Μετάβαση σε περιεχόμενο

δωματιου μωρου!!!


mpempakos

Recommended Posts

καλη χρονια σας ευχομαι! με υγεια και ευτυχια σε ολες! κοριτσια εχω τον μπεμπακο μου που ειναι 2μιση μηνων και των εχω στο δωματιο μου. και σκεφτομαι να τον παω στο δωματιο του. αλλα φοβαμαι μηπως μου πνιγει γιατι βγαζει αρκετες γουλιτσες. και το αλλο οτι μπορει να μην τον ακουσω το βραδυ. εσεις τη λετε να κανω; ποτε πρεπει να τον παω στο δωματιο του;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempakos έγραψε:

καλη χρονια σας ευχομαι! με υγεια και ευτυχια σε ολες! κοριτσια εχω τον μπεμπακο μου που ειναι 2μιση μηνων και των εχω στο δωματιο μου. και σκεφτομαι να τον παω στο δωματιο του. αλλα φοβαμαι μηπως μου πνιγει γιατι βγαζει αρκετες γουλιτσες. και το αλλο οτι μπορει να μην τον ακουσω το βραδυ. εσεις τη λετε να κανω; ποτε πρεπει να τον παω στο δωματιο του;

ειναι 6 μηνων και την εχω ακομα στο δωματο μας και μαλιστα η κουνια της ειναι ακριβως διπλα απο το κρεββατι μας και κοιμομαστε αγκαλιτσα

και εγω φοβαμαι μην μου σκεπαστει με τα σκεπασματα γιατι τα τραβαει για να τα φαει και δεν ειμαι ετοιμη να την αποχωριστω ακομα κανε αυτο που νομιζεις οτι ειναι καλυτερο για το μικρακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα παλη απο την πρωτη μερα κοιμαται στο δοματιο του- ασχετα αν εγω τις πρωτες δυο-τρεις μερες δεν κοιμηθηκα καθολου. Ειναι σχετικα ολα. Αν νιωθεις ανασφαλεια καλυτερα κρατησε το ακομα λιγο..αν εισαι σιγουρι για τον εαυτο σου, μπορεις να το μεταφερεις σταδιακα. Παντως για το σκεπασμα ξεσκεπασμαυπαρχουν λυσεις. εγω εχω υπνοσακους. Αν παρεις το σωστο μεγεθος ειναι μια χαρα. κυκλοφορουν σε διαφορα παχη. Εγω εχω εναν σχετικα λαπτο και εναν χωντρουτσικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ. ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ ΛΕΝΕ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΘ ΚΑΙ ΜΠΡΡΡ.... ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟΒΝ ΝΟΥ ΣΟΥ ΑΚΟΜΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egv thn ev paei απο 40 ημερων στο δωματιο της..ειναι διπλα διπλα τα δωματια οποτε φανταζομαι να την ακουσω αν χρεαστει κατι..ασε που εγω ξυπναω με το παραμικρο γενικοτερα..οποτε νιωσεις εσυ καλα να πας το παιδι στο δωματιο..σιγουρα στην αρχη θα εχεις αγχος αλλα μετα θα χαλαρωσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Χρονιά

Πιστεύω οτι είναι λίγο νωρίς να τον πάς στο δωματιό του και θα είσαι και ανήσυχη για το αν θα βγάλει γουλίτσες ή αν θα τον ακούσεις. Εμάς ο μικρός μας πήγε στο δωμάτιο του απο 3μιση μηνών, με το παραμικρό τον ακούμε γιατί οι πόρτες μας είναι δίπλα-δίπλα αλλά και εμείς είμαστε άτομα που ξυπνάμε με το παραμικρό. Κάνε οτι θεωρείς εσύ σωστό και οτι θα σε κάνει να μην έχεις αγχος τα βράδια για τον μπέμπη σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα κ καλη χρονια :) !!!

Η παιδιατρος μου ειχε πει να την κρατησω αν μπορω στο δωματιο μεχρι 6 μηνων!Εγω ομως την εχω παει απο 40 ημερων στο δωματιο της(τωρα ειναι 6 μηνων)γιατι γεννηθηκε καλοκαιρι κ το δωματιο μας ηταν πολυ ζεστο,το βαραγε ολη μερα ο ηλιος κ ηδη ειχε αρχισει κ να ειναι καπως στριμωγμενη στην καλαθουνα(δε χωραει κουνια στο δωματιο).

Βεβαια τα δωματια ειναι διπλα διπλα κ εχω κ ενδοεπικοινωνια με καμερα.

Απο τη αρχη δεν ειχαμε κανενα προβλημα!Ισα ισα προσαρμοστηκαμε ολοι μια χαρα!

Αν δεν αισθανεσαι ακομα ετοιμη κ φοβασαι ,κρατησε το μωρακι σου ακομα στο δωματιο σου!Γιατι με το αγχος κ το φοβο παλι δε θα κοιμασαι,θα σε φανε τα δρομολογια :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NA ZHSEI!

ΕΜΕΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ Κ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΧΙ ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ Η ΓΙΑΤΡΟΣ , ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ !!! ( ΤΗΝ ΜΙΑ ΤΟΥ ΒΓΗΚΕ Ο ΕΜΕΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΤΗ Κ ΤΟΝ ΣΗΚΩΣΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egv moy fanetai\\\\\ua gyrisv μια μερα σπιτι μετα απο βλτα και θα βρω τον αντρα μου αγανακτισμενο να μεταφερει μονος του το κρεβατακι της στο δωματιο της ευτηχως ειναι μικρη και μας χωραει ολους το κρεββατι!!! :P:):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω την εβγαλα όταν αρχισε να τρώει κρέμες γύρω στο 5ο ασέ που θήλαζα και ξυπνούσε το βράδυ, και εκτος απο αυτο καθε λίγο την σκουντουσα για να δω αν αναπνεει ποτε μου ηταν δύσκολο να την βγάλω ποιο μικρη. Και κατι ασχετο ενω πριν την μικρη ξυπνουσα με το παραμικρο τωρα και να κλαει δε την ακουω :dry::S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΕΤΑΚΟΜΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΧΩΡΟ.ΜΩΡΕ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΑΝ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΓΟΥΛΙΤΣΕΣ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΛΙΓΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω που μου λετε τη γνωμη σας!!!!! εκτος που φοβαμαι να τον εχω στο δωματιο του. φοβαμαι μηπως συνηθηση στην κρεβατοκαμαρα μου και δεν θελει να παει στο δωματιο του. ο αντρας μου δουλευει παρα πολλες ωρες και βραδυ εγω τοτε νιωθω ανασφαλεια μου περνουν διαφορα απο το μυαλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο δωματιο σας τον εχετε στην κουνια ή σε καλαθι?

Κοιτα ακομα κ αν αργησετε λιγο να τον πατε στο δωματιο του κ δυσκολευτει λιγο τις πρωτες μερες,ειναι προτιμοτερο απο το να εισαι συνεχεια με το φοβο κ το αγχος τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...