Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξετάσεις ιατρού


Recommended Posts

Καλησπέρα,

Θα ήθελα τις γνώμες σας.

Διανύω την 7η εβδομάδα εγκυμοσύνης μου και μίλησα με μια φίλη μου η οποία μόλις γέννησε και της είπα τις πρώτες εξετάσεις που μου έγραψε ο ιατρός μου να κάνω..

Με προβλημάτισε η συγκεκριμένη διότι  μου είπε ότι θα έπρεπε κανονικά  να γράψει την κυστική ίνωση και στον σύντροφό μου για να την κάνει ( εγώ έκανα το 50%) και να μην την είχα μόνο εγώ.

Επίσης, στην 1η επίσκεψη με ρώτησε αν μου πήρε την πίεση και της είπα όχι.

Δεν ξέρω αν θα την πάρει στην 2η κτλ και στη συνέχεια, μου είπε να έχω τον νου μου.

Δε ξέρω, κάπως με αγχωσε..

Θα έπρεπε όντως να τα είχε κάνει ο γυναικολόγος μου αυτά ή είναι υπερβολές;

Ευχαριστώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Γεωργία Π. είπε:

Καλησπέρα,

Θα ήθελα τις γνώμες σας.

Διανύω την 7η εβδομάδα εγκυμοσύνης μου και μίλησα με μια φίλη μου η οποία μόλις γέννησε και της είπα τις πρώτες εξετάσεις που μου έγραψε ο ιατρός μου να κάνω..

Με προβλημάτισε η συγκεκριμένη διότι  μου είπε ότι θα έπρεπε κανονικά  να γράψει την κυστική ίνωση και στον σύντροφό μου για να την κάνει ( εγώ έκανα το 50%) και να μην την είχα μόνο εγώ.

Επίσης, στην 1η επίσκεψη με ρώτησε αν μου πήρε την πίεση και της είπα όχι.

Δεν ξέρω αν θα την πάρει στην 2η κτλ και στη συνέχεια, μου είπε να έχω τον νου μου.

Δε ξέρω, κάπως με αγχωσε..

Θα έπρεπε όντως να τα είχε κάνει ο γυναικολόγος μου αυτά ή είναι υπερβολές;

Ευχαριστώ. 

Καλημέρα! Και εμένα ο γιατρός μου μόνο σε μένα έγραψε την κυστικη ίνωση! Και σκέψου έναν μήνα πριν που είχαμε πάει σε εξωσωματιστή, την είχε γράψει μόνο στον άντρα μου, αλλά δεν την έκανε καθόλου γιατί έμεινα έγκυος και είπαμε να απευθυνθούμε στον γυναικολόγο μου για όλα αυτά τα θέματα. Δεν γνωρίζω αν είναι το σωστό, αλλά τουλάχιστον σε μένα αυτό έγινε. Πίεση μου πήρε όμως στο πρώτο ραντεβού. Μπορεί να σου πάρει στο δεύτερο, αν είναι σε κοντινή απόσταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Γεωργία Π. είπε:

Καλησπέρα,

Θα ήθελα τις γνώμες σας.

Διανύω την 7η εβδομάδα εγκυμοσύνης μου και μίλησα με μια φίλη μου η οποία μόλις γέννησε και της είπα τις πρώτες εξετάσεις που μου έγραψε ο ιατρός μου να κάνω..

Με προβλημάτισε η συγκεκριμένη διότι  μου είπε ότι θα έπρεπε κανονικά  να γράψει την κυστική ίνωση και στον σύντροφό μου για να την κάνει ( εγώ έκανα το 50%) και να μην την είχα μόνο εγώ.

Επίσης, στην 1η επίσκεψη με ρώτησε αν μου πήρε την πίεση και της είπα όχι.

Δεν ξέρω αν θα την πάρει στην 2η κτλ και στη συνέχεια, μου είπε να έχω τον νου μου.

Δε ξέρω, κάπως με αγχωσε..

Θα έπρεπε όντως να τα είχε κάνει ο γυναικολόγος μου αυτά ή είναι υπερβολές;

Ευχαριστώ. 

Καλημέρα..κυστικη ίνωση έγραψε κ στον άντρα μου και την πίεση μου την παίρνει σε κάθε ραντεβού αλλά δεν ξεκίνησε από ότι θυμάμαι από τόσο μικρή εβδομάδα..μετά από κάποιο διάστημα..δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά σίγουρα όχι στην έβδομη…Τον τελευταίο καιρό που πηγαίνω ανά δυο εβδομάδες μου παίρνει πίεση, με ζυγίζει και δίνω ουρά για λεύκωμα…αυτά τα τρία..μπορείς να τον ρωτήσεις και να μην αγχώνεσαι..εγώ ό,τι βλακεία μου έρχεται, τον ρωτάω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα..κυστικη ίνωση έγραψε κ στον άντρα μου και την πίεση μου την παίρνει σε κάθε ραντεβού αλλά δεν ξεκίνησε από ότι θυμάμαι από τόσο μικρή εβδομάδα..μετά από κάποιο διάστημα..δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά σίγουρα όχι στην έβδομη…Τον τελευταίο καιρό που πηγαίνω ανά δυο εβδομάδες μου παίρνει πίεση, με ζυγίζει και δίνω ουρά για λεύκωμα…αυτά τα τρία..μπορείς να τον ρωτήσεις και να μην αγχώνεσαι..εγώ ό,τι βλακεία μου έρχεται, τον ρωτάω..

Καλησπέρα,

Άρα λες να τον ρωτήσω αν πρέπει να κάνει και ο σύντροφός μου την συγκεκριμένη εξέταση;

Το επόμενο μου ραντεβού είναι στην 9η εβδομάδα..

Ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα! Και εμένα ο γιατρός μου μόνο σε μένα έγραψε την κυστικη ίνωση! Και σκέψου έναν μήνα πριν που είχαμε πάει σε εξωσωματιστή, την είχε γράψει μόνο στον άντρα μου, αλλά δεν την έκανε καθόλου γιατί έμεινα έγκυος και είπαμε να απευθυνθούμε στον γυναικολόγο μου για όλα αυτά τα θέματα. Δεν γνωρίζω αν είναι το σωστό, αλλά τουλάχιστον σε μένα αυτό έγινε. Πίεση μου πήρε όμως στο πρώτο ραντεβού. Μπορεί να σου πάρει στο δεύτερο, αν είναι σε κοντινή απόσταση. 

Καλησπέρα,

Το επόμενο ραντεβού μου είναι στην 9η εβδομάδα.. άρα, να περιμένω να δω και τότε;

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Γεωργία Π. είπε:

Καλησπέρα,

Το επόμενο ραντεβού μου είναι στην 9η εβδομάδα.. άρα, να περιμένω να δω και τότε;

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Αν γενικά έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου, μπορείς και από μόνη να τον ρωτήσεις για την πίεση. Ίσως να υπάρχει λόγος που δεν σου πήρε. Μην αγχώνεσαι πάντως, έχεις όλο τον χρόνο ακόμη και να αλλάξεις αν έχεις αμφιβολίες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Γεωργία Π. είπε:

Καλησπέρα,

Θα ήθελα τις γνώμες σας.

Διανύω την 7η εβδομάδα εγκυμοσύνης μου και μίλησα με μια φίλη μου η οποία μόλις γέννησε και της είπα τις πρώτες εξετάσεις που μου έγραψε ο ιατρός μου να κάνω..

Με προβλημάτισε η συγκεκριμένη διότι  μου είπε ότι θα έπρεπε κανονικά  να γράψει την κυστική ίνωση και στον σύντροφό μου για να την κάνει ( εγώ έκανα το 50%) και να μην την είχα μόνο εγώ.

Επίσης, στην 1η επίσκεψη με ρώτησε αν μου πήρε την πίεση και της είπα όχι.

Δεν ξέρω αν θα την πάρει στην 2η κτλ και στη συνέχεια, μου είπε να έχω τον νου μου.

Δε ξέρω, κάπως με αγχωσε..

Θα έπρεπε όντως να τα είχε κάνει ο γυναικολόγος μου αυτά ή είναι υπερβολές;

Ευχαριστώ. 

Καλημέρα! 

Και σε εμάς μόνο ο ένας από τους δύο την έκανε και μας είχε πει ο γιατρός πως αν υπήρχε θετικό αποτέλεσμα τον έναν τότε θα την έκανε και ο άλλος την εξέταση.

Τωρα για την πίεση δε θυμάμαι αν μου την πήρε από το 1ο ραντεβού (7η εβδομάδα ήμουν κ εγώ τότε), σίγουρα πάντως όσο προχωρούσε η κύηση μου τη μετρούσε ανελλιπώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...