Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απορία..


Recommended Posts

Μου το έστειλε μια φίλη. Προφανώς ήθελε να το στείλει στο φόρουμ.

kalimera se olous,

prin apo 2 mines apektisa ena ygiestato kai panemorfo bebi,

gennisa fysiologika me polla rammata omos, dystyxos akomi aisthanomai avola kai ponao otan kathomai. einai fysiologiko auto meta apo toses imeres! tis teleutaies meres paratirisa kai entones ekriseis ygron kitrinou xromatos, arketa paxyreusto kai me entoni osmi.

tha ithela tin simvouli sas.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Εγώ γέννησα πριν από 5 μήνες μια μπέμπα με φυσιολογικό τοκετό και μου έκαναν κι εμένα ράμματα. Μην ανησυχείς κι εγώ πονούσα έντονα μέχρι και πριν από λίγο καιρό. Να φανταστείς ότι ακόμη και τώρα αν κάποιες ημέρες κουραστώ πολύ, το βράδυ όταν πάω να κάτσω, για παράδειγμα, στον καναπέ πονάνε τα ράματά μου. Είναι φυσιολογικό. Όμως, όσο περνάει ο καιρός ο πόνος θα μειώνεται. Όσο για τα υγρά καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με το γιατρό σου, μιας και το χρώμα τους είναι κίτρινο και η οσμή τους έντονη. Κάποιες ημέρες είχα παρατηρήσει κι εγώ λίγα υγρά παραπάνω όμως ήταν άχρωμα και άοσμα. Έκανα τότε ΠΑΠ και καλλιέργεια κολπικού υγρού αλλά δεν είχα κάτι. Εύχομαι να σε βοήθησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Εγώ γέννησα πριν από 5 μήνες μια μπέμπα με φυσιολογικό τοκετό και μου έκαναν κι εμένα ράμματα. Μην ανησυχείς κι εγώ πονούσα έντονα μέχρι και πριν από λίγο καιρό. Να φανταστείς ότι ακόμη και τώρα αν κάποιες ημέρες κουραστώ πολύ, το βράδυ όταν πάω να κάτσω, για παράδειγμα, στον καναπέ πονάνε τα ράματά μου. Είναι φυσιολογικό. Όμως, όσο περνάει ο καιρός ο πόνος θα μειώνεται. Όσο για τα υγρά καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με το γιατρό σου, μιας και το χρώμα τους είναι κίτρινο και η οσμή τους έντονη. Κάποιες ημέρες είχα παρατηρήσει κι εγώ λίγα υγρά παραπάνω όμως ήταν άχρωμα και άοσμα. Έκανα τότε ΠΑΠ και καλλιέργεια κολπικού υγρού αλλά δεν είχα κάτι. Εύχομαι να σε βοήθησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Εγώ γέννησα πριν από 5 μήνες μια μπέμπα με φυσιολογικό τοκετό και μου έκαναν κι εμένα ράμματα. Μην ανησυχείς κι εγώ πονούσα έντονα μέχρι και πριν από λίγο καιρό. Να φανταστείς ότι ακόμη και τώρα αν κάποιες ημέρες κουραστώ πολύ, το βράδυ όταν πάω να κάτσω, για παράδειγμα, στον καναπέ πονάνε τα ράματά μου. Είναι φυσιολογικό. Όμως, όσο περνάει ο καιρός ο πόνος θα μειώνεται. Όσο για τα υγρά καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με το γιατρό σου, μιας και το χρώμα τους είναι κίτρινο και η οσμή τους έντονη. Κάποιες ημέρες είχα παρατηρήσει κι εγώ λίγα υγρά παραπάνω όμως ήταν άχρωμα και άοσμα. Έκανα τότε ΠΑΠ και καλλιέργεια κολπικού υγρού αλλά δεν είχα κάτι. Εύχομαι να σε βοήθησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...