Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 135
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερινάκι μου, εύχομαι ολόψυχα το σωληνάκι αυτό να είναι το τελευταίο που χρειάζεται να κάνετε για να αποκατασταθεί εντελώς η ακοή της μικρής σου. Θετική σκέψη, το κεφάλι ψηλά και όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινα μου, γλυκια μανουλα, πολλα πολλα πολλα ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ στο κοριτσακι σου!!!:)

κοπελα μου γλυκια, σε καταλαβαινω τοσο πολυ...:( ιωση εχει η μικρη μου και κοντευω να τρελαθω απ'την αγωνια και τη στεναχωρια μου!!:(

ομως προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη, για σενα και για το παιδακι σου, για να μην της μεταδιδεις την αγωνια σου και για να μπορεις να σταθεις κοντα της!;)

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!:)

ευχομαι μεσα απ'τη καρδια μου, να τελειωσει εδω η περιπετεια σας!!:)

καλη δυναμη και περαστικα στη κορουλα σου, να μας τη φιλησεις!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:dry: κορίτσια καλησπέρα. Θα αναριώτιεσται πώς και σας γράφω. Έχουμε και λέμε πήγαμε το πρωί για την εξέταση αλλά (ναπιοδιά και εκεί καλέ κορίτσια) η μικρή ήταν μπουκωμένη και δεν μπορούσαν να της κάνουν ολική νάρκωση μας έδωσαν όμως ένα σιροπάκι που μπορώ να πώ ότι μας έφερε μια ψιλουπνηλία. Η εξέταση έδειξε ότι έχουμε όντως απώλεια ακοής από το αριστερό αυτί και μία ποιό ελαφριά από το δεξί.Αφού τελείωσε η εξέταση δοκιμάσανε και της βάλανε ένα εξωτερικό ακουστικο η δικιά μου λοιπόν το έβγαλε και μόνο κορίτσια που δεν το κάναμε μπαλά κι του πίνγκ πονγκ (το μπαστούνι της έλειπε μόνο). Μου είπαν λοιπόν η γιατρός ότι περίμενε αυτήν την αντίδραση γιατί είναι μικρή μόλις 4 χρόνων και αυτό το θεωρεί κάτι σαν παιχνίδι. Δεν μπορούμε ΄΄ομως να βάλουμε σωληνάκι γιατί χρειάζεται και το ακουστικό. ΟΙ μόνες μας είπε αυτή την στιγμή κινήσεις που μπορούμε να κάνουμε είναι οι εξής: να πάμε σε λογοθεραπευτή γιατί ότι και να συμβεί θα το καταλάβει πρίν απαό εμάς, κάθε 4 μήνες θα πηγαίνουμε να κάνουμε ακουογράφημα ουτοσώστε ναβλέπουμε την επιδείνωση ή την στασιμότητα της ακοής, τρίτον σε ενάμιση μήνα θα πάμε και θα ξανακάνω αυτήν την σημερινή εξέταση με την διαφορά όμως ότι θα γίνει με ολική νάρκωση και θα μπούμε μέσα από την προηγούμενη μέρα. επίσης η αντιβίωση κορίτσια που της δώσανε όταν ήταν 22 ημερών και της δημιουργήθηκε το πρλόβλημα ήταν άκουσον άκουσον η AUGMENTIN που την αποφεύγουν ακόμα και στους μεγάλους. Αυτό λέει που θα μπορέσουμε να κάνουμε είναι γ0ύρω στα 5,5 χρονών με 60χρονών να κάνουμε το σωληνάκι και μετά από κάνα χρόνο να κάνουμε και κοχλιακό εμφύτευμα. Τώρα όπως μου είπε και η γιατρός ήταν στραβό το κλίμα και με τις συνεχείς ωτίτιδες το έφαγε και ο γάιδαρος. Απλά με συμβουλεψε ο παιδοψυχολόγος ότι επειδή είναι πολύ έξυπνη δεν πρέπει επουδενεί να καταλάβει τι γίνεται και ότι όσο και να κλαίω μέσα μου από έξω μου θα είμαι μες στο γέλιο και την καλή χαρά. Αυτά τα νέα μας κορίτσια.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerina σου ευχομαι κ γω μεσα απο την ψυχη μου ολα να πανε καλα κ η μικρη σου να το ξεπερασει συντομα...Κ συ κουραγιο κ υπομονη!!!Ο Θεος ειναι μεγαλος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΣΟΥ! ΠΡΑΞΕ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ, ΞΕΣΚΙΣΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ!!!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΑΝΑΛΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ. ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΟΧΙ ΜΙΑ ΑΛΛΑ 100 ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ.ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΝΑ ΤΗ ΦΥΛΑΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗ ΦΩΤΙΖΟΥΝ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝ ΚΑΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΑΝΑΨΕ ΤΗΣ ΛΑΜΠΑΔΕΣ ΚΑΝΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ.ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΕΠΙΣΤΗΜΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα σου εύχομαι από την καρδιά μου κουράγιο και από εδώ και πέρα όλα να πηγαίνουν καλύτερα.

Να είσαι δυνατή και αισιόδοξη και να δεις πως το κοριτσάκι σου θα τα πάει περίφημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι τωρα διαβαζω το θεμα σου!

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ειναι κατι παροδικο....

Εχουμε στο στενο μας περιβαλλον ατομο με προβλημα ακοης και γνωριζω τη λαχταρα σου...

Μακαρι να τελειωσει συντομα το μαρτυριο σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα. ευχομαι απο καρδιας να ειναι κατι που διορθωνεται. να εχεις κουραγιο και πιστη στην Παναγίτσα μας και να εισαι σιγουρη πως θα σε βοηθησει. περιμενουμε νεα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:unsure: κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα λόγια συμαπαράστασης αύριο περιμένω τηλέφωνο από τον λογοθεραπευτή και θα σας ενημερώσω για το μας είπε από την Τρίτη.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟΥ ΛΕΩ ΜΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ

ΚΑΛΑ Κ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΑΓ,ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ..

ΘΑ ΣΤΗΝ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ....

ΑΓΙΕ ΜΟΥ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ,ΠΡΩΤΕ ΓΙΑΤΡΕ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

ΕΣΥ ΠΟΥ ΓΙΑΤΡΕΥΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΓΕΣ

Κ ΔΙΑΣΚΟΡΠΑΣ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ

ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ Κ ΓΙΑΤΡΕΨΕ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΟΥ!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ..

Κ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΩ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΙΣΤΕΥΩ

ΠΟΛΥ ΚΑΝΕ Κ ΚΑΝΑ ΤΑΜΑ ΣΤΟΝ ΑΓ.ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ!

ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μολις σημερα ειδα το θεμα σου και θα σου πω οτι σε καταλαβαινω απολυτα .

Ειμαι η Βανια και εχω ενα γιο το ΣταυροΝικολα ειναι 5 ετων παει προνηπιο.

Ο μικρος αργησε να μιλησει ειχε φτασει τριων ετων και δεν ελεγε τιποτα περα απο μαμα και μπαμπα .Θορυφηθηκα γιατι τον συγκρινα με παιδακια της ηλικας του σιγουρα καποια παιδια θελουν το δικο τους χρονο αλλα αυτο ειχε περασει το χρονικο διαστημα που θα το δικαιολογουσε .Μετα απο παροτρυνση της παιδιατρου απευθημθηαμε στο παιδων για μια ψυχοκηκηνιτικη αναπτυξη η οποια βγηκε μια χαρα καιμας ειπαν να περιμενουμε 6 μηνες .Οντως το καλοκαιρι εκεινο ειχαμε μια βελτιωση αλλα οχι στο βαθμο που θελαμε και εξαιτειας του συστηματος υγειας που παει με ρυθμο χελωνας μας ειδοποιησαν στο παιδων 6 μηνες αργοτερα για να μας ανκοινσουν οτι θα περιμενουμε αλλους 6 μηνες και α κανουμε και ενα ακουοραμα να δουμε τι παιζει με την ακοη του .Επρεπε δηλαδη να περιμενουμε τοσο για να μας πουν τι ;Οτι θθα χρειαστει καποιες λογοθεραπειες για 2 μηνες μαλιστα η "κυρια προισταμενη "μας πασαρε και τηλεφωνο λογοθεραπευτριας που μονο για την αξιολογηση ηθελε 80 ευρω . Αρχιζα να ψαχνω να βρω ακρη μονη μου επαιρνα σε λογοθεραπευτες και καποια στιγμη πηρα σε κποιο κεντρο και η ιδιοκτητρια μου εδωσε το τηλ. του κεντρου παιδοψυχικης υγειινης του ικα για να κλεισουμε εκι ενα ραντεβου ετσι ωστε να μας εγκρινει το ΙΚΑ τις λογοθεραπειες .Απο τον τροπο της καταλαβα οτι η κοπελα ενδιαφεροταν πολυ για το παιδι και της εκλεισα ενα ραντεβυ θα σου πω οτι μενω ολυμπιακο χωριο και η λογοθεραπευτρια ηταν Νικαια εγω δεν οδηγω και ο αντρας μου τις περισσοτερε μερες δουλευει εως της 8,30 το βραδυ .Περασαμε απο την αξιολογηση και η κοπελα μου ειπε οτι ο μικρος οντως εχει προβλημα με την ομιλια του σοβαρη εξελεκτικη διαταραχη στην εκφορα λογου ομιλιας δεν ελεγε σεδον τιποτα μας εδειχνε και η καρδια μου γινοταν κοματια .

Οταν την ρωτησα ποσο ηθελε για την αξιολογηση μου ειπε τιποτα οταν θα παρετε την εγκριση απο το ΙΚΑ τα λεμε .

Το φεβρουαριο περσι περασαμε απο την πρωτη επιτροπη και το πορισα ητα ακριβως αυτο καιμας εγκριναν και λογοθεραπεις και εργοθεραπειες και ειδικες δαπαιδαγωγησεις (ψυχολογος)

περσι με το χαρτοι αυτο προσπαθησα να τον βαλω σε παιδικι σταθμο αλλα δεν τα καταφερα αγνοησαν δημοσιο εγραφο .....

Ευτυχως το ακουοραμα βγηκε καλο.

καναμε το πρωτο χρονο λογοθεραπεια και πραγματικα ο μικρος μου μιλαει και το καταλαβαινουμε ηδη παει και πρνηπιο και ειπε και ποιημα εχουμε ξαναπαρει για αλλο ενα χρονο προγραμμα .

Επισης 2 φορες την εβδομαδα τον πηγαινω σε λογοθεραπει ε το δημο μας και οπως φανταζεσε χρονος μηδεν αφου θελω 1,30 ωρα να παω νικαι επι 2 φορες την εβδομαδα και αλλη 1 για να παω μενισι και να γυρισω αλλες 2 φορες την εβδομαδα.

Και ερχομαι στο κομματι των συγγενων εχω ακουσει πολλα και διαφορα του στρυλ :αχ το καημενο, θα παει χαμενο , θελει ειδικο σχολειο

απο τους γνωστους :ε καλα θα δεις αυτα γινονται τα καλυτερα με εμφαση λυπης , κοιτα ρε παιδι μυ!

και τωρα κατερινα μου ερχομαι στο θεμα του σχολειου δυτυχως περασε το παιδι μου απο το σχοκιασμο των συμμαθητων ηταν αναποφευκτο αχ γιατι ο Σταυρος δεν μιλαει καθαρα αχ γιατι ο Σταυρος δεν επιβαλλετε να κανει την εργασια αχ δεν θελουμε το Σταυρο γιατι μας πειραζει καιμιλαει σαν μωρο .....

Καποια στιγμη το παιδ αρχιζε να γινετε βιαιος σηκωνε χερι στα παιδια μπροστα μου εχουν γινει περιστατικα που ενω δεν εφταιγε εβρισκε το μπελα του εγω ομως κατερινα μου προπαθω να ειμαι δικαιη .

Τα παιδια ειναι παιδια αλλα οι γονες τους ; να πιανουν το παιδακι και να του κανουν επιθεση ; επειδη ο Σταυρος επαιζε κυνηγητο ; η επειδη τσακωθηκε με το κολλητο του για κατι αμεσως σε όα, φταιεο αυτος ;

Τον επιασα και του ειπα οτι γιαμενα και το μπαμπα του εινα ο καλυτερος και οτι και να λενε να μη δεινει σημασια να ειναιμεσα σε όλα ευτυχως η νηπιαγωγος ειναι συμμαχος δεν τον ξεχωριζει οσο γινετε τον παρακινει.

Προχτες με επιασε κριση πανικου δνε μπορουσα να το βλεπω να ειναι στεναχωρημενο εγω εχω αφησει τη δουλεια μου τον ευατο μου εχει αντκτυπο στην υγεια μου με χτυπαει ψυχωσωματικα αλλα εμενα αυτο που με νοιαζει ειναινα ειναι καλα ο μικρουλης μου .

Το θεμα με το ακουστικο πρπει να το συζητησεις με τη ψυχολογο επεισης η νηπιαγωγος ια παιξει καθοριστικο ρολο στην επικοινωνια με το παιδι και τα αλλα παιδια και μην αφησεις ποτε κανεναν να ακυρωσει το ρολο σου σαν μανα εσυ τραβας το γολγοθα σου και θα καλψεις και θα φωναξεις και θα βρισεις .Να εισαι διπλα στη μικρη και να προσεξεις και τα αλλα παιδια γιατι θα επηρεαστει ολοι η οικογενεια .Τωρα οσο για το σοι ειναι εκτος οικογενιας αστους στην ακρη και μην ασχολεισε μαζι τους γραψε τους ολους .

Αυτα πιστευω να καταλαβες οτι υπαρχει και αλλη μαμ που σε νιωθει ....

ολα καλ θα πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...

Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ!!!ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΛΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΕΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ!!!...ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ Κ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΠΑΡΑΜΕΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΙ!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:dry: αχ κορίτσια αν δεν είχα και εσά θα μου είχε στρίψει με τόσα που ακούω. Βάνι μπορώ να σου πώ ότι πήρα λίγο θάρρος από το μηνυμά σου καθότι κατ΄λαβα ότι έχω και συμπαραστράτιες στον αγώνα μου για την μικρή μου.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι και εγω οταν ημουν μικρη γυρω στα 9 ειχα κανει ενα παρομοιο χειρουργιο.

δεν ακουγα και εγω καλα απο το δεξι αυτι και ο γιατρος που με πηγανε ειδε οτι πισω απο το τυμπανο μαζευε υγρο

μου εβαλε και εμενα ενα σωληνακι το οποιο εβγαλε μετα απο λιγο καιρο

δε θυμαμαι πολλα γιατι ημουν μικρη και εχουν περασει 20 χρονια παντως δεν ηταν κατι πολυ σοβαρο.

ευχομαι και στην περιπτωση σας να ισχυει το ιδιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:dry: κορίτσια γεία σας. Με τόσο τεξιμο αυτές τις μέρες δεν κατάφερα να μπω καθόλου τώρα βρήκα λίγο την ηρεμία μου. Έχουμε και λέμε πήγαμε στον λογοθεραπευτή και πρέπει για 2 χρόνια να κάνουμε λογοθεραπείες, εργοθεραπείες και ειδική διαπαιδαγώγηση. Θα πηγαίνουμε 2 φορές την εβδομάδα και θα κάνω και εγώ τις υπόλοιπες ημέρες της εβδομάδας δουλειά στο σπίτι μαζί της. πρέπει να κάνουμε λεει υπομονή να σφίξω γερά τα δόντια μου και εγώ αλλά και ο άνδρα μου γιατί έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας. Τ ι να κάνω όμως? ελπίζω ότι θα τα καταφέρω Α! ξέχασα και σε ενάμιση μήνα θα πάμε και θα ξανακάνουμε τα προκλητά δυναμικά και ακουόγραμμα. Κορίτσια άσε δε με το ΙΚΑ το τί τρέξιμο θέλεις. Είχε δίκο η Βάνια θέλεις οπωσδήποτε και τρια ζευγάρια αθλητικά παπούτσια.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...