Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Κοριτσάκι μου όλα θα πάνε τέλεια αυτη τη φορά !!! Μην ασχοληθείς επουδενί με την συγκεκριμένη ,και κρίμα που με τη συμπεριφορά της θα χαντακώσει και τον γιατρό! Δεν πειραζει ομως! Ωρα για αλλαγές με το μωράκι σου που έρχεται!!! 
χαλαρωσε και απόλαυσε αυτές τις όμορφες στιγμές !!! Δεν αξίζει να χαλιέσαι να τέτοιες συμπεριφορές ! 👏🏼👏🏼👏🏼🍼🍼🍼

Έχετε δίκιο κορίτσια μου ❤️ σας ευχαρισ΄τω όλες για τα καλά σας λόγια

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Απαπα τέτοιες τοξικότητες κρατά τες μακριά! Είναι το τελευταίο που μας χρειάζεται, δεν μας φτάνει το άγχος μας! 😤

Μα πες τα να μην τα λέω εγώ !!!! Σύγχισε είχε δεν είχε...🤬

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου εγώ θα σου πω να ακούς μόνο το σώμα και το ένστικτο σου κανένα άλλον! Συγχαρητήρια κορίτσι μου είσαι έγκυος!!!! Αυτό να σκέφτεσαι μόνο και οτι αυτή δεν σημαίνει οτι θα έχει την ίδια τύχη με την προηγούμενη. Όλα θα πάνε καλά! ♥️♥️

καλά τα λέτε όλες σας και σας ευχαριστώ πολύ για την Υποστήριξη και την συμπαράσταση ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Δεν είμασταν ποτέ φίλες απλά συμμαθήτριες, όπως και να ‘χει δεν τα λες αυτά τα πράγματα. Τέλος πάντων δεν θα της δώσω σημασία, το έχουν δει όλες οι μαίες γυναικολόγοι τώρα… την παρατάω και εύχομαι την Τετάρτη να ανεβαίνει φυσιολογικά γιατί μετά θα ξανακάνω από μια βδομάδα όποτε όπως και να έχει θα δούμε πως θα εξελιχθεί.

Και θέλω να συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου, εγώ θέλω να ξέρω τι γίνεται στο σώμα μου ακόμα και τις βιοχημικές να ξέρω ότι συλλαμβάνω, να ξέρω ότι κάτι όμως δεν πάει καλά από εκεί και εκεί να μπορώ να κάνω εξετάσεις να το ψάξω, γιατί το να ζω στην άγνοια θα με έκανε περισσότερο ευτυχισμένη; Δεν καταλαβαίνω ;

 

Στην τελική πες είναι πολύ νωρίς να δώσουμε χάπι προγεστερόνης ακόμα θα το δούμε μετα το Πάσχα γιατί δεν δίνει και τίποτα άλλο για να την υποστηρίζουμε και το φιλικό οξύ… σιγά αυτό το παίρνουμε έτσι και αλλιώς..

Έτσι είναι κορίτσι μου όπως τα λες! Κ θα έπρεπε να συμπεριφερθεί σαν επαγγελματίας κ όχι σε προσωπικό επίπεδο να τα λέει έτσι γνωστοί η όχι. Ήταν λάθος όλο αυτό που έκανε! Κ να πάς όπου εσύ θα νιώσεις καλύτερα!  Φιλικό οξύ σίγουρα να παίρνεις δεν κάνει κάνει κακό... εδώ παίρνουν όταν προσπαθούν για μωράκι... Η αλήθεια κ εγώ τα παίρνω ακόμα γιατί με τόσο αίμα που είχα χάσει άρχισα να παίρνω βιταμίνες μαζί κ αυτό... Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου ❤️❤️❤️ εγώ θα ευχηθώ συγχαρητήρια κ θα περιμένουμε όλες την επόμενη χοριακη σου!!! Να χαμογελάς κ να μην ακούς τίποτα! Να σκέφτεσαι ότι έγινε σύλληψη κ αυτό είναι πολύ καλό 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσάκια μου, βγήκαν τα αποτελέσματα 16,30 η χοριακή και η προγεστερόνη εντός ορίων που στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν πολύ χαμηλή !

Και εκεί που πήγα να χαρώ έστειλα τα αποτελέσματα στην μαία του γυναικολόγου μου που τυγχάνει να ήταν και συμμαθήτριά μου στο γυμνάσιο - λύκειο και μου έβαλε χέρι. Ότι πολύ κακώς έκανα εξετάσεις πριν την καθυστέρηση και ότι τα αποτελέσματα δεν είναι αξιόπιστα γιατί μπορεί να μου ερχόταν περίοδος και να είναι βιοχημική σαν την προηγουμένη και να μην το καταλάβαινα και επίσης δεν είναι σωστό να υποστηρίζουμε μια εγκυμοσύνη που μπορεί να μην εξελίσσεται καλά!

Προκαθόρισε το μέλλον την εγκυμοσύνης μου και μου έκοψε τα φτερά…αισθάνθηκα σαν να είναι δασκάλα και να με επιπλήττει για το τραγικό λάθος που έκανα…δεν το είπα στον σύζυγό μου ακόμα γιατί θα εκνευριστεί πάρα πολύ.

Κορίτσι μου ίσως σε μάλωσε σε ενδεχόμενη βιοχημική για να μη στεναχωρηθείς ! Βέβαια υπάρχει ένα θετικο απότελεσμα❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ και δεν σημαίνει ότι δεν θα πάει καλά!  Σκέψου αισιόδοξα και όλα θα πανε τελειααα! Θύμισε μου σε πόσες μέρες περιμενεις περίοδο; Εδώ υπάρχουν χαρμόσυνα νέα και δεν πρέπει να επηρεαστείς καθόλου από αυτά που σου είπε η μαία! Σίγουρα μπορεί να το είπε για καλό όμως όντως δεν μπορεί να προκαθορίσει την εξέλιξη της εγκυμοσύνης! Κοριτσάκι μου είσαι εγκυοσσσς γιουπιιιιι ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσάκια μου, βγήκαν τα αποτελέσματα 16,30 η χοριακή και η προγεστερόνη εντός ορίων που στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν πολύ χαμηλή !

Και εκεί που πήγα να χαρώ έστειλα τα αποτελέσματα στην μαία του γυναικολόγου μου που τυγχάνει να ήταν και συμμαθήτριά μου στο γυμνάσιο - λύκειο και μου έβαλε χέρι. Ότι πολύ κακώς έκανα εξετάσεις πριν την καθυστέρηση και ότι τα αποτελέσματα δεν είναι αξιόπιστα γιατί μπορεί να μου ερχόταν περίοδος και να είναι βιοχημική σαν την προηγουμένη και να μην το καταλάβαινα και επίσης δεν είναι σωστό να υποστηρίζουμε μια εγκυμοσύνη που μπορεί να μην εξελίσσεται καλά!

Προκαθόρισε το μέλλον την εγκυμοσύνης μου και μου έκοψε τα φτερά…αισθάνθηκα σαν να είναι δασκάλα και να με επιπλήττει για το τραγικό λάθος που έκανα…δεν το είπα στον σύζυγό μου ακόμα γιατί θα εκνευριστεί πάρα πολύ.

Για δώσε μου το τηλέφωνο της να την ρωτήσω γιατί η μάνα της υποστήριξε την προβληματική της κύηση και την γέννησε.. γιατί δεν εξηγείται αλλιώς..η κοπέλα έχει πρόβλημα!! Έξαλλη είμαι εεε...

Εγώ θα σου πω συγχαρητήρια κορίτσι μου και όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά!! Με θετική σκέψη ένα βήμα την φορά όλα θα γίνουν ♥️♥️♥️ εύχομαι σύντομα να κρατάς το νινακι σου αγκαλιά 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Έχετε δίκιο κορίτσια μου ❤️ σας ευχαρισ΄τω όλες για τα καλά σας λόγια

Μα πες τα να μην τα λέω εγώ !!!! Σύγχισε είχε δεν είχε...🤬

καλά τα λέτε όλες σας και σας ευχαριστώ πολύ για την Υποστήριξη και την συμπαράσταση ❤️ 

Να ευχηθώ κι εγώ να πάνε όλα τέλεια και να έχεις μία πολύ όμορφη εγκυμοσύνη!!!❤️❤️ Εννοείται να διαλέξεις κάποιον μαιευτήρα που πέρα από καλός γιατρός θα σε κάνει να νιώθεις ηρεμία και ασφάλεια!

Σκέψου εμένα ο γυναικολόγος μου με έκανε να νιώσω πολύ άσχημα, ότι είμαι οριακά μεγάλη, θα γίνω 37 και ότι οι τιμές μου θα μπορούσαν να είναι καλύτερες κτλ και όταν βγήκαμε από το ιατρείο έβαλα τα κλάματα.. ευτυχώς πήγα και αλλού!

Όλα θα πάνε πολύ καλά!! 🤗🤗❤️❤️ Συγχαρητήρια! 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cat96 με το καλοοοοοοο οοοο μπράβοοοο ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Να την πεις να πάει να @@ αντε Μεγάλη Εβδομάδα είναι κιολας😂😂😂 ας μην βρίσω... Λοιπόν όλα θα πάνε τέλεια.. Έπρεπε να την πεις δεν είσαι εσύ ο γιατρός... Θα ακούσω τον γιατρό εγώ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

@Kate1992 Θα συμφωνήσω !!!!κανε ενα αυριο πρωι ! Εχεις πολυ καλα «σημαδια» !!! 😋😋 

Αν θες δοκίμασε τωρα ενα ωορηξιας λεω εγω τωρα …. 😈😈😋🥴

Δεν έχω κάνενα στο σπίτι!!! 1 του μήνα είχα πονο ωορρηξιας οποτε σήμερα ειμαι 10 μέρες μετά!!! 
Λέτε ρε κορίτσια ν είναι εμφύτευση;;

Νιώθω βάρος χαμηλά, ενόχληση σαν ν μ έρχεται η περίοδος και ενόχληση πολύ χαμηλά κοντά στον προσαγωγό γ ν καταλάβετε πρώτη φορά και σαν ν παθαίνω κράμπα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου ίσως σε μάλωσε σε ενδεχόμενη βιοχημική για να μη στεναχωρηθείς ! Βέβαια υπάρχει ένα θετικο απότελεσμα❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ και δεν σημαίνει ότι δεν θα πάει καλά!  Σκέψου αισιόδοξα και όλα θα πανε τελειααα! Θύμισε μου σε πόσες μέρες περιμενεις περίοδο; Εδώ υπάρχουν χαρμόσυνα νέα και δεν πρέπει να επηρεαστείς καθόλου από αυτά που σου είπε η μαία! Σίγουρα μπορεί να το είπε για καλό όμως όντως δεν μπορεί να προκαθορίσει την εξέλιξη της εγκυμοσύνης! Κοριτσάκι μου είσαι εγκυοσσσς γιουπιιιιι ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για τα καλά σου λόγια! Είμαι ναι αλλά δεν θα ενθουσιάστω ακόμα κρατάω πισινή! Υπολογίζω πως πρέπει να είμαι 5 με 6 μέρες πριν ακριβώς δεν ξέρω γιατι δεν ξέρω σε ποια μέρα μετά την ωορρηξια έρχεται η περίοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Δεν έχω κάνενα στο σπίτι!!! 1 του μήνα είχα πονο ωορρηξιας οποτε σήμερα ειμαι 10 μέρες μετά!!! 
Λέτε ρε κορίτσια ν είναι εμφύτευση;;

Νιώθω βάρος χαμηλά, ενόχληση σαν ν μ έρχεται η περίοδος και ενόχληση πολύ χαμηλά κοντά στον προσαγωγό γ ν καταλάβετε πρώτη φορά και σαν ν παθαίνω κράμπα 

Είμαστε στην ίδια μέρα, αν έγινε η ωορρηξια σου και εσένα 1 του μήνα είμαστε κάπου μετά στην 9η με 10 μέρα μέτα ! Εμένα σήμερα άρχισε να πονάει και το στήθος μου. Εγώ λέω κάμε ένα τεστ εκτός και αν σε μαλώσει και εσένα η μαία σου 🤣 κάνε κοριτσάκι μου ένα τεστ αύριο,έρχεται και Πάσχα να είμαστε χαλαρες μην έχουμε άγχος θα ρθει δεν θα ρθει....δεν θα ρθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Cat96 με το καλοοοοοοο οοοο μπράβοοοο ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Να την πεις να πάει να @@ αντε Μεγάλη Εβδομάδα είναι κιολας😂😂😂 ας μην βρίσω... Λοιπόν όλα θα πάνε τέλεια.. Έπρεπε να την πεις δεν είσαι εσύ ο γιατρός... Θα ακούσω τον γιατρό εγώ...

 

Αχαχαχ κορίτσι μου γλυκό, με το ζόρι κρατήθηκα να μην την στείλω πουθενά. Έχω αρχίσει να πιστεύω πως είναι μια υποκρυφη ζήλια που βγάζει. Δεν θέλω τέτοιους ανθρώπους κοντά μου και πόσο μάλλον τέτοιες περιόδους. Όπως και να χει σε ευχαριστώ τόσο πολύ για τα καλά σας λόγια όλες σας ❤️ νιώθω τόσο καλά όταν μιλάω μαζί σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Είμαστε στην ίδια μέρα, αν έγινε η ωορρηξια σου και εσένα 1 του μήνα είμαστε κάπου μετά στην 9η με 10 μέρα μέτα ! Εμένα σήμερα άρχισε να πονάει και το στήθος μου. Εγώ λέω κάμε ένα τεστ εκτός και αν σε μαλώσει και εσένα η μαία σου 🤣 κάνε κοριτσάκι μου ένα τεστ αύριο,έρχεται και Πάσχα να είμαστε χαλαρες μην έχουμε άγχος θα ρθει δεν θα ρθει....δεν θα ρθει

Λες να μαστε μαζί αγάπη κ οι δυο με φουσκωμένη κοιλιτσα ;;; 🥰🥰🙏🧿❤️ μακάρι αγάπη μου μακάρι!!! 
Θα κάνω ένα ωορρηξιας αύριο το πρωί που λέει και η @efakii που τα έχω εύκαιρα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Για δώσε μου το τηλέφωνο της να την ρωτήσω γιατί η μάνα της υποστήριξε την προβληματική της κύηση και την γέννησε.. γιατί δεν εξηγείται αλλιώς..η κοπέλα έχει πρόβλημα!! Έξαλλη είμαι εεε...

Εγώ θα σου πω συγχαρητήρια κορίτσι μου και όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά!! Με θετική σκέψη ένα βήμα την φορά όλα θα γίνουν ♥️♥️♥️ εύχομαι σύντομα να κρατάς το νινακι σου αγκαλιά 🥰🥰🥰

Αχαχαχχα γλυκό μου πλάσμα αρχικά σε ευχαριστώ για τα καλά σου λογάκια και δεύτερον πάμε να την δείρουμε! Μετά σου λένε γυναικεία αλληλουποστιριξη. Να την φέρουμε εδώ μέσα να δει τι είναι η γυναικεία συμμαχία και να καταλάβει ότι δεν παίζουμε με την αγωνία των γυναικών που προσπαθούν να κάνουν ένα παιδάκι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Λες να μαστε μαζί αγάπη κ οι δυο με φουσκωμένη κοιλιτσα ;;; 🥰🥰🙏🧿❤️ μακάρι αγάπη μου μακάρι!!! 
Θα κάνω ένα ωορρηξιας αύριο το πρωί που λέει και η @efakii που τα έχω εύκαιρα 😂

Μακάρι κοριτσάκι μου, θέλω τόσο πολύ ❤️ μαζί όλες τις αγωνίες μας για τους επόμενους 9 μήνες !!!!

Ελαααα να μαζευόμαστε πολλές ! Θελω πολλά θετικά τεστακια να το κάψουμε την Κυριακή!!

Ααα δεν σας είπα έκανα σήμερα και ένα τεστ ωορρηξίας, δεν βγήκε φατσουλα αλλά ήταν αρκετά έντονη η γραμμούλα όπως ήταν μια μέρα πριν το θετικό πχ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θελω να ρωτησω την άλλη εγκυουλα της παρέας @Rena92 όταν ανάφερε πως ειχε μια και μονο επαφή αυτο το μήνα που κατάφερε να κανει το σποράκι της ,ποτε ήταν;σε ποια φαση του κύκλου και μερα ωορηξιας ;; Να μου δωσει ελπίδες … γιατι  ούτε σημερα με βλεπω να εχουμε επαφή … ο σύζυγος ειναι κομμάτια και με το ζόρι βρε κορίτσια δεν μπορω … δεν θελω να τον πιέζω … 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Να ευχηθώ κι εγώ να πάνε όλα τέλεια και να έχεις μία πολύ όμορφη εγκυμοσύνη!!!❤️❤️ Εννοείται να διαλέξεις κάποιον μαιευτήρα που πέρα από καλός γιατρός θα σε κάνει να νιώθεις ηρεμία και ασφάλεια!

Σκέψου εμένα ο γυναικολόγος μου με έκανε να νιώσω πολύ άσχημα, ότι είμαι οριακά μεγάλη, θα γίνω 37 και ότι οι τιμές μου θα μπορούσαν να είναι καλύτερες κτλ και όταν βγήκαμε από το ιατρείο έβαλα τα κλάματα.. ευτυχώς πήγα και αλλού!

Όλα θα πάνε πολύ καλά!! 🤗🤗❤️❤️ Συγχαρητήρια! 🤗🤗

Κορίτσι μου και καλά έκανες και έφυγες, βέβαια στην δική μου περίπτωση ο Γυναικολόγος μου είναι καλός αλλά δεν μπορώ τωρα αυτή την συμπεριφορά και χαντακωνει και τον γιατρό. Αυτά δεν είναι ωραία πράγματα και δεν πρέπει να λέγονται ουτε για την ηλικία ουτε για τις αποβολές. Τέλος πάντων εύχομαι κορίτσι μου να μας πΝε όλα καλά από εδώ και πέρα σε όλες μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η efakii είπε:

Εγω θελω να ρωτησω την άλλη εγκυουλα της παρέας @Rena92 όταν ανάφερε πως ειχε μια και μονο επαφή αυτο το μήνα που κατάφερε να κανει το σποράκι της ,ποτε ήταν;σε ποια φαση του κύκλου και μερα ωορηξιας ;; Να μου δωσει ελπίδες … γιατι  ούτε σημερα με βλεπω να εχουμε επαφή … ο σύζυγος ειναι κομμάτια και με το ζόρι βρε κορίτσια δεν μπορω … δεν θελω να τον πιέζω … 

Κορίτσι μου εμείς είχαμε πάει γιατρό 13η μέρα κ μου είπε ή έκανες ή θα κάνεις τώρα σε λίγο ωορρηξία, οπότε είχαμε μετά τον γιατρό μια επαφή και την επόμενη μέρα είχα το αίμα κ τον πόνο που έχω πάντα όταν βγάζει φατσούλα το τεστ, αλλά δεν έκανα τεστ για να το επιβεβαιώσω. Κάπως μπέρδεμα δλδ. Αλλά μην ξεχνάς, εμείς έχουμε κ θέμα με το σπερμα, οπότε το timing έπαιζε αρκετά σπουδαίο ρόλο. Εσείς από ότι θυμάμαι είστε οκ με αυτό, οπότε πιστεύω και νωρίτερα να γινόταν υπάρχουν ελπίδες ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για τα καλά σου λόγια! Είμαι ναι αλλά δεν θα ενθουσιάστω ακόμα κρατάω πισινή! Υπολογίζω πως πρέπει να είμαι 5 με 6 μέρες πριν ακριβώς δεν ξέρω γιατι δεν ξέρω σε ποια μέρα μετά την ωορρηξια έρχεται η περίοδος.

Κοριτσάκι νου όλα θα πανε τελεια ❤️ μη στεναχωριεσαι με τα λογια της μαίας ! Κάνε την χοριακουλα σου σε δυο μερες και θα δεις που το σπορακι ήρθε για να μείνει❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Δεν έχω κάνενα στο σπίτι!!! 1 του μήνα είχα πονο ωορρηξιας οποτε σήμερα ειμαι 10 μέρες μετά!!! 
Λέτε ρε κορίτσια ν είναι εμφύτευση;;

Νιώθω βάρος χαμηλά, ενόχληση σαν ν μ έρχεται η περίοδος και ενόχληση πολύ χαμηλά κοντά στον προσαγωγό γ ν καταλάβετε πρώτη φορά και σαν ν παθαίνω κράμπα 

Ξεκινά από αύριο να κανεις κανένα τεστακιιιιιι❤️❤️❤️❤️ αντε να δούμε και την δικιά σου ροζ γραμμουλα❤️❤️❤️❤️❤️🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Εγω θελω να ρωτησω την άλλη εγκυουλα της παρέας @Rena92 όταν ανάφερε πως ειχε μια και μονο επαφή αυτο το μήνα που κατάφερε να κανει το σποράκι της ,ποτε ήταν;σε ποια φαση του κύκλου και μερα ωορηξιας ;; Να μου δωσει ελπίδες … γιατι  ούτε σημερα με βλεπω να εχουμε επαφή … ο σύζυγος ειναι κομμάτια και με το ζόρι βρε κορίτσια δεν μπορω … δεν θελω να τον πιέζω … 

Κοριτσάκι μου εννοειται να μη τον πιέσεις έχεις πιθανότητες κοριτσάκι μου αν έκανες επαφουλα πριν την ωορρηξια καθώς το σπερμα μπορεί να μείνει μέχρι και 5 μέρες μέσα στη μητρα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cat96 γλυκό μου κορίτσι ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!!! 🍼🎉🌹❣️💕🙏❤️ Εισαι έγκυος και αυτό δεν αλλάζει ότι και να πει η κάθε μαια!! Θυμήθηκα την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος και ήταν να επισκεφθώ έναν γιατρό που μου τον πρότεινε φίλη. Δεν φτάνει που πήγα στην άλλη άκρη της Αθήνας και τελικά έλειπε χωρίς να με ενημερώσει, όταν τον πήρα τηλ να του πω ότι είμαι 20η μέρα του κύκλου ( πολύ πολύ νωρίς δηλαδή) με χοριακη 42 μου είπε πολύ ψυχρά : Ααα πολύ χαμηλή δεν θα πάει καλά!! Άρχισα να τρέμω εννοείται δεν ξαναπήγα. Οκ ήταν βιοχημική αλλά το 42 μόνο του τόσο νωρίς στον κύκλο δεν έλεγε τίποτα. 

Ο γιατρός που έχω τώρα, μετά την αποξεση ήταν να παρακολουθήσουμε τον κύκλο με υπερήχους. Στον δεύτερο υπέρηχο πήγα και πριν μπούμε μέσα του είπα ότι είχα αχνο θετικό τεστ. Η πρώτη του κίνηση; Πήρε γνωστή του αιματολογο και της είπε ότι η περίπτωση που της είχε αναφέρει είναι ξανά έγκυος και τι πρέπει να κάνουμε. Χαρακτηριστικά της είπε " ναι, μάλλον τους έχει καει η τηλεόραση" 😂😂😂 

Που θέλω να καταλήξω; Κάποιοι δεν συμμερίζονται την αγωνία μας. Επειδή για εκείνους είναι ρουτίνα οι βιοχημικές και οι αποβολες ξεχνάνε την ψυχολογία της γυναίκας. Για εμένα αυτό είναι απαράδεκτο έως και εγκληματικό! Αν ο γιατρός σου σε καλύπτει μείνε εκεί και αν μπορείς να αποφύγεις την τηλεφωνική επικοινωνία με τη μαία καλώς. Αν δεν μπορείς, υπάρχουν άπειροι γιατροί και θα βοηθήσουμε όλες να βρεις τον καλύτερο άνθρωπο κυρίως! 

Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά, θέλω να το πιστέψεις και εσύ όπως προσπαθώ εγώ κάθε μέρα να το πιστέψω. Το λέω στον εαυτό μου καθώς χαϊδεύω την κοιλίτσα μου που έχει ξεπροβάλλει δειλά δειλά και φαίνομαι λες και έχω φάει 5 πιτογυρα 😂😂 Εδώ είμαστε εμείς να σου δίνουμε κουράγιο σε κάθε σου ανησυχία και κακή σκέψη ❤️❤️ Χαμόγελα, είσαι εγκυοοοος 🎉🎉🎉🎉👏👏👏❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

@Cat96 γλυκό μου κορίτσι ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!!! 🍼🎉🌹❣️💕🙏❤️ Εισαι έγκυος και αυτό δεν αλλάζει ότι και να πει η κάθε μαια!! Θυμήθηκα την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος και ήταν να επισκεφθώ έναν γιατρό που μου τον πρότεινε φίλη. Δεν φτάνει που πήγα στην άλλη άκρη της Αθήνας και τελικά έλειπε χωρίς να με ενημερώσει, όταν τον πήρα τηλ να του πω ότι είμαι 20η μέρα του κύκλου ( πολύ πολύ νωρίς δηλαδή) με χοριακη 42 μου είπε πολύ ψυχρά : Ααα πολύ χαμηλή δεν θα πάει καλά!! Άρχισα να τρέμω εννοείται δεν ξαναπήγα. Οκ ήταν βιοχημική αλλά το 42 μόνο του τόσο νωρίς στον κύκλο δεν έλεγε τίποτα. 

Ο γιατρός που έχω τώρα, μετά την αποξεση ήταν να παρακολουθήσουμε τον κύκλο με υπερήχους. Στον δεύτερο υπέρηχο πήγα και πριν μπούμε μέσα του είπα ότι είχα αχνο θετικό τεστ. Η πρώτη του κίνηση; Πήρε γνωστή του αιματολογο και της είπε ότι η περίπτωση που της είχε αναφέρει είναι ξανά έγκυος και τι πρέπει να κάνουμε. Χαρακτηριστικά της είπε " ναι, μάλλον τους έχει καει η τηλεόραση" 😂😂😂 

Που θέλω να καταλήξω; Κάποιοι δεν συμμερίζονται την αγωνία μας. Επειδή για εκείνους είναι ρουτίνα οι βιοχημικές και οι αποβολες ξεχνάνε την ψυχολογία της γυναίκας. Για εμένα αυτό είναι απαράδεκτο έως και εγκληματικό! Αν ο γιατρός σου σε καλύπτει μείνε εκεί και αν μπορείς να αποφύγεις την τηλεφωνική επικοινωνία με τη μαία καλώς. Αν δεν μπορείς, υπάρχουν άπειροι γιατροί και θα βοηθήσουμε όλες να βρεις τον καλύτερο άνθρωπο κυρίως! 

Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά, θέλω να το πιστέψεις και εσύ όπως προσπαθώ εγώ κάθε μέρα να το πιστέψω. Το λέω στον εαυτό μου καθώς χαϊδεύω την κοιλίτσα μου που έχει ξεπροβάλλει δειλά δειλά και φαίνομαι λες και έχω φάει 5 πιτογυρα 😂😂 Εδώ είμαστε εμείς να σου δίνουμε κουράγιο σε κάθε σου ανησυχία και κακή σκέψη ❤️❤️ Χαμόγελα, είσαι εγκυοοοος 🎉🎉🎉🎉👏👏👏❤️❤️

Επίσης να πει κάποιος στην "κυρία"- μη λερωσω το στόμα μου- ότι αν μια εγκυμοσύνη είναι να μην πάει καλά όσο και να την υποστηρίξουμε και όσα φάρμακα και να πάρουμε απλά δεν θα πάει. Να κόψει λοιπόν την τοξικότητα και να αλλάξει επάγγελμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσι μου εμείς είχαμε πάει γιατρό 13η μέρα κ μου είπε ή έκανες ή θα κάνεις τώρα σε λίγο ωορρηξία, οπότε είχαμε μετά τον γιατρό μια επαφή και την επόμενη μέρα είχα το αίμα κ τον πόνο που έχω πάντα όταν βγάζει φατσούλα το τεστ, αλλά δεν έκανα τεστ για να το επιβεβαιώσω. Κάπως μπέρδεμα δλδ. Αλλά μην ξεχνάς, εμείς έχουμε κ θέμα με το σπερμα, οπότε το timing έπαιζε αρκετά σπουδαίο ρόλο. Εσείς από ότι θυμάμαι είστε οκ με αυτό, οπότε πιστεύω και νωρίτερα να γινόταν υπάρχουν ελπίδες ❤️ 

Ωωωω!!! Αυτό θα πει timing!! Μπράβο σας!!! Θέμα με το σπέρμα εννοείς κινητικότητα;;

Εμείς ειμασταν στο όριο στο σπερμοδιάγραμμα σε κινητικότητα και ποσότητα και 6% φυσιολογικές μορφές. Βέβαια κάναμε μόνο ένα και παίζει να είχαμε περάσει κοβιντ😐 Ίσως αν δεν τύχει κάτι ενδιάμεσα να κάνουμε σε ένα τρίμηνο πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cat96 είπε:

Είμαστε στην ίδια μέρα, αν έγινε η ωορρηξια σου και εσένα 1 του μήνα είμαστε κάπου μετά στην 9η με 10 μέρα μέτα ! Εμένα σήμερα άρχισε να πονάει και το στήθος μου. Εγώ λέω κάμε ένα τεστ εκτός και αν σε μαλώσει και εσένα η μαία σου 🤣 κάνε κοριτσάκι μου ένα τεστ αύριο,έρχεται και Πάσχα να είμαστε χαλαρες μην έχουμε άγχος θα ρθει δεν θα ρθει....δεν θα ρθει

Εκανα ωορρηξιας τεστ μόλις , βέβαια είχα πιει κόκα κόλα κατά τις 9μιση 10 παρά αλλά μ έδειξε παρά παρά πολύ άχνη γραμμή !!!! Μ βγάλε 0.07 στην εφαρμογή premium
νιωθω πόνο δεξιά σαν σούβλιες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Ωωωω!!! Αυτό θα πει timing!! Μπράβο σας!!! Θέμα με το σπέρμα εννοείς κινητικότητα;;

Εμείς ειμασταν στο όριο στο σπερμοδιάγραμμα σε κινητικότητα και ποσότητα και 6% φυσιολογικές μορφές. Βέβαια κάναμε μόνο ένα και παίζει να είχαμε περάσει κοβιντ😐 Ίσως αν δεν τύχει κάτι ενδιάμεσα να κάνουμε σε ένα τρίμηνο πάλι!

Παίζει ρόλο ο κοβιντ, γιατί και εμάς τα αποτελέσματα βγήκαν πολύ χάλια στο δεύτερο που έκανε, λόγω γρίπης που πέρασε κ ανέβασε πυρετό. Όλες οι τιμές ήταν πολύ κάτω απ το όριο, αλλά χρειάζεται μόνο 1 για να προχωρήσει!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...