Μετάβαση σε περιεχόμενο

3 μέρες καθυστέρηση


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Προσπαθουμε για μωράκι εδω κ 2 χρονια περιπου με ολες τις εξετασεις καλες ο γιατρος λεει απο το αγχος δεν ερχεται.. εχω 3 μερες καθυστερηση εκανα τεστ την αναμενομενη μερα περιοδου κ ηταν αρνητικο. Τις 2 πρωτες μερες πονουσε η κοιλια μου κ νομιζα καθε λιγο οτι μου ερχονταν περιοδος. Σημερα τριτη μερα κανενα ιχνος κ επισης σημερα δεν ποναω. Να παω για χοριακη η να περιμενω; Φοβαμαι να χαρω… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Vasilikig είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Προσπαθουμε για μωράκι εδω κ 2 χρονια περιπου με ολες τις εξετασεις καλες ο γιατρος λεει απο το αγχος δεν ερχεται.. εχω 3 μερες καθυστερηση εκανα τεστ την αναμενομενη μερα περιοδου κ ηταν αρνητικο. Τις 2 πρωτες μερες πονουσε η κοιλια μου κ νομιζα καθε λιγο οτι μου ερχονταν περιοδος. Σημερα τριτη μερα κανενα ιχνος κ επισης σημερα δεν ποναω. Να παω για χοριακη η να περιμενω; Φοβαμαι να χαρω… 

Καλησπέρα κορίτσι.Έχεις σταθερό κυκλο?Νομιζω πως εκανε νωρις το τεστ. Μπορεις να απαναλαβεις το τεστ σε λίγες μέρες η κανε χοριακή καλύτερα.Ο γιατρός σου τι λεει? Εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη το πρώτο τεστ αρνητικό και μετα απο 5 μέρες θετικο.Σου εύχομαι ένα θετικό τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vasilikig είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Προσπαθουμε για μωράκι εδω κ 2 χρονια περιπου με ολες τις εξετασεις καλες ο γιατρος λεει απο το αγχος δεν ερχεται.. εχω 3 μερες καθυστερηση εκανα τεστ την αναμενομενη μερα περιοδου κ ηταν αρνητικο. Τις 2 πρωτες μερες πονουσε η κοιλια μου κ νομιζα καθε λιγο οτι μου ερχονταν περιοδος. Σημερα τριτη μερα κανενα ιχνος κ επισης σημερα δεν ποναω. Να παω για χοριακη η να περιμενω; Φοβαμαι να χαρω… 

Μπορεί να είναι καθυστερημένη σύλληψη, γιατί δεν κάνεις ένα τηλέφωνο στο γιατρό σου να σου γράψει μία χοριακή; Δεν έχεις κάτι να χάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Vasilikig είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Προσπαθουμε για μωράκι εδω κ 2 χρονια περιπου με ολες τις εξετασεις καλες ο γιατρος λεει απο το αγχος δεν ερχεται.. εχω 3 μερες καθυστερηση εκανα τεστ την αναμενομενη μερα περιοδου κ ηταν αρνητικο. Τις 2 πρωτες μερες πονουσε η κοιλια μου κ νομιζα καθε λιγο οτι μου ερχονταν περιοδος. Σημερα τριτη μερα κανενα ιχνος κ επισης σημερα δεν ποναω. Να παω για χοριακη η να περιμενω; Φοβαμαι να χαρω… 

Καλημέρα! Καλές οι συμβουλές για το άγχος, αλλά στα 2 χρόνια δεν εξηγείται! Επίσης όπως μου είχε πει ο γιατρος μου δεν υπάρχει επιστημονικη απόδειξη ότι το άγχος καθυστερεί τόσο πολύ τη σύλληψη, αν ήταν έτσι το ανθρώπινο είδος θα είχε σταματήσει να εξελίσσεται, εδώ υπάρχει εγκυμοσύνη σε πολέμους, λιμούς κτλ..

Θα πρότεινα να το ψάξεις λίγο παραπάνω!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Vasilikig είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Προσπαθουμε για μωράκι εδω κ 2 χρονια περιπου με ολες τις εξετασεις καλες ο γιατρος λεει απο το αγχος δεν ερχεται.. εχω 3 μερες καθυστερηση εκανα τεστ την αναμενομενη μερα περιοδου κ ηταν αρνητικο. Τις 2 πρωτες μερες πονουσε η κοιλια μου κ νομιζα καθε λιγο οτι μου ερχονταν περιοδος. Σημερα τριτη μερα κανενα ιχνος κ επισης σημερα δεν ποναω. Να παω για χοριακη η να περιμενω; Φοβαμαι να χαρω… 

περιμενε λιγες μερες και μετα πηγαινε για χοριακη. στην εγκυμοσυνη που μου χαρισε τον γιο μου ειχα φρικτους πονους περιοδου και επερνα παυσιπονα χωρις να ξερω οτι ειμαι εγκυος. οταν το εμαθα τοτε καταλαβα οτι ηταν συμπτωμα εγκυμοσυνης. και ολα πηγαν καλα και γεννησα ενα υγιεστατο αγορακι που σε λιγο χρονιζει. ευχομαι να εισαι εγκυος και να πανε ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλημέρα! Καλές οι συμβουλές για το άγχος, αλλά στα 2 χρόνια δεν εξηγείται! Επίσης όπως μου είχε πει ο γιατρος μου δεν υπάρχει επιστημονικη απόδειξη ότι το άγχος καθυστερεί τόσο πολύ τη σύλληψη, αν ήταν έτσι το ανθρώπινο είδος θα είχε σταματήσει να εξελίσσεται, εδώ υπάρχει εγκυμοσύνη σε πολέμους, λιμούς κτλ..

Θα πρότεινα να το ψάξεις λίγο παραπάνω!  

Καλησπερα κι απο εμενα! 

Συμφωνώ κι εγώ σε μεγάλο μέρος με αυτό. Λέμε πως το άγχος επηρρεάζει αλλά εδώ μιλάμε για 2 χρόνια που είναι αρκετά μεγάλο διάστημα. Εγώ ανήκω σε αυτες που έμειναν έγκυος τον μήνα που ξέχασαν να μετρήσουν ωορρυξία και γόνιμες μέρες κτλ αλλά με βάση όσα μου έλεγε και η ψυχολόγος που βλέπω καιρό τώρα, οι περιπτώσεις γυναικών που δεν συλλαμβάνουν λόγω άγχους είναι λίγες και έχουν κι άλλα ψυχικά νοσήματα που μπορεί να μπλοκάρουν την σύλληψη. Αυτό απο ψυχολογικής πλευράς.

Από πλευράς γιατρού, η δικιά μου μου έχει πει για αμέτρητα ζευγάρια που έως τώρα έχει στείλει για εξωσωματική και υποβοηθούμενη σύλληψη και μεχρι να ξεκινησουν οι διαδικασίες τσουπ, ήρθε η εγκυμοσυνη φυσιολογικά! Πράγμα που έρχεται σε αντίθεση με αυτο που ο γιατρός σου λέει. 

Οπότε ναι μεν, αλλά.... Θεωρω πως η αληθεια ειναι καπου στη μεση. Δεν μπορει το σπέρμα να μην φτάνει στο ωάριο επειδή νιώθει το στρες μας. Πιστευω όμως, πως μια "σφιγμένη" γυναίκα που δεν χαίρεται το σεξ επειδη έχει α΄γχος να συλλάβει, ίσως να μην επιτρέπει στο όλο αναπαραγωγικό σύστημα να λειτουργήσει σωστά. 

Προσωπικά, αν προσπαθούσα 2 ολόκληρα χρόνια θα το εψαχνα περισσότερο κι εγω΄. Σίγουρα με εναν ακομα γιατρό, για μια ακομα γνώμη και έλεγχο. Αλλά δεν μας λέει και βασικα πράγματα, πχ υπάρχει σταθερός κύκλος? Υπάρχει κάποιο άλλο θέμα? Ενας ενδοκρινολογος επισης, θα έριχνε φως και στα υπολοιπα ορμονικά που επηρρεάζουν την σύλληψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...