Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΕΛΙΚΑ ΔΙΔΥΜΑ. ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 112
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλα ρε beoutsaki τελικά εμεις εχουμε παρα πολλα κοινα...εγω εμεινα εγκυος σε ταξιδι στο καρπενησι!!!

κοριτσια σας το ξαναλεω '' προγραμματιστε ρομαντικά ταξιδακια!!!κανουν καλοοοοοοοοοοο!!!!!!!! ''

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε στο Καρπενησι εχω σπιτι...λετε να ειναι θαυματουργο να παω για Χριστουγεννα και να γυρισω εγκυος?????

ααααα μου αναψατε φωτιες τωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beoutsaki έγραψε:

η παλινδρομη ηταν πριν την μικρη μου κοριτσακι μου και δεν εκανα καμια θεραπεια απολυτως κ γι αυτο παλευα μηνες να κανω την μικρη μου. Ραφαέλ οσο γι αυτο τι να σου πω εμεις ειχαμε χαλαρωσει γιατι ξεραμε οτι η μικρη μου ειναι σε καλα χερια και ειμασταν πολυ καλα μεταξύ μας χωρις ανχος κ τιποτα.

Κ εμεις υποτιθεται οτι προσεχαμε δηλαδη δεν χρησιμοποιουσαμε προφυλαξη αλλα δεν τελειωνε κ μεσα (συγνωμη για την περιγραφη αλλα δεν ξερω πως να το πω) και γι αυτο λεγαμε να βαλουμε μπρος λιγο λιγο για το δευτερο κοντα στο Πασχα και μαλιστα ελεγα εγω ωραια κανενα 5αμηνο μες στο νερο μεχρι να πιασω το δευτερο μωρο ε κοντα δυο και 3-4 μηνων η μικρη + 9 η εγκυμοσυνη θα ηταν 3

Τα ίδια έλεγα κι εγώ. Έκανα 2 χρόνια να συλλαβω το γιο μου. Σιγά μην μείνω έλεγα ξανά έγκυος, δεν το πίστευα και τσακ μπαμ νάτα τα δίδυμα.

Εγώ τα συνέλαβα μετά από κρασάκι στο Μοναστηράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

χαχαχα καλοοο....

αμα μεινω, πριν το νοικιασω θα δωσω τα κλειδια σε ολα τα κοριτσια του μαμυ να πανε μια βολτουλα....ε τι μεταξυ μας τωρα!!!

:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη δεν υπαρχει περιπτωση να παμε πουθενα....θα δοκιμασουμε το κρασακι...αυτο δηλαδη το σκεφτομαι καιρο, οποτε μιας που εχει κ επιτυχια θα το τιμησουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως και εμενα η μαμα μου σε ταξιδι στο Ναυπλιο με ''επιασε'' :cheer::cheer::cheer:

τον αδερφο μου δεν ξερω..αυτο που ξερω ειναι οτι μας βγήκε πολύ γκρινιάρης!!! :silly:

δεν ξερω αν ειναι επιστημονικα αποδεδειγμενο αλλα τα ταξιδακια βελτιωνουν την σχεση του ζευγαριου και βοηθουν στην καλυτερευση της ψυχολογικης μας καταστασης.οσο για την συλληψη, ισως να συνδράμει το γεγονος οτι χαλαρώνουμε.ειμαστε σε ενα διαφορετικό περιβάλλον οπου ξεκουραζομαστε και απολαμβανουμε την καθε στιγμη. :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω τις περισσοτερες εγκυμοσυνες που εχω ακουσει τωρα τελευταια μετα απο ταξιδακια αναψυχής τις ακουσα οποτε μαζεψτε βαλιτσες παρτε κ ενα μπουκαλακι κρασι κ θα στε μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεουτσάκι ,συγχαρητήρια!!!

Η δική μου μαμά μετά απο δίδυμα,έκανε άλλα δυο παιδιά(εμένα και τον αδερφό μου)

Πιστευω οτι θα τα καταφέρετε μια χαρά!Αν σε βοηθάει ο σύζυγος λίγο στις δουλειές αλλά και με το κοριτσάκι σου,που μέχρι να γεννήσεις θα έχει μεγαλώσει αρκετά. :)

Μην αγχώνεσαι!Σου συμβαίνει ό,τι καλύτερο!

Σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη,και δυο υγιή μωράκια

Μακάρι να'μουνα στην θέση σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα αμα κανω κ διδυμα, ο γιος μου θα πεταει απο την χαρα του...καθεται στην κοιλια μου πανω κ μου λεει two μπουμπου...κ του λεω εδω ενα δεν μπορουμε να κανουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου συνχαριτηρια κ πολλες ευχες για μια ομορφη εγκυμοσηνη :kiss: εγω εχω 2 φιλες που μετα απο το πρωτο τους παιδακι περιπου 1,μιση χρονων αποκτησανε διδυμα, η μια μαλιστα μενουμε στην ιδια οικοδομη κ πολλα βραδυα ακομη κ τωρα τ'ακουμε που κλαινε τη νυχτα αν κ ειναι περιπου 1,μιση χρονων για μενα αυτες οι κοπελες ειναι ηρωιδες κ τους αξιζουν πολλα συνχαριτηρια γιατι κακα τα ψεματα ενα εχω κ δυσκολευομαι λιγακι,οσο για τον αντρα σου μαλον του ρθε λιγο ξαφνικο αλλα στην πορεια ολα θα πανε καλα κ θα βρειτε την ακρη ;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια πολλα.και μην στεναχωριεσαι για τις δυσκολιες που 'ισως' προκυψουν.για ολα βρισκουμε λυσεις εμεις οι γυναικες.ολα θα πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια πολλα.και μην στεναχωριεσαι για τις δυσκολιες που 'ισως' προκυψουν.για ολα βρισκουμε λυσεις εμεις οι γυναικες.ολα θα πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beoutsaki έγραψε:

Κοριτσακια μου καλημερα ανοιξα νεο ποστ για να σας πω τα αποτελεσματα. Πηγα χθες για τον υπερηχο. Τι ειδα δυο τεραστιους σακους με αρχες εμβρυικων στοιχειων και την επομενη εβδομαδα θα εχουμε μωρα και καρδουλες. Δεν ξερω τι να σας πω δεν ειναι οτι δεν χαρηκα μην με πειτε κακια μανουλα απλα εχω κ την μικρη μου ηδη και καμια βοηθεια. Μετα απ οσα περασα βεβαια με την παλινδρομη και μετα που δεν μπορουσα να πιασω την μικρη μου ηταν ενα μαρτυριο. Ετσι αυτη η εγκυμοσυνη μου ηρθε θειο δωρο. Απλα βλεπω τον αντρα μου πολυ μαζεμενο και αισθανομαι παρα πολυ ασχημα. Μου λεει πως θα τα βγαλουμε περα και τετοια και δεν εννοει οικονομικα γιατι καπως θα τα καταφερουμε απλα δεν εχουμε βοηθεια. Και να σας πω την αληθεια κ εγω φοβαμαι απιστευτα. Ενω χαρηκα τοσο γι αυτο το απροσμενο δωρο δεν ξερω πως να αντιδρασω

και βλεποντας τον αντρα μου ετσι διστακτικο αισθανομαι ασχημα. Συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα δεν ξερω τι να κανω

Συγχαρητηρια κοριτσακι μου!!

Σιγουρα δεν θα ειναι κ πολυ ευκολο αλλα θα τα καταφερετε τελεια!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

Ο θεος για να σου τα στειλει, κατι ξερει!

Δεν θα σας αφησει ετσι!

Μια μεγαλη αγκαλια ζητανε τα παιδια και μια οικογενεια!

Τα οικονομικα ποτε δεν επαρκουν!

Κανεις δεν χαθηκε!

Συγχαρητηρια!

Και εγω θελω διδυμα!!!!

θΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ.

ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΑΠΗ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ.

ΤΟ ΞΕΡΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ...

ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΣ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΣΟΥ

ΚΑΙ ΝΙΩΘΕΙΣ ΣΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ Η ΥΠΕΥΘΥΝΗ Η΄ΣΑ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ?

ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΡΘΕ ΛΙΓΟ ΞΑΦΝΙΚΟ,ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΧΑΡΗΚΕ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσια αυτο με την αγαπη

θα συμφωνησω

αλλα αν δεν εχει βοηθεια εστω για το ταισμα των παιδιων

πως θα τα καταφερει η γυναικα;

θα μουρλαθει η γυναικα

οτι ολα γινονται ειναι σιγουρο

και εγω οταν δεν μπορει κανενας τα ταιζω νωριτερα πριν αρχισουν να κλαινε

αλλα και αυτο δεν μπορει να γινει παντα.

θελει πολυ υπομονη

στην αρχη ολα ειναι δυσκολα αυτο πρεπει να σκεφτομαστε και ολα σε λιγους μηνες θα περασουν

αυτο ειτε εχεις ενα ειτε 2 ειτε 102 παιδια.

απλα πιστευω οτι δεν ειναι τοσο η κουραση

παρα να βλεπεις τα μικρα σου να ταλαιπωρουνται και μην μπορεις να κανεις κατι

στο τελος το περνεις αποφαση και γινεσαι αναισθητος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Beoutsaki συγχαρητηρια κι ευχομαι να εχεις μια πολυ καλη εγκυμοσυνη! :cheer:

Θα ειναι δυσκολα με τα διδυμα και το αλλο σου κοριτσακι αλλα θα τα καταφερεις ειμαι σιγουρη!ενα ρητο λεει "οπου υπαρχει θεληση υπαρχει τροπος! ;)

Νομιζω οτι απλως πρεπει να παρεις αποφαση οτι τα επομενα 2 χρονια θα ειναι πιεσμενα,να το δεις με οσο καλυτερη διαθεση γινεται και να μη σκεφτεσαι τι θα γινει και πως...θα δεις,με καλη θεληση και ψυχολογια θα βρεις το τροπο να ανταπεξελθεις! ;)

Αληθεια,εφοσον δεν εχεις βοηθεια απο γονεις και φιλους,δε σκεφτεσαι να βρεις μια κοπελα με εμπειρια να σε βοηθαει λιγο με τα μικρα ή το σπιτι λιγες ωρες τη μερα;αν φυσικα το επιτρεπουν τα οικονομικα σας... :unsure:

Ολα θα βρουν το δρομο τους,πιστεψε το! ;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητήρια!!!!

πράγματη είσαι σιπλά ευλογημένη που θα το ζήσεις αυτό!

βέβαια τα δίδυμα στην αρχή φέρνουν ανάμικτα συναισθήματα, είναι κ λογικό, ειδικά όταν υπάρχει ήδη ένα παιδάκι...

με τον καιρό θα συνηθίσετε κ σίγουρα θα τα καταφέρετε!

καλή εγκυμοσύνη!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Carmen mou!!!! Twra to diavasa to thema!!

Sygxarhthria prwta apo ola kai eyxomai na exeis

mia teleia egymosynh!! Poly xarika otan to eida!!

Ola kala tha pane! Mhn anhsyxeis! Eimaste ftiagmenoi

na antexoume sta dyskola!! Meta apo ligo kairo ola tha

mpoun se ena programma kai tha einai kalytera ta pragmata.

Tha exeis kai thn mikrh sou na se voithaei oso mporei.

Kati tha kanei kai ayth! Eyxomai ta kalytera!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beoutsaki έγραψε:

αχ κοριτσακια μου να στε ολες καλα. Ο αντρας μου τωρα ειναι πιο ηρεμος και προσπαθει να ηρεμισει κ εμενα. Το ξερω οτι θα τα καταφερω οπως ξερω οτι θα ναι κ δυσκολα. Δεν εχω σκοπο να παρω γυναικα αρχικα γιατι δεν εχω μαθει μ αλλον ανθρωπο μες στο σπιτι μου κ θεωρω οτι εφοσον ειναι δικα μου τα παιδια θα πρεπει να παλεψω να κανω οτι περναει απ το χερι μου για να ειναι κ τα 3 ευτυχισμενα. Λατρευω την κορη μου κ ισως νιωθω τυψεις κ γι αυτην. πιστευω οτι στο τελος θα πανε ολα καλα και τουλαχιστον εχω την μαμα μου. Η μαμα μου δουλευει στο μαγαζι που εχουμε αλλα αν δω κ δυσκολευουν τα πραγματα θα προτιμησω να δω αν βγαινω οικονομικα να παρω καποιον στο μαγαζι κ να μπορει να ειναι η μαμα μου λιγο πιο συχνα σε εμας. Δεν ξερω πιστευω να μου δωσει δυναμη ο Θεος και να τα βγαλω περα. Βεβαια ειναι κ οτι πρεπει να ψωνισουμε νεα πραγματα μετα διοτι καροτσι για παραδειγμα εχω το μονο της μικρης που να τα βαλω μετα? το ενα στην τεντα κ το αλλο στο καθισμα? και ειναι κ το θεμα του υπνου

Καλά αυτά έλεγα κι εγώ αλλά δεν βγαίνει κοπέλα μου. Ήδη από τον 7ο μήνα της εγκυμοσύνης σου δεν θα μπορείς να φροντίσεις την κόρη σου. Και η μαμά σου θα βοηθήσει αλλά θα ξεπατωθεί κι αυτή. Τύψεις ένιωθα και νιώθω κι εγώ για τον γιο μου αλλά σκέφτομαι πώς θα αργότερα θα είναι μια ωραία παρέα οι τρεις τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω διδυμακια ε????????? δυσκολο δεν λεω αλλα και ταυτοχρονα υπεροχο!!!

μαρεσουν πολυ τα διδυμακια ουαου!!!

θα δυσκολευτιτε αλλα αξιζει τον κοπο θα εχεις 2 μωρακια ακομη στην αγγαλια σου και μαζεμενα.μην στεναχωριεστε θα τα καταφερετε και θα ειστε μια μεγαλη ομορφη οικογενεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...