Μετάβαση σε περιεχόμενο

EIMAI ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ & ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΥΣΤΗΘΩ .


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ & ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ .ΔΙΣΤΑΖΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΟΤΙ ΑΝ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΝΙΩΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.. ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΚΑΙ ΣΤΙΚΑΚΙΑ CLEAR BLUE ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΩ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.ΕΙΜΑΙ 27 ΧΡΟΝΩΝ & ΠΑΡΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΑΛΛΑ....ΤΖΙΦΟΣ.ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ....ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΦΑΡΜΟΖΩ ΟΛΑ ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ ΤΙ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΒΑ?? ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 68
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

STRAWBERRY ,γιατί τόσο άγχος γλυκιά μου;:)

Είσαι στην καλύτερη ηλικία για μωράκι!Χαλάρωσε και να είσαι σίγουρη οτι όλα θα πάνε καλά!:laugh: Εμείς είμαστε εδώ για να μοιραζόμαστε μαζί σου τους φόβους και τις ανησυχίες σου!

Θα χαρώ πολύ να τα λέμε:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fraoulitsa kalws irthes sto Mammy!!!

Efoson mas parakoloutheis

tha exeis paratirisei

oti fernei gouri to site auto

se OLES MAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Syntoma ena mwraki tha erthei k se sena

kai tha mas les ta..... eyxarista!!!!!!!!

Xamogela ((SYNEXEIA!!))

kai min kaneis arnitikes skepseis.....

Sou euxomai kathe kalo.....

Kali diamoni!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες στη παρεα μας!! :)

Γιατι τοσο πολυ αγχος βρε φραουλιτσα μου αφου προσπαθεις μονο 4 μηνες?? Χαλαρωσε και ολα θα γινουν σιγα-σιγα!!

Υπομονη και συντομα θα κρατας το θετικο τεστ στα χερια σου!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) KALIMERA STRAWBERRY!!!

KALOSORISES STIN PAREA MAS!DEN YPARXEI LOGOS NA AGXONESAI.EGO EIMAI 4 XRONIA PANTREMENI K EXO ENA MORAKI 2 MINON POY IRTHE META APO POLI KOPO K PROSPATHIES ME EKSOSOMATIKI AN K DEN YPIRXE KANENA PROBLIMA.APLA EIXA AGXOTHI TOSO POLY POY DEN GINOTAN.GI'AYTO....IREMIA!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamaka_4 ΕΙΜΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΠΟΛΥ ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΠΛΙΣΤΩ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ & ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ.ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΕΝΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΛΥΣΥΖΗΤΑΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΓΧΩΝΩ ΑΔΙΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου,ναι δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι!:)

Βέβαια κατά την ταπεινή μου άποψη μητρότητα και εντέλεια δεν πάνε μαζί;) Και πίστεψε με και το εκτός προγραμματισμού έχει την γοητεία του!Απολαυσε λοιπόν τις αγκαλίτσες με τον αντρούλη σου ,χωρίς να σκέφτεσαι την εγκυμοσύνη.Απλά πέρνα καλά!:laugh:

Το άγχος είναι πολύ σημαντικός παράγοντας στην σύλληψη και έχει καθοριστικό ρόλο;) Χαλάρωσε και θα έρθει και το μωράκι χωρίς να το καταλάβεις!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, κι εγώ εύκολο το θεωρούσα, αλλά τελικά δεν είναι! Άκουγα κάποιες να λένε ότι έκαναν μία φορά χωρίς προφύλαξη κι αμέσως έπιασαν και λέω, τόσο απλό είναι; μάλλον τυχαίνει. Άλλες τα κάνουν χωρίς να τα θέλουν κι εμείς θέλουμε και δεν μπορούμε...τί να πει κανείς...! Αλλά ακόμα είναι νωρίς βρε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως μας ηρθες!Καταρχην καλη διασκεδαση στο μαμμυ!

Οπως λενε και τα κοριτσια "ξεχνα το αγχος"!Θα δεις που σε λιγο καιρο θα εισαι εγκυουλα και θα λες τα ιδια σε μια αλλη κοπελα!

Σου στελνω τις πιο γονιμες ευχες!!!

Αααα!Ειμαι η Αναστασια,26χρ και περιμενω το πρωτο μου παιδακι!Την κορουλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς μας ήρθες στην παρεούλα!!

Μην έχεις άγχος φραουλίτσα μου! Κι εγώ στην ίδια κατάσταση βρίσκομαι και πραγματικά κάθε μήνα απογοητεύομαι. Μετά όμως σηκώνω το κεφάλι και ξεκινώ ξανά. Προσπαθούμε από τον Σεπτέμβριο αλλά όχι όλους τους μήνες πολύ συστηματικά η αλήθεια είναι.

Θα σου συστήσω να μην έχεις άγχος γιατί πραγματικά είναι μικρό το διάστημα που προσπαθείτε. Χαλαρώστε και όλα θα πάνε καλά.

Επίσης να αναφέρω ότι μπήκες σε μια γουρλίδικη παρεούλα. Μία μία παίρνει σειρά.

Άντε με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Strawberry με ξεσικωνεις με το ονομα σου!Τρελλαινομαι για φραουλες!!:P Καλως ηρθες στο mammyland!Δεν πρεπει να αγχωνεσαι κουκλα μου,ολα θα ερθουν στην ωρα τους.Εξαλου δεν σας πηραν και τα χρονια!Προσπαθησε να απολαυσεις αυτες τις στιγμες και προσπαθησε να το αποβαλλεις απο το μυαλο σου γιατι το αγχος μονο κακο κανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ ΜΟΥ ΦΙΛΕΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΑ ΣΤΑΔΙΟ.ΘΑ ΣΑΣ ΚΡΑΤΑΩ ΕΝΗΜΕΡΕΣ ΜΕ ΟΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ.

Υ.Γ. mamaka_4 & VOULA ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΑΤΕχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλώς όρισες!

Εγω είμαι στον δεύτερο μήνα προσπαθειών..

Υπομονή και πάνω από όλα όχι άγχος (τα γράφω για να τα διαβάζω εγώ!!)

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PEPITA ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΦΙΛΩΝ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΠΕΚΤΗΣΑΝ ΠΑΙΔΑΚΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ...ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΑΛΛΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΤΩ !!! ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΒΡΕ !! ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου strawberry!

αυτο που σου πε η mamaka_4 ειναι πολυ σοφη κουβεντα :laugh: να απολαυσεις τις αγκαλιτσες!!!

και μονο 4 μηνες προσπαθειτε και αγχωνεσαι??? Παρτο αλλιως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου φραουλιτσα... καλως ηρθες στην παρεα μας... εδω μεσα με μας θα ξεχαστεις και θα σου φυγει το αγχος και να δεις που γρηγορα θα μεινεις εγκυος... εμενα με λενε Μαρινα και εχω ενα αγορακι σχεδον 11 μηνων... φιλακια πολλα...:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΡΙΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ. ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ? ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΘΑΡΡΟΣ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσόρισες στην παρεούλα του Mammyland Φραουλίτσα!!! (καταπληκτικό το nickname σου!!!) Προσπάθησε να κατευχαριστηθείς το διάστημα που θα χρειαστεί μέχρι να μείνεις εγκυούλα (εύχομαι αμεσότατα!) και να μπαίνεις να τα λέμε. Εγώ είμαι η Πηνελόπη, 33 ετών, νέο μέλος κι εγώ σχετικά. Προσπαθούμε με τον αντρούλη μου περίπου 5,5 μήνες! Προσπάθησε να ξε-αγχωθείς φιλενάδα, γιατί το σιχαμένο το άγχος... του δίνουμε χώρο και σκοτώνει τα όνειρά μας και μας απογοητεύει!!! Ευκαιρία να δώσετε το καλύτερό σας είναι στο κρεβάτι!!! Εκμεταλλεύσου τό και... τσουπ θα σας σκάσει μυτίτσα το ζουζουνάκι, εκεί που δεν θα το περιμένετε!!! Η συννυφάδα μου, αφού προσπάθησε για 3 μήνες... και το πήρε απόφαση πως δεν θα μείνει εύκολα έγκυος... δεν της ξανάρθε περίοδος, αλλά μία γλυκύτατη μπέμπα!!! Γι' αυτό στο λέω! Καλή συνέχεια!!! Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ να δεις πόσο αγχωμένη είμαι... που νόμιζα πως μία γυναίκα πιάνει παιδάκι πολύ εύκολα... με ελάχιστες επαφές! Τρομάρα μου!!! Γι'αυτό στα γράφω κιόλας... να τα βλέπω κι εγώ η άτιμη... αλλά ξεκόλλα (όπως προσπαθώ να κάνω κι εγώ...) κι επειδή κι εγώ πιστεύω πως το Mammyland είναι γουρλίδικο... κάτι μου λέει πως μπαίνουμε κι εμείς σιγά-σιγά στη μεγάλη λίστα με τις εγκυούλες! Άντε βρε κούκλα μου να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ,PIPITSAZOUZOUNAKI TI ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΑΝΤΛΩ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΑΣ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

STRAWBERRY έγραψε:

GEIA SOU bebadomama πρεπει να το παρω αλλιως και να το δω το θεμα με υπομονη.Εσύ εχεις παιδακια?

εχω ενα αγορακι 7 μηνων :)

συγνωμη ξεχασα να συστηθω, ειμαι η Λιτσα 33 χρ. Αντε με το καλο να σου ..κατσει ο σπορος:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...