Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 78
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαίρομαι πολύ που υπάρχουν πολλές μητέρες που έχουν καταλάβει την αξία του σκύλου στην οικογένεια (και κάθε ζώου εννοείται). Εγώ πλέον έχω ακούσει τόσες φορές " Καλέ όταν κάνεις παιδί, τι θα τα κάνεις τα σκυλιά?" που έχω πεισμώσει :angry::angry::angry:

Μακάρι να καταφέρω να έχω και τα σκυλιά μου και τα παιδιά μου σε μια ευτυχισμένη οικογένεια. Είναι το όνειρο μου!

Νομίζω ότι οι άντρες επηρεάζονται πιο πολύ απο τα λόγια των γύρω..

Πάντως την καλύτερη ατάκα μου την είπε πρόσφατα ο γυναικολόγος μου σε συζήτηση επι του θέματος. Αν σου πει γιατρός να διώξεις τα ζώα σου, διώξε πρώτα το γιατρό σου!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΜΕ ΓΑΤΕΣ ΚΑΙ ΣΚΥΛΟΥς ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΠΑΘΑ ΑΝΟΣΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΣΠΙΤΙ!!!!!!ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΙΟ ΠΡΙΝ!!!ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΑΠΟΚΤΑΣ ΑΝΟΣΙΑ!!!!!ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΡΩΝΤΑΣ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑς ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΗΜΟΥΝ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΣΗΜΕΡΑ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΜΟΥ !!ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια και εγω με σκυλια και γατες μεγαλσα στο χωριο αλλα ολα ηταν στην αυλη μεσα στο σπιτι τα ειχαμε οσο ηταν μικρουλια για να μην κρυωνουν...

πηγαμε τελικα εχθεσ στο παρτυ η κατασταση τρισαθλια ολο το σπιτι μεσα στην τριχα και τα δωματια των παιδιων βρωμαγαν σκυλιλα πωσ βρωμανε τα αδεσποτα ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ οποτε μιλαμε ουτε η στοιχειωδη καθαριοτητα υπαρχει...

αφηνιασε η μικρη επαιρνε πραγματα απο κατω και εβαζε στο στομα τησ και να τρεχω να προλαβω σαν τον βεγγο....

θα το σκεφτω παραπολυ να ξαναπαω την μικρη γυρισαμε και τα ρουχα μασ ητν γεματα τριχα......................ελεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggeliki 30 έγραψε:

ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΧΑ 2 ΓΑΤΟΥΣ (Ο ΕΝΑΣ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΟΤΑΝ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΚΟΝΤΕΥΕ 3ΩΝ ΜΗΝΩΝ ΑΠΟ ΚΑΡΚΙΝΟ).

Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ (ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΕ) ΜΑΔΟΥΣΕ ΤΡΕΛΑ... ΜΙΛΑΜΕ ΜΟΛΙΣ ΕΧΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΜΕ ΣΚΟΥΠΑ-ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΤΡΑ, ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙΣ ΤΟΥΦΕΣ ΝΑ ΠΕΤΑΝΕ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ!

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩΣΟΥΜΕ Ή ΑΚΟΜΑ ΣΥΖΗΤΟΥΣΕ ΓΙΑ ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ...

ΕΓΩ ΦΡΙΚΑΡΑ. ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΓΑΤΟΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!

ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ, ΕΖΗΣΑ 1 ΜΗΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΥΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ!

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΟΙ ΓΑΤΟΙ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΙ, ΑΠΟΠΑΡΑΣΙΤΩΜΕΝΟΙ ΚΑΙ Η ΑΜΜΟΣ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΘΑΡΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ.

ΟΜΩΣ ΖΟΥΣΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΚΡΕΒΒΑΤΙΑ Κ.Τ.Λ.

ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΦΡΙΚΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΖΟΥΣΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΑΜΕ ΜΟΝΙΜΩΣ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΕΙ ΤΗΝ ΤΡΙΧΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!

ΤΕΛΙΚΑ ΟΤΑΝ Ο ΜΚΡΟΣ ΗΤΑΝ 40 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΟΜΟΛΟΓΗΣΑ ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ ΠΟΥ ΔΙΕΠΡΑΤΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ...

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΕ ΗΤΑΝ ΑΝ ΟΙ ΓΑΤΕΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΣΠΙΤΙΟΥ, ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΑΤΕΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΖΩΟ ΚΑΙ ΟΙ ΓΑΤΟΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΔΕΝ ΜΕΤΑΔΙΔΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΕΙΠΕ!

ΑΝ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΕΞΩ ΥΠΗΡΧΕ ΘΕΜΑ, ΛΟΓΩ ΠΙΘΑΝΗΣ ΕΠΑΦΗΣ ΜΕ ΚΑΔΟΥΣ ΑΠΟΡΡΙΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΞΩΟΙΚΙΑΚΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ...

ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕ ΟΠΟΤΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΙ ΛΕΞΗ "ΒΑΛΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΑΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΕΦΙ".

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΠΕΜΕΙΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΤΡΙΧΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ Η ΤΡΙΧΑ ΤΩΝ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΩΝ ΔΕΝ ΕΛΕΓΧΕΤΑΙ!!! ΑΚΟΜΑ ΟΤΙ ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ ΗΔΗ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΙΣ ΓΑΤΕΣ ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΑΛΛΕΡΓΙΑ!

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥΣ, ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΘΟΛΟΓΟΥΣ...

Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΧΑΛΑΡΟΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΦΤΑΙΓΕ Η ΦΡΙΚΗ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΕ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΟΥ, ΙΣΩΣ ΤΟ ΟΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΑΠΟ ΗΜΕΡΩΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΛΥΚΟΣΚΥΛΟ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟΣ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ, ΔΕΝ ΕΠΑΘΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΤΗ ΓΑΤΟΑΠΟΤΡΙΧΩΣΗ ΜΕ ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΑ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΠΟΥ ΑΠΕΜΕΙΝΕ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΔΩΜΑΤΙΟ.

ΤΕΛΙΚΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΧΑΛΡΩΝΩ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 4Ο ΜΗΝΑ ΤΟΥ ΙΑΣΟΝΑ, ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΤΗ ΣΥΝΗΘΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ Ο ΓΑΤΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 7 ΧΡΟΝΙΑ.

ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΥΡΙΣΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΑ ΕΝΑ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ CHICCO ΠΟΥ ΜΥΡΙΖΕΙ ΙΑΣΟΝΙΛΑ ΚΑΙ PRODERM.

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ ΩΣ ΤΩΡΑ, ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΖΗΛΙΑΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ!

Α! ΚΟΙΤΙΟΥΝΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ...

ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ... ΟΤΑΝ Ο ΙΑΣΟΝΑΣ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 3,5 ΜΗΝΩΝ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΤΙ ΚΟΚΚΙΝΑΚΙΑ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ... ΠΗΓΑΜΕ ΣΦΑΙΡΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ Η ΓΑΤΟΤΡΙΧΑ ΚΑΙ 90% ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΓΕΝΙΑ 3ΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!

Θα συμφωνήσω μαζί σου...από τη στιγμή που ο γιατρός σου δίνει το οκ δεν τιθεται θέμα..αλλωστε έχω ξαναπει από άρθρο που είχα διαβάσει πως το τρίχωμα του σκύλου σγκεκριμένα λειτουργεί και σαν <<εμβόλιο>> για τις αλλεργίες στα παιδία και συγκεκριμένα το άσθμα. Εγώ δε θα φοβόμουν , ούτε φοβάμαι..μάλισταο μικρός έχει αγγίξει γατούλες και σκυλάκια...μτά βέβαια πλένουμε χερακια ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ καθότι πιπιλάμε το δαχτυλάκι μας!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA έγραψε:

Καλημερα και απο μενα...Εχω και εγω και σκυλακι και γατακι αλλα δεν συμφωνω καθολουυυ να κοιμουνται στο κρεβατι μου...ΕΛΕΟΣΣΣ!!!

Ειναι κυριως στο μπαλκονι και μονο τον χειμωνα οταν κανει κρυο τους βαζω μεσα...Και φυσικα μονο στο σαλονι ποτε στο υπολοιπο σπιτι...

τα λατρευω τα ζωακια αλλα να μην ειμαστε και βρωμιαρουλιδες.... :P;)

Δεν αντεχω την τριχα με τιποταααα..... :S:blink:

Rubela συμφωνω!! Ξερεις ποσο λατρης ειμαι αλλα στο κρεββατι υπνο οχι!!

Εκτος αν το σκυλακι δεν βγαζει τριχα.

Εγω που εχω σκυλακι (ειναι στης μαμας μου απο κατω) χαιρομαι ιδιαιτερα που με την Αλεξανδρα μου εχει μια σχεση παιχνιαδιαρικη του τυπου η ΑΛεξ να θελει να την πιασει να την χαιδεψει και αυτη να της κανει τσαλιμακια...Ειναι για φωτο!

Κατα τα αλλα ομως ουτε επαφες πολλες πολλες ουτε και να κοιμομαστε παρεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΚΥΛΑΚΙ 3 ΧΡΟΝΩΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ..

ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΑΡΚΕΙ ΤΟ ΧΑΠΙ ΑΠΟΠΑΡΑΣΙΤΩΣΗΣ ΑΝΤΙ ΚΑΘΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΝΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ!ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΣ Κ ΜΟΝΙΜΩΣ ΚΑΘΑΡΟΣ..

Κ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ !

ΔΕ ΘΑ ΕΠΙΤΡΕΨΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ..ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ

ΑΓΚΑΛΙΕΣ Κ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΤΣΑ!

ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΑΚΤΙΚΟΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ..ΕΙΤΕ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΣΟΥ,ΕΙΤΕ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΣΟΥ,ΕΙΤΕ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ,ΕΙΤΕ ΤΟΥ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΟΥ ΣΟΥ ..ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ Κ ΠΟΛΛΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσάκια καλημέρα!

Πριν πάρω την σκυλίτσα μου ήμουν κάθετη ότι δεν θα κοιμάται μαζί μας στο κρεββάτι.....Σαν παιδί μεγάλωσα με γατούλες που κοιμόντουσαν πάντα μαζί μας αλλά τώρα σκεφτόμουν να το μάθω να κοιμάται μόνο του.

κορίτσια μου δεν μπορώ να την διώξω με τίποτα απο το κρεββάτι ,πάει και στρογγυλοκάθεται πρώτη πρώτη και είναι τόσο γλυκούλα που δεν την σιχαίνομαι με τίποτα!!!

Το πρωί μας ξυπνάει με ουρίτσα περα δώθε και χαρούμενα ματάκια!!

Τρελλαινεται για παιδάκια και το μόνο που θα προσεχα αν είχα παιδάκι θα ήταν να μην το γρατζουνίσει κατα λάθος τίποτα άλλο!!!

Συμφωνώ ότι αν έχεις ζωάκι πρέπει να είσαι σχολαστικός ως προς την υγειινή δεκα φορές πιο πολύ απ ότι πριν αλλά είναι τόσο καλούλια και τρυφερά που τους τα συγχωρείς !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA έγραψε:

Ειναι κυριως στο μπαλκονι και μονο τον χειμωνα οταν κανει κρυο τους βαζω μεσα...

Άσχετο, αλλά απαγορεύεται από το νόμο η παραμονή των ζώων στο μπαλκόνι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ξερω οτιαπαγορευεται κατα τις ωρες κοινης ησυχιας,κατα τα αλλα ο καθε ενοικος δικαιουται εως δυο σκυλια ανα διαμερισμα ασχετα εαν το καταστατικο της οικοδομης λεει οτι απαγορεονταιτα ζωα,εχει λιγα χρονια που εγινε αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου ειχε πει καποιος οτι του εκαναν καταγγελια που ειχε ενα λυκοσκυλο στο μπαλκονι και του εγεραν την αστυνομια,του ειπε λοιπον ο αστυνομικος οτι δεν μπορεις να το εχεις εξω γτ ειναι κοινοχρηστος χωρος,ρωταει λοιπον κ ο ανθρωπος δηλ κ το μπακονι του σιτιου σου εινια κοινοχρηστος χωρος?λεει ο αστυνομικος ναι ,ε τοτε του λεει να ερθω να πιω καφε στο μπαλκονι σου του λεει χαριτολογοντας,κοριτσια κακα τα ψεμματα στην Ελλαδα δεν ειμαστε φιλοζωοι.....κ εμεις εχουμε σκυλο ,αθορυβος εντωμεταξυ και παλι οταν τον βγαζουμε βολτα εχουμε προβλημα,τους ενοχλει που κατουραει τους ενοχλει που χε... και ας τα μαζευουμε,αλλα τη μαμα πουκατεβασε τα παντελονια του παιδιου της στη γωνια γ να χεσει ο κανακαρης της και τα αφησε εκει δεν μας ενοχλουν!!!ουφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

εγω ξερω οτιαπαγορευεται κατα τις ωρες κοινης ησυχιας,κατα τα αλλα ο καθε ενοικος δικαιουται εως δυο σκυλια ανα διαμερισμα ασχετα εαν το καταστατικο της οικοδομης λεει οτι απαγορεονταιτα ζωα,εχει λιγα χρονια που εγινε αυτο

Έχεις δίκιο για το καταστατικό, αλλά ο νόμος λέει το εξής:

‘Αρθρο 6

Διατήρηση ζώων συντροφιάς σε κατοικίες

Επιτρέπεται η διατήρηση σε κάθε κατοικία μόνο ενός σκύλου και μιας γάτας ή δύο σκύλων ή δύο γατών. Προκειμένου για πολυκατοικίες (αποτελούμενες από δύο διαμερίσματα και άνω) επιτρέπεται επίσης η διατήρηση ενός σκύλου και μιας γάτας ή δύο σκύλων ή δύο γατών σε κάθε διαμέρισμα ακόμα και εκεί που ο κανονισμός της πολυκατοικίας απαγορεύει τη διατήρηση τέτοιων ζώων, με την προϋπόθεση ότι τα ζώα αυτά διατηρούνται στο ίδιο διαμέρισμα όπου διαμένει ο ιδιοκτήτης και δεν παραμένουν μόνιμα στις βεράντες του διαμερίσματος. Απαγορεύεται η διατήρηση ζώων συντροφιάς σε κοινόχρηστους χώρους της πολυκατοικίας (πυλωτή, ταράτσα, ακάλυπτους χώρους κ.λπ.). Επιτρέπεται η διατήρηση ζώων συντροφιάς στους ανοικτούς χώρους των μονοκατοικιών, με την προϋπόθεση ότι τηρούνται οι διατάξεις του άρθρου 1 του Ν. 1197/1981 (ΦΕΚ240 Α') και οι αστυνομικές διατάξεις περί κοινής ησυχίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

s_sofia έγραψε:

RUBELA έγραψε:

Άσχετο, αλλά απαγορεύεται από το νόμο η παραμονή των ζώων στο μπαλκόνι...[/quote:24wb8nx9]

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΠΟΥ ΜΑΔΑΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΩΣ ΤΙΣ ΤΡΙΧΕΣ....ΕΣΥ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΔΑΛΜΑΤΙΑΣ 22 ΚΙΛΩΝ ΜΕΣΑ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΤΑΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΙΟ ΤΥΧΕΡΟΥΣ ΓΑΤΟΥΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΟΝ ΜΑΖΕΨΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΠΡΙΝ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΜΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ....ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΜΑΣ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΙΖΕΡΗ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΠΟΥ ΤΗΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΜΠΡΙΖΟΛΕΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΙΜΟΚΤΟΝΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΤΟ ΤΡΩΙ....ΕΠΙΣΗΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΣΚΥΛΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΑ..ΚΑ ΒΟΣΚΟ ΠΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟΥ ΦΥΛΑΓΕ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΤΟ ΧΤΥΠΟΥΣΕ ΜΕ ΣΚΟΥΠΟΞΥΛΟ....ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΑΓΑΠΑΜΕ....

ΦΥΣΙΚΑ ΟΜΩΣ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΚΑΙ Η ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το τί κάνει ο καθένας σπίτι του προφανώς και είναι δική του δουλειά...

Παρεξήγησες την απάντησή μου, δεν είχα πρόθεση να "κριτικάρω" το τί κάνεις και σε καμία περίπτωση δεν είπε κανείς ότι δεν αγαπάς τα ζώα!

Το αναφέρω, γιατί κι εμείς δεν το ξέραμε και ένας φίλος που έχει το σκύλο του μόνιμα στο μπαλκόνι του φέρανε την αστυνομία και αντιμετωπίζει μεγάλο πρόβλημα...

Τώρα για το αν θα μπορούσα να έχω μεγάλο σκύλο, έχω ένα μπόξερ σχεδόν 40 κιλά... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

s_sofia έγραψε:

savropinguinos έγραψε:

Έχεις δίκιο για το καταστατικό, αλλά ο νόμος λέει το εξής:

‘Αρθρο 6

Διατήρηση ζώων συντροφιάς σε κατοικίες

Επιτρέπεται η διατήρηση σε κάθε κατοικία μόνο ενός σκύλου και μιας γάτας ή δύο σκύλων ή δύο γατών. Προκειμένου για πολυκατοικίες (αποτελούμενες από δύο διαμερίσματα και άνω) επιτρέπεται επίσης η διατήρηση ενός σκύλου και μιας γάτας ή δύο σκύλων ή δύο γατών σε κάθε διαμέρισμα ακόμα και εκεί που ο κανονισμός της πολυκατοικίας απαγορεύει τη διατήρηση τέτοιων ζώων, με την προϋπόθεση ότι τα ζώα αυτά διατηρούνται στο ίδιο διαμέρισμα όπου διαμένει ο ιδιοκτήτης και δεν παραμένουν μόνιμα στις βεράντες του διαμερίσματος. Απαγορεύεται η διατήρηση ζώων συντροφιάς σε κοινόχρηστους χώρους της πολυκατοικίας (πυλωτή, ταράτσα, ακάλυπτους χώρους κ.λπ.). Επιτρέπεται η διατήρηση ζώων συντροφιάς στους ανοικτούς χώρους των μονοκατοικιών, με την προϋπόθεση ότι τηρούνται οι διατάξεις του άρθρου 1 του Ν. 1197/1981 (ΦΕΚ240 Α') και οι αστυνομικές διατάξεις περί κοινής

ησυχίας.[/quote:1tle7v45]

Σωστα ολα αυτα και ειμαι υπερ αφου και γω μεγαλωσα 3 γατες! τα ψιψινια μου! :silly: Μενα με ομως σε μονοκατοικια. τι γινεται ομως αν

μενεις σε πολυκατοικια, εχεις γατα και υπαρχρι συην πολθκατποικια καποιος αλλεργικος στις γατες. Η αλλεργια εχει σαν συμπτωμα την εντονη δυσπνοια. Αν θες πχ να την πας κτηνιατρο, μπαινεις στο ασανσερ εχοντας τη γατα στο κλουβακι της. Ο επομενος που θα μπει αν εχει αλλεργια, "την πατησε". Οποτε λεω οχι στα κατοικιδια σε πολυκατοικιες.

Υπενθυμιζω οτι λατρεύω τα ζωα! αλλα ας σεβομαστε και τους αλλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Ρουμπινάκι μην τα παίρνεις!! :kiss:

οι ορμονες χορεύουν :side:

Δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα για το αν αγαπάει κανείς το ζωάκι του απλά καθε ένας έχει τους δικούς του κάνόνες!

Σε πολλά σπίτια πχ πρέπει να βγάλεις τα παπούτσια πριν μπεις και σε άλλα όχι δεν μου λέει κάτι αυτό.Εχω μπει σε σπίτια μόνο με παιδάκια να παίζουν και σιχαίνομαι να πιάσω γιατί τα πάντα κολλάνε και σε άλλα σπιτια με ζωάκι και είναι όλα πεντακάθαρα.Και το αντίθετο.

Η αλήθεια είναι πως βρίσκω τρίχες αλλά με δυο φορές τη μέρα σκούπισμα και τίναγμα νομίζω είναι οκ.Αλλωστε στην όλλανδία αν την αφήσω στο μπαλκόνι θα αρρωστήσει σοβαρά και νομίζω ότι θα μου φέρουν τη φιλοζωική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

s_sofia έγραψε:

savropinguinos έγραψε:

Έχεις δίκιο για το καταστατικό, αλλά ο νόμος λέει το εξής:

‘Αρθρο 6

Διατήρηση ζώων συντροφιάς σε κατοικίες

Επιτρέπεται η διατήρηση σε κάθε κατοικία μόνο ενός σκύλου και μιας γάτας ή δύο σκύλων ή δύο γατών. Προκειμένου για πολυκατοικίες (αποτελούμενες από δύο διαμερίσματα και άνω) επιτρέπεται επίσης η διατήρηση ενός σκύλου και μιας γάτας ή δύο σκύλων ή δύο γατών σε κάθε διαμέρισμα ακόμα και εκεί που ο κανονισμός της πολυκατοικίας απαγορεύει τη διατήρηση τέτοιων ζώων, με την προϋπόθεση ότι τα ζώα αυτά διατηρούνται στο ίδιο διαμέρισμα όπου διαμένει ο ιδιοκτήτης και δεν παραμένουν μόνιμα στις βεράντες του διαμερίσματος. Απαγορεύεται η διατήρηση ζώων συντροφιάς σε κοινόχρηστους χώρους της πολυκατοικίας (πυλωτή, ταράτσα, ακάλυπτους χώρους κ.λπ.). Επιτρέπεται η διατήρηση ζώων συντροφιάς στους ανοικτούς χώρους των μονοκατοικιών, με την προϋπόθεση ότι τηρούνται οι διατάξεις του άρθρου 1 του Ν. 1197/1981 (ΦΕΚ240 Α') και οι αστυνομικές διατάξεις περί κοινής ησυχίας.[/quote:snh0hp4k]

ετσι ειναι ,δεν προσεξα οτι το εχει ΜΟΝΙΜΑ εξωστο μπαλκονι,λυπαμαι αλλα το θεωρω απαραδεκτο....ετσι ενας ειχε παρει ενα ροτβαιλερ κ το ειχε στην ταρατσα στο πατρικο μου,ανθρωπος δεν μπορουσε να ανεβει απο το φοβο του,δηλ τι το πηρεσ ρε αρχηγε ?γ να ανεβαινεις μια φορα να το ταιζεις?μονο του το καυμενο ολη μερα εκει πανω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA έγραψε:

s_sofia έγραψε:

Ο νόμος λέει το εξής:

‘Αρθρο 6

Διατήρηση ζώων συντροφιάς σε κατοικίες

Επιτρέπεται η διατήρηση ζώων συντροφιάς στους ανοικτούς χώρους των μονοκατοικιών, με την προϋπόθεση ότι τηρούνται οι διατάξεις του άρθρου 1 του Ν. 1197/1981 (ΦΕΚ240 Α') και οι αστυνομικές διατάξεις περί κοινής ησυχίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΕ Η ΛΟΥΝΑ (ΣΚΥΛΟΣ) ΠΑΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΒΟΛΤΑ ΑΠΟ 15 ΛΕΠΤΑ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΝ ΠΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΑΦΙ ΠΕΡΙΦΡΑΓΜΕΝΟ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ....ΕΠΙΣΗΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΥΩΝΕΙ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΣΠΕΡ (ΓΑΤΟΣ) ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΚΑΛΑΘΑΚΙ ΤΟΥ, ΕΝΩ Η ΛΟΥΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΤΗΣ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ...

ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω ένα σκυλάκι 2 χρονών! Είναι κοντότριχο (πράγμα που σημαίνει ότι δεν κουρεύεται) αλλά μαδάει τρελά!! Το σκυλί ζει στο σπίτι μαζί μας και εκεί θα συνεχίσει να ζει και με τον ερχομό του μωρού. Θα κάνω ότι μπορώ να συμβιώσουμε όλοι μαζί ακόμα και αν πρέπει να είμαι όλη μέρα με την σκούπα στο χέρι!

Οσο για τον νόμο όντως απαγορεύεται τα κατοικίδια να ζουν μόνιμα στα μπαλκόνια ή τις πυλωτές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον εγω δε εχω προβλημα με τα ζωα αρκει να μη μου δημιουργουν προβλημα...

εγω παντως δε θα τα εβαζα....

ας πουμε ομωσ στο πατρικο μου η απο πανω μας μαζεψε ενα σκυλι που οκ δε με νοιαζει..αλλα το βγαζει στο μπαλκονι κ οοοοολη η γειτονια εχει προβλημα γιατι ολο γαυγιζει..

ε δε ειναι κ οτι καλυτερο νομιζω...

εχει η απο πανω μας τρελα με τις γατες κ καθετε εκτος πολυκατοικιας κ τα ταιζει..

με για τηςς κ χαρα της,,

αλλα εγω το φταιω να ανεβαινουν σπιτι μας κ να χεζουν τις γλαστρες?????????????????????? :blink::blink::blink:

(παει ο καημενος ο κακτος :( )

:(

αυτη μενει στο 3 κ ειναι μια χαρα...καθαρο το μπαλκονακι της...

εμας ομως?????????/ποιος θα μας καθαριζει τις ακαθαρσιες????????/

γιαυτο λεω μακρια κ αγαπημενοι... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα κλαψω.. Ποσο σας ζηλευω που εχετε ζωακια. Εχω μεγαλωσει γενιες και γενιες γατιων και σκυλιων και ο αντρας μου δε θελει να παρουμε ζωακι στο σπιτι γιατι τα σιχαινεται. Εξω στην αυλη μου λεει ναι αλλα μεσα οχι...Αφου δεν εχω αυλη χριστιανε μου!!!!!!!!!! Του λεω ενα γατακι? Οχι τις αντιπαθω τις γατες. Τοτε ενα μικρο σκυλακι?? Οχι κανει φασαρια και ειναι βρωμια μες το σπιτι. Τι σε νοιαζει καλε? Εσυ θα καθαριζεις? :S:S:S Δεν τον πειθω με τιποτα :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...