Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπάρχει πιθανότητα να είμαι έγκυος?


Recommended Posts

18:33
Όνομα : Vanessa
 
18:34
Είχα στείλει πριν μήνυμα δεν ξέρω αν το λάβατε
 
18:35
Γεια σας στις 12 Απριλίου που ήταν και η μέρα ωορρηξίας μου είχα ελεύθερες επαφές..Στις 27 Απριλίου είχα για 2-3 μέρες αίμα πιο ανοιχτόχρωμο από ότι συνήθως και με κράτησε πολύ λιγες μέρες συγκριτικά με τις περιόδους που εχω συνήθως..Στις 2 Μαϊου πήγα για Παπ τεστ..ο γιατρός που με είδε δεν ανέφερε κάτι για εγκυμοσύνη.. εγώ παρόλα αυτά έχω κάποια συμπτώματα που με προβληματίζουν... μεταλλική γεύση,πιο σκουρόχρωμες θηλές, συνεχή όρεξη για φαγητό, πολλή δίψα.. υπάρχει πιθανότητα να είμαι όντως έγκυος και να μην φάνηκε στο ενδοκολπικο υπερηχογράφημα? Ευχαριστώ
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η its_vanessa.p είπε:
18:33
Όνομα : Vanessa
 
18:34
Είχα στείλει πριν μήνυμα δεν ξέρω αν το λάβατε
 
18:35
Γεια σας στις 12 Απριλίου που ήταν και η μέρα ωορρηξίας μου είχα ελεύθερες επαφές..Στις 27 Απριλίου είχα για 2-3 μέρες αίμα πιο ανοιχτόχρωμο από ότι συνήθως και με κράτησε πολύ λιγες μέρες συγκριτικά με τις περιόδους που εχω συνήθως..Στις 2 Μαϊου πήγα για Παπ τεστ..ο γιατρός που με είδε δεν ανέφερε κάτι για εγκυμοσύνη.. εγώ παρόλα αυτά έχω κάποια συμπτώματα που με προβληματίζουν... μεταλλική γεύση,πιο σκουρόχρωμες θηλές, συνεχή όρεξη για φαγητό, πολλή δίψα.. υπάρχει πιθανότητα να είμαι όντως έγκυος και να μην φάνηκε στο ενδοκολπικο υπερηχογράφημα? Ευχαριστώ

Και δεν κάνεις ένα τεστ για αρχή για να δεις;; πώς θα μάθεις αλλιώς; ναι μπορεί να ήταν πολύ αρχή κ να μην φάνηκε κάτι στον υπέρηχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η its_vanessa.p είπε:
18:33
Όνομα : Vanessa
 
18:34
Είχα στείλει πριν μήνυμα δεν ξέρω αν το λάβατε
 
18:35
Γεια σας στις 12 Απριλίου που ήταν και η μέρα ωορρηξίας μου είχα ελεύθερες επαφές..Στις 27 Απριλίου είχα για 2-3 μέρες αίμα πιο ανοιχτόχρωμο από ότι συνήθως και με κράτησε πολύ λιγες μέρες συγκριτικά με τις περιόδους που εχω συνήθως..Στις 2 Μαϊου πήγα για Παπ τεστ..ο γιατρός που με είδε δεν ανέφερε κάτι για εγκυμοσύνη.. εγώ παρόλα αυτά έχω κάποια συμπτώματα που με προβληματίζουν... μεταλλική γεύση,πιο σκουρόχρωμες θηλές, συνεχή όρεξη για φαγητό, πολλή δίψα.. υπάρχει πιθανότητα να είμαι όντως έγκυος και να μην φάνηκε στο ενδοκολπικο υπερηχογράφημα? Ευχαριστώ

Καλησπερα κι απο εμενα

Τα συμπτωματα που αναφερεις δεν αποδεικνύουν οτι υπαρχει εγκυμοσυνη. Οι θηλες για παράδειγμα δεν σκουραίνουν έτσι, απο την 1η-2η εβδομαδα κυησης. Εμενα σκουρυναν στον 5ο για παράδειγμα. Η όρεξη και η δίψα επίσης δεν ειναι συμπτώματα. Ομως κατανοώ πως οταν θελουμε να μεινουμε εγκυος ολα τα βλέπουμε σαν συμπτώματα. :)

Εμενα δεν μου κολλάνε λίγο οι ημερομηνίες σου. Δηλαδή, αν παρουμε σαν δεδομένο οτι εχεις ενα σταθερο κυκλό 28-29 ημερων, για να ειχες ωορρυξια στις 12/4, αρχές Απρίλη ειχες την περιοδο σου. Πως εγινε το τεστ ΠΑΠ στις 2/5? Θέλω να πω πως ο γιατρός προτεινει το τεστ ΠΑΠ να γινει στις γονιμες μερες καθως ειναι "καθαρότερο" για εκείνον να δει τι γινεται στη μητρα μας. Δεν σε ρωτησε ποτε ειχες τελευταια περιοδο οταν κανατε το τεστ? Θεωρητικά, χωρις να γνωριζω τον κυκλο σου εννοειται, επρεπε 2/5 να ειναι μήνας απο την περιοδο σου.  Αρα επρεπε να στο πει ο ιδιος ή ακομα και να μην στο κανει το τεστ λογω μη καταλληλων ημερών. 

Με βάση αυτο το σκεπτικό, ναι θα επρεπε να δει το ωάριο το γονιμοποιημένο. 

Σε αυτές τις περιπτώσεις λοιπόν, ένα τεστακι θα σε διαφωτίσει. Η ακόμα καλύτερα μια χοριακή,κοστίζει λιγότερο απο ενα ψηφιακό τεστ και εισαι σιγουρη οτι ειναι σωστο ;)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...