Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

ιωαννα κ γεωργιαννα τι ωραια που ειναι ησυχα τα μωρακια σας!!!!!η δικια μου ειναι γκρινιαρουλα :lol: τι καλο μαγειρευετε σημερα?εγω εβαλα πατατουλες στον φουρνο θα κανω κ μια σαλατουλα κ θα περασει η μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειααα!

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου για τα λογάκια σας, το ίδιο πιστεύω κι εγώ, πως θα ηρεμήσει πολύ με το μωρό, κατανοώ το άγχος του, είναι και τεράστια αλλαγή, πολλά χρόνια εργένης βλέπετε... Απλώς μερικές φορές εξαντλούμαι κι εγώ, προσπαθώ όμως να μη δίνω σημασία!

Γύρισα από το ντόπλερ, ο μικρός πήγε 3300, όλα καλά είναι, δε ζορίζεται καθόλου κι επιτέλους άρχισε να κατεβαίνει (είχα πόνους χθες το βράδυ κι αισθανόμουν αρκετή πίεση, μάλλον κατέβαινε το μανάρι μου)!! Οπότε περιμένουμε ν' αποφασίσει μόνος του πότε θα βγει. Θα ξαναπάω βέβαια τη Δευτέρα για nst και κολπική εξέταση αλλά δε φαίνεται μέχρι στιγμής να υπάρχει λόγος πρόκλησης και πολύ χάρηκα!!!

Έχω γυναίκα σήμερα εδώ και κάνουμε το σπίτι, σε λίγο τελειώνουμε και θα πάμε στο γραφείο για ξεπάτωμα, καθώς ακόμα υπάρχουν χιλιάδες κουτιά και σακούλες που πρέπει να ταχτοποιηθούν! Μας βλέπω εκεί ως το βράδυ!!!

Φιλιάαα σε όλους!!

Σαμανθούλα περαστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα μου οι γυναικες ειναι πιο γρινιαρες απο τα αγορακια!!!!!!!!!!!

Σημερα εχει πολλα το μενου: φασολαδα για τον Αλεξανδρο, γεμιστα, κρεατοσουπα και μαλλον καρμποναρα (το βραδυ) για τον ανδρα μου που δεν τρωει τπτ απο τα προηγουμενα. Αφηστε ειχα ξεχασει οτι ειχα βγαλει μοσχαρακι για σουπα, και ειχα ξεκινησει ηδη τα γεμιστα.

Λοιπον εχω παραπονο ηδη κανονισατε για την επομενη εγκυμ. και εμενα θα με αφησετε μονη μου; Πως θα αντεξετε μ'ενα μωρο στην αγκαλια σας και αλλο ενα στην κοιλια σας; Θελω να τον χαρω λιγο στις αγκαλιες και μετα να βαλουμε μπρος για την κορη. Μαλλον σε κανενα 1-2 χρονια. Ο ανδρας μου εχει αρχισει να ζηλευει επειδη και τα δυο αγορακια μου εχουν αδυναμια, ουριτσες τους λεει. Και εγω του λεω η κορη εχει αδυναμια στο μπαμπα!! χα χα

Γωγω ξαναστειλε email στο Bebilino για να σου στειλουν κουπονια. Εμενα μου στελνουν μια φορα το μηνα, επειδη λειγουν στο τελος του μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μικρομανουλες και μπαμπακο!!! μια χαρα ειναι τα μωρουλια σας!!!!!μπραβο!!σαμανθα περαστικα, ελπιζω να μην ταλαιπωρηθεις πολυ με την παλιο-γαστρεντεριτιδα!!! εμεις πηγαμε στο γιατρο το πρωι, ειδε τον τραχηλο μου, ακομα ψηλα και πισω μου ειπε οτι ειναι, αλλα δεν αγχωνομαστε εχουμε καιρο.. τωρα θα ξαναπαω στις 27 του μηνα...εκανα και ενα καρδιογραφημα, μια χαρα ειμαι!!!

παντως, χθες ρωτουσε ο αντρας μου τη μπεμπα ποτε εχει σκοπο να γεννηθει, κι εκεινη του εδωσε μια κλωτσια οταν στις 2 ιουνιου!!!για να δουμε....!!δυστυχως, δε μπορω να κατσω πολυ ωρα στην καρεκλα γιατι ολο διαμαρτυρεται η μπουμπου και με τρελλαινει στην κλωτσια!!!!

σημερα ειχαμε μοσχαρακι κοκκινιστο με μακαρονια, αλλα βρε γεωργιαννα λιγουρευτηκα την καρμποναρα σου!!!! στα 14 κιλα ειμαι μεχρι τωρα, αλλα δε σκαω, και γραμμαριο να μη χασω μετα, φτανει να εχω γαλα για να τη θηλασω!!!

αυριο εχουμε και γαμο, παντρευεται μια πρωτη ξαδερφη του αντρα μου, και αντε να βρεις ρουχο να στριμωξεις την κοιλια μου!!! ψωνια δεν παιζει, ειχαμε πολλα εξοδα αυτο το μηνα κι ακομα δεν εχουμε τελειωσει.... αυτα απο μενα!!!φιλια στα νινια σας και σε οσες κοιλιτσες ακομα ειναι φουσκωμενες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια.. περιμένω μια θεία του άντρα μου να ρθεί για να ευχηθεί.. με πήρε τηλ. να με ρωτήσει αν δέχομαι, τι να της έλεγα.. κάποια πράγματα πρέπει να τα καταλαβαίνεις και απο μόνος σου.. δεν έχω σαραντίσει ακόμη, δεν έχουμε βρεί τους ρυθμούς μας με το μπέμπη να έχω και το άγχος μην έρθει κανείς και μας βρεί άνω κάτω ή με το βυζί έξω.. τι να πώ!! Εγώ περιμένω πως και πως να κοιμηθεί ο μπεμπάκος για να κοιμηθώ και εγώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δικιο εχεις χοανιτα!!!πρεπει να εχουν συγγενεις και φιλοι περισσοτερη ευαισθησια!!! στη θεση σου θα της αρνιομουν με την ελπιδα να μην παρεξηγηθει.... τι στα κομματια, καποια πραγματα πρεπει να ειναι αυτονοητα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Ιωαννα το ιδιο αγχος με εσενα εχω, μην ερθει καποιος και δεν μπορω να θηλασω το μικρο με την ησυχια μου. Ευτυχως τους το εχει κοψει ο ανδρας μου μεχρι να σαραντησουμε αλλα μετα τι γινετε;

Κοριτσια εχετε σκεφτει για την βαπτιση; Ποτε λετε να την κανετε;

Εγω θελω φετος ή τον Αυγουστο ή τον Σεπτεμβρη αλλα ακομη δεν εχουμε μιλησει με την νονα του, βλεπετε μενει Βελγιο και δεν ερχετε συχνα. Η μαμα μου θελει να κλεισει εισιτηρια για να ερθει και εγω δεν ξερω τι να κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι

πήρα τους παιδιάτρους μου και 1 παθολόγο και όλοι λένε το ίδιο: καλό πλύσιμο στα χέρια....πήρα και μάσκες...μας υποχρέωσαν...

τρέμω σας λέω μην κολλήσω την μπέμπα...έχει έρθει και η μαμά μου και την κρατάει και αερίζει τα δωμάτια συνέχεια και απολυμαίνει και εγώ είμαι σε καραντίνα στο δωμάτιό μου....

Κορίτσια μην ακούτε κανέναν και αν δεν θέλετε μην βάζετε κανέναν στο σπίτι σας...εγώ δεν ήθελα καν τα πεθερικά μου στο Ιασώ και δεν τους δέχτηκα....είχα που είχα τις δυσκολίες μου....να έχω και κόσμο να με ρωτάει και να με ζαλίζει? απα πα....και στο σπίτι την ίδια τακτική εφαρμόζω...να φανταστείτε για να έρθουν οι κουμπάροι μας σπίτι, φώναξα την μαμά μου και καθίσαμε λίγο με το μωρό και το πήρε μέσα η μαμά μου...ειδικά τώρα που είναι ανεμβολίαστα δεν το ρισκάρω με τίποτα!

Χοανίτα προτείνω να το ακυρώσεις στην θεία σου...σε καταλαβαίνω απόλυτα...

Γεωργιάννα εδώ στην Αθήνα ο καιρός είναι καλός και τον Οκτώβρη, μην σου πω Νοέμβρη και μπορείς να βαφτίσεις και αργότερα ...οπότε μην αγχώνεσαι!!!

Εμείς μάλλον θα βαφτίσουμε το ζουζούνι του χρόνου καθώς δεν υπάρχει ΚΑΘΟΛΟΥ χρόνος για να οργανώσω τα βαφτίσια...έχω μείνει πολύ πίσω στις δουλειές μου και κανείς δεν θα με λυπηθεί... :?:?:?

Αφροδίτη καλως ήρθεςπίσω!! τα 14 κιλά που έβαλες είναι τέλεια! Πίστεψέ με θα φύγουν χωρίς να το καταλάβεις...εγώ με τον θηλασμό την πάτησα γιατί δεν προλάβαινα να φάω και μειώθηκε πάρα πολύ το γάλα μου και το σταμάτησα...

samarcande πλησιάζει ο καιρός!!!!!!Μπορεί στο NST να μην έχεις καμία σύσπαση -όπως εγώ- και την επόμενη ημέρα να γεννήσεις...αλλά σου το λέω, να προσέχεις πολύ με τις δουλειές...εγώ έτσι την πάτησα και έσπασαν τα νερά νωρίτερα και το μωράκι δεν είχε κατέβει καθόλου και δεν είχε κάνει και καμιά προπαρασκευαστικη σύσπαση η μήτρα...Μην τρέχεις με τίποτα καισαρικές τζάμπα...

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και για το link σου!!! δεν έχω προλαβει να το μελετήσω αλλά θα το κάνω!!! Ήδη είναι καλύτερα τα πράγματα.... :D:D

ααα και για τους άντρες...μην ανησυχείς...τα πράγματα είναι τελείως διαφορετικά από αυτά που φανταζόμαστε...πάω στοίχημα ότι μόλις δει το μωράκι θα ξετρελαθεί!!!!!!

happy μου : πλάκα θα έχει να μείνουμε ξανά το ίδιο διάστημα έγκυες..αν και ...και αυτό να μην γίνει θα τα λέμε από εδω!! Ο άντρας μου ήδη λέει να ξεκινήσουμε προσπάθειες τα Χριστούγεννα...και όσο και αν μου αρέσουν οι...προσπαθειες (χιχιχιχιχιχ :oops::oops::oops: ) και μπορώ να πω ότι είχα καλή εγκυμοσύνη....φοβάμαι λιγάκι τις δυσκολίες που έχουν 2 παιδιά....έρχομαι από τρίτεκνη οικογένεια με εργαζόμενη μαμά και μεγάλο σπίτι και πραγματικά ενώ πάντα ήθελα και εγώ 3 παιδιά...την θυμάμαι ώρες ώρες να είναι κατάκοπη και πραγματικά να προσπαθεί να δώσει το παραπάνω και να μην αντέχει...και κάπου σκέφτομαι να το αφήσουμε για μερικά χρόνια και ...όποτε προκύψει να το καλοδεχτούμε :D:D:D γιατί κορίτσια μπορεί να πουμε: θα κάνω 2 παιδιά και μετά να προκύψει και 3ο! ή να πουμε θα κάνω 3 παιδιά και να προκύψει 4ο...ή και δίδυμα χαχαχα 5 στο σύνολο!!!!!!!!

αλήθεια κορίτσια, από...ζουζουνιές πώς τα πάτε? εμείς είχαμε μερικές πολύ πολύ επιτυχημένες απόπειρες πριν αρρωστήσουμε και μπορώ να πω ότι μου είχε λείψει πάρα πάρα πολύ ο αγαπημένος μου.............αχχχχχχχ τι λέω η γυναίκα !!! παραληρώ από τον πυρετό!!!

Ηλιοδωρα μου να μου φιλήσεις την ζουζουνίτσα σου....εσύ μπορείς να την αφήσεις στην μαμά σου...από ότι είδα στην φωτογραφιες ειναι ΓΛΥΚΎΤΑΤΗ και σίγουρα θα λατρεύει το εγγόνι της :D:D:D

afro24 τα γράφεις πολύ ωραία...πέθανα στο γέλιο :lol::lol::lol: και εμένα μου την είχαν σπάσει όσοι με ρωτούσαν: καλά ακόμη δεν γέννησες?

Ελενάκι μου είσαι πάρα πολύ καλά στα κιλά!τα υπόλοιπα 5 σίγουρα θα φύγουν από μόνα τους!!! εμένα μου έμεινε 1 κιλό και δεν λέει να φύγει...γκρρρρρρρρρ...αλλά μπορώ να πω ότι άνοιξε λιγάκι η λεκάνη μου (είχα πολύ μικρή λεκάνη) και έχω εκνευριστεί λίγο...ελπίζω να ...'μπει' σύντομα :lol::lol::lol:

GeoV, ΤΟυρίστρια, swetty, newmama φιλάκια !! δεν αντέχω να διαΒΆΣΩ τόσο πίσω για τα νέα σας! ελπίζω να είστε καλά!!

πάω να μαζέψω τα κομμάτια μου να ξαπλώσω...

πολλά πολλά φιλάκια :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν απο λίγη ώρα έφυγε η θεία μας... αυτός ο γιος μου πως με καταλαβαίνει απο τώρα... τον πήρε λίγο αγκαλιά και έκανε κακάκια μπόλικα και τσισάκια.. χιχι! Τι να πω βρε κορίτσια, κάποιοι άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν! Και καλά αυτή είναι μεγάλη γυναίκα πες άντε.. κάτι άλλοι που έχουν και μικρά παιδιά στο σχολείο που με ρώτησαν αν μπορούν να ρθούν;; Τους είπα ευγενικά ότι καλύτερα να ρθούνε αφού σαραντίσω να βρούμε τους ρυθμούς μας.. και εντάξυ το δεχθήκανε! Γεωργιάννα εγώ πάντως το έβγαλα το μεμε που λέει και η Ειρήνη και τον τάισα, δεν θα αφήνω το παιδί νυστικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν παιζομαι καθολου!!! Πλακωσα τα πατατακια!! και θελω να χασω κιλα χι χι χι

Σαμανθα μου περαστικουλια!!!

Αχ τι ζουζουνιες λες, περιμενω να παω στο ιατρο να μου δωσει το οκ. Αλλα δεν σας κρυβω οτι με εχει αγχωσει αυτο. ειμαι ραμμενη και φοβαμαι μη πονεσω.

Καλα εκανες Ιωαννα και ταισε το μικρο κανονικα. Δεν μου αρεσει που εδω στην Ελλεδα το να το βγαλεις και να ταισεις το παιδι σου ειναι εξωφρενικο, ενω σε αλλες χωρες το θεωρουν φυσιολογικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΜΕΡΑ,ΕΦΥΓΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ,ΣΝΙΦ.....Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΧΘΕς ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΞΕΧΑΣΕ ΤΗ ΛΕΞΗ "ΚΑΚΑΚΙΑ"....ΒΑΛΑΜΕ ΧΑΜΟΜΗΛΑΚΙ ΣΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΟΥΜΕ...ΔΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΣΚΕΤΟ ,ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΣΑ ΜΛ?ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΠΗΡΕ Ο ΑΝΤΡΑς ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΚΑΤΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΖΕΥΩ ΤΗ ΚΟΥΖΙΝΑ ΒΛΕΠΕΙς ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ 17 ΣΚΑΛΙΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ,ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ.Ο ΑΦΑΛΟς ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΛΗΓΟΥΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΑς ? Ο ΓΙΑΤΡΟς ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΗΣΥΧΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙς ΚΟΙΛΙΤΣΕςΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!

Χοανιτα πανω απολα πλεον βαζεις το παιδι σου,τους το λες ευγενικα κ αν δεν το καταλαβαινουν η παρεξηγηθουν,ξυδακι.Εμ μα πια,ειναι δυνατον?

Εγω δεν δεχτηκα κανεναν αλλα ευτυχως ολοι δειξαν κατανοηση.Ειναι δυσκολο να 8ες να μπεις σε ενα προγραμμα ,να εχεις το μωρο κ τις αναγκες του την ηρεμια σας κτλ και να βαζετε στο κεφαλι σας επισκεψεις,δεν φτανει μονο αυτο 8α πρεπει να σερβιρεις κ μετα να μαζευεις...

Προς το τελος τους δεχομουν εναν εναν κ απο λιγο...

Λοιπον επιτελους τελος με τις εξετασεις,η χολοσταση υποχωρησε αρκετα απλα στην 2η εγκυμοσυνη 8α πρεπει να το παρακολου8ησουμε απο την αρχη.

Αφηστε πολυ ταλαιπωρια 2 ωρες περιμενα να μπω στον Υπατολογο,αργησε να ερ8ει κλασσικα.

Μετα πηγα γυναικολογο μου εδωσε κ το οκ για το μπιμπ :oops: κ σημερα μετα απο 10-11 μηνες ξελαμπικαραμε επιτελους. :oops:

Μετα πηγα κηφισο στο Λητω κ Mother care ,της πηρα μπανακι κ ενα στρωματακι πολυ μαλακο για μεσα στο νερο,σαν αφρολεξ με υφασμα...επισης το σετ κασετινα με 8ερμομετρο μπανιου,βουρτσα,χτενα,νυχοκοπτη,ψαλιδι,λιμα,οδοντοβουρτσα,σε μια πολυ ωραια πρακτικη 8ηκη.

25 ευρω.

Ο γιατρος μου ειπε να ψωνιζω απο αυτα τα καταστηματα που ειναι εγκεγκριμενα απο την Ευρωπαικη Ενωση ολα τα προιοντα.Εβγαλα κ καρτα στο Λητω.Αυτα.

Μετα απο πολυ γκρινια κοιμη8ηκε το καλο μου στο ριλαξ.Την παιρνω να παω για υπνο επιτελους,μην το ματιασω.....ουφφφ.

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα... τάισα τον μικρό πριν λίγο, κοιμήθηκε αλλά είναι ανύσηχος, σφίγγεται για να κάνει κακάκια;; Μάλλον.. έκανα και καφεδάκι στον άντρα μου και τώρα λέω να ξαπλώσω λίγο δίπλα του, όχι ότι θα κοιμηθώ αλλά έτσι να κλείσω λίγο τα μάτια μου να ξεκουραστώ! Περιμένουμε και τη παιδίατρο σήμερα.. για να δούμε πόσο έχει πάρει ο μικρούλης μας.. Γιώργο δεν ξέρω αν ισχύει αυτό με το ξένο γάλα.. και εμένα ο δικός μου καμιά φορά δεν ενεργείται για ώρες ή και μέρα ολόκληρη αλλά τον βλέπω ότι ζορίζεται, του έχω κάνει και εγώ κάτι παρόμοιο με αυτό που διάβασες.. έτριψα τη μύτη απο το παιδικό θερμόμετρο σε παιδικό σαπουνάκι, αφού πρώτα το ζέστανα για δευτερόλεπτα και μετά το έβαλα στο ποπουδάκο του έξω-έξω και τα έκανε μετά, ανακουφίστηκε! Αυτό που διάβασες, ότι μετά απο 3 μέρες πρέπει να ανυσηχούμε, απο όσο έχω ακούσει και εγώ απο άλλους γονείς ισχύει.. Γωγώ τι καλά που τελείωσες με τις εξετάσεις και πήρες και το οκ απο τον γυναικολόγο σου.. περιμένω και εγώ πως και πως να περάσουν αυτές οι 2 βδομάδες που έμειναν για να πάω στη γιατρό μου να μου πει ότι μπορούμε και εμείς να έρθουμε σε επαφή.. Sweety τι πληγούλα έχει ο αφαλός;; Ο δικός μας έπεσε την 6 μέρα, δεν πρόσεξα να έχει πληγούλα. Και εμάς η παιδίατρος μας είχε πει να του βάζουμε οινόπνευμα στον αφαλό κάθε φορά που τον αλλάζουμε και μετά το μπάνιο και 2 φορές τη μέρα petadin..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Εχτες κοιμη8ηκε 1η φορα 5 ωρες!!!Αχ νοιω8ω πιο ξεκουραστη σημερα παρολο που τα επομενα γευματα ειναι 2ωρα περιπου.

Χοανιτα αντε κ εσεις με το καλο,ασε,βρηκα τον ευατο μου.

Λοιπον Νταντυ,ακριβως τα ιδια ειχαμε κ εμεις,σαν να διαβαζα εμενα,τοσο πολυ...μην ανυσηχεις κα8ολου,εμενα ο γιατρος μου ειπε εως κ 5 ημερες δεν πειραζει αν δεν κανει κακακια.

Λογικο ειναι,ζοριζεται κ κοκκινιζει αλλα ευτυχως δεν κλαιει.

Στην αρχη αργουσε εως 3 ημερες κ τωρα κανει 1-2 φορες την ημερα.

Δεν χρειαζεται να βαζεις μπατονετα κ 8ερμομετρο.Μονο σε ειδικες περιπτωσεις που το μωρο κλαιει γοερα.

Ολα καλα μην ανυσηχεις ΚΑ8ΟΛΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα,μπαμπα κι εμεις τα ιδια εχουμε 2 μερες χωρις,πηρα το γιατρο τωρα .κλισματακι μικρο και αλλαγη γαλατος απο frisolac se novalac it.κοντευω να σκασω.του εχω δωσει 4 φορες γαλα με χαμομηλι και τιποτα...μαζευει τα ποδαρακια αερια συνεχεια και τιποτα,τα ιδια ειχα και με την κορη μου...Να ειστε ολοι καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Ιωαννα μου και ο δικος μου σφιγγετε απο το πρωι στον υπνο του. Λεω να του δωσω χαμομηλι αργοτερα, εχει κανει κακα. Για ρωτα το παιδιατρο να δουμε τι θα σου πει.

Γωγω μου ξεχασα να σου πω ωραια πατουσιτσα!!!! Νομιζα οτι τα μωρα που τρωνε ξενο κοιμουνται πιο πολυ και γενικα δεν τρωνε τοσο συχνα, αλλα απ'οτι βλεπω δεν ισχυει. Πολυ χαιρομαι που ειναι οκ με την υγεια σου.

Γιωργο ειναι φυσιολογικο αυτο με τα κακα, δεν φταιει το γαλα. Μπορει το αλλο να του προκαλει και δυσκοιλιοτητα, ειναι στο παιδι και τι του κανει σαν γαλα. Μπορει ο μικουλης σου να μην κανει κακα με το κιανουργιο και αλλο παιδακι να κανει συχνα.

Γλυκερια πολλα σκαλια εχετε, τα δικα μου ειναι καμια δεκαρια.

Εαν πινει ο Λευτερης σκετο δωστου, εμενα μου ειπε 30 μλ. μεχρι 3 φορες την ημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες και μπαμπακα!!!!γιωργο χαιρομαι που ηρεμησε το αγορακι σας!!!χορτασε μωρε, το καημενο!!!κι ευχομαι γρηγορα να ξεπερασει το θεμα με τα κακακια....παντως, λιγο πολυ, ολα τα μωρακια στην αρχη εχουν ενα θεματακι μεχρι να ρυθμιστει το εντερακι τους....

εμεις εχουμε γαμο σημερα, και το τραπεζι ειναι στη γλυφαδα σε εξωτερικο χωρο, ελπιζω να μην κανει κρυο, γιατι ηδη εχω ενα προβλημα με τα ρουχα που θα βαλω, δε λεει να ψαχνω και πανωφορια που να μου κανουν....

η μπεμπα μου ολο κουνιεται, ησυχια δε βρισκει!!!!μερικες φορες ανησυχω μηπως την ενοχλει κατι, μηπως ειναι πουθενα δεμενη με το λωρο και προσπαθει να ελευθερωθει, κι αλλες απλα χαιρομαι που τη νιωθω ζωηρη στην κοιλια μου!!!!η αφρο τι εκανε αραγε;;;;;εχουμε κανενα νεο της;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα! , geov kai sweet σας ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκιση σας , με ανακουφισατε τωρα παιδια , θα δω ποτε θα κανει τα πρωτα του κακκακια και θα σας ενημερωσω . καλου κακου θα ενημερωσουμε και την παιδιατρο μας και θα σας πςι τι θα μας πει , παντως ενταξει δεν παραπονιετε το αγορακι μας πινει το γαλτακι και κοιματε ,μονο ωρες ωρες κλαιει λιγακι και κοκκινιζει , σαν να σφιγγεται και εχει και κανα αεριο.

ωστε geo v μου να μην του βαζουμε τιποτα ε μονο σε ειδικες περιπτωσεις που κλαιει πολυ.? δηλαδη να το αφησω ετσι και απο μονο του θα κανει 1-2 φορες την ημερα οπως και σε σενα?

να σε καλα !!! χχχχχ

Αυτη την συμβουλη μου εδωσε ο γιατρος κ μεχρι τωρα δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα,το εντερακι της μπηκε κ αυτο σε προγραμμα...με λιγη υπομονη μονο.Να μην στεναχωριεσται κ αγχωνεστε ακομα κ αυτο το αντιλαμβανεται το μωρακι σας.Ολα αυτα ειναι μηδαμινα....

Χαιρομαι που εκανε κ μαγουλακια!!!Ολα πανε τελεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθε και η παιδίατρος.. από 2.750 φτάσαμε 3.400 και 54πόντοι σε 15μέρες.. μου είπε ότι είναι μια χαρά, να συνεχιζω να τον θηλάζω.. τον βρήκε μια χαρά!! Ουφ μου έφυγε ένα άγχος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:P:P:Pμεγαλη χαρα γεμισαμε 2 πανες..ποιος περιμενε οτι αυτο το γεγοος ειναι η ευτυχια,αλλαξαμε κ το γαλα για να δουμε,πως θα παει/καλο μεσημερι !μπραβο χοανιτα τελειο το μωρακι σου κι εμεις 2850 ειμασταν πριν μια εβδομαδα την αλλη Παρασκευη θα μας δει ο γιατρος...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα πολυ καλος ο μπεμπακος, ειδες και το γαλα σου μια χαρα ειναι. Ποσους ποντους εβαλε σε 15μερες. Εγω εχω ζυγαρια, αλλα δεν ξερω ποσους ποντους εχει παρει και ο ανδρας μου με ρωταει συχνα.

Πιπιλα τα δικα σας μωρα πηρανε; Εμενα μου την φτυνει αλλα προσπαθω να τον μαθω για να μην κοιματε με το μεμε στο στομα.

βρηκα αυτο το αρθρο για τους μπαμπαδες.

http://www.babyspace.gr/Article/new-dad ... 220-5.html

Αφροδιτη μια χαρα ειναι η μπαμπα σου απλα δεν εχει αλλο χωρο μεσα και προσπαθει να χωραει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα μου πήρε 2 πόντους είναι καλά; Η παιδίατρος μου είπε ότι είναι μια χαρά.. όσο για τη πιπίλα έμενα όταν πεινάει και θέλω να τον καθηστερήσω για να τον αλλάξω πρώτα την πιάνει αλλά για λίγο μέχρι να καταλάβει ότι δεν είναι φαγητούλι.. χιχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησε κι η Άφρο μας!!! [smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob5.gif][smilie=blob7.gif]

Σήμερα το πρωί στις 10, η μπέμπα είναι 3450, είναι κι οι δυο τους καλά!

Την έπιασαν οι πόνοι νωρίς τη νύχτα και ταλαιπωρήθηκε αρκετά γιατί τελευταία στιγμή η μικρή άλλαξε θέση και προσπαθούσαν να τη γυρίσουν. Τέλος καλό, όλα καλά όμως, γέννησε φυσιολογικά.

Μπράβο στην Αφρούλα και τη μικρή Αννούλα, να'ναι πάντα γερές και ζωηρές!!!

[smilie=wav.gif]

[smilie=blob1.gif] [smilie=blob1.gif] [smilie=blob1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο το κορίτσι μας.. να σου ζήσει Afro, να ναι πάντα καλότυχο και εσύ καλή λοχεία να έχεις.. Samarcande δώστ' της τις ευχές μας αν ξαναμιλήσεις μαζί της..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!

ΝΑ ΖΗΣΕΙ Η ΑΝΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΝΑ 'ΧΕΙ Η ΑΦΡΟ!!!!!!

ελπιζω να ειναι τελεια μαμα και κορη και να απολαμβανουν η μια την αλλη!!!!αντε με το καλο να επιστρεψει να μας τα πει κι απο κοντα!!!

σαμαρκανδη και στα δικα μας!!!!με κανεναν πονο!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...