Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καροτσακι,κρεββατακι-χρωματα?.....Μπερδευτηκα!!!!!


Recommended Posts

Εγω Αναστασια μου που περιμενω αγορακι κινουμαι στα γαλάζια στους τοιχους του δωματιου αλλα κατα τα άλλα δεν εχω αποφασισει ακομα . Έλεγα να το ζωγραφίσω με τα χερακια μου αλλα την τελευταια φορα που πηγα στο γιατρο μου απαγορευσε τις πολλές κινήσεις :dry: :dry: Όσο για το κρεββατακι μάλλον σε σκουρο καφέ το θέλω . Το καροτσι και το καθισματακι αυτ/του σε σκούρο μπλε με κοκκινο γιατι θα τα χρησιμοποιησουμε περισσοτερα χρονια και ειναι κλασικα χρωματάκια και σου τα συννηστω και για σένα . Το κοριτσιστικο δωματιο θεωρώ ότι ειναι πιο ευκολο να επιλέξεις χρωματισμούς και σχέδια ... Ειναι αξιολατρευτα τα κοριτσιστικα δωματιακια ... μπορεις να παίξεις με τα χρώματα ... φουξια, ροζ, κοκκινα, κιτρινα ότι θες έχεις περισσοτερες επιλογές νομίζω ...

Ότι κι αν αποφασισεις σου ευχομαι να αρέσει στη μικρούλα σου και να το αγαπήσει ... Όσο για το δεύτερο αν είναι αγόρι τότε βλέπεις ... μην προβληματίζεσαι για το επόμενο απο τώρα ... Πάρε τα βασικά σε κλασικά χρώματα και τα υπολοιπα αλλάζουν ...

Με το καλό να έρθει η κορούλα σου !!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία το καρότσι το έχω ήδη πάρει ήταν το δώρο της πεθεράς μου, μιας και ήταν ακριβούτσικο. Πήρα το pliko p3 της peg perego που έχει κάθισμα αυτοκινήτου-relax, καλαθούνα και το κανονικό κάθισμα για πιο μεγάλα παιδάκια. Νομίζω είναι από τα καλύτερα και ότι θα τα βγάλει τα λεφτά του.

Τη μάρκα τη neonato δεν την ήξερα, αλλά είναι το μπανάκι-αλλαξιέρα που πήρα neonato. Μου φάνηκε καλό και το πήρα από αξιόπιστο μαγαζί. Αλλά γενικά δεν την είχα ξανακούσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου εχεις τοσες επιλογες που δεν ξερω ποια να σου πρωτοπω......

Καταρχην για το καροτσακι επελεξε καλυτερα καποιο ουδετερο χρωμα που να μπορεις να το χρησιμοποιησεις και στο δευτερο μωρο:woohoo:

Για το δωματιο τωρα,ειδικα για την ζωγραφικη στους τοιχους που με ρωτας,αυτη δεν παθαινει τιποτα και δεν χρειαζεται να την χαλασεις οταν χρειαστει ξαναβαψεις το δωματιο!!!!Μπορεις να διαλεξεις καποιο θεμα που να ταιριαζει και στα δυο φυλα[αγορι-κοριτσι],και να το κρατησεις ωσπου να μεγαλωσουνε τα παιδια η επισης αν ειναι καποιο διαχρονικο να το κρατησουν και ωσπου να τελειωσουν το δημοτικο σχολειο κι ακομα παραπερα....;)

Εχουμε προγραμματα σχεδιασμου δωματιου 3d οπου μπορεις να δεις το δωματιο ετοιμο βαμμενο με τα χρωματα που επιλεγεις και με τα επιπλα μεσα,ακομα και με το μωρο....αν θες!!!:laugh::P Μπορεις να βαψεις το δωματιο επισης σε ουδετερες αποχρωσεις πχ βανιλλια,γαρδενια,ζαχαρη,και να βαψεις τον ενα τοιχο ροζ και να εχεις τα υφασματα σε αποχρωσεις ροζ ανοικτο ως βαθυ σκουρο,ετσι αν το δευτερο μωρο ειναι αγορι αλλαζεις τα υφασματα στην κουνια η τις κορδελες της κουρτινας και εισαι παλι ο.κ!!!υπαρχουν απειροι συνδυασμοι που μπορεις να κανεις ωσπου να βρεις αυτον ακριβως που ζητας!Να σκεφτεις το στυλ του δωματιου ολο μαζι και σιγα σιγα θα μπορεσεις να καταληξεις!Για την κουνια αυτη με τα σβαροφσκι ειναι υπεροχη και την εχουν και αγορακια!!!!Η ντουλαπα καλυτερα να γινει κι αυτη σε λευκο ματ η πατινα!Μπορει να ζωγραφιστει με ειδικα νεροχρωματα που βγαινουν ,για να αποκτησει κοριτσιστικο στυλ, κι οταν ερθει ο γυιος κανεις αλλα με τον ιδιο τροπο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια γεια σου... ειδα οτι το εκαναν και καποιες αλλες κοπελες αυτο που θα σου πω... πηρα ολα τα επιπλα λευκα και απλα και διακοσμησα ολα τα υπολοιπα στο χρωμα που ηθελα... σεντονια, κουρτινες, κουνουπιερα, χαλακι, φωτιστικο κτλ τα εκανα ολα σιελ και εβαλα και λιγο απο λαχανι και κιτρινοπορτοκαλι... οταν με το καλο κανω δευτερο και ειναι κοριτσακι θα τα αντικαταστησω με ροζ η λιλα, η διαφορετικα αν τα βαλω στο ιδιο δωματιο θα συνδιασω το λιλα με το σιελ... το καροτσι βεβαια το πηραμε μπλε, αλλα δεν μου αρεσε ουτε εμενα το κοκκινο και τα πιο ανοιχτα χρωματα λεκιαζουν ευκολα... καλες αγορες σου ευχομαι...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΕΙΧΑ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΓΟΡΑΚΙ(σημερα γιναμε 40 ημερων).ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΟ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ.ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΥΔΕΤΕΡΗ-ΚΟΥΝΙΑ-ΚΑΡΟΤΣΙ-ΡΗΛΑΞ ΚΑΙ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ.ΟΜΩΣ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΙΝΑΙ ΒΑΜΜΕΝΟ ΣΙΕΛ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΙΣΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ,ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΚΑΙ ΑΞΕΣΟΥΑΡ.ΣΗΜΕΙΩΣΗ Η ΠΡΟΙΚΑ ΤΗΣ ΚΟΥΝΙΑΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ Ο,ΤΙ ΧΡΩΜΑ ΘΕΛΩ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.ΤΟ ΞΥΛΟ ΕΙΝΑΙ ΛΕΥΚΟ.ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗ ΠΡΟΙΚΑ,ΘΑ ΒΑΨΩ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΡΟΖ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΓΕΜΙΣΩ ΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΣΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ.ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΡΕΞΗ.ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ.ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες κ τις ιδεες σας!Με βοηθησατε πολυ γιτι στην αρχη ηταν ολα λιγο μπερδεμενα στο μυαλο μου!!!Σορρυ αν σας επρηξα καπως αλλα οσες το περασατε ειμαι σιγουρη πως καταλαβαινετε!Και οσες θα το περασετε θα ειμαι εδω για σας οταν ερθει η ωρα!

Ευχαριστω και για τις ευχες σας!Να χαιρεστε τις ψυχουλες σας και με το καλο οι εγκυουλες!!Φυσικα και πολλα σπορακιασε τυχον αδειες κοιλιτσες! :)

Υγ.

Πατινα...???Υβοννη μου δεν εχω ιδεα!!!Ελπιζω να εννοεις εκεινο το ζαχαρι που ειναι σαν ξυλο που μ'αρεσει!Το προτιμω απ'το ασπρο στη ντουλαπα..

Τους τοιχους οταν τους ξαναβαφεις αργοτερα,τους βαφεις γυρω γυρω απ'τις ζωγραφιες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμμ πολυ ωραιο το κρεβατακι!!!οτι πρεπει για την πριγκηπισσα σου..κ τα μελλοντικα αδελφακια της!!!

οχι ομως ολα τα υπολοιπα ετσι ασπρα!!!

κοριτσια πεστε το κι εσεις...γιατι πριν ζητησε συγνωμη γιατι μας επρηξε..αλλα τωρα αρχισε ...ΠΑΛΙ!!!!:laugh: :laugh: :laugh:

ΟΧΙ ΨΕΜΜΑΤΑ λεω ,,,κανω πλακα!!!!η νυφη μου πρεπει ναχει τα καλυτερα!!!

ειναι πολυ ωραιο το κρεβατακι...χωραει και το γιο μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεεε δεν ειναι τελεια?????

Σκεφτομαι κρεβατακι κ συρταριερα μονο.Ασε που ξερεις ποσο εχει πχ κ κρεμαστρα-ραφι που βλεπεις στο βαθος?????Σχεδον 300 ε!!!!!!!!!!!Ειναι τρελλοι οι ανθρωποι!

Εχει μερες που ζητησα συγνωμη για το πρηξιμο!!!!Δεν λυπαμαι πλεον!χαχαχαχχχχαχαχα

Και φυσικα χωραει και ο λεβεντης!!!!!!!!!!Αν και η κορη μου πανω του θα ειναι οσο χωρο κι αν τους δωσουμε! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα!Εννοειται πως ολα τα υπολοιπα,προικες,κουρτινες τοιχοι κλπ κλπ θα ειναι χρωματιστα!!!!δε θα το κανουμε νοσοκομειο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...