Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα σας είμαι έγκυος 6 εβδομάδων πάω στην 7 εβδομάδα πήγα στον γιατρό ήταν όλα καλά ακούσαμε την καρδούλα του και την επόμενη ημέρα είχα καφέ αίμα πήρα τηλέφωνο τον γιατρο μ έγραψε utrogestan και trofocard πήγα ξανά να με δει την ίδια ημέρα ακούσαμε την καρδούλα του! Τώρα είναι 3 μέρες 2 κηλίδες 1 φορά την ημέρα έχω! Έχω φτάσει σε σημείο να κάνω τεστ εγκυμοσύνης για να δω αν είναι όλα καλά! Έχω αγχωθεί πολύ έκλεισα ραντεβού για την Δευτέρα για να δω αν είναι όλα οκ! Να ανησυχήσω; Είναι φυσιολογικό; Είμαι ξάπλα εδώ και 3 μέρες! Ο γιατρός μ είπε για μια αποκόλληση 1 εκοτοστου από μια πλευρά! Πφφφφ πρώτη εγκυμοσύνη να ενημερώσω! Δεν ξέρω έχω φοβηθεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/5/2023 at 11:54 ΠΜ, ο/η Jo_Kaisidou είπε:

Καλημέρα σας είμαι έγκυος 6 εβδομάδων πάω στην 7 εβδομάδα πήγα στον γιατρό ήταν όλα καλά ακούσαμε την καρδούλα του και την επόμενη ημέρα είχα καφέ αίμα πήρα τηλέφωνο τον γιατρο μ έγραψε utrogestan και trofocard πήγα ξανά να με δει την ίδια ημέρα ακούσαμε την καρδούλα του! Τώρα είναι 3 μέρες 2 κηλίδες 1 φορά την ημέρα έχω! Έχω φτάσει σε σημείο να κάνω τεστ εγκυμοσύνης για να δω αν είναι όλα καλά! Έχω αγχωθεί πολύ έκλεισα ραντεβού για την Δευτέρα για να δω αν είναι όλα οκ! Να ανησυχήσω; Είναι φυσιολογικό; Είμαι ξάπλα εδώ και 3 μέρες! Ο γιατρός μ είπε για μια αποκόλληση 1 εκοτοστου από μια πλευρά! Πφφφφ πρώτη εγκυμοσύνη να ενημερώσω! Δεν ξέρω έχω φοβηθεί 

Είναι πάσα πολύ συχνό! Εσύ καλώς προσέχεις κ είσαι ξάπλα κ παίρνεις κ τα φάρμακα που σου είπε ο γιατρός γιατί έτσι θα κλείσει κ η αποκόλληση. Είναι τρομακτικό να βλέπεις αίμα, όμως είναι πααααρα πολύ κοινό! Θέλει προσοχή κ όλα θα πάνε καλά!

Απλά να σου πω ότι τα τεστ δεν έχουν νόημα... Εφόσον είσαι έγκυος βγαίνουν θετικά αλλά δεν μπορούν να σου δείξουν κάτι παραπάνω. Ακόμα δλδ κ αν κάτι πήγαινε στραβά (που δεν θα πάει) πάλι θετικό θα έβλεπες κ μάλιστα για αρκετό καιρό. Μην σκέφτεσαι όμως τέτοια. Να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού κ όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/5/2023 at 10:54 ΠΜ, ο/η Jo_Kaisidou είπε:

Καλημέρα σας είμαι έγκυος 6 εβδομάδων πάω στην 7 εβδομάδα πήγα στον γιατρό ήταν όλα καλά ακούσαμε την καρδούλα του και την επόμενη ημέρα είχα καφέ αίμα πήρα τηλέφωνο τον γιατρο μ έγραψε utrogestan και trofocard πήγα ξανά να με δει την ίδια ημέρα ακούσαμε την καρδούλα του! Τώρα είναι 3 μέρες 2 κηλίδες 1 φορά την ημέρα έχω! Έχω φτάσει σε σημείο να κάνω τεστ εγκυμοσύνης για να δω αν είναι όλα καλά! Έχω αγχωθεί πολύ έκλεισα ραντεβού για την Δευτέρα για να δω αν είναι όλα οκ! Να ανησυχήσω; Είναι φυσιολογικό; Είμαι ξάπλα εδώ και 3 μέρες! Ο γιατρός μ είπε για μια αποκόλληση 1 εκοτοστου από μια πλευρά! Πφφφφ πρώτη εγκυμοσύνη να ενημερώσω! Δεν ξέρω έχω φοβηθεί 

Καλημέρα! Αρχικά σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και να σου πάνε όλα καλά! 

Εγω έχοντας ήδη μια αποβολή στο ιστορικό μου, αυτή την φορά τους πρώτους τρεις μήνες είχα κάθε μέρα καφέ αίμα. Σχεδόν όλο τον καιρό τον πέρασα ξάπλα στο κρεβάτι κ η γιατρός μού χορήγησε επίσης utrogestan (2 φορές ημερησίως). Πήγαινα συχνά στο νοσοκομείο γτ κάποιες μέρες είχα περισσότερο αίμα, αλλά πάντα μόνο καφέ. Εν τέλει τωρα είμαι στην 25η εβδομάδα κ περιμένω διδυμακια. 😊 Απ όλους τους γιατρούς που με παρακολουθουσαν δεν ήξερε κάνεις να μου πει καποιον συγκεκριμένο λόγο γτ έβγαζα καφέ αιμα. Μόλις έκλεισα κ τον 3ο μήνα σταμάτησε. Γι αυτό θα σου πω απλά να κάνεις λίγο υπομονή και ακολούθησε ότι σου λέει ο γιατρός σου. Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και σε κάθε αμφιβολία ή προβληματισμό να επικοινωνείς με τον γιατρό σου γτ το μυαλό πλάθει περίεργα σενάρια κ άδικα θα αγχώνεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...