Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυξημένη χοριακη


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Εχθές πήγα στον γιατρό που στην 9η εβδομάδα και μου είπε ότι δυστυχώς είχα σιωπηλή αποβολή με έβαλε να επαναλάβω μια χοριακη και ένα η τελευταία πριν περίπου 1μηνα είχε βγει 100χιλιαδες και η σημερινή που έκανα βγήκε 127χιλιαδες πως γίνεται αυτό εφόσον δεν υπάρχει εγκυμοσύνη τελικά;;; 
 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Αγγελικη23 είπε:

Καλησπέρα σε όλους! Εχθές πήγα στον γιατρό που στην 9η εβδομάδα και μου είπε ότι δυστυχώς είχα σιωπηλή αποβολή με έβαλε να επαναλάβω μια χοριακη και ένα η τελευταία πριν περίπου 1μηνα είχε βγει 100χιλιαδες και η σημερινή που έκανα βγήκε 127χιλιαδες πως γίνεται αυτό εφόσον δεν υπάρχει εγκυμοσύνη τελικά;;; 
 

 

 

Τι σημαίνει σιωπηλή αποβολή; Και για ποιο λόγο να κάνεις χοριακη σε τόσο προχωρημένη εβδομάδα; Δεν είχατε ακούσει καρδούλα πιο πριν;

Ξέρω πάντως ότι η χοριακη θέλει κάποιον χρόνο για να πέσει. Αλλά πόσο αυξάνεται δεν ξέρω, καθώς συνήθως την μετράς μέχρι να μπορείς να δεις τον σάκο στον υπέρηχο. Μετά πας με βάση αυτόν και όχι με την χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Αγγελικη23 είπε:

Καλησπέρα σε όλους! Εχθές πήγα στον γιατρό που στην 9η εβδομάδα και μου είπε ότι δυστυχώς είχα σιωπηλή αποβολή με έβαλε να επαναλάβω μια χοριακη και ένα η τελευταία πριν περίπου 1μηνα είχε βγει 100χιλιαδες και η σημερινή που έκανα βγήκε 127χιλιαδες πως γίνεται αυτό εφόσον δεν υπάρχει εγκυμοσύνη τελικά;;; 
 

 

 

λυπάμαι για την εξέλιξη της εγκυμοσυνης σου 😔

Η χοριακη αργει να πέσει στην αποβολή αλλά και εγω δεν κατάλαβα την εννοεί σιωπηλή αποβολή.. επισης όπως λέει και η Eliza δεν έχουν νόημα οι χοριακες όταν έχει προχωρήσει η εγκυμοσύνη τόσο 

εγω 8 εβδομάδων είχα παλινδρόμηση και ενώ είχε παλινδρόμηση ειχα για μερικες ακόμα εμετους δεν σταματάνε απότομα αυτά θέλει χρόνο ο οργανισμός μας να καταλαβει ότι σταμάτησε μια εγκυμοσύνη 

πριν ένα μήνα έκανα αποξεση 

3 βδομαδες μετά την αποξεση είχα ένα πολύ αχνό θετικό τεστ εγκυμοσύνης δεν να πέσει η χοριακη 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ξανά έρθει μια εγκυμοσύνη γρήγορα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιωπηλή αποβολή εννοεί όταν δεν έχεις συμπτώματα αποβολής..  Αποβολ΄΄η χωρίς αίμα, πόνους κτλ..  απλά είτε δεν εξελισσεται ο σάκος, τα εμβρυικα στοιχεία κτλ ή αν έχετε ακούσει καρδιά, σταματάει..  Η χοριακή δεν είναι ενδεικτική σε τόσο προχωρημένη εβδομάδα, όταν ήδη έχετε ξεκινήσει υπερήχους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...