Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καινούρια στην παρεούλα της μανουλοχώρας....


abou

Recommended Posts

Για αρχή, είπα να στείλω ένα χαιρετισμό σε όλα τα μέλη...

Είτε έχετε νοιώσει τη μαγεία της εγκυμοσύνης και τη συνέχεια αυτής είτε το όνειρο αυτό είναι προς το παρόν ανεκπλήρωτο κι εύχομαι να εκπληρωθεί ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ σύντομα!!!!!;):P

Στο Φόρουμ μπήκα (πως αλλιώς αλλωστε) ψάχνοντας πληροφορίες για το εάν η καθυστέρηση που έχω γεννάει ελπίδες εγκυμοσύνης ή όχι......:)

Και αυτό που ένοιωσα είναι καταπληκτικό!!!!

Κάθε ένα ποστ, κάθε ερώτηση και κάθε απάντηση, δείχνουν απίστευτο ενδιαφέρον... ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ......:cheer:

Και δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί η αναμονή της... "τρισκατάρατης" όπως διάβασα κάπου αλλά σκέφτομαι οτι αυτή η παρέα είναι ΦΟΒΕΡΗ!!!!!!

Και λίγες λεπτομέρειες για τη δική μου περίπτωση...

Χμμμμ..... Τελευταία περίοδος 11 Απριλίου και κύκλος ΣΤΑΘΕΡΟΤΑΤΟΣ 25-27 μέρες.

Επαφή αρκετές φορές μέσα στις "περίεργες" μέρες χωρίς καμία προφύλαξη αλλά ΔΕΝ τελείωσε μέσα μου! ωστόσο δεν προσέχαμε και τόσο πολύ! :P

Αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου 8 Μαΐου(το αργότερο) και ήδη έχουμε 13.

Στις 11 Μαΐου πρωί, έκανα το τεστ(Self clear) το οποίο ήταν Αρνητικό!:(

Σας ακούω όλες να λέτε για την εξέταση αίματος και πήρα την απόφαση να περιμένω μέχρι την παρασκευή (σε 2 μέρες δλδ)...

Απο συμπτώματα, πραγματικά ΔΕΝ ΞΕΡΩ..

Πριν 5-6 μέρες, είχα απίστευτη όρεξη να φάω όλο τον κόσμο...

εδώ και γύρω στις 10 μέρες είχα απίστευτη υπνηλία ενώ σήμερα, ξύπνησα απο τις 3μιση τα χαράματα...:S

Πονάκια χαμηλά έχω συνέχεια και μερικές φορές έχω την αίσθηση οτι κάτι τρέχει.. είναι όμως απλά υγρα...!

Ξέρω οτι ίσως φαντάζομαι θαύματα αλλά θα το ήθελα πάρα πολύ να έχει αρχίσει μέσα μου το θαυματάκι της ζωής!!!!!!

Ελπίζω πραγματικά να ΜΗΝ σας ζάλισα κι ευχαριστώ για απαντήσεις εκ των προτέρων!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες στη παρεα μας!!

Σου ευχομαι ολα αυτα τα συμπτωματα που εχεις να ειναι εγκυμοσυνη.

Κανε και τη χοριακη και περιμενουμε τα ευχαριστα.

Παντως το μαμμυ ειναι γουρλιδικο!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ορισες στην παρεα!!!

Καταρχην ειμαι η Αναστασια και περιμενω την μπεμπα μου στο τελος του καλοκαιριου!!!

Μ'αρεσουν τα μεγαλα ευαναγνωστα μηνυματα οποτε το δικο σου ειναι η καλυτερη μου! ;)

Αν καταλαβα σωστα θελεις να γινεις μανουλα!Το μονο που δεν καταλαβα ειναι γιατι δεν εγινε...εντελως ολοκληρωμενα η προσπαθεια???

Μακαρι ομως να εισαι εγκυουλα και να νιωσεις συντομα το θαυματακι μεσα σου!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχουμε παντρευτει, ωστόσο μένουμε μαζί τους τελευταίους μήνες....!

Και δεν έχουμε πει οτι κάνουμε προσπάθεια για μωρό ωστόσο σε γενομένη συζήτηση, είμαστε και οι 2 θετικοί και είχαμε αναφέρει να ξεκινήσουμε προσπάθειες μετά το καλοκαίρι...!

Εγώ βέβαια, είμαι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ πιο θετική και το μυαλό μου ήδη ταξιδεύει στην ανάπτυξη της κοιλιάς μου!!!....!!!!!! :)

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύύύύύύύύύύ πολύ!!!!!!

Αναστασία μου, με το καλό να έρθει η μπεμπούλα σου!!!!!

και ΤΟΜΑ, καλή λευτεριά και σε σένα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Abou mou geia sou agapi mou...

Kai kalos mas vrikes...

Sou euxwme ta kalitera kopella mou...

Kai euxwme i xoriaki pou tha kaneis na einai thetiki...

Emeis edw tha eimaste kai tha perimenoume ta nea sou...

Egw eimai i joanna...

Exw ena giokka 14 minwn ton KWNSTANTINO mou...

Kai tin kuriaki tha gennisw tin korassa mou tin ELEANA...

Filia polla...

Kai o theos mazi sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα και καλώς όρισες στην παρέα.

Είμαι η Λίνα και είμαι 30 χρόνων. Προσπαθούμε περίπου 8 μήνες και βρίσκομαι και εγώ στην ίδια φάση με σένα. Βρίσκομαι σε αναμονή (σε αναμένα κάρβουνα για την ακρίβεια) της σιχαμένης, με τελευταία περίοδο 11 Απριλίου κι εγώ. Έχω κι εγώ κάτι πονάκια, ένα πρηξιματάκι και κάτι άλλα...αλλά εγώ είμαι η τρελή με τα συμπτώματα και έτσι δεν δίνω σημασία.

Σου εύχομαι να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα και να ακολουθήσουμε κι εμείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalws irthes Abou

stin parea mas...........

Afou mas diavazes, tha ksereis,,

eimaste emeis oi gemates thetiki energeia

k poly agapi!

Perimenw to bebaki mou

sto telos tou kalokairiou

(mazi me tin Anastacia, tin fili mou!)

kai eimai triseytyxismeni...............!!!

Prospatheite gia mwraki

i'apla... tha itheles???

Opws k na einai, sou euxomai to kalytero

kai o Theoulis dipla sou.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

abou καλωσόρισες στην παρέα του μάμμυ!

Είμαι η Άννα και έχω ένα κοριτσάκι 2 μηνών που είναι όλη μου η ζωή;)

Είμαι και εγώ νέο μέλος και διαπίστωσα απο το πρώτο μου κιόλας ποστ πως τα κορίτσια είναι ΥΠΕΡΟΧΑ!

Σου ευχομαι σύντομα να γινεις μανούλα!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

abou καλώς όρισες στην 'χώρα' μας!!

Εύχομαι να είσαι έγκυος :) αφού το θέλετε τόσο πολύ και δεν πειράζει που δεν το έχετε πει σε κανέναν! Καλύτερα είναι έτσι γιατί αλλιώς θα σας αγχώσουν πάρα πολύ. Όποτε τελειώνει ο μήνας θα σας ρωτάνε..

Είμαι η Νίκη, 30 ετών, σχετικά καινούρια στο mammy και είμαι στο δεύτερο μήνα προσπαθειών μου για μωράκι:):)

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

abou καλώς ήρθες στο mammy.

Κάνε καλύετρα μία εξέταση αίματος γιατί σε τέτοιες περιπτώσεις η αναμονή σκοτώνει! Τα test από το φαρμακείο δεν είναι πάντα αξιόπιστα και οι μέρες καθυστέρησης είναι αρκετές για να σημάνουν το χαρμόσυνο γεγονός.

Εφόσον όπως λές το θέλεις, στο εύχομαι εκ βαθέων.

Εγώ είμαι η Μαίρη και έχω μία ζουζούνα 3 μηνών!

Θα τα λέμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

abou καλημέρα και καλώς όρισες στη "μανουλοχώρα". Μακάρι να μεγαλώνει μέσα στην κοιλίτσα σου ένα μωράκι και ας μην το είχατε προγραμματισμένο! Εγώ είμαι η Μαρία, 33 ετών και προσπαθούμε κ εμείς για μωράκι, όποτε μπορούμε δηλαδή γιατί λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων μένουμε σε διαφορετικές πόλεις με τον άντρα μου και βρισκόμαστε το πολύ 5 μέρες το μήνα. Καλά αποτελέσματα λοιπόν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΡΕΑ,ΕΙΜΑΙ Η ΜΑΡΙΑ 24 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ 11 ΑΠΡΙΛΙΟΥ,ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ......ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ.ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

abou μου γεια σου και καλως μας ηρθες!!!Πραγματικα ειμαστε μια υπεροχη παρεα!!!Και γεματη θετικη ενεργεια!!Ευχομαι λοιπον καλη μου να τα εχετε καταφερει μιας και το θελεις τοσο πολυ...και φυσικα και ο συντροφος σου,γιατι εφοσον συμφωνει για μετα το καλοκαιρι ειναι το ιδιο!Ευχομαι να ειστε καλα να εχετε καλη συνεχεια στην σχεση σας και σε οτι επιθυμειτε και εμεις ειμαστε εδω για οτι χρειαστεις!!!Ειμαι η Κωνσταντινα και στην αναμονη για το θαυμα!!χα χα χα!!!Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ.ΕΙΜΑΙ Η ΛΙΤΣΑ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΧΕΔΟΝ 8 ΜΗΝΕΣ(ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ).ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ,ΦΙΛΑΚΙΑ!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα κορίτσια...

ειμαι μόλις από χθες εδώ και αυτό ειναι το πρώτο μου ποστ.Κάθε μύνημα είναι από λες σας ενδιαφέρον και ξεχωριστό. Χαίρομαι που μπαίνω στην παρέα σας σαν μια μελουσα μανούλα και εγώ και θα μπορώ να λύνω τις απορίες μου από τις πιο έμπειρες και να μοιραζομαι τις ανησυχίες μου σε οποιοδήποτε στάδιο. Εμείς βρισκόμαστε στον πρώτο μήνα προσπάθειας χωρίς απότελεσμα. Τώρα είμαστε μέσα στον δεύτερο.

Συμπασχουσα αbou μου..καλά αποτέλεσματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalosorises kai apo emena abou sto poio cool site gia mamades kai melouses mamades....Makari na exeis euxarista nea thn paraskeuh sou euxomai oti kalytero....

Ego eimai h Eleni kai sths 29 tou mhna the gennhso me kaisarikh ton mpemph mou.....An den gennhso pio prin apo to anxos kai ton fobo mou..xa...xa...xa:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αbοu καλωσηρθες στην παρεα του mammy.Eiμαι η Ολια και προσπαθω και γω για νινακι.Eγω περιμενω στις 17/5 .Δεν πειραζει που δεν ειστε παντρεμενοι .Καλη θεληση να υπαρχει και ολα γινονται.Ευχομαι αφου το θελεις τοσο πολυ να εισαιεγκυουλα ..B):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσηρθες στο μαμμυ!!!!

Κατι μου θυμιζει η ιστορια σου!

Καπως ετσι εγιναν τα πραγματα με μενα και εδω και 3 μηνες εχω την μπουμπουκα μου αγκαλια!

Ευχομαι συντομα και συ μανουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ορισες abou μου στην ομορφη παρεα του μαμυ... Ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυουλα..Ειμαι η Μαρια,επισις καινουρια στην παρεα και μολις στο δευτερο μηνα προσπαθειων. Εγω ειχα περιοδο στις 13/4 και δυστηχως αδιαθετησα πριν 3 μερες. Καλο μου ακουγεται λοιπον που σε σενα δεν εχει κανει ακομα την εμφανιση της.:) Αντε να γινομαστε μανουλες ολες σιγα-σιγα...Καλη επιτυχια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήρθες στην παρέα μας!!!

Εύχομαι να έχεις μπει ήδη στο club των εγκυουλων του mammyland!!!

Είμαι η Βάσω...Είμαι στην προσπάθεια για νινάκι!!!

Θα περιμένουμε νέα σου!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κι από εμένα! Κι εγώ καινούρια είμαι στην παρέα, παντρεμένη σχεδόν ένα χρόνο τώρα και από τον Φεβρουάριο έπεισα επί τέλους τον αντρούλη μου να βάλουμε μπρος για παιδάκι! Αυτοί οι άντρες πια, όλο φοβούνται και μετά τρελλαίνονται από τη χαρά τους!!!

Άντε, καλά μας αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...