Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ!


Recommended Posts

Επισης διαβασα σε ενα αρθρο οτι τα παιδια που μεγαλωνουν με ζωα σαφως ερχονται σε επαφη με περισσοτερα μικροβια αλλα αυτο ειναι που τα κανει πιο ανθεκτικα στο μελλον. Επισης τα παιδια που μενουν επαρχια ειναι πιο γερα απο τα παιδια των πολεων γιατι το φρεσκο χωματακι με μικροβιακια του ειναι που τους κανει να αναπτυσσουν αντισωματα. Παντως οποτε βλεπω ζωακια (εμβολιασμενα) το παω το παιδι μου να τα χαιδεψει να ερθει σε επαφη μαζι τους (αν και γω μικρη ολα τα αδεσποτα τα φιλουσα :dry: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 78
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα!

τωρα να ρωτησω κι εγω κατι?

μενουμε σε προαστειο και ο καθενας εχει την αυλη του .λοιπον απεναντι μας εχουμε 2 ροντβαιλερ(διαφορετικοι ιδιοκτητες)

ειναι φοβερα αγρια και αυτο γιατι ετσι κι αλλιως δεν τα βγαζουν ποτε βολτα.οποτε περναει οποιοσδηποτε λυσσανε κυριολεκτικα.(και διπλα μας εχει και σχολειο).τις προαλλες κι ενω βγαιναμε βολτα και ημουν ετοιμη να βαλω τον μικρο στο αυτοκινητο βλεπω το ενα να το σκαει και μανιασμενο να ορμαει σε ενα μικρο σκυλι που το ειχε βγαλει βολτα ο ιδιοκτητης του.

και ερωτω....αφου εχω κανει συστασεις στους ιδιοκτητες,(αλλα εχω ρωτησει και την αστυνομια και δεν μου βρηκαν λυση)πρεπει να περιμενω να επιτεθουν στο παιδι μου η σε οποιοδηποτε παιδι?και τοτε τι πρεπει να κανω να γινω η ιδια αυτοχειρας οχι φυσικα στα ζωα αλλα και στους ιδιοκτητες τους????

συγνωμη κιολας αλλα θεωρω τον εαυτο μου αρκετα φιλοζωο αφου και γατα ειχα αλλα και οι δικοι μου σκυλο(τον οποιο ερχεται συνεχεια σε επαφη με το παιδι μου) αλλα με τη συγκεκριμενη περιπτωση ειμαι ετοιμη για τα χειροτερα.

θα εκτιμουσα ιδιαιτερα αν μου λεγατε τι θα κανατε εσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariah έγραψε:

καλησπερα!

τωρα να ρωτησω κι εγω κατι?

μενουμε σε προαστειο και ο καθενας εχει την αυλη του .λοιπον απεναντι μας εχουμε 2 ροντβαιλερ(διαφορετικοι ιδιοκτητες)

ειναι φοβερα αγρια και αυτο γιατι ετσι κι αλλιως δεν τα βγαζουν ποτε βολτα.οποτε περναει οποιοσδηποτε λισανε κυριολεκτικα.(και διπλα μας εχει και σχολειο).τις προαλλες κι ενω βγαιναμε βολτα και ημουν ετοιμη να βαλω τον μικρο στο αυτοκινητο βλεπω το ενα να το σκαει και μανιασμενο να ορμαει σε ενα μικρο σκυλι που το ειχε βγαλει βολτα ο ιδιοκτητης του.

και ερωτω....αφου εχω κανει συστασεις στους ιδιοκτητες,(αλλα εχω ρωτησει και την αστυνομια και δεν μου βρηκαν λυση)πρεπει να περιμενω να επιτεθουν στο παιδι μου η σε οποιοδηποτε παιδι?και τοτε τι πρεπει να κανω να γινω η ιδια αυτοχειρας οχι φυσικα στα ζωα αλλα και στους ιδιοκτητες τους????

συγνωμη κιολας αλλα θεωρω τον εαυτο μου αρκετα φιλοζωο αφου και γατα ειχα αλλα και οι δικοι μου σκυλο(τον οποιο ερχεται συνεχεια σε επαφη με το παιδι μου) αλλα με τη συγκεκριμενη περιπτωση ειμαι ετοιμη για τα χειροτερα.

θα εκτιμουσα ιδιαιτερα αν μου λεγατε τι θα κανατε εσεις.

EINAI ΙΛΙΘΙΟΤΑΤΟΙΙΙΙΙ ΟΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ....ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΦΡΑΞΟΥΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΕΞΩ ΤΑ ΖΩΑ ΑΥΤΑ.... :blink::angry:

ΕΛΕΟΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΔΑΓΚΩΝΕΙ ΛΟΓΟ ΠΑΛΙΑΣ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΗΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΟ ΕΛΕΝΧΟ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΛΟΥΝΑ ΔΕΝ ΓΑΒΓΙΖΕΙ ΑΛΛΑ ΕΠΙΤΙΘΕΤΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ... :blink::blink:

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA οσο και να τα περιφραξουν η στραβη μπορει καποια στιγμη να γινει.ειναι αρκετα πυκνοκατοικιμενη περιοχη,τα σπιτια ειναι το ενα κοντα στο αλλο.και τα παιδακια που πανε στο σχολειο καθημερινα περνανε απο κοντα και ορισμενα κανουν μαγκιτσες και πλησιαζουν πολυ.και αν τους αρπαξουν κανα χερι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariah έγραψε:

RUBELA οσο και να τα περιφραξουν η στραβη μπορει καποια στιγμη να γινει.ειναι αρκετα πυκνοκατοικιμενη περιοχη,τα σπιτια ειναι το ενα κοντα στο αλλο.και τα παιδακια που πανε στο σχολειο καθημερινα περνανε απο κοντα και ορισμενα κανουν μαγκιτσες και πλησιαζουν πολυ.και αν τους αρπαξουν κανα χερι???

ΚΟΙΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΡΑΞΟΥΝ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΑΜΠΕΛΑ ΟΤΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΑ....ΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΑΓΚΙΤΣΕΣ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΟΥΤΕ ΟΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ.....ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΝΑΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΜΑΓΚΑ ΕΝΩ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΜΗΝ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙΣ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΑΓΚΩΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΟΥ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΔΕΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΟΡΜΙΞΕ ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΜΕ ΠΕΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΩ....ΟΤΑΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ....ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΦΥΛΑΝΕ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουμπι μου το ιδιο ακριβως σκηνικο ειχαμε και εμεις με εναν γειτονα που ειχε ροτβαιλερ ειχε την φαινη ιδεα οταν πλενει το αμαξι του και εχει ανοικτη την αυλοπορτα να εχει λυτω το σκυλο τι μυαλο και αυτο εβγαζα εξω βολτα την σκυλιτσα μου και παραλιγο να την φαει στο τσακ γλιτωσε και πηδηξε μεσα σε μια μαντρα ε αυτος ο ανθρωπος μετα απο μερες παλι το ιδιο εκανε ευτιχως που μετακομισε και ησυχασαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα να παθουν τα παιδακια 8 9 χρονων???

η περιφραξη ειναι κατι σχετικο.το να τα εχουν σε αυλη σε ισογειο με τα κλασικα καγκελα που εχουμε ολοι εγω προσωπικα δεν τη θεωρω ασφαλη ενω οι ιδιοκτητες ναι.

παντως το σκυλακι σου ειναι φατσουλα(ασχετο) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα μη σωστά κοινωνικοποιημένα σκυλιά είναι κίνδυνος και πρόβλημα για όλους !!! Είναι μεγάλο θέμα καθώς είναι πολύ οι ανεγκέφαλοι που αγρεύουν τα σκυλιά επι τούτου για φύλαξη ! :angry:

ΑΣ ΒΑΛΟΥΝ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ για τους κλέφτες!

Είναι πολύ επικίνδυνο ο σκύλος να δαγκώνει αδιακρίτος....

Τα παιδάκια ειδικά που δεν έχουν την αίσθηση του κινδύνου άνετα μπορεί να βάλουν το χεράκι τους για να χαϊδέψουν το "σκυλάκι" :blink:

Ας είμαστε προσεκτικοί λοιπόν όσοι έχουμε ζώα..

Όσο για την περίπτωση που τέτοιο σκυλί υπάρχει στη γειτονιά μας, μεγάλη προσοχή γιατί δυστυχώς οι ιδιοκτήτες ΣΙΓΟΥΡΑ δεν αντιλαμβάνονται το κακό που μπορεί να γίνει :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε διάβασα όλες τις σελίδες, αργεί και με εξοντώνει :P αλλά θέλω να αναφέρω ότι αγαπώ τα ζώα πολύ, ωστόσο προτεραιότητα έχει ο άνθρωπος! ;)

Το ζώο ως άλλογο ον, οποιανδήποτε στιγμή ίσως παραστρατήσει!

Η Περσούλα μου απαίτησε προσοχή και με ψιλοδάγκωσε! :silly:

Κουτσουλιά κιόλας! :P

Για να μη μακρυγορώ...κάποια σκυλιά είναι για κτήματα και όχι για κατοικημένες περιοχές!

Επίσης τα παιδιά αφενός πρέπει να αντιλαμβάνονται ότι και το ζώο έχει ψυχή και αφετέρου ότι δεν πρέπει να τα κακοποιούμε!

ΥΣ.πρόσφατο περιστατικό έμαθα, ότι σκύλος σπιτίσιος 10 ετών δάγκωσε βαρβάτα παιδάκι της οικογένειας, διότι του τράβηξε ουρά!

Όσο'ναι η λογική και η συναίσθηση εκλείπει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε τέτοιες περιτπώσεις καλείς τη φιλοζωική στις καταγγελίες και θα σου πουν αυτοί τί να κάνεις:

http://www.filozoiki.gr/programs/programs_6.php

Όσο για τα σκυλιά που επιτίθενται και δαγκώνουν παιδιά είναι περιπτώσεις και περιπτώσεις. Δεν δικαιολογώ τα σκυλιά, αλλά οφείλουμε να μάθουμε και τα παιδιά μας να μην τα πειράζουν, τα ζώα δεν είναι παιχνίδι για να τους τραβάνε την ουρά ούτε τοίχος για να του πετάνε πέτρες και άλλα ωραία που κάνουν τα παιδάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariah έγραψε:

καλησπερα!

τωρα να ρωτησω κι εγω κατι?

μενουμε σε προαστειο και ο καθενας εχει την αυλη του .λοιπον απεναντι μας εχουμε 2 ροντβαιλερ(διαφορετικοι ιδιοκτητες)

ειναι φοβερα αγρια και αυτο γιατι ετσι κι αλλιως δεν τα βγαζουν ποτε βολτα.οποτε περναει οποιοσδηποτε λυσσανε κυριολεκτικα.(και διπλα μας εχει και σχολειο).τις προαλλες κι ενω βγαιναμε βολτα και ημουν ετοιμη να βαλω τον μικρο στο αυτοκινητο βλεπω το ενα να το σκαει και μανιασμενο να ορμαει σε ενα μικρο σκυλι που το ειχε βγαλει βολτα ο ιδιοκτητης του.

και ερωτω....αφου εχω κανει συστασεις στους ιδιοκτητες,(αλλα εχω ρωτησει και την αστυνομια και δεν μου βρηκαν λυση)πρεπει να περιμενω να επιτεθουν στο παιδι μου η σε οποιοδηποτε παιδι?και τοτε τι πρεπει να κανω να γινω η ιδια αυτοχειρας οχι φυσικα στα ζωα αλλα και στους ιδιοκτητες τους????

συγνωμη κιολας αλλα θεωρω τον εαυτο μου αρκετα φιλοζωο αφου και γατα ειχα αλλα και οι δικοι μου σκυλο(τον οποιο ερχεται συνεχεια σε επαφη με το παιδι μου) αλλα με τη συγκεκριμενη περιπτωση ειμαι ετοιμη για τα χειροτερα.

θα εκτιμουσα ιδιαιτερα αν μου λεγατε τι θα κανατε εσεις.

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ... ΕΠΩΝΥΜΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ-ΠΑΡΑΜΕΛΗΣΗ ΖΩΟΥ ΜΕ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΤΗΝ ΑΓΡΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ... ΠΡΩΤΑ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ, ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΗΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑΣ ΣΟΥ, ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΗ ΦΙΛΟΖΩΙΚΗ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΑΦΘΟΝΙΑ!

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΠΛΕΞΕΙΣ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΕ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ, ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ... ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΟΡΜΗΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΩΣ ΘΑ ΞΕΚΙΝΟΥΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ, ΙΣΩΣ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ - ΑΝΤΙΠΟΙΝΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΝΑ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΤΕΥΤΗΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ!

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟΔΕΚΤΟΙ... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ... ΣΚΕΨΟΥ ΥΠΟΥΛΑ, ΠΟΝΗΡΑ ΚΑΙ ΚΑΚΟΒΟΥΛΑ (ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ)... ΕΓΩ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΠΑΝΤΩΣ ΣΚΥΛΙΑ ΤΥΠΟΥ ΡΟΝΤΒΑΙΛΕΡ, ΑΝ ΔΕΝ ΕΚΤΟΝΩΝΟΝΤΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, ΣΥΝΗΘΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ... ΞΕΡΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΥΠΟΥ ΠΕΙΘΑΡΧΙΑΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ, ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω απολυτα οτι πρεπει να μαθουμε στα παιδια μας να σεβονται τα ζωα.

οταν μιλαω για μαγκιτσες (για να μην παρεξηγηθω) εννοω οτι τα παιδια πανε κοντα, ταχα οτι δεν φοβουνται,γι αυτο λεω οτι ειναι πολυ επιφοβο να αρπαξουν κανα χερι.

οσο για επωνυμη καταγγελια πιστεψε με θα ηθελα πολυ να κανω αλλα οπως λες σκεφτομαι τα παρατραγουδα....

ειναι μεχρι να μου γυρισει το μυαλο αναποδα τελικα :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariah έγραψε:

συμφωνω απολυτα οτι πρεπει να μαθουμε στα παιδια μας να σεβονται τα ζωα.

οταν μιλαω για μαγκιτσες (για να μην παρεξηγηθω) εννοω οτι τα παιδια πανε κοντα, ταχα οτι δεν φοβουνται,γι αυτο λεω οτι ειναι πολυ επιφοβο να αρπαξουν κανα χερι.

οσο για επωνυμη καταγγελια πιστεψε με θα ηθελα πολυ να κανω αλλα οπως λες σκεφτομαι τα παρατραγουδα....

ειναι μεχρι να μου γυρισει το μυαλο αναποδα τελικα :angry:

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΟΥΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΜΑΖΕΥΤΟΥΝ ΛΙΓΑΚΙ... ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA έγραψε:

mariah έγραψε:

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΟΥΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΜΑΖΕΥΤΟΥΝ ΛΙΓΑΚΙ... ;);)[/quote:2cx1plty]

συστασεις εχουν γινει rubela μου και οχι μονο απο μενα.

καταγγελια κανεις δε τολμαει(βαζω και την ουρα μου μεσα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggeliki 30 έγραψε:

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟΔΕΚΤΟΙ... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ... ΣΚΕΨΟΥ ΥΠΟΥΛΑ, ΠΟΝΗΡΑ ΚΑΙ ΚΑΚΟΒΟΥΛΑ (ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ)... ΕΓΩ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όπως εγώ οφείλω να προσέχω τον σκύλο μου έτσι και ο κάθε γονιός οφείλει να προσεχει το παιδί του ώστε να μη κάνει "μαγκίτσες" στο σκύλο. Μου έχει τύχει περίπτωση στο πάρκο να κάνω βόλτα με το σκύλο δεμένο και να μπουν δυο πιτσιρία 3-5 χρονών να αρπάξουν από μια πέτρα και να ρίχνουν στον σκύλο μου και ο πατέρας τους να κάθεται τα κοιτάει. Αν το σκυλί έκανε να προστατέψει τον εαυτό του ποιος θα έφταιγε? Και στο κάτω κάτω το σκυλί μου λατρευει τα παιδιά και έτσι θέλω να συνεχίσει γιατί θα έρθει και το δικό μου παιδί σε λίγο! Και όμως εξαιτίας ενός ανευθυνου γονιου θα μπορούσε να του αποτυπωθεί ότι τα παιδιά είναι επικύνδινα! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

siderenia έγραψε:

Μου έχει τύχει περίπτωση στο πάρκο να κάνω βόλτα με το σκύλο δεμένο και να μπουν δυο πιτσιρία 3-5 χρονών να αρπάξουν από μια πέτρα και να ρίχνουν στον σκύλο μου και ο πατέρας τους να κάθεται τα κοιτάει.

:angry::angry::angry:

Παντελής έλλειψη παιδείας! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA έγραψε:

aggeliki 30 έγραψε:

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟΔΕΚΤΟΙ... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ... ΣΚΕΨΟΥ ΥΠΟΥΛΑ, ΠΟΝΗΡΑ ΚΑΙ ΚΑΚΟΒΟΥΛΑ (ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ)... ΕΓΩ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zouzou21 έγραψε:

aggeliki 30 έγραψε:

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟΔΕΚΤΟΙ... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ... ΣΚΕΨΟΥ ΥΠΟΥΛΑ, ΠΟΝΗΡΑ ΚΑΙ ΚΑΚΟΒΟΥΛΑ (ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ)... ΕΓΩ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ!

ΔΗΛΑΔΗ???

ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑΑΑΑ......

ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΩΝΥΜΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ!

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΕΝ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΛΥΣΗ.... ;);)

ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΕΘΙΖΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.... ;)

ΑΝ ΠΑΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥ ΚΑΙ ΒΑΛΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΤΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ... :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω νομίζω ότι καλύτερα να κάνεις καταγγελία μαζί με μερικούς ακόμα από την γειτονιά που έχουν πρόβλημα. Μπορείτε να πάτε στην αστυνομία να του γίνει σύσταη!

Οσο για τα παιδάκια που βάζουν τα χέρια καλώς η κακώς εκείνη την ώρα αν γίνει "ατύχημα" την ευθύνη την έχουν οι γονείς! Γιατι εκείνη την ώρα τα σκυλιά υπερασίζονται την ιδιοκτησία των αφεντικών τους και τα παιδάκια την παραβιάζουν. Ανεύθυνος είναι ο ιδιοκτήτης αλλά και αυτοί οι γονείς!

Επίσης ότι κόλημα και αν έχουμε με τα ζώα δεν πρέπει να εκφοβίζουμε τα παιδιά ότι το σκυλί θα τα φάει αν δεν φάνε κλπ και φυσικά οφείλουμε να τους διδάξουμε να σέβονται όλα τα ζωντανά ανεξάρτητα αν θα τα έχουμε σπίτι μας ή όχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...