Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγόρι ή Κορίτσι?


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Μερικές ίσως με ξέρετε από το (Απώλεια και Υποστήριξη) που μίλησα για την άσχημη εμπειρία μου! Παρ΄όλα αυτά πάμε για άλλα! Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας για κάτι που έμαθα από το γιατρό μου! Καθώς πρόσπαθούμε με τον άντρα μου για παιδάκι, τις 3-4 μέρες που πέρασαν, πόναγα πολύ από κάτω! Ο γιατρός μου είπε ότι ήταν η ωορρυξία μου. Μου είπε λοιπόν, ότι άν μια γυναίκα συλλάβει κατα τις μέρες της ωορρυξίας της το πιθανότερο είναι να είνα αγόρι και όσο απομακρύνεται η σύλληψη απότην ημέρα της ωορρυξίας τόσο το πιθανοτερο να είναι κορίστι! Αυτό γίνεται γιατί τα θυλικά σπερματοζωάρια επιβιώνουν για αρκετές μέρες μετά την επαφή σε αντίθεση με τα αρσενκά!

Στην 1η μου εγκυμοσύνη αν και δεν κατέληξε καλά, η σύλληψη έγινε πριν την ωορρυξία μου και ήταν κοριτσάκι.

Οπότε όσες είστε έγκυες και δεν έχεται μάθει ακόμη το φύλο του παιδιού μπορείτε να κάνετε υποθέσεις......;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη λυπαμαι πολυ για αυτο που σου συνεβει....και ευχομαι γρηγορα με ενα γερο μωρακι στην αγκαλιτσα σου.....τωρα για αυτο λες....ειναι ολα θεμα τυχης,ξερω γυναικες που πιασανε κοριτσι τις μερες ωορεξιας και αλλες που ηταν πιο μακρια απο την ωορεξια που παλι ειχαν αγορι.....εγω στη πρωτη εγκυμοσυνη ειχα αγορακι αλλα ουτε καταλαβα ποτε ακριβως το πιασαμε γιατι δεν πηγαιναμε για μωρακι....τωρα στη δευτερη ειναι ακομα νωρις να ξερουμε,αλλα ειχαμε επαφες στις γονιμες μερες....πανω απο ολα θελω να ειναι γερο......:) και ας ειναι οτι θελει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΙΣΧΥΕΙ. ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΑ ΩΟΡΗΞΙΑΣ. ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΜΕ ΑΞΙΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ. ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ, ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣ ΜΩΡΟ. ΤΟ ΦΥΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ.............. ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βέβαια κορίτσια πρώτα να είναι γερό και δυνατό το παιδί, γιατί από αυτά που έχω ακούσει φοβάμαι και να ονειρευτώ για παιδάκι γιατί.φοβάμαι αν θα μπορέσω και αν θα έχει ευτυχή κατάληξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΑΣ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ!!!

ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΣΕ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΥΠΟΘΕΤΩ!!!ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!Η ΚΟΠΕΛΑ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!!Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΛΟΙΠΟΝ ΗΘΕΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ!!!¨ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΜΩΣ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΙΧΑΝ.ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΠΑΝΩ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ ΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....!!!!ΤΡΑΓΙΚΟ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΒΓΗΚΕ ΑΛΗΘΙΝΟ!!!ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΑΓΟΡΑΚΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ!!!!!ΓΙΑΥΤΟ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΤΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΜΑΣ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΚΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΥΛΗΣ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΙΚΥ έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΑΣ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ!!!

ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΣΕ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΥΠΟΘΕΤΩ!!!ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!Η ΚΟΠΕΛΑ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!!Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΛΟΙΠΟΝ ΗΘΕΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ!!!¨ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΜΩΣ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΙΧΑΝ.ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΠΑΝΩ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ ΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....!!!!ΤΡΑΓΙΚΟ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΒΓΗΚΕ ΑΛΗΘΙΝΟ!!!ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΑΓΟΡΑΚΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ!!!!!ΓΙΑΥΤΟ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΤΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΜΑΣ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΚΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΥΛΗΣ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!

Σοβαρά;;;:angry: :angry: Με κάτι τέτοια περιστατικά νευριάζω πάρα πολύ!!!:angry: Μα καλά είπε τέτοια κουβέντα;;;:blink::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου ας με αξιώσει ο Θεούλης να γίνω μανούλα και ας είναι ότι θέλει!!!ΓΕΡΟ να'ναι και τίποτα άλλο!Είχα κι εγώ μια παλλίνδρομη που λέω ας φτάσω να ολοκληρώσω εγκυμοσύνη και ας είναι ότι θέλει ο θεούλης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ.... ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Κ ΕΝΑΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΩΙΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗ. ΠΟΛΛΕΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΠΙΑΣΑΝ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΩΟΡΗΞΙΑΣ. ΕΓΩ ΕΠΙΑΣΑ ΤΗΝ ΔΕΚΑΤΗΤΕΤΑΡΤΗ ΜΕΡΑ Κ ΕΚΑΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ.... ΤΙ ΝΑ ΠΩ.... ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΓΕΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ! ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ! ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΧΑΡΗ ΤΟΥΣ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...