Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αυριοοο το πρωί θα του στείλω μνμ για να μου πει τι ωρα να πάω 🙏

εσυυ για πεσσς έχεις κανένα συμπτωματακι;

Ααα ωραία περιμένουμε τα νέα σου!! Εγώ είμαι 7 μέρες μετά την σπερμματεγχηση και δεν έχω απολύτως κανένα σύμπτωμα!! Κλασικά της περιόδου! Ίσως λιγότερες κράμπες! Αλλά τίποτα ιδιαίτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Εγώ δεν θα ήθελα με τίποτα εγκυμοσύνη τώρα με την μπέμπα. Θα δεις κι εσυ σε λίγους μήνες που θα ξεπεταχτεί θα σου τρώει άπειρο χρόνο και κούραση (και ξέρω ότι είναι ακόμα η αρχή 😅). 

Εμείς λέμε να πάει 1,-5-2 για να βάλουμε μπροστά για το δεύτερο. Εσείς που τα πιάνετε και αμέσως να προσέχετε κι ας μην σου έχει έρθει περίοδος ακόμα 😜

Ήρωας είσαι βρε @Elk μου με τη μικρή και την εγκυμοσύνη. Εγώ τρομάζω μόνο και στη σκέψη! Βάστα γερά 💪

Γεια σας κορίτσια μου και καλό μήνα!! Εμείς μάλλον είμαστε τρελοί και ενώ η μπεμπα είναι μόλις δυο μηνών περιμένουμε ποτε θα ξεκινήσουμε προσπάθειες για το δεύτερο 🤣🤣 Λόγω καισαρικής, ο γιατρός μου ειπε μετά από 9 μήνες και ίσως καλύτερα για να ξεδιαλύνει το τοπίο κ να το ξανά σκεφτώ 😜 Άσε που δεν έχω καν περίοδο ακομη! Η πλάκα είναι ότι τις πρώτες 2 μέρες στην κλινική, ξεκαθάρισα στον άντρα μου ότι εγώ άλλο παιδί δε κάνω και τώρα ήδη θέλω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, ναι έχω νεότερα @Elk η χοριακη πάλι στα ίδια επίπεδα 455. Πήγα νοσοκομείο μου έκαναν υπέρηχο, δεν είδαν τίποτα κ μου μίλησαν για υποψία εξωμήτριου. Πήρα το γιατρό μου κ μου είπε πως δεν μπορούν να πουν κάτι τέτοιο είναι πολύ νωρίς κ δεν έχουν καμμία εικόνα να σηκωθώ να φυγω κ αν δεν αποβάλλω μέχρι την άλλη Δευτέρα να παω να με δει στο ραντεβού που είχαμε κλείσει ούτως ή άλλως. Ελπίδες για να προχώρηση αυτή η κύηση πάντως δεν υπάρχουν. Αυτά… 

Λυπάμαι πολύ!!! Αλλά και πάλι έχεις το μεγαλύτερο θετικό! Φυσική σύλληψη !!! 🥹Μην στενοχωριέσαι θα ξανά έρθει! Απλά υπομονή!

Στις πόσες μέρες του κύκλου σταμάτησε η χοριακη σου; Έχεις κάποιο σύμπτωμα; Πχ πονάς; Εγώ όταν απέβαλα είχα πολύ έντονους πόνους για παράδειγμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου (αν και καθυστερημένα λόγω της διπλωματικής που παρουσίαζα χτες). 

Διαβάζω τα μηνύματα σας και μου έρχονται τόσες εικόνες... Η αγωνία μου αν θα καταφέρω να γινω μανούλα,  τα τεστ ωορρηξίας, τα τεστ εγκυμοσύνης, οι απωλειες, η αποξεση, οι υπέρηχοι... Απίστευτο ότι όλα αυτά τα έζησα μέσα σε 1 χρόνο κ τώρα έχω μια μπουμπού αγκαλιά. Μην το βάζετε κάτω, θα έρθει, σας το λέω εγώ που δεν το πίστευα μέχρι και τη μέρα που γέννησα! 

Το παράδοξο είναι ότι ήδη συζητάμε με τον άντρα μου αν θα αντέχαμε οικονομικά και σωματικά να κάνουμε δεύτερο παιδάκι 😱😱

Σου εύχομαι να έρθει εύκολα και με υγεία όταν το αποφασίσετε. Εγώ ήθελα ο δεύτερο, ο σύζυγος δεν πολύ έσκαγε. Με το που έμεινα έγκυος έπαθε τη μέση του. Είμαι 20 εβδομάδων και σηκώνω τη μικρή, τα σκουπίδια και κάνω όλα τα ψώνια. Δεν έχω βοήθεια έχω μια νταντά για να βγάζει βόλτα τη μικρή τρεις φορές την εβδομάδα. Η πεθερά μου μόλις το έμαθε αναφώνησε "ωχ αυτό σας έλειπε", ο σύζυγος ξεκαθάρισε ότι αν είναι αγόρι θα πάρει το όνομα του μπαμπά του, όπως και η κόρη μας πήρε της μαμάς του, η ξαδέρφη της πεθεράς μου μας ευχήθηκε περαστικα. Αυτή ήταν η στήριξη όλη. Μόνο η μαμά μου είπε ότι δεν αξίζει να συγκρουστω με κανέναν, το όνομα δεν είναι σοβαρό ζήτημα διότι τα παιδιά παίρνουν τη σκιά της μάνας τους δηλ. την αγάπη της, τη φροντίδα της κλπ. Φαντάσου ότι έχω δική μου δουλειά και δικό μου εισόδημα αν δεν είχα δεν ξέρω πόσο ακόμα θα άκουγα. Αυτό λοιπόν που θα σου πω είναι να θέλεις εσύ πρωτίστως δεύτερο διότι στα παιδιά η μάνα είναι το πρώτο άτομο που παίζει ρόλο. Βάλε τα κάτω και έχε υπομονή και πίστη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου και καλό μήνα!! Εμείς μάλλον είμαστε τρελοί και ενώ η μπεμπα είναι μόλις δυο μηνών περιμένουμε ποτε θα ξεκινήσουμε προσπάθειες για το δεύτερο 🤣🤣 Λόγω καισαρικής, ο γιατρός μου ειπε μετά από 9 μήνες και ίσως καλύτερα για να ξεδιαλύνει το τοπίο κ να το ξανά σκεφτώ 😜 Άσε που δεν έχω καν περίοδο ακομη! Η πλάκα είναι ότι τις πρώτες 2 μέρες στην κλινική, ξεκαθάρισα στον άντρα μου ότι εγώ άλλο παιδί δε κάνω και τώρα ήδη θέλω 😂

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου απόλυτα!! 3 μηνών ήταν τα δίδυμα όταν αποφάσισα ότι θέλω 3ο🤣🤣🤣

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Vasoula9 είπε:

Λυπάμαι πολύ!!! Αλλά και πάλι έχεις το μεγαλύτερο θετικό! Φυσική σύλληψη !!! 🥹Μην στενοχωριέσαι θα ξανά έρθει! Απλά υπομονή!

Στις πόσες μέρες του κύκλου σταμάτησε η χοριακη σου; Έχεις κάποιο σύμπτωμα; Πχ πονάς; Εγώ όταν απέβαλα είχα πολύ έντονους πόνους για παράδειγμα 

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου. Όχι δεν είχα τίποτα. Η χοριακη βγήκε 450 στις 34 μέρες κ δεν ανέβηκε ποτε έμεινε εκεί. Ούτε πόνους ως σημάδι αποβολής ούτε τίποτα. Μόνο φούσκωμα όπως κ στην πρώτη εγκυμοσύνη. Τώρα ξεκίνησαν κάτι ελάχιστα καφέ κ ενοχλήσεις όποτε λογικά αποβάλω. Έτσι αρχίζει;

στις πριν 10 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Σου εύχομαι να έρθει εύκολα και με υγεία όταν το αποφασίσετε. Εγώ ήθελα ο δεύτερο, ο σύζυγος δεν πολύ έσκαγε. Με το που έμεινα έγκυος έπαθε τη μέση του. Είμαι 20 εβδομάδων και σηκώνω τη μικρή, τα σκουπίδια και κάνω όλα τα ψώνια. Δεν έχω βοήθεια έχω μια νταντά για να βγάζει βόλτα τη μικρή τρεις φορές την εβδομάδα. Η πεθερά μου μόλις το έμαθε αναφώνησε "ωχ αυτό σας έλειπε", ο σύζυγος ξεκαθάρισε ότι αν είναι αγόρι θα πάρει το όνομα του μπαμπά του, όπως και η κόρη μας πήρε της μαμάς του, η ξαδέρφη της πεθεράς μου μας ευχήθηκε περαστικα. Αυτή ήταν η στήριξη όλη. Μόνο η μαμά μου είπε ότι δεν αξίζει να συγκρουστω με κανέναν, το όνομα δεν είναι σοβαρό ζήτημα διότι τα παιδιά παίρνουν τη σκιά της μάνας τους δηλ. την αγάπη της, τη φροντίδα της κλπ. Φαντάσου ότι έχω δική μου δουλειά και δικό μου εισόδημα αν δεν είχα δεν ξέρω πόσο ακόμα θα άκουγα. Αυτό λοιπόν που θα σου πω είναι να θέλεις εσύ πρωτίστως δεύτερο διότι στα παιδιά η μάνα είναι το πρώτο άτομο που παίζει ρόλο. Βάλε τα κάτω και έχε υπομονή και πίστη. 

Κορίτσι μου γλυκό μη δίνεις σημασία σε κανέναν!! Ξέρω είναι δύσκολο ειδικά στην κατάσταση σου. Όλα θα πάνε καλά κ με το που έρθει το μωρακι σου θα χαζεψουν όλοι. Με το καλό !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Σου εύχομαι να έρθει εύκολα και με υγεία όταν το αποφασίσετε. Εγώ ήθελα ο δεύτερο, ο σύζυγος δεν πολύ έσκαγε. Με το που έμεινα έγκυος έπαθε τη μέση του. Είμαι 20 εβδομάδων και σηκώνω τη μικρή, τα σκουπίδια και κάνω όλα τα ψώνια. Δεν έχω βοήθεια έχω μια νταντά για να βγάζει βόλτα τη μικρή τρεις φορές την εβδομάδα. Η πεθερά μου μόλις το έμαθε αναφώνησε "ωχ αυτό σας έλειπε", ο σύζυγος ξεκαθάρισε ότι αν είναι αγόρι θα πάρει το όνομα του μπαμπά του, όπως και η κόρη μας πήρε της μαμάς του, η ξαδέρφη της πεθεράς μου μας ευχήθηκε περαστικα. Αυτή ήταν η στήριξη όλη. Μόνο η μαμά μου είπε ότι δεν αξίζει να συγκρουστω με κανέναν, το όνομα δεν είναι σοβαρό ζήτημα διότι τα παιδιά παίρνουν τη σκιά της μάνας τους δηλ. την αγάπη της, τη φροντίδα της κλπ. Φαντάσου ότι έχω δική μου δουλειά και δικό μου εισόδημα αν δεν είχα δεν ξέρω πόσο ακόμα θα άκουγα. Αυτό λοιπόν που θα σου πω είναι να θέλεις εσύ πρωτίστως δεύτερο διότι στα παιδιά η μάνα είναι το πρώτο άτομο που παίζει ρόλο. Βάλε τα κάτω και έχε υπομονή και πίστη. 

Είμαι κ γω 19 εβδομάδων ακριβώς! Με το καλό εύχομαι! Πάντως βρε συ οκ η πεθερά απαράδεκτη αλλά επειδή έχεις αναφέρει αρκετά σκηνικά, μάλλον αναμενόμενη η αντίδραση! Αυτό που προσωπικά με ενοχλεί είναι η αντίδραση του συζύγου... Λένε ο,τι θέλουν κ απάντηση; υπάρχει; με δύο παιδιά η πίεση θα αυξηθεί κατακόρυφα, θα έχετε κ αυτά; οκ το όνομα δεν είναι το πιο σημαντικό θέμα σύμφωνοι, αλλά αν ο ένας επιμένει τόσο τότε νομίζω θα επέμενα κ γω. Δλδ εσύ γονείς δεν έχεις; φυτρώσες; το λέω εγώ που βάλαμε άσχετο όνομα κ το ίδιο θα κάνουμε κ τώρα. Τώρα περιμένω αγοράκι, εσάς δεν σας έχουν πει ακόμα; κ πάλι με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Είμαι κ γω 19 εβδομάδων ακριβώς! Με το καλό εύχομαι! Πάντως βρε συ οκ η πεθερά απαράδεκτη αλλά επειδή έχεις αναφέρει αρκετά σκηνικά, μάλλον αναμενόμενη η αντίδραση! Αυτό που προσωπικά με ενοχλεί είναι η αντίδραση του συζύγου... Λένε ο,τι θέλουν κ απάντηση; υπάρχει; με δύο παιδιά η πίεση θα αυξηθεί κατακόρυφα, θα έχετε κ αυτά; οκ το όνομα δεν είναι το πιο σημαντικό θέμα σύμφωνοι, αλλά αν ο ένας επιμένει τόσο τότε νομίζω θα επέμενα κ γω. Δλδ εσύ γονείς δεν έχεις; φυτρώσες; το λέω εγώ που βάλαμε άσχετο όνομα κ το ίδιο θα κάνουμε κ τώρα. Τώρα περιμένω αγοράκι, εσάς δεν σας έχουν πει ακόμα; κ πάλι με το καλό!

  Ωωω κορίτσι μου δεν γνώριζα ότι είσαι εγκυος ! Συνχαρητηρια με το καλό να έρθει το δεύτερο παιδάκι σας 🤰🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Είμαι κ γω 19 εβδομάδων ακριβώς! Με το καλό εύχομαι! Πάντως βρε συ οκ η πεθερά απαράδεκτη αλλά επειδή έχεις αναφέρει αρκετά σκηνικά, μάλλον αναμενόμενη η αντίδραση! Αυτό που προσωπικά με ενοχλεί είναι η αντίδραση του συζύγου... Λένε ο,τι θέλουν κ απάντηση; υπάρχει; με δύο παιδιά η πίεση θα αυξηθεί κατακόρυφα, θα έχετε κ αυτά; οκ το όνομα δεν είναι το πιο σημαντικό θέμα σύμφωνοι, αλλά αν ο ένας επιμένει τόσο τότε νομίζω θα επέμενα κ γω. Δλδ εσύ γονείς δεν έχεις; φυτρώσες; το λέω εγώ που βάλαμε άσχετο όνομα κ το ίδιο θα κάνουμε κ τώρα. Τώρα περιμένω αγοράκι, εσάς δεν σας έχουν πει ακόμα; κ πάλι με το καλό!

Αχ εσένα πολύ σε αγαπάω. Αγοράκι και εμείς. Ότι είπες και άλλα τόσα που πρόσθεσα με όλη τη δικηγορικη δεινότητα μου αλλά το πείσμα γαιδουρινο. Στα υπόλοιπα δεν επιμένει διότι έχει μεγαλώσει μοναχοπαιδι με τη μαμά του κυρίως και έχει μάθει ότι ο πατέρας ακολουθεί τη μάνα σε όλες τις βασικές αποφάσεις για το παιδί, στο όνομα μουλαρωσε!!! Αν ήταν στο χέρι μου Παΐσιος θα το εβγαζα διότι το μοναστήρι του Αγίου Παϊσίου εδώ στη Σουρωτη είναι μεγάλη ανάπαυση για τις ψυχές που έχουν προβλήματα και εγώ για κάθε παιδί είχα πάει και εκεί να προσευχηθώ αλλά θέλει η πίστη να είναι βίωμα στον άνθρωπο για να κατανοήσει γιατί να αφιερώσει εξ ολοκλήρου ένα παιδί του σε έναν Άγιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Σου εύχομαι να έρθει εύκολα και με υγεία όταν το αποφασίσετε. Εγώ ήθελα ο δεύτερο, ο σύζυγος δεν πολύ έσκαγε. Με το που έμεινα έγκυος έπαθε τη μέση του. Είμαι 20 εβδομάδων και σηκώνω τη μικρή, τα σκουπίδια και κάνω όλα τα ψώνια. Δεν έχω βοήθεια έχω μια νταντά για να βγάζει βόλτα τη μικρή τρεις φορές την εβδομάδα. Η πεθερά μου μόλις το έμαθε αναφώνησε "ωχ αυτό σας έλειπε", ο σύζυγος ξεκαθάρισε ότι αν είναι αγόρι θα πάρει το όνομα του μπαμπά του, όπως και η κόρη μας πήρε της μαμάς του, η ξαδέρφη της πεθεράς μου μας ευχήθηκε περαστικα. Αυτή ήταν η στήριξη όλη. Μόνο η μαμά μου είπε ότι δεν αξίζει να συγκρουστω με κανέναν, το όνομα δεν είναι σοβαρό ζήτημα διότι τα παιδιά παίρνουν τη σκιά της μάνας τους δηλ. την αγάπη της, τη φροντίδα της κλπ. Φαντάσου ότι έχω δική μου δουλειά και δικό μου εισόδημα αν δεν είχα δεν ξέρω πόσο ακόμα θα άκουγα. Αυτό λοιπόν που θα σου πω είναι να θέλεις εσύ πρωτίστως δεύτερο διότι στα παιδιά η μάνα είναι το πρώτο άτομο που παίζει ρόλο. Βάλε τα κάτω και έχε υπομονή και πίστη. 

Ωχ βρε κορίτσι μου πραγματικά στεναχωριέμαι όταν ακούω από κοπέλες ότι δεν έχουν την στήριξη από τον σύζυγο τους από τα πιο μικρά θέματα μέχρι τα πιο μεγάλα.. δεν λέω για πεθερές και τέτοια εκεί δεν μπορείς να κανείς και πολλά είναι αλήθεια αλλά από τον αντρα σου ; Εκεί δεν θα μπορούσα να το δεχτώ πραγματικά είσαι ήρωας 

Όσο για το όνομα δεν είναι καθόλου σωστό αυτό που σου κάνει και όσο να μην δίνεις σημασία αυτό πάντα θα υπάρχει σε όλα τα θέματα πάντα θα περναει το δικό του.. το θέμα δεν είναι να αποφασίζει μόνος τους χωρίς να υπολογίζει τα θέλω τα δικά σου πρέπει να αποφασίζετε μαζί και φυσικά θα υπάρχουν περιπτώσεις που θα κανείς πίσω αλλά αν κανείς συνέχεια εσύ πίσω καποια στιγμή θα κανείς μπαμ γιατί θα σε τρώει αυτήν η αδικία στα πάντα που θα γίνονται.. δεν θέλω να σε φουντώνω στην κατάσταση σου θα πρέπει να είσαι ήρεμη αλλά θεωρώ πως είναι ένα πρόβλημα που θα το βρίσκεις συνέχεια μπροστά σου και θα πρέπει να το συζητήσετε και να βρεις την χρυσή τομή ώστε να υπάρχεις και εσυ μέσα στις αποφάσεις της οικογένειας σας… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλό μήνα!!! Να σας πω κ τη δικη μου ιστορια… 4η αποτυχημένη εμβρυομεταφορα (2η εξωσωματική με δανεικά ωάρια) είμαι 43χρ να χαμηλή αμη, ο σύζυγος κανένα πρόβλημα! Την παρασκευη έκανα χοριακη κ ήταν αρνητική… απογοήτευση μεγάλη, γιατί αυτή τη φορά ήμασταν όλοι σίγουροι ότι θα πετύχαινε. Πονάει πολύ όλο αυτό…..ψυχολογικά…Μετά τις 3 αποτυχίες, άλλαξα κέντρο, πολύ καλύτερο αυτό με αξιόλογους εμβρυολογους! Είχα βάλει δυο 3ης ημέρας πολυ καλής ποιότητας.. αλλά δυστυχως δεν έπιασαν… θέμα τυχης είναι όλα τελικά;; Γιατί από εξετασεις έχουμε κάνει τα πάντα. Μέχρι κ την εξέταση για το παράθυρο εμφυτευσης έκανα, κ είδαμε ότι είμαι μια μέρα μετά..το θέμα είναι ότι έχω ακόμη στην κατάψυξη 2 βλαστοκυστες ΑΑ. Να τα βάλω κ τα 2 μαζί ή ένα στην επόμενη εμβρυομεταφορα; Κ αν δεν πιάσει να βάλω μετά κ το τελευταίο; Ο γιατρός μου είναι πολύ αισιόδοξος για την επόμενη φορά κ λέει να βάλουμε κ τα δυο.. ναι αλλά αν δεν οιασει; Μετά δεν νομίζω, να ξαναμπώ πάλι σε αυτή τη διαδικασία, λόγω οικονομικού πιο πολύ…  τι λέτε εσείς; Τον γιατρο μου πάντως τον εμπιστεύομαι, γιατί γενικά μου έχει δωσει πολλές εξετάσεις να κάνω στα πάντα κ ψάχνει κ εκείνος να δει τι φταίνε κάθε φορά, αλλά δεν βρίσκει κάπου κάποιο πρόβλημα… μάλλον θέμα τύχης… τι να πω….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Σου εύχομαι να έρθει εύκολα και με υγεία όταν το αποφασίσετε. Εγώ ήθελα ο δεύτερο, ο σύζυγος δεν πολύ έσκαγε. Με το που έμεινα έγκυος έπαθε τη μέση του. Είμαι 20 εβδομάδων και σηκώνω τη μικρή, τα σκουπίδια και κάνω όλα τα ψώνια. Δεν έχω βοήθεια έχω μια νταντά για να βγάζει βόλτα τη μικρή τρεις φορές την εβδομάδα. Η πεθερά μου μόλις το έμαθε αναφώνησε "ωχ αυτό σας έλειπε", ο σύζυγος ξεκαθάρισε ότι αν είναι αγόρι θα πάρει το όνομα του μπαμπά του, όπως και η κόρη μας πήρε της μαμάς του, η ξαδέρφη της πεθεράς μου μας ευχήθηκε περαστικα. Αυτή ήταν η στήριξη όλη. Μόνο η μαμά μου είπε ότι δεν αξίζει να συγκρουστω με κανέναν, το όνομα δεν είναι σοβαρό ζήτημα διότι τα παιδιά παίρνουν τη σκιά της μάνας τους δηλ. την αγάπη της, τη φροντίδα της κλπ. Φαντάσου ότι έχω δική μου δουλειά και δικό μου εισόδημα αν δεν είχα δεν ξέρω πόσο ακόμα θα άκουγα. Αυτό λοιπόν που θα σου πω είναι να θέλεις εσύ πρωτίστως δεύτερο διότι στα παιδιά η μάνα είναι το πρώτο άτομο που παίζει ρόλο. Βάλε τα κάτω και έχε υπομονή και πίστη. 

Δυστυχώς αυτό με την παράδοση των ονομάτων μόνο συγκρούσεις φέρνει.  Όλοι θέλουν να χαρούν οι γονείς τους αλλά οκ δεν έχεις μόνο εσύ μάνα κ πατέρα..ειναι κ το γαμωτο. Στη τελική αν δεν μ αρέσει το όνομα του πατέρα σου δεν σημαίνει ότι δεν τον συμπαθώ ή έχω κάτι μαζί του αλλά απλά δε μου αρέσει. Μη χαλάς τη ζαχαρένια σου για κανένα όλοι βρίσκουν κάτι να πουν όταν δεν κάνεις παιδί έρχονται να σου ευχηθούν έτσι γιατί ειναι καλοψυχοι κ να σου στρίψουν το μαχαίρι στη πληγή κ όταν κάνεις ακούς άλλες ατάκες.  Η ψυχική σου ηρεμία πάνω από όλα.  Με το καλό να έρθει το αγοράκι σου κ να χαίρεσαι τη κορούλα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Σου εύχομαι να έρθει εύκολα και με υγεία όταν το αποφασίσετε. Εγώ ήθελα ο δεύτερο, ο σύζυγος δεν πολύ έσκαγε. Με το που έμεινα έγκυος έπαθε τη μέση του. Είμαι 20 εβδομάδων και σηκώνω τη μικρή, τα σκουπίδια και κάνω όλα τα ψώνια. Δεν έχω βοήθεια έχω μια νταντά για να βγάζει βόλτα τη μικρή τρεις φορές την εβδομάδα. Η πεθερά μου μόλις το έμαθε αναφώνησε "ωχ αυτό σας έλειπε", ο σύζυγος ξεκαθάρισε ότι αν είναι αγόρι θα πάρει το όνομα του μπαμπά του, όπως και η κόρη μας πήρε της μαμάς του, η ξαδέρφη της πεθεράς μου μας ευχήθηκε περαστικα. Αυτή ήταν η στήριξη όλη. Μόνο η μαμά μου είπε ότι δεν αξίζει να συγκρουστω με κανέναν, το όνομα δεν είναι σοβαρό ζήτημα διότι τα παιδιά παίρνουν τη σκιά της μάνας τους δηλ. την αγάπη της, τη φροντίδα της κλπ. Φαντάσου ότι έχω δική μου δουλειά και δικό μου εισόδημα αν δεν είχα δεν ξέρω πόσο ακόμα θα άκουγα. Αυτό λοιπόν που θα σου πω είναι να θέλεις εσύ πρωτίστως δεύτερο διότι στα παιδιά η μάνα είναι το πρώτο άτομο που παίζει ρόλο. Βάλε τα κάτω και έχε υπομονή και πίστη. 

Με το καλό το μωράκι σου αρχικά!! Δεν ξέρω τι να πρώτο σχολιάσω,  τα είπαν όλα τα υπόλοιπα κορίτσια. Στεναχωριέμαι μόνο που δεν σέβονται μια έγκυο γυναίκα. Είσαι ήρωας και δεν έχεις ανάγκη κανέναν, αποδεικνύεις καθημερινά πόσο αξια είσαι ♥️♥️

στις πριν 13 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου και καλό μήνα!! Εμείς μάλλον είμαστε τρελοί και ενώ η μπεμπα είναι μόλις δυο μηνών περιμένουμε ποτε θα ξεκινήσουμε προσπάθειες για το δεύτερο 🤣🤣 Λόγω καισαρικής, ο γιατρός μου ειπε μετά από 9 μήνες και ίσως καλύτερα για να ξεδιαλύνει το τοπίο κ να το ξανά σκεφτώ 😜 Άσε που δεν έχω καν περίοδο ακομη! Η πλάκα είναι ότι τις πρώτες 2 μέρες στην κλινική, ξεκαθάρισα στον άντρα μου ότι εγώ άλλο παιδί δε κάνω και τώρα ήδη θέλω 😂

Καλά και γω μέχρι που πήγε η μικρή 2 μηνών ούτε να σκεφτώ για δεύτερο!! Τώρα τον τελευταίο μήνα αρχίζω να φλερτάρω με την ιδέα. Απλά επειδή εγώ είχα μια εγκυμοσύνη με ναυτία μερα νύχτα και εμετούς μέχρι τον 5ο μήνα, ξέρω ότι αν μια δεύτερη εγκυμοσύνη είναι έτσι δεν θα είμαι σε θέση να φροντίσω την μικρούλα μου. Και βοήθεια έχω ελάχιστη από τη μαμά μου όταν έρχεται καμία μερα και την κρατάει. Ο άντρας μου κάνει τα περισσότερα στο σπίτι από όταν ήμουν έγκυος μέχρι και σήμερα, αλλά τώρα θα αρχίσω ξανά γυμναστήριο που τόσο μου έχει λείψει. Να πάρω τα πάνω μου σωματικά και ψυχολογικά. Να βρω λίγο τον εαυτό μου και έστω για μια ώρα να ξεφύγω από το σπίτι. Ξέρω ότι αν μείνω ξανά έγκυος, ο άντρας μου θα με βάλει ξανά σε γυάλα μην γίνει κάτι κακό, και πάλι θα τα αναλάβει όλα εξολοκλήρου μόνος του. Ας πάρει και αυτός ο καημένος μια ανάσα 😂😂 

Ωστόσο τα παιδιά είναι τεράστια χαρά και ευλογία. Αυτά τα μοναδικά συναισθήματα της μητρότητας είναι εθιστικά 💓💓💓

Με το καλό λοιπόν θα πω εγώ να ξεκινήσετε πάλι προσπάθειες και να έρθει το νέο σας μέλος 🫶🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου και καλό μήνα!! Εμείς μάλλον είμαστε τρελοί και ενώ η μπεμπα είναι μόλις δυο μηνών περιμένουμε ποτε θα ξεκινήσουμε προσπάθειες για το δεύτερο 🤣🤣 Λόγω καισαρικής, ο γιατρός μου ειπε μετά από 9 μήνες και ίσως καλύτερα για να ξεδιαλύνει το τοπίο κ να το ξανά σκεφτώ 😜 Άσε που δεν έχω καν περίοδο ακομη! Η πλάκα είναι ότι τις πρώτες 2 μέρες στην κλινική, ξεκαθάρισα στον άντρα μου ότι εγώ άλλο παιδί δε κάνω και τώρα ήδη θέλω 😂

Είναι το baby fever που μας πιάνει 😅 Ναι καλύτερα να περάσουν λίγο οι μήνες να το ξανασκεφτείς! 

Εγώ ώρες ώρες που είμαι κομμάτια αναρωτιέμαι πώς θα τα καταφέρω με 2ο... Γιατί τώρα αν είμαι κουρασμένη, όταν κοιμάται η μπέμπα ρίχνω κι εγώ τον ύπνο μου, αν είχα ένα ακόμα ζουζούνι όμως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Με το καλό το μωράκι σου αρχικά!! Δεν ξέρω τι να πρώτο σχολιάσω,  τα είπαν όλα τα υπόλοιπα κορίτσια. Στεναχωριέμαι μόνο που δεν σέβονται μια έγκυο γυναίκα. Είσαι ήρωας και δεν έχεις ανάγκη κανέναν, αποδεικνύεις καθημερινά πόσο αξια είσαι ♥️♥️

Καλά και γω μέχρι που πήγε η μικρή 2 μηνών ούτε να σκεφτώ για δεύτερο!! Τώρα τον τελευταίο μήνα αρχίζω να φλερτάρω με την ιδέα. Απλά επειδή εγώ είχα μια εγκυμοσύνη με ναυτία μερα νύχτα και εμετούς μέχρι τον 5ο μήνα, ξέρω ότι αν μια δεύτερη εγκυμοσύνη είναι έτσι δεν θα είμαι σε θέση να φροντίσω την μικρούλα μου. Και βοήθεια έχω ελάχιστη από τη μαμά μου όταν έρχεται καμία μερα και την κρατάει. Ο άντρας μου κάνει τα περισσότερα στο σπίτι από όταν ήμουν έγκυος μέχρι και σήμερα, αλλά τώρα θα αρχίσω ξανά γυμναστήριο που τόσο μου έχει λείψει. Να πάρω τα πάνω μου σωματικά και ψυχολογικά. Να βρω λίγο τον εαυτό μου και έστω για μια ώρα να ξεφύγω από το σπίτι. Ξέρω ότι αν μείνω ξανά έγκυος, ο άντρας μου θα με βάλει ξανά σε γυάλα μην γίνει κάτι κακό, και πάλι θα τα αναλάβει όλα εξολοκλήρου μόνος του. Ας πάρει και αυτός ο καημένος μια ανάσα 😂😂 

Ωστόσο τα παιδιά είναι τεράστια χαρά και ευλογία. Αυτά τα μοναδικά συναισθήματα της μητρότητας είναι εθιστικά 💓💓💓

Με το καλό λοιπόν θα πω εγώ να ξεκινήσετε πάλι προσπάθειες και να έρθει το νέο σας μέλος 🫶🫶

Πολύ καλό αυτό με το γυμναστήριο! Κ εγώ θα ξεκινήσω μόλις περάσει λίγο ο καιρός κ μεγαλώσουμε γιατί ακόμη είμαστε σε γυάλα εμείς 🤣  Παρόλα αυτά, στο θέμα μωρου, εμείς λέμε ότι ίσως καλύτερα να περάσουν τα ζόρια μαζικά με τις αϋπνίες κλπ αλλά το ενδεχόμενο με τις ναυτίες δεν το είχα σκεφτεί κ εγώ.. γι αυτό λέω ας περάσει ο καιρός να το καλό σκεφτώ 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Με το καλό το μωράκι σου αρχικά!! Δεν ξέρω τι να πρώτο σχολιάσω,  τα είπαν όλα τα υπόλοιπα κορίτσια. Στεναχωριέμαι μόνο που δεν σέβονται μια έγκυο γυναίκα. Είσαι ήρωας και δεν έχεις ανάγκη κανέναν, αποδεικνύεις καθημερινά πόσο αξια είσαι ♥️♥️

Καλά και γω μέχρι που πήγε η μικρή 2 μηνών ούτε να σκεφτώ για δεύτερο!! Τώρα τον τελευταίο μήνα αρχίζω να φλερτάρω με την ιδέα. Απλά επειδή εγώ είχα μια εγκυμοσύνη με ναυτία μερα νύχτα και εμετούς μέχρι τον 5ο μήνα, ξέρω ότι αν μια δεύτερη εγκυμοσύνη είναι έτσι δεν θα είμαι σε θέση να φροντίσω την μικρούλα μου. Και βοήθεια έχω ελάχιστη από τη μαμά μου όταν έρχεται καμία μερα και την κρατάει. Ο άντρας μου κάνει τα περισσότερα στο σπίτι από όταν ήμουν έγκυος μέχρι και σήμερα, αλλά τώρα θα αρχίσω ξανά γυμναστήριο που τόσο μου έχει λείψει. Να πάρω τα πάνω μου σωματικά και ψυχολογικά. Να βρω λίγο τον εαυτό μου και έστω για μια ώρα να ξεφύγω από το σπίτι. Ξέρω ότι αν μείνω ξανά έγκυος, ο άντρας μου θα με βάλει ξανά σε γυάλα μην γίνει κάτι κακό, και πάλι θα τα αναλάβει όλα εξολοκλήρου μόνος του. Ας πάρει και αυτός ο καημένος μια ανάσα 😂😂 

Ωστόσο τα παιδιά είναι τεράστια χαρά και ευλογία. Αυτά τα μοναδικά συναισθήματα της μητρότητας είναι εθιστικά 💓💓💓

Με το καλό λοιπόν θα πω εγώ να ξεκινήσετε πάλι προσπάθειες και να έρθει το νέο σας μέλος 🫶🫶

Εγω πάντως που είχα εμετούς στην πρώτη εγκυμοσύνη έχω και στην δεύτερη και στην δεύτερη ήταν και χειρότεροι όπου αναγκαστικά να παρω χάπι όχι ότι κόπηκαν αλλά τους ελάττωσε από 6-7 σε 3-4 όποτε καλά είμαι.. αλλά να έχεις εμετούς και ένα παιδί δεν βγαίνει χωρίς βοήθεια εγω θα δυσκολεύουν πολύ πάντως.. 

Αν έχεις χρόνο να πας να κανείς την γυμναστική  μόνο καλό θα σου κάνει να ξεφεύγεις έστω και μια ώρα από το σπίτι είναι υπόθεση 

Εγω χρονο για εμένα δεν είχα καθόλου δυστηχως δεν βοηθάει και το ωράριο  της δουλειάς του αντρα μου όποτε αναγκαστικά είμαι όλη μέρα σπίτι με την μικρή και τώρα που ήρθε και η δεύτερη εγκυμοσύνη ; Αστα να πάνε 😂 αλλά δεν παραπονιέμαι γιατί την ηθελα όσο τίποτα την δεύτερη εγκυμοσύνη 🤰🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω πάντως που είχα εμετούς στην πρώτη εγκυμοσύνη έχω και στην δεύτερη και στην δεύτερη ήταν και χειρότεροι όπου αναγκαστικά να παρω χάπι όχι ότι κόπηκαν αλλά τους ελάττωσε από 6-7 σε 3-4 όποτε καλά είμαι.. αλλά να έχεις εμετούς και ένα παιδί δεν βγαίνει χωρίς βοήθεια εγω θα δυσκολεύουν πολύ πάντως.. 

Αν έχεις χρόνο να πας να κανείς την γυμναστική  μόνο καλό θα σου κάνει να ξεφεύγεις έστω και μια ώρα από το σπίτι είναι υπόθεση 

Εγω χρονο για εμένα δεν είχα καθόλου δυστηχως δεν βοηθάει και το ωράριο  της δουλειάς του αντρα μου όποτε αναγκαστικά είμαι όλη μέρα σπίτι με την μικρή και τώρα που ήρθε και η δεύτερη εγκυμοσύνη ; Αστα να πάνε 😂 αλλά δεν παραπονιέμαι γιατί την ηθελα όσο τίποτα την δεύτερη εγκυμοσύνη 🤰🥰

 

Εγώ με τον άντρα μου ήμασταν ανέκαθεν γυμναστήριο και διατροφη οποτε ο ίδιος με προέτρεψε να το κανω. Ασφαλώς δεν θα πηγαίνω με την συχνοτηρα που πήγαινα ούτε με την ίδια διάρκεια γιατί η μπέμπα θηλάζει αποκλειστικά και δεν ξέρω αν θα δεχτεί αντλημενο σε μπιμπερο. 3 φορές την εβδομάδα αν καταφερω να πηγαίνω θα είναι οκ. Ήδη έχω ξεκινήσει διατροφή και ποδήλατο στο σπίτι μισή ώρα κάθε μέρα και νιώθω άλλος άνθρωπος. Συν τα κιλά που πέφτουν! Ο άντρας μου δουλεύει κυλιόμενο ωράριο και κουτσά στραβά θα τα καταφέρουμε με συννενόηση να λείπω μια ωρίτσα. 

Κουράγιο με τους εμετούς, είναι απίστευτα ζορικο, το έζησα στο πετσί μου. Ακόμα έχω την αίσθηση της διαρκούς ναυτίας... Πολύ άσχημο, ούτε νερό δεν άντεχα να πιω. Ευτυχώς που ήρθε η μαμα σου να έχεις βοήθεια κ με την μικρούλα σου!! 

Εσύ είσαι μέσα στο σπίτι για τον πιο ιερό σκοπό.. Η ευτυχία σας θα πολλαπλασιαστεί σε λίγους μήνες ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ με τον άντρα μου ήμασταν ανέκαθεν γυμναστήριο και διατροφη οποτε ο ίδιος με προέτρεψε να το κανω. Ασφαλώς δεν θα πηγαίνω με την συχνοτηρα που πήγαινα ούτε με την ίδια διάρκεια γιατί η μπέμπα θηλάζει αποκλειστικά και δεν ξέρω αν θα δεχτεί αντλημενο σε μπιμπερο. 3 φορές την εβδομάδα αν καταφερω να πηγαίνω θα είναι οκ. Ήδη έχω ξεκινήσει διατροφή και ποδήλατο στο σπίτι μισή ώρα κάθε μέρα και νιώθω άλλος άνθρωπος. Συν τα κιλά που πέφτουν! Ο άντρας μου δουλεύει κυλιόμενο ωράριο και κουτσά στραβά θα τα καταφέρουμε με συννενόηση να λείπω μια ωρίτσα. 

Κουράγιο με τους εμετούς, είναι απίστευτα ζορικο, το έζησα στο πετσί μου. Ακόμα έχω την αίσθηση της διαρκούς ναυτίας... Πολύ άσχημο, ούτε νερό δεν άντεχα να πιω. Ευτυχώς που ήρθε η μαμα σου να έχεις βοήθεια κ με την μικρούλα σου!! 

Εσύ είσαι μέσα στο σπίτι για τον πιο ιερό σκοπό.. Η ευτυχία σας θα πολλαπλασιαστεί σε λίγους μήνες ♥️♥️

Μπράβο σας εγω γυμναστική δεν έκανα ποτε ούτε διατροφη και σαν γνήσιος ταύρος που είμαι στο ζώδιο με το φαγητό έχω αδυναμία ειδικά στις χαζομάρες πραγματικά πολύ χαίρομαι ανθρώπους που τρώνε σωστά 

χαρας το κουράγιο σου που έχεις κουράγιο να κανείς και γυμναστική στο σπίτι εμένα μου φαίνεται ταλαιπωρία μια έξτρα κούραση 😂 

ο αποκλειστικός θηλασμός είναι μεγάλος περιορισμός για πολλά πράγματα εμένα μπουκάλι να πιει γαλα έπιασε στο χρόνο σκέψου όλη μέρα με ένα στήθος από έξω αλλά μετά μπήκαμε στις τροφες όποτε λίγο χρόνο να πάω ένα κομμωτήριο τον βρήκα αλλά μέχρι εκεί 😊

το σώμα μου μετά την πρώτη γεννά έχει χαλάσει έκανα και λίγο περιφέρεια που δεν είχα έχω και τρια τέσσερα κιλάκια πιο πολλά και δεν ξερω πως θα γίνω μετά από μια δεύτερη γεννά αλλά κάπως έχω συμβιβαστεί με την ιδέα 🫣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/2/2024 at 12:11 ΠΜ, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αυριοοο το πρωί θα του στείλω μνμ για να μου πει τι ωρα να πάω 🙏

εσυυ για πεσσς έχεις κανένα συμπτωματακι;

Ti έγινε??? Μπαίνω εδώ περιμένω νέα. Ζαρτ εσύ τη ζαιρα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

5 μέρες πριν την περίοδο και επειδή είχα συχνοουρία εκανα ένα πρόωρης ανίχνευσης και είναι θετικό! 
αν και άχνη η γραμμή εμφανίστηκε πολύ γρήγορα και φαίνονταν καθαρά! 
Θα κάνω και ένα αύριο για σιγουριά! 
αλλα νομίζω δεν με γελούν τα ματια μου…

IMG_2290.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα!!!!

5 μέρες πριν την περίοδο και επειδή είχα συχνοουρία εκανα ένα πρόωρης ανίχνευσης και είναι θετικό! 
αν και άχνη η γραμμή εμφανίστηκε πολύ γρήγορα και φαίνονταν καθαρά! 
Θα κάνω και ένα αύριο για σιγουριά! 
αλλα νομίζω δεν με γελούν τα ματια μου…

IMG_2290.jpeg

Καλημέρα κορίτσι μου!! Ναι φαίνεται η αχνή γραμμή! Αλλά αυτά είναι τα χειρότερα τέστ! Θα στο πουν και τα υπόλοιπα κορίτσια που τα έχουν χρησιμοποιήσει! Βγάζει πολύ συχνά γραμμές εξάτμισης! Αύριο που θα επαναλάβεις πάρε άλλη μάρκα! Όχι το συγκεκριμένο! Ελπίζω αύριο να είναι πιο έντονη η γραμμή ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Ναι φαίνεται η αχνή γραμμή! Αλλά αυτά είναι τα χειρότερα τέστ! Θα στο πουν και τα υπόλοιπα κορίτσια που τα έχουν χρησιμοποιήσει! Βγάζει πολύ συχνά γραμμές εξάτμισης! Αύριο που θα επαναλάβεις πάρε άλλη μάρκα! Όχι το συγκεκριμένο! Ελπίζω αύριο να είναι πιο έντονη η γραμμή ♥️

Δεν το ήξερα αυτό η αλήθεια είναι...αν και στα δύο προηγούμενα παιδιά αυτά έπαιρνα. Στο δεύτερο είχα πάρει και κάτι ροζ γιατί είχα κάνει 3 μέχρι να βγει θετικό. 

Ποιο να πάρω;;; Να ζητήσω κάποιο συγκεκριμένο;;; Έχω και το ψηφιακό γιατί ήταν διπλή συσκευασία αλλά απ οτι κατάλαβα εκείνο θα δείξει την μέρα της αναμενόμενης περιόδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Δεν το ήξερα αυτό η αλήθεια είναι...αν και στα δύο προηγούμενα παιδιά αυτά έπαιρνα. Στο δεύτερο είχα πάρει και κάτι ροζ γιατί είχα κάνει 3 μέχρι να βγει θετικό. 

Ποιο να πάρω;;; Να ζητήσω κάποιο συγκεκριμένο;;; Έχω και το ψηφιακό γιατί ήταν διπλή συσκευασία αλλά απ οτι κατάλαβα εκείνο θα δείξει την μέρα της αναμενόμενης περιόδου. 

Το ψηφιακό είναι καλό!! Εμείς οι περισσότερες εδώ έχουμε ταινίες home test και one step γιατί τα κάνουμε και με το κιλό 😁😁 αλλά έχω ακούσει για το predictor early  νομίζω ότι πολύ καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα!!!!

5 μέρες πριν την περίοδο και επειδή είχα συχνοουρία εκανα ένα πρόωρης ανίχνευσης και είναι θετικό! 
αν και άχνη η γραμμή εμφανίστηκε πολύ γρήγορα και φαίνονταν καθαρά! 
Θα κάνω και ένα αύριο για σιγουριά! 
αλλα νομίζω δεν με γελούν τα ματια μου…

IMG_2290.jpeg

Κ γω κάτι βλεπω!!!! Δοκίμασε και μ ένα predictor και εύχομαι να είσαι εγκυούλα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Δεν το ήξερα αυτό η αλήθεια είναι...αν και στα δύο προηγούμενα παιδιά αυτά έπαιρνα. Στο δεύτερο είχα πάρει και κάτι ροζ γιατί είχα κάνει 3 μέχρι να βγει θετικό. 

Ποιο να πάρω;;; Να ζητήσω κάποιο συγκεκριμένο;;; Έχω και το ψηφιακό γιατί ήταν διπλή συσκευασία αλλά απ οτι κατάλαβα εκείνο θα δείξει την μέρα της αναμενόμενης περιόδου. 

Καλημέρα καλημέρα...Εγω θα σου προτείνω το first step αξιόπιστο όσο δε πάει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...