Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κατέστρεψα τις γιορτινές μέρες...


Recommended Posts

Λίγο πριν φύγουμε από το σπίτι για την Ανάσταση ξεκίνησαν τα ροζ αιματάκια, προσπάθησα να μείνω ψύχραιμη και είπα στους δικούς μου ότι δεν αισθάνομαι και πολύ καλά και θα μείνω στο σπίτι. Όταν γύρισαν και έκατσαν να φάμε στο γιορτινό τραπέζι δεν μπορούσα να συγκρατήσω τα δάκρυα μου για την περίοδο που είχε έρθει. Κατέληξα να κλαίω με αναφιλητά και να χαλάσω όλων την όρεξη..

Εδώ και 16 μήνες συνήθως στεναχωριέμαι μόνη μου αλλά αυτή την φορά είχα κάνει καμιά 10αρια ενέσεις για πρόκληση ωωρηξίας στην κοιλιά και αισθανόμουν τόσο μα τόσο χάλια. Δεν μπορούσα να το πιστέψω, δεν μπορούσα να πιστέψω ότι ακόμα μια φορά δεν σταθήκαμε τυχεροί , δεν μπορούσα να πιστέψω την κατάντια μου να κλαίω μπροστά σε τόσους ανθρώπους, δεν μπορούσα να πιστέψω τίποτα:(

Ξέρω τι θα μου πείτε όχι άγχος, να μην το σκέφτομαι και θα έρθει, να απολαύσω τη διαδικασία και όλα αυτά, αλλά πώς να το κάνω όταν κάθε μήνα πηγαίνω στον ένα και τον άλλο γυναικολόγο, κάθε μήνα προσέχω και τη σκια μου. έκοψα το τσιγάρο, δεν πίνω, δεν καταναλώνω άσκοπα φάρμακα και γενικότερα προσέχω.

Γιατί τέτοια αδικία ρε κορίτσια στη ζωή; Σήμερα άκουσα ξανά για 2 "ανεπιθύμητες" εγκυμοσύνες. Είναι δυνατόν; Δεν κατηγορώ καμία κοπέλα που το κάνει αλλά μπορεί ένα από αυτά τα μωρά να διακτινιστεί στη δικιά μου κοιλιά;

Δεν αντέχεται αυτή η κατάσταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γλυκια μου Julie, κοριτσακι μου, σε σκεφτομουν το τελευταιο καιρο...;)

στεναχωρηθηκα με τα νεα σου, δε στο κρυβω κι ακομα περισσοτερο λυπηθηκα που ακουω πως δεν εισαι καλα... :(

δε θελω να σε κουρασω...

θελω μονο να σου πω πως αντιμετωπιζω εγω τον εαυτο μου, οταν για οποιονδηποτε λογο με παιρνει απο κατω... προσπαθω να θυμηθω ΟΛΑ αυτα για τα οποια θα επρεπε να χαμογελαω και δε το κανω, γιατι απλα τα θεωρω αυτονοητα... (ανθρωπινο βεβαια...)

χαμογελα λοιπον!!!:cheer: γιατι εχεις τον αντρουλη σου, γιατι εχετε την υγεια σας... γιατι, γιατι, γιατι...;) γιατι γλυτωσες απο εκεινο τον καραγκιοζη το γιατρο:angry: , γιατι εχεις γυρω σου ανθρωπους που σ'αγαπουν, γιατι εχεις εμας....:P

χαμογελα!!!:cheer: γιατι συντομα ενα μωρακι θα διακτινιστει και στη δικη σου κοιλιτσα, αρκει να το πιστεψεις!!! χαμογελα και ασε πισω σου αυτες τις -οχι και τοσο καλες- γιορτινες μερες, χαμογελα γιατι ισως του χρονου να πας στην Ανασταση αγκαλιτσα με το μικρουλι σου!!!;)

ΧΑΜΟΓΕΛΑ, ελα, ΧΑΜΟΓΕΛΑ!!!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! προσπαθώ να σηκωθώ στα πόδια μου, πολλές φορές τα καταφέρνω , άλλες σκέφτομαι και την αποβολή που μου έτυχε και μου κόβονται τα φτερά..

Ελπίζω γρήγορα να έρθει ο πελαργός σε όλα τα κοριτσάκια που προσπαθούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Julie,

Δεν κατεστρεψες τις γιορτινές μέρες κανενός αλλουνού παρά και μόνο τις δικές σου! Οι δικοί σου και αγαπημένοι άνθρωποι καταλαβαίνουν..

Το μωρό θα σου "χτυπήσει" την πόρτα όταν εσύ δεν το περιμένεις και όταν εκείνο θελήσει.. Αφέσου στην μαγεία των ανοιξιάτικων διαθέσεων του καρού και με την πρώτη ευκαιρία μάζεψε τα "μπαγκαζια σου", πάρε τον συζυγο και πηγαίνεται ένα ταξιδάκι να χαλαρώσετε....για να "ενώσετε" τις ψυχές σας, που στην πόλη και την καθημερινότητα σας δεν μπορείτε..

Και θα ρθει το πλήρωμα του χρόνου που ο Θεός θα σου χαμογελάσει, θα δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Julie μου θα πω και εγω οτι σου ειπε η Mary78..

την δικη σου διαθεση και τις δικες σου γιορτινες μερες χαλασες κανενος αλλου..ολες μας καταλαβαινουμε πανω κατω πως αισθανεσαι αλλες περισσοτερο και αλλες λιγοτερο..

δεν εχω τι να σου πω :huh: γιατι μονο το να μην αγχωνεσαι υπαρχει:) ...ξερω οτι το προσπαθεις αλλα ειναι το καλυτερο που μπορεις να κανεις και να δεις που μετα θα μας πεις πολυ καλα νεα..κανε αυτο που σου ειπε η Mary78 και φυγε,παρε τον αντρουλη σου και καντε ενα ταξιδακι να χαλαρωσετε και μετα θα δεις..;)

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκεια μου Julie. Μπορω να φανταστω πως νιωθεις γιατι εγω το περασα για 4 χρόνια!!!.

Αλλαξε διάθεση, γυρνα στον κανονικό σου ρυθμό ζωής, πηγαινετε ενα (και πολλα περισσοτερα) ταξιδακι αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Μην πας ταξιδακια με σκοπο να μεινεις εγκυος, πηγαινε να τα απολαυσεις, πιες τα κρασακια σου, τις μαργαριτες σου (οταν προσπαθεις δεν κανουν κανενα κακο, ισα ισα χαλαρωνεις ευκολοτερα), χορεψε, τραγουδησε γιατι ειπαμε... τα μωρακια θελουν τρελές και χαρουμενες μανουλες.

Σου ευχομαι γρήγορα ενα γλυκο μωρακι στην αγκαλιτσα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Julie mou agapi mou kalimera sou...

Agapoulla mou oxi min skeftesai etsi...

Den xalases tipota...

Mono tin psuxologia sou exeis xalasei...

Kai ayto den einai kalo...

Mwraki mou Xalarwse ligaki wpos sou eipan kai ta upolipa koritsakia mas...

Pigenne gia ena mikro taksidaki me ton antroulli sou...{{{2 3 meres}}}

Ax re agapi mou sou euxwme ola apo dw ki pros na sou pane ola teleia,,,

Kai wpos ta thes...

O theoullis mazi sas...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Τζουλι...πραγματικά στενοχωρέθηκα πιο πολύ για σένα που νιώθεις έτσι..Παρόλο που δε έχω βρεθεί ποτε στη θέση σου μπορω να σε καταλάβω απόλυτα όμως στο πως αισθάνεσαι μέσα σου...είναι πολύ ψυχοφθόρο αυτό που ζεις αλλά και έτσι όπως το ζεις. θέλω να σου προτείνω αν θελεις να το αφήσεις για λιγους μήνες! Ασε τις ενέσεις,ασε τα φάρμακα ασε τα όλα πισω για ένα διάστημα. Δώσε στον εαυτό σου λίγο χρόνο να αναρρώσει ψυχικά, να πάρει δύναμη ξανά και μετά πάλι...κάντε ένα μικρό διάλειμα από αυτη την άπαίσια διαδικασία, ζήστε το καλοκαιράκι όπως πρέπει να το ζήσετε..ανεμελοι, ξέγνοιαστοι, μόνο ό ένας για τον άλλο! Κάντε έρωτα γιατί γουστάρετε να κάνετε, όχι γιατί κυνηγάτε κάτι...πάτε διακοπες αν μπορειτε, να ανανεωθείτε, να νιωσετε περισσότερο δυνατοί και πιστεύω πως όλο αυτό θα σας βοηθήσει περισσότερο..όπως ξέρεις η ψυχολογια παίζει ρόλο , όποτε άσε για λίγο καιρό τα θετικά συναισθήματα να αγγίξουν την ψυχή σου!! Τώρα ζεις μέσα σε ένα μαυρο άσχημο όνειρο...κάθε μέρα όλο κ πιο μελαγχολική και η αναμονή και το στρες να πάνε όλα καλα τα κάνουν ακόμη πιο μαύρα!Αφήστε τα λοιπόν για λίγο πίσω όλα αυτά τα ψυχοφθόρα για ένα διάστημα....το έχετε ανάγκη πίστεψέ με..και να ξέρεις όλα είναι δυνατα! Και μάλιστα όταν δεν το περιμένεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Julie έγραψε:

Λίγο πριν φύγουμε από το σπίτι για την Ανάσταση ξεκίνησαν τα ροζ αιματάκια, προσπάθησα να μείνω ψύχραιμη και είπα στους δικούς μου ότι δεν αισθάνομαι και πολύ καλά και θα μείνω στο σπίτι. Όταν γύρισαν και έκατσαν να φάμε στο γιορτινό τραπέζι δεν μπορούσα να συγκρατήσω τα δάκρυα μου για την περίοδο που είχε έρθει. Κατέληξα να κλαίω με αναφιλητά και να χαλάσω όλων την όρεξη..

Εδώ και 16 μήνες συνήθως στεναχωριέμαι μόνη μου αλλά αυτή την φορά είχα κάνει καμιά 10αρια ενέσεις για πρόκληση ωωρηξίας στην κοιλιά και αισθανόμουν τόσο μα τόσο χάλια. Δεν μπορούσα να το πιστέψω, δεν μπορούσα να πιστέψω ότι ακόμα μια φορά δεν σταθήκαμε τυχεροί , δεν μπορούσα να πιστέψω την κατάντια μου να κλαίω μπροστά σε τόσους ανθρώπους, δεν μπορούσα να πιστέψω τίποτα:(

Ξέρω τι θα μου πείτε όχι άγχος, να μην το σκέφτομαι και θα έρθει, να απολαύσω τη διαδικασία και όλα αυτά, αλλά πώς να το κάνω όταν κάθε μήνα πηγαίνω στον ένα και τον άλλο γυναικολόγο, κάθε μήνα προσέχω και τη σκια μου. έκοψα το τσιγάρο, δεν πίνω, δεν καταναλώνω άσκοπα φάρμακα και γενικότερα προσέχω.

Γιατί τέτοια αδικία ρε κορίτσια στη ζωή; Σήμερα άκουσα ξανά για 2 "ανεπιθύμητες" εγκυμοσύνες. Είναι δυνατόν; Δεν κατηγορώ καμία κοπέλα που το κάνει αλλά μπορεί ένα από αυτά τα μωρά να διακτινιστεί στη δικιά μου κοιλιά;

Δεν αντέχεται αυτή η κατάσταση

Θα σου πω μονο να κανεις υπομονη!!

Το εχω γραψει και σε αλλα ποστ κανα δυο φορες οτι με τον αντρα μου περιμεναμε το πελαργο περιπου 15 μηνες!!!

Και ΗΡΘΕ το μωρακι με φυσιολογικο τροπο!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ αν κάνεις κάτι τέτοιο που σου είπα, να χαίρεσαι όποτε έρχεται η περίοδος!!:)))Εϊπαμε δεν περιμένουμε κατι!!ετσι;;; :))) Ο μόνος λόγος που θα στενοχωρηθείς για την περίοδο είναι που δεν θα σεαφηνει να κάνεις μπάνιο στη θάλασσα!Κατα τάλλα όλα καλα!!

Επίσης θα σου πρότεινα να βάλεις έναν καινουριο στόχο στη ζωή σου...βάλε στο μυαλό σου κάτι άλλο να σε απασχολεί, να ξεχάσεις μέρες , μετρήσεις ...όλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζούλη μου, με συγκίνησες πολύ και γιατί λυπάμαι να ακούω ανθρώπους τόσο στενοχωρημένους και γιατί κάτι ανάλογο βίωσα κι εγώ μέσα στις γιορτες.

Δεν πρέπει όμως να έχεις και τήψεις από πάνω!! Προς Θεού!!! Ήταν μια δύσκολη στιγμή και οι δικοί σου άνθρωποι σίγουρα σε καταλαβαίνουν!! Προσπάθησε να ανασυνταχθείς, πάνω απ' όλα για να μην καταβάλεστε εσύ και ο αντρούλης σου ψυχολογικά. Αυτό περνάμε όλες μας, το ξέρω καλα, αλλά όσο και να στενοχωριόμαστε δεν είναι πολλά τελικά αυτά που μπορούμε να κάνουμε. Μην απογοητέυεσαι κοριτσάκι μου, θα μας το δώσει κι εμάς ο Θεούλης το παιδάκι μας και θα είναι όλα τα άσχημα παρελθόν πια!

Εγώ πήγα στο χωριό του άντρα μου και ήρθαν 3 (ναι, ούτε μια ούτε δύο) ξαδέλφες του άντρα μου να μας ανακοινώσουν ότι είναι έγκυος. Προς Θεού, και βέβαια χαίρομαι για τα κορίτσια και να έχουν τέλειες εγκυμοσύνες και υγιή νινάκια αλλά κάθε φορά που ερχόταν καθεμία μετά έτρεχα στην τουαλέτα και έκλαιγα και ελπίζω να μην με πήρε χαμπάρι κανείς εκτός του άντρα μου που έτρεχε από πίσω μου να με παρηγορήσει. Αισθάνομαι πολύ άσχημα για αυτή μου την αντίδραση γιατί δεν θέλω να μου βγαίνουν τέτοια συναισθήματα για τις χαρές του κόσμου, αλλά εκείνη τη στιγμή είχα στα χείλη μου ένα "γιατί όχι κι εγώ???". Το ξεπέρασα μετά από λίγο, αλλά ακόμα αισθάνομαι άσχημα για την αντίδραση μου αφού πραγματικά χαίρομαι όταν βλέπω τις φουσκωμένες κοιλίτσες και τα μωράκια στα καρότσια. Αλλά... κάποιες στιγμές ίσως δικαιούμαστε μέσα στον πόνο μας να χάνουμε και λιγάκι τον έλεγχο ή την αυτοσυγκράτησή μας.

Δεν είσαι μόνη σου σ' αυτήν την αρένα Τζούλη μου, κι εμείς οι υπόλλοιπες μονομάχοι μαζί σου είμαστε, να δίνουμε δύναμη η μία στην άλλη!! Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω. Στην ίδια κατάσταση ήμουν για κανένα χρόνο- απορώ πως δεν έπαθα νευρικό κλονισμό.

Και πέρυσι δεν είχα καμία όρεξη να πάω ούτε διακοπές ούτε τίποτα. Πέρασα το καλοκαίρι μέσα στην μαυρίλα. Ούτε για μπάνιο δεν ήθελα να πάω – με συνέφερε η καλύτερη μου φίλη, μου πρότεινε να της βαφτίσω το μωράκι – θα έκανε την βάφτιση στο Πήλιο χωρίς πολύ κόσμο .

Να φανταστείς τις μέρες πριν τη βάφτιση, ούτε στην πισίνα του ξενοδοχείου δεν μπήκα, ούτε ηλιοθεραπεία έκανα, τίποτα. Έβλεπα το μωράκι της φίλης μου, το αγκάλιαζα το φιλούσα , μετά δεν ξέρω πώς, ηρέμησα και μετά την βάφτιση είχα μία αγαλλίαση και δεν είμαι και της εκκλησίας.

Τον Σεπτέμβρη το τεστ ήταν θετικό!!! Δεν το περίμενα για να πώ την αλήθεια, και άρχισα να ετοιμάζομαι για άλλα πράγματα . Τελικά ο μπέμπης μας ήρθε και περιμένω πώς και πώς να τον κρατήσω στα χέρια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JULIE ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΙΡΑ ΜΕ ΣΕΝΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ.ΠΡΙΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΩΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΕΣΕΙΣ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΥ.ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΣΘΕΝΟΣΠΕΡΜΙΑ ΛΟΓΩ ΚΥΡΣΟΚΥΛΗΣ,ΧΛΑΜΥΔΙΩΝ,ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑΤΟΣ.ΠΗΡΑΜΕ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΙΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΕΙΜΑΣΤΕ Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΠΟΥ "ΣΚΟΤΩΝΕΙ"(ΧΑΡΙΤΟΛΟΓΩΝΤΑΣ ΠΑΝΤΑ).ΛΟΙΠΟΝ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΤΡΥΠΙΕΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΝΕΣΕΙΣ,ΤΡΕΧΩ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ,ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕ ΣΥΜΜΑΖΕΥΕΤΑΙ.ΘΕΛΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ 500€ ΜΟΝΟ ΓΙ ΑΥΤΑ .ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΤΥΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΟ ΚΛΑΜΜΑ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΚΑΙ Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ.ΜΟΛΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΟΜΩΣ ΜΑΖΕΥΩ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΕΝΑΝ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΝΟ ΟΡΙΖΟΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟΧΟΥ.ΤΩΡΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΛΕΩ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ,ΜΕΤΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΜΗ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΣΧΗΜΑ ΠΟΥ ΚΛΑΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΤΡΙΤΟΥΣ ΚΑΙ ΓΩ ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ.ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΕΝΕΣΙΜΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ.ΕΣΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΜΕΙΝΕΣ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΖΗΤΗΜΑ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΕΙΣ.ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗ ΦΑΝΗ (TIROGARIDAKI)OTI ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΕΓΩ ΠΧ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΤΩΡΑ.ΚΑΤΙ..ΠΧ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ,BABYSITTING, KATI NA ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ..ΟΤΙ ΘΕΣ ΓΡΑΨΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ..ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ,ΤΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΥΤΑ ΤΗ ΣΗΜΕΡΟΝ.ΦΙΛΙΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζούλη καλημέρα. Υπομονή κορίτσι μου, υπάρχει λόγος που καθυστερεί, να το θυμάσαι αυτό. Στην ίδια θέση είμαστε, όπως και τόσα άλλα κορίτσια εδώ, σε νιώθω, πίστεψέ με. Τα ταξίδια είναι μία καλή λύση, αρκεί να μη τα αποφασίζουμε με τους άντρες μας για να μείνουμε έγγυες. Εμείς για φέτος, πρώτη φορά, ορίσαμε ημερολογιακά τις διακοπές μας από την εβδομάδα του Πάσχα. Ο άντρας μου ήδη δήλωσε την άδειά του για τον Ιούλιο στην εταιρεία που εργάζεται, χωρίς να ασχοληθούμε καθόλου με το αν θα έχω περίοδο εκείνες τις ημέρες. Βαρέθηκα. Τόσα χρόνια πηγαίναμε πάνω στις "καλές" ημέρες.... Ας πάω διακοπές και με περίοδο φέτος.

Ακόμη και μια μικρή απόδραση κάνει καλό. Ακόμη και ένα ταβερνάκι με κρασάκι και καλή παρέα. Που μένεις αλήθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια μου γιουλη ξερω οτι ειναι εκνευριστηκη αυτη η αναμονη αλλα το εχεις βαλει στο μυαλο σου βαθια κ το σκεφτεσαι συνεχεια κ ετσι δε μπορεις να χαλαρωσεις..

θα ρθει κ για σενα μωρακι ο θεος δεν αφηνει κανεναν μπορει να μας δοκιμαζει αλλα δε ξεχναει

χαλαρωσε κ νασαι σιγουρη οτι θαρθει κ γαι σενα ενα παιδακι

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:dry: Τζούλάκι μην απογοητεύεσε και μην πανικοβάλεσσα. Θα σου πώ από πείρα ότι δεν έκανες κακό σε κανέναν παρά στον ίδιο σου τον εαυτό. Εγώ που σου γράφω αυτή την στιγμή έχω τρία παιδιά το ένα είναι 8 χρονών , το άλλο 4 χρονών και η μπέμαοπα μας που είναι 14 μηνών. Για να καταφέρω να τα φέρω στον κόσμο είδα και έπαθα το μόνο που θα σου πώ ότι στον γιό μου το θεώρησαν όλοι θαύμα το ότι έμεινα έγκυος. Μετά το γιό μου έχασα δίδυμα εκεί είπα και εγώ ότι ήρθε το τέλος. Η κόρη μου η μεσαία χωρίς να το έχω κάν αποφασίσει αν θέλω ή όχι ήρθε απρόσμενα (φαντάσου ότι το έμαθα όταν ήμουν 4 μηνών) και η μπέμαπα μου το ίδιο και μάλιστα στην μπέμαπα όλοι είχαν πέσει απάνω μου ακόμα και η γιατρός μου γιατί υποτίθεται ότι δεν θα τα κατάφερνα. Σε ενεημερώνω λοιπόν ότι τους ξεγέλασα όλους και τώρα έχω τρία υπέροχα πλάσματα που μου γεμίζουν τη ζωή μου. Ξέρεις όμως τί έκανα έπαψα και στις δύο κόρες μου να σκέφτομαι ότι θέλω να κάνω παιδί ξεκίνησα τη ζωή μου απότ ο μηδέν(κυριολεκτικά) έφτασα σε σημείο και πήγα και έδωσα και τελείωσα βρεφωνηπιαγωγός. Τελικά όμως αποδείκτείκτηκε όπως μου είπε και η γιατρός μου ότι αν δεν κοίταγα εμάνα ακόμα θα το πάλευα. Ελπίζω και για σένα ότι θα έρθει ο πελαργός εκεί που δεν αθ ατο περιμένεις.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Julie mou lupamai pou stenahorethikes toso polu.

Kane oso mporeis kouragio kai xekina me nea psuhologia..

Dustuhos afto to duskolo kommati to pername polles kai den yparhei magiki suntagi.

Opos sou eipan oi kopeles prosehe kai asholeisou kurios me ton eafto sou

kai ase ta pragmata na kulisoun horis paniko.

To xero pos einai duskola...

Sou efhomai olopsuha na meineis egyos polu suntoma.. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Julie μου κουραγιο,

Ολα όσα σου είπαν τα κοριτσια ισχυουν . ΧΑΛΑΡΩΣΕ ... και ολα θα γινουν απο μόνα τους . Σταματησε για καποια περιοδο οτιδήποτε κανεις και φερσου φυσιολογικα σαν μην συμβαίνει τίποτα ... Παραδειγματα υπάρχουν πολλα ... Εχω δύο περιπτωσεις φιλων μου, οι οποίες προσπαθούσαν για 5 χρονια όπως κι εσυ ... Καποια στιγμή απογοητευτικαν τοσο που τα παρατησαν και μολις το εβγαλαν απ'το μυαλο τους εγινε το θαυμα !!! Η φύση για λειτουργησει θελει να είσαι χαλλλλλαρος που λεμε κι εδω στη Σαλονικη ... B) (αστειακι για να ελαφρυνει η ατμοσφαιρα). Κάνε ότι σου είπαν και τα υπολοιπα κοριτσια και θα δεις που δεν θα αργήσει το θαύμα !!!

Σου εύχομαι ολοψυχα γρηγορα με ενα μωρακι στην αγκαλιά σου !:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tζούλη μου γεια σου κ από μένα!

Μπορώ να φανταστώ τη θλίψη σου κ το ξέσπασμά σου νομίζω

πως είναι φυσιολογικό... μετά απ όλα αυτά που πέρασες.

Μήπως θα έπρεπε να χαλαρώσεις κ να αφήσεις τις προσπάθειες

για λίγο καιρό? Κοίτα, όλες το θέλουμε πάρα πολύ,

έχουμε αγωνία, αλλά νομίζω τελικά(βάζω κ τον εαυτό μου μέσα)

θα πρέπει να χαλαρώσουμε λίγο, δεν θα πεθάνουμε κιόλας...

τί λές?

μαίρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζούλι μου καλημέρα

Εχεις κάθε δικαίωμα να ξεσπάσεις και πολύ καλά κάνεις.Μην απογοητεύεσαι απο τον εαυτό σου που αντιδράει έτσι κατα ένα μεγάλο βαθμό φταίνε και οι ορμόνες που πήρες και έχουν στήσει τρελό χορο στο σώμα σου.Οσο θα αποβάλονται απο τον οργανισμό σου θα αισθάνεσαι καλύτερα.

Θα σου πω κάτι απο προσωπική εμπειρία.Τις πρώτες μου εξωσωματικές τις έκανα όσο πιο κοντα μπορούσα.Μόλις συνερχόμουνα λίγο αντε πάλι απο την αρχή.Καποια στιγμή κατέρευσα.Δεν άντεχα άλλο.Αποφάσισα να περιμένω μέχρι να έχω πραγματικά καλή διάθεση και στο μεσοδιάστημα να ζώ την ζωή μου και να χαίρομαι την καθε στιγμή.Δεν ασχολούμουν καθόλου με το θέμα μεχρι που ξυπνούσα μια μέρα και έλεγα στον άντρα μου "πάμε στον γιατρό να ξεκινήσουμε".Δεν θα σου πω ότι πέτυχε με την πρώτη το κόλπο αλλά τουλάχιστον ήμουν πολύ καλύτερα.Μέχρι που τα κατάφερα!!!!!!!!!!Μπορεί να μου πήρε περισότερο καιρό αλλά δεν το μετάνιωσα.

Και όπως σου είπαν και τα κορίτσια ασχολήσου με τον εαυτό σου και εκείνος θα σου το ανταποδώσει!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σας και κυρίως για τη δύναμη να συνεχίσω!

Το πρόβλημά μου όμως είναι ότι λόγω πολυκυστικών δεν έχω καν ωωρηξία μόνη μου , τις περισσότερες φορές, οπότε είναι αδύνατο να το αφήσω στην τύχη του. Απλά αν το αφήσω ο οργανισμός μου "τεμπελιάζει", αυτό με έχει κουράσει περισσότερο.

Ίσως αν είχα σταθερή περίοδο κάθε μήνα και ωωρηξία να έπαιζε ρόλο μόνο το άγχος, απλά στη δικιά μου περίπτωση είναι πιο πολύπλοκο το θέμα :(

Σας ευχαριστώ όλες ειλικρινά για τη συμπαράσταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα. Το ιδιο νιωθω και εγω. Ευτυχως που υπαρχει και το mammyland και λεμε αυτο που νιωθουμε, γιατι ολοι οι υπολοιποι δεν καταλαβαινουν και μιλανε εκ του ασφαλους. Μονο ο αντρας μου με καταλαβαινει, αν και μερικες φορες οταν βαζω τα κ$λαματα δεν θελει καθολου. Με το κλαμα ομως δεν βγαινει τιποτα, το σημαντικο ειναι να χαλαρωσουμε και να παψουμε να το σκεφτομαστε συνεχεια, και τοτε ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει το μωρακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Julie μου, περνάω ακριβώς τα ίδια ! αυτό το μήνα έκανα τη θεραπεία με τα serpafar αλλά τζίφος !!!! Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίθηκε καθόλου !!!! Αυγουλάκια = 0

Οπως καταλαβαίνεις υπάρχουν και χειρότερα ! τουλάχιστον εσύ ανταποκρίνεσαι στη θεραπεία .. εγώ ΤΙΠΟΤΑ ! Μου είπε ο γιατρός ότι θέλει υπομονή και στον επόμενο κύκλο θα πάμε πιο επιθετικά ! Εγώ βέβαια δεν πιστεύω τίποτα και το έχω πάρει απόφαση .. θα κάνω ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ .. το ξέρω ότι τελικά εκεί θα καταλήξω .. θα το δεις !

Τι να κάνω όμως ? δεν έχω άλλη επιλόγή μου φαίνεται !

το κακό ξέρεις ποιο είναι ? ότι είμαι τόσο χάλια που δεν έχω όρεξη για τίποτα ! εχω κλειστεί στον εαυτό μου , δεν μιλάω γι'αυτό το θέμα σε κάνένα ...!

Ολα αυτά έχουν σαν συνέπεια να στεναχωριέται και ο άντρας μου πάρα πολύ !!

Πρέπει Γιούλη μου να κάνουμε υπομονή και να το παλέψουμε ! θα τα καταφέρουμε θα το δεις .. απλά θέλει δουλίτσα !

Σε νοιώθω 100 %

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...