Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανακοίνωση στους γονείς


Recommended Posts

τελικα εισαι???????????????? :woohoo: μπραβο κοπελαρα μου με το καλο πολυ χαρικα για σενα διαβασα χθες οτι θα εκανες το τεςτ σημερα κ μπηκα για να δω τελικα τι εγινε μπραβο μπραβο μπραβο :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι ωραιες στιγμες μας θυμησες....εμεις τους το ειπαμε αφου καναμε τεστ στο μικροβιολογο.

επειδη οι γονεις μου ειναι μακρυα τους πηρα τηλ η μαμα μου ηταν στο κτελ και περιμενε το λεωφορειο να παει σπιτι.δεν αντεχα να περιμενω μεχρι να παει και της το ειπα..τρελλαθηκε εχασε το εισιτηριο τα παντα.λεει απο τη σταση μεχρι το σπιτι δεν καταλαβε πως εφτασε πετουσα λεει δεν περπατουσα.

στα πεθερικα να δειτε σοου.

πηγα αγορασα μαλλι για ζακετακι για μωρο.παμε επισκεψη και της λεω σου εφερα μαλλι για να μου κανεις ενα ζακετακι.λεει ενταξει θα στο πλεξω.λεω μονο που θα ειναι μικρο νουμερο γιατι ειναι για το εγγονι.μιλαμε χαμος εγινε.χοροπηδουσε συνεχεια.

αχ τι ωραιες στιγμες.

τις θυμαμαι και κλαιω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θυμαμαι ειχα καθυστερηση 10 μερες και παραλληλα εβλεπα λιγο ροζ αιματακι.Λογω ανησυχιας λοιπον(επειδη δεν ηξερα και πολλα επι του θεματος) το συζητησα τοτε με την μητερα μου και μου λεει με μια χαρα:Εισαι εγκυος και μαλιστα ειναι και κοριτσακι...:woohoo::woohoo: Μετα απο αυτο κανω ενα τεστακι στο σπιτι κατα τη 1 το βραδυ(γιατι δεν κρατιομασταν αλλο μαζι με τον αντρα μου,μας μπηκε η ιδεα οτι οντως μπορει να ημουν εκγυος)και βγηκε θετικο:laugh:...κατευθειαν τους πηραμε τηλεφωνο...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα, χα,χα,χα,χα,καλά φοβερές είστε ρε κορίτσια!!!

Εμείς την πρώτη φορά τους το ανακοινώσαμε κάνοντας ένα τραπέζι πολύ πολύ επίσημο με σαμπάνιες σε κρυστάλλινα ποτήρια κ τέτοια, αλλά επειδή μετά απο λίγο καιρό απέβαλλα και όλοι έπεσαν σε κατάθλιψη γιατί περίμεναν πως κ πως το πρώτο τους εγγόνι και οι γονείς μου κ τα πεθερικά μου αποφάσισα να περάσει λίγο ο καιρός την επόμενη φορά!

Την δεύτερη φορά που έμεινα έγκυος στους γονείς μου το είπα 4 μηνών και στα πεθερικά μου στον 6ο μήνα!!! Δεν μου φαινόταν οτι είμαι έγκυος, κοιλιά έκανα τον τελευταίο μήνα κ απορώ που χώραγε 4+ κιλά παιδί! Τέλος πάντων, με έπιασε μια μέρα η πεθερά μου και μου είπε οτι ο πεθερός μου έλεγε οτι πάχυνα!! Που να φανταζόταν ο άνθρωπος οτι ήμουν ήδη 6 μηνών, έπαθε πλάκα! Ημουν έτοιμη να του πω :"καλά να πάθεις που με κουτσομπολεύεις!!!":P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχαχαχαχα τρελές όλες σας!

μια φίλη μου, μου είπε πως σε ένα απ τα δυο φύλα έχεις αίμα, αλλά δε μου έλεγε σε ποιο...

δηλαδή αν έχεις αίμα ή έστω καφέ υγρά, είναι κοριτσάκι?

Ιφιγένεια ο άντρας σου Κατερινιώτης είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala re sy pos perimenate 6 mhnes?

emeis me to pou kaname to test kai bgike thetiko tapeksame mou leei o antras mou "tora diladi einai sigouro mporoume na to poume amesos ?"lew egw "kata 95% nai alla tha kanw kai ena to prwi akoma ,alla nai einai sigouro" apofasizoume na perimenoume kai to prwi gia na doume kai to deytero .kserame omos kala oti an anixneutei h ormonh authn tote einai sigouro giati paragete mono kata thn egymosinh apla thelame kai to deytero gia na to xonepsoume kai emeis .kanw kai to deutero kai ola kala .amesos pirame thl tous dikous mas na toys poume ta euxarista .einai se ales polis kai den ginotan apo konta.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενιτσα καλημερα!!!Κι εγω μπεμπουλα εχω αλλα ουτε αιματακι,ουτε καφε,ουτε καν ροζ υγρα δεν εχω δει μεχρι σημερα...Μαλλον δεν εχει σχεση!!Ή μηπως ειναι στα αγορακια ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera sas koritsares mou...

H kathe gunaika diaferei pisteuw...

Den vlepoune oles aima...

Egw wmos ston giokka mou eixa kathe mina sxedwn ligo aimataki agapi mou...

Twra stin korassa mou tipote aima...

Kai malista poli diaforetiki egkumwsini...

Me ton giokka mou eimouna xalia sto krevati kathe mera...

Me tin korassa eimai olo keffi...

Mallon epidi exw kai ton giokka mou paraioulla...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχώς δεν είχα για πολύ καφέ υγρά.

δε με απασχολεί τι φύλο 8α ναι το μπεμπάκι, αλλά το να είναι γερό!!!

παλιότερα έλεγα 8έλω κοριτσάκι... τώρα... ούτε που το σκέφτομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ Ελενιτσα μου πάντα κορίτσι ήθελα αλλά μόλις κατάλαβα ότι ήμουν έγκυος και μπήκα στη διαδικασια των εξετάσεων και συνειδητοποίησα πόσο σημαντικό είναι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη , δε με νοιάζει πλέον το φύλο...

Αφού και κατα την αυχενική θα μπορούσε να το δει αλλά δε μας ένοιαξε ακόμα...

Πάνω από όλα γερό γερό γερό και πάντα ευτυχισμένο!!!

(βέβαια ο γιατρός μου συμπληρώνει " και να κατουράει όρθιο" για πλάκα πάντα!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μόνο μια φορά, προχ8ές... το πρωί ήταν πιο έντονα και όσο πήγαινε σταματούσαν, μέχρι που το βράδυ δεν είχα καθόλου.

ν ανησυχώ?

όσον αφορά το φύλο, έτσι νιώθω πως δε 8α με νοιάξει αν το δω ή όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενιτσα τα καφε υγρά δε νομίζω ότι πρέπει να σε ανησυχούν αφού δεν είναι συνεχόμενα..

Ανεξάρτητα από αυτό,ομως, προσπάθησε να μην κουράζεσαι..

Μην κάνεις απολύτως τίποτα...Είναι πολύ ευαίσθητη αυτή η φάση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενιτσα εγω στην κορη ειχα λιγα καφε υγρα μεχρι τον 3ο μηνα

στον γιο μου δεν ειχα τιποτα

Τι να πω, μπορει να ηταν και τυχαιο.

Πανω απ΄όλα να ειναι γερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μόνο το μαγείρεμα έχω που κάνω... όλη την ώρα κάθομαι... αν και έλεγα να ξεκινήσω τη γενική καθαριότητα, πριν τύχει η εγκυμοσύνη, τώρα φυσικά και τ άφησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλύτερα έτσι..Πάιζει σημαντικό ρόλο να προσέξεις τώρα στην αρχή πολύ..Φαντάσου εγώ που μετά από 6 μήνες άκαρπων προσπαθειών , το έιχα αφησει στην άκρη το θέμα ,ήμουν έγκυος , δεν το είχα καταλάβει και όχι μόνο έκανα δουλειές στο σπίτι αλλά σκέψου ότι μας τοποθετούσαν έπιπλα κουζίνας!! καταλαβαίνεις τι δουλειές έκανα και τι πράγματα κουβάλησα!!

Αφου μπήκαν όλα στη θέση του και ηρεμησα, αναζήτησα την περιοδο μου!!

Ευτυχώς δεν ήρθε αλλά καταλαβαίνεις τους φόβους μου τις πρωτες μέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ ενδιαφερον θεμα.....εγω οταν εμεινα εγκυος το καταλαβα πριν την καθυστερηση ειχαμε με τον αντρα μου μια σιγουρια απολυτη και πιο πολυ εκεινος;) ;) ηταν πριν τα χριστουγεννα παμε στους γονεις μου και τους λεω ''φετος ο αι βασιλης θα μας φερει σε ολους μας ενα πολυ ομορφο δωρο''δεν μας καταλαβαν μαλλον νομιζαν οτι εννοουσαμε τον γαμο μας που θα γινοταν τον φλεβαρη κανω το τεστ πριν την καθυστερηση!!!! θετικοτατο!!!!!

απο την χαρα μου ετρεχα παντου και το φωναζα ειμαι εγκυοςςςςςς ετσι το εμαθε η πεθερα μου απο τις φωνες μου.παραμονη πρωτοχρονιας εκανα την χοριακη και τοτε παω στους γονεις μου ''καθηστε τους λεω?'' γιατι μου λενε αυτοι εγινε κατι? και εγω τους λεω θυμαστε που σας ελεγα για το δωρο του αι βασιλη? και τους δειχνω το τεστ και την χοριακη θα αποκτησετε το πρωτο σας εγγονακι!!!!! καλα χαζεψαν χαρες κλαματα γελια ολα μαζι ηταν η καλητερη πρωτοχρονια της ζωης μου

ελενιτσα με το καλο κοπελα μου:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κάθε φορά που διαβάζω τις ιστορίες σας, συγκινούμαι... δε ξέρω πως 8 αντιδράσουν οι γονείς μας...

εννοώ κλαμματα, γέλια... ίσως και τα δυο μαζί... ανυπομονώ πάντως ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι κοριτσαρες μου, δε προλαβα να πω τιποτα!!! η μαμα μου το μυριστηκε!!:silly:

ηταν περυσι τον Αυγουστο, ειχα μια μερα καθυστερηση κι ελεγα συνεχεια στις κολλητουλες και κουμπαρουλες μου "ειμαι εγκυος, ειμαι εγκυος, ειμαι εγκυος!!!" τη 2η μερα και ουσα σιγουρη (το ενστκτο της μανας:lol: ) κανω τεστακι, βγαινει θετικο!!! το ιδιο απογευμα με παιρνει τηλεφωνο η μαμα μου, η οποια ηταν στο χωριο!! το σηκωνω και μου λεει "εχεις καθυστερηση?????" :blink: αρχιζω να κοιταω τριγυρω, λεω δε μπορει, μου εχει βαλει καμερες!!!!:lol: δε παιζεται αυτη η γυναικα, δε παιζεται!!!!:lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenitsa mou afou mono mia fora eides kafe ugra,,,

Den einai anisixitiko...

Wmos an ksana deis,,,

Ston giatro na pas agapi mou...

Prepei na prwsexeis poli gia toulaxisto ton prwto trimino...

Ksekourasi,,,kai oxi polles doulitses eee...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τζοάννα μου... το είπα στο γιατρό... με το που μπήκα στο γραφείο του, του είπα γιατρέ, είχα 6 μέρες κα8υστέριση και χ8ες έκανα ένα τεστ και βγήκε 8ετικό. σήμερα το πρωί παρατήρησα καφέ υγρά...

και μου λέει, έλα να σε δω, ξάπλωσε... και δεν είδες στον υπέρηχο κάτι, μου λέει είναι νωρίς και να πάω την άλλη βδομάδα πάλι (τη τρίτη 8α πάω). εν τω μεταξύ μου έκανε ένα 2ο τεστ και βγήκε 8ετικό κι εκείνο.

μετά μου έγραψε το μαγνήσιο. φυλικό οξύ παίρνω απ τον Δεκέμβρη που του είχα πει ότι 8έλω να επιδιώξω εγκυμοσύνη.

τώρα 8α του ξανα αναφέρω σχετικά με τα καφέ υγρά, τι γίνεται σ αυτή τη περίπτωση.

Το θέμα είναι αν 8α πρέπει να πάω κι αλλού, μιας και είναι ο μοναδικός συβεμβλιμένος... καταλαβαίνετε πως είναι το 8έμα των ιατρών, όταν δεν εργάζεσαι και είσαστε μόνο με το μισ8ό του συζύγου....

μου λένε ότι είναι πολύ καλός οι διάφορες κυρίες που έχω ρωτήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenitsa mou wraio to thema sou bravo.

egw epeidei menw makrua apo papoudes kai giagiades to eipa tilefwnikos.

eimoun sto iasw gia na kanw kati eksetaseis prin meinw egkuos giati tha xreiazomoun kati envolia na kanw ase megali istoria pou na sou eksigw twra kai mou leei i giatros pou eitan sto tmima katheksin apovolwn giati egw exw tetio istoriko den kanoume gia kalo kai gia kako mia b xoriaki na eimaste sigouroi.ekeoini tin imera akrivws perimena periodo pou lete oute mia mera kathisterisi.kai naiiiiiiiiiiiiiiii eimoun egkuos apo tin xara mou tous pira olous tilefwna.

xaxaxaxaxxa auta glukia mou apo mena!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕleNitSa έγραψε:

χαχαχαχαχαχαχαχα τρελές όλες σας!

μια φίλη μου, μου είπε πως σε ένα απ τα δυο φύλα έχεις αίμα, αλλά δε μου έλεγε σε ποιο...

δηλαδή αν έχεις αίμα ή έστω καφέ υγρά, είναι κοριτσάκι?

Ιφιγένεια ο άντρας σου Κατερινιώτης είναι?

Ελένη κατά τύχη είδα την ερώτηση..

Ναι, Κατερινιώτης είναι κι αυτός.

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ελενίτσα μου :) Εμείς είχαμε πάει στο εξοχικό των γονιών μου στη Θάσο για διακοπές (χωρίς να ξέρουμε ακόμα ότι είμαι έγκυος) και είχαμε τους γονείς μου στην Ξάνθη και τα πεθερικά μου στην Κύπρο, άρα έπρεπε να γίνει από το τηλέφωνο. Δεν κρατιόμουν με τίποτα να περιμένω!!! Οπότε, μετά το δεύτερο θετικό τεστ, κι αφού το πιστέψαμε πρώτα εγώ και ο αντρούλης μου, την πήρα μεσημεριάτικα τηλέφωνο και μέσα στον ύπνο της τής είπα "Πήρα να σου πω ότι σε λίγους μήνες θα γίνεις γιαγιά". Εκείνη (μετά μου εκμυστηρεύτηκε) δεν είχε πολυκαταλάβει αν είχε ξυπνήσει ή κοιμόταν αλλά έτρεξε τρέχοντας στον πατέρα μου που κοιμόταν στην κρεβατοκάμαρα, του τράβηξε τα σκεπάσματα και άρχισε να φωνάζει "σήκω, σήκω σου λεω!!! Θα γίνεις παππούς!!!". Θα 'θελα πολύ να τη ζήσω από κοντά αυτή τη στιγμή :)))) Στα πεθερικά μου έγινε περίπου με τον ίδιο τρόπο. Τηλεφωνήσαμε στον πεθερό μου και του είπαμε πως θα γίνει παππούς. Εκείνος άρχισε να φωνάζει από τη χαρά του και η πεθερά μου έκλαιγε από χαρά της με αναφιλητά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...