Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άγχος


Elenaki12

Recommended Posts

Εδώ κ 2 μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου για μωράκι . Ο πρώτος μήνας πήγε άκυρος γιατί έκανα αγωγη με αντισυλληπτικά κ μάλλον χάσαμε τις γόνιμες, ο δεύτερος δεν πήγε καλά γιατί γενικά λυπούμε κ οι δυο κάποιες μέρες τον μήνα τελείως από το σπίτι (διαφορετικές) κ έτσι χάσαμε τις γόνιμες κ τώρα διανύουμε τον 3ο.. μιλάμε για άγχος κ απο τις δυο πλευρές που καταλήγουμε μέχρι να μην μπορούμε να έχουμε επαφή … δεν ξέρω τι να κάνω για να χαλαρώσουμε κ οι δυο.

είμαστε άνθρωποι δυστυχώς που «σκεφτόμαστε» πολύ ….

Δεν ξέρω αν το έχει περάσει κάποια σε αυτήν την προσπάθεια , δωστε μου τιπς για να μπορέσω να βοηθήσω την κατάσταση σε μένα κ στον άντρα μου …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/2/2024 at 6:09 ΜΜ, ο/η Elenaki12 είπε:

Εδώ κ 2 μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου για μωράκι . Ο πρώτος μήνας πήγε άκυρος γιατί έκανα αγωγη με αντισυλληπτικά κ μάλλον χάσαμε τις γόνιμες, ο δεύτερος δεν πήγε καλά γιατί γενικά λυπούμε κ οι δυο κάποιες μέρες τον μήνα τελείως από το σπίτι (διαφορετικές) κ έτσι χάσαμε τις γόνιμες κ τώρα διανύουμε τον 3ο.. μιλάμε για άγχος κ απο τις δυο πλευρές που καταλήγουμε μέχρι να μην μπορούμε να έχουμε επαφή … δεν ξέρω τι να κάνω για να χαλαρώσουμε κ οι δυο.

είμαστε άνθρωποι δυστυχώς που «σκεφτόμαστε» πολύ ….

Δεν ξέρω αν το έχει περάσει κάποια σε αυτήν την προσπάθεια , δωστε μου τιπς για να μπορέσω να βοηθήσω την κατάσταση σε μένα κ στον άντρα μου …

Καλησπέρα,πιστεψέ με δεν εισαι η μόνη! Δυστυχώς είναι σύνηθες φαινόμενο ειδικα αν είστε αγχώδεις γενικώς (οπως εμεις δλδ😜

Θα πρότεινα να σκεφτείτε οτι σιγουρα καποια στιγμη θα ερθει ! Οσο το ζοριζετε δεν θα σας βγαινει ουτε καν ορεξη να ερθετε σε επαφη και θα καταλληξει να ειναι μηχανικο ή με το ζορι και ειναι κρίμα …στο λεω γιατι το επαθα! Στη τελικη δωστε χρονο στον εαυτο σας ακομη και η διαδικασια να παρεις μια τετοια αποφαση και να μπεις σε μια νεα φαση ζωης που δεν εχει εγχειρίδιο δεν είναι κ το πιο ευκολο! Χασατε 2 μηνες και; εχετε αλλους ποσους μπροστα σας ,δεν σας κυνηγαει κανεις

Προσωπικα,εαν σε αγχωνει η ηλικια ή αν ολα είναι καλα καντε καποιες εξετασεις για να σας βοηθησει να χαλαρωσετε λιγο ! 

Ευχομαι συντομα ενα υγιες μωρακι🩷

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/2/2024 at 6:09 ΜΜ, ο/η Elenaki12 είπε:

Εδώ κ 2 μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου για μωράκι . Ο πρώτος μήνας πήγε άκυρος γιατί έκανα αγωγη με αντισυλληπτικά κ μάλλον χάσαμε τις γόνιμες, ο δεύτερος δεν πήγε καλά γιατί γενικά λυπούμε κ οι δυο κάποιες μέρες τον μήνα τελείως από το σπίτι (διαφορετικές) κ έτσι χάσαμε τις γόνιμες κ τώρα διανύουμε τον 3ο.. μιλάμε για άγχος κ απο τις δυο πλευρές που καταλήγουμε μέχρι να μην μπορούμε να έχουμε επαφή … δεν ξέρω τι να κάνω για να χαλαρώσουμε κ οι δυο.

είμαστε άνθρωποι δυστυχώς που «σκεφτόμαστε» πολύ ….

Δεν ξέρω αν το έχει περάσει κάποια σε αυτήν την προσπάθεια , δωστε μου τιπς για να μπορέσω να βοηθήσω την κατάσταση σε μένα κ στον άντρα μου …

Καλημέρα! Όλες λίγο ή πολύ όταν ξεκινάμε να κάνουμε παιδάκι αγχωνόμαστε. Οι αγχώδεις λίγο παραπάνω! Βγαλτο από το μυαλό σου κ προσπάθησε να απολαύσεις το σεξ με τον άντρα σου. Κάντε πράγματα που σας αρέσουν κ σας ευχαριστούν πιο πρίν. Από μια βόλτα, ένα φαγητό μέχρι μια όμορφη ατμόσφαιρα, ωραία εσώρουχα, πολλά χάδια. Πηγαίνετε ένα 2ημερο κάποια στιγμή να χαλαρώσετε και να απολαύσετε ο ένας τον άλλο! Δεν πάμε "βουρ στον πατσά" επειδή πρέπει. Θα γίνεται μηχανικά και δεν θα το απολαύσετε και δεν θα σας βγει στο τέλος! Οι 2 μήνες δεν είναι τίποτα. Με το καλό να έρθει το μωράκι σας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι πως είμαστε 30 κ δεν με άγχωσε η ηλικία… απλά κ μόνο που το σκεφτόμαστε ότι αυτες τις μέρες πρέπει να βρεθούμε κάπως το χάνουμε.. ενώ μπορεί να περάσουν κ μετά όλα φυσιολογικά κ ορεξη κλπ… πφφφφ

να μπω σε διαδικασία να πάρω συμπληρώματα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/2/2024 at 2:05 ΜΜ, ο/η Elenaki12 είπε:

Η αλήθεια είναι πως είμαστε 30 κ δεν με άγχωσε η ηλικία… απλά κ μόνο που το σκεφτόμαστε ότι αυτες τις μέρες πρέπει να βρεθούμε κάπως το χάνουμε.. ενώ μπορεί να περάσουν κ μετά όλα φυσιολογικά κ ορεξη κλπ… πφφφφ

να μπω σε διαδικασία να πάρω συμπληρώματα ; 

Ελενάκι είστε νέοι! Μην κοιτάς ημερομηνίες ούτε τίποτα! Άποψη μου, κάντε τις επαφές σας και χαρείτε τον έρωτα σας ❤️ Αν δεν έρθει σε 6-7 μήνες τότε να πάτε πιο στοχευμένα. Προς το παρόν χαρείτε την διαδικασία! Δεν χρειάζεται βιασύνη 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 20/2/2024 at 4:10 ΜΜ, ο/η Elenaki12 είπε:

Άρα πιστεύετε ότι κ τα τεστ ωορρηξίας μόνο άγχος θα μου αποφέρουν;; Γιατί είμαι 8η μέρα κ το σκέφτομαι …

Ε ναι μωρέ! Γιατί να μπεις από τώρα σε αυτή την κατάσταση; Χαλαρώσετε, απολαύστε το και αν δεν έρθει σε λίγους μήνες το ξανασυζηταμε το θέμα. Μην αγχώνεσαι προκαταβολικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2024 at 4:10 ΜΜ, ο/η Elenaki12 είπε:

Άρα πιστεύετε ότι κ τα τεστ ωορρηξίας μόνο άγχος θα μου αποφέρουν;; Γιατί είμαι 8η μέρα κ το σκέφτομαι …

Χρησιμοποιώ τα τεστ ωορρηξίας και έχεις ένα μπουσουλα αλλά και πάλι "πρεπει" να κάνεις αγγαλιτσα όταν σου χαμογελάει το τεστ είτε το θες είτε όχι. Άγχος προσφέρει πάντως παρά πολύ και αυτό σε λέω από εμπειρία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...