Μετάβαση σε περιεχόμενο

κ εγω προσπαθω αρκετο καιρο


Recommended Posts

γεια σας χαιρομαι παρα πολυ που μπηκα στην παρεα σας :P το ιδιο κ εγω προσπαθουμε με τον αντρα μου 8 μηνες να αποκτησουμε παιδακι αλλα ματαια σας παρακαλω θελω μερικες συμβουλες εκοψα το καπνισμα το οποιο απο οτι λενε επειρεαζει την γονιμοτητα... τι αλλο να κανω? φιλακια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

benediktos καλοσώρισες στην παρέα μας!!!Πάνω απ ολα δεν θελει άγχος!!!Πρεπει να εισαι ηρεμη και να χαιρεσαι τον ερωτα σου με τον άντρα σου!!Αυτο ειναι το κυριότερο!!!Σαν συμβουλη θα σου έλεγα οτι θα ηταν και καλο να κανετε κάποιες εξετασεις(τεστ παπ-ορμονικες εξετασεις-σαλπιγγογραφια/σπερμοδιάγραμμα ο αντρας σου)για να δεις σε τι κατασταση είστε και αν πρεπει να ρυθμισετε κατι και πάνω απ ολα να ηρεμησεις και να σου φυγει το άγχος..Συνήθως οι εξετασεις αυτες γινονται σε ένα χρονο προσπαθειών..αλλα για μενα γιατι να μην τις κανεις και λιγο νωριτερα...;;

Το τσιγάρο δεν αρκει μονο εσυ να το ελλατωσεις ή να το κόψεις αλλα και ο συντροφος σου..όπως και τη μεγαλη καταναλωση αλκοόλ..

Μην μπαινεις στην διαδικασια με θερμόμετρα και τέτοια ειναι πολύ ψυχοφθορο!!Οπωτε ειναι το παιδακι θα έρθει στην ωρα του!!!

Φιλια ευχομαι οτι καλύτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalws irthes!!! eimai ki egw poly kainouria edw ki omws tha deis oti to klima einai polyyy omorfo!!:)

kali mou to mono pou exw na sou pw einai na vreis ena tropo na to vgaleis apo to myalo sou!!! sigoura tha voithane diatrofi...gymnastiki ktl..omws nomizw apo ta elaxista pou kserw oti ola ksekinane apo to myalo!!!

vres pragmata na asxolitheis... na ksexasteis...k ola tha ginoun!!!

eyxomai to syntomotero!!!

filakia!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω παρα παρα πολυ για τις απαντησεις σας κ την βοηθεια σας απεκτησα κ γω φιλες ειμαι τελειως μονη μου με εδιωξαν απο την δουλεια μου μολις παντρευτηκα κ ειμαι ανεργη κ εχω μονο εσας για παρεα κ τον αντρα μου να ειστε καλλα εσεις κ οι οικογενειες σας :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

benediktos Καλωσηρθες κοπελα μου!!!Πιστεψε με δεν εισαι η μονη κι εγω σπιτι ειμαι....και η μονη αγαπαμενη παρεα εκτος απο τον αντρα μου ειστε εσεις!!!!περναμε πολυ ωραια...και ειναι η μια κοντα στην αλλη!!!Λοιπον οπως ειπανε και οι φιλες ....το πρωτο και κυριο ειναι το αγχος....κακος συμβουλος...και επισης να προσθεσω οτι σε μια καθιστικη ζωη οπως κανω ας πουμε κι εγω που δεν δουλευω καλο κανει και η ασκηση πχ το περπατημα αν δεν θες να ξοδεψεις λεφτα....εγω ετσι κανω χα χα:-)

Κανει καλο και στην σωματικη υγεια και λειτουργια αλλα και σε βοηθαει να μην αγχωνεσαι και να το σκεφτεσαι....

Τελος θα ηθελα κι εγω να αναφερω τις εξετασεις...που μπορεις να κανεις για να μην εχεις το αγχος οτι κατι ισως και να φταιει....θα στις αναφερει ο γιατρος σου αν ρωτησεις...

Αυτα απο μενα ευχμαι με το καλο και καλη επιτυχια στις προσπαθειες σου!!!μακαρι να εχεις καλα νε συντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia soy benediktos ki egw kainoyrio melos eimai :) Sigoyra den eisai teleiws monh soy - eimaste polles poy prospathoyme kairo. Emeis prospathoyme edw kai 6 mhnes kai pame gia ton ebdomo apo oti fainetai...

Egw tha symfwnoysa me juliana gia kamia eksetasoyla. Toylaxiston ormonikes kai spermodiagramma poy einai aples eksetaseis. Etsi an einai ola kala tha synexiseis hremh kai xwris agxos ;) Den exw alles symboyles, mono syxnes epafes - kyriws stis gonimes meres - kai poly agaph kai syntoma tha erthei kai to mwraki!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες :) :) :)

Σχετικα μ αυτο που ρωτας

Να μην εχεις αγχος κοριτσακι μου και να μην το σκεφτεσαι συνεχεια,

αν μπορεσεις και καταφερεις αυτα πιστευω θα εισαι στο σωστο δρομο και το νινι δεν θα αργησει να ρθει:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ....ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ 20-02 ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΚΑΘΕ 28 ΕΧΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ www.femme.gr

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ.

Για μένα που δεν έχω κύκλο 28 ημερών πως θα υπολογίσω την ημερομηνία ωοθυλακιορρηξίας (πότε δηλαδή είναι οι γόνιμες ημέρες μου);

Αν δεν έχεις μηνιαίο κύκλο 28 ημερών (και έχεις πχ 25 ή 34 ημερών), να γνωρίζεις ότι οι γόνιμες ημέρες (ωοθυλακιορρηξία) είναι περίπου 14 ημέρες πριν την επόμενη περίοδο. Έτσι:

Κύκλος 25 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 11η ημέρα

Κύκλος 26 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 12η ημέρα

Κύκλος 27 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 13η ημέρα

Κύκλος 28 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 14η ημέρα (μέσος όρος)

Κύκλος 29 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 15η ημέρα

Κύκλος 30 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 16η ημέρα

Κύκλος 31 ημερών:, η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 17η ημέρα

Κύκλος 32 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 18η ημέρα

Κύκλος 33 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 19η ημέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...