Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιές μέρες του κύκλου ήρθατε σε επαφή


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια 

Θυμάστε (όσες έχετε παιδιά) σε ποιες μέρες του κύκλου είχατε έρθει σε επαφή και έγινε η σύλληψη; Ήταν η μέρα της ωορρηξίας; η προηγούμενη; η επόμενη; 
Μπορεί μια επαφή 2 μέρες πριν την ωορρηξία να οδηγήσει σε σύλληψη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρακολουθώ κι εγώ το θεματάκι! Δυστυχώς είμαι κι εγώ στην προσπάθεια, οπότε δεν έχω κάτι να πω από εμπειρία! Βρήκα κάτι στο ίντερνετ ωστόσο! Δείτε!👇

conception_probability.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ βρίσκομαι στην προσπάθεια σχεδόν 1 χρόνο με όλες τις εξετάσεις τέλειες. Ξέρω όλοι θα πουν πως φταίει το άγχος και να μη το σκέφτεσαι. Αλλά είμαι περίεργη να διαβάσω εμπειρίες άλλων γυναικών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nina1987 είπε:

Και εγώ βρίσκομαι στην προσπάθεια σχεδόν 1 χρόνο με όλες τις εξετάσεις τέλειες. Ξέρω όλοι θα πουν πως φταίει το άγχος και να μη το σκέφτεσαι. Αλλά είμαι περίεργη να διαβάσω εμπειρίες άλλων γυναικών 

Εγώ σχεδόν 5 μήνες..η ηλικία σου είναι αυτή που γράφεις; 36? Και οι εξετάσεις του συντρόφου καλές; Εμείς ακόμη δεν είμαστε σίγουροι για το σπερμοδιάγραμμα γιατί θα κάνουμε σε εξειδικευμένο κέντρο τον Σεπτέμβρη..37 εγώ..Από άγχος πάντως είμαι τέρμα αγχωδης..ξυπναω με άγχος σκεψου..

Ο γιατρός τι σας έχει πει; Σας έδωσε ακόμη ένα εξάμηνο; 

Αν ψάξεις εδώ πάντως θα διαβάσεις πολλές ιστορίες γυναικών που τα κατάφεραν και με ιατρικά θέματα ορισμένες.. Για να δούμε αν θα απαντήσουν κάποιες κι εδώ στο θέμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nina1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Θυμάστε (όσες έχετε παιδιά) σε ποιες μέρες του κύκλου είχατε έρθει σε επαφή και έγινε η σύλληψη; Ήταν η μέρα της ωορρηξίας; η προηγούμενη; η επόμενη; 
Μπορεί μια επαφή 2 μέρες πριν την ωορρηξία να οδηγήσει σε σύλληψη;

Εγώ τώρα είμαι στον μήνα μου και περιμένω το μωράκι μου 💙 επειδή ήμασταν σε απόσταση ξέρω ότι είχα επαφή 4 μέρες πριν την ωορρηξία και τις 2 επόμενες ημέρες μετά από αυτήν. Σύμφωνα με τον υπέρηχο μάλλον έμεινα έγκυος με την επαφή πριν γιατί το μωράκι βγαίνει σε εκείνη την ηλικία. Αλλά δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρη αν είχες παραπάνω από μια επαφές στο γόνιμο παράθυρο. Προσωπικά δεν προσπαθούσαμε πολύ καιρό. Όμως παρατήρησα ότι τον μήνα που δεν το σκέφτηκα καθόλου γιατί είχα πολλη δουλειά και  είπα  "άστο τώρα έρχονται Χριστούγεννα κ τότε θα χαλαρώσεις" , τότε μου ήρθε. Όταν ακριβώς δεν το περίμενα κ δεν το σκεφτόμουν κάθε φορά που είχαμε επαφή .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nina1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Θυμάστε (όσες έχετε παιδιά) σε ποιες μέρες του κύκλου είχατε έρθει σε επαφή και έγινε η σύλληψη; Ήταν η μέρα της ωορρηξίας; η προηγούμενη; η επόμενη; 
Μπορεί μια επαφή 2 μέρες πριν την ωορρηξία να οδηγήσει σε σύλληψη;

Καλησπέρα!

Εύχομαι σε όσα κορίτσια προσπαθούν να τα καταφέρουν πολύ πολύ σύντομα!

Εγώ κορίτσια έμεινα έγκυος η την μέρα της ωορρηξίας η μία μέρα πιο πριν! Το ξέρω γιατί το επιβεβαιώσαμε με βάση την ηλικία του εμβρύου στον υπέρηχο αλλά και επειδή είχα συγκεκριμένες μέρες επαφές και ήταν αυτές που τελικά ταίριαζαν! 

Ωραίο το πινακακι! Νομίζω ότι πέφτει μέσα! 

Ξέρω ότι κορίτσια όλοι λένε ότι το άγχος δεν βοηθάει αλλά και τι να κάνουμε; Εγώ προσωπικά είχα άγχος και προγραμματισμένη επαφή γιατί προσπαθούσαμε μηνες και τελικά έμεινα έγκυος με το άγχος,δεν συνέβη επειδή χαλάρωσα... Ξαναλέω δεν αμφισβητώ ότι σε πολλές περιπτώσεις το άγχος λειτουργεί ανασταλτικά αλλά βάζω και την άλλη οπτική για μας που αγχωνόμαστε και δεν ξεχνιόμαστε 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nina1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Θυμάστε (όσες έχετε παιδιά) σε ποιες μέρες του κύκλου είχατε έρθει σε επαφή και έγινε η σύλληψη; Ήταν η μέρα της ωορρηξίας; η προηγούμενη; η επόμενη; 
Μπορεί μια επαφή 2 μέρες πριν την ωορρηξία να οδηγήσει σε σύλληψη;

Γεια! Εγώ πρέπει να έμεινα την μέρα της ωορρηξίας σύμφωνα με το ημερολόγιο και την ηλικία του εμβρύου. Αλλά ήταν και ο μήνας που κάναμε πιο πολλές επαφές, οπότε δεν ξέρω αν έπαιξε κι αυτό ρόλο.

Καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Εγώ σχεδόν 5 μήνες..η ηλικία σου είναι αυτή που γράφεις; 36? Και οι εξετάσεις του συντρόφου καλές; Εμείς ακόμη δεν είμαστε σίγουροι για το σπερμοδιάγραμμα γιατί θα κάνουμε σε εξειδικευμένο κέντρο τον Σεπτέμβρη..37 εγώ..Από άγχος πάντως είμαι τέρμα αγχωδης..ξυπναω με άγχος σκεψου..

Ο γιατρός τι σας έχει πει; Σας έδωσε ακόμη ένα εξάμηνο; 

Αν ψάξεις εδώ πάντως θα διαβάσεις πολλές ιστορίες γυναικών που τα κατάφεραν και με ιατρικά θέματα ορισμένες.. Για να δούμε αν θα απαντήσουν κάποιες κι εδώ στο θέμα..

Ναι η ηλικία μου είναι αυτή που γράφω 36. Η γιατρός μου μου έχει πει να μην αγχώνομαι, γενικά είναι καθησυχαστική. Τον Οκτώβριο θα πάω για σαλπιγγογραφία να δούμε αν είναι κλειστές οι σάλπιγγες. Γενικά όμως και το σπερμοδιαγραμμα του συζύγου τέλειο και εγώ σταθερό κύκλο χωρίς κανένα πρόβλημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Καλησπέρα!

Εύχομαι σε όσα κορίτσια προσπαθούν να τα καταφέρουν πολύ πολύ σύντομα!

Εγώ κορίτσια έμεινα έγκυος η την μέρα της ωορρηξίας η μία μέρα πιο πριν! Το ξέρω γιατί το επιβεβαιώσαμε με βάση την ηλικία του εμβρύου στον υπέρηχο αλλά και επειδή είχα συγκεκριμένες μέρες επαφές και ήταν αυτές που τελικά ταίριαζαν! 

Ωραίο το πινακακι! Νομίζω ότι πέφτει μέσα! 

Ξέρω ότι κορίτσια όλοι λένε ότι το άγχος δεν βοηθάει αλλά και τι να κάνουμε; Εγώ προσωπικά είχα άγχος και προγραμματισμένη επαφή γιατί προσπαθούσαμε μηνες και τελικά έμεινα έγκυος με το άγχος,δεν συνέβη επειδή χαλάρωσα... Ξαναλέω δεν αμφισβητώ ότι σε πολλές περιπτώσεις το άγχος λειτουργεί ανασταλτικά αλλά βάζω και την άλλη οπτική για μας που αγχωνόμαστε και δεν ξεχνιόμαστε 😉

Σε νιωθω και εγώ έτσι είμαι. Απλά δε ξέρω αν έχει τύχει σε καμία άλλη. Παράδειγμα ενώ το θελουμε πολύ και ξεκινάμε τη προσπάθεια, αυτό το πρέπει και τώρα το κάνουμε για να κάνουμε παιδί πολλές φορές κομπλάρει τον σύζυγο και δε μπορεί να αποδώσει. Γενικά θα το ξέρετε και εσείς πως το αυθόρμητο ειναι και το καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Γεια! Εγώ πρέπει να έμεινα την μέρα της ωορρηξίας σύμφωνα με το ημερολόγιο και την ηλικία του εμβρύου. Αλλά ήταν και ο μήνας που κάναμε πιο πολλές επαφές, οπότε δεν ξέρω αν έπαιξε κι αυτό ρόλο.

Καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες!

Εγώ σύμφωνα με την εφαρμογή είχα ωορρηξια πριν 2 μέρες. Δε ξέρω αν ισχύει όμως γιατί χτες έκανα από περιέργεια ένα τεστ ωορρηξιας (είχα πει δε θα κάνω αυτό το μήνα γιατί με αγχώνουν) επειδή είχα πονάκια χαμηλά και βγήκε μπαμ αρνητικο. Δηλαδή η γραμμή δε φαινόταν σχεδόν καθόλου. Άρα πιστεύω θα έκανα νωρίτερα ωορρηξια από ότι λέει η εφαρμογή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Εγώ σχεδόν 5 μήνες..η ηλικία σου είναι αυτή που γράφεις; 36? Και οι εξετάσεις του συντρόφου καλές; Εμείς ακόμη δεν είμαστε σίγουροι για το σπερμοδιάγραμμα γιατί θα κάνουμε σε εξειδικευμένο κέντρο τον Σεπτέμβρη..37 εγώ..Από άγχος πάντως είμαι τέρμα αγχωδης..ξυπναω με άγχος σκεψου..

Ο γιατρός τι σας έχει πει; Σας έδωσε ακόμη ένα εξάμηνο; 

Αν ψάξεις εδώ πάντως θα διαβάσεις πολλές ιστορίες γυναικών που τα κατάφεραν και με ιατρικά θέματα ορισμένες.. Για να δούμε αν θα απαντήσουν κάποιες κι εδώ στο θέμα..

Αυτό με το άγχος το έχω και εγώ. Φαντάσου ξυπνάω μέσα στη νύχτα και μερικές φορές δε μπορώ να πάρω ανάσα. Το πρώτο που σκέφτομαι είναι ‘θα κάνω ποτε παιδί;’ Και μερικες κλαιω. Άσε τρέλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Εγώ τώρα είμαι στον μήνα μου και περιμένω το μωράκι μου 💙 επειδή ήμασταν σε απόσταση ξέρω ότι είχα επαφή 4 μέρες πριν την ωορρηξία και τις 2 επόμενες ημέρες μετά από αυτήν. Σύμφωνα με τον υπέρηχο μάλλον έμεινα έγκυος με την επαφή πριν γιατί το μωράκι βγαίνει σε εκείνη την ηλικία. Αλλά δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρη αν είχες παραπάνω από μια επαφές στο γόνιμο παράθυρο. Προσωπικά δεν προσπαθούσαμε πολύ καιρό. Όμως παρατήρησα ότι τον μήνα που δεν το σκέφτηκα καθόλου γιατί είχα πολλη δουλειά και  είπα  "άστο τώρα έρχονται Χριστούγεννα κ τότε θα χαλαρώσεις" , τότε μου ήρθε. Όταν ακριβώς δεν το περίμενα κ δεν το σκεφτόμουν κάθε φορά που είχαμε επαφή .

Με το καλό το μωράκι σου κορίτσι μου. Τελικά ποτέ δε ξέρεις πότε ακριβώς κανεις ωορρηξία.

Εμένα η εφαρμογή έλεγε πριν 2 μέρες πως έκανα αλλά χτες έκανα ένα τεστ και η γραμμή δε φαινόταν σχεδόν καθόλου, άρα πιστεύω πως έκανα νωρίτερα.

Απλα πλέον θέλω να το βγάλω από το μυαλό μου γιατί δε μου κάνει καλό. Έχουν περάσει τόσοι μήνες και εγώ σκέφτομαι μόνο τεστ και ωορρηξίες και δε ζω τη ζωή μου κανονικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nina1987 είπε:

Σε νιωθω και εγώ έτσι είμαι. Απλά δε ξέρω αν έχει τύχει σε καμία άλλη. Παράδειγμα ενώ το θελουμε πολύ και ξεκινάμε τη προσπάθεια, αυτό το πρέπει και τώρα το κάνουμε για να κάνουμε παιδί πολλές φορές κομπλάρει τον σύζυγο και δε μπορεί να αποδώσει. Γενικά θα το ξέρετε και εσείς πως το αυθόρμητο ειναι και το καλύτερο.

Καλημέρα!! Πιστεύω σε πολλούς συμβαίνει αυτό! Εμείς τις αυθόρμητες στιγμές τον υπόλοιπο μήνα περνάμε πολύ όμορφα και το απολαμβάνουμε πολύ! Τις μέρες αυτές με το άγχος γίνεται απλά για να γίνει. Προσπαθούμε τρεις μέρες συνεχόμενα και συνήθως κάνουμε τις δύο! Λίγες φορές καταφέραμε και τις τρεις..και είναι ξεκάθαρα λόγω του άγχους αν συγκρινεις με τον υπόλοιπο μήνα! Ψυχραιμία όμως γιατί το σπέρμα ζει από τρεις έως πέντε μέρες μέσα μας!Μην τον ζορισεις γιατί αν του γίνει ψυχολογικό μετά μπορεί να χάσετε όλες τις μέρες! Εγώ του λέω συνεχώς πόσο μου αρέσει και οτι θέλω συνέχεια τις επαφές μας για να ξεχάσει αυτό το πρέπει που σκέφτεται!Κι εννοείται αυτές τις μέρες είμαι στο σπίτι με την καλύτερή μου διάθεση και τα πιο κοντά σορτσάκια μου!!🤭🤭😁😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Καλημέρα!! Πιστεύω σε πολλούς συμβαίνει αυτό! Εμείς τις αυθόρμητες στιγμές τον υπόλοιπο μήνα περνάμε πολύ όμορφα και το απολαμβάνουμε πολύ! Τις μέρες αυτές με το άγχος γίνεται απλά για να γίνει. Προσπαθούμε τρεις μέρες συνεχόμενα και συνήθως κάνουμε τις δύο! Λίγες φορές καταφέραμε και τις τρεις..και είναι ξεκάθαρα λόγω του άγχους αν συγκρινεις με τον υπόλοιπο μήνα! Ψυχραιμία όμως γιατί το σπέρμα ζει από τρεις έως πέντε μέρες μέσα μας!Μην τον ζορισεις γιατί αν του γίνει ψυχολογικό μετά μπορεί να χάσετε όλες τις μέρες! Εγώ του λέω συνεχώς πόσο μου αρέσει και οτι θέλω συνέχεια τις επαφές μας για να ξεχάσει αυτό το πρέπει που σκέφτεται!Κι εννοείται αυτές τις μέρες είμαι στο σπίτι με την καλύτερή μου διάθεση και τα πιο κοντά σορτσάκια μου!!🤭🤭😁😘

Και εμείς έτσι στις άσχετες μέρες όλα πάνε ρολόι. Εγώ υποτίθεται είχα ωορρηξια 30/07

Ειχαμε επαφές 23,24,26,28/07

προσπαθησαμε και 30,31/08 αλλά δε καταφέραμε τίποτα 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nina1987 είπε:

Και εμείς έτσι στις άσχετες μέρες όλα πάνε ρολόι. Εγώ υποτίθεται είχα ωορρηξια 30/07

Ειχαμε επαφές 23,24,26,28/07

προσπαθησαμε και 30,31/08 αλλά δε καταφέραμε τίποτα 😂

 

30,31/07 εννοω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nina1987 είπε:

Και εμείς έτσι στις άσχετες μέρες όλα πάνε ρολόι. Εγώ υποτίθεται είχα ωορρηξια 30/07

Ειχαμε επαφές 23,24,26,28/07

προσπαθησαμε και 30,31/08 αλλά δε καταφέραμε τίποτα 😂

 

Νομίζω με το 28/07 είσαι καλυμμένη!!

Και γενικά είχατε αρκετές επαφές στο γόνιμο παράθυρο οπότε καλό αυτό και για το σπέρμα!!

Έχεις πολλές πιθανότητες 😁😁

Για να δούμε εμείς τώρα τι ψάρια θα πιάσουμε!! Χεχε γτ τώρα μπαίνω εγώ στις γόνιμες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nina1987 είπε:

Αυτό με το άγχος το έχω και εγώ. Φαντάσου ξυπνάω μέσα στη νύχτα και μερικές φορές δε μπορώ να πάρω ανάσα. Το πρώτο που σκέφτομαι είναι ‘θα κάνω ποτε παιδί;’ Και μερικες κλαιω. Άσε τρέλα 

Το έπαθα πρόσφατα αυτό, ξύπνησα το βράδυ και δεν μου έφτανε η ανάσα, το οξυγόνο..ίσως έπαθα μια μικρή κρίση πανικού..έχω ιστορικό σε αυτό..προσπαθώ να το δουλέψω, να κάνω πράγματα που με ευχαριστούν και να μην καταπιέζομαι! Θέλει πολλή προσπάθεια όμως!! Κάνω ό,τι μπορώ! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nina1987 είπε:

Παίρνω βιταμίνη D, B12, φυλλικό οξύ 

Εμένα μου έδωσε τα inofert hp. Ε υποτίθεται βοηθάνε 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Nina1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Θυμάστε (όσες έχετε παιδιά) σε ποιες μέρες του κύκλου είχατε έρθει σε επαφή και έγινε η σύλληψη; Ήταν η μέρα της ωορρηξίας; η προηγούμενη; η επόμενη; 
Μπορεί μια επαφή 2 μέρες πριν την ωορρηξία να οδηγήσει σε σύλληψη;

Καλησπέρα!

Εγώ είχα πάρει τεστ ωορρηξίας και για δύο μέρες που έβγαινε θετικό , είχαμε επαφές. 

Καλή επιτυχία και γρήγορα ένα νινακι εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Νομίζω με το 28/07 είσαι καλυμμένη!!

Και γενικά είχατε αρκετές επαφές στο γόνιμο παράθυρο οπότε καλό αυτό και για το σπέρμα!!

Έχεις πολλές πιθανότητες 😁😁

Για να δούμε εμείς τώρα τι ψάρια θα πιάσουμε!! Χεχε γτ τώρα μπαίνω εγώ στις γόνιμες! 

Στο ευχομαι κορίτσι μου να είναι ο μήνας σου αυτός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Το έπαθα πρόσφατα αυτό, ξύπνησα το βράδυ και δεν μου έφτανε η ανάσα, το οξυγόνο..ίσως έπαθα μια μικρή κρίση πανικού..έχω ιστορικό σε αυτό..προσπαθώ να το δουλέψω, να κάνω πράγματα που με ευχαριστούν και να μην καταπιέζομαι! Θέλει πολλή προσπάθεια όμως!! Κάνω ό,τι μπορώ! 🙂

Αυτό προσπαθώ και εγώ. Πρέπει να σκεφτόμαστε εμάς περισσότερο και να μας αγαπαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Καλησπέρα!

Εγώ είχα πάρει τεστ ωορρηξίας και για δύο μέρες που έβγαινε θετικό , είχαμε επαφές. 

Καλή επιτυχία και γρήγορα ένα νινακι εύχομαι!!

Τι καλά που σας βοήθησαν τα τεστ!! Εμένα περισσότερο με αγχώνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary_piggy είπε:

Εμένα μου έδωσε τα inofert hp. Ε υποτίθεται βοηθάνε 🤷‍♀️

Δε τα έχω ξανά ακούσει. Βιταμίνες είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...