Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναζωογονηση ωοθηκών PRP πριν την εξωσωματικη-εμπειρίες


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. Λόγω υψηλής FSH και χαμηλής AMH έκανα στις 01/04/2023 αναζωογόνηση ωοθηκών. Μετά από 10 μέρες μου ήρθε περίοδος. αρχισα τα Femara από την 2η ως την 7η μέρα και από την 10η ως την 16η μερα orgalutran. Πήγα για υπέρηχο και δεν υπήρχε ούτε ένα ωάριο!!!!! Έχει καμιά κοπέλα εμπειρία από PRP? Είμαι 45 χρονών και πίστευα ότι θα υπήρχε μια βελτίωση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nadgreg11 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. Λόγω υψηλής FSH και χαμηλής AMH έκανα στις 01/04/2023 αναζωογόνηση ωοθηκών. Μετά από 10 μέρες μου ήρθε περίοδος. αρχισα τα Femara από την 2η ως την 7η μέρα και από την 10η ως την 16η μερα orgalutran. Πήγα για υπέρηχο και δεν υπήρχε ούτε ένα ωάριο!!!!! Έχει καμιά κοπέλα εμπειρία από PRP? Είμαι 45 χρονών και πίστευα ότι θα υπήρχε μια βελτίωση! 

Είχες κάνει πριν το prp προσπάθεια για εξωσωματική; ο γιατρός πως το δικαιολογησε το ότι δεν έδωσες κανένα ωάριο;; Σε προηγούμενους κύκλους είχες;; Γράψε ΄ό,τι μπορείς καθώς είσαι νέο μέλος και αργούν να ανέβουν οι απαντήσεις σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nadgreg11 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. Λόγω υψηλής FSH και χαμηλής AMH έκανα στις 01/04/2023 αναζωογόνηση ωοθηκών. Μετά από 10 μέρες μου ήρθε περίοδος. αρχισα τα Femara από την 2η ως την 7η μέρα και από την 10η ως την 16η μερα orgalutran. Πήγα για υπέρηχο και δεν υπήρχε ούτε ένα ωάριο!!!!! Έχει καμιά κοπέλα εμπειρία από PRP? Είμαι 45 χρονών και πίστευα ότι θα υπήρχε μια βελτίωση! 

Γειά σου κορίτσι μου..πριν το prp έβλεπες ένα ωοθηλακιο κ τώρα τίποτα? Πόσο ήταν η fsh; όταν έχουμε υψηλή fsh δυστυχώς δεν ανταποκρινομαστε στα φάρμακα αλλά βλέπεις το ωάριο του μήνα.  Η prp μέσα σε μια εβδομάδα θα έκανε θαύματα? Θα το δεις σε βάθος εξαμήνου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

@Lacostaki την εμπειρία σου;; 

 

 

Καλησπέρα σε μένα το prp αν και πήγε τέλεια σαν διαδικασία δεν λειτούργησε τόσο καλά όσο θα ήθελε ο γιατρός ηfsh από 14 κατέβηκε στο 12 προφανώς θέλει λίγο χρόνο ακόμα για να λειτουργήσει αλλά επειδή ο χρόνος πιέζει αποφασίσαμε με τον γιατρό να το επαναλάβουμε μετά τις 15 Μαΐου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nadgreg11 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. Λόγω υψηλής FSH και χαμηλής AMH έκανα στις 01/04/2023 αναζωογόνηση ωοθηκών. Μετά από 10 μέρες μου ήρθε περίοδος. αρχισα τα Femara από την 2η ως την 7η μέρα και από την 10η ως την 16η μερα orgalutran. Πήγα για υπέρηχο και δεν υπήρχε ούτε ένα ωάριο!!!!! Έχει καμιά κοπέλα εμπειρία από PRP? Είμαι 45 χρονών και πίστευα ότι θα υπήρχε μια βελτίωση! 

Καλησπέρα εγω κλείνω τα 45 τον Ιούνιο έκανα το prp το Φεβρουάριο αλλά δεν πήρα τίποτα μετά σε εμένα υπήρξε βελτίωση αλλά όχι αυτή που θέλει ο γιατρός για να προχωρήσει στην εξωσωματική οπότε θα κάνω και δεύτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Πριν το PRP είχα κάνει ωολήψίες αλλά δεν ήταν καλής ποιότητας και δεν προχωρούσαν. Η FSH πριν το PRP ήταν 25 και η πρώτη μέτρηση μετα από 15 ήμερες ήταν 16,8. Κι ο γιατρός πιστεύει ότι πρέπει να δώσουμε χρόνο. Προσπαθώ πολλά χρόναι για δεύτερο παιδάκι, αλλά δεν τα έχω καταφέρει!!!! μόνο μια βιοχημική μια φορά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Zenia z είπε:

Γειά σου κορίτσι μου..πριν το prp έβλεπες ένα ωοθηλακιο κ τώρα τίποτα? Πόσο ήταν η fsh; όταν έχουμε υψηλή fsh δυστυχώς δεν ανταποκρινομαστε στα φάρμακα αλλά βλέπεις το ωάριο του μήνα.  Η prp μέσα σε μια εβδομάδα θα έκανε θαύματα? Θα το δεις σε βάθος εξαμήνου. 

Δίκιο έχεις, θέλει χρόνο αλλά ελπίζεις ότι κάτι θ' αλλα΄ξει προς το καλύτερο κι απογοητεύεσαι γιατί πιέζει ο χρόνος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η nadgreg11 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Πριν το PRP είχα κάνει ωολήψίες αλλά δεν ήταν καλής ποιότητας και δεν προχωρούσαν. Η FSH πριν το PRP ήταν 25 και η πρώτη μέτρηση μετα από 15 ήμερες ήταν 16,8. Κι ο γιατρός πιστεύει ότι πρέπει να δώσουμε χρόνο. Προσπαθώ πολλά χρόναι για δεύτερο παιδάκι, αλλά δεν τα έχω καταφέρει!!!! μόνο μια βιοχημική μια φορά.

 

Η fsh στο 25 ναι οκ οχι ιδανικη ..εγω πετυχα με φυσικους  με fsh 18 k amh 0,3 ετων 42 ..μαζευα καταψυχαμε κ μεταφεραμε μετα ..ειναι να πετυχεις το καλο κυκλο βασικα κ να εχεις υπομονη.. prp δεν εκανα ..αλλα του ειχα κανει ερωτηση κ μου ειχε πει οτι σε πολλες γυναιξες δουλευει κ πολυ καλα με πολλα θετικα αποτελεσματα και σε καποιες οχι και δεν ξερουν γιατι.σε σενα δουλεψε  με τη πτώση της fsh θεωρω .οποτε θα ξαναπροσπαθησεις με ωοληψιες να φανταστω…θα σου πω κ το αλλο ..εγω με διεγερση τα ειχα παει   χαλια δηλ 3 ωαρια κατέβασα κ ηταν ακαταλληλα ,ενώ με τους φυσικους πολυ καλα.δε επρεπε να ζορίσω με φαρμακα να βγαλω κατι που δεν εχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Η fsh στο 25 ναι οκ οχι ιδανικη ..εγω πετυχα με φυσικους  με fsh 18 k amh 0,3 ετων 42 ..μαζευα καταψυχαμε κ μεταφεραμε μετα ..ειναι να πετυχεις το καλο κυκλο βασικα κ να εχεις υπομονη.. prp δεν εκανα ..αλλα του ειχα κανει ερωτηση κ μου ειχε πει οτι σε πολλες γυναιξες δουλευει κ πολυ καλα με πολλα θετικα αποτελεσματα και σε καποιες οχι και δεν ξερουν γιατι.σε σενα δουλεψε  με τη πτώση της fsh θεωρω .οποτε θα ξαναπροσπαθησεις με ωοληψιες να φανταστω…θα σου πω κ το αλλο ..εγω με διεγερση τα ειχα παει   χαλια δηλ 3 ωαρια κατέβασα κ ηταν ακαταλληλα ,ενώ με τους φυσικους πολυ καλα.δε επρεπε να ζορίσω με φαρμακα να βγαλω κατι που δεν εχω.

Κι εγω προς τα εκεί προσανατολίζομαι σε φυσικούς κύκλους!!!! Αφού δεν γίνεται κ΄΄ατι με τα φάρμακα δε χρειάζεται να επιβαρύνομαι!!!!! Ξέρω θέλει υπομονή!!!!! Σ'ευχαριστώ για την απάντησ'η σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...