Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή;; Χοριακη


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Επίδοξος μπαμπάς εδώ. Την βοήθεια σας παρακαλώ. 01/7 κάναμε εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων. Σήμερα κάναμε χοριακη και βγήκε 30. Έχουμε ελπίδες; Ο γιατρός είπε να επαναλάβουμε σε δύο μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Και σε λίγες μέρες να έχετε ευχάριστα νέα.

Δυστυχώς εγώ από εμβρυομεταφορά δεν γνωρίζω, πότε θα έπρεπε να ξεκινήσουν οι χοριακές... αλλά σίγουρα θα πρέπει να επαναληφθεί η χοριακή για να δείτε τον ρυθμό που μεταβάλλεται. Οπότε να είστε αισιόδοξος και όλα θα πάνε μια χαρά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η daddy cool123 είπε:

Καλησπέρα σας. Επίδοξος μπαμπάς εδώ. Την βοήθεια σας παρακαλώ. 01/7 κάναμε εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων. Σήμερα κάναμε χοριακη και βγήκε 30. Έχουμε ελπίδες; Ο γιατρός είπε να επαναλάβουμε σε δύο μερες

Καλημέρα!εγώ την 9μερα μετά την ετ είχα χοριακη 12,9 την 11 μέρα 68,6 την 14 μέρα 289,4 και Δόξα τω Θεώ τώρα είμαι στην 9 βδομάδα !να κάνετε πάλι χοριακη για να δείτε ποσο αυξάνεται!εύχομαι να πάνε όλα καλά!πες μας πάλι τα νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας, καταλαβαίνω την αγωνία σας..

 Η αλήθεια είναι πως την χοριακη την 9η-10η μέρα μετά από ΕΤ με βλαστοκυστες την θέλουν πάνω από 50-60 για να υπαρχει καλή πρόγνωση.. Φυσικά τίποτα δεν αποκλείεται και υπάρχουν και  περιστατικά με χαμηλές χοριακές που προχώρησαν.. 

ευχομαι καλή επιτυχία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.

Συμφωνώ ότι μια χαμηλή χοριακή έχει πιο αβέβαιη πρόγνωση. Ωστόσο, όλα πιθανά είναι. Και χαμηλές χοριακές δίνουν καλές εγκυμοσύνες. Δεν ξέρεις από ποιο νούμερο θα ξεκινήσεις. Οι διπλασιασμοί είναι το σημαντικό. Καμιά φορά έχουμε και τη διαίσθηση. Στην πρώτη μου ε/τ ξεκίνησα με 140+ και πήγε σφαίρα . Το ΄ένιωθα ότι ήρθε για να μείνει κι έτσι έγινε. Στη δεύτερη ξεκίνησα με 45. Δεν είχα καλό προαίσθημα και πράγματι, τελικά έπεσε στο 10. 

Δεν μπορείτε να κάνετε κάτι, δεν είναι στο χέρι κανενός. Το ότι ανέβηκε είναι θετική ένδειξη αν μη τι άλλο. Υπομονή μέχρι αύριο. Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η RAM21 είπε:

Καλησπέρα.

Συμφωνώ ότι μια χαμηλή χοριακή έχει πιο αβέβαιη πρόγνωση. Ωστόσο, όλα πιθανά είναι. Και χαμηλές χοριακές δίνουν καλές εγκυμοσύνες. Δεν ξέρεις από ποιο νούμερο θα ξεκινήσεις. Οι διπλασιασμοί είναι το σημαντικό. Καμιά φορά έχουμε και τη διαίσθηση. Στην πρώτη μου ε/τ ξεκίνησα με 140+ και πήγε σφαίρα . Το ΄ένιωθα ότι ήρθε για να μείνει κι έτσι έγινε. Στη δεύτερη ξεκίνησα με 45. Δεν είχα καλό προαίσθημα και πράγματι, τελικά έπεσε στο 10. 

Δεν μπορείτε να κάνετε κάτι, δεν είναι στο χέρι κανενός. Το ότι ανέβηκε είναι θετική ένδειξη αν μη τι άλλο. Υπομονή μέχρι αύριο. Καλή επιτυχία!

Είναι μεγάλο το άγχος είναι η αλήθεια αλλά μεγάλη και η ανυπομονησία....ας ελπίσουμε ότι αύριο θα δούμε έναν καλό διπλασιασμό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλησπέρα σας, καταλαβαίνω την αγωνία σας..

 Η αλήθεια είναι πως την χοριακη την 9η-10η μέρα μετά από ΕΤ με βλαστοκυστες την θέλουν πάνω από 50-60 για να υπαρχει καλή πρόγνωση.. Φυσικά τίποτα δεν αποκλείεται και υπάρχουν και  περιστατικά με χαμηλές χοριακές που προχώρησαν.. 

ευχομαι καλή επιτυχία!! 

Λίγο ανησυχητικό το 30 δλδ Ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα!εγώ την 9μερα μετά την ετ είχα χοριακη 12,9 την 11 μέρα 68,6 την 14 μέρα 289,4 και Δόξα τω Θεώ τώρα είμαι στην 9 βδομάδα !να κάνετε πάλι χοριακη για να δείτε ποσο αυξάνεται!εύχομαι να πάνε όλα καλά!πες μας πάλι τα νέα σας!

Μου δίνεις κουράγιο, με το καλό να έρθει το παιδάκι σας. Μετά την 14η μέρα κάνατε πάλι χοριακη ή υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η daddy cool123 είπε:

Λίγο ανησυχητικό το 30 δλδ Ε;

Θα ήταν καλύτερα να ήταν  περισσότερο, αλλά κανείς δεν μπορεί να ξέρει από δω και πέρα πως θα πάει. Πραγματικά εύχομαι τα καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Θα ήταν καλύτερα να ήταν  περισσότερο, αλλά κανείς δεν μπορεί να ξέρει από δω και πέρα πως θα πάει. Πραγματικά εύχομαι τα καλύτερα! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/7/2023 at 11:44 ΠΜ, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα!εγώ την 9μερα μετά την ετ είχα χοριακη 12,9 την 11 μέρα 68,6 την 14 μέρα 289,4 και Δόξα τω Θεώ τώρα είμαι στην 9 βδομάδα !να κάνετε πάλι χοριακη για να δείτε ποσο αυξάνεται!εύχομαι να πάνε όλα καλά!πες μας πάλι τα νέα σας!

Σήμερα τριπλασιάστηκε, από 30 έδειξε 120. Θα επαναλάβουμε άλλη μια την παρασκευή και μετά μας είπαν υπέρηχο. Είναι ικανοποιητικά είπε ο γιατρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η RAM21 είπε:

Πολύ καλό αποτέλεσμα! Συγχαρητήρια!!! Εύχομαι όλα να συνεχίσουν καλά και με μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η RAM21 είπε:

Πολύ καλό αποτέλεσμα! Συγχαρητήρια!!! Εύχομαι όλα να συνεχίσουν καλά και με μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Βασικά από την χαρά μου δεν ξέρω τι γράφω χαχαχαχαχαχα. Τετραπλασιάστηκε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η daddy cool123 είπε:

Σήμερα τριπλασιάστηκε, από 30 έδειξε 120. Θα επαναλάβουμε άλλη μια την παρασκευή και μετά μας είπαν υπέρηχο. Είναι ικανοποιητικά είπε ο γιατρός 

Παρα πολύ θετικό!! Συγχαρητήρια!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η daddy cool123 είπε:

Σήμερα τριπλασιάστηκε, από 30 έδειξε 120. Θα επαναλάβουμε άλλη μια την παρασκευή και μετά μας είπαν υπέρηχο. Είναι ικανοποιητικά είπε ο γιατρός 

Πολύ καλή τιμή και εύχομαι και την Παρασκευή να έχετε ευχάριστα αποτελέσματα να μας πείτε!! Όλα καλά να πάνε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/7/2023 at 5:41 ΜΜ, ο/η daddy cool123 είπε:

Μου δίνεις κουράγιο, με το καλό να έρθει το παιδάκι σας. Μετά την 14η μέρα κάνατε πάλι χοριακη ή υπέρηχο;

Έκανα ξανά χοριακη και είχε φτάσει 3780 και πήγα για υπέρηχο 28 μέρες μετά την ετ και είδαμε σάκο και άκουσαμε ❤️! Μπράβο σας είδατε που πήγαν όλα καλά;;;να πιστεύετε στο μωρό σας και όλα θα πάνε καλά!Με το καλό να ακούσετε καρδούλα και να σας πάνε όλα τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Έκανα ξανά χοριακη και είχε φτάσει 3780 και πήγα για υπέρηχο 28 μέρες μετά την ετ και είδαμε σάκο και άκουσαμε ❤️! Μπράβο σας είδατε που πήγαν όλα καλά;;;να πιστεύετε στο μωρό σας και όλα θα πάνε καλά!Με το καλό να ακούσετε καρδούλα και να σας πάνε όλα τέλεια!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα, μέσα από την καρδιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/7/2023 at 6:34 ΜΜ, ο/η daddy cool123 είπε:

Βασικά από την χαρά μου δεν ξέρω τι γράφω χαχαχαχαχαχα. Τετραπλασιάστηκε!!!

Με το καλό,όλα να πάνε μια χαρά και να πάρετε το μωρακι σας αγκαλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Κάνατε και σήμερα χοριακη;πως πήγε;

Ναι κάναμε, από 120 τριπλασιάστηκε σε 360. Δεν κάνουμε άλλη είπε ο γιατρός, αυξάνεται ικανοποιητικά. Το άλλο Σάββατο 22/7 πάμε για τον πρώτο υπέρηχο!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/7/2023 at 5:48 ΜΜ, ο/η daddy cool123 είπε:

Ναι κάναμε, από 120 τριπλασιάστηκε σε 360. Δεν κάνουμε άλλη είπε ο γιατρός, αυξάνεται ικανοποιητικά. Το άλλο Σάββατο 22/7 πάμε για τον πρώτο υπέρηχο!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Μια χαρά!να πάτε και να ναι όλα πολύ καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Μια χαρά!να πάτε και να ναι όλα πολύ καλά!

Να σαι καλά σε ευχαριστώ πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/7/2023 at 5:48 ΜΜ, ο/η daddy cool123 είπε:

Ναι κάναμε, από 120 τριπλασιάστηκε σε 360. Δεν κάνουμε άλλη είπε ο γιατρός, αυξάνεται ικανοποιητικά. Το άλλο Σάββατο 22/7 πάμε για τον πρώτο υπέρηχο!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Με το καλόοοοοοο🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
    • @Melikara86 για το 3ο. Εχω δυο κοριτσάκια 7 και 5. Ημουν εγκυος τ καλοκαιρι π μας περασε και εκανα διακοπη στην 11η βδομαδα. Τωρα τ μωρακι μου θα ηταν 40 ημερων. Εχει 2 κυκλους π ξεκινησαμε αλλα δ εχω αμαν ελπιδες. Έχουμε θεμα με το σπερμα. Απο παντα. Βεβαια εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα πιστευω οτι αυτο τ μωρο π εφυγε ηταν η τελευταία μας ευκαιρια. Ειπαμε θα προσπαθησουμε μέχρι τέλος του χρόνου. Αν ρθει καλως, αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...