Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ!!


Recommended Posts

Να λοιπόν που γεννήσαμε όλες..είμαστε ευτυχισμένες μανούλες κ μπαμπάς να μη ξεχνιόμαστε ;) με υγιέστατα μωράκια που μεγαλώνουν με απίστευτα γρήγορους ρυθμούς!!θα γίνουν ολόκληρα παιδιά αλλα χαμπάρι δεν θα πάρουμε!!Πάντα μωρά θα α βλέπουμε τα καμάρια μας κ θα είμαστε ακόμα εδώ να μιλάμε για τα κατορθώματα τους!! :lol: Καλώς ήρθαμε λοιπόν..ελπίζω κ αυτό όπως όλα τα προηγούμενα να γεμίσει με χαρούμενα νέα ΜΟΝΟ!! :D Να τα χαιρόμαστε τα θαυματάκια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 959
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ!!!ΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?

ΕΜΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΧΕΙ ΜΕΙΩΣΕΙ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΣΕ 4 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΩΝ 210 ΓΡ...ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΒΑΡΟΣ,ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 5800,ΣΕ 3 ΒΔΟΜΑΔΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ 3ο ΕΜΒΟΛΙΟ...

ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ?ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΟ ΓΙΑΤΟ ΜΩΡΟ ΑΓΟΡΑΣΑΤΕ?ΚΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΙΟ?

ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΑΙΤ ΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ Η ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ-ΠΕΙΡΑΙΑ???ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΙΣΖΩ ΑΚΑΘΕΚΤΗ ΤΗ ΔΙΑΙΤΑ,ΕΧΑΣΑ ΗΔΗ 1 ΚΙΛΟ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ...ΤΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΝΩ ΜΟΥ ΕΙΠΕ....1 ΚΙΛΟ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ-4 ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλινες!!! Ειστε καλα? Με υγεια να γραφουμε ολοι και σε αυτο το θεμα και να εχουμε γερα τα μωρακια μας!!! Πραγματι μεγαλωνουνε γρηγορα, αχ μου φαινεται ωσπου να πουμε ζητω θα περπατανε κιολας!! :lol: Εμεις καναμε χθες καυτηριασμο στο σβωλακι το μικρουλι στον αφαλουλη μας και τωρα ειμαστε περδικια!

Διακοπες θα κανουμε στο χωριο μας, φευγουμε σε 2 βδομαδουλες περιπου. Στο μεταξυ συνεχιζουμε τα ψωνια και τις βολτες μας και ανανεωνομαστε οικογενειακως! Μας ηρθε και το mei-tai μας, πραγματικα βολικο και ευχαριστο για το μωρο! Αλλαξαμε και μεγεθος στην πανα μας και φοραμε πια το 3!!!

Σημερα για μεσημεριανο σκεφτομαι να κανω πενες με σαλτσα ντοματας και τονο, απο τα αγαπημενα μου. Μπραβο σε οσα κοριτσακια κανουν διαιτα, ξεκινησατε μια χαρα, καλη συνεχεια! Σημασια παντα εχει να αισθανομαστε καλα με το σωμα μας! Εγω τωρα ειμαι μονο +1 μετα τη γεννα αλλα δεν ειμαι στυλακι. Εχω καποια επιπλεον μαζεμενα προ εγκυμοσυνης ομως νοιωθω οκ. :D

Αχ τι ομορφη μερα εχει ξημερωσει, το καλοκαιρι δεν το χορταινω, η λιακαδα με θρεφει πραγματικα, μου φτιαχνει τη διαθεση απιστευτα!

Μια γλυκια καλημερα σε ολες σας, πολλα φιλακια, να περνατε τελεια καθε στιγμη! [smilie=icon_sunny.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=love5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μας αρχή, λοιπόν!!!Κ εμείς ξεκινήσαμε να κάνουμε τους υπολογισμούς μας για τη βάφτιση. Υπολογίζουμε γύρω στους 70 καλεσμένους (σε σχέση με τους 200 του γάμου θα είναι παιχνιδάκι) και σκεφτόμαστε να την κάνουμε ίσως τέλη Οκτωβρίου που θα είναι τριήμερο για τους Θεσσαλονικείς (+ΣΚ) ώστε να μπορέσουν να κατέβουν Χανιά. Σκεφτόμαστε να τη κάνουμε σε ένα ξωκλήσι έξω από τα Χανιά και μετά φαί σε μια πολύ ωραία ταβέρνα.Είδωμεν...

Νομίζω ότι η μικρή αρχίζει να σταθεροποιείται στο 6ωρο ύπνο το βράδυ+3ωρο μετά το φαγητό, μιας και την ημέρα κοιμάται λιγότερο.Θέλει παρεούλα οπότε την έχουμε μαζί μας στο σαλόνι στο relax και της μιλάμε και μας γελάει και λιώνουμεεεεεεεε! :P

Φιλιά από τα ηλιόλουστα Χανιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλορικοι!!!μονο ευχαριστα να γραφουμε, και να καμαρωνουμε σα χαζομαμαδες και χαζομπαμπας!!!! ;););)

εμεις, τρομαξαμε λιγο χθες, γιατι αρχισε να με πονα το ενα στηθος και ανεβασα πυρετο το μεσημερι, και το πραγμα μυριζε μαστιτιδα....με τα πολλα το βραδι ημουν καλα, το στηθος ειχε μαλακωσει και ο πυρετος εξαφανιστηκε!!!! :):):) με ειδε ο γιατρος σημερα, και μου ειπε να παρω αντιβιωση γιατι το βλεπει λιγο κοκκινο αλλα να θηλαζω κανονικα!!!ευτυχως, γιατι αν επρεπε να τη θηλαζω μονο απο το ενα και απο το αλλο να ειμαι με το θηλαστρο για να το πεταω, θα εκανα χαρακιρι!!!!!! :o:o:o:o:o

μεσα σ'ολα, επεσε κι αφαλος μας!!!!αντε, γιατι φοβομουν οτι δεν θα συνεβαινε ποτε!!! ομως, βρε κοριτσια μεσα δεν ειναι κανονικο δερματακι και συνεχιζω να βαζω οινοπνευμα, πως πρεπει να ειναι;;;;

κοιμαται απο τις 7 και μαλλον πρεπει να την ξυπνησω για να φαει, γιατι τρομαξα χτες και δεν θελω να αφηνω πολυ ωρα το στηθος μου!!!

οντως , πολυ ωραιες μερες, σημερα το προσεξα, που βγηκα εξω για να δω το γιατρο!!!!

δαναη, μια χαρα οι καλεσμενοι, τελειος αριθμος!!!

γιουλη, μπραβο, πας πολυ καλα με τη διαιτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Γιουλη οι παιδιατροι λενε οχι μεχρι τον 6ο μηνα στο αντιληακο και στην θαλασσα. Το δερματακι τους ειναι πολυ ευαισθητο για να βαλουμε αντιληακο.

Λιγα γευματα δεν κανει ο μικρος; Κανονικα δεν ειναι 5 στα μικρα;

Ελενα τι αλλο του κανεις εσυ; αυτη η σταση τι ειναι; Δεν μου πνηγετε με τον ορο, τον βαζο στο πλαι και μετα τον γυρναω μπρουμητα.

Εμεις ξεκουραστηκαμε μια χαρα, αλλα ειχε ορεξη για κουβεντα στις 4. Τελικα κοιμηθηκε μονος του χωρις γρινια μετα απο μια ωριτσα περιπου. Εμενα με ποναει το στομαχι μου και μου την σπαει πολυ. Ηθελα να παω ΟΑΕΔ αλλα δεν ειχα αντοχες.

Δαναη μου μια χαρα θα ειναι τον Οκτωβρη για βαπτιση. Εγω θελω τον Αυγουστο αλλα δεν εχω μιλησει ακομ με την νονα του, ειναι στο εξωτερικο.

Αφροδιτη μου να βγαζεις λιγακι με το θηλαστρο εαν δεν τρωει η μικρη. Εγω εβγαλα την νυχτα γτ ειχαν γινει πετρα και οι δυο και δεν μπορουσα να κοιμηθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη τη δίαιτα κάνεις?Πας σε διαιτολόγο?για πες καμιά ιδέα....Αν και εμένα μου είναι δύσκολο να μαγειρεύω συγκεκριμένα φαγητά.Προτιμώ να μειώσω ποσότητες και να τρώω ελαφριά το βράδυ. Έχω να φάω παγωτό 4 μέρες!!!!!Νομίζω πως θα βγάλω στερητικά...χχοχοχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ,εμεις ειχαμε δυσκολη νυχτα...βουλωμενη μυτουλα και δυσφορια...το πρωι γιατρο...ισως κατι να τσιμπησε,μας ειπε,εγω σοκ,λιγο τσιμπλιτσα το ματακι....λιγο μυτουλα,πολυ ορο στη μυτη και κοληριο στο ματακι,ειχα ξεχασει το κλαμα αλλα μου ξανα ηρθε....αχ,απο βαρος πολυ καλα μας ειπε 5600,και την αλλη πεμτη εμβολιο,ευχομαι να πανε ολα καλα,εφυγε και η μανουλα μου χθες και δεσαμε,κανω και τη διατροφη...ολα μαζι,ευτυχως στις 6 μερες 1300.εαν θελετε μπορω να σας τη δωσω ειναι πληρης και για θηλαζουσες μονο που δε εχει αυτα τα εξτρα που μας φουσκωνουν!!!!Στις 30 θα παρουσιαστω στο σχολειο αχ μου ψιλοελλειψαν και εκεινα τα παιδακια....ευχομαι για ολους να ειναι μια γλυκεια Πεμπτη....θα τα πουμε και μετα. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Γιουλη οι παιδιατροι λενε οχι μεχρι τον 6ο μηνα στο αντιληακο και στην θαλασσα. Το δερματακι τους ειναι πολυ ευαισθητο για να βαλουμε αντιληακο.

Λιγα γευματα δεν κανει ο μικρος; Κανονικα δεν ειναι 5 στα μικρα;

Ελενα τι αλλο του κανεις εσυ; αυτη η σταση τι ειναι; Δεν μου πνηγετε με τον ορο, τον βαζο στο πλαι και μετα τον γυρναω μπρουμητα.

Εμεις ξεκουραστηκαμε μια χαρα, αλλα ειχε ορεξη για κουβεντα στις 4. Τελικα κοιμηθηκε μονος του χωρις γρινια μετα απο μια ωριτσα περιπου. Εμενα με ποναει το στομαχι μου και μου την σπαει πολυ. Ηθελα να παω ΟΑΕΔ αλλα δεν ειχα αντοχες.

Δαναη μου μια χαρα θα ειναι τον Οκτωβρη για βαπτιση. Εγω θελω τον Αυγουστο αλλα δεν εχω μιλησει ακομ με την νονα του, ειναι στο εξωτερικο.

Αφροδιτη μου να βγαζεις λιγακι με το θηλαστρο εαν δεν τρωει η μικρη. Εγω εβγαλα την νυχτα γτ ειχαν γινει πετρα και οι δυο και δεν μπορουσα να κοιμηθω.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΤΗΣ FREZYDERM ΜΕ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΑ ΦΙΛΤΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΚΑΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ....ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΠΙΝΕΙ 210 ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΜΠΟΥΚΩΝΩ...ΑΝ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ,ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΞΥΠΝΑΩ ΕΓΩ ΑΜΑ ΔΕΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙ...ΒΑΡΟΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.....ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΞΕΝΟΥ ΓΑΛΑΚΤΟΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη τη δίαιτα κάνεις?Πας σε διαιτολόγο?για πες καμιά ιδέα....Αν και εμένα μου είναι δύσκολο να μαγειρεύω συγκεκριμένα φαγητά.Προτιμώ να μειώσω ποσότητες και να τρώω ελαφριά το βράδυ. Έχω να φάω παγωτό 4 μέρες!!!!!Νομίζω πως θα βγάλω στερητικά...χχοχοχ

ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕ ΠΜ ΤΗ ΔΙΑΙΤΑ?

ΘΗΛΑΖΕΙΣ?ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και daddy! Καλορίζικο το καινούριο μας θεματάκι! :):)

Εμείς είχαμε μια πολύ δύσκολη βραδιά χτες.. Από το απόγευμα ξεκίνησαν τα πονάκια και πήγαμε μέχρι τις 3πμ.... (εγώ..κομμάτια..). Έλεγα "άλλη μια τέτοια βραδιά και τα παρατάω".. Το μεσημέρι έφαγα μπριάμ και ήπια και λίγο καφέ. Είχα ξεχάσει πως ο παιδίατρος μου είχε πει ότι τα λαδερά όταν είναι κοκκινιστά πειράζουν μερικά βρεφάκια.. Λέτε να φταίει αυτό σε συνδιασμό και με τον καφέ?

Γιούλη μου, αντιηλιακό δεν κάνει μέχρι τους 6 μήνες αλλά αν δεν μπορείς να το αποφύγεις πάρε της frezyderm που έχει φυσικά φίλτρα. (αυτό μου είπε ο παιδίατρος & το πήρα κι εγώ)

afrodite, έτσι όπως είπες πρέπει να είναι ο αφαλός. Βάλε άλλες 10 μέρες οινόπνευμα. Μετά, σιγά-σιγά θα γίνει κανονικό δέρμα.

Φιλιά στα υπόλοιπα κορίτσια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκερια εαν εχεις χρονο εγω θελω να μου γραψεις την διαιτα. Θελω να αρχισω λιγο διατροφη.

Γιουλη μου τωρα πια δεν τα ξυπναμε την νυχτα για να φανε. Εισαι τυχερη που ειναι πια ησυχος. Κοιματε την ημερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικιά μου πάντως έχει μειώσει πολύ τις ώρες ύπννου την ημέρα.Από εκεί που κοιμόταν και ξυπνούσε κάθε 3 ώρες τώρα το πολύ να κοιμηθεί συνολικά 1,502 ώρες όλη την ημέρα.Αρκει που κοιμάται τη νύχτα.Τώρα κοιμάται βέβαια, φτου φτου φτουυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και η δικιά μου δεν κοιμάται πολύ τη μέρα! Το βράδυ κοιμάται συνήθως 4 με 5 ώρες. Πάλι καλά!

Α! δε σας είπα! Σήμερα σαραντήσαμε!!!!! Πήγαμε και στην εκκλησία. Πολύ κλάμα λέμε..με πήραν τα ζουμιά..

Θυμήθηκα πριν 3 χρόνια που βρισκόμουν εκεί κλαίγοντας γτ είχα χάσει το πρώτο μου μωρό... και τώρα με αξίωσε η παναγίτσα να κρατάω στα χέρια μου τη μπέμπα!

Παναγίτσα μου, φύλαγε τα μωράκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!! Επιτέλους κοιμηθήκαμε ένα 5ωρο συνεχόμενο το βράδυ κ μετά το μάμ στις 6:30 άλλο ένα 3ωρο!Τώρα πάλι κοιμάται..παράξενο μου φαίνεται με τόση ησυχία στο σπίτι!Μακάρι να κρατήσει αυτά τα ωράρια..

Δανάη δε χορταίνω να τη βλέπω να γελάει τη Μυρτούλα!Αχ!Σας πουλάει κ σας αγοράζει απο τώρα με τα νάζια της!χιχι :D Μια χαρά 70 άτομα για βάπτιση,άντε με το καλό!

Γεωργιάννα μου η κίνηση κουνέλι ειναι όταν γυρνάς το μωρό ανάποδα ΄με το κεφάλι προς τα κάτω,το κρατάς απο τα ποδαράκια κ χτυπάς τη πλατούλα.Είναι η κίνηση "μάτ" όπως λέει ο παιδίατρος μας,αποκλείεται να μην συνέλθει με αυτό τον τρόπο! Αχρείαστη να είναι..εμείς τον πιάνουμε έτσι εφόσον δεν συνέρχεται ούτε με το φύσηγμα ούτε με το κλασσικό τρόπο (μπρούμυτα κ χτύπημα στη πλατούλα).Στο ξαναέπαθε; Ήθελα να σε ρωτήσω,το μασαζάκι στο ματάκι πώς το κάνεις;Εμείς απο αύριο θα βάζουμε ανα 1 ώρα σταγόνες για το πρώτο 24ωρο.

Γλυκερία μου περαστικούλια σας!Άντε να γίνει γρήγορα καλά κ εσύ να χαμογελάς γιατί έχεις τον σημαντικότερο λόγο δίπλα σου! ;) Δασκάλα είσαι άν επιτρέπεται;

Πεγκούλα περαστικά κ σε εσάς!πάει κ αυτό,τώρα θα είναι ακόμα πιο σούπερ η κουκλίτσα σου!ήσουν μέσα όταν της καυτηρίαζαν τον αφαλούλη;

Αφροδιτάκι δεν κλείνει αμέσως ο αφαλούλης,θέλει περίπου 8-10 μέρες.Μέχρο τότε θα είναι κάπως άσπρο μέσα βαθυά.Συνέχισε να στάζεις οινοπνευμα κ θα είναι OK!Επίσης καλό είναι για αυτές τις μέρες να μη πέφτει πολύ νεράκι μέσα.Αυτα μας είχε πεί ο δικός μας γιατρός.Με το στήθος τώρα όλα καλά;

Γιουλη μου καλή επιτυχία με τη δίαιτα!Καλύτερα σιγά κ σταθερά :D

Ευτυχώς γιατί δεν τα πάω καλά με τις δίαιτες ή μάλλον άν μου μαγειρεύουν άλλοι μια χαρά τα πάω :lol: ,έχω +3..τα οπόια δεν φαίνονται ιδιαίτερα αλλα ευελπιστώ να φύγουν μόνα τους όπως τα προηγούμενα 13.Τα περσινά ρουχαλάκια μου στη μεσούλα δεν κλείνουν..χμ,μάλλον η λεκάνη άνοιξε κ δεν θα ξανακλείσει σωστά;Εσάς κλείνουν; Ευκαιρία να ανανεώσω τη γκαρνταρόμπα μου! :lol: Αλήθεια,αυτή η χάλια μαύρη γραμμή στη κοιλια σας έφυγε η μόνο εμένα έχει κατσικωθεί κ είναι μια αηδία;

Αναστασάκι μου υπομπονή κοριτσάκι μου..εύχομαι να ηρεμήσει η μπουμπού σου για να ξεκουραστείς λιγάκι!Καλά σαράντα κιόλας!Η Παναγίτσα μας να προσέχει όλα τα μπεμπάκια!

Άφρο μου πώς τα πάτε εσείς;;

Έχει γενέθλια η συμπεθερούλα μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η δικια μου πλεον τη μερα κοιμαται σπανιοτατα...

χθες κοιμηθηκε 12-4.45 το πρωι, μετα θηλαζαμε κουτσα κουτσα ως τις 8, στο λικνο μονη της καθολου δεν ηθελε κ εφυγε ο μπαμπας για δουλεια κ αποκοιμηθηκαμε κ οι δυο στο μεγαααλο κρεββατι μεχρι τις 11 παρα, πολυ ωραια ηταν, ομως ρε κοριτσια... γυρναει μονη της μπρουμυτα κ την καταβρισκει.. κ μπρουμυτα κ ανασκελα το βραδυ κι αγχωνομαι τι να κανω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα, κι εμένα δε μου αρέσουν οι δίαιτες..βασικά δεν μπορώ να συμμορφωθώ :lol::lol:

Ευτυχώς μου έχουν μείνει μόνο 2,5 κιλά, αλλά όπως λες κι εσύ, τα παντελόνια στη μέση δεν κλείνουν..

Τη γραμμούλα στην κοιλιά την έχω κι εγώ ακόμη! Παρόλο που την έβγαλα αργά, στον 9ο μήνα και δεν φαινόταν πολύ, με το που βγήκε η μπουμπού και μάζεψε η κοιλιά φαίνεται πιο έντονα.. Πότε φεύγει? Ξέρετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! καλοριζικο το νο,2..να το γεμιΖουμε μεε ευχαριστες εμπειριες..

Στεισι μου τωρα εχεις την μπεμπυλα σου..μη σκέφτεσαι τα παλια..η Παναγια μας τα φυλάει τα μωράκια μας!!

Ελενακο ευχαριστουεμ για την συμβουλη.. κιε γω το εχω αγχος τι θα γινει αν μου παθει ακτι τετοιο..

Γιουλη κι εγω αυτο το αντιηλιακο πηρα.. 19 ευρω αλλα ειναι το μονο που μπορω να βαλω αν χρειαστει να την βγαλω εξω με ηλιο..βέβαια το αποφευγω αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος! Η αν βγουμε τις βαζω ενα καπελακι μεγαλο σε ολη τη μουρη κ μεσα στο ρινγκ σλινγκ χαμπαρι δεν παιρνει!! χαχα

Αφροδιτη περαστικουλαι!!

Αφρο γυρναει απο τωρα?!? Μη μου λες τετοια.εμεις την εχουμε αναμεσα μας μερικα βραδια αλλα ακινητη την βλεπω.. σηκλωνει το κεφαλι μονο δεξια αριστερα κ αυτο ειναι!!

Αχ μας χαμογέλαει αυτες τις μερς κανονικότατα παρακαλω.. κ με τα παιχνιδακιοα της αντιδράει και επισης οταν της φιλαω το λαιμο τρελαινεται!! Τηνα γαπαω την κορακλα μου!!

ΝΑ σας πω εγω ενα θεμα που εχψ να με βοηθησετε? μαλλον 3 θεματα..

Πρωτον : Εχει μερικα βραδυα που ιθηλαζει στις 12 κ ξυπναει στις 5.. εν μερη καλο..αλλα μηπως μειωθει το γαλα μου??

Δευτερον : Εχω γεμισει σπυρακια στη μουρη.. μπορει ναε ιναι ορμονικο; Τι να κανω? Καθαρισμο κ κρεμες βαζω οπως παντα !!

Τριτον : Θηλασμος & τατουαζ..μπορω να κανω?Η επειδη θηλαζω απαγορευεται? Ντρεπομαινα παρω το γιατρο τηλ να τον ρωτησω!!

Α , οι διαιτες σας πως πανε? εγω σημεαρ δεν εχασα γραμαριο.. δε ξερω τι φταιει.. τα πατπατκια που τσιμπησα το μεσιμερι η τα τυροπιθτακια το βραδυ? παντως το οτι εφαγα ενα κιλο καρπουζι αποκελιτε.. εγραφε ΕΝΑ ΦΡΟΥΤΟ ΕΠΟΧΗΣ :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΣΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο τατουατζης που μου ειχε κανει τα δικα μου στη λιστα που μου ειχε δωσει που ελεγε σε ποιες περιπτωσεις δεν κανει τατουαζ ειχε κ το θηλασμο...

εμενα παιδια στριφογυρναει πολυ ζωηρα τι θα κανω με το μπρουμυτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άφρο μου μακαρι να συνεχίσουμε κ εμείς αλλα κ εσείς να "φτιάξετε" τους Μαραθώνιους θηλασμούς σας! :D

Ανάσκελα λένε δεν πειράζει κ μένα απο πλάϊ που τον βάζω τον βρίσκω έτσι.Μπρούμυτα είναι λιγάκι επικίνδυνο άν δεν την επιβλέπεις,άν έβαζες σφηνάκι; Αλλα οι μισοί γιατροί το πειτρέπουν κ άλλοι μισοί το απαγορεύουν..

Αναστασία μου θα σε απογοητεύσω,τώρα μίλησα με τη κολλητή μου που γέννησε πριν 11μήνες κ μου είπε οτι την έχει ακόμα..λιγότερο έντονη αλλα υπάρχει! :( Στο γυναικολόγο πότε θα πάς; Μπάς κ ρώτησε καμία μετά απο καισαρική πόσο καιρό μπορούμε να κάνουμε μπανάκι στη θάλασσα;; Αχ!Θέλω να λιώσω στη παραλία.....του χρόνου.....

Ειρηνάκι ψόφισα στα γέλια έτσι όπως τα γράφεις!! =))=))

Τί τατουάζ θές να κάνεις;Εγώ φοβάμαι..θέλω να κάνω μέσα στο καρπό αλλα πονάει πολύ.

Για τον θηλασμό δε μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δε ξέρω,άν μάθεις γράψτο κ εδώ!

Για τα σπυράκια,μήπως έπαθες αλλεργία;έφαγες τίποτα που σε πειράζει;π.χ εμένα το αυγό άν φάω 2-3 φορές σε μια εβδομάδα μου βγάζει σπυράκια.Κόψε άν μπορείς για 2-3 μέρες τα πολλά γαλακτοκομικά κ άν είναι τελικά αλλεργία θα φύγουν.Μπορεί όμως να είναι ορμονικό μιάς κ ακόμα οι ορμόνες μας παίζουν.Πήγαινε σε ένα δερματολόγο καλού κακού. Άφοβα πάντως μπορείς να κάνεις πλύσεις με χαμομηλάκι κ μη βάζεις καθόλου κρέμες μέχρι να φύγουν.

Άφησα το καλύτερο για το τέλος.. φρούτο εποχής -ένα καρπούζι;;;χαχαχα :lol::lol: θα τη ξεκινήσω σήμερα αυτή τη δίατα!!! :lol::lol: τρελοκομείο!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...