Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

@marilouu φυσιολογικα είναι ολα. Και τα καφε μπεζ. Μονο το αιμα μας ανησυχεί και οι εντονοι πονοι. Και παλι ξερω κοπελα με αιμοραγιες σε ολη την κυηση που στο τελος πηγαν ολα καλα. Γιατρο ποτε έχεις? Ειμαι σιγουρη οτι ολα ειναι καλα! Σε ποια βδομαδα εισαι τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα Καλή Χρονιά με υγεία και νέες ευκαιρίες να πετύχουμε το όνειρό μας!!!!

Εύχομαι σε όλες τις μελλοντικές μανούλες να τους χαρίσει η νέα χρονιά ένα μικρό θαύμα! Όσες το έχετε ζήσει, εύχομαι να χαίρεστε τα μωράκια σας!!!!

Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω σε μια εβδομάδα και ανυπομονώ επιτέλους να ξεκινήσω τη διέγερση! Εύχομαι να πάει καλά και το 2024 από 2 που είμαστε να γίνουμε 4👶👶! Γιατί όχι!!! 

@marilouu μου, ο γιατρός τι λέει? Νομίζω αυτές οι μικρές σταγόνες είναι μέσα στο πρόγραμμα, μήπως σου δώσει περισσότερη προγεστερόνη έτσι για ασφάλεια??? Οι ανακατωσούρες φαντάζομαι είναι μέρος της υπέροχης διαδικασίας που συμβαίνει στην κοιλίτσα σου ❤️

Δεν τον πήρα να τον ενημερώσω είναι πολύ λίγο αυτό που βλέπω και είπα να μην τον ενοχλήσω μέρα που είναι.Χθες το μεσημέρι έγινε.Οσο για τη προγεστερόνη παίρνω 3 κολπικά utrogestan την μέρα και μια ένεση κάθε πρωί prolutex.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@marilouu φυσιολογικα είναι ολα. Και τα καφε μπεζ. Μονο το αιμα μας ανησυχεί και οι εντονοι πονοι. Και παλι ξερω κοπελα με αιμοραγιες σε ολη την κυηση που στο τελος πηγαν ολα καλα. Γιατρο ποτε έχεις? Ειμαι σιγουρη οτι ολα ειναι καλα! Σε ποια βδομαδα εισαι τωρα?

Γιατρό εχω 11 Ιανουαρίου το μεσημέρι.Τωρα είμαι 5 εβδομάδων και 3 ημερών.♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου γλυκάαα! Καλή μας χρονιά!!!!🎉🎉🥳🥳🥳 Καλή, ευλογημένη και τυχερή! Γεμάτη υγεία και αγάπη να ξεχειλίζει η χρονιά που μόλις ξεκίνησε!! Το 2024 είναι εδώ πολλά υποσχόμενο!

Ελπίζω να περάσατε όλες υπέροχα ❤️ να γεμίσαμε κοιλιτσες με μπόλικο φαγακι και με το καλό τώρα να αρχίσουν να γεμίζουν και γερά μωράκια!

Εγώ κορίτσια μου ακόμη δεν έχω περίοδο,το 2024 με βρήκε να την περιμένω και να μην έρχεται! Ελπίζω να είναι καλός οιωνός αυτός!! Σήμερα είμαι 5η μέρα από την μέρα που σταμάτησα την προγεστερόνη. Έκανα ένα τεστ ,το τελευταίο μου, αρνητικό. Ελπίζω σύντομα να έρθει γιατί ανυπομονώ να ξεκινήσω και πάλι!!

Καλή χρονιά σε όλες  Εύχομαι το νέο έτος να μας φέρει υγεία, ευτυχία και υγιή μωράκια στις αγκαλιές μας για όσες/όσους το λαχταρούν 💖  @Girly εύχομαι να είναι ευχάριστα τα νέα, κράτα μας ενήμερες 🤞 Τον περασμένο Νοέμβρη είχα κι εγώ 13 μέρες καθυστέρηση αλλά τελικά δεν ήταν κάτι, όμως μια κοπέλα μου είχε γράψει ότι στη δική της περίπτωση κράτησε θετικό τεστ μόλις στην 20η μέρα καθυστέρησης κι έπειτα από οριακά αρνητική χοριακή μάλιστα! Οπότε αν δε σου' ρθει περιόδος έχεις ελπίδες 🤞🙏

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Πέμπτη  απόγευμα έχω ραντεβού θα σας πω τα νέα και επλιζω να είναι ευχάριστα 

το βράδυ ειδικά πολύ πρήξιμο η κοιλιά μου λες και ήμουν 4 μηνών εγκυος μάλλον τα χάπια θα φταίνε 🤷‍♀️

σημερα σηκώθηκα κάπως περίεργα το στομάχι περίεργο, μια ζάλη σαν το ζόμπι είμαι 

@Elk ε΄ύχομαι τα νέα να είναι ευχάριστα κορίτσι μου  🤞🙏 Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά σε όλες κι από μένα  Εύχομαι το νέο έτος να μας φέρει υγεία, ευτυχία και υγιή μωράκια στις αγκαλιές μας για όσες/όσους το λαχταρούν 💖

Εμένα μου ήρθε περιόδος τελικά κορίτσια 1/1/2024 🥲 Νέο έτος, νέα βδομάδα, νέος κύκλος λοιπόν!

Πέρυσι τέτοιο καιρό είχα μείνει έγκυος για πρώτη φορά αλλά παλινδρόμησε λίγο πριν το τέλος τους 1ου τριμήνου...  Προσπαθούμε ξανά απ' τον Ιούλιο 2023 - 7ος κύκλος προσπαθειών τώρα...

Ιανουάριε 2024, ελπίζω σε σένα 🤞🌈👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marilouu είπε:

Δεν τον πήρα να τον ενημερώσω είναι πολύ λίγο αυτό που βλέπω και είπα να μην τον ενοχλήσω μέρα που είναι.Χθες το μεσημέρι έγινε.Οσο για τη προγεστερόνη παίρνω 3 κολπικά utrogestan την μέρα και μια ένεση κάθε πρωί prolutex.

Καλησπέρα κορίτσι μου. Για εμένα να τον πάρεις τον γιατρό τηλέφωνο να του το πεις για να ξέρει. Μπορεί να σου πει να ξεκουραστείς μπορει όμως να σου πει να μην κάνεις κάτι διαφορετικό από αυτά που κάνεις ήδη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 

@Elli13 @evaioan ώρες ώρες πραγματικά απορώ τι στο καλό έχουν μέσα στο κεφάλι τους αυτές οι πεθερές🤷‍♀️ για να φύγατε έτσι μέσα στην νύχτα elli13 φαντάζομαι ποσο στο αμήν σας έφτασαν.. 

@Χαρά 3εκανες κανένα άλλο τεστ ; 

Τι κάνεις κορίτσι μου? Πως είσαι? Ξεκίνησαν τα συμπτώματα? 

Πήγα να σου γράψω και σβήστηκε 🙄

Έκανα σήμερα όχι με τα πρωινά και εννοείται ήταν αρνητικό. Ξύπνησα 2 το βράδυ για τουαλέτα και πάλι πήγα 5 το πρωί και δεν το έκανα. Το έκανα πριν κανα 2ωρο. Τώρα αναγκαστικά το τελευταίο που έχω θα το κάνω Πέμπτη με Παρασκευή αν δεν με προλάβει η περίοδος 😒

Το μόνο θετικό της κατάστασης μου είναι ότι σήμερα η αύριο θα βγω και αρνητική από τον κοβιντ. Δεν αντέχω άλλο με ψιλό πέθανε. Πολύ μπούκωμα, πονοκέφαλο και δεν περιγράφω την γεύση που είναι ανύπαρκτη. Άσε που δεν μπορούσα να ζουμπαω και την μικρή 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά κορίτσια! 💓Το 2024 να είναι γεμάτο θετικά τεστακια και γεματες κοιλιτσες 👶🏽 🤍 ότι επιθυμεί η καθε μία και εννοείται πάνω από όλα να έχουμε την υγεία μας!💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Χαρά 3 είπε:

Τι κάνεις κορίτσι μου? Πως είσαι? Ξεκίνησαν τα συμπτώματα? 

Πήγα να σου γράψω και σβήστηκε 🙄

Έκανα σήμερα όχι με τα πρωινά και εννοείται ήταν αρνητικό. Ξύπνησα 2 το βράδυ για τουαλέτα και πάλι πήγα 5 το πρωί και δεν το έκανα. Το έκανα πριν κανα 2ωρο. Τώρα αναγκαστικά το τελευταίο που έχω θα το κάνω Πέμπτη με Παρασκευή αν δεν με προλάβει η περίοδος 😒

Το μόνο θετικό της κατάστασης μου είναι ότι σήμερα η αύριο θα βγω και αρνητική από τον κοβιντ. Δεν αντέχω άλλο με ψιλό πέθανε. Πολύ μπούκωμα, πονοκέφαλο και δεν περιγράφω την γεύση που είναι ανύπαρκτη. Άσε που δεν μπορούσα να ζουμπαω και την μικρή 😉

Καλά είμαι εχτές είχα αρκετό πρήξιμο στην κοιλιά και σήμερα ξύπνησα με μια ζάλη και το στομάχι περίεργο κούραση ακρετη τέτοια μέχρι στιγμής δεν έχω κάτι τρομερό 

παρε τεστ και δοκιμασε την Πέμπτη που περιμενεις και εύχομαι να είναι θετικό 😊

ωχ μωρέ περαστικα πολύς κόσμος άρρωστος μέσα στις γιορτές αστα να πάνε και φουλ κορονοιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλά είμαι εχτές είχα αρκετό πρήξιμο στην κοιλιά και σήμερα ξύπνησα με μια ζάλη και το στομάχι περίεργο κούραση ακρετη τέτοια μέχρι στιγμής δεν έχω κάτι τρομερό 

παρε τεστ και δοκιμασε την Πέμπτη που περιμενεις και εύχομαι να είναι θετικό 😊

ωχ μωρέ περαστικα πολύς κόσμος άρρωστος μέσα στις γιορτές αστα να πάνε και φουλ κορονοιο 

Πίνεις νεράκι γενικά? Μακάρι να έχεις ήρεμα συμπτώματα και να παλεύονται, είναι πολύ σημαντικό γιατί έτσι δεν θα ταλαιπωρηθείς...

Έχω ένα ακόμα άντε θα το κάνω την Πέμπτη 😆

Μέρα με την μέρα αρχίζω και αναπνέω καλύτερα αλλά 3 μέρες τώρα ο πονοκέφαλος απίστευτος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μου έκανα εξετάσεις πάλι για τον θυροειδή κ κατέβηκε 🥳 από 3,10 πήγε 1,49..χάπια παίρνω σίγουρα έναν μήνα... Ο ενδοκρινολόγος μου είπε να ανεβάσω άμεσα b12 κ d για την έμβρυομεταφορά μου έδωσε βιταμίνες κ ελπίζω να προλάβω έστω λίγο να ανέβουν κ σε αυτά οι τιμές... Κ είδε ότι δεν πίνω καθόλου νερό κ ότι αυτό δημιουργεί ξηρασία στο ενδομήτριο κ γενικά χαμηλά κ θα είναι δύσκολο να κρατήσω το εμβρυακι μου στην μεταφορα αν δεν πίνω 2 λίτρα νερό την ημέρα... Καλά ίσως αυτός ο γιατρός είναι κ των άκρων αλλά θα ακολουθήσω ότι μου λέει... Αλλά τουλάχιστον έφτιαξε ο θυρεοειδής 😁 ένα βήμα ακόμα για να πάνε όλα καλά ❤️

IMG_20240102_153520.jpg

IMG_20240102_153507.jpg

IMG_20240102_153447.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!!! Και έκανα τεστ ωορρηξίας είμαι 12η μέρα κ είναι ήδη λίγο σκούρο οπότε δεν προλαβαίνω για προσπάθεια με τον άντρα μου... Έρχεται 8 του μήνα... Είχα μια ελπίδα ότι θα κάνω αργά ωορηξια πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/1/2024 at 11:11 ΠΜ, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και καλή χρονιά! Ελπίζω να είμαι γουρλού. Εύχομαι σε όσες είμαστε ήδη εγκυούλες, μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με γερά μωράκια. Σε όσες το επιθυμούν να γεμίσουν οι κοιλίτσες σας σποράκια! 

Καλη χρονια,χρόνια πολλά!!!μακάρι να είσαι γουρλού κοριτσι μου και σε όλες να φυτρωσουνε σπορακια στις κοιλίτσες μας!!!καλή μας χρονιά κοριτσια μου,με υγεία και το 2024 να μας φέρει ο,τι επιθυμουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου μου έκανα εξετάσεις πάλι για τον θυροειδή κ κατέβηκε 🥳 από 3,10 πήγε 1,49..χάπια παίρνω σίγουρα έναν μήνα... Ο ενδοκρινολόγος μου είπε να ανεβάσω άμεσα b12 κ d για την έμβρυομεταφορά μου έδωσε βιταμίνες κ ελπίζω να προλάβω έστω λίγο να ανέβουν κ σε αυτά οι τιμές... Κ είδε ότι δεν πίνω καθόλου νερό κ ότι αυτό δημιουργεί ξηρασία στο ενδομήτριο κ γενικά χαμηλά κ θα είναι δύσκολο να κρατήσω το εμβρυακι μου στην μεταφορα αν δεν πίνω 2 λίτρα νερό την ημέρα... Καλά ίσως αυτός ο γιατρός είναι κ των άκρων αλλά θα ακολουθήσω ότι μου λέει... Αλλά τουλάχιστον έφτιαξε ο θυρεοειδής 😁 ένα βήμα ακόμα για να πάνε όλα καλά ❤️

IMG_20240102_153520.jpg

IMG_20240102_153507.jpg

IMG_20240102_153447.jpg

Καλή χρονιά!

Εύχομαι να έρθει το σποράκι!

Και εγω εχω hashimoto. Και ανεπαρκεια βιταμινης d. Τελικα νομιζω αυτα πανε μαζι. Οταν παιρνω ημερησια δοση eviol βιταμονη d3 2200iu ειμαι σε επαρκεια μολις το μειωσω σε 1200iu ή το κοψω κανω ανεπάρκεια. Οποτε πριν προσπαθησουμε να μεινω εγκυος και στην εγκυμοσυνη το παιρνω αυτο καθε μερα. Και ο θυρεοειδης θελει απο κοντα, ειδικα στο 1ο τριμηνο. Πριν μεινω εγκυος επαιρνα 112 και τωρα παιρνω 150 και οπου να ναι μπαινω στον 7ο μηνα. Οι μεγαλες αλλαγες σε εμενα εγιναν τις 3 πρωτες βδομαδες μετα τη θετικη χοριακη. Και μια μικρη αλλαγη στη μεση του δευτερου τριμηνου. Στην εγκυμοσυνη στην κορη μου ηταν πιο στρωτα, ημουν πιο αδυνατη επαιρνα πριν T4 100 και μεσα σε 2 βδομαδες απτη θετικη χοριακη επαιρνα 125 το οποιο με κρατησε σε ολη την υπολοιπη τοτε εγκυμοσυνη. Αλλα φαντασου οταν πηγα να ακουσουμε τοτε καρδια ηδη επαιρνα 125... αν το χα αφησει χαλαρα στο μηνα να δω TSH θα ειχε απορρυθμιστει.. και σιγα μην προχωρουσε η εγκυμοσυνη με χαλια tsh...  Αυτα.

Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η mariza85 είπε:

Καλή χρονιά!

Εύχομαι να έρθει το σποράκι!

Και εγω εχω hashimoto. Και ανεπαρκεια βιταμινης d. Τελικα νομιζω αυτα πανε μαζι. Οταν παιρνω ημερησια δοση eviol βιταμονη d3 2200iu ειμαι σε επαρκεια μολις το μειωσω σε 1200iu ή το κοψω κανω ανεπάρκεια. Οποτε πριν προσπαθησουμε να μεινω εγκυος και στην εγκυμοσυνη το παιρνω αυτο καθε μερα. Και ο θυρεοειδης θελει απο κοντα, ειδικα στο 1ο τριμηνο. Πριν μεινω εγκυος επαιρνα 112 και τωρα παιρνω 150 και οπου να ναι μπαινω στον 7ο μηνα. Οι μεγαλες αλλαγες σε εμενα εγιναν τις 3 πρωτες βδομαδες μετα τη θετικη χοριακη. Και μια μικρη αλλαγη στη μεση του δευτερου τριμηνου. Στην εγκυμοσυνη στην κορη μου ηταν πιο στρωτα, ημουν πιο αδυνατη επαιρνα πριν T4 100 και μεσα σε 2 βδομαδες απτη θετικη χοριακη επαιρνα 125 το οποιο με κρατησε σε ολη την υπολοιπη τοτε εγκυμοσυνη. Αλλα φαντασου οταν πηγα να ακουσουμε τοτε καρδια ηδη επαιρνα 125... αν το χα αφησει χαλαρα στο μηνα να δω TSH θα ειχε απορρυθμιστει.. και σιγα μην προχωρουσε η εγκυμοσυνη με χαλια tsh...  Αυτα.

Καλή επιτυχία!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το μήνυμα σου🙏 στην εγκυμοσύνη μου (έφτασα μέχρι 11 εβδομάδων κ είχα αποβολή)εμένα δεν μου είχαν πει να κοιτάω τον θυροειδή μου συνέχεια... Σίγουρα στην επόμενη με το καλό θα έχω τον ενδοκρινολόγο να το παρακολουθεί κ εμένα... Τώρα πρόσφατα μου είπαν ότι πιθανόν να είναι χασιμοτο οπότε ξεκίνησα κ τα χάπια... Θα το πω κ στον γυναικολόγο για να είμαι σίγουρη. Όπως βλέπω από την εμπειρία σου πρέπει να παρακολουθείται συνέχεια... Εγώ παίρνω των τ4 των 25 έναν μήνα τώρα... Σίγουρα δεν θα το αφήσω πάλι χαλαρά όπως πριν. Τουλάχιστον αυτός ο γιατρός το πρόσεξε κ μου το είπε να το φτιάξουμε... Όσο για την d3 μου έδωσε καθημερινά 4000iu κ b12 1000... Μακάρι να έχουν φτιάξει η τιμές μέχρι την έμβρυομεταφορά και να πάνε όλα καλά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το μήνυμα σου🙏 στην εγκυμοσύνη μου (έφτασα μέχρι 11 εβδομάδων κ είχα αποβολή)εμένα δεν μου είχαν πει να κοιτάω τον θυροειδή μου συνέχεια... Σίγουρα στην επόμενη με το καλό θα έχω τον ενδοκρινολόγο να το παρακολουθεί κ εμένα... Τώρα πρόσφατα μου είπαν ότι πιθανόν να είναι χασιμοτο οπότε ξεκίνησα κ τα χάπια... Θα το πω κ στον γυναικολόγο για να είμαι σίγουρη. Όπως βλέπω από την εμπειρία σου πρέπει να παρακολουθείται συνέχεια... Εγώ παίρνω των τ4 των 25 έναν μήνα τώρα... Σίγουρα δεν θα το αφήσω πάλι χαλαρά όπως πριν. Τουλάχιστον αυτός ο γιατρός το πρόσεξε κ μου το είπε να το φτιάξουμε... Όσο για την d3 μου έδωσε καθημερινά 4000iu κ b12 1000... Μακάρι να έχουν φτιάξει η τιμές μέχρι την έμβρυομεταφορά και να πάνε όλα καλά 😊

Ενταξει αφου παιρνεις μονο 25mg καταλαβαινω οτι ειναι κατι ηπιο. Οποτε θα ειναι και πιο ευκολο να το ρυθμισεις. Εμενα που επαιρνα πριν 100 στην μια εγκυμοσυνη και τωρα επαιρνα 112 ειναι πιο ανεπαρκης ο θυρεοειδης και θελει πιο στενη παρακολουθηση.

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Ολα θα πανε καλα!

Καλή χρονιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η mariza85 είπε:

Ενταξει αφου παιρνεις μονο 25mg καταλαβαινω οτι ειναι κατι ηπιο. Οποτε θα ειναι και πιο ευκολο να το ρυθμισεις. Εμενα που επαιρνα πριν 100 στην μια εγκυμοσυνη και τωρα επαιρνα 112 ειναι πιο ανεπαρκης ο θυρεοειδης και θελει πιο στενη παρακολουθηση.

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Ολα θα πανε καλα!

Καλή χρονιά!

Μακάρι κορίτσι μου🙏καλή χρονιά ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου🙏καλή χρονιά ❤️❤️

Ότι χρειαστείς και μπορώ να σε βοηθήσω είμαι και εγώ εδώ. Στην κόρη μου πριν μείνω έγκυος από εξετάσεις που έκανα είδα ότι έχω και εγώ αυτοανοσο χασιμοτο. Μετά από έναν χρόνο περίπου από τις εξετάσεις έμεινα έγκυος. Μέχρι τότε δεν είχα θέμα με τον θυρεοειδή οι τιμές ήταν καλές.  Στην εγκυμοσυνη άλλαξαν και είχα υποθυρεοειδισμο. Με το χαπάκι μου και έλεγχο κάθε μήνα όλα πήγαν καλά.  Θα σε κατευθύνει και ο γυναικολόγος σου και ο ενδοκρινολογος σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Χαρά 3 είπε:

Ότι χρειαστείς και μπορώ να σε βοηθήσω είμαι και εγώ εδώ. Στην κόρη μου πριν μείνω έγκυος από εξετάσεις που έκανα είδα ότι έχω και εγώ αυτοανοσο χασιμοτο. Μετά από έναν χρόνο περίπου από τις εξετάσεις έμεινα έγκυος. Μέχρι τότε δεν είχα θέμα με τον θυρεοειδή οι τιμές ήταν καλές.  Στην εγκυμοσυνη άλλαξαν και είχα υποθυρεοειδισμο. Με το χαπάκι μου και έλεγχο κάθε μήνα όλα πήγαν καλά.  Θα σε κατευθύνει και ο γυναικολόγος σου και ο ενδοκρινολογος σου. 

Σε ευχαριστώ πολυυυυ😊 εγω τώρα το ανακάλυψα δεν ξέρω αν έγινε από την εγκυμοσύνη η αν το είχα νωρίτερα... Απλά αν ένας γιατρός μου είχε πει νωρίτερα κάτι θα είχα το νου μου... Τώρα πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά... Όπως λες θα το κοιτάω κ εγώ συνέχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Χαρά 3 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Για εμένα να τον πάρεις τον γιατρό τηλέφωνο να του το πεις για να ξέρει. Μπορεί να σου πει να ξεκουραστείς μπορει όμως να σου πει να μην κάνεις κάτι διαφορετικό από αυτά που κάνεις ήδη. 

Καλησπέρα κορίτσι μου.Τον πηρα τελικά.Δεν είναι κάτι συμβαίνει καμιά φορά από τα κολπικά και από τις ορμόνες που αυξάνονται λόγω κύησης.🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυυυυ😊 εγω τώρα το ανακάλυψα δεν ξέρω αν έγινε από την εγκυμοσύνη η αν το είχα νωρίτερα... Απλά αν ένας γιατρός μου είχε πει νωρίτερα κάτι θα είχα το νου μου... Τώρα πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά... Όπως λες θα το κοιτάω κ εγώ συνέχεια...

Θα το ελέγχεις και θα πάνε όλα μία χαρά. Είχα εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε γιατί είχα τον θυρεοειδή ξερυθμιστο. Όλα παίζουν τον ρόλο τους. Πρέπει οι γιατροί να ενημερώνουν τους ασθενείς τους για όλα. 

Όπως και να έχει το καλό θα έρθει πολύ γρήγορα θα δεις 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.Τον πηρα τελικά.Δεν είναι κάτι συμβαίνει καμιά φορά από τα κολπικά και από τις ορμόνες που αυξάνονται λόγω κύησης.🙏

Μια χαρά εσύ να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς. 😊

Να έχεις μια όμορφη και ήρεμη εγκυμοσύνη ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Χαρά 3 είπε:

Πίνεις νεράκι γενικά? Μακάρι να έχεις ήρεμα συμπτώματα και να παλεύονται, είναι πολύ σημαντικό γιατί έτσι δεν θα ταλαιπωρηθείς...

Έχω ένα ακόμα άντε θα το κάνω την Πέμπτη 😆

Μέρα με την μέρα αρχίζω και αναπνέω καλύτερα αλλά 3 μέρες τώρα ο πονοκέφαλος απίστευτος.

Εεε πίνω αλλά θα μπορούσα να πιω και περισσότερο είναι η αλήθεια 

στην κόρη μου είχα έντονα συμπτώματα άρχισαν κοντά στην 8 εβδομάδα δεν πέρασα και πολύ καλά είναι η αλήθεια τώρα θα δείξει πως θα πάει 

αντε θα περιμένουμε  να δούμε το τεστ σου την Πέμπτη 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Εεε πίνω αλλά θα μπορούσα να πιω και περισσότερο είναι η αλήθεια 

στην κόρη μου είχα έντονα συμπτώματα άρχισαν κοντά στην 8 εβδομάδα δεν πέρασα και πολύ καλά είναι η αλήθεια τώρα θα δείξει πως θα πάει 

αντε θα περιμένουμε  να δούμε το τεστ σου την Πέμπτη 🥰

Πέμπτη θα ακούσεις και εσύ καρδούλα λογικά. ❣️

Να σου πω έλεγα μήπως τελικά δεν είμαι και η γραμμή που είδα να ήταν λάθος. Σκεφτομαι ότι λόγο του κορονοιου δεν θα έχει γίνει κάτι. Αλλά είδα ένα όνειρο σήμερα και λέω είμαι δεν είμαι σίγουρα θα έρθει σύντομα. Ξαφνικά νιώθω λίγο κάπως. Μπερδεμένες σκέψεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...