Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΠΑΝΕΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ???


Recommended Posts

Γιωτα μου και εμεις libero αλλα να κοιτας ο Μαρινοπουλος βγαζει συχνα -40% και διαφορες αλλες προσφορες και να παιρνεις διαφορα νουμερ,και εγω εχω μια ντουλαπα στο φουλ και ανανεωνω οταν ακουω καμια προσφορα,στην κλινικη θα σου δωσουν pambers.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 66
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελικά κορίτσια,έκανα μια δοκιμή στις πάνες: pampers,babylino,nanny,libero και τα συμπεράσματα είναι τα εξής:

1.Libero,καλή εφαρμογή,όχι άσχημες μυρωδιές,καλή τιμή,για διαρροές δεν είμαι σίγουρη ακόμα...

2.Pampers,καλή εφαρμογή,περίεργη μυρωδιά,όχι διαρροές,ακριβές

3.Babylino,όχι τόσο καλή εφαρμογή,όχι μυρωδιές,πολλές διαρροές,μέτρια τιμή

4.Nanny,άσχημη εφαρμογή,όχι μυρωδιές,όχι διαρροές,καλή τιμή

Αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Εμείς μέχρι στιγμής έχουμε δοκιμάσει babylino και libero και τα αποτελέσματα έχουν ως εξής: με τις πρώτες δεν παρατηρήσαμε κάτι κακό, και με τις δεύτερες (libero) μπορώ να πω ότι η αίσθηση είναι ουδέτερη. βεβαια νομίζω ότι βρεχεται πιο πολύ, κοινώς έχουν διαρροές συχνότερα, κ κάτι άλλο που δεν μου άρεσε καθόλου, μα καθολου, είναι ότι το σούπερ τις έβγαλε προσφορά κ τελικά ήταν ελαττωματικές :shock: δεν είχαν το σχέδιο καθόλου μπροστά κ κάτι τους είχε ξεφύγει προφανώς στην παραγωγή, οπότε η εφαρμογή είναι ακόμη χειρότερη! Έλεος δηλαδη!....

προς δοκιμή έχουμε μια συσκευασία pampers :roll:

επίσης, σε σχέση με αυτό που αναφέρετε για τις πανες του lidl (νομίζω είναι οι toujours), σκέφτηκα κ εγώ αργότερα να δοκιμάσω, ωστόσο μετά από μία αναφορά μιας κοπέλας εδώ στο φόρουμ, μπήκα στην ιστοσελίδα της nannys και ειλικρινά διερωτώμαι, εφόσον είναι ελληνικότατες (εταιρεία Λινέτ), γιατί να μην τις δοκιμάσω??? Έστειλα mail και μου απάντησαν ότι κάνουν δωρεάν διανομή σε νομό Αττικής, μάλιστα τις πρώτες 50 πάνες από περίπου 8 έως 12€, ανάλογα ποιες θα επιλέξεις + μωρομάντηλα δωρο.

Μου τη σπάει να πετάμε τα λεφτά μας σε Γερμανούς κ άλλους λοιπούς κ να μη στηρίζουμε τη δική μας παραγωγή, κοινώς nannys και babylino που είναι τα μόνα ελληνικά τέτοια προϊόντα! Με την προϋπόθεση πάντα ότι ταιριάζουν στο δέρμα του μωρού μας κ δεν δημιουργούν κάποιο πρόβλημα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Με τα pampers είμαι ευχαριστημένη αλλά η τιμή είναι κάπως. Έχουμε δοκιμάσει και τα babylino αλλά έβγαλε σπιράκια. Τα libero δεν τα έχουμε κάνει test drive.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα κι εγω τα πειραματα μου κ τελικα κατεληξα (λεμε τωρα).... :) στις λιμπερο...τα pampers δεν μου αρεσαν κ δε με βολεψαν ασε που θα συμφωνησω με οσες λενε οτι μυριζουν καπως.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια,δοκίμασα τις πάνες του lidl, και έμεινα πολύ ευχαριστημένη!!!Αφήστε που κάνουν 9 και κάτι η οικονομική συσκευασία!!

Το μικροτερο νουμερο για ποσα κιλα μωρακι ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σε γελάσω...Εγώ άρχισα με το νούμερο 3 που είναι για 4-7 κιλά.Θα πάω αύριο πάλι να πάρω οπότε θα το κοιτάξω και θα σου πω!! ;)

Αννουλα με Νο3?????? :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Πω πω εμεις το 3 το φορεσαμε πριν κανα μηνα...!!!!

Τωρα εγω της πηρα Pampers Active Fit-pampers επαιρνα απο την αρχη- κ μου αρεσαν πολυ!! Νομιζω οτι ειναι λιγο πιο λεπτες, αν κ λιγο πιο ακριβες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα με Νο3?????? :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Πω πω εμεις το 3 το φορεσαμε πριν κανα μηνα...!!!!

Τωρα εγω της πηρα Pampers Active Fit-pampers επαιρνα απο την αρχη- κ μου αρεσαν πολυ!! Νομιζω οτι ειναι λιγο πιο λεπτες, αν κ λιγο πιο ακριβες...

Μάλλον παρεξηγήθηκα..εννοούσα ότι ξεκίνησα τα συγκεκριμένα πάμπερς του Λίντλ με το νούμερο 3!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααα ωραια! Ευχαριστω ΑΝΝΟΥΛΑ!

Οι μικρες μου ειναι 4.500 κιλα οποτε θα τους κανουν!!!! Θα τις δοκιμασω αμεσα! ;)

Ναι δοκίμασέ τες!!Συμφέρουν πολύ!!!Εγώ βρήκα την υγειά μου!!Να σου ζήσουν οι μικρούλες,είναι ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικος μου ειναι 4800γρ. και του βαζω το Νο 2 σε babylino γιατι πηρα τα libero και ειχαμε διαρροες. Το Νο3 περιπου ποτε τα αλλαζουμε; Δοκιμασα αλλα ηταν μεγαλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικος μου ειναι 4800γρ. και του βαζω το Νο 2 σε babylino γιατι πηρα τα libero και ειχαμε διαρροες. Το Νο3 περιπου ποτε τα αλλαζουμε; Δοκιμασα αλλα ηταν μεγαλες.

Μετράει και το ύψος καθώς και η μάρκα της πάνας!!Εγώ που δοκίμασα τις babylino μου έκανε πολλές φορές διαρροές...Εγώ αλλάζω νούμερο όποτε φτάσει στα μισά των κιλών π.χ. αν είναι από 4 έως 9 κιλά,αλλάζω στα 7.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Εγώ χρησιμοποιώ στο γιό μου τα pampers, είμαι πολύ ευχαριστημένη και ας είναι ακριβές. Δε ρισκάρω να του πάρω τις πολύ φτηνές και να συγκαεί. ΄'Εχω δοκιμάσει και τις libero αλλά δε συγκρίνονται με τα pampers.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα που γεννησα δοκιμασα διαφορες μαρκες κ η γνωμη μου ειναι..

τα pampers ειναι πανακριβα εχουν μια παραξενη μυρωδια κ φουσκωνουν γρηγορα κ οταν τα ακουμπας απ εξω εχουν την αισθηση του υγρου..

τα καινουρια bebylino μυριζουν υπεροχα ειναι λεπτα κ απορροφητικατο μονο ελλατωμα που βρηκα ειναι οτι δεν εχει η μεσουλα λαστιχακι..

του lidl ειναι ιδια με τα babylino!!!!!

κ τα libero ειναι για μενα τα πιο βολικα,μενει στεγνο το μωρο κ κραταει η πανα περισσοτερες ωρες,σιγουρα δεν ειναι τοσο μαλακες οσο τα pamrers αλλα για μενα ειναι καλυτερα..

θελω να δοκομασω τωρα τις μαρκες pamrers την πορτοκαλι σειρα κ του μαρινοπουλου..

το μωρο μου με καμμια πανα δεν ειχε διαρροες κ με καμμια δεν εχει συγκαει

καθε φορα που κανει κακα την πλενω με νερο κ σαπουναδα κ καθημερινα sudocrem.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Happy η πορτοκαλί σειρά δεν μυρίζει, αυτά να παίρνεις! baby dry νομίζω ότι λέγονται. Τα υπολοιπα μυρίζουν πολύ άσχημα...

Εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω δοκιμάσει άλλες εκτός από libero και pampers, χθες αγόρασα ένα πακέτο babylino sensitive να δοκιμάσω γιατί μου έχουν πει ότι είναι καλές, για να δούμε... διαρροές δεν είχα πάντως με καμία μάρκα.

Α είχα δοκιμάσει και τις nannys γιατί ήταν σε ένα diaper cake που μου είχαν φέρει. Στο νούμερο για νεογέννητα ήταν σχετικά καλές οι μεγαλύτερες είναι χάλια, και από εφαρμογή και από ποιότητα γενικότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Simpl Dry ειναι η πορτοκαλη σειρα..δε μου αρεσαν οταν τις πηρα.

happy δοκιμασε αντι για σουντοκριμ να βαζεις σπαθολαδο σε καθε αλλαγη πανας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια....φερατε το θεμα στην επειφανεια και μαρεσει..

η μικρη εδω και 10 μερες..κοκκινος ο πωπως της και του πιπι της..τα χειλια..μονιμως ροζ χωρις να ποναει ιδιαιτερα.κατα καιρους μεσα στην ημερα...

ερεθιζεται παρα πολυ στα στανταρ σημεια και δε μπορει ουτε να κατσει..κοκκινιζει απιστευτα..

ρ\τι σουντοκριμ,τι αλλαξαξ παν,τι πενατεν..

μελανι δεν εβαλα ακομα αλλα το σκεφτομαι..και μου ειπαν και μια αλλη..τηε εοσιν 2 γρ..

τι αλλο να κανω;;

ελεολαιδο δεν εβαλα..γιατι κατι ελαιωδες νομιζω δε θα εκανε καλο..

τι σκατα μπορει να ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηπως Γωγω μου τρωει κατι καινουριο αυτες τις μερες?

Οι πανες φανταζομαι δεν αλλαξαν?

Εγω κοριτσια βολευομαι με τα παντα! :D και η Αννυ επισης! :P Βεβαια εχω μια ιδιαιτερη συμπαθεια στις παμπερς ειδικα για τον βραδ.υπνο κ στις πανες βρακακι της λιμπερο..

Ειναι αναλογα στο μωρακι νομιζω..κ στα γουστα της μαμας! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ αναστα..χρωσταω συνταγη παγωτο μερεντα,ε;;

τα μαθαινω..μη στεναχωριεσαι..

απο την αλλη σκεφτηκα το ομοιοπαθητικ οχαπι ..αλλα ξεκινησαν ολα 10 μερες μετα...τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xρωστας κακουργα χρωσταααας!!!!! :lol:

Δλδ ηπιε καποιο χαπακι κ μετα απο 10 μερες το επαθε?και τωρα που συνεχιζει να ειναι κοκκινο ,παιρνει ακομα χαπια..?Δεν ξερω ρε συ...Λες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις με παμπερς ξεκινησαμε και με αυτα τελειωσαμε

επειδη ειχα μεινει ευχαρηστημενη και ο μικρος το ιδιο δεν τα αλλαξα

καποια στιγμη μονο του πηρα απο τα λιντλ αλλα δεν του εκαναν (το μικροτερο νουμερο του ηταν τεραστιο :shock: )

τωρα πια που φοραμε μονο την νυχτα παιρνω την πορτοκαλι σειρα τα simple dry της παμπερς

σε λιγο καιρο θα κοψουμε και αυτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1 xara..aντε κοψτε τα μπεμπυλης να τελεωνετε....

ναι..αλλα δε νονμιχζω να ειναι απο αυτα ρε συ αναστα...

γιατι δεν ειναι παντα ερεθισμενος..κατα διαστηματα μεσα στην ημερα...

να δουμε πως θα παει..πηρα τωρα τα παμπερσ ακτιβ φιτ..μου τα παρουσιασαν για αλα..αι να δουμε

να και καπου που δεν εχει προβλημα η μικρη σου :lol::lol::lol::lol: αναστα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...