Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ .ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ. ΑΛΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΙΣ CHICCO, ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΟΧΙ.ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣ? Κ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poupoukitsa με το καλό το μωράκι σου! :cheer:

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι ασφαλείς οι συσκευές ενδοεπικοινωνίας για τα μωρά, είτε της chicco είτε οποιαδήποτε άλλη...

Πήρα την πιο απλή, μάρκας reer (πρώτη φορά την άκουγα) και δεν τη χρησιμοποίησα παρά μία φορά. Δε χρειάστηκε μέχρι τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακ με το καλο!

Εγω δεν πηρα παρολου που το σπιτι μου εχει δυο οροφους!

Εχουν ακτινοβολια και το απεφυγα.

Τωρα που το σκεφτομαι κιολας νομιζω οτι ειναι περιττη η συσκευη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω TOPOCOM μεχρι τωρα ειμαι ικανοποιημενη..

εχει ακτινοβολια οπως ολες και κυριως με καμερα..

την βαζω το βραδυ μονο γιατι κοιματε σε αλλο δωματιο και δεν την ακουω παντα..

εμενα μου ηταν και ειναι απαραιτητη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν εχεις εσυ ή ο Αντρας σου καλες σχεσεις με υπολογιστες θα μπορουσατε

να βαλετε μια καμερα για να παρακολουθητε στην αρχη το μωρο σας υπαρχουν και ασυρματες μεσω ip αλλα ειναι φωτια σε τιμη 90 euro σε σχεση με μια απλη με καλωδιο & ενσωματομενο μικροφωνο στα 15

Βεβαια δεν μπορεις να εχεις παντου εικονα στο σπιτι εκτος αν ειναι laptop αλλα αν το θελεις οπως εγω για την νυκτα μονο εισαι οκ :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου poupoukitsa.Εμεις ειχαμε της fisher price και ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενη γιατι ειχε και φως μαζι με τον ηχο που εκανε σε περιπτωση που δεν το ακουγες.Η αληθεια ειναι οτι ολες εχουν ακτινοβολια αλλα δεν θα την βαλεις και πανω απο το κρεβατι του μωρου.Εμενα παντως μου ελυσε τα χερια γιατι μπορουσα και επλενα τις αυλες μου,κατεβαζα σκουπιδια μεχρι και μπανιο εκανα με την ησυχια μου(σε αυτο με βοηθουσε και το φως που ειχε).Σου ευχομαι με το καλο κουκλα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poupoukitsa γεια σου. Και γω fischer price εχω,μια χαρα μου χει δουλεψει.Αλλα φροντιζω να αεριζω το δωματιο 2 φορες τη μερα για την ακτινοβολια,και εχω εκει το μωρο μονο οταν κοιμαται.Την εχω βαλει σε αποσταση απο το κραβατακι του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν κανει κακο στο μωρο.Απλα να ξερεις οτι αν μενεις σε πολυκατοικια και εχει και αλλος ιδια συσκευη οτι υπαρχει περιπτωση να ακους τι λενε η να ακουνε αυτοι εσενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπουμπουκιτσα και εγω της fisherprice εχω με το φως την εχω σε αρκετη αποσταση απο το κρεβατι του μωρου και τον ακουω μια χαρα ειδικα το μεσημερι και το βραδυ που κοιμαται.μου χρησιμευσε πολλυ γιατι απο σαραντα ημερων ο μπεμπης μου κοιμαται στο δικο του δωματιο τωρα που ειναι πιο μεγαλος εχω χαμηλωσει την ενταση (που τον ακουω)γιατι αν κανει κατι ειναι δυνατη η φωνη του και ξυπνας στο δευτερολεπτο:laugh: ομως αν παρεις προσεχε γιατι μπορει να ακους αλλους η να ακουν εσενα αν και εχει 2 συχνοτητες εγω στην μια ακουγα το μωρο και στην αλλη τον διπλανο :lol: :lol: και νομιζω οτι δεν κανει κακο στο μωρο ετσι και αλλιως αυτα ειναι ειδικα μελετημενα για μωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pira mia oute pou thimame pos thn lene pamfinh alla kanei parasita kai den ginete na xrisimopoihthei .an pareis pare mia me kamera tha sou einai polu xrisimo na blepeis kiolas para na akous mono .mporei na akouseis ena periergo yxo kai na petaxteis alla na mhn einai tipota na paizei h na kanei kati afobo .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

Εμείς λέμε να πάρουμε αυτό της fisher-price που συνδιάζει & τα 2.

Ενδοεπικοινωνία-Προβολέας

Προϊόν #:G7597

Μια ενδοεπικοινωνία που φέρνει σε επαφή τους γονείς & το μωράκι- με φωτάκια ένδειξης του ήχου, πολύ καθαρό ήχο & φορητό δέκτη - παράλληλα ηρεμεί & διασκεδάζει το μωρό με προβολή εικόνων στο ταβάνι, νανουρίσματα & ήχους της φύσης!

Με φακό που σάς επιτρέπει να "κατευθύνετε" την προβολή πάνω από την κούνια του μωρού

Με φωτάκια ένδειξης του ήχου για να μπορείτε να "βλέπετε" και να ακούτε το μωράκι

Δύο κανάλια συχνότητας που ελαχιστοποιούν τις παρεμβολές

Τρία νανουρίσματα και ήχοι της φύσης που ηρεμούν το μωρό

Διακόπτης έντασης ήχου 5 σημείων

Φορητός δέκτης AC/DC

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st= ... selcat=bgm

Κάμερα μπορεί να βάλουμε μιας & είμαστε & οι 2 της τεχνολογίας & Η/Υ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια ιδεα ! ανεπιτυχως ψαχνω για κατι τετοιο που να συνδιάζει και κάμερα , θα νιώθω πιο σιγουρη καθώς το παιδικο δωμάτιο ειναι στην απέναντι πλευρά του σπιτιού ... Εχω πελαγώσει με αυτό το 8έμα της ενδοεπικοινωνίας ...:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηθελα να σας ρωτησω,πηρα την ενδοεπικοινωνια της fisher price,αφου απο οτι διαβασα ειστε ευχαριστημενες πολλες απο εσας,εγω αντιθετα οχι,κανει παρασιτα βρε κοριτσια! πως θα το εχω διπλα μου οταν κοιμαμαι θα μου σπασει το νευρικο!

ετσι κανει κ σε εσας;ενα φυσσημα δηλαδη,πειτε μου να ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω αυτην εχω και απο οτι καταλαβα και μου ειπε και ο αντρας μου τα παρασιτα τα κανει απο αλλες ηλεκτρικες συσκευες...π.χ εγω οταν την εχω διπλα στην τηλεοραση ή το βραδυ διπλα στο λαμπαντερ στο κομοδινο μου και μου σπαει τα νευρα...Εγω πλεον δεν την πολυχρησιμοποιω και οταν την ειχα ομως προσπαθουσα να την εχω χαμηλα (στο 3 ας πουμε) μιας και το δωματιο της ειναι διπλα στην κρεββατοκαμαρα μου.

Ειναι παρόλαυτα παρα πολυ καλη και απο τις πιο πετυχημενες μας αγορες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω,κ μενα το παιδικο ειναι διπλα στην κρεββατοκαμαρα,ομως ακομη δισταζουμε να τη βαλουμε στο δωματιο μονη της,μαλλον θα κοιμομαστε κ μεις στο παιδικο η θα βαλλουμε το κρεββατακι της,ειναι κ μεγαλο,στην κρεββατοκαμαρα κ θα το κανουμε τσαντιρι το σπιτι αστα,πως τα κοιμιζουν βρε μονα τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθεια lovie?

Μαλλον ειμαστε φοβιτσιαριδες κ γω κ ο μπαμπας της,τι να πω

Καθε μερα λεμε θα την κοιμισουμε στο δωματιο της κ καθε φορα το αναβαλουμε,τωρα δεν την χωραει η καλαθουνα πια,πρεπει να αποφασισουμε

Απλα φοβομαστε,(οπως ολοι φυσικα,δεν ειμαστε οι μοναδικοι γονεις με ανασφαλειες)μην γυρισει μπρουμυτα:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας μας εκαναν δωρο την ενδοεπικοινωνια της babyfon. Ειναι γερμανικη νομιζω κ μου τη φερανε απο το media markt.Δεν μου εκανε ποτε παρασιτα, απλα στις αρχες καποιες φορες μπερδευονταν οι συχνοτητες με την ενδοεπικοινωνια της διπλανης μας που ειχε κ αυτη μωρακι (αλλο μωρο εκλαιγε, αλλη μαμα ετρεχε:P ).Ευτυχως το καταλαβαμε γρηγορα, αλλαξαμε συχνοτητα κ ολα μια χαρα.

www.babyfon.com/en/products/index.php

Τωρα ως προς τη χρησιμοτητα εγω τη βρηκα εξαιρετικα χρησιμη. Απο τη στιγμη που αποφασισαμε οτι ηρθε η ωρα να παει η μικρη στο δωματιο της τη χρησιμοποιουμε οποτε κοιμαται, παρόλο που το δωματιο της ειναι διπλα στο δικο μας κ ειναι πια 13 μηνων αρα οταν ξυπναει μας φωναζει.Ετσι ομως νιωθουμε μεγαλυτερη ασφαλεια εγω με το μπαμπα της (κυριως ο μπαμπας της:P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια ειχα βιντεοκαμερα απο την αρχη... τωρα πια δεν τη χρειαζεται βεβαια αλλα την χρειαζομαι εγω... ξυπναω μεσα στη νυχτα και του ριχνω μια ματια αν ειναι ξεσκεπαστος για να μην σηκωνομαι αδικα... με τετοια κουραση ακομα κι'αυτο ειναι πολυ μεγαλο πραγμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΚΑΝΑΝ ΔΩΡΟ ΜΙΑ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ TOMMY. ΑΠΟ ΤΟ MOTHERCARE, 120 EΥΡΩ ΝΟΜΙΖΩ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ, ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ 6 ΜΗΝΕΣ, ΔΕ ΕΚΑΝΕ ΠΟΤΕ ΠΑΡΑΣΙΤΑ. ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΧΕΙ ΦΩΣ, ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ, ΔΗΛ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΔΟΝΗΣΗ (ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΦΑΣΑΡΙΑΣ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟΝ ΗΧΟ), ΛΑΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΤΟΥ ΗΧΟΥ, ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΧΩΡΟΥ, ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΟ ΤΑΙΣΜΑΤΟΣ(ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΠΟΤΕ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
    • Μπα ουτε κ σε μενα γινεται ενω επιλεγω ιστοτοπος για υπολογιστες. ισως εχει να κανει με τις ρυθμισεις του safari. Λοιποιν κοριτσια μου εγω ειμαι θεωρητικα 4η μερα μετα την ωορρηξια βασει τεστ αν δεν εκανα τεστ θα σας ελεγα οτι περιμενω περιοδο καθως με κυκλο 29 ημερων ειμαι 28η μερα σημερα και απο εχθες εχω πονακια περιοδου κ ευαισθητες θηλες... Να ηταν λαθος το τεστ κ να έρχεται;;;   @Θέτις Κ. αγαπη δεν ηρθε μηνυμα. Μπηκα απο pc και ουτε στο mail ηρθε ειδοποιηση.. Μηπως το εστειλες αλλου;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...