Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΡΝΗΤΙΚΟ Η ΘΕΤΙΚΟ…..ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ !!!!


Recommended Posts

Γεια σου κ απο μενα Τουλινα .Το πιο σωστο για να διωξεις και εσυ το αγχος:S και να δεις τι γινεται ειναι η χοριακη και το πιο απλο κανε και αλλο τεστ να δεις .καλα αποτελεσματα:laugh: με μωρουλινι:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ !!!:laugh:

Δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα …..αλλά φοβάμαι μην την πατήσω .:blink: :blink: :S

Γιατί αυτά τα πρώτα συμπτώματα να μην τα ξεχωρίζεις , πονάς γιατί τα περιμένεις περίοδο ή γιατί αυτά τα πρώτα πονάκια να είναι ύπαρξη εγκυμοσύνης, ιδού η απορία !!!:dry: :dry: :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ μην σκέφτεσαι τίποτα

ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!

Τα τεστ νομίζω πως δεν κάνουν λάθη αν βγουν θετικά ( και εμένα αχνή γραμμούλα είχε)

Μόνο στο αρνητικό υπάρχει περίπτωση λάθους.

Να είσαι καλά και να κυλήσουν ήρεμα.

Περιμένουμε νεότερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΆΛΙ ΑΠΟ ΜΈΝΑ ΑΚΌΜΗ ΔΕΝ ΈΚΑΝΕΣ ΧΟΡΙΑΚΉ???????? ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΏΝΕΣΑΙ ΚΑΛΕ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ. ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΧΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 1-2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ. ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΑΚΙΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΜΗΤΡΑ. ΟΜΩΣ ΚΑΝΕ ΤΟ ΤΕΣΤΑΚΙ Η ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ. ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑΚΙΑ ΣΟΥ. ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας ….:(

Όχι ακόμα δεν έκανα χορειακή …δεν ξέρω διστάζω να κάνω …φοβάμαι το αποτέλεσμα :unsure: …. Μια κοπέλα στη δουλεία μου που είναι έγκυος της έδηξα το τεστ και μου είπε πως είναι αχνή η γραμμούλα και έχει και αυτή της αμφιβολίες της .

Λέτε βρε κορίτσια να είναι οφθαλμαπάτη… αχ θα προσπαθήσω να το σκανάρω και να σας το δείξω να μου πείτε.....:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΧΟΡΙΑΚΗ?????????????

ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ(ΑΝ ΕΡΘΕΙ)Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ?

ΕΓΩ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ 6 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΕΚΑΝΑ ΤΟ CLEAR BLUE.ΗΤΑΝ ΑΧΝΗ Η ΜΙΑ ΓΡΑΜΜΟΥΛΑ .ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ?ΠΡΙΝ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΦΕΡΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΑΚΙ ΜΟΥ.

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΤΕΥΧΗΝ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ ΑΠΟΤΕΛΣΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι είναι να αδιαθετήσω στις 25/06 αν έδειξε σωστά το τεστ ωορρυξίας. Έχω πονάκια και εχθές είχα 37.4 αν μετρήσω στο στόμα και 36,8 στη μασχάλη. -- Μπορεί κανείς να εξηγήσει τη διαφορά. Του άντρα μου που έκανε το τεστ του βγήκαν και οι δύο θερμοκρασίες ίδιες. Σήμερα το πρωι 37 στο στόμα. Έκανα ένα τέστ, τα χαρτάκια που παίρνουμε από το internet, τίποτα αρνητικό βγήκε. Πήγαμε σήμερα με τον άντρα μου για να κάνουμε εξέταση για τα αντιπατρικά (160 έδωσα πάλι), ρώτησα την μικροβιολόγο να κάνω χοριακή και είπε την άλλη εβδομάδα δε θα δείξει τίποτα αφού είναι να αδιαθετήσω σε μία εβδομάδα. Μπορεί εξάλλου τα δέκατα να είναι από τη ζέστη. ??????????????????? Τα έχω παίξει η καημένη. Σημιωτέων ότι είναι κύκλος με serpafar

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα !!!:cheer:

Μία ερώτηση πρώτα, ποια είναι αυτά τα τεστ του internet???

Όσο για την θερμοκρασία του σώματος , το πρωί μου δείχνει μία θερμοκρασία 36,6 και το μεσημέρι 36,9 ή 37 δεν ξέρω αν φταίει η ζέστη αλλά πιστεύω μας επηρεάζει.

Από χθες το απόγευμα έχω λίγα πονάκια στην κοιλία μου , δεν θέλω να πάω να κάνω τώρα χορειακή γιατί πιστεύω πως θα αδιαθετήσω και θα απογοητευτώ και δεν θέλω να γεμίζω το κεφάλι μου με ελπίδες που μπορεί μετά να με ψυχοπλακώσουν για κανά δυο μέρες, αν δεν μου έρθουν έως και την Δευτέρα Τρίτη θα πάω να την κάνω συτην την εξέταση . σήμερα είμαι στη 28 ημέρα του κύκλου μου και περιμένω .....:ohmy::unsure::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουλινα μου θυμιζεις αφανταστα την ιστορια μου.... ειχα; κανει τεστ την 8η μερα μετα την γονιμη μερα και μου βγηκε λιγακ, μα πολλυ ελαχιστα αχνο, δεν το πηραμε στα σοβαρα, ο αντρας μου ισα ισα που μου ελεγε οτι ειναι απατεωνες αυτοι που φτιαχνουν τα τεστ και το καναν να μην ειναι εντελως ευδιακριτο για να αγορασουμε κι αλλα... Δεν μας επεισε οτι ημουν εγκυος και πηγαμε διακοπ[ες και καναμε ολα τα θαλασσια σπορ,περασαμε υπεροχα γιατι ημουνα σιγουρη, βαση του περιεργου τεστ, οτι δεν ειμαι εγκυος... Οταν ομως επεστρεψα η χοριακη ελεγε αλλα!!!

Το ιδιο κι εσυ, εισαι σιγουρα εγκυος κοριτσι μου, κανονικα πρεπει να κανεις χοριακη, πονακια θα εχεις, οπως οταν περιμενεις περιοδο, αλλα η αχνη γραμμη που ειδες ειναι θετικο αποτελεσμα. Να προσεχεις και να πας για χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό με τη θερμοκρασία με μπερδεύει πολυυυυυυυυ... περιμένω στις 23/6..

Χτες το βράδυ είχα κι εγώ 37 και σκεφτόμουν να πήγαινα για χοριακή, αλλά σήμερα το πρωί 36,7... και τελικά δεν πήγα.

Πάντως Τουλίνα, αυτό που λες για τα πονάκια δε σημαίνει απαραίτητα ότι θα σου'ρθει περίοδος. Την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος, είχα πόνους περιόδου για μια βδομάδα (και τώρα θα 'ρθει.. και τώρα θα'ρθει...) και τελικά δέησα κι έκανα τεστ στην 7η μέρα καθυστέρησης!

Εύχομαι να'σαι εγκυούλα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάντως όπως είπα αν δεν έχω καθυστέρηση μου είπε να μην κάνω χοριακή.

Στο homehealth.uk ή κάπως έτσι αγοράζεις φθηνά τεστ.

Και γιατί η δική μου θερμοκρασία διαφέρει από στόμα σε μασχάλη;;;; Γιατί δεν διαφέρει στον άντρα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρθα μου, κι εγώ είχα διαφορά από στόμα σε μασχάλη. Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό, πάντως νομίζω πως η πιο "έγκυρη" μέτρηση είναι αυτή από το στόμα και μάλιστα μόνο το πρωί, πριν σηκωθούμε από το κρεβάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε σήμερα το πρωι είχα 37 από το στόμα. Τι να πω είναι για να τρελλενόμαστε. Θα περιμένω μέχρι την πέμπτη που κανονικά βάσει του τέστ ωορρυξίας θα είναι 15 ημέρες μετά δηλαδή 1η καθυστέρησης. Ελπίζω και περιμένω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου έλεγα να πετάξεις το θερμόμετρο γιατί προκαλεί τέτοιο άγχος που δε σου χρειάζεται!!! Εγώ χτες ένιωθα φουντωμένη σαν να'χω πυρετό, γι΄αυτό κι ασχολήθηκα, αλλά γενικά δεν ασχολούμαι γιατί τρελαίνομαι! Έτσι κι αλλιώς, ότι είναι να γίνει, έχει γίνει! Οπότε, χαλάρωσε, ξέχνα τα όλα, πρόσεχε και φρόντιζε τον εαυτό σου και εύχομαι να'σαι εγκυούλα!! :)

Για μένα δεν το βλέπω γι'αυτόν το μήνα, δε βλέπω κάτι το ιδιαίτερο από συμπτώματα, αλλά δεν πτοούμαι.. κάποια στιγμή, τι θα κάνει, θα'ρθει! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι εύκολο, το ξέρω.. :unsure:

Αλλά προσπάθησε να κάνεις πράγματα να απασχολείς το μυαλό σου.

Εγώ το ρίχνω στη δουλειά και στον ύπνο! :P Kαφέ με φίλες μου, ταινίες, ύπνο!! :P Αυτό το μήνα οργίασα, μέχρι και συνέντευξη στην ψηφιακή ΕΡΤ έδωσα!! :P :laugh:

Μακάρι να μπορούσα να κάνω και κανένα μπανάκι στη θάλασσα, αυτό θα'ταν το ιδανικό χαλαρωτικό για μένα! Αλλά δύσκολο...

Πάντως μη νομίζεις ότι το ξεχνάω τελείως.. ένα πονάκι περίεργο, μια μυρωδίτσα από το πουθενά (όπως προχτές το βράδυ, που ξαφνικά μου μύριζε πιπεριά - άσχετο!!!).. κι αμέσως το μυαλό πάει στο " λες;;;;"... Λογικό είναι... αλλά όχι και να τρελαθούμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μου :ohmy::ohmy:

Δεν βγαίνει από το μυαλό μου ούτε εμένα, και πώς να το βγάλω εχτές και εμένα καλαμαράκια μου μυρίζανε την ώρα που έπλενα τα μπαλκόνια, το βράδυ ήπια νερό και ένιωθα λες και είχα φάει ένα αρνί δεν άντεχα η γυναίκα … μετά έκανα μπάνιο και ένιωθα όλη την γεύση του σαμπουάν στο λαιμό μου, κρατιόμουν να μην κάνω εμετό. Εύχομαι όλα αυτά τα μικρά πραγματάκια να μην είναι απλές συμπτώσεις γιατί θα τα πάρω πολύ ( χαχαχα):lol::angry:

Αύριο θα κάνω το δεύτερο τεστ …….. κορίτσια ας προσευχηθούμε όλες μαζί για το θετικό αποτέλεσμα….. :ohmy::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσύ να σκέφτεσαι θετικά γιατί έχεις και αποδεικτικά στοιχεία. Όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς.

Όλες οι προσευχές μας μαζί σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou kai gw mphka sth mpriza me to 8emataki..

perimenw periodo 26 tou mhnos kai edw kai mia vdomada me ponaei xamhla h koilia kai to sth8os prhsmeno kai ponaei....

me enoxloun polu oi murodies kai genika niw8w kapws...

sth diadikasia tou test 8a mpw an exw ka8hsterhsh...

kala apotelesmata se oles mas, euxomai na einai alh8ina ta sumptwmata mas......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσι μου ΟΣΟ ΑΧΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΡΑΜΜΗ,ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!

ευχομαι ολα να πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια συγγνώμη που δεν σας απάντησα γρήγορα αλλά δεν είχα internet :angry: ……

Το τεστ τελικά μου βγήκε αρνητικό μετά και από δύο μέρες αδιαθέτησα…

Τώρα ξανά προσπαθώ , αν και η ψυχολογία μου δεν είναι και στα καλύτερά της αλλά το παλεύω … :(:(:( και δεν το δείχνω πουθενά!!

Σας ευχαριστώ, πολύ πολύ για την υποστήριξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κουκλα μου το ενδεχομενο βιοχημικης εγκυμοσυνης το κοιταξες????

ετσι συμβαινει σαυτες τις περιπτωσεις,ειναι χαμηλη η χοριακη,ισα που φαινεται στο τεστ και μετα μηδενιζει και αποβαλεται το εμβρυο...μηπως αυτο επαθες????κοιτα το

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου κ σε ε΄μένα το ίδιο συνέβη. Έκανα 2 τεστ κ έδειχνα και τα δυο μία δεύτερη αχνή γραμμή. Μετά από τρεις μέρες κ 5 μέρες καθυστέρηση΄, αδιαθέτησα. Είχα πολύ αίμα και πήγματα και έτσι πήγα στο γιατρό μου. Τελικά ήμουν έγκυος και απέβαλα. Χθες έκανα απόξυση και μ'έχει πάρει λίγο από κάτω.

Δεν πειράζει κοπέλα μου, υπομονή και θα μας έρθει κι εμάς ένα μωράκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...