Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανακοίνωση στους γονείς


Recommended Posts

Καλό θεματάκι. Μπράβο Ελενίτσα.

Λοιπόν, στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.

Οι γονείς μου ήθελαν πολύ να αποκτήσουν ένα εγγονάκι. Οταν έμαθα πως ήμουν έγκυος, ήταν λίγες μέρες πριν τα γενέθλια της μαμάς μου. Αφού το είπα πρώτα στον άντρα μου, και χαρήκαμε και κλάψαμε μεταξύ μας, ήρθε η στιγμή των γονιών μου.

Είχα πάρει ένα παραμύθι, τα 3 γουρουνάκια μάλιστα, και μία καρτούλα που έγραφε "αυτό το παραμύθι θα μου διαβάζεις για να κοιμηθώ, γιαγιάκα?".

Μόλις γύρισε απο την δουλειά της, της λέω "μαμά, σου πήρα κάτι για τα γενέθλιά σου αλλά επειδή θα σου αρέσει πολύ, λέω να μην περιμένω και να στο δώσω τώρα το δώρο σου". Και της έδωσα την σακουλίτσα. Την άνοιξε, βρήκε πρώτα το παραμύθι, ξαφνιάστηκε, και μετά διάβασε την κάρτα. Αρχισε να βουρκώνει, μέχρι που τελικά ξέσπασε σε κλάματα χαράς και αγκαλαζιόταν με τον πατέρα μου και έλεγε συνέχεια, "θα γίνω γιαγιά, θα γίνεις παππούς".

Απίστευτες στιγμές. Το θυμάμαι σαν σήμερα. Τώρα η μικρή είναι 2,5 ετών, ο μπέμπης 2,5 μηνών (στον μικρό έγιναν πολύ πιό απλά τα πράγματα) και ακόμα κλαίνε για τα εγγόνια τους, όταν κάνουν (ειδικά η μικρή), διάφορα.

Ελπίζω στο τρίτο να σκεφτώ πάλι κάτι έξυπνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενιτσα μου ετοιμαζεσαι να τους το πεις εεε???!!!

Λοιπον,εγω με το που ξυπνησα( 7η μερα καθυστερησης αν θυμαμαι καλα)

εκανα τεστ.Θετικοοοο!!!Ξυπνησα τον αντρουλη να χαρουμε μαζι!!(7.30πμ!)

Μετα ειπα να μην το πουμε σε κανεναν παρα μονο στις μαμαδες μας μεχρι να παμε στη γιατρο.Πεσαμε κ μεσα στις γιορτες οποτε θα αργουσαμε καμια βδομαδα.

Πηγα στο πατρικο μου.Ηταν η μαμα,η αδερφουλα μου και ο αγαπημενος μου θειος!Δεν αντεξα και ανακοινωσα "Εκανα τεστ και ειναι θετικοοοοο!!!"

Πηδηξανε ολοι μαζι!!!!!"μην το πειτε σε κανεναν ακομα" ειπα εγω!Περιττο να σου πω πως το εμαθε ολο το κοντινο σοι και φιλοι σε λιγες ωρες!!!!!

Μετα πηγαμε με τον αντρα μου στην πεθερα και το ειπαμε με τον ιδιο τροπο!Η γιαγια του που ηταν εκει εκλαιγε,γελουσε και σχεδον εκανε κωλοτουμπες!Νομισαμε πως θα λιποθυμισει!Τη μια με αγκαλιαζε την αλλη ξαπλωνε στον καναπε,μετα σηκωνε τα ποδια ψηλα,ξανασηκωνοταν!!!!!!Τσιρκοοοο!!!!!χαχαχαχχαχαα Τη συνεχεια την καταλαβαινεις κι απο δω!

Στους μακρινους φιλους το ειπαμε μετα την επισκεψη στη γιατρο οπου ηδη ακουσαμε κ καρδουλα!!!

Με το καλο να ζησετε ολες τις υπεροχες στιγμες της εγκυμοσυνης σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενιτσα πραγματικα ειναι ωραιες οι στιγμες αυτες των ανακοινωσεων.

Εμενα οι γονεις μου ειναι μακρυα ετσι δεν υπηρχε αλλος τροπος παρα τηλεφωνικος να τους το ανακοινωσω.Περιτο να σου πω πως τις φωνες της μαμας μου τις ακουσε ολη η γειτονια.

Στα πεθερικα μου καναμε μια απροειδοποιητη επισκεψη και τους το ειπαμε,ητανε πραγματικα στιγμες χαρας.

Το αστειο ειναι ομως πως το εμαθε ο αντρας μου.Παντα ελεγα πως οταν θα μεινω εγκυος θα κανω κατι πολυ ρομανικο για να του το ανακοινωσω.Ελα ομως που επαθα ενα σοκ οταν το ανακαλυψα και δεν μπορουσα να κανω αλλιως :)

Εμεις δεν ειχαμε βαλει μπρος για παιδακι απλα εγινε ενα "ατυχημα" μια μερα,που ουτε καν ομως το ελαβα υποψιν.

Οταν τοτε μετα απο 2(ΜΟΝΟ) μερες καθηστερησης και μετα απο παροτρηνση της κουμπαρας μου που εβλεπε καποια συμπτωματα ενα πρωι,χωρις να το ξερει ο αντρας μου,αποφασισα να κανω το τεστ.Οταν ειδα την διπλη γραμμουλα με επιασε πανικος και τρεχω στο κρεβατι που κοιμοτανε (ο καημενος!!!)και του φωναζα "Δες δες δες, βλεπεις την γραμμη?" Σηκωνεται τοτε αυτος τρομαγμενος με τα μαλλια ανασηκωμενα και να προσπαθει να δει την γραμμη σε ενα μακρουλο πραγμα που του εχωσα στη μουρη και που δεν ηξερε τι ηταν γιατι δεν ειχε δει ποτε ξανα ενα τετοιο.

Μου λεει "τι ειναι αυτο που προσπαθω να δω"?

Οταν του το ανακοινωσα γουρλωσε τα ματια και δεν το πιστευε,πηρε μετα το τεστ και το επεξεργαζοταν...

Ητανε "περηφανος",αφου πετυχε το στοχο του :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenitsa mou geia sou...

Egw re agapi mou,,,

Den to anakoinwsa stin mama mou...

To iksere prin apo mena pws eimouna egkuws...

Auti mou eipe na kanw test...

Kai den kserw pws to katalave,,,

Afou evlepa periodo san eimouna egkuos 2 minwn...

Ax den tis feugei tipota...

Spoudaia gunaika...

Milaw gia tin prwti mou egkumwsini...

Twra stin deuteri egkumwsini mou,,,

Apla tin pira til kai tis eipa mama tha gineis pali giagia...

Ouf XARA POU EKANE...

Elenitsa mou esu tous to exeis pei???

An nai....

Ti sou eipane agapi mou???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις δεν προλαβαμε ουτε να το ανακοινωσουμε... ειπαμε στους γονεις μου "σας εχουμε νεα" και το καταλαβαν αμεσως... μετα το ειπαμε στην πεθερα μου και εκεινη στον πεθερο μου και μας πηρε τηλεφωνο συγκινημενος να μας ευχηθει...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τους είχα πει (από πριν κάνω το τεστ) πως νιώθω οτι είμαι έγκυος!

Η μαμά μου ήταν κι αυτή σίγουρη πως η κόρη της θα γίνει μανούλα!

Το τεστ το έκανα μαζί με τον άνδρα μου.

Περίμενα να περάσουν τα 1-6 λεπτά και χτυπάει το τηλέφωνο!

Ήταν ο αδερφούλης μου, λες και το ένιωσε...

Έτρεμα ολόκληρη...

Η γραμμούλα άρχιζε να κοκκινίζει και δεν ήξερα τι να κάνω!

Αρχίσαμε να φωνάζουμε όλοι μαζί!

Αρπάζει το ακουστικό η νύφη μου και τσίριζε κι αυτή!!!

Ο άνδρας μου μου έκανε μια σφιχτή αγκαλιά...

και μετά αναρρωτιόμασταν αν ήταν αλήθεια:lol:

Ο αδρφός μου τηλεφώνησε στον μπαμπά μου κι εγώ στη μαμά μου!

Δυστυχώς κι εγώ είμαι μακρυά από τους δικούς μου, οπότε το τηλέφωνο ήταν η μόνη λύση...

Μετά η μαμά μου μου έσπασε τα νεύρα γιατί με ρωτούσε συνέχεια πώς νιώθω που θα γίνω μανούλα :lol: :lol: :lol:

harap, πολύ γλυκός ο τρόπος που το ανακοίνωσες στη μανούλα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α, στο καλό... με συγκινήσατε...

όχι δε τους το έχουμε πει ακόμη.

Ο άντρας μου λέει να περιμένουμε το Πάσχα που θα πάμε να τους δούμε, εγώ του λέω ναι, οκ αλλά σε δε μπορούμε να είμαστε ταυτόχρονα σε 2 πόλεις... οι γονείς μου Λαμία, τα πεθερικά μου Άρτα...

και τότε μου λέει, οκ όταν κατεβω απ το φυλάκιο (την ερχόμενη Παρασκευή) 8α τους πάρουμε τηλέφωνο να τους το ανακοινώσουμε.

Σκεφτόμουν όταν πάμε στη μαμά μου για Πάσχα, να δέσω μια κόκκινη κορδέλα στη μέση μου και να της πω, κατέβα να παραλάβεις ένα πακέτο!

χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενίτσα μου, αν αντέχεις περίμενε!

Εγώ δε θα άντεχα με τίποτα!!!

Μετά τους γονείς πήρα την κουμπάρα μου ( η οποία ήθελε επειγόντος βαπτιστικο), πήρα κάποιες φίλες...

Γενικά, ήθελα να βγάλω ντουντούκα για να μάθουν όλοι τη χαρά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι, αντέχω.

8α πάω τη Τρίτη στο γιατρό πάλι για τον υπέρηχο γιατί δεν έβλεπε τίποτα χ8ες και μετά 8α δούμε.

περίεργο μου φαίνεται... δε μπορώ να το πιστέψω...

όσο για νονούς... έχουμε να διαλέγουμεεεε... πολλές προτάσεις βρε κορίτσια και δε ξέρω τι να κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρε δυο μπιμπερο τυλιξετα και στειλε το ενα ταχυδρομικα στα πεθερικα σου με μια καρτουλα ευχητηρια και καλα για το πασχα και γραψε τους :του χρονου το πασχα θα εχετε το εγγονισας για να το ταιζετε.Κια το αλλο δωστο στους γονεις σου παλι με μια καρτουλα και πες τους να το ανοιξουν ταυτοχρονα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw , pali, to anakoinwsa arketa .........prwtotypa

kai ston antra mou

kai stous filous kai stous goneis

kai me diaforetiko tropo ston kathena!!!

Oute egw kserw pws anteksa,

twra pou ta skeftomai.....!

Stin mama mou pantws,

eixa paei na tin parw apo tin douleia,

eimastan sto autokinito

kai tin rwtisa me sovaro yfos

an mporouse na min paei fetos diakopes me ton mpampa

kai na PAEI MAZI MOU????!????

Fysika pagwse to aima tis, tromakse,

to myalo tis pige sta xeirotera

.......((ma mazi MOU??? Apo 10 xronwn exw na paw

diakopes me tous goneis mou....!)).......

kai me psyxraimia apantise: "vevaia koritsaki mou,

alla giati? O mpampas? O antras sou? Oi filoi sou?

Ti sou symbainei paidi mououou???"

Otan tis eipa pws "ekleisa diakopes"

15 Augoustou

5 imeres sto Iasw,

mono apo to parathyro pou den vgike

......kai eimastan kai stin ethniki odo.........!!!

Xoropidage mes'to Smart!!!!!!!!!!

Ti teleia pou itan.........!

Me olous pantws gelasa poly

apo tis antideaseis tous...........!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχαχαχαχαχα τρελαμένη!!!

πολύ καλό!

ο άντρας μου λέει να το πει κάπως έτσι στη μαμά του

"σου έχω ένα κακό κι ένα καλό νέο,

το κακό είναι ότι πλέον δεν 8α μπορείς να κρύβεις άλλο την ηλικία σου και το καλό είναι ότι 8α χεις εγγόνι"

η πεθερά μου λέει για πλάκα πως έχει μια δεκαετία ακόμη περιθώριο να λέει πως είναι 39 μισό. δε μπήκε στα σαράντα ακόμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε πες και για τον αντρα σου και τους φιλους...πως το ανακοινωσες....

Εχω αγωνια...

Παντως την μανουλα την εστειλες....μονο εσυ μωρη ψυχοβγαλτρα (υπαρχει αυτη η λεξη?):blink: θα μπορουσες να το κανεις αυτο....:P :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Se olous evgala tin psyxi

(...gia na eimai eilikrinis!)........

Vgika Oktwmvrio apo to Iasw,

meta apo xeirourgeio,

kai Dekemvrio anakoinwna tin egkymosyni mou....

.......Ston kardiopathi mpampaka mou

eipa, me lypimeno yfos,

pws "....prepei na ksanampw Iasw"

.... kati ton pianei(!), den milaei,

-i mama mou pou to iksere, kryfogelage-

.......kai o kaimenos eipe: "Ola tha pane kala,

min fovasai paidi mou... O Theos!..."

Ksespasa se gelia, tou eipa pws vgainontas

apo to miaiutirio tha einai PAPPOUS

kai........... ...me evrise poooly!

Mallon eixe pathei idi to kardiako!!!

Afou perase kana 15' san fyto

((o kaimenoulis mou!)) me agkaliase

mou eyxithike k ta sxetika.......!!!

Den lew tis alles istories...

..... isws sto mellon!

Gelaw moni mou k me koitoun perierga

(eimai stin douleia!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

po po koritsia poly me sygkinisate::unsure: skeftomai tis dikes mou stigme panikou kai eytyxias otan meta apo 15 mines entatikon prospa8eion anakalipsa oti imoun egkyos...

Pantreytika stis 20 septembri kai mia ebdomada meta ton gamo perimena na adia8etiso. Eprepe na taksidepso gia ena seminario..prin fygo gia taksidi eixa ta prwta simptomata tis periodou...pono sthn koilia...mesi sti8os...kai ligo kafe aima.. alla molis eftasa athina to aima eksafanistike:)Ype8esa oti itan logo ksafnikis allaghs klimatos..otan gyrisa omos thn deytera...spiti mou kai xwris oute mia mera ka8isterisi kati me esprwxne na xrhshmopoiiso ena test pou eixe ksemeinei sto ntoulapi mou. To ekana teleios sto asxeto xwris na to koitazw kan giati imoun sigouri oti itan arnitiko. Otan kapia stigmh gyrnaw kai blepo thn 2 grammoula...piga na meino mesa sto mpanio..otan telika bebeo8ikame me ton sizigo meta apo xoriaki thn alli mera oti hmoun egkyos...pira ton mpampa mou thlefono kai sto teleios asxeto tou lew... mpampa pou exeis balei to kostoumi pou foreses sto gamo?

akoustike aporimenos... kai tou lew koita min pareis kila mexri tou xronou gia na to foreseis kai sta vaftisia:) Kalalabe amesos ti ithela na tou po...gelouse kai eklaige mazi...fvnaze apo xara kai tragoudouse to kounelaki!!! Entelos xazopapoulis:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μη με κάνετε να συγκινούμαι άλλο έχω κάνει κα μακιγιαζ...

α καλά. άρχισαν τα πρώτα 8ΕΛΩ...

Θελω βάφλα και μετά σουβλάκια.... α-χμμ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw koritsia mporei na mhn exw akoma mwraki ... alla epeidh noiwthw oti plhsiazei o kairos ;) ...exw hdh skeftei pws tha to pw sthn kalh moy th mama :) Tha ths pw...me sobaro yfos:

"Mama...thymasai poy panta moy eleges pws otan ginw ki egw mana tha katalabw?

E, nomizw pws hrthe epiteloys h wra na ... katalabw" :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ. ΤΙ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ. ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΝΟΙΩΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ ΣΤΙΣ 31-12 ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ "ΕΡΧΕΤΕ ΣΕ 8 ΜΗΝΕΣ"!!! ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΙΣ 30-12. ΕΠΑΘΑ ΤΕΤΟΙΟ ΣΟΚ, ΕΙΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΤΗ ΚΑΙ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ ΤΗΛΕΦΩΝΑ. ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΡΧΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΞΕΣΠΑΣΑ ΣΕ ΛΥΓΜΟΥΣ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5-6 ΛΕΠΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ " ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΚΛΑΙΣ ΚΙ ΑΠΟ ΧΑΡΑ!" Ο ΚΑΥΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΚΛΑΙΓΑ ΑΠΟ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ. ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΕΛΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΧΑΡΑ? ΑΠΛΑ Μ ΑΚΟΥΣΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΦΡΙΚΑΡΕ!!! Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ. ΕΛΕΓΕ "ΑΛΗΘΕΙΑ ΛΕΣ? ΚΩΛΟΠΑΙΔΟ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΑΚΑ ΘΑ ΣΕ ΤΣΑΚΙΣΩ!! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ? ΝΑ ΠΑΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ? ΠΩ ΠΩ ΤΙ ΕΠΑΘΑ!!!" Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΜΥΞΟΚΛΑΙΓΕ!!! ΑΥΤΑ! ΩΡΑΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ...:) ΟΥΦ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα με είχαν πρήξει (οι δικοί μου) να κάνω δίαιτα γιατι τους φαινόμουνα λίγο στρουμπουλή - ένεκα και του καλοκαιριου....

Τους βάζω λοιπόν απένταντι και τους δύο με πολύ σοβαρό τρόπο και τους λέω: "λοιπόν για να τελειώνει το θέμα μια και καλή, βάλτε το καλά στο μυαλό σας ... δίαιτα δεν πρόκειται να κάνω! καλά παιδάκι μου - λένε εκείνοι απογοητευμένοι - και συνεχίζω εγω... και ο λόγος που δεν πρόκειται να κάνω δίαιτα είναι οτι δεν είμαι χοντρή... απλα λίγο έγκυος!!!!

χαχαχα γύρισε το χρώμα στα μάγουλά τους...μιλάμε για πολύ γέλιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος ήθελα απλά να πεθάνω... Ήμουν σε μία σχέση η οποία πήγαινε για σοβαρά αλλά όχι άμεσα. Θέλαμε να ζήσουμε λίγο τη ζωή μας ακόμη και μετά θα σοβαρευόμασταν... Οπότε όταν γυρνώντας από διακοπές μάθαμε ότι θα γίνουμε γονείς σοκαριστήκαμε.

Μετά τον πρώτο υπέρηχο που σιγουρευτήκαμε ότι όλα ήταν καλά, πήγαμε στους γονείς μου να το ανακοινώσουμε με βαριά καρδιά. Σε όλο το δρόμο έλεγα να έπεφτε ένας κεραυνός πάνω μου για να μη χρειαστεί να το πω στον πατέρα μου, γιατί ή θα πάθαινε εγκεφαλικό ή θα με σκότωνε! Μπαίνουμε λοιπόν στο σπίτι και εκεί που μιλούσαμε πάω στην τσάντα μου, βγάζω τον υπέρηχο και τους το αφήνω μπροστά τους. Όταν με ρώτησαν τι έιναι αυτό, τους είπα "Το εγγόνι σας..." και ήμουν σε εγρήγορση να αρχίσω να τρέχω... Τελικά το μόνο που κατάφερα ήταν να γυρίσω και να τους δω να κλαίνε σαν μικρά παιδιά και να με κυνηγάνε για να με αγκαλιάσουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ελένη τι μου θύμισες τώρα..

Υποψιαζόμουν ότι είμαι έγκυος και το είχα πει στους γονείς μου. Περιμένανε απλά ή να αδιαθετήσω ή να τους το ανακοινώσω.

Είχαμε κάνει το τεστ με τον Κων/νο μου και βγήκε θετικό. Ήμασταν σε διήμερη εκδρομούλα. Ήταν χειμώνας, έβρεχε, οι δρόμοι μέσα στη λάσπη. Επιστρέφω σπίτι από την εκδρομή και από την ταραχή μου δεν σκουπίζω τα παπούτσια μου και κάνω χάλια τη σκάλα, την οποία μόλις είχε σφουγγαρίσει η μητέρα μου γιατί προηγουμένως την είχε κάνει χάλια ο μπαμπάς μου. Ανεβαίνει η μητέρα μου στο σπίτι (είχε στο μεταξύ βγει έξω), βλέπει τη σκάλα χάλια και αρχίζει να σκούζει (με το δίκιο της, ναι) "ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΥΠΟΨΙΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΘΑ ΣΕ ΕΒΑΖΑ ΝΑ ΓΟΝΑΤΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΛΥΨΕΙΣ ΤΗ ΣΚΑΛΑ, ΑΜΑΝ ΠΙΑ ΠΑΙΔΙ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ Η ΒΑΣΑΝΟ" (είναι μία ατάκα που την ακούω από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου.. και πάλι με το δίκιο της..)

Αρχίζω να γελάω και να σκέφτομαι από μέσα μου..λέγε λέγε εσύ, σε λίγο θα σου κοπέι η λαλιά... Της απαντάω..."Υποψία? Χμ.. Κάν' την βεβαιότητα".

"Εεεεεεεεεεεε?" παγώνει, ασπρίζει, στραβοκαταπίνει, ξεσπά σε γέλια, κλάματα... Που να μην την είχα προετοιμάσει, θα την έχανα τη μανουλίτσα μου στο άνθος της ηλικίας της!:S

Στον πατέρα μου το είπα ορθα κοφτά... "Μπαμπά θα γίνεις παππούς"

Αυτός το χάρηκε πιο πολύ από όλους νομίζω.. Και ακόμα το χαίρεται πιο πολύ από τον καθέναν!

Το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι πρώτα τους ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη μου, πρώτα χαρήκανε, και μετά γνωρίσανε τον πατέρα του εγγονιού τους!

χαχαχαχα....

Γνωρίζανε την ύπαρξή του, την 13ετή μας γνωριμία και τις πολλαπλές σχέσεις, χωρισμούς, επανασυνδέσεις, αλλά δεν τον είχανε γνωρίσει προσωπικά.

Ωραίες καταστάσεις! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγενεια εφραψε:"πρώτα χαρήκανε, και μετά γνωρίσανε τον πατέρα του εγγονιού τους!

χαχαχαχα....

Γνωρίζανε την ύπαρξή του, την 13ετή μας γνωριμία και τις πολλαπλές σχέσεις, χωρισμούς, επανασυνδέσεις, αλλά δεν τον είχανε γνωρίσει προσωπικά."

Θα τρελαθω!!!!!:blink:

Καλα 13 χρονια και δεν ττους τον ειχες γνωρισει??????:blink:

Μονο απο σενα θα μπορουσα να το περιμενω αυτο.... χαχαχαχαχαχα

Απιστευτη εισαι!!!!!!:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σε ειχα ικανη να γνωρισουν πρωτα την Μαρια και μετα τον Κωνσταντινο....

παρεπιπτοντως...:P :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

scarlet30 έγραψε:

Σε ειχα ικανη να γνωρισουν πρωτα την Μαρια και μετα τον Κωνσταντινο....

παρεπιπτοντως...:P :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

χαχαχα... λίγο έλειψε! Είδες? Εκτός από την κόρη είναι και οι γονείς "προχω".. :P (α!!!! μάλλον βρήκα τα παπουτσάκια για το γάμο)

Καλέ.... Το 95 τον γνώρισα και τα φτιάξαμε πρώτη φορά, αλλά από τότε τα φτιάχναμε και τα χαλούσαμε για πλάκα και οι σχέσεις δεν κρατούσανε πολύ. Απλά δε χανόταν η επικοινωνία και ενίοτε βρισκόμασταν έτσι, για κανένα βραδάκι, στα πεταχτούλια :blush: , εν μέσω καμιάς αδείας μας που συναντιόμασταν Κατερίνη. Εμ, αυτός Κατερίνη και μετά Αλεξ/λη κι εγώ ΑΘήνα και μετά Τήνο, τι περίμενες? Σχέση σοβαρή? Αλλά την ύπαρξή του τη γνωρίζανε.. Στο μεταξύ συνάπταμε και οι δύο σχέσεις με άλλους/ες. Εγώ έκανα 2 σοβαρές αυτό το διάστημα.. Ο Κων/νος καμιά 234556439000000 ασόβαρες! :angry: γγγγρρρρρ.....

Πλάκα είχε πάντως! Κάναμε κύκλους, τετράγωνα, πυραμίδες, τραπέζια και στο τέλος που καταλήξαμε? Εκεί από όπου ξεκινήσαμε! Εγώ τουλάχιστον..:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...