολλά κορίτσια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ...

ΣΗΜΕΡΑ ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ...ΛΙΑΚΑΔΑ Κ ΖΕΣΤΗ...Κ ΕΙΠΑ ΝΑ ΒΓΩ ΛΙΓΑΚΙ ΝΑ ΞΕΣΚΑΣΩ...ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΦΕ Η ΒΟΛΤΑ, ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ Κ ΣΙΔΕΡΟ JURO-PRO..

Κ ΕΙΠΑΜΕ ΑΝΤΕ ΝΑ ΦΑΜΕ Κ ΜΕΤΑ...Κ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΤΡΑΠΕΖΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ Η ΜΠΕΜΠΑ Κ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ........ΛΕΣ Κ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΟ ΑΤΙΜΟ!!!ΑΛΛΑ ΕΙΧΑΜΕ Κ ΑΡΚΕΤΟ ΚΟΣΜΟ ΣΗΜΕΡΑ Κ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ...ΤΕΛΙΚΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bravo koritsakia m mia mia na pairnoume seira!!!

kiki m polu polu euxarista ta nea s eides vre p eixes agxos ola teleia einai!!!!

emeis aurio pame nosokomeio na doume tis mikres m kilakia klp 8eloume k emeis na fame t flevarn kai meta eimaste axartoi...!!!!!!mia evdomada emeine pisteuw na mn viastoun filakia se oooooooooooooooooooooooooles!!!!!!!!!!!!!!!kanena neo ap'tn sumpe8era m ti kaneiu ola enta3ei me t gampro m???????????????????????ante sofaki m poios stn xarn s na sas znseiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

egw twiggy m kai kiki t anti8eto...m'exei piasei mia anais8nsia tis teleutaies meres allo pragma...ti na pw anwmalia paidia mmmmmmmmmmm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιλουμπίτσες και μανούλες πως είστε;;;

Σοφία μου να σου ζήσει ο σαμιαμίδας!!!! Γερός πάνω απ'όλα!!! Περιμένουμε να μας πεις την εμπειρία σου!!!

Κική μου δεν πειράζει που δεν θα μπει ο Β. Μόλις του τα δείξουν μετά θα κλαίει όλη την ώρα... Ετσι έκανε και ο δικός μου που δεν μπήκε στο πρώτο.

Φροσύνα μου η γιόγκι με τόση γιόγκα θα βγει πολύυυυ ζεν!!!! Οι ορμονες μου κι εμένα είναι κάπως... Ανάμικτα συναισθήματα!!!

Ευάκι μετά την Κικίτσα θα γεννήσεις εσύ και μετά θα βγει η γιόγκι. Μείναμε καλέ πολύ λίγες πια... :?:?:?

Θα μου λείψει η παρέα σας για λίγο γιατί ξέρω ότι στην αρχή δεν θα μπορώ να μπαίνω συχνά... Και με τα δύο μωρά και όλα καταλαβαίνετε... Αλλά μετά από λίγο θα ενωθούμε πάλι όλες και θα λέμε γι' αυτά που κάνουν τα ζουζουνάκια μας!!!

Κατά τα άλλα έχω συσπάσεις με πετρώματα αρκετά πιο συχνά αλλά όχι πόνους. Βλέπουμε και σήμερα...

Καλό ξημέρωμα σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!! :)

Κατερινα για να δουμε πως θα σου παει και σημερα! Λες να πετανε ολοι αετο κι εσυ να γεννας? Ειναι λογικο αυτο που λες, θα χαθουμε λιγακι με τα μωρακια στην αρχη αλλα ειμαι σιγουρη οτι μετα θα εχουμε τοσα να πουμε η μια στην αλλη, χαμος θα γινει στο ποστ μας!! ;);)

Ιωαννιτα μπραβο που κανατε βολτιτσα! Της αρεσε της μικρης? Κι εδω θα εχει 2 μερουλες καλο καιρο, ας το εκμεταλλευτουμε με περπατημα!!

Ευακι η συμπεθερα στο φασε μας εγραψε οτι ειναι καλα, ο γαμπρουλης σου βγηκε 2780 και ειναι λεει ροζουλης!!Περιμενει τη νυφουλα του τωρα :P

Εγω χθες πηγα στο μαθημα και πριν μας μιλησε μια μαια που κανει γεννες στο σπιτι κλπ εναλλκτικη αρκετα, η οποια μας εδωσε καποιες συμβουλες για το μαιευτηριο. Ωραια ηταν αλλα με προβληματισε κιολας, δεν ειμαι σιγουρη οτι μπορουν να γινουν αυτα που λεει. Ας πουμε οτι μπορουμε να εχουμε μαζι μας καποια πραγματα την ωρα του τοκετου..οπως θερμοφορα, νερο ή χυμους , τη μουσικη μας, λαδι για μασαζ... Το αλλο που περισσοτερο με καιει ειναι οτι λεει συχνα σου βαζουν στον ορο κρυφα λιγο ωκυτοκινη χωρις να σου το πουν δηλαδη, για να επισπευσουν τη διαδικασια, κατι που γενικα το βρισκω πολυ βιαιο, περαν του ανηθικου! Θα το συζητησω με τη γιατρο μου, ευτυχως ειναι καλη και ανοιχτη και πιστευω οτι θα μπορεσει να με προστατεψει εκεινη την ωρα. Και το τριτο που συγκρατησα, ειναι οτι επεμενε να απαιτησουμε να μεινει το μωρο αρκετη ωρα με τον ομφαλιο λωρο , μεχρι να βγει και ο πλακουντας.. γιατι παιρνει λεει πολυτιμα στοιχεια, σιδηρο κλπ. Αυτο μου φαινεται δυσκολο γιατι σιγουρα εκεινη την ωρα τρεχουν ολοι να το καθαρισουν κλπ και δευτερον υπαρχει και το ζητημα των βλαστοκυτταρων! Αν μεινει με τον ομφαλιο λωρο αρκετα τοτε τα βλαστοκυτταρα πανε στο μωρο και δν μπορεις να κανεις δωρεα. (Αυτη πιστευει οτι ειναι καλυτερα να πανε στο παιδι σου οταν γεννιεται).

Αυτα τα ολιγα.. :P Θα δω, θα κανω συζητηση με τη γιατρο το βραδακι που θα παμε, να δουμε και πως τα παει η μικρη γιογκι! Θα κανω και πρωτη φορα καρδιοτοκογραφο σημερα. Τα πονακια περιοδου μου ειπε αυτη ειναι καλο σημαδι, οτι εχει αρχισει η διαδικασια.. μαλακωνει ο τραχηλος. Για να δουμε...

Σας φιλω, εχω και ραντεβου για αποτριχωση σε λιγο!! Να ετοιμαζομαστε σιγα σιγα.. Ελπιζω βεβαια η μικρη να μην αργησει και τοοοσο πολυ και ξαναβγουν οι τριχες της μανουλας!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!!

σοφακι να σου ζησει το μικρουλι σου!!!!! γερο και τυχερο να ειναι το σαμιαμιδακι!!!!

twiggy πολυ ομορφο το δωματιο σας!!!! τα λαδια και τους χυμους τους βρισκω υπερβολη, για γεννα πας, οχι πικ νικ! οσο για την ωκυτοκινη το εχω ξαναακουσει, αλλα οτι και να γινεται στο μαιευτηριο ειναι εντολη του γιατρου σου! τα φαρμακα, η διατροφη που θα ακολουθησεις, ολα!οποτε συζητησε το μαζι της να δεις τι θα σου πει! ασε που εκεινη την ωρα δεν θα σε ενδιαφερει τιποτα αλλο, ουτε να πιεις κατι ουτε τα βλαστοκυτταρα, ουτε ο πλακουντας!

εγω κοριτσια την αλλαξιερα την εχω βαλει μεσα στο δωματιο. το βραδυ οταν ειναι να τον αλλαξω τον καθαριζω με μωρομαντηλα, χωρις να αναψω τα φωτα μονο αυτο που αφηνω ολο το βραδυ, και δεν του μιλαω. για να μαθει να ξεχωριζει την μερα με την νυχτα! την μερα τον πλενω κανονικα με νερο, και λεμε και τραγουδακια και τον χαιδευω! οσο για την αγκαλια ειδικα οταν ειναι ξυπνιος τον εχω συνεχεια αγκαλιτσα! μου ειπε η παιδιατρος οτι μεχρι 4 μηνων δεν συνηθιζουν κ να τον εχω συνεχεια αγκαλια! δεν ξερω αν ισχυει αλλα μου αρεσε σαν συμβουλη... ;)

ααααα.... καλε δεν σας ειπα! εχθες βγηκαμε την πρωτη μας βολτα!!!!!! καναμε τις δουλιτσες μας ικα δημο κ τετοια κ μετα πηγαμε στο σπιτι του παππου!!!!!

αντε κοριτσακια καλη σας μερα!!!!! θα τα πουμε!!!!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera k apo mena

ninaki se vlepw na kaneis koulouma sto maieutnrio!!!!!nomizw k egw pws stn seira epeses mesa snmera p pngame nosokomeio n mia einai 2220 k n alln 2300 alla eutuxws mas eipan oti tnv evdomada p mas erxetai sigoura 8a tnv parw!!!!!!twiggy les na gevvnsoyme mazi???????

maria papa k egw etsi t exw skeftei sta vuxteriva 3upvnmata va mn me pianei lussa me logia agkalies klp na eimai fronimn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου καλημερα και απο εμενα. Αντε λιγες μεινατε, σε λιγο καιρό θα αρχισουμε να λέμε για κρεμες, βολτούλες και μπανακια. Εγω εχω σκάσει μεσα στο σπίτι. Ο γιος μου που δεν του ειχε ανοιξει μυτη 1 χρόνο εφερε 2η ιωση απο το σχολείο. αυτός και αν ειναι ο νόμος του μερφι!!!τεσπα υπομονη και οχο πανικο μου λένε όλοι γιατί εχθές απο την στενοχώρια μου με επιασαν τα ζουμια.

twiggy σε γενικες γραμμες σωστα πράγματα σου ειπε αλλα είναι και λίγο υπερβολικες. ενα πραγμα οι κακοι γιατροί και οι καλές μαιες.

Φαρμακο σου βαζουν μονο μετα απο υποδειξη της γιατρου σου οχι αυθαίρετα. Και αυτό για να προχωρησει λιγο ο τοκετός και να μην ταλαιπωρείσαι με τις ωρες.

οσο για τον πλακουντα αν θελεις να κανεις δωρεά πρεπει να κοπει ο λώρος αμεσως. Συζητησε με την γιατρό σου και πράξε ανάλογα.

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...