Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφε υγρα στην 9η εβδομάδα


Recommended Posts

Καλημέρα έκλεισα τη Τετάρτη την 9η εβδομάδα και το βράδυ κςι το πρωί είχα λίγα καφε υγρα και ανησυχώ. Με είδε ο γιατρός και έκανα υπέρηχο στην 7η εβδομάδα ακούσαμε καρδιά και τη Δευτέρα πάλι όλα καλά. Πρέπει να ξαναπάω για υπερηχο σήμερα?? 

Είχα άλλη μια εγκυμοσυνη που απεβαλα νόμιζα ότι διανύω την 10 εβδομάδα αλλά είχε σταματήσει να μεγαλώνει στην 8η. Είχα δει καφε το πρωί εκείνης της ημέρας που το ανακάλυψα και ενς τρελό φόβο ότι δε πάει καλά. Πάλι φοβάμαι δε ξέρω αν είναι από το τι πέρασα η είμαι υπερβολικη. 

Είμαι 41,5 από εξωσωματικη και τα όρια στενεύουν πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η GeorgiaPa είπε:

Καλημέρα έκλεισα τη Τετάρτη την 9η εβδομάδα και το βράδυ κςι το πρωί είχα λίγα καφε υγρα και ανησυχώ. Με είδε ο γιατρός και έκανα υπέρηχο στην 7η εβδομάδα ακούσαμε καρδιά και τη Δευτέρα πάλι όλα καλά. Πρέπει να ξαναπάω για υπερηχο σήμερα?? 

Είχα άλλη μια εγκυμοσυνη που απεβαλα νόμιζα ότι διανύω την 10 εβδομάδα αλλά είχε σταματήσει να μεγαλώνει στην 8η. Είχα δει καφε το πρωί εκείνης της ημέρας που το ανακάλυψα και ενς τρελό φόβο ότι δε πάει καλά. Πάλι φοβάμαι δε ξέρω αν είναι από το τι πέρασα η είμαι υπερβολικη. 

Είμαι 41,5 από εξωσωματικη και τα όρια στενεύουν πολυ

Καλημέρα κοπέλα μου! Εύχομαι πραγματικά να μην είναι κάτι. Συνήθως τα καφέ δεν είναι ανησυχητικά. Αλλα επειδή έχεις αυτό το ιστορικό, γιατί δεν επικοινωνείς με τον γιατρό σου να σε δει ξανά ή αν είναι σκ πήγαινε σε ένα μαιευτηριο για έναν γρηγορο υπέρηχο. Εγώ στην εγκυμοσυνη μου, λίγο πριν κλείσω τα 39, εκει στις 8- 9 εβδομάδες είχα πολλά καφέ επί μέρες. Κι εγώ από εξωσωματικη. Ξεκίνησε ένα πρωί και συνεχίστηκε τουλάχιστον για μια βδομαδα. Μου αυξησε ξανά την προγεστερονη, μέχρι την αυχενική και πήγα ξανα για έναν υπέρηχο και ολα ήταν καλά.

Μου ειπε ότι ήταν υπολείμματα αίματος περιφερειακά της μήτρας καθώς ανοίγει και προσαρμοζεται στην εγκυμοσυνη. Εύχομαι να έχεις μία τελειομηνη εγκυμοσυνη και να κρατήσεις το μωράκι σου σε λίγους μήνες!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Πηγα στο γιατρό όλα καλά δόξα το Θεό ακούσαμε πάλι καρδιά. Η φοβία μου μετά την προηγούμενη αποβολη είναι μεγάλη δυστυχώς. Άσε που εχω πρηστεί αρκετά και έχουν αρχίσει οι αδιάκριτες ερωτήσεις ενώ δεν έχω κάνει ακόμα την αυχενική διαφάνεια να ηρεμήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...