Μετάβαση σε περιεχόμενο

afth th fora eixa mia elpida....


Recommended Posts

kalhmera koritsia!

Afth th fora eixa ma elpida.... thn perimena thn filenada mou na erthei thn paraskevi to argotero sabbato... kai eixa mia mikri flogitsa, afou then eixe emfanistei mexri tote...hrthe k i kyriaki k pali tipota! petaxa gia ligo sta ourania, oneirevomoun, ma prosgyothika shmera to prwi k asxhma mallista...

29h mera, afto egine gia defteri fora ta teleftaia 2 xronia. GAMWTO.

ti na pw,... mono ena giati, mono afto mou vgainei, giati re gamwto.

stenoxwrethika:( :( pote re koritsia tha katsei k se mas pou toso poly to pothoume????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιρη μου θα ερθει και σε σας το παιδακι.....μην αγχωνεσαι γιατι ετσι μπορει να το καθυστερεις!ελπιζω τον επομενο μηνα να ειναι ο τυχερος σου!!!!!!!φιλια!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsaki mou!se niwthw kai se katalabainw apoluta giati kai mena to idio GIATI??me vasanizei...thelei omws polu ypomonh kai na eimaste dunates!!sou euxomai na gineis grhgora manoula mesa apo thn kardia mou kai na skeftesai panta thetika oso duskolo kai an akougete.....

filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρουλα μου καλη!Σε καταλαβαινω απολυτα!!!Περασα κι εγω καποια περιοδο που ειχα πεσει απιστευτα ψυχολογικα ωσπου ειπα οχι....δεν θα πεφτω αλλο....θα κανω οτι περναει απο το χερι μου για να ειναι ολα καλα οσον αναφορα την υγεια μου και του αντρα μου ωστε να εχω το κεφαλι μου ησυχο οτι οι προσπαθειες μου δεν γινονται στον αερα και θα ηρεμησω γιατι πραγματικα σε διαλυει απιστευτα η σκεψη γιατι και η αγωνια καθε μηνα τα καταφερα δεν τα καταφερα?Προτεινω οπως βεβαια εκανα κι εγω,το εβγαλα απο το μυαλο μου,προσπαθω να ασχολουμε με αλλα να περναω καλα και να περιμενω και συγχρονως να δω και κατι θεματακια της υγειας μου....δυστηχως καλη μου φιλη δεν γινεται αλλιως....πραγματικα οσες κοπελες λενε βγαλτε το απ το μυαλο ειδικα οταν μας επηρεαζει πολυ εχουν δικιο,οχι να μην εχεις αγχος στην ζωη σου γενικα αλλα να το βγαλεις απο το μυαλο σου,απλα να το σκεφτεσαι γλυκα και οτι γινει....εγω ηρεμησα και ειμαι σιγουρη οτι δεν θα αργησει....

Οσο για την καθυστερηση δυστηχως την προκαλουμε μονες μας!το εχω παθει κι εγω...

Ευχομαι ολα να αλλαξουν στο μυαλο σου να μαζεψεις δυναμεις να γεμισεις αισιοδοξια και θα ρθει καλη μου!!!Ευχομαι ολοψυχα να μας πεις τα ευχαριστα τον επομενο μηνα!Θελει δουλιτσα!ΝΑ σκεφτεσαι θετικα!Φιλακιααααααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μαιρουλα (και ολα τα κοριτσια που περιμενετε σπορακι) λιγη υπομονη και καθολου αγχος οπως λενε και οι κοπελες παραπανω!

Το ποσο δυσκολο ειναι να το βγαλεις απ'το μυαλο σου το ξερεις εσυ και η ψυχουλα σου ομως.....

ΟΛΕΣ θα γινουμε μανουλες αργα ή γρηγορα!!!Αυτο να το εχεις σαν δεδομενο στο μυαλο σου!Αυτο ειναι μονοδρομος!!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mary1976 έγραψε:

kalhmera koritsia!

Afth th fora eixa ma elpida.... thn perimena thn filenada mou na erthei thn paraskevi to argotero sabbato... kai eixa mia mikri flogitsa, afou then eixe emfanistei mexri tote...hrthe k i kyriaki k pali tipota! petaxa gia ligo sta ourania, oneirevomoun, ma prosgyothika shmera to prwi k asxhma mallista...

29h mera, afto egine gia defteri fora ta teleftaia 2 xronia. GAMWTO.

ti na pw,... mono ena giati, mono afto mou vgainei, giati re gamwto.

stenoxwrethika:( :( pote re koritsia tha katsei k se mas pou toso poly to pothoume????????????????

Μαιρουλινι μου,οτι σε καταλαβαινουμε οσο κανεις...περριτο να σου το πω,το ξερεις!!Ομως ξερεις γιατι αργει;;;το ειπες κ μονη σου στο post σου...επειδη το ποθειτε..τοοοοσο πολυ!!!Αγχος Μαιρουλα,αγχος...αυτο ειναι..αστο για λιγο..ξεχασε το.Απο τη στιγμη που εισαστε κ οι δυο υγιεις..αστο,μη το σκεφτεσαι,απασχολησε το μυαλο σου με αλλα πραγματα.Ναι ειναι δυσκολο,το ξερω...προσπαθησε ομως.Και εγω αυτο κανω...κ στο λεω εγω που για μενα τα πραγματα δυστηχως,ειναι πολυ δυσκολα,θελουν σπρωξιμο(εξωσωματικη).

Χαλαρωσε,μη μετρας μερες,μη κανειςτιποτε,αγαπουλιτσες πολλες κανε με τον αντρουλη σου κ θα ερθει!!!!!Ενταξει;;;πολλα φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ λέω να μαζευτούν όλες οι εγκυούλες του mammyland και να πάμε εμείς οι wannabe να κάτσουμε δίπλα τους να μας κολλήσουν!

Αχ κοριτσάκι μου,νιώθω απόλυτα αυτό που νιώθεις.Έτσι ήμουν και γω,μέχρι που απέβαλα από το μυαλό μου την πιθανότητα εγκυμοσύνης και μάντεψε!

Έμεινα έγκυος!

Η κατάληξη δεν ήταν καλή βέβαια,αλλά δεν έχει να κάνει!Συνεχίζω να είμαι αναίσθητη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AAAAAAX κοριτσάκι μου! Πόσο σε νιώθω!

Αυτή η ριμάδα η καθυστέρηση που τελικά αποδεικνύεται "καπρίτσιο" της περιόδου και όχι εγκυμοσύνη με στέλνει κι εμενα αδιάβαστη κάθε φορά!!! Πόσα λεφτά έχω σπαταλήσει σε τεστ δε λέγεται...

Φαντάσου πως εμείς έχουμε σχεδόν αποκλέισει τον φυσιολογικό τροπο λόγο αδύναμου σπέρματος(αν και ο γιατρός μας επιμένει πως ποτέ δεν ξέρεις...) και αυτό το μήνα δεν έχω πάρει ούτε χάπια ούτε πήγα καθόλου στο γιατρό μου (μου το ζήτησε αυτός προκειμένου να ηρεμήσω, φαντάσου, τον τρέλανα τον άνθρωπο!)επομένως οι πιθανότητες εγκυμοσύνης είναι από ελάχιστες εως μηδενικές... Και ενώ το είχα βγάλει από το μυαλό μου και οι συνευρέσεις με τον αντρούλη μου ήταν καθαρά για την πάρτη μας, τώρα που έχω 5 μέρες καθυστέρηση (πάλι...) έχω αρχίσει και ελπίζω... Σχεδόν το ξέρω ότι είναι μάταιο καθώς έχουν αρχίσει έντονοι πόνοι στην κοιλίτσα όπως όταν μου έρχεται η ακατανόμαστη αλλά προσπάθώ από κάπου να πιαστώ και θα φάω τα μούτρα μου πάλι... Ίσως είναι αυτό που λένε ότι η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία, δυστυχώς όμως η δικιά μου (όπως και τόσων άλλων κοριτσιών δυστυχώς) πεθαίνει κάθε μήνα.... σνιφ... Αυτή τη φορά ούτε τεστ δεν πάω να κάνω, όσο και να ελπίζω το αισθάνομαι ότι είναι στο δρόμο... οι Ρώσοι!

Τέρμα όμως η γκρίνια.... Υποσχέσου και σ'εμάς τις φιλενάδες και συμπάσχουσες και στον εαυτό σου πως θα προσπαθήσεις να ξεαγχωθείς (το ξέρω πως ΔΕΝ είναι εύκολο, κι εγώ ακόμα το παλεύω...), θα ανασκουμπωθείς και η επόμενη καθυστέρηση σου εύχομαι να είναι και η οριστική! Μην μου απογοητεύεσαι κοριτσάκι μου, θα έρθει το μωράκι, θα το δεις, λίγη υπομονή ακόμα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Juno μου, όπως και όλες οι κοπέλες που είστε στην αναμονή για παιδάκι.. Έχω γράψει πάρα πολλές φορές ότι αυτό το θέμα δεν χρειάζεται άγχος! Δεν θέλω να το παίξω ειδικός! Τον Μάιο είχα τον γάμο μου κι έκανα ελεύθερα 2 μέρες πριν παντρευτώ! Πρώτη φορά! Η περίοδος από το άγχος που είχα μου ήρθε στις 39 μέρες! Έχω μεγάλο κύκλο, αλλά οι 39 μέρες είναι το πιο πολύ! Μετά, ξεκινήσαμε ελεύθερα πάλι τον Σεπτέμβριο όπου θα κάναμε και το γαμήλιο ταξίδι! Είχε δει ο γιατρός μου ωάριο, που ετοιμαζόταν! Έκανα τις μέρες που μου το είπε και το είχα και σίγουρο! Προσπάθησα να μην αγχωθώ, και έτσι στις 32 μέρες ήρθε η περίοδος μου πάλι! Τον Οκτώβριο, άρχισα να μετράω, να σημειώνω μέρες από δω κι από κει... και ήρθε πάλι η περίοδος στις 40 μέρες. Από τότε είπα.. τέρμα! Έχω που έχω μεγάλο κύκλο και πολυκυστικές ωοθήκες αν είναι να τρελαθώ και στις σκέψεις θα το χάσω το μυαλό μου! Και όλο το Νοέμβριο, δεν είχα περίοδο, περίμενα και τον Δεκέμβριο να συμοληρώσω 40 μέρες για να πάω για τεστ! Και τα αποτελέσματα: Θετικό!! Όταν το έβγαλα από το μυαλό μου τελείως, έμεινα έγκυος! Εντάξει το ψιλοσκεφτόμουν, αλλά δεν άφηνα αυτήν την σκέψη να με κυριεύει!

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και σε σένα και στα άλλα κορίτσια, και σύντομα να φουσκώσει η κοιλίτσα σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπη μου καθε μα καθε μηνα εχω αυτην την ελπιδα.αλλοτε εχω λιγη καθυστερηση και τρελαινομαι και αλλοτε ερχεται αμεσως.το θεμα ειναι οτι αυτο το "γιατι" το λεω καθε μηνα καθε μερα καθε ωρα και καθε λεπτο....δε μας βοηθαει αυτη η αντιμετωπιση...το καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο να μην το σκεφτομαστε αλλα ετσι πρεπει να κανουμε.εγω αλλες φορες το σκεφτομαι με απογοητευση και αλλες με ελπιδα αλλα παντα ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ δυστυχως......προσπαθησε να το αφησεις λιγο στην ακρη και πιστευω τοτε θα ερθει..καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό το ΓΙΑΤΙ μας τρώει όλες μας :(

Εγώ ολο τον καιρό που προσπαθούμε (σχεδόν ένα χρόνο) μόνο μία φορά θεώρησα σίγουρο οτι τα καταφέρα.Με 17 μέρες καθυστέρηση και διάφορα συμπτώματα που όπως αποδείχθηκε ήταν όλα στο μυαλό μου,ήμουν σίγουρη μέχρι που ένα αρνητικό τέστ,μία αρνητική χοριακη και μία επίσκεψη στο γυναικολόγο με προσγείωσε με ταχύτητα φωτός...

Έκλαιγα καμιά βδομάδα αλλά με τη βοήθεια του καλού μου αντρούλη είπα πως ποτέ μα ποτέ ξανά δέν θα επιτρέψω να ξανασυμβεί.Οταν έρχεται η ακατανόμαστη :angry: η στεναχώρια μου διαρκεί 5 λεπτά!!

Μετά ξαναρχίζω πάλι να φορτίζω τις μπαταρίες μου για μια νέα προσπάθεια.

Όλα αυτά τα λέω για να μήν πείθετε ποτέ τον εαυτό σας οτι υπάρχει εγκυμοσύνη γιατί εάν δέν υπάρχει η απογοήτευση είναι πολύ μεγαλύτερη.Αφήστε τα πράγματα να κυλήσουν μόνα τους και όταν πλέον θα επιβεβαιωθεί το γεγονός τότε και μόνο τότε να χαρείτε με όλη τη δύναμη της ψυχής σας!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΕΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ.

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ!ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΣΤΕ!ΚΟΙΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ...ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ!ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΙΤΑΛΙΚΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΑΙΕ!ΑΝΤΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...