Μετάβαση σε περιεχόμενο

Cyclacur και υπνηλία


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες και όλους. Με λένε Δημήτρη και προσπαθούμε να κάνουμε παιδάκι με έμβρυο μεταφορά με την σύντροφο μου. Στο πλαίσιο της διαδικασίας παίρνει τα χάπια cyclacur και μου είπε ότι αισθάνεται τρομερή υπνηλία. Μπορεί αυτό να είναι παρενέργεια του Cyclacur?

 

Εύχομαι σε όλες σας καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Δημητρης21 είπε:

Καλησπέρα σε όλες και όλους. Με λένε Δημήτρη και προσπαθούμε να κάνουμε παιδάκι με έμβρυο μεταφορά με την σύντροφο μου. Στο πλαίσιο της διαδικασίας παίρνει τα χάπια cyclacur και μου είπε ότι αισθάνεται τρομερή υπνηλία. Μπορεί αυτό να είναι παρενέργεια του Cyclacur?

 

Εύχομαι σε όλες σας καλά αποτελέσματα!

Καλημέρα και πολύ πολύ καλή επιτυχία στη προσπάθεια σας!!

Γενικότερα τα χάπια της εμβρυομεταφοράς έχουν διάφορες ήπιες παρενέργειες και ναι μια από αυτές είναι και η υπνηλία! Βέβαια δεν ξέρω τι άλλα φάρμακα παίρνει ήδη για να σας απαντήσω με βεβαιότητα αλλά συνήθως η υπνηλία προκύπτει από την προγεστερόνη (πχ ultrogestan) και όχι από τα cyclacur. Βέβαια κάθε γυναίκα είναι διαφορετική και ο οργανισμός αντιδρά διαφορετικά, σε εμένα λόγου χάριν τα cyclacur δεν είχαν κάποια παρενέργεια.. με τα ultrogestan πάλι υπήρχαν στιγμές που έπρεπε να ξαπλώσω επειγόντως γιατί δεν..! 

Καλό θα ήταν να μιλήσετε με το γιατρό (ή της μαίες του) που σας κάνει την εξωσωματική ώστε να είστε σίγουροι ότι είναι φυσιολογικά όσα αισθάνεται. Γενικά να μην ντρέπεστε να επικοινωνείτε πάντα με το γιατρό σας και για το παραμικρό που μπορεί να σας προκαλεί ανασφάλεια και απορίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...