Μετάβαση σε περιεχόμενο

EIMAI ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ & ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΥΣΤΗΘΩ .


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 68
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στραβά γλυκιά μου φραουλίτσα πάει το άγχος σου.

Χαλάρωσε και όλα θα γίνουν, άλλωστε δεν είναι μεγάλο το χρονικό διάστημα που προσπαθείς.;)

Πήγαινε με το καλό στον γιατρό σου να επιβεβαιωθείς για όλα και σιγά-σιγά ξαναπροσπαθείτε!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fraoulitsaki mou kalimera agapoulaki mou...

Kalos mas vrikes...

Min anxwnesai kali mou...

Thelei upomoni...

Sou euxwme ola ta kalitera apo dw kai pros...

Kai suntoma ena mwraki stin kilitsa sou...

Filia...

Kai o theoullis mazi sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΟΤΙ ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΒΟΥΡ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΟΥΛΙ ΜΑΣ .....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλίτσα καλωςόρισες και απο μένα!!!!

Αν και καινούργια ... μόλις χτές έκανα εγγραφή!

Και προς το παρόν έχω μόνο φτιάξει θεματάκι στη κατηγορία για γνωριμία με νέα μέλη... Εκεί είναι και η ιστοριούλα μου με λίγα λόγια!

Μην αγχώνεσαι!! Είναι τόσο νωρίς!! Τι να πούμε κι εμείς που είμαστε 35 πια :blush: !!! Προσπαθώ κι εγώ 5-6 μήνες τώρα.. και αποφεύγω κι εγώ να τα λέω στους δικούς μου ανθρώπους ... αλλά νομίζω ότι εδώ θα χαλαρώσουμε! :cheer: και θα έχουμε καλή παρείτσα να τα λέμε και να μας καταλαβαίνουν.

Είναι άδικο να καταστρέφουμε όλη αυτή τη περίοδο της ζωής μας ... που κανονικά θα έπρεπε να είναι η καλύτερη ;) Στα λέω.. γιατί κι εγώ τά ίδια περνάω... όσο κι αν ξέρω ότι δεν πρέπει να αγχώνομαι!!!

Πρέπει να χαλαρώσουμε !! Να περάσουμε καλά !! Να μην το σκεφτόμαστε συνεχώς !! Και να πιστεύουμε ότι ΘΑ ΓΙΝΕΙ !!!

ΑΑ... Βάνια ... ιστορίες σαν τη δική σου ειλικρινά μας βοηθούν να καταλάβουμε ότι όλα θέλουν το χρόνο τους !!! Και όχι μόνο !!! Οταν είσαι δυνατή, όταν κάτι θέλεις πολύ... ΓΙΝΕΤΑΙ !!!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοσωρισες στην παρεα μας!!εγω εχω ενα μωρακι εναμιση μηνών..το καλυτεροι ειναι να αποβάλλετε το άγχος και θα δεις οτι ολα θα έρθουν!!!

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!!!

ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΑΠΕΒΑΛΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΕΙ ΓΟΥΡΙ Η ΕΓΓΡΑΦΗ!

ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ :) DIMI74 ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΟΥΜΕ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ 'ΤΡΩΕΙ' ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΜΕΙΝΑΜΕ ΕΓΚΥΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ..KEEP TRYING XXX

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ,ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΕ ΛΙΓΑΚΙ ΘΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ BABY ΑΛΛΑ ΠΑΙΡΝΩ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΠΟ ΤΟ MAMMY LAND,ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΙΝΑ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΝ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΣΕΙΡΑ...ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κορίτσια

εδώ και αρκετό καιρό σας διαβάζω ... όντως είστε γουρλίδικη παρέα!!!!

και εγώ έχω προβληματάκια! και κυρίως άγχος!

το χειρότερο είναι ότι ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ....

είμαι 32 και από τΑπό τα 16 μου έχω πάρα πολλά προβλήματα και από φόβο ότι δε θα μπορώ να αποκτήσω μωράκι!

Έκανα αφαίρεση δερμοειδούς κύστης μαζί με σημαντικό μέρος της δεξιάς ωοθήκης.

Έπειτα από αυτό έκανα άλλες 3 επεμβάσεις (εκ των οποίων η μια, πριν 5 χρόνια, η τελευταία, ήταν λαπαροσκοπική). Όλες για αφαίρεση κύστης. Και οι 3 στην αριστερή ωοθήκη. Και άλλες τόσες φορές είχα εμφανίσει κύστη που όμως καταφέραμε να «διώξουμε» με αντισυλληπτικά.

Και εκεί είναι το θέμα.

Όλα αυτά τα χρόνια παίρνω αντισυλληπτικά. Κάθε φορά που τα σταματούσα: κύστη. Και δεν πρόκειται για πολυκυστικές ωοθήκες. Μιλάμε για εμφάνιση κάθε φορά μιας κύστης που μεγάλωνε: 8-12 εκατοστά.

Αρχές Δεκέμβρη σταμάτησα τα αντισυλληπτικά.

Δυστυχώς… Δεν ξέρω τι συμβαίνει και τι να κάνω!

Σταμάτησα τα χάπι και σε 40 ημέρες είχα περίοδο. Έκανα υπέρηχο στις 17 και στις 22 ημέρες (στα μέσα του κύκλου από ότι αποδείχτηκε εκ των υστέρων) και … από ενδομήτριο …τίποτε. 2χιλιοστά.

Είπα δε θα ανησυχήσω. Ότι από τη χρόνια λήψη αντισυλληπτικών συμβαίνουν όλα αυτά.

Τελικά… μετά από άλλες 40 ημέρες ξανά περίοδος. Νόμιζα θα σταθεροποιηθεί απλά ο κύκλος στις 40 ημέρες.

Μετά είχα στις 29. και ενώ όλα έδειχναν ότι θα «εξομαλυνθούν» … τώρα είμαι στις 57 ημέρες και τίποτε!

Αρχικά ήλπιζα να είμαι έγκυος. Έκανα το τεστ,,, αρνητικό.

Ξανά στο γιατρό και ξανά τα ίδια!!!!

Οι ωοθήκες έχουν ωοθυλάκια αλλά και πάλι το ενδομήτριο … τίποτε.

Στις 48 ημέρες και η εικόνα είναι σαν πρώτες μέρες του κύκλου!

Δεν ξέρω τι συμβαίνει!

Ο γιατρός μου λέει…να περιμένουμε. Αλλά νομίζω είναι λάθος.

Ξέρει καμιά σας τι μπορεί να συμβαίνει?

Δεν παράγουν οι ωοθήκες τις ορμόνες που πρέπει??

Μπορεί να είναι ανεπάρκεια ωοθηκών?

Φταίει το χάπι?

Πείτε μου σας παρακαλώ αν κάποια καταλαβαίνει κάτι!!

:( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια καλως μας βρηκες!! :)

Ειχα και εγω κυστη στην δεξια ωοθηκη εκανα λαπαροσκοπηση και τελικα ηταν ενδομητριωση. Εκανα θεραπεια και Δοξα Το Θεο ολα πηγαν μια χαρα. Για το ενδομητριο δεν γνωριζω κατι παντως δεν πιστευω να ειναι απο τα αντισυλληπτικα. Εγω στη θεση σου να πηγαινα και για δευτερη γνωμη. Επισης υπαρχει ενα σαιτ το www.gyn.gr οπου μπορεις να υποβαλεις ερωτηση και να σου απαντησουν γιατροι-γυναικολογοι. Εμενα παντως με βοηθησαν πολυ.

Σου ευχομαι συντομα μανουλα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστώ πολύ ... ξέρω ότι ήταν τεράστιο το μήνυμά μου!!!

θα το κοιτάξω το site. και μακάρι να βγάλω άκρη!

όσο για τη δεύτερη γνώμη έχω κλείσει ήδη ραντεβού για Δυετέρα. αλλά μου φαίνεται πολύ μακρυά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα μηνυμα ειναι!! ;)

Οσο για τη Δευτερα δεν ειναι καθολου μακρυα. Σκεψου μονο ποσο καιρο κανεις υπομονη!

Οτι αλλο θελεις εμεις ειμαστε εδω! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

raniaP ΜΟΛΙΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΠΟΤΕ.ΑΛΛΑ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΖΗΤΟΥΣΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ.ΑΝ ΜΕΝΕΙΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΣΩ ΕΝΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ ΧΑΠΙΑ..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΣΟΥ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΟΕΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΚΕΨΗ.ΑΛΛΑ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ;) .ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΒΕΒΑΙΗ ΟΤΙ ΓΡΗΓΟΡΑ Ο ΚΑΛΟΣ ΘΕΟΥΛΗΣ ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΩΡΟ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ Φραουλίτσα μου ... ελπίζω μετά από λίγους μήνες να τα ξαναδιαβάζουμε αυτά που γράφουμε σήμερα και να γελάμε ...... χιχιχιχιχιχι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια γεια σου κι από μένα!! Είμαι η Dimi 35 ετών και προσπαθώ κι εγώ να γίνω μανούλα :P

Δεν ξέρω πολλά από ιατρικής πλευράς αλλά σίγουρα δεν θα χάσεις κάτι αν πάρεις μια δεύτερη γνώμη. Εχω ταλαιπωρηθεί κι εγώ με τον προηγούμενο γιατρό μου (από τα 28 μου μέχρι τα 34 και με 3 επεμβασούλες στο ενεργητικό μου ;) ) ο οποίος το μόνο που είχε καταφέρει ήταν να με γεμίζει παραπάνω άγχος από αυτό που ήδη είχα (και πίστεψέ με!!! ήταν πολύ !!! :blink:)Εδώ και ένα χρόνο περίπου έχω ηρεμήσει αρκετά και το μεγαλύτερο ρόλο τον έπαιξε η αλλαγή του γιατρού !!

Δεν ξέρω και πάλι... εσύ αποφασίζεις! Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πρέπει να αγχώνεσαι για όλα αυτά ! Ολα θα γίνουν - Ολα θα φτιάξουν - Με υπομονή και καλή διάθεση (που σίγουρα την έχεις :silly:) και καθόλου άγχος :S (εύκολο είναι ...??? πες!!!) Εδώ σου μιλάει ο επικεφαλής του 'Αγχους ...χιχιχιχιχι :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σας ευχαριστώ όλες

όσον αφορά στη δεύτερη γνώμη ... σωστά είναι όλα αυτά που λέτε.

Τη Δευτέρα λοιπόν...καινούρια εβδομάδα και καινουριος γιατρός!

άντε... και ο θεός βοηθός!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...