Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου, όλα να πάνε τέλεια εύχομαι με τη διαδικασία να μας δείξεις σε λίγο καιρό τη δική σου ψηλή χοριακή😊

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

ο λόγος που ήταν έτσι!; 
Εμάς στο πρώτο σπερμοδοαγραμμα ήταν όλα κάτω από τα όρια! 
στο δεύτερος σπερμοδιαγραμμα ύστερα από βιταμίνες και χάσιμο κάποιων κιλών έφτιαξε ποσότητα και κινητικότητα αλλ η μορφολογία παραμένει 1% ! Καναμε εξετάσεις όλες καθαρές εκτός από οξειδωτικό στρες που ήταν 12 με ανώτερο 9 !!! Τώρα παίρνει αντιοξειδωτικά ! 
Άρα στην ουσία έχασες την «πιστη» σπυ και χαλάρωσες και ήρθε !!!! 
Α ρε γαμωτο τελικά παίζει πολύ ρόλο το άγχος ! 

Όλες οι εξετάσεις του ήταν καθαρές! Τριπλεξ, καλλιέργεια και τώρα περιμένουμε και τον καρυοτυπο. Οξειδωτικό στρες δεν μας είπε κανεις να κάνει. Το δεύτερο μας είπαν πως βγήκε έτσι λόγω του ότι αρρώστησε 2 φορές μέσα στο τελευταίο τρίμηνο κ ο πυρετός επηρέασε τις τιμές..δεν έπρεπε δλδ να κάνει επαναληπτικό τόσο νωρίς, αλλά εμείς λόγω άγχους το επαναλάβαμε. 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα, θέλω πάλι την ψυχολογική σας υποστήριξη! Χθες ουσιαστικά έχασα όλη μου την μέρα στο να ψάχνω για τα τεστ ωορρηξίας. Είμαι στην 23 μέρα και ακόμα τίποτα, ενώ το βράδυ της 21 είχε ανέβει η δεύτερη γραμμή και λέω ναα ναα κάτι πάει να γίνει χθες ξανά έπεσε η LH.

Δεν ξέρω έχω αγχωθεί πολύ, πάλι χθες με πήραν τα κλάματα με είδε ο άντρας μου μου την είπε γιατί αγχώνομαι που ουσιαστικά έχουμε κάνει 1 μήνα προσπάθειες και πιάσαμε πριν καν το καταλάβουμε και πάλι με απείλησε πως αν με δει να κλαίω θα μου τα πετάξει όλα τα τεστ -_- 

Από χθες έχω έναν οξύ πόνο μάλλον στην δεξιά ωοθήκη, πρώτη φόρα με έπιασε τον προηγούμενο μήνα αυτός ο πόνος που είχαμε και την βιοχημική. Επίσης πίστευα πως με τις βιταμίνες που ξεκίνησα (Inofert plus) θα δω μια μικρή διαφορά από τον πρώτο μήνα. Δεν ξέρω είναι όλα μέσα στο κεφάλι μου και προσπαθώ μάταια να τα βάλω σε τάξη.

Κάνει καμία άλλη τόσο αργά ωορρηξία ή είναι all alone στην τρέλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Πήγαινε τώρα και τρίψε του την χοριακή στην μούρη του ουρολόγου και πες του εξαιρετικά δύσκολο εε; Ορίστε και με μια προσπάθεια! Αχαχα

Πολύ χαίρομαι για εσένα κοριτσάκι μου, τέτοια ευχάριστα γεγονότα είναι ωραίο να τα λέμε και να τα συζητάμε ❤️  

Χαχαχα η αλήθεια είναι πως είναι πολύ καλός γιατρός κ μας έλεγε κ περιπτώσεις που γίνονται τέτοια θαύματα! Αλλά σίγουρα κανείς δεν το περίμενε! 
Σ ευχαριστώ καλό μου κορίτσι!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Όλες οι εξετάσεις του ήταν καθαρές! Τριπλεξ, καλλιέργεια και τώρα περιμένουμε και τον καρυοτυπο. Οξειδωτικό στρες δεν μας είπε κανεις να κάνει. Το δεύτερο μας είπαν πως βγήκε έτσι λόγω του ότι αρρώστησε 2 φορές μέσα στο τελευταίο τρίμηνο κ ο πυρετός επηρέασε τις τιμές..δεν έπρεπε δλδ να κάνει επαναληπτικό τόσο νωρίς, αλλά εμείς λόγω άγχους το επαναλάβαμε. 😝

Τώρα όλα αυτά δεν έχουν σημασία εφόσον τα καταφέρατε 😊 όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου η χοριακή σου είναι πολύ καλή για αυτό δεν σου είπε να κάνει άλλη, προγεστερόνη σου είπε να κάνεις ή ούτε αύτη ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Χαχαχα η αλήθεια είναι πως είναι πολύ καλός γιατρός κ μας έλεγε κ περιπτώσεις που γίνονται τέτοια θαύματα! Αλλά σίγουρα κανείς δεν το περίμενε! 
Σ ευχαριστώ καλό μου κορίτσι!! ❤️❤️

Είδες ρε παιδί μου το άγχος τι κάνει; Σού είπε αυτό ο γιατρός το έβγαλες από το μυαλό σου το ενδεχόμενο κύησης και τσουπ αμέσως κύηση…

Ναι γεια σας ; μιλάω με τα κεντρικά;; ποιος είναι αυτός που παίζει με τις ζωές μας και μας κοροϊδεύει; Περνάει καλά;;; αχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Cat96 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, θέλω πάλι την ψυχολογική σας υποστήριξη! Χθες ουσιαστικά έχασα όλη μου την μέρα στο να ψάχνω για τα τεστ ωορρηξίας. Είμαι στην 23 μέρα και ακόμα τίποτα, ενώ το βράδυ της 21 είχε ανέβει η δεύτερη γραμμή και λέω ναα ναα κάτι πάει να γίνει χθες ξανά έπεσε η LH.

Δεν ξέρω έχω αγχωθεί πολύ, πάλι χθες με πήραν τα κλάματα με είδε ο άντρας μου μου την είπε γιατί αγχώνομαι που ουσιαστικά έχουμε κάνει 1 μήνα προσπάθειες και πιάσαμε πριν καν το καταλάβουμε και πάλι με απείλησε πως αν με δει να κλαίω θα μου τα πετάξει όλα τα τεστ -_- 

Από χθες έχω έναν οξύ πόνο μάλλον στην δεξιά ωοθήκη, πρώτη φόρα με έπιασε τον προηγούμενο μήνα αυτός ο πόνος που είχαμε και την βιοχημική. Επίσης πίστευα πως με τις βιταμίνες που ξεκίνησα (Inofert plus) θα δω μια μικρή διαφορά από τον πρώτο μήνα. Δεν ξέρω είναι όλα μέσα στο κεφάλι μου και προσπαθώ μάταια να τα βάλω σε τάξη.

Κάνει καμία άλλη τόσο αργά ωορρηξία ή είναι all alone στην τρέλα;

Εγώ🙋🏿‍♀️ κορίτσι μου σε καταλαβαίνω. Αρχικά να σου πω οτι αν τα τεστ σου προκαλούν άγχος σταμάτα τα για λίγο διάστημα να χαλαρώσεις. Τώρα για την ωορρηξία θα σου πω οτι εγώ τον ένα μήνα κάνω ωορρηξία την 14η και τον άλλο την 25η😏 οπότε μην αγχώνεσαι συμβαίνει για διάφορους λόγους. Έχεις ακανόνιστο κύκλο να φανταστώ. Έχεις πολυκυστικες; 

Αυτό τον οξύ πόνο τον έχω και εγώ κάποιους μήνες κατά την ωορρηξία μου και τα τεστ τα κάνω για επιβεβαίωση. Συνέχισε τα.

Ποιός ήταν ο πιο μεγάλος σου κύκλος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μουυυυ τι κάνετε;

@Rena92 μου τέλεια η χοριακη! Μπράβο κορίτσι μου. ♥️♥️♥️

Εγώ σήμερα μια μέρα πριν την περίοδο και αρνητικό το τεστακι μου. Άρα την νιώθω να έρχεται αύριο την καλή μου😈😈

@Girly περιμένουμε το δικό σουυυυυ

@efakii μου εσύ πως είσαι; 

Κορίτσια μου Καλημερα !!! 
εγω τελικα αδιαθέτησα κανονικα στην ωρα μου όπως και το περίμενα … πρώτον ειπα δεν πρόκειται να ξανακάνω τεστ αν δεν εχω καθυστέρηση … και δεύτερον σκέφτομαι πια την εξωσωματική… είχαμε πει πως μετα το καλοκαίρι αν δεν ερθει , θα βάλουμε μπρος. Εχουμε στη τσέπη μας ήδη μια αποτυχημένη σπερματέγχυση και 2 χρόνια προσπάθειας γενικα. 
εσυ μαρινα μου ειδα πηρες τα φάρμακα σου. Ευχομαι για αρχή να μην αδιαθετησεις κ να ερθει το ευχάριστο αλλα και αν δεν ερθει ,θα ξεκινήσεις την όμορφη σου προσπάθεια και θα ερθει το μωράκι σου. Αν επιτρέπεται ποσο καιρό προσπαθείτε ; 
@Girly επειδή σε εχω καταλάβει εσενα ,δεν το βάζεις κατω με τιιιιιιιποτα και σε χαίρομαι απίστευτα … εγω κάθε φορά που νιώθω πως θα αδιαθετησω κατεβάζω ρολά … και λεω δν θελω να ξαναπροσπαθησω με προγραμμα ούτε τεστ ωορηξιας ούτε τιποτα και μετα μου περνάει. 
οποτε ας παμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα !!! Όλες μαζι#girlpower 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinaP είπε:

Εγώ🙋🏿‍♀️ κορίτσι μου σε καταλαβαίνω. Αρχικά να σου πω οτι αν τα τεστ σου προκαλούν άγχος σταμάτα τα για λίγο διάστημα να χαλαρώσεις. Τώρα για την ωορρηξία θα σου πω οτι εγώ τον ένα μήνα κάνω ωορρηξία την 14η και τον άλλο την 25η😏 οπότε μην αγχώνεσαι συμβαίνει για διάφορους λόγους. Έχεις ακανόνιστο κύκλο να φανταστώ. Έχεις πολυκυστικες; 

Αυτό τον οξύ πόνο τον έχω και εγώ κάποιους μήνες κατά την ωορρηξία μου και τα τεστ τα κάνω για επιβεβαίωση. Συνέχισε τα.

Ποιός ήταν ο πιο μεγάλος σου κύκλος;

Έχω και πολυκυστικές οι οποίες προέκυψαν τον προηγούμενο μήνα, κάνω κύκλους 30 με 38 μέρες το σύνηθες και σε όλα τα χρόνια που έχω περίοδο μόνο 2 φορές έχω κάνει και 42 μέρες, τον προηγούμενο μήνα που είχα την βιοχημική δεν έχω ιδέα πότε έκανα ωορρηξία όποτε δεν μπορώ να τον υπολογίσω αλλά νομίζω πως η ωορρηξία πρέπει στην 25 ή 26 ημέρα του κύκλου.

 

Αυτό τον μήνα ξεκίνησα τα Inofert και η διαφορά που έχω δει είναι ότι δεν έχω πολλά υγρά που εγώ είχα σε όλες τις μέρες του κύκλου μου, το οποίο δεν είναι καλό σημάδι σύμφωνα με τον γυναικολόγο μου. Είτε τα έχουν παίξει οι ορμόνες μου λόγω της βιοχημικής και των συμπληρωμάτων ή δεν ξέρω τι γίνεται. Αλλά ρε παιδί μου λέω δεν με θέλει καθόλου, πρώτη φόρα τα δοκιμάζω αυτά τα τεστ και αντί να έρθει νωρίς μια φορά η ωορρηξία για να μην αγχωθώ πρέπει να την ψάχνω μέχρι τελευταία μέρα. Έχουν σπάσει τα νευρά μου και πάλι φοβάμαι μην δεν κάνω ωορρηξία. Για το όποιο θέμα, ρώτησα τον γιατρό μου και μου είπε ότι εφόσον έχω κάθε μήνα περίοδο και κανονική ροή κάνω κανονικά αν είχα ανά 60 ή 90 μέρες περίοδο τότε θα είχα ανοωρρηκτους κύκλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, θέλω πάλι την ψυχολογική σας υποστήριξη! Χθες ουσιαστικά έχασα όλη μου την μέρα στο να ψάχνω για τα τεστ ωορρηξίας. Είμαι στην 23 μέρα και ακόμα τίποτα, ενώ το βράδυ της 21 είχε ανέβει η δεύτερη γραμμή και λέω ναα ναα κάτι πάει να γίνει χθες ξανά έπεσε η LH.

Δεν ξέρω έχω αγχωθεί πολύ, πάλι χθες με πήραν τα κλάματα με είδε ο άντρας μου μου την είπε γιατί αγχώνομαι που ουσιαστικά έχουμε κάνει 1 μήνα προσπάθειες και πιάσαμε πριν καν το καταλάβουμε και πάλι με απείλησε πως αν με δει να κλαίω θα μου τα πετάξει όλα τα τεστ -_- 

Από χθες έχω έναν οξύ πόνο μάλλον στην δεξιά ωοθήκη, πρώτη φόρα με έπιασε τον προηγούμενο μήνα αυτός ο πόνος που είχαμε και την βιοχημική. Επίσης πίστευα πως με τις βιταμίνες που ξεκίνησα (Inofert plus) θα δω μια μικρή διαφορά από τον πρώτο μήνα. Δεν ξέρω είναι όλα μέσα στο κεφάλι μου και προσπαθώ μάταια να τα βάλω σε τάξη.

Κάνει καμία άλλη τόσο αργά ωορρηξία ή είναι all alone στην τρέλα;

Καλημερα cat μου. Εγω αυτο που εχω καταλάβει ειναι πως κάθε μήνα ενώ παίζει στάνταρ η ημέρα που θα βγει δεν νγαινει η γραμμουλα με την ιδια ένταση … Οποτε σκέφτομαι μήπως δεν ειναι τοσο «δυνατή» η ωορηξια κάθε φορά. Ισως για αυτο να μην βγαίνει έντονη. Ετσι έπαθα και αυτο το μήνα. Παρολο που ηλπιζα τοσο πολυ. 
Ποτε εκανες κάποιον έλεγχο ορμονολογικα τελευταία φορά;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια μου Καλημερα !!! 
εγω τελικα αδιαθέτησα κανονικα στην ωρα μου όπως και το περίμενα … πρώτον ειπα δεν πρόκειται να ξανακάνω τεστ αν δεν εχω καθυστέρηση … και δεύτερον σκέφτομαι πια την εξωσωματική… είχαμε πει πως μετα το καλοκαίρι αν δεν ερθει , θα βάλουμε μπρος. Εχουμε στη τσέπη μας ήδη μια αποτυχημένη σπερματέγχυση και 2 χρόνια προσπάθειας γενικα. 
εσυ μαρινα μου ειδα πηρες τα φάρμακα σου. Ευχομαι για αρχή να μην αδιαθετησεις κ να ερθει το ευχάριστο αλλα και αν δεν ερθει ,θα ξεκινήσεις την όμορφη σου προσπάθεια και θα ερθει το μωράκι σου. Αν επιτρέπεται ποσο καιρό προσπαθείτε ; 
@Girly επειδή σε εχω καταλάβει εσενα ,δεν το βάζεις κατω με τιιιιιιιποτα και σε χαίρομαι απίστευτα … εγω κάθε φορά που νιώθω πως θα αδιαθετησω κατεβάζω ρολά … και λεω δν θελω να ξαναπροσπαθησω με προγραμμα ούτε τεστ ωορηξιας ούτε τιποτα και μετα μου περνάει. 
οποτε ας παμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα !!! Όλες μαζι#girlpower 🥰🥰

Εφακι μου γλυκό δε σου κρύβω πως κάποτε έκανα και εγώ τέτοια...κάπου κουράζεσαι και είναι απολύτως φυσιολογικο..απλά τότε πιο πολύ με αγχωνει το τι έχουμε και δεν μένω έγκυος παρά το ίδιο το γεγονός. Η αλήθεια είναι πως ναι αυτή τη φορά το έχω πάρει πολύ αλλιώς! Ήρθε η άτιμη? Τι να κάνουμε! Δε πειράζει! Ο λόγος που αντιδρώ έτσι πια είναι αφενός γιατί δεν ξέρω καμία γυναίκα με λειτουργική μήτρα και σπέρμα ( σε όποια κατάσταση αλλά υπαρκτό) να μη δε τα καταφέρει και δεύτερον πιστεύω πια ακράδαντα πως όλα γίνονται στην ώρα τους. Έχω μάθει να πιστεύω πως αν κάτι δεν έγινε τότε σίγουρα ήταν καλό να μην γίνει! Θα μου πεις "χρυσωσωνεις το χάπι σου", θα σου πω ίσως! Αλλά το πιστεύω! Και αυτό με βοηθαει  να πάω παρακάτω! Προβλήματα είναι μόνο τα προβλήματα υγείας,τα σοβαρά προβλήματα είναι μόνο αυτά και εύχομαι όλοι μας να έχουμε πάντα την στεναχώρια της περιόδου και όχι τέτοιων προβλημάτων. Εγώ προσωπικά από τότε που έκανα παιδί κατάλαβα ότι ένα πράγμα θέλω μόνο. Να είναι γερό το παιδί μου και αν γίνεται και εμείς ώστε να το μεγαλώσουμε όπως ονειρευόμαστε. Όλα τα υπόλοιπα δε με στεναχωρούν ούτε με απασχολούν τόσο. σίγουρα κάπου σπάω και εγώ και προβληματίζομαι αλλά μετά λέω για κάτσε φρόνιμα, δόξα τω Θεώ και την Παναγία είμαστε καλά, γεροί!  

Δε θέλω σε καμία περίπτωση να τσουβαλιασω τα αχγη του καθενός ή να μειώσω τη σημασία που δίνει ο καθένας σε αυτά που θεωρεί δικά του προβλήματα έτσι?  Σε καμία περίπτωση! Απλά παραθέτω τη δική μου λογική και τι κρύβεται πίσω από ένα δικό μου " αεί μωρη κοκκινομουρα έλα δε πειράζει!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, θέλω πάλι την ψυχολογική σας υποστήριξη! Χθες ουσιαστικά έχασα όλη μου την μέρα στο να ψάχνω για τα τεστ ωορρηξίας. Είμαι στην 23 μέρα και ακόμα τίποτα, ενώ το βράδυ της 21 είχε ανέβει η δεύτερη γραμμή και λέω ναα ναα κάτι πάει να γίνει χθες ξανά έπεσε η LH.

Δεν ξέρω έχω αγχωθεί πολύ, πάλι χθες με πήραν τα κλάματα με είδε ο άντρας μου μου την είπε γιατί αγχώνομαι που ουσιαστικά έχουμε κάνει 1 μήνα προσπάθειες και πιάσαμε πριν καν το καταλάβουμε και πάλι με απείλησε πως αν με δει να κλαίω θα μου τα πετάξει όλα τα τεστ -_- 

Από χθες έχω έναν οξύ πόνο μάλλον στην δεξιά ωοθήκη, πρώτη φόρα με έπιασε τον προηγούμενο μήνα αυτός ο πόνος που είχαμε και την βιοχημική. Επίσης πίστευα πως με τις βιταμίνες που ξεκίνησα (Inofert plus) θα δω μια μικρή διαφορά από τον πρώτο μήνα. Δεν ξέρω είναι όλα μέσα στο κεφάλι μου και προσπαθώ μάταια να τα βάλω σε τάξη.

Κάνει καμία άλλη τόσο αργά ωορρηξία ή είναι all alone στην τρέλα;

Μήπως να ήταν τότε η ωορηξια αλλά μην ήταν τόσο "δυνατή" αυτόν τον μήνα?? Σε κάθε περίπτωση όμως μια αδύναμη ωορηξια δε σημαίνει ότι δεν μπορεί να αποφέρει ;υτο που όλες προσδοκούμε!! Αν είχες επαφές εκείνες τις μέρες για μένα είσαι καλυμενη! Αδύναμες οωρηξιες πιστεύω όλες κάνουμε κάπου κάπου. Εύχομαι ο πόνος να ηταν ένα σημάδι εμφύτευσης με τη διαφορά όμως πως αυτή τη φορά όλα θα κυλήσουν υπέροχα. Σου στέλνω αγκαλιά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Εφακι μου γλυκό δε σου κρύβω πως κάποτε έκανα και εγώ τέτοια...κάπου κουράζεσαι και είναι απολύτως φυσιολογικο..απλά τότε πιο πολύ με αγχωνει το τι έχουμε και δεν μένω έγκυος παρά το ίδιο το γεγονός. Η αλήθεια είναι πως ναι αυτή τη φορά το έχω πάρει πολύ αλλιώς! Ήρθε η άτιμη? Τι να κάνουμε! Δε πειράζει! Ο λόγος που αντιδρώ έτσι πια είναι αφενός γιατί δεν ξέρω καμία γυναίκα με λειτουργική μήτρα και σπέρμα ( σε όποια κατάσταση αλλά υπαρκτό) να μη δε τα καταφέρει και δεύτερον πιστεύω πια ακράδαντα πως όλα γίνονται στην ώρα τους. Έχω μάθει να πιστεύω πως αν κάτι δεν έγινε τότε σίγουρα ήταν καλό να μην γίνει! Θα μου πεις "χρυσωσωνεις το χάπι σου", θα σου πω ίσως! Αλλά το πιστεύω! Και αυτό με βοηθαει  να πάω παρακάτω! Προβλήματα είναι μόνο τα προβλήματα υγείας,τα σοβαρά προβλήματα είναι μόνο αυτά και εύχομαι όλοι μας να έχουμε πάντα την στεναχώρια της περιόδου και όχι τέτοιων προβλημάτων. Εγώ προσωπικά από τότε που έκανα παιδί κατάλαβα ότι ένα πράγμα θέλω μόνο. Να είναι γερό το παιδί μου και αν γίνεται και εμείς ώστε να το μεγαλώσουμε όπως ονειρευόμαστε. Όλα τα υπόλοιπα δε με στεναχωρούν ούτε με απασχολούν τόσο. σίγουρα κάπου σπάω και εγώ και προβληματίζομαι αλλά μετά λέω για κάτσε φρόνιμα, δόξα τω Θεώ και την Παναγία είμαστε καλά, γεροί!  

Δε θέλω σε καμία περίπτωση να τσουβαλιασω τα αχγη του καθενός ή να μειώσω τη σημασία που δίνει ο καθένας σε αυτά που θεωρεί δικά του προβλήματα έτσι?  Σε καμία περίπτωση! Απλά παραθέτω τη δική μου λογική και τι κρύβεται πίσω από ένα δικό μου " αεί μωρη κοκκινομουρα έλα δε πειράζει!"

Τώρα που το ξαναδιάβασα σκέφτηκα ότι ίσως έτσι όπως τα έγραψα όντως φαίνεται σαν να τσουβαλιαζω τα άγχη του καθενός...όμως ειλικρινά δεν ήθελα να φανεί κάτι τέτοιο. Ήθελα απλά να πω ότι το θαύμα θα έρθει. Θα είναι μακρύς η μικρός ο δρόμος,αυτό δε το ξέρει κανείς! Θα έρθει όμως! Σας το υπογράφω ότι σε 2 χρόνια από σήμερα θς σας μαζέψω εδώ μέσα όλες και άλλες θα αλλάζουν πάνες άλλες θα έχουν και άλλο μωρό κλπ κλπ  save the date λοιπόν! 28 Μαρτίου 2025 μας θέλω όλες εδώ! Για ένα reunion  !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Καλημερα cat μου. Εγω αυτο που εχω καταλάβει ειναι πως κάθε μήνα ενώ παίζει στάνταρ η ημέρα που θα βγει δεν νγαινει η γραμμουλα με την ιδια ένταση … Οποτε σκέφτομαι μήπως δεν ειναι τοσο «δυνατή» η ωορηξια κάθε φορά. Ισως για αυτο να μην βγαίνει έντονη. Ετσι έπαθα και αυτο το μήνα. Παρολο που ηλπιζα τοσο πολυ. 
Ποτε εκανες κάποιον έλεγχο ορμονολογικα τελευταία φορά;;; 

Έκανα τα πάντα τον προηγούμενο μήνα, γενικά ο Φεβρουάριος που πέρασε ήταν σταθμός στη ζωή μου, μού είπαν ότι τελικά έχω ΣΠΩ και εκεί που αγχώθηκα και λέω πάει δεν κάνω ωορρηξία δεν μπορώ να κάνω παιδιά ξεκινάμε τυχαία προσπάθειες με τον άντρα μου και κάποια από τις τρεις φορές που έγινε ελευθέρα έμεινα έγκυος, μέχρι να το συνειδητοποιήσω και να χαρώ κατέληξε σε βιοχημική.

Οι γυναικολόγοι είναι αισιόδοξοι ότι να χαλαρώσω και όλα θα γίνουν, εγώ πάλι τρώγομαι με τα ρούχα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Μήπως να ήταν τότε η ωορηξια αλλά μην ήταν τόσο "δυνατή" αυτόν τον μήνα?? Σε κάθε περίπτωση όμως μια αδύναμη ωορηξια δε σημαίνει ότι δεν μπορεί να αποφέρει ;υτο που όλες προσδοκούμε!! Αν είχες επαφές εκείνες τις μέρες για μένα είσαι καλυμενη! Αδύναμες οωρηξιες πιστεύω όλες κάνουμε κάπου κάπου. Εύχομαι ο πόνος να ηταν ένα σημάδι εμφύτευσης με τη διαφορά όμως πως αυτή τη φορά όλα θα κυλήσουν υπέροχα. Σου στέλνω αγκαλιά !

Τι να σου πω βρε κορίτσι μου, δεν έχω ιδέα πως λειτουργούν τα τεστ είναι πρώτη φορά που τα δοκιμάζω, γενικά έχω τις επαφούλες μου δεν στηρίχτηκα καθεαυτο στα τεστ αλλά τι να πω δεν ξέρω… έχω λίγο στεναχωρηθεί παίρνω όμως την αγκαλιά σου και νιώθω καλύτερα. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Τώρα που το ξαναδιάβασα σκέφτηκα ότι ίσως έτσι όπως τα έγραψα όντως φαίνεται σαν να τσουβαλιαζω τα άγχη του καθενός...όμως ειλικρινά δεν ήθελα να φανεί κάτι τέτοιο. Ήθελα απλά να πω ότι το θαύμα θα έρθει. Θα είναι μακρύς η μικρός ο δρόμος,αυτό δε το ξέρει κανείς! Θα έρθει όμως! Σας το υπογράφω ότι σε 2 χρόνια από σήμερα θς σας μαζέψω εδώ μέσα όλες και άλλες θα αλλάζουν πάνες άλλες θα έχουν και άλλο μωρό κλπ κλπ  save the date λοιπόν! 28 Μαρτίου 2025 μας θέλω όλες εδώ! Για ένα reunion  !!

Όχι γλυκιά μου μην αγχώνεσαι, εγώ προσωπικά κατάλαβα ακριβώς πως το εννοείς. Πιστεύω και εγώ το ίδιο πως τα προβλήματα που θεωρεί ο καθένας μας σημαντικά είναι ανάλογα με το πόσα έχει βιώσει στην ζωή του. Μακάρι να τα καταφέρουμε όλες και αργά η γρήγορα να έχουμε στην αγκαλιά μας το πολυπόθητο μωράκι μας και ραντεβού στις 28 Μαρτίου του 2025 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Έκανα τα πάντα τον προηγούμενο μήνα, γενικά ο Φεβρουάριος που πέρασε ήταν σταθμός στη ζωή μου, μού είπαν ότι τελικά έχω ΣΠΩ και εκεί που αγχώθηκα και λέω πάει δεν κάνω ωορρηξία δεν μπορώ να κάνω παιδιά ξεκινάμε τυχαία προσπάθειες με τον άντρα μου και κάποια από τις τρεις φορές που έγινε ελευθέρα έμεινα έγκυος, μέχρι να το συνειδητοποιήσω και να χαρώ κατέληξε σε βιοχημική.

Οι γυναικολόγοι είναι αισιόδοξοι ότι να χαλαρώσω και όλα θα γίνουν, εγώ πάλι τρώγομαι με τα ρούχα μου..

Αυτό το πράγμα με το άγχος δεν ξέρω …. Ειναι δυσκολο να λες σε μια γυναίκα που επιθυμεί να γινει μάνα ,μην το σκέφτεσαι μην αγχώνεσαι …. Και γενικώς όταν κάποιος θελει κατι και δν έρχεται εύκολα στη ζωή του ,ειναι αδύνατον να του λες «έλα μην το σκέφτεσαι και θα ερθει». Εγω νιώθω χειρότερα … ισως συμφωνήσω με την @Girlyολα γίνονται στο χρόνο τους,όλα γίνονται για καποιο λογο … αυτο μου ταιριάζει καλύτερα μάλλον ! Οποτε και εσυ σκεψου πως ναι δυστυχώς είχες μια βιοχημική αλλα απ την άλλη ειναι σημαντικό που είχες μια σύλληψη …

ειδες εδω η @Rena92 με το θαύμα της ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo σε 2 μέρες περιμένω τα νέα σου !!!! 
@marinamanoulitsa κοριτσι μου πως πήγαν οι επαφές τωρα με το χαμογελακι σου;;; 
καταλαβατε Τωρα ετσι…. Αδιαθέτησα και Ηρθα στα ίσα μου …. Λίγες μέρες πριν με πιάνει κατάθλιψη ,μαύρη μαυριλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Αυτό το πράγμα με το άγχος δεν ξέρω …. Ειναι δυσκολο να λες σε μια γυναίκα που επιθυμεί να γινει μάνα ,μην το σκέφτεσαι μην αγχώνεσαι …. Και γενικώς όταν κάποιος θελει κατι και δν έρχεται εύκολα στη ζωή του ,ειναι αδύνατον να του λες «έλα μην το σκέφτεσαι και θα ερθει». Εγω νιώθω χειρότερα … ισως συμφωνήσω με την @Girlyολα γίνονται στο χρόνο τους,όλα γίνονται για καποιο λογο … αυτο μου ταιριάζει καλύτερα μάλλον ! Οποτε και εσυ σκεψου πως ναι δυστυχώς είχες μια βιοχημική αλλα απ την άλλη ειναι σημαντικό που είχες μια σύλληψη …

ειδες εδω η @Rena92 με το θαύμα της ❤️

Η αλήθεια είναι πως όταν νιώθω ότι πέφτω προσπαθώ να εστιάσω στο γεγονός ότι τουλάχιστον έπιασα εύκολα όποτε θα ξαναγίνει απλά είναι και αυτό που λες είναι ότι το θέλουμε τόσο πολύ που η αναμονή μοιάζει με αβάστακτο γεγονός.

 

Λοιπόν θα σας πω κάτι που έγινε και σας σκέφτηκα όλες, την παρασκευή που μας πέρασε είχα πάει στους χαιρετισμούς και έξω από την εκκλησία υπήρχε μια μονοκατοικία σαν ερείπιο, γκρεμισμένη, μέσα στα σκουπίδια, χωρίς φώτα, χωρίς ρεύμα, χωρίς τις βασικές ανάγκες και άκουσα ήχους από μέσα, τότε λέω μα πως γίνεται να ζουν εδώ μέσα και εκείνη την ώρα βγαίνει μια γυναικά γύφτισσα (δεν μου αρέσει σαν λέξη αλλά τι να κάνουμε που υπάρχει) και ένα νεογέννητο στην αγκαλιά. Τότε  θύμωσα πολύ σκεφτόμουν πως γίνεται αυτές οι γυναίκες που δεν έχουν καμία ιατρική παρακολούθηση και κυριολεκτικά θεωρώ πως δεν τους ενδιαφέρουν τα παιδιά που φέρνουν στον κόσμο, να αποκτάνε τόσο ευκολά παιδιά που τα μεγαλώνουν στους δρόμους ενώ υπάρχουν τόσες οικογένειες που παλεύουν μια ζωή να φέρουν στον κόσμο ένα μωράκι και να του δώσουν όλη την αγάπη του κόσμου. Πως γίνετε ρε παιδί μου, μπορεί να ακούγεται ρατσιστικό και μπορεί και να είναι κιόλας αλλά πιστεύω πως θα έπρεπε να τους απαγορεύουν να κάνουν παιδιά κάτω από αυτές τις συνθήκες. Τι φταίει εκείνο το πλασματακι να ζήσει και να μεγαλώσει σε ένα τέτοιο περιβάλλον χωρίς την ύπαρξη απλά των απαραίτητων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Όχι Δεν μου είπε να κάνω, απλά είπε αν δεν δω αίμα τα λέμε σε 2 βδομάδες! Εγώ έχω πολλά τεστακια όμως, όποτε θα ελέγχω λιγάκι εκτός κ αν δω ότι αγχώνομαι! 

Να κανεις όπως νοιωθεις εσυ κορίτσι μου και σε κάνει να νοιωθεις καλά❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Όπως νιώθεις, αλλά κλείσε λέω εγώ γιατί δεν βρίσκεις και αμέσως ραντεβού συνήθως. Όλα καλά θα πάνε, πίστεψε το😊  

Καλά είμαι εγώ! Έχω μπει στον 6ο τώρα και το νιώθω πλέον καθημερινά. Έχει πολύ φάση αυτή η αίσθηση. Άντε σε 2 μήνες περίπου θα ξεκινήσεις κι εσύ να το νιώθεις και θα ηρεμήσεις 😊😘

Πωπω πηγες στον 6ο; Πως πέρασε ο καιρός.. Μπαμ μπαμ..  μόνο όταν ήμουν εγω εγκυος δεν περνουσε ο καιρός με τίποτα..😂

άντε κοριτσι μου με το καλό! τι έχετε αγοράκι ή κοριτσάκι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μουυυυ τι κάνετε;

@Rena92 μου τέλεια η χοριακη! Μπράβο κορίτσι μου. ♥️♥️♥️

Εγώ σήμερα μια μέρα πριν την περίοδο και αρνητικό το τεστακι μου. Άρα την νιώθω να έρχεται αύριο την καλή μου😈😈

@Girly περιμένουμε το δικό σουυυυυ

@efakii μου εσύ πως είσαι; 

Κορίτσια μου μη το βάζετε κατω τον επόμενο μήνα δυναμικα αν σας έρθει η ρουφιανα! Θα έρθει το σπορακι σε όλες μας💕έκανε την αρχή η ρενα μετά από καιρό από τα αλλά κοριτσια και εχουμε μπει κει εμείς σε σειρά 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια μου Καλημερα !!! 
εγω τελικα αδιαθέτησα κανονικα στην ωρα μου όπως και το περίμενα … πρώτον ειπα δεν πρόκειται να ξανακάνω τεστ αν δεν εχω καθυστέρηση … και δεύτερον σκέφτομαι πια την εξωσωματική… είχαμε πει πως μετα το καλοκαίρι αν δεν ερθει , θα βάλουμε μπρος. Εχουμε στη τσέπη μας ήδη μια αποτυχημένη σπερματέγχυση και 2 χρόνια προσπάθειας γενικα. 
εσυ μαρινα μου ειδα πηρες τα φάρμακα σου. Ευχομαι για αρχή να μην αδιαθετησεις κ να ερθει το ευχάριστο αλλα και αν δεν ερθει ,θα ξεκινήσεις την όμορφη σου προσπάθεια και θα ερθει το μωράκι σου. Αν επιτρέπεται ποσο καιρό προσπαθείτε ; 
@Girly επειδή σε εχω καταλάβει εσενα ,δεν το βάζεις κατω με τιιιιιιιποτα και σε χαίρομαι απίστευτα … εγω κάθε φορά που νιώθω πως θα αδιαθετησω κατεβάζω ρολά … και λεω δν θελω να ξαναπροσπαθησω με προγραμμα ούτε τεστ ωορηξιας ούτε τιποτα και μετα μου περνάει. 
οποτε ας παμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα !!! Όλες μαζι#girlpower 🥰🥰

Έλα κορίτσι μου 

Σε ευχαριστώ πολύ..

Προσπαθούμε 1 χρόνο και κάτι τώρα, αποφασίσαμε την εξωσωματική όμως λόγω της ενδομητριωσης μου η οποία κάθε περιοδο μεγαλώνει και θα χρειαστεί τρίτο χειρουργείο κάτι το οποίο δεν το θέλουμε γιατί μετά θα είναι πολύ δύσκολο να μείνω έγκυος για άλλους λόγους. Μας έδωσε 6 μήνες να προσπαθήσουμε από τον περασμένο Απρίλιο και φτάσαμε σχεδόν χρόνο μέχρι να το αποφασίσω για εξωσωματική. Τελικά δεν με παίρνει άλλο. Να κάνεις οτι νιώθεις,αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα που να σε πιέζει χρονικά πάρε ανάσες, ηρέμησε και κάντε οτι καλύτερο για εσάς ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaP είπε:

@Mpourmpoulo εσύ κορίτσι 30/3 δεν έχεις ραντεβού στο γιατρό σωστά; Άντε δυο μέρες έμειναν, είδες πως περνάνε 😊🙏🏻

Ναι ναι την Πέμπτη κοριτσάκι μου 🙏 αντε να δούμε τι θα μου πει! Περιμενω πως και πως 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ας δούμε άλλη μια γραμμή φάντασμα 👻!! Γιατι μπορούμε! Γιατί πρέπει να τις βλέπουμε μέχρι να χωνέψουμε ότι όντως υπάρχουν και αυτές!! Δεν ξέρω αν μεταφέρεται και μπορείτε να τη δείτε αλλά μου αν ήμουν στην Αμερική και κατά σύμπτωση και δικηγόρος θα έκανα μηνυσεις για πλάκα 

IMG_20230328_125254.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...