Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αίμα κατά την πρώτη ημέρα εμβρυμεταφορας


fok

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, έκανα εμβρυομεταφορα σήμερα, την τρίτη προσπάθεια μου. Οι άλλες δύο δυστυχως δεν είχαμε καν θετικη χοριακη. Και τις τρεις φορές ο γιατρός δυσκολεύτηκε πάρα πολύ για να περάσει ο καθετήρας. Τώρα, παρατήρησα λίγο αίμα στο χαρτί αλλά όχι πάρα πολύ και ο γιατρός λέει είναι αναμενόμενο. Λέτε να τραυματίστηκε η μήτρα; Έχει καμία από εσάς ανάλογη εμπειρία;. Μπορεί αυτό να σημαίνει ότι πάμε για τρίτη αποτυχία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Ευχομαι απο την ψυχη μου να ειναι η 3 και η τυχερη σου!

Δ εχω παρομοια εμπειρία αλλα πιστεύω οτι δ ειναι απο τη μητρα αλλα απο τ κολπο η τον τραχηλο π ειναι ευαισθητα χωρίς να σημαινει οτι δ θα παει καλσ η προσπάθεια σου. Δεν πιστεύω οτι σχετίζεται καν δηλ. Ακομα κ μετα απο ενα τεστ παπ η μια καλλιεργεια κολπικου υγρού μπορεί να διαπιστωθεί λιγο αιμα. Μην αγχώνεσαι γι αυτο.

Ολα καλα εύχομαι να πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/11/2023 at 8:48 ΜΜ, ο/η fok είπε:

Καλησπέρα σας, έκανα εμβρυομεταφορα σήμερα, την τρίτη προσπάθεια μου. Οι άλλες δύο δυστυχως δεν είχαμε καν θετικη χοριακη. Και τις τρεις φορές ο γιατρός δυσκολεύτηκε πάρα πολύ για να περάσει ο καθετήρας. Τώρα, παρατήρησα λίγο αίμα στο χαρτί αλλά όχι πάρα πολύ και ο γιατρός λέει είναι αναμενόμενο. Λέτε να τραυματίστηκε η μήτρα; Έχει καμία από εσάς ανάλογη εμπειρία;. Μπορεί αυτό να σημαίνει ότι πάμε για τρίτη αποτυχία;

Καλημέρα και καλή επιτυχία.. Συνήθως έχει σχέση με τον τράχηλο αυτό, όταν δυσκολεύεται να περάσει ο καθετήρας. Μου ΄έχει τύχει εμένα και σταμάτησε την εμβρυομεταφορά, μπήκε κατάψυξη, και έκανα υστεροσκόπηση πριν την επόμενη εμβρυομεταφορά. Είδαμε μικρές συμφύσεις στον τράχηλο και τις έλυσε. Μετά από αυτό κάθε φορά την προηγούμενη μέρα από  την εμβρυομεταφορά, κάναμε δοκιμή με τον καθετήρα της εμβρυομεταφοράς για να σιγουρευτούμε πως είναι ανοιχτός ο τράχηλος. 
Κάτι θα ξέρει ο γιατρός σου πάντως και ΄όντως δεν σημαίνει πως δεν θα πετύχει λόγω αυτού.. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και περιμένουμε τα νέα σου για θετική χοριακή!! 
Αν αν δεν πάνε όλα κατευχήν να ζητησεις υστεροσκόπηση μετά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είχα από χθες καφέ αίμα και πήρα τον γιατρό, μου αύξησε το ουτροτζεσταν και μου είπε να πάω σήμερα για χοριακη αντί για αύριο που ήταν κανονικά. Έδειξε 21,87 και ο γιατρός λέει ότι κάτι γίνεται. Μου είπε νέα χοριακη το Σάββατο και ξεκούραση. Λέτε να υπάρχουν ελπίδες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η fok είπε:

Κορίτσια είχα από χθες καφέ αίμα και πήρα τον γιατρό, μου αύξησε το ουτροτζεσταν και μου είπε να πάω σήμερα για χοριακη αντί για αύριο που ήταν κανονικά. Έδειξε 21,87 και ο γιατρός λέει ότι κάτι γίνεται. Μου είπε νέα χοριακη το Σάββατο και ξεκούραση. Λέτε να υπάρχουν ελπίδες;

Φυσικά και υπάρχουν ελπίδες.. είσαι 10 μέρες μετά την Εμβρυομεταφορά; Τι έμβρυα έβαλες; Πόσο ημερών; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lisaki 80 είπε:

Φυσικά και υπάρχουν ελπίδες.. είσαι 10 μέρες μετά την Εμβρυομεταφορά; Τι έμβρυα έβαλες; Πόσο ημερών; 

Ναι 10 ημέρες, Δύο εμβρυάκια τριών ημερών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βγήκε και η 2η χοριακη 66,1. Ο γιατρός λέει ότι είναι καλό που διπλασιάστηκε και μου είπε να ξαναπάω Δευτερα. Ο άντρας μου λέει να μην ανησυχώ και να πηγαίνουμε βήμα βήμα αλλά Φοβάμαι έχω ακόμη καφέ υγρά για 4η μερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τη βγάλαμε και τη σημερινή ημέρα, όπως λέει και ο άνδρας μου. 140,26 η χοριακή και τα καφέ σχεδόν σταμάτησαν. Φοβάμαι τόσο πολύ να χαρώ. Μου είπε τώρα ο γιατρός να κάνω την Παρασκευή τη νέα χοριακή, εκτόν αν δεν αντέχω οπότε μπορώ να πάω και την Τετάρτη. Θεωρείτε πως η χοριακή είναι χαμηλή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...