Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κατέστρεψα τις γιορτινές μέρες...


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑΧ ΓΙΟΥΛΗ ΜΟΥ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΣ?ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΙΟ ΔΡΑΤΣΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΧΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΦΑΣΗ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΩΡΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν... θα μαζευτούμε όλες οι κοπέλες και θα συγκεντρώσουμε τη θετική μας ενέργεια για να γονιμοποιηθεί το επόμενο ωαριο σου. Το μόνο που χρειαζόμαστε από σενα είναι ένα σου χαμόγελο.

Κορίτσια δώστε μια ζεστή αγκαλιά στη Julie και ευχηθείτε για μια χαρμόσυνη είδηση το συντομότερο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και από εμένα κορίτσια, είναι η πρώτη φορά που γράφω. Τα agnus castus τα έχω δοκιμάσει εγώ. Τα πήρα για ένα τρίμηνο περίπου. Εγκυμοσύνη δεν είχαμε,αλλά από την έρευνα που είχα κάνει πριν τα πάρω διαπίστωσα ότι έχει βοηθήσει αρκετές κοπέλες. Είχα βρει και μία έρευνα τότε, δημοσιευμένη σε ιατρικό περιοδικό με αρκετά ενθαρρυντικά αποτελέσματα. Στην αμερική φαίνεται να είναι αρκετά γνωστό και θεωρειται υποκατάστατο-φυσικό όμως του clomiphene. Αυτό που τονίζουν όμως όσοι γράφουν για το agnus είναι ότι καλό είναι να μην το πέρνεις σε συνδυασμό με άλλα φάρμακα, χωρίς όμως να έχουν καταγραφεί παρενέργειες. Θεωρείται πολύ καλό για τις πολυκυστικές. Εγώ το πήρα όταν διαπίστωσα ότι στον κύκλο μου που ήταν 25 ημέρες έκανα ωορρηξία μετά την 15η ή την 15η μέρα που είναι λίγες ημέρες. Χρειάζονται το λιγότερο 11 ημέρες μετά την ωορρηξία για να εγκατασταθεί κύηση. Αυτό που έκανε λοιπόν σε εμένα ήταν να μεταφέρει την ωορρηξία μου 2-3 μέρες πριν.Όταν το σταμάτησα ξαναγύρισε στις 15 ημέρες. Όπως είπα όμως εγκυμοσύνη δεν είχαμε αλλά και έπειτα διαπιστώσαμε και ένα θεματάκι με το σπέρμα που πρέπει να δούμε. Όμως! Αν θέλεις να δοκιμάσεις πιο φυσικές μεθόδους, εγώ θα πρότεινα να επισκεφτείς έναν ομοιοπαθητικό για κάτι πιο ολοκληρωμένο. Εγώ από την άλλη προσπαθώ 2 χρόνια και κάτι και αυτή τη στιγμή περναώ μάλλον φάση άρνησης. Αφού έκλαψα λοιπόν χτυπήθηκα για αρκετούς μήνες τελευταία αποφάσισα τα εξής: Το να κλαίω και να χτυπιέμαι και να θεωρώ καταστροφικό το ότι πέρασε ακόμα ένας μήνας είναι μάλλον ανούσιο γιατί όταν με το καλό θα μείνω έγκυος θα πάψει να έχει νόημα όλο το προηγούμενο που θα έχω περάσει. Τότε απλά θα είμαι πολύ χαρούμενη που θα περιμένω το μωρό μου. Μέχρι τα 35 μου εγώ σε διαδικασία εξωσωματικής δεν μπαίνω. Είμαι 33. Αν δεν τα καταφέρω, που ελάχιστες είναι οι κοπέλες που δεν τα καταφέρνουν πλέον, με πολύ σοβαρά προβλήματα και σε αυτές δεν ανήκουμε ούτε εγώ ούτε εσύ, δεν νομίζω να με κάνει δυστυχή το να υιοθετίσω ίσως στο μέλλον. Το γεγονός ότι χτυπιόμαστε κάθε μήνα που δεν έχουμε μείνει έγκυες είναι μάλλον ένα κοινωνικό κατασκεύασμα, όπου μας επιβάλλει στα 29-30 μας να έχουμε αποκτήσει τουλάχιστον το πρώτο μας παιδί, όπου ο περίγυρος αρχίζει να σχολιάζει το αργότερο 1 χρόνο μετά το γάμο το καημένο το ζευγάρι- λες και του συμβαίνει κάτι τρομερό, δείνοντας ενδιαφέρον και κατανόηση και καλά ενώ στην ουσία πρόκειται για εμπάθεια. Αυτό που λέω λοιπόν είναι με απλά λόγια. Έγκυες θα μείνουμε! Δεν είναι στο χέρι του για κάτι διαφορετικό. Ας μην μας φάει το μαράζι μέχρι τότε, δεν υπάρχει λόγος. Και να σου πω και κάτι άλλο; Από τότε που άλλαξε η ψυχολογία μου, ο κύκλος μου ξαναγύρισε στις 28 ημέρες όπως ήταν παλιά. Που σημαίνει ότι είναι παραπάνω από 11 ημέρες μετά την ωορρηξία.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΣΗ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΔΗΣ!ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΔΕ ΚΑΝΩ ΚΑΛΟ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.ΕΤΣΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΩΡΑ ΙΤΑΛΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΑΨΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ!ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ!ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ 5 ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ!ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ!ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μου δίνετε! Η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ καλύτερα από τότε που σας τα είπα και τα έβγαλα από μέσα μου. Αυτό το μήνα δεν θα κάνω απολύτως τίποτα θα λείπει και ο άντρας μου σε άσκηση κάποιες μέρες και θα ξεχαστεί το θέμα..

Θα δοκιμάσω τα χαπάκια τα φυτικά για μια περίοδο και θα δείξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Julie μου και εγω στην ίδια θέση με εσένα είμαι... και εγω κατάστρεψα τις γιορτινές μέρες- ακύρωσα ταξίδι- τσακώθηκα με τον άντρα μου...

εχω δοκιμάσει τα πάντα.. τι σαλπιγγογραφία έκανα- τι κλομιφαίνη πήρα.. τίποτα.. προσπαθώ 3,5 χρόνια και δεν έχω δείγμα απο θετικό τεστ.. (καημό το εχω να δω πως είναι το θετικό).

Τον Ιούνιο θα ξεκινήσω σπερματέγχυση και ο θεός βοηθός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμάν με αυτές τις κώλο ασκήσεις έτσι και ο δικός μου,

πάρτε μια αδείουλα και πήγενετε ένα ταξιδάκι σε μια ερωτική πόλη πχ Πράγα

να χαλαρώσετε και οι δυο να γεμίσετε μπαταρίες.

κορίτσια εγώ σχετικά δεν προσπαθούσα για μωράκι πολύ καιρό 4 μήνες κάθε φορά που έρχονταν περίοδος κλάμα μόλις έβλεπα τν με μωράκια κλάμα κακό.

Ο δε άντρας σε χειρότερο χάλι άλλα προσπαθούσε να μην το δε'ιχνει

με το που είπαμε << χεστήκαμε αν δεν κάνουμε παιδιά, δεν θα είμαστε το μόνο ζευγάρι που δεν μπορούμε, θα τρώμε όλα τα λεφτά μας στα ταξίδια και σταματήσαμε λίγο να το σκεπτόμαστε άμεσος έμεινα έγκυος.

Αφου δεν το πίστευα ότι είμαι έγκυος έλεγα δεν υπάρχει περίπτωσή να είμαι ούτε 1 στο 1,000,00.

αφού έκανα τεστ μετά από 10 μέρες καθυστέρησης και πάλι έλεγα όχι δεν είμαι και με β χοριακη είπα οκ είμαι

Εγώ ζω μόνιμα μέσα σε ένα άγχος, και αν δεν βγω, βρίσκω άμεσος ένα λόγο για να αγχώνομαι.

Αντε γρήγορα με ένα μωράκι όλες στην αγκαλιά σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...