Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κορίτσια με το θέμα των βαμμένων μαλλιών ????


Recommended Posts

Κοριτσάκια γεια σας!!!!

Έχω μείνει πρόσφατα έγκυος και η γιατρός μου μου είπε πως δε πρέπει να βάφω τα μαλλιά μου τα οποία είναι ξανθά και εγώ καστανή! Τι κάνετε εσείς με αυτό το θέμα? Πως μπορώ να τα διατηρήσω σε ένα παρόμοιο χρώμα γιατί δε θέλω να τα βάψω καστανά, μου φαίνεται μεγάλη αλλαγή μετά από τόσο χρόνια που είμαι ξανθιά????

Περιμένω συμβουλές σας

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! δυστυχως ουτε και μενα με αφησε στην αρχη!!!! Λογω εξωσωματικης ομως τα ειχα βαψει πριν κανω την εμβρυομεταφορα. Με αφησε να κανω ανταυγες τωρα,2 μηνες πριν γεννησω!!!! Ρωτα τον αν μπορεις να κανεις ανταυγες ή χενα..!!!!! φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Θα συμφωνήσω με την steisi για τις ανταύγειες. Θα σε βοηθήσει να επιλέξεις ένα χρώμα που να είναι στη μέση. Κάνε ανταύγειες λεπτές, ξεκινώντας λίγο πιο κάτω από τη ρίζα και σε όλα τα μαλλιά. Έτσι νομίζω πως δε θα φαίνεται ιδιαίτερα η διαφορά.

Βέβαια δεν ξέρω αν το πρόβλημα είναι το βάψιμο της ρίζας ή της τρίχας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Agapimeno thema!!!

Analogws ton giatro , koritsia...

Emena mou epitrepei na vafw ta mallia mou

opws k prin.... (vafi kommwtiriou, 1 fora/mina ktl)

Exei na kanei me tis gnwseis k tin empeiria tou kathe

epistimona.... O dikos mou einai kathetos sto oti

DEN vlaptei to embryo.. ((meta apo toooses erevnes

pou exoun ginei.........))!

An analogistw oti oooles oi epwnymes gynaikes

((Ellada k ekswteriko))

vafoun mallia , se oli tin diarkeia tis kyisis,,

eeeee kati tha kseroun oi ......giatroi tous!

Epeidi loipon simasia exei na niwthoume

KAI asfaleia as akouei i kathemia ton diko tis

kai..... me to kalo ta gera bebakia mas!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι κατά την οργανογέννεση του εμβρύου δεν επιτρέπεται καμία βαφή.Δεν υπάρχει κάτι που να λέει ότι η βαφή ΔΕΝ επηρεάζει την ανάπτυξη του εμβρύου. Εμένα ο γιατρός μου μου επέτρεψε αντάυγειες ή φυτική βαφή από τον 7ο και μετά. Ισως εξαρτάται και από τον γιατρό τελικά... Δεν ξέρω. Πάντως απ'ότι φαίνεται είναι για όλες ένα "δύσκολο θέμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sevelyn mou kalispera agapi mou...

Sou euxwme mia teleia egkumwsini...

Akou lene kanonika meta to prwto trimino ginetai na vafoume ta mallakia mas...

Wmos kserw para polles kopelles pou ta vafoun kathe mina tis egkumwsinis tous...

Kai ola einai mia xara...

Agapi mou an fwvasai na akous ton giatro sou se oti sou leei...

Kathe gunaika diaferei Fusika...

Sou euxwme oti kalitero...

Kai o theoullis mazi sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας, θα προσπαθήσω να βρω τουλάχιστον ένα προιόν όσο πιο ανώδυνο γίνεται για το πρώτο τρίμηνο!!!

Μήπως έχετε κάτι κατά νου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sevelyn, άσε...έχω κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα... Μάλιστα έχω να βάψω τα μαλλιά μου από το Δεκέμβρη...οπότε φαντάζεσαι πως έχω γίνει:unsure: Είχα σκοπό να τα βάψω το Πάσχα που ήρθα Ελλάδα (είμαι Αγγλία) αλλά λίγο πριν ρθω έμαθα ότι είμαι έγκυος και δεν πρόλαβα τελικά...

Πάντως εγώ επειδή είμαι και λίγο φοβιτσιάρα θα περιμένω να κλείσω το πρώτο τρίμηνο και θα τα βάψω μετά... ένας μήνας είναι ακόμη άλλωστε...μέχρι τότε υπομονή B) δε χάθηκε ο κόσμος ;) Νομίζω είναι καλύτερα από το να αναρωτιέμαι αν του έκανα κάτι κακό.

Βέβαια, δεν υπάρχουν έρευνες που να δείχνουν ότι μπορεί οι βαφές να βλάψουν το έμβρυο, αλλά ούτε και έρευνες που να δείχνουν ότι είναι απόλυτα ασφαλείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Agapimeno thema!!!

Analogws ton giatro , koritsia...

Emena mou epitrepei na vafw ta mallia mou

opws k prin.... (vafi kommwtiriou, 1 fora/mina ktl)

Exei na kanei me tis gnwseis k tin empeiria tou kathe

epistimona.... O dikos mou einai kathetos sto oti

DEN vlaptei to embryo.. ((meta apo toooses erevnes

pou exoun ginei.........))!

An analogistw oti oooles oi epwnymes gynaikes

((Ellada k ekswteriko))

vafoun mallia , se oli tin diarkeia tis kyisis,,

eeeee kati tha kseroun oi ......giatroi tous!

Epeidi loipon simasia exei na niwthoume

KAI asfaleia as akouei i kathemia ton diko tis

kai..... me to kalo ta gera bebakia mas!!!!!!!!!

θα συμφωνησω απολυτα!!!!!!!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, επειδή έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα (και ποια δεν έχει τελικά;) και αρχίζει να φαίνεται και θα αναρωτιούνται και στη δουλειά και δεν θέλω να τους το πω ακόμα - είμαι στην 6η εβδομάδα) ξέρει καμιά αν οι φυτικές βαφές του Κορρέ είναι κατάλληλες; Δεν έχω επισκεφτεί ακόμα το γιατρό μου και φυσικά δεν θα το κάνω πριν τον συμβουλευτώ αλλά θα ήθελα να ξέρω την άποψή σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια από ότι ξέρω το χρωμογαλάκτωμα δεν κάνει κακό στο μωρό . Εγώ τα έβαψα στα μέσα του 3 μήνα με χρωμογαλάκτωμα .Βέβαια τα είχα γυρίσει στο καστανό πριν μείνω έγκυος οπότε έπιασε στα λευκά που ήθελα,για ξανθά δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει κάποια κοπέλα.Κανονική βαφή μου είπαν ότι επιτρέπεται μετά τον 4ο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γιατρος μου ειναι πολυ χαλαρη σε διαφορα θεματα το εχω ξαναπει σε πολλα ποστ. Ετσι και με τη βαφη μου ειπε οτι μπορω να βαφω τα μαλλια μου κανονικα οπως και πριν. Τα βαφω περιπου καθε 6 εβδομαδες. Απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου τα εχω βαψει περιπου 4 φορες! :)

Γι αυτο Χαρα μου μαλλον και οι βαφες του Κορρε μια χαρα θα ειναι. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα με αφηνει να κανω ανταυγες μετα το 3ο τριμηνο αλλα δε μ'αφηνει ο κομμωτης μου :lol::lol: :laugh: :laugh:

βασικα η θεωρια του στηριζεται στο οτι εχω ευαισθητο δερμα και φοβαται οτι αν κανω καποια δερματοπαθεια δε θα μπορω ουσα εγκυος να την παλεψω :unsure:

να σημειωσω οτι η γυναικα του γεννησε προσφατα και το χει δει λιγο συναισθηματικα το θεμα :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gilie έγραψε:

να σημειωσω οτι η γυναικα του γεννησε προσφατα και το χει δει λιγο συναισθηματικα το θεμα :laugh: :laugh: :laugh:

Αυτό εξηγεί πολλά... Συμπέρασμα: μην πηγαίνετε σε κομμωτές που οι γυναίκες τους έχουν γεννήσει πρόσφατα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...